Licensed to Lake Erie Swimming LC Championship Meet
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 3/9/2014 09:05 PM
      Lake Erie Age Group State Championship Meet - 3/7/2014 to 3/9/2014       
            Cleveland State University, Sanction #: LE1414S/1414/TT            
                                    Results                                    
 
Girls 9 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 29.76    3/9/2014 Maggie Mallett, B3                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mallett, Maggie            9 B3                     30.16      29.76*  11  
  2 Caniglia, Carrie           9 Hudson Heat            31.06      29.95    9  
  3 Smith, Gracie              9 UN-Sailfish            32.14      31.32    8  
  4 White, Makayla             9 B3                     32.54      31.69    7  
  5 Stewart, Meredith          8 Silver Dolphins        33.92      31.77    6  
  6 Robinson-Alfred, Kaija     9 Shaker                 33.49      31.82    5  
  7 Truelsch, Jordan           9 SwimStrong             32.52      32.21    4  
  8 Cunningham, Lexie          9 Silver Dolphins        33.13      33.16    3  
 
Girls 9 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 29.76    3/9/2014 Maggie Mallett, B3                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mallett, Maggie            9 B3                     29.96      30.16  
  2 Caniglia, Carrie           9 Hudson Heat            29.93      31.06  
  3 Smith, Gracie              9 UN-Sailfish            33.01      32.14  
  4 Truelsch, Jordan           9 SwimStrong             32.01      32.52  
  5 White, Makayla             9 B3                     32.25      32.54  
  6 Cunningham, Lexie          9 Silver Dolphins        32.77      33.13  
  7 Robinson-Alfred, Kaija     9 Shaker                 31.59      33.49  
  8 Stewart, Meredith          8 Silver Dolphins           NT      33.92  
 
Girls 9 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:06.72    3/9/2014 Carrie Caniglia, Hudson Heat               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Caniglia, Carrie           9 Hudson Heat          1:09.41    1:06.72*  11  
                  31.92     1:06.72 (34.80)                                        
  2 Pisano, Olivia             9 Hudson Heat          1:08.17    1:06.98    9  
                  32.22     1:06.98 (34.76)                                        
  3 Truelsch, Jordan           9 SwimStrong           1:09.47    1:09.79    8  
                  33.70     1:09.79 (36.09)                                        
  4 Stewart, Meredith          8 Silver Dolphins      1:11.21    1:10.20    7  
                  33.43     1:10.20 (36.77)                                        
  5 Musbach, Marie             9 Silver Dolphins      1:12.07    1:12.50    6  
                  34.93     1:12.50 (37.57)                                        
  6 Doorley, Ashlyn            9 Solon                1:14.07    1:12.64    5  
                  35.60     1:12.64 (37.04)                                        
 -- Cunningham, Lexie          9 Silver Dolphins      1:14.22         DQ  
                  35.52          DQ (37.80)                                        
 
Girls 9 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:06.72    3/9/2014 Carrie Caniglia, Hudson Heat               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pisano, Olivia             9 Hudson Heat          1:09.01    1:08.17  
                  32.93     1:08.17 (35.24)                                        
  2 Caniglia, Carrie           9 Hudson Heat          1:08.19    1:09.41  
                  33.11     1:09.41 (36.30)                                        
  3 Truelsch, Jordan           9 SwimStrong           1:10.83    1:09.47  
                  33.25     1:09.47 (36.22)                                        
  4 Stewart, Meredith          8 Silver Dolphins      1:11.19    1:11.21  
                  34.05     1:11.21 (37.16)                                        
  5 Musbach, Marie             9 Silver Dolphins      1:11.02    1:12.07  
                  34.71     1:12.07 (37.36)                                        
  6 Doorley, Ashlyn            9 Solon                1:13.45    1:14.07  
                  36.66     1:14.07 (37.41)                                        
  7 Cunningham, Lexie          9 Silver Dolphins      1:10.38    1:14.22  
                  34.16     1:14.22 (40.06)                                        
 
Girls 9 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:27.50    3/8/2014 Maggie Mallett, B3                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mallett, Maggie            9 B3                   2:27.50    2:27.56   11  
                  32.41     1:09.50 (37.09)     1:49.17 (39.67)     2:27.56 (38.39)
  2 Caniglia, Carrie           9 Hudson Heat          2:30.35    2:30.62    9  
                  32.49     1:10.72 (38.23)     1:51.62 (40.90)     2:30.62 (39.00)
  3 Stewart, Meredith          8 Silver Dolphins      2:38.73    2:31.06    8  
                  34.65     1:14.23 (39.58)     1:54.10 (39.87)     2:31.06 (36.96)
  4 Truelsch, Jordan           9 SwimStrong           2:32.00    2:33.79    7  
                  33.94     1:12.30 (38.36)     1:52.82 (40.52)     2:33.79 (40.97)
  5 Robinson-Alfred, Kaija     9 Shaker               2:48.79    2:49.79    6  
                  36.09     1:19.29 (43.20)     2:05.15 (45.86)     2:49.79 (44.64)
 
Girls 9 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:27.50    3/8/2014 Maggie Mallett, B3                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mallett, Maggie            9 B3                   2:31.84    2:27.50* 
                  32.53     1:10.13 (37.60)     1:49.94 (39.81)     2:27.50 (37.56)
  2 Caniglia, Carrie           9 Hudson Heat          2:28.13    2:30.35  
                  33.42     1:11.56 (38.14)     1:52.75 (41.19)     2:30.35 (37.60)
  3 Truelsch, Jordan           9 SwimStrong           2:35.66    2:32.00  
                  33.95     1:13.10 (39.15)     1:52.86 (39.76)     2:32.00 (39.14)
  4 Stewart, Meredith          8 Silver Dolphins      2:36.93    2:38.73  
                  36.57     1:17.27 (40.70)     1:58.36 (41.09)     2:38.73 (40.37)
  5 Robinson-Alfred, Kaija     9 Shaker               2:48.18    2:48.79  
                  37.28     1:20.47 (43.19)     2:05.91 (45.44)     2:48.79 (42.88)
 
Girls 9 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 6:26.36    3/7/2014 Maggie Mallett, B3                         
  LE Swimmer: ! 5:31.00                                                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mallett, Maggie            9 B3                   6:58.63    6:26.36*  11  
                  32.25     1:10.17 (37.92)     1:50.41 (40.24)     2:30.39 (39.98)
        3:09.94 (39.55)     3:49.92 (39.98)     4:29.80 (39.88)     5:10.17 (40.37)
        5:49.41 (39.24)     6:26.36 (36.95)                                        
  2 Stewart, Meredith          8 Silver Dolphins      6:33.60    6:26.85    9  
                  33.92     1:12.57 (38.65)     1:52.41 (39.84)     2:31.53 (39.12)
        3:11.25 (39.72)     3:51.04 (39.79)     4:31.03 (39.99)     5:10.56 (39.53)
        5:50.06 (39.50)     6:26.85 (36.79)                                        
  3 Truelsch, Jordan           9 SwimStrong           6:45.78    6:41.93    8  
                  34.08     1:12.39 (38.31)     1:52.75 (40.36)     2:34.56 (41.81)
        3:15.13 (40.57)     3:57.40 (42.27)     4:39.78 (42.38)     5:21.71 (41.93)
        6:02.72 (41.01)     6:41.93 (39.21)                                        
 
Girls 9 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 33.18    3/9/2014 Maggie Mallett, B3                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mallett, Maggie            9 B3                     33.73      33.18*  11  
  2 Pisano, Olivia             9 Hudson Heat            35.10      34.61    9  
  3 Smith, Gracie              9 UN-Sailfish            35.60      35.78    8  
  4 White, Makayla             9 B3                     37.44      37.28    7  
  5 Dezelic, Mia               8 Hudson Heat            38.53      38.23    6  
  6 Khan, Asma                 8 Ridgewood Y            37.10      38.58    5  
  7 Musbach, Marie             9 Silver Dolphins        39.07      38.67    4  
  8 Doorley, Ashlyn            9 Solon                  38.59      38.90    3  
 
Girls 9 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 33.18    3/9/2014 Maggie Mallett, B3                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mallett, Maggie            9 B3                     33.78      33.73  
  2 Pisano, Olivia             9 Hudson Heat            34.37      35.10  
  3 Smith, Gracie              9 UN-Sailfish            35.57      35.60  
  4 Khan, Asma                 8 Ridgewood Y            37.14      37.10  
  5 White, Makayla             9 B3                     36.41      37.44  
  6 Dezelic, Mia               8 Hudson Heat            37.03      38.53  
  7 Doorley, Ashlyn            9 Solon                  37.66      38.59  
  8 Musbach, Marie             9 Silver Dolphins        38.44      39.07  
 
Girls 9 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:14.69    3/8/2014 Olivia Pisano, Hudson Heat                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Pisano, Olivia             9 Hudson Heat          1:14.69    1:15.07   11  
                  36.24     1:15.07 (38.83)                                        
  2 Truelsch, Jordan           9 SwimStrong           1:21.45    1:19.22    9  
                  38.44     1:19.22 (40.78)                                        
  3 Dezelic, Mia               8 Hudson Heat          1:20.57    1:20.62    8  
                  39.07     1:20.62 (41.55)                                        
  4 White, Makayla             9 B3                   1:24.26    1:21.61    7  
                  40.27     1:21.61 (41.34)                                        
  5 Stewart, Meredith          8 Silver Dolphins      1:22.71    1:22.04    6  
                  40.46     1:22.04 (41.58)                                        
  6 Khan, Asma                 8 Ridgewood Y          1:21.48    1:22.55    5  
                  40.36     1:22.55 (42.19)                                        
 
Girls 9 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:14.69    3/8/2014 Olivia Pisano, Hudson Heat                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pisano, Olivia             9 Hudson Heat          1:15.61    1:14.69* 
                  35.95     1:14.69 (38.74)                                        
  2 Dezelic, Mia               8 Hudson Heat          1:22.29    1:20.57  
                  39.15     1:20.57 (41.42)                                        
  3 Truelsch, Jordan           9 SwimStrong           1:19.97    1:21.45  
                  39.84     1:21.45 (41.61)                                        
  4 Khan, Asma                 8 Ridgewood Y          1:21.79    1:21.48  
                  39.87     1:21.48 (41.61)                                        
  5 Stewart, Meredith          8 Silver Dolphins      1:20.77    1:22.71  
                  40.41     1:22.71 (42.30)                                        
  6 White, Makayla             9 B3                   1:20.20    1:24.26  
                  41.66     1:24.26 (42.60)                                        
 -- Mallett, Maggie            9 B3                   1:14.57         DQ  
                  35.47          DQ (37.84)                                        
 
Girls 9 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 39.55    3/8/2014 Carrie Caniglia, Hudson Heat                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Caniglia, Carrie           9 Hudson Heat            40.43      39.55*  11  
  2 White, Makayla             9 B3                     43.05      42.46    9  
 
Girls 9 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 39.55    3/8/2014 Carrie Caniglia, Hudson Heat                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Caniglia, Carrie           9 Hudson Heat            38.54      40.43  
  2 White, Makayla             9 B3                     44.57      43.05  
 
Girls 9 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:27.66    3/9/2014 Carrie Caniglia, Hudson Heat               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Caniglia, Carrie           9 Hudson Heat          1:27.66    1:28.76   11  
                  42.59     1:28.76 (46.17)                                        
  2 Stewart, Meredith          8 Silver Dolphins      1:34.13    1:30.99    9  
                  44.00     1:30.99 (46.99)                                        
  3 Khan, Asma                 8 Ridgewood Y          1:35.24    1:36.31    8  
                  45.75     1:36.31 (50.56)                                        
 
Girls 9 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:27.66    3/9/2014 Carrie Caniglia, Hudson Heat               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Caniglia, Carrie           9 Hudson Heat          1:26.58    1:27.66* 
                  41.78     1:27.66 (45.88)                                        
  2 Stewart, Meredith          8 Silver Dolphins      1:35.43    1:34.13  
                  45.71     1:34.13 (48.42)                                        
  3 Khan, Asma                 8 Ridgewood Y          1:45.08    1:35.24  
                  45.12     1:35.24 (50.12)                                        
 
Girls 9 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 33.72    3/9/2014 Maggie Mallett, B3                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mallett, Maggie            9 B3                     33.86      33.72*  11  
  2 Musbach, Marie             9 Silver Dolphins        35.84      35.03    9  
  3 Pisano, Olivia             9 Hudson Heat            36.15      35.38    7.5
  3 Khan, Asma                 8 Ridgewood Y            36.26      35.38    7.5
  5 White, Makayla             9 B3                     37.07      37.27    6  
  6 Grespin, Maggie            9 Vacationland           37.12      37.37    5  
  7 Truelsch, Jordan           9 SwimStrong             39.74      38.21    4  
 
Girls 9 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 33.72    3/9/2014 Maggie Mallett, B3                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mallett, Maggie            9 B3                     32.59      33.86  
  2 Musbach, Marie             9 Silver Dolphins        36.41      35.84  
  3 Pisano, Olivia             9 Hudson Heat            35.31      36.15  
  4 Khan, Asma                 8 Ridgewood Y            36.63      36.26  
  5 White, Makayla             9 B3                     36.69      37.07  
  6 Grespin, Maggie            9 Vacationland           36.69      37.12  
  7 Truelsch, Jordan           9 SwimStrong             36.33      39.74  
 
Girls 9 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:18.72    3/8/2014 Marie Musbach, Silver Dolphins-            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Musbach, Marie             9 Silver Dolphins      1:23.96    1:18.72*  11  
                  37.72     1:18.72 (41.00)                                        
  2 Stewart, Meredith          8 Silver Dolphins      1:21.99    1:19.56    9  
                  37.67     1:19.56 (41.89)                                        
  3 Pisano, Olivia             9 Hudson Heat          1:22.31    1:20.92    8  
                  38.09     1:20.92 (42.83)                                        
  4 Grespin, Maggie            9 Vacationland         1:25.49    1:25.91    7  
                  38.42     1:25.91 (47.49)                                        
 
Girls 9 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:18.72    3/8/2014 Marie Musbach, Silver Dolphins-            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stewart, Meredith          8 Silver Dolphins      1:23.25    1:21.99  
                  38.91     1:21.99 (43.08)                                        
  2 Pisano, Olivia             9 Hudson Heat          1:21.01    1:22.31  
                  38.52     1:22.31 (43.79)                                        
  3 Musbach, Marie             9 Silver Dolphins      1:25.66    1:23.96  
                  38.74     1:23.96 (45.22)                                        
  4 Grespin, Maggie            9 Vacationland         1:25.20    1:25.49  
                  36.19     1:25.49 (49.30)                                        
 
Girls 9 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 1:14.99    3/8/2014 Maggie Mallett, B3                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Mallett, Maggie            9 B3                   1:17.72    1:14.99*  11  
                  34.58     1:14.99 (40.41)                                        
  2 Caniglia, Carrie           9 Hudson Heat          1:18.76    1:18.10    9  
                  37.31     1:18.10 (40.79)                                        
  3 Pisano, Olivia             9 Hudson Heat          1:18.62    1:18.35    8  
                  35.41     1:18.35 (42.94)                                        
  4 Musbach, Marie             9 Silver Dolphins      1:24.12    1:20.87    7  
                  38.93     1:20.87 (41.94)                                        
  5 Khan, Asma                 8 Ridgewood Y          1:20.89    1:21.62    6  
                  36.65     1:21.62 (44.97)                                        
  6 White, Makayla             9 B3                   1:21.53    1:21.72    5  
                  38.60     1:21.72 (43.12)                                        
  7 Truelsch, Jordan           9 SwimStrong           1:26.00    1:25.25    4  
                  36.65     1:25.25 (48.60)                                        
 
Girls 9 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 1:14.99    3/8/2014 Maggie Mallett, B3                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mallett, Maggie            9 B3                   1:17.75    1:17.72  
                  35.71     1:17.72 (42.01)                                        
  2 Pisano, Olivia             9 Hudson Heat          1:17.79    1:18.62  
                  35.83     1:18.62 (42.79)                                        
  3 Caniglia, Carrie           9 Hudson Heat          1:17.13    1:18.76  
                  34.75     1:18.76 (44.01)                                        
  4 Khan, Asma                 8 Ridgewood Y          1:22.37    1:20.89  
                  36.51     1:20.89 (44.38)                                        
  5 White, Makayla             9 B3                   1:25.12    1:21.53  
                  38.41     1:21.53 (43.12)                                        
  6 Musbach, Marie             9 Silver Dolphins      1:22.63    1:24.12  
                  39.08     1:24.12 (45.04)                                        
  7 Truelsch, Jordan           9 SwimStrong           1:23.33    1:26.00  
                  39.68     1:26.00 (46.32)                                        
 
Girls 9 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:43.19    3/7/2014 Maggie Mallett, B3                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mallett, Maggie            9 B3                   2:49.79    2:43.19*  11  
                  36.20     1:15.48 (39.28)     2:07.59 (52.11)     2:43.19 (35.60)
  2 Pisano, Olivia             9 Hudson Heat          2:48.51    2:48.12    9  
                  36.36     1:15.48 (39.12)     2:10.26 (54.78)     2:48.12 (37.86)
  3 Caniglia, Carrie           9 Hudson Heat          2:53.84    2:48.94    8  
                  36.75     1:20.00 (43.25)     2:10.82 (50.82)     2:48.94 (38.12)
  4 Stewart, Meredith          8 Silver Dolphins      2:49.83    2:51.22    7  
                  38.64     1:22.17 (43.53)     2:12.47 (50.30)     2:51.22 (38.75)
  5 Musbach, Marie             9 Silver Dolphins      2:50.42    2:54.57    6  
                  37.56     1:23.19 (45.63)     2:13.93 (50.74)     2:54.57 (40.64)
  6 Khan, Asma                 8 Ridgewood Y          3:01.86    2:58.20    5  
                  38.75     1:24.55 (45.80)     2:19.14 (54.59)     2:58.20 (39.06)
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 27.70    3/9/2014 Mairin O'Brien, UN-Silver Dolphi             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 DiLullo, Gina             10 Tiger Sharks           28.43      28.16   11  
  2 Wallace, Alexa            10 Copley                 29.18      28.17    9  
  3 Culotta, Victoria         10 Silver Dolphins        30.84      29.92    8  
  4 Tolerton, Kylie           10 Canton                 30.27      29.99    7  
  5 Martinez, Ella            10 Silver Dolphins        31.12      30.02    6  
  6 McCormick, Kendall        10 Ridgewood Y            31.62      30.74    5  
  7 Thompson, Brooke          10 Silver Dolphins        30.70      30.80    4  
  8 Adams, Camryn             10 Solon                  31.84      31.49    3  
  9 Green, Abbie              10 Green                  31.73      31.78    2  
 -- Anderson, Jordan          10 Canton                 29.31         DQ  
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 27.70    3/9/2014 Mairin O'Brien, UN-Silver Dolphi             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Brien, Mairin           10 UN-Silver Dolphi       27.19      27.70* 
  2 DiLullo, Gina             10 Tiger Sharks           29.13      28.43  
  3 Wallace, Alexa            10 Copley                 28.70      29.18  
  4 Anderson, Jordan          10 Canton                 30.37      29.31  
  5 Tolerton, Kylie           10 Canton                 31.62      30.27  
  6 Thompson, Brooke          10 Silver Dolphins        31.84      30.70  
  7 Culotta, Victoria         10 Silver Dolphins        30.38      30.84  
  8 Martinez, Ella            10 Silver Dolphins        31.25      31.12  
  9 McCormick, Kendall        10 Ridgewood Y            31.03      31.62  
 10 Green, Abbie              10 Green                  32.26      31.73  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Adams, Camryn             10 Solon                  31.69      31.84  
 12 Doty, Elise               10 UN-Sailfish            32.50      32.01  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Tierney, Campbell         10 University             31.41      32.02  
 14 Montisano, Maria          10 Copley                 31.62      32.13  
 15 Wilson, Alyssa            10 Hubbard                32.11      32.22  
 16 Lewton, Anna              10 Medina Rec             33.43      32.48  
 17 Bugara, Baila             10 Canton                 33.01      32.50  
 18 Costa, Mariah             10 Sailfish               33.20      32.56  
 19 Marusic, Julia            10 Silver Dolphins        32.27      32.98  
 20 Lewis, Ania               10 Solon                  33.65      33.27  
 21 Mastandrea, Lucy          10 Silver Dolphins        33.78      35.62  
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 59.85    3/9/2014 Mairin O'Brien, UN-Silver Dolphi             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Culotta, Victoria         10 Silver Dolphins      1:06.23    1:03.42   11  
                  30.60     1:03.42 (32.82)                                        
  2 Katz, Chloe               10 Silver Dolphins      1:05.25    1:04.09    9  
                  30.87     1:04.09 (33.22)                                        
  3 Anderson, Jordan          10 Canton               1:07.99    1:06.08    8  
                  32.06     1:06.08 (34.02)                                        
  4 Eden, Jessica             10 Silver Dolphins      1:07.27    1:06.17    7  
                  31.17     1:06.17 (35.00)                                        
  5 Tolerton, Kylie           10 Canton               1:09.63    1:07.92    6  
                  32.60     1:07.92 (35.32)                                        
  6 Bugara, Baila             10 Canton               1:08.86    1:09.43    5  
                  33.00     1:09.43 (36.43)                                        
  7 Adams, Camryn             10 Solon                1:10.91    1:10.43    4  
                  34.41     1:10.43 (36.02)                                        
  8 McCormick, Kendall        10 Ridgewood Y          1:11.13    1:10.74    3  
                  33.56     1:10.74 (37.18)                                        
  9 Wilson, Alyssa            10 Hubbard              1:10.96    1:11.18    2  
                  33.21     1:11.18 (37.97)                                        
 10 Green, Abbie              10 Green                1:10.89    1:12.58    1  
                  34.70     1:12.58 (37.88)                                        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 59.85    3/9/2014 Mairin O'Brien, UN-Silver Dolphi             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 O'Brien, Mairin           10 UN-Silver Dolphi       58.48      59.85* 
                  29.22       59.85 (30.63)                                        
  2 Katz, Chloe               10 Silver Dolphins      1:06.92    1:05.25  
                  31.28     1:05.25 (33.97)                                        
  3 Culotta, Victoria         10 Silver Dolphins      1:05.19    1:06.23  
                  31.92     1:06.23 (34.31)                                        
  4 Eden, Jessica             10 Silver Dolphins      1:09.01    1:07.27  
                  31.27     1:07.27 (36.00)                                        
  5 Anderson, Jordan          10 Canton               1:06.94    1:07.99  
                  32.64     1:07.99 (35.35)                                        
  6 Bugara, Baila             10 Canton               1:10.90    1:08.86  
                  32.75     1:08.86 (36.11)                                        
  7 Tolerton, Kylie           10 Canton               1:10.86    1:09.63  
                  33.17     1:09.63 (36.46)                                        
  8 Green, Abbie              10 Green                1:11.07    1:10.89  
                  33.99     1:10.89 (36.90)                                        
  9 Adams, Camryn             10 Solon                1:10.51    1:10.91  
                  35.30     1:10.91 (35.61)                                        
 10 Wilson, Alyssa            10 Hubbard              1:10.20    1:10.96  
                  33.40     1:10.96 (37.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 McCormick, Kendall        10 Ridgewood Y          1:11.32    1:11.13  
                  33.35     1:11.13 (37.78)                                        
 12 Tierney, Campbell         10 University           1:08.63    1:11.49  
                  34.91     1:11.49 (36.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sadovska, Olena           10 Ridgewood Y          1:08.07    1:11.97  
                  34.70     1:11.97 (37.27)                                        
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:21.83    3/8/2014 Victoria Culotta, Silver Dolphins-         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Culotta, Victoria         10 Silver Dolphins      2:25.29    2:21.83*  11  
                  32.92     1:09.43 (36.51)     1:46.10 (36.67)     2:21.83 (35.73)
  2 Anderson, Jordan          10 Canton               2:24.21    2:24.67    9  
                  32.84     1:09.46 (36.62)     1:47.29 (37.83)     2:24.67 (37.38)
  3 Bugara, Baila             10 Canton               2:27.65    2:25.97    8  
                  33.92     1:11.06 (37.14)     1:49.67 (38.61)     2:25.97 (36.30)
  4 Tierney, Campbell         10 University           2:34.04    2:34.36    7  
                  35.72     1:16.40 (40.68)     1:56.07 (39.67)     2:34.36 (38.29)
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:21.83    3/8/2014 Victoria Culotta, Silver Dolphins-         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Anderson, Jordan          10 Canton               2:35.23    2:24.21  
                  32.62     1:09.65 (37.03)     1:48.36 (38.71)     2:24.21 (35.85)
  2 Culotta, Victoria         10 Silver Dolphins      2:22.22    2:25.29  
                  33.86     1:10.76 (36.90)     1:48.42 (37.66)     2:25.29 (36.87)
  3 Bugara, Baila             10 Canton               2:25.62    2:27.65  
                  33.37     1:11.33 (37.96)     1:50.51 (39.18)     2:27.65 (37.14)
  4 Tierney, Campbell         10 University           2:30.92    2:34.04  
                  35.68     1:16.01 (40.33)     1:55.76 (39.75)     2:34.04 (38.28)
 
Girls 10 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 5:58.59    3/7/2014 Alexa Wallace, Copley-LE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Alexa            10 Copley               6:16.94    5:58.59*  11  
                  31.15     1:05.65 (34.50)     1:41.93 (36.28)     2:19.06 (37.13)
        2:56.37 (37.31)     3:33.63 (37.26)     4:09.16 (35.53)     4:46.23 (37.07)
        5:23.31 (37.08)     5:58.59 (35.28)                                        
  2 O'Brien, Mairin           10 UN-Silver Dolphi     6:05.13    6:01.43    9  
                  31.40     1:07.13 (35.73)     1:43.68 (36.55)     2:21.37 (37.69)
        2:58.81 (37.44)     3:35.55 (36.74)     4:13.20 (37.65)     4:50.48 (37.28)
        5:26.93 (36.45)     6:01.43 (34.50)                                        
  3 Culotta, Victoria         10 Silver Dolphins      6:20.35    6:15.89    8  
                  33.14     1:10.41 (37.27)     1:47.89 (37.48)     2:25.69 (37.80)
        3:03.86 (38.17)     3:42.40 (38.54)     4:21.78 (39.38)     5:00.77 (38.99)
        5:39.38 (38.61)     6:15.89 (36.51)                                        
  4 Katz, Chloe               10 Silver Dolphins      6:30.14    6:16.40    7  
                  32.44     1:10.43 (37.99)     1:48.18 (37.75)     2:26.92 (38.74)
        3:05.75 (38.83)     3:45.25 (39.50)     4:24.56 (39.31)     5:03.44 (38.88)
        5:42.40 (38.96)     6:16.40 (34.00)                                        
  5 Thompson, Brooke          10 Silver Dolphins      7:13.81    6:49.61    6  
                  35.58     1:16.74 (41.16)     1:58.15 (41.41)     2:40.12 (41.97)
        3:22.59 (42.47)     4:05.41 (42.82)     4:47.95 (42.54)     5:30.52 (42.57)
        6:11.14 (40.62)     6:49.61 (38.47)                                        
  6 Whelan, Sanibel           10 Ridgewood Y               NT    7:07.00    5  
                  36.04     1:17.76 (41.72)     2:00.49 (42.73)     2:43.81 (43.32)
        3:28.15 (44.34)     4:13.80 (45.65)     4:57.48 (43.68)     5:42.03 (44.55)
        6:25.39 (43.36)     7:07.00 (41.61)                                        
  7 McLin, Kali               10 Shaker               7:17.79    7:14.51    4  
                  36.29     1:19.96 (43.67)     2:03.93 (43.97)     2:48.28 (44.35)
        3:33.00 (44.72)     4:17.33 (44.33)     5:02.35 (45.02)     5:47.63 (45.28)
        6:32.76 (45.13)     7:14.51 (41.75)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 31.34    3/9/2014 Alexa Wallace, Copley-LE                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Wallace, Alexa            10 Copley                 32.82      31.34*  11  
  2 DiLullo, Gina             10 Tiger Sharks           32.27      32.56    9  
  3 Katz, Chloe               10 Silver Dolphins        34.22      33.67    8  
  4 Anderson, Jordan          10 Canton                 35.44      35.52    7  
  5 Marusic, Julia            10 Silver Dolphins        36.16      35.85    6  
  6 Adams, Camryn             10 Solon                  37.16      36.15    5  
  7 Lewton, Anna              10 Medina Rec             37.57      36.18    4  
  8 DeWitt, Mackenzie         10 Hudson Heat            36.93      36.62    3  
  9 Green, Abbie              10 Green                  36.19      37.12    2  
 10 Nagle, Mia                10 Tiger Sharks           37.69      38.01    1  
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 31.34    3/9/2014 Alexa Wallace, Copley-LE                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 DiLullo, Gina             10 Tiger Sharks           33.61      32.27  
  2 O'Brien, Mairin           10 UN-Silver Dolphi       31.36      32.38  
  3 Wallace, Alexa            10 Copley                 32.58      32.82  
  4 Katz, Chloe               10 Silver Dolphins        34.65      34.22  
  5 Anderson, Jordan          10 Canton                 36.61      35.44  
  6 Marusic, Julia            10 Silver Dolphins        37.15      36.16  
  7 Green, Abbie              10 Green                  35.77      36.19  
  8 DeWitt, Mackenzie         10 Hudson Heat            37.00      36.93  
  9 Adams, Camryn             10 Solon                  37.51      37.16  
 10 Lewton, Anna              10 Medina Rec             37.27      37.57  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nagle, Mia                10 Tiger Sharks           38.86      37.69  
 12 Thompson, Brooke          10 Silver Dolphins        39.44      38.11  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Bare, Sydney              10 UN-Sailfish            39.04      38.29  
 14 Costa, Mariah             10 Sailfish               37.33      38.52  
 15 Tierney, Campbell         10 University             36.86      38.62  
 16 Lewis, Ania               10 Solon                  37.79      38.92  
 17 Montisano, Maria          10 Copley                 37.26      39.52  
 18 Tropper, Stephanie        10 Silver Dolphins        38.17      39.74  
 19 Goldstein, Esti           10 Shaker                 37.60      40.08  
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:07.44    3/8/2014 Alexa Wallace, Copley-LE                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Wallace, Alexa            10 Copley               1:10.34    1:07.44*  11  
                  33.09     1:07.44 (34.35)                                        
  2 DiLullo, Gina             10 Tiger Sharks         1:11.41    1:10.85    9  
                  34.07     1:10.85 (36.78)                                        
  3 Katz, Chloe               10 Silver Dolphins      1:12.34    1:11.59    8  
                  35.27     1:11.59 (36.32)                                        
  4 Marusic, Julia            10 Silver Dolphins      1:17.38    1:15.82    7  
                  37.03     1:15.82 (38.79)                                        
  5 Anderson, Jordan          10 Canton               1:18.14    1:18.68    6  
                  38.52     1:18.68 (40.16)                                        
  6 Tierney, Campbell         10 University           1:21.88    1:21.47    5  
                  40.09     1:21.47 (41.38)                                        
  7 DeWitt, Mackenzie         10 Hudson Heat          1:21.71    1:22.36    4  
  8 Bare, Sydney              10 UN-Sailfish          1:23.01    1:22.46    3  
                  40.52     1:22.46 (41.94)                                        
  9 Whelan, Sanibel           10 Ridgewood Y          1:22.35    1:23.32    2  
                  40.26     1:23.32 (43.06)                                        
 10 Thompson, Brooke          10 Silver Dolphins      1:22.82    1:24.47    1  
                  40.66     1:24.47 (43.81)                                        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:07.44    3/8/2014 Alexa Wallace, Copley-LE                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wallace, Alexa            10 Copley               1:09.10    1:10.34  
                  34.38     1:10.34 (35.96)                                        
  2 DiLullo, Gina             10 Tiger Sharks         1:15.43    1:11.41  
                  34.58     1:11.41 (36.83)                                        
  3 Katz, Chloe               10 Silver Dolphins      1:12.36    1:12.34  
                  35.03     1:12.34 (37.31)                                        
  4 Marusic, Julia            10 Silver Dolphins      1:20.79    1:17.38  
                  37.52     1:17.38 (39.86)                                        
  5 Anderson, Jordan          10 Canton               1:16.80    1:18.14  
                  38.08     1:18.14 (40.06)                                        
  6 DeWitt, Mackenzie         10 Hudson Heat          1:22.09    1:21.71  
                  40.42     1:21.71 (41.29)                                        
  7 Tierney, Campbell         10 University           1:21.65    1:21.88  
                  40.24     1:21.88 (41.64)                                        
  8 Whelan, Sanibel           10 Ridgewood Y               NT    1:22.35  
                  40.40     1:22.35 (41.95)                                        
  9 Thompson, Brooke          10 Silver Dolphins      1:25.17    1:22.82  
                  40.43     1:22.82 (42.39)                                        
 10 Bare, Sydney              10 UN-Sailfish          1:23.27    1:23.01  
                  41.37     1:23.01 (41.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Goldstein, Esti           10 Shaker               1:29.69    1:26.38  
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 36.32    3/8/2014 Gina DiLullo, Tiger Sharks                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 DiLullo, Gina             10 Tiger Sharks           37.58      36.32*  11  
  2 Eden, Jessica             10 Silver Dolphins        38.19      37.54    9  
  3 Bare, Sydney              10 UN-Sailfish            38.99      39.37    8  
  4 McLin, Kali               10 Shaker                 39.32      40.17    7  
  5 Thompson, Brooke          10 Silver Dolphins        41.70      40.63    6  
  6 Nagle, Mia                10 Tiger Sharks           41.70      40.97    5  
  7 Marusic, Julia            10 Silver Dolphins        43.99      44.19    4  
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 36.32    3/8/2014 Gina DiLullo, Tiger Sharks                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 DiLullo, Gina             10 Tiger Sharks           38.81      37.58  
  2 Eden, Jessica             10 Silver Dolphins        41.82      38.19  
  3 Bare, Sydney              10 UN-Sailfish            41.19      38.99  
  4 McLin, Kali               10 Shaker                 39.01      39.32  
  5 Nagle, Mia                10 Tiger Sharks           40.75      41.70  
  5 Thompson, Brooke          10 Silver Dolphins        40.98      41.70  
  7 Marusic, Julia            10 Silver Dolphins        47.17      43.99  
 -- Katz, Chloe               10 Silver Dolphins        39.60         DQ  
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:22.03    3/9/2014 Gina DiLullo, Tiger Sharks                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 DiLullo, Gina             10 Tiger Sharks         1:22.03    1:22.12   11  
                  38.70     1:22.12 (43.42)                                        
  2 Eden, Jessica             10 Silver Dolphins      1:23.89    1:22.82    9  
                  38.64     1:22.82 (44.18)                                        
  3 Katz, Chloe               10 Silver Dolphins      1:27.06    1:25.28    8  
                  41.61     1:25.28 (43.67)                                        
  4 Bare, Sydney              10 UN-Sailfish          1:27.51    1:27.10    7  
                  41.25     1:27.10 (45.85)                                        
  5 McLin, Kali               10 Shaker               1:30.07    1:28.31    6  
                  41.19     1:28.31 (47.12)                                        
  6 Thompson, Brooke          10 Silver Dolphins      1:29.26    1:28.51    5  
                  42.38     1:28.51 (46.13)                                        
  7 Mastandrea, Lucy          10 Silver Dolphins      1:28.98    1:28.65    4  
                  42.97     1:28.65 (45.68)                                        
  8 Sadovska, Olena           10 Ridgewood Y          1:29.25    1:28.92    3  
                  43.62     1:28.92 (45.30)                                        
  9 Nagle, Mia                10 Tiger Sharks         1:28.78    1:29.17    2  
                  43.11     1:29.17 (46.06)                                        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:22.03    3/9/2014 Gina DiLullo, Tiger Sharks                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 DiLullo, Gina             10 Tiger Sharks         1:25.88    1:22.03* 
                  38.00     1:22.03 (44.03)                                        
  2 Eden, Jessica             10 Silver Dolphins      1:28.70    1:23.89  
                  39.99     1:23.89 (43.90)                                        
  3 Katz, Chloe               10 Silver Dolphins      1:25.76    1:27.06  
                  41.69     1:27.06 (45.37)                                        
  4 Bare, Sydney              10 UN-Sailfish          1:28.66    1:27.51  
                  41.31     1:27.51 (46.20)                                        
  5 Nagle, Mia                10 Tiger Sharks         1:32.09    1:28.78  
                  41.93     1:28.78 (46.85)                                        
  6 Mastandrea, Lucy          10 Silver Dolphins      1:28.99    1:28.98  
                  43.56     1:28.98 (45.42)                                        
  7 Sadovska, Olena           10 Ridgewood Y          1:31.98    1:29.25  
                  43.44     1:29.25 (45.81)                                        
  8 Thompson, Brooke          10 Silver Dolphins      1:30.79    1:29.26  
                  42.99     1:29.26 (46.27)                                        
  9 McLin, Kali               10 Shaker               1:30.43    1:30.07  
                  40.76     1:30.07 (49.31)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 30.61    3/9/2014 Alexa Wallace, Copley-LE                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Wallace, Alexa            10 Copley                 31.58      30.61*  11  
  2 Culotta, Victoria         10 Silver Dolphins        32.70      32.17    9  
  3 Martinez, Ella            10 Silver Dolphins        33.41      32.97    8  
  4 Montisano, Maria          10 Copley                 36.00      33.45    7  
  5 DeWitt, Mackenzie         10 Hudson Heat            35.24      33.97    6  
  6 Doty, Elise               10 UN-Sailfish            34.32      34.30    5  
  7 Eden, Jessica             10 Silver Dolphins        35.29      34.68    4  
  8 Whelan, Sanibel           10 Ridgewood Y            36.09      36.37    3  
  9 Nagle, Mia                10 Tiger Sharks           37.08      37.03    2  
 10 Tolerton, Kylie           10 Canton                 38.01      38.03    1  
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 30.61    3/9/2014 Alexa Wallace, Copley-LE                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wallace, Alexa            10 Copley                 31.12      31.58  
  2 Culotta, Victoria         10 Silver Dolphins        33.11      32.70  
  3 Martinez, Ella            10 Silver Dolphins        33.81      33.41  
  4 Doty, Elise               10 UN-Sailfish            34.30      34.32  
  5 DeWitt, Mackenzie         10 Hudson Heat            36.61      35.24  
  6 Eden, Jessica             10 Silver Dolphins        35.40      35.29  
  7 Montisano, Maria          10 Copley                 36.94      36.00  
  8 Whelan, Sanibel           10 Ridgewood Y            36.90      36.09  
  9 Nagle, Mia                10 Tiger Sharks           37.07      37.08  
 10 Tolerton, Kylie           10 Canton                 37.38      38.01  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tropper, Stephanie        10 Silver Dolphins        36.05      39.48  
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:09.50    3/8/2014 Victoria Culotta, Silver Dolphins-         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Culotta, Victoria         10 Silver Dolphins      1:12.36    1:09.50*  11  
                  32.58     1:09.50 (36.92)                                        
  2 Wallace, Alexa            10 Copley               1:14.55    1:09.51    9  
                  33.38     1:09.51 (36.13)                                        
  3 Eden, Jessica             10 Silver Dolphins      1:19.31    1:20.00    8  
                  35.76     1:20.00 (44.24)                                        
  4 Whelan, Sanibel           10 Ridgewood Y          1:26.40    1:24.88    7  
                  38.61     1:24.88 (46.27)                                        
  5 Nagle, Mia                10 Tiger Sharks         1:27.34    1:26.98    6  
                  39.42     1:26.98 (47.56)                                        
  6 Tierney, Campbell         10 University           1:31.19    1:27.98    5  
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:09.50    3/8/2014 Victoria Culotta, Silver Dolphins-         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Culotta, Victoria         10 Silver Dolphins      1:12.38    1:12.36  
                  33.82     1:12.36 (38.54)                                        
  2 Wallace, Alexa            10 Copley               1:13.44    1:14.55  
                  33.54     1:14.55 (41.01)                                        
  3 Eden, Jessica             10 Silver Dolphins      1:20.54    1:19.31  
                  36.42     1:19.31 (42.89)                                        
  4 Whelan, Sanibel           10 Ridgewood Y          1:22.26    1:26.40  
                  38.50     1:26.40 (47.90)                                        
  5 Nagle, Mia                10 Tiger Sharks         1:24.72    1:27.34  
                  38.81     1:27.34 (48.53)                                        
  6 Tierney, Campbell         10 University           1:22.23    1:31.19  
                  41.11     1:31.19 (50.08)                                        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 1:09.42    3/8/2014 Alexa Wallace, Copley-LE                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Wallace, Alexa            10 Copley               1:11.77    1:09.42*  11  
                  32.00     1:09.42 (37.42)                                        
  2 DiLullo, Gina             10 Tiger Sharks         1:11.66    1:10.30    9  
                  32.28     1:10.30 (38.02)                                        
  3 Katz, Chloe               10 Silver Dolphins      1:13.87    1:12.75    8  
                  33.44     1:12.75 (39.31)                                        
  4 Culotta, Victoria         10 Silver Dolphins      1:15.98    1:13.09    7  
                  34.53     1:13.09 (38.56)                                        
  5 Eden, Jessica             10 Silver Dolphins      1:15.70    1:16.09    6  
                  34.85     1:16.09 (41.24)                                        
  6 Anderson, Jordan          10 Canton               1:18.07    1:20.26    5  
                  37.80     1:20.26 (42.46)                                        
  7 Thompson, Brooke          10 Silver Dolphins      1:20.67    1:20.68    4  
                  38.58     1:20.68 (42.10)                                        
  8 Bare, Sydney              10 UN-Sailfish          1:21.13    1:20.89    3  
                  39.48     1:20.89 (41.41)                                        
  9 Nagle, Mia                10 Tiger Sharks         1:22.91    1:20.96    2  
                  38.97     1:20.96 (41.99)                                        
 10 DeWitt, Mackenzie         10 Hudson Heat          1:22.80    1:21.87    1  
                  36.60     1:21.87 (45.27)                                        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 1:09.42    3/8/2014 Alexa Wallace, Copley-LE                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 DiLullo, Gina             10 Tiger Sharks         1:14.51    1:11.66  
                  32.50     1:11.66 (39.16)                                        
  2 Wallace, Alexa            10 Copley               1:11.69    1:11.77  
                  32.91     1:11.77 (38.86)                                        
  3 Katz, Chloe               10 Silver Dolphins      1:16.70    1:13.87  
                  33.98     1:13.87 (39.89)                                        
  4 Eden, Jessica             10 Silver Dolphins      1:20.18    1:15.70  
                  34.78     1:15.70 (40.92)                                        
  5 Culotta, Victoria         10 Silver Dolphins      1:17.37    1:15.98  
                  36.45     1:15.98 (39.53)                                        
  6 Anderson, Jordan          10 Canton               1:21.15    1:18.07  
                  36.46     1:18.07 (41.61)                                        
  7 Thompson, Brooke          10 Silver Dolphins      1:20.81    1:20.67  
                  38.94     1:20.67 (41.73)                                        
  8 Bare, Sydney              10 UN-Sailfish          1:25.08    1:21.13  
                  39.97     1:21.13 (41.16)                                        
  9 DeWitt, Mackenzie         10 Hudson Heat          1:24.93    1:22.80  
                  37.06     1:22.80 (45.74)                                        
 10 Nagle, Mia                10 Tiger Sharks         1:20.23    1:22.91  
                  39.87     1:22.91 (43.04)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bugara, Baila             10 Canton               1:26.12    1:25.05  
                  40.55     1:25.05 (44.50)                                        
 12 McLin, Kali               10 Shaker               1:24.12    1:26.36  
                  41.55     1:26.36 (44.81)                                        
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:30.61    3/7/2014 Alexa Wallace, Copley-LE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Alexa            10 Copley               2:32.40    2:30.61*  11  
                  32.34     1:09.89 (37.55)     1:55.09 (45.20)     2:30.61 (35.52)
  2 DiLullo, Gina             10 Tiger Sharks         2:39.53    2:34.18    9  
                  33.85     1:12.99 (39.14)     1:59.57 (46.58)     2:34.18 (34.61)
  3 Katz, Chloe               10 Silver Dolphins      2:42.88    2:34.28    8  
                  34.31     1:13.83 (39.52)     2:00.28 (46.45)     2:34.28 (34.00)
  4 Culotta, Victoria         10 Silver Dolphins      2:41.89    2:38.96    7  
                  34.44     1:14.76 (40.32)     2:02.81 (48.05)     2:38.96 (36.15)
  5 Martinez, Ella            10 Silver Dolphins      2:53.09    2:45.73    6  
                  33.97     1:13.97 (40.00)     2:08.28 (54.31)     2:45.73 (37.45)
  6 Bare, Sydney              10 UN-Sailfish          2:52.88    2:49.61    5  
                  40.01     1:23.14 (43.13)     2:10.04 (46.90)     2:49.61 (39.57)
  7 Nagle, Mia                10 Tiger Sharks         2:54.24    2:53.30    4  
                  38.30     1:21.79 (43.49)     2:13.95 (52.16)     2:53.30 (39.35)
 -- Eden, Jessica             10 Silver Dolphins      2:46.52         DQ  
                  36.10     1:15.72 (39.62)     2:04.09 (48.37)          DQ (38.78)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:55.73        1995 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Strohl, A Johnson, Rothenberg, Klaus              
  LE Swimmer: ! 1:51.31        1995 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Weingart, Torpey, Strohl, Klaus                   
    LE Event:   1:51.31        1995 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Weingart, Torpey, Strohl, Klaus                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lake Erie Silver Dolphin  'A'                     2:00.39    2:01.75   22  
     1) Culotta, Victoria 10            2) Eden, Jessica 10               
     3) Thompson, Brooke 10             4) Katz, Chloe 10                 
                  30.55     1:00.64 (30.09)     1:31.83 (31.19)     2:01.75 (29.92)
  2 Hudson Explorer Aquatic Team  'A'                 2:08.98    2:07.68   18  
     1) Pisano, Olivia 9                2) DeWitt, Mackenzie 10           
     3) Dezelic, Mia 8                  4) Caniglia, Carrie 9             
                  31.51     1:03.34 (31.83)     1:37.35 (34.01)     2:07.68 (30.33)
  3 Lake Erie Silver Dolphin  'B'                     2:11.45    2:07.97   16  
     1) Martinez, Ella 10               2) Stewart, Meredith 8            
     3) Marusic, Julia 10               4) Cunningham, Lexie 9            
                  30.14     1:03.36 (33.22)     1:36.35 (32.99)     2:07.97 (31.62)
  4 B3 Aquatics  'A'                                  2:11.20    2:11.23   14  
     1) White, Makayla 9                2) Koonce, Camryn 10              
     3) Wooley, Francie 10              4) Mallett, Maggie 9              
                  32.86     1:07.30 (34.44)     1:43.04 (35.74)     2:11.23 (28.19)
  5 Shaker Sharks  'A'                                2:12.59    2:11.96   12  
     1) Goldstein, Esti 10              2) Robinson-Alfred, Kaija 9       
     3) Krouse, Anna 10                 4) McLin, Kali 10                 
                  34.83     1:06.92 (32.09)     1:38.81 (31.89)     2:11.96 (33.15)
  6 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      2:09.52    2:12.43   10  
     1) McCormick, Kendall 10           2) Khan, Asma 8                   
     3) Whelan, Sanibel 10              4) Sadovska, Olena 10             
                  32.15     1:05.41 (33.26)     1:39.88 (34.47)     2:12.43 (32.55)
  7 Solon Stars Swim Club  'A'                        2:13.25    2:13.34    8  
     1) Adams, Camryn 10                2) Doorley, Ashlyn 9              
     3) Sell, Julia 10                  4) Szach, Rilie 10                
                  31.51     1:04.78 (33.27)     1:38.62 (33.84)     2:13.34 (34.72)
 -- Great Lakes Sailfish Swimming  'A'                     NT         DQ  
                  32.75     1:04.28 (31.53)     1:38.56 (34.28)          DQ (33.91)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 2:12.40        1992 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Munz, Weingart, Abbey, A Gray                     
  LE Swimmer: ! 2:05.38        1995 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Torpey, Strohl, Klaus, Weingart                   
    LE Event:   2:05.38        1995 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Torpey, Strohl, Klaus, Weingart                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lake Erie Silver Dolphin  'A'                     2:14.79    2:14.59   22  
     1) Katz, Chloe 10                  2) Eden, Jessica 10               
     3) Culotta, Victoria 10            4) Thompson, Brooke 10            
                  33.91     1:10.94 (37.03)     1:44.09 (33.15)     2:14.59 (30.50)
  2 Hudson Explorer Aquatic Team  'A'                 2:23.49    2:25.61   18  
     1) Dezelic, Mia 8                  2) Caniglia, Carrie 9             
     3) Pisano, Olivia 9                4) DeWitt, Mackenzie 10           
                  38.82     1:18.40 (39.58)     1:53.50 (35.10)     2:25.61 (32.11)
  3 Lake Erie Silver Dolphin  'B'                     2:25.55    2:28.91   16  
     1) Marusic, Julia 10               2) Stewart, Meredith 8            
     3) Musbach, Marie 9                4) Cunningham, Lexie 9            
                  36.51     1:20.49 (43.98)     1:56.56 (36.07)     2:28.91 (32.35)
  4 B3 Aquatics  'A'                                  2:30.31    2:30.07   14  
     1) Mallett, Maggie 9               2) White, Makayla 9               
     3) Wooley, Francie 10              4) Trombetto, Hanna 10            
                  33.69     1:19.89 (46.20)     1:56.38 (36.49)     2:30.07 (33.69)
  5 Shaker Sharks  'A'                                2:30.59    2:30.41   12  
     1) Goldstein, Esti 10              2) McLin, Kali 10                 
     3) Krouse, Anna 10                 4) Robinson-Alfred, Kaija 9       
                  40.45     1:19.79 (39.34)     1:57.83 (38.04)     2:30.41 (32.58)
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 26.70    3/9/2014 Paige McCormick, Hudson Heat                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 McCormick, Paige          11 Hudson Heat            26.78      26.70*  11  
  2 McNichols, Riley          11 SwimStrong             27.45      27.03    9  
  3 Sun, Helen                11 Solon                  28.11      27.23    8  
  4 Valenza, Grace            11 UN-Sailfish            27.88      27.47    7  
  5 Crouch, Alexa             11 CLE Splash             27.82      27.88    6  
  6 Elsner, Annabelle         11 B3                     28.28      28.09    5  
  7 Kijek, Lily               11 Best                   28.03      28.12    4  
  8 Meyer, Abby               11 Silver Dolphins        28.56      28.40    3  
  9 Mayberry, Ryley           11 SwimStrong             28.79      28.79    2  
 10 Buchheit, Jocelyn         11 Penguin                28.58      29.14    1  
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 26.70    3/9/2014 Paige McCormick, Hudson Heat                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McCormick, Paige          11 Hudson Heat            26.96      26.78  
  2 McNichols, Riley          11 SwimStrong             28.00      27.45  
  3 Crouch, Alexa             11 CLE Splash             29.29      27.82  
  4 Valenza, Grace            11 UN-Sailfish            28.14      27.88  
  5 Kijek, Lily               11 Best                   28.33      28.03  
  6 Sun, Helen                11 Solon                  28.73      28.11  
  7 Elsner, Annabelle         11 B3                     28.51      28.28  
  8 Meyer, Abby               11 Silver Dolphins        29.37      28.56  
  9 Buchheit, Jocelyn         11 Penguin                29.60      28.58  
 10 Mayberry, Ryley           11 SwimStrong             28.21      28.79  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Armstrong, Megan          11 Firestone              29.49      28.97  
 12 Sage, Britney             11 Mansfield              28.45      29.08  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kelly, Madison            11 Lake Shore             28.64      29.27  
 14 Guilfoyle, Emilia         11 Lake Shore             29.34      29.28  
 15 Miller, Anna              11 Green                  29.38      29.30  
 16 Klem, Rachel              11 Piranha Aq             28.88      29.47  
 17 Holland, Ella             11 Silver Dolphins        29.48      29.52  
 18 Evans, Amy                11 Mansfield              30.49      30.07  
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 57.91    3/9/2014 Paige McCormick, Hudson Heat                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 McCormick, Paige          11 Hudson Heat            58.36      57.91*  11  
                  28.34       57.91 (29.57)                                        
  2 Valenza, Grace            11 UN-Sailfish          1:01.17      59.87    9  
                  28.44       59.87 (31.43)                                        
  3 Elsner, Annabelle         11 B3                   1:02.72    1:00.66    8  
                  29.56     1:00.66 (31.10)                                        
  4 Crouch, Alexa             11 CLE Splash           1:01.52    1:00.87    7  
                  29.18     1:00.87 (31.69)                                        
  5 Mayberry, Ryley           11 SwimStrong           1:02.91    1:02.36    6  
                  30.34     1:02.36 (32.02)                                        
  6 Robb, Jamyson             11 Canton               1:03.84    1:02.62    5  
                  29.89     1:02.62 (32.73)                                        
  7 MacPhail, Ellie           11 Shaker               1:04.92    1:02.89    3.5
                  29.84     1:02.89 (33.05)                                        
  7 Kijek, Lily               11 Best                 1:02.41    1:02.89    3.5
                  30.28     1:02.89 (32.61)                                        
  9 Guilfoyle, Emilia         11 Lake Shore           1:04.74    1:03.33    2  
                  29.56     1:03.33 (33.77)                                        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 57.91    3/9/2014 Paige McCormick, Hudson Heat                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McCormick, Paige          11 Hudson Heat            57.45      58.36  
                  27.98       58.36 (30.38)                                        
  2 Valenza, Grace            11 UN-Sailfish          1:01.88    1:01.17  
                  28.52     1:01.17 (32.65)                                        
  3 Crouch, Alexa             11 CLE Splash           1:03.82    1:01.52  
                  29.75     1:01.52 (31.77)                                        
  4 Kijek, Lily               11 Best                 1:02.40    1:02.41  
                  30.26     1:02.41 (32.15)                                        
  5 Elsner, Annabelle         11 B3                   1:01.67    1:02.72  
                  30.78     1:02.72 (31.94)                                        
  6 Mayberry, Ryley           11 SwimStrong           1:02.53    1:02.91  
                  30.09     1:02.91 (32.82)                                        
  7 Miller, Anna              11 Green                1:04.45    1:03.72  
                  30.17     1:03.72 (33.55)                                        
  8 Robb, Jamyson             11 Canton               1:02.69    1:03.84  
                  30.56     1:03.84 (33.28)                                        
  9 Guilfoyle, Emilia         11 Lake Shore           1:05.83    1:04.74  
                  30.22     1:04.74 (34.52)                                        
 10 MacPhail, Ellie           11 Shaker               1:05.36    1:04.92  
                  31.00     1:04.92 (33.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 -- Sage, Britney             11 Mansfield            1:04.42         DQ  
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:02.77    3/8/2014 Paige McCormick, Hudson Heat               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 McCormick, Paige          11 Hudson Heat          2:04.58    2:02.77*  11  
                  28.58       59.42 (30.84)     1:31.65 (32.23)     2:02.77 (31.12)
  2 Pasadyn, Felicia          11 SwimStrong           2:08.84    2:05.98    9  
                  29.76     1:01.60 (31.84)     1:34.02 (32.42)     2:05.98 (31.96)
  3 Berlin, Lindsay           11 Silver Dolphins      2:11.47    2:08.46    8  
                  29.73     1:02.15 (32.42)     1:35.37 (33.22)     2:08.46 (33.09)
  4 McNichols, Riley          11 SwimStrong           2:13.19    2:11.04    7  
                  30.14     1:03.42 (33.28)     1:37.79 (34.37)     2:11.04 (33.25)
  5 Sun, Helen                11 Solon                2:20.34    2:11.88    6  
                  30.89     1:03.95 (33.06)     1:38.47 (34.52)     2:11.88 (33.41)
  6 Elsner, Annabelle         11 B3                   2:12.72    2:12.15    5  
                  30.19     1:03.80 (33.61)     1:37.82 (34.02)     2:12.15 (34.33)
  7 Meyer, Abby               11 Silver Dolphins      2:15.76    2:12.50    4  
                  30.21     1:03.72 (33.51)     1:38.50 (34.78)     2:12.50 (34.00)
  8 MacPhail, Ellie           11 Shaker               2:16.62    2:13.34    3  
                  30.06     1:03.92 (33.86)     1:38.88 (34.96)     2:13.34 (34.46)
  9 Mayberry, Ryley           11 SwimStrong           2:17.52    2:16.33    2  
                  31.24     1:06.09 (34.85)     1:41.69 (35.60)     2:16.33 (34.64)
 10 Pophal, Claire            11 Silver Dolphins      2:21.35    2:20.05    1  
                  32.70     1:08.66 (35.96)     1:44.29 (35.63)     2:20.05 (35.76)
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:02.77    3/8/2014 Paige McCormick, Hudson Heat               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McCormick, Paige          11 Hudson Heat          2:05.31    2:04.58  
                  28.99     1:00.26 (31.27)     1:32.73 (32.47)     2:04.58 (31.85)
  2 Pasadyn, Felicia          11 SwimStrong           2:08.02    2:08.84  
                  30.22     1:02.84 (32.62)     1:35.93 (33.09)     2:08.84 (32.91)
  3 Berlin, Lindsay           11 Silver Dolphins      2:10.99    2:11.47  
                  30.57     1:03.91 (33.34)     1:38.13 (34.22)     2:11.47 (33.34)
  4 Elsner, Annabelle         11 B3                   2:14.88    2:12.72  
                  31.11     1:04.79 (33.68)     1:38.55 (33.76)     2:12.72 (34.17)
  5 McNichols, Riley          11 SwimStrong           2:18.60    2:13.19  
                  30.42     1:05.13 (34.71)     1:40.17 (35.04)     2:13.19 (33.02)
  6 Meyer, Abby               11 Silver Dolphins      2:17.88    2:15.76  
                  31.61     1:06.70 (35.09)     1:41.85 (35.15)     2:15.76 (33.91)
  7 MacPhail, Ellie           11 Shaker               2:16.80    2:16.62  
                  30.60     1:05.66 (35.06)     1:42.08 (36.42)     2:16.62 (34.54)
  8 Mayberry, Ryley           11 SwimStrong           2:14.62    2:17.52  
                  30.60     1:05.97 (35.37)     1:42.54 (36.57)     2:17.52 (34.98)
  9 Sun, Helen                11 Solon                2:19.27    2:20.34  
                  32.45     1:08.58 (36.13)     1:45.83 (37.25)     2:20.34 (34.51)
 10 Pophal, Claire            11 Silver Dolphins      2:19.33    2:21.35  
                  32.99     1:08.79 (35.80)     1:45.75 (36.96)     2:21.35 (35.60)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kelly, Madison            11 Lake Shore           2:19.78    2:24.50  
                  32.98     1:10.72 (37.74)     1:48.65 (37.93)     2:24.50 (35.85)
 -- Crouch, Alexa             11 CLE Splash           2:12.64         DQ  
                  29.49     1:02.94 (33.45)     1:37.71 (34.77)          DQ (34.01)
 
Girls 11 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 5:26.35    3/7/2014 Paige McCormick, Hudson Heat               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCormick, Paige          11 Hudson Heat          5:34.48    5:26.35*  11  
                  29.42     1:01.30 (31.88)     1:34.73 (33.43)     2:07.71 (32.98)
        2:40.83 (33.12)     3:14.42 (33.59)     3:47.95 (33.53)     4:21.08 (33.13)
        4:54.42 (33.34)     5:26.35 (31.93)                                        
  2 Berlin, Lindsay           11 Silver Dolphins      5:40.31    5:35.42    9  
                  30.02     1:02.49 (32.47)     1:35.77 (33.28)     2:09.70 (33.93)
        2:43.85 (34.15)     3:18.22 (34.37)     3:52.81 (34.59)     4:27.49 (34.68)
        5:01.79 (34.30)     5:35.42 (33.63)                                        
  3 Pasadyn, Felicia          11 SwimStrong           5:37.43    5:38.33    8  
                  29.74     1:02.20 (32.46)     1:36.01 (33.81)     2:10.09 (34.08)
        2:44.98 (34.89)     3:19.92 (34.94)     3:54.93 (35.01)     4:29.56 (34.63)
        5:04.27 (34.71)     5:38.33 (34.06)                                        
  4 MacPhail, Ellie           11 Shaker               6:05.08    5:48.93    7  
                  30.06     1:03.98 (33.92)     1:39.96 (35.98)     2:15.79 (35.83)
        2:52.35 (36.56)     3:27.49 (35.14)     4:03.55 (36.06)     4:39.53 (35.98)
        5:15.29 (35.76)     5:48.93 (33.64)                                        
  5 Gaudiani, Rosalie         11 Silver Dolphins      5:45.92    5:49.11    6  
                  30.81     1:05.30 (34.49)     1:40.55 (35.25)     2:16.29 (35.74)
        2:51.96 (35.67)     3:27.30 (35.34)     4:02.90 (35.60)     4:38.87 (35.97)
        5:14.58 (35.71)     5:49.11 (34.53)                                        
  6 Crouch, Alexa             11 CLE Splash           6:05.82    5:58.18    5  
                  31.21     1:06.59 (35.38)     1:42.92 (36.33)     2:20.29 (37.37)
        2:56.41 (36.12)     3:33.05 (36.64)     4:09.82 (36.77)     4:46.44 (36.62)
        5:23.25 (36.81)     5:58.18 (34.93)                                        
  7 Mayberry, Ryley           11 SwimStrong           6:09.35    5:58.46    4  
                  31.19     1:07.10 (35.91)     1:43.81 (36.71)     2:20.72 (36.91)
        2:57.67 (36.95)     3:34.63 (36.96)     4:11.84 (37.21)     4:48.19 (36.35)
        5:24.96 (36.77)     5:58.46 (33.50)                                        
  8 Musbach, Lauren           11 Silver Dolphins      6:08.34    6:01.18    3  
                  31.19     1:06.57 (35.38)     1:42.63 (36.06)     2:19.26 (36.63)
        2:56.27 (37.01)     3:33.97 (37.70)     4:11.68 (37.71)     4:49.23 (37.55)
        5:26.91 (37.68)     6:01.18 (34.27)                                        
  9 Elsner, Annabelle         11 B3                   6:04.99    6:01.83    2  
                  32.14     1:07.54 (35.40)     1:44.59 (37.05)     2:20.50 (35.91)
        2:57.52 (37.02)     3:34.32 (36.80)     4:10.95 (36.63)     4:47.99 (37.04)
        5:26.08 (38.09)     6:01.83 (35.75)                                        
 10 Pophal, Claire            11 Silver Dolphins      6:02.14    6:06.08    1  
                  33.61     1:09.45 (35.84)     1:46.59 (37.14)     2:23.65 (37.06)
        3:00.88 (37.23)     3:37.67 (36.79)     4:15.42 (37.75)     4:52.96 (37.54)
        5:30.49 (37.53)     6:06.08 (35.59)                                        
 11 Meyer, Abby               11 Silver Dolphins      6:16.88    6:06.60  
                  31.15     1:06.28 (35.13)     1:42.88 (36.60)     2:20.01 (37.13)
        2:58.18 (38.17)     3:36.18 (38.00)     4:13.78 (37.60)     4:52.00 (38.22)
        5:29.15 (37.15)     6:06.60 (37.45)                                        
 
Girls 11 Year Olds 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 12:37.02    3/9/2014 Juliana Metz, Silver Dolphins-            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Metz, Juliana             11 Silver Dolphins     12:43.22   12:37.02*  11  
                  33.15     1:10.18 (37.03)     1:48.54 (38.36)     2:27.04 (38.50)
        3:05.30 (38.26)     3:43.74 (38.44)     4:21.72 (37.98)     5:00.42 (38.70)
        5:39.26 (38.84)     6:17.53 (38.27)     6:56.22 (38.69)     7:34.37 (38.15)
        8:12.72 (38.35)     8:51.05 (38.33)     9:29.36 (38.31)    10:07.36 (38.00)
       10:45.54 (38.18)    11:23.44 (37.90)    12:01.39 (37.95)    12:37.02 (35.63)
 
Girls 11 Year Olds 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 20:39.29    3/7/2014 Juliana Metz, Silver Dolphins-            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Metz, Juliana             11 Silver Dolphins     21:05.08   20:39.29*  11  
                  34.27     1:12.42 (38.15)     1:50.20 (37.78)     2:28.42 (38.22)
        3:06.99 (38.57)     3:45.69 (38.70)     4:24.22 (38.53)     5:02.19 (37.97)
        5:40.57 (38.38)     6:18.64 (38.07)     6:56.57 (37.93)     7:34.56 (37.99)
        8:12.67 (38.11)     8:49.90 (37.23)     9:27.47 (37.57)    10:04.79 (37.32)
       10:42.44 (37.65)    11:20.12 (37.68)    11:57.67 (37.55)    12:34.95 (37.28)
       13:12.44 (37.49)    13:49.95 (37.51)    14:27.27 (37.32)    15:04.66 (37.39)
       15:42.01 (37.35)    16:19.47 (37.46)    16:57.01 (37.54)    17:34.36 (37.35)
       18:12.03 (37.67)    18:49.28 (37.25)    19:26.54 (37.26)    20:03.47 (36.93)
       20:39.29 (35.82)
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 29.80    3/9/2014 Paige McCormick, Hudson Heat                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 McCormick, Paige          11 Hudson Heat            29.92      29.80*  11  
  2 Gilson, Ella              11 Medina Rec             30.55      29.96    9  
  3 Kelly, Madison            11 Lake Shore             32.83      30.74    8  
  4 Pasadyn, Felicia          11 SwimStrong             30.72      30.82    7  
  5 Elsner, Annabelle         11 B3                     31.67      31.92    6  
  6 Robb, Jamyson             11 Canton                 32.25      32.56    5  
  7 Armstrong, Megan          11 Firestone              33.09      32.70    4  
  8 Dondorfer, Mallory        11 University             33.91      34.19    3  
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 29.80    3/9/2014 Paige McCormick, Hudson Heat                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McCormick, Paige          11 Hudson Heat            30.46      29.92  
  2 Gilson, Ella              11 Medina Rec             32.01      30.55  
  3 Pasadyn, Felicia          11 SwimStrong             31.13      30.72  
  4 Elsner, Annabelle         11 B3                     31.47      31.67  
  5 Robb, Jamyson             11 Canton                 32.64      32.25  
  6 Kelly, Madison            11 Lake Shore             33.03      32.83  
  7 Armstrong, Megan          11 Firestone              33.16      33.09  
  8 Dondorfer, Mallory        11 University             33.47      33.91  
  9 Sage, Britney             11 Mansfield              32.94      35.09  
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:02.91    3/8/2014 Paige McCormick, Hudson Heat               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 McCormick, Paige          11 Hudson Heat          1:04.30    1:02.91*  11  
                  30.82     1:02.91 (32.09)                                        
  2 Pasadyn, Felicia          11 SwimStrong           1:05.02    1:04.84    9  
                  31.44     1:04.84 (33.40)                                        
  3 Elsner, Annabelle         11 B3                   1:08.16    1:06.79    8  
                  32.55     1:06.79 (34.24)                                        
  4 Gilson, Ella              11 Medina Rec           1:06.68    1:07.41    7  
                  32.60     1:07.41 (34.81)                                        
  5 Musbach, Lauren           11 Silver Dolphins      1:09.51    1:08.16    6  
                  33.18     1:08.16 (34.98)                                        
  6 Kelly, Madison            11 Lake Shore           1:11.56    1:09.19    5  
                  32.91     1:09.19 (36.28)                                        
  7 Armstrong, Megan          11 Firestone            1:10.20    1:09.27    4  
                  32.87     1:09.27 (36.40)                                        
  8 Robb, Jamyson             11 Canton               1:10.17    1:10.51    3  
                  34.44     1:10.51 (36.07)                                        
  9 Mayberry, Ryley           11 SwimStrong           1:10.98    1:11.37    2  
                  34.70     1:11.37 (36.67)                                        
 10 MacPhail, Ellie           11 Shaker               1:13.50    1:14.38    1  
                  35.23     1:14.38 (39.15)                                        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:02.91    3/8/2014 Paige McCormick, Hudson Heat               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McCormick, Paige          11 Hudson Heat          1:02.89    1:04.30  
                  31.79     1:04.30 (32.51)                                        
  2 Pasadyn, Felicia          11 SwimStrong           1:05.40    1:05.02  
                  31.59     1:05.02 (33.43)                                        
  3 Gilson, Ella              11 Medina Rec           1:09.45    1:06.68  
                  32.12     1:06.68 (34.56)                                        
  4 Elsner, Annabelle         11 B3                   1:07.30    1:08.16  
                  33.36     1:08.16 (34.80)                                        
  5 Musbach, Lauren           11 Silver Dolphins      1:08.82    1:09.51  
                  33.91     1:09.51 (35.60)                                        
  6 Robb, Jamyson             11 Canton               1:10.07    1:10.17  
                  34.17     1:10.17 (36.00)                                        
  7 Armstrong, Megan          11 Firestone            1:12.46    1:10.20  
                  33.23     1:10.20 (36.97)                                        
  8 Mayberry, Ryley           11 SwimStrong           1:11.73    1:10.98  
                  33.87     1:10.98 (37.11)                                        
  9 Kelly, Madison            11 Lake Shore           1:13.62    1:11.56  
                  34.66     1:11.56 (36.90)                                        
 10 MacPhail, Ellie           11 Shaker               1:12.74    1:13.50  
                  35.14     1:13.50 (38.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Buchheit, Jocelyn         11 Penguin              1:13.14    1:14.17  
                  35.74     1:14.17 (38.43)                                        
 12 Sage, Britney             11 Mansfield            1:14.24    1:14.56  
                  35.03     1:14.56 (39.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 McNichols, Riley          11 SwimStrong           1:17.64    1:14.85  
                  35.62     1:14.85 (39.23)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:17.20    3/9/2014 Felicia Pasadyn, SwimStrong-LE             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Pasadyn, Felicia          11 SwimStrong           2:21.40    2:17.20*  11  
                  32.53     1:07.25 (34.72)     1:42.54 (35.29)     2:17.20 (34.66)
  2 Musbach, Lauren           11 Silver Dolphins      2:27.52    2:26.39    9  
                  34.02     1:11.17 (37.15)     1:49.50 (38.33)     2:26.39 (36.89)
  3 Mayberry, Ryley           11 SwimStrong           2:32.25    2:31.42    8  
                  35.01     1:13.75 (38.74)     1:52.88 (39.13)     2:31.42 (38.54)
  4 Meyer, Abby               11 Silver Dolphins      2:31.51    2:34.22    7  
                  34.80     1:14.05 (39.25)     1:54.45 (40.40)     2:34.22 (39.77)
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:17.20    3/9/2014 Felicia Pasadyn, SwimStrong-LE             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pasadyn, Felicia          11 SwimStrong           2:19.96    2:21.40  
                  33.38     1:08.95 (35.57)     1:45.16 (36.21)     2:21.40 (36.24)
  2 Musbach, Lauren           11 Silver Dolphins      2:29.34    2:27.52  
                  34.78     1:12.16 (37.38)     1:50.72 (38.56)     2:27.52 (36.80)
  3 Meyer, Abby               11 Silver Dolphins      2:35.89    2:31.51  
                  35.38     1:14.20 (38.82)     1:53.77 (39.57)     2:31.51 (37.74)
  4 Mayberry, Ryley           11 SwimStrong           2:35.26    2:32.25  
                  35.43     1:14.20 (38.77)     1:53.86 (39.66)     2:32.25 (38.39)
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 32.81    3/8/2014 Jordan Stump, Firestone                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Stump, Jordan             11 Firestone              34.12      32.81*  11  
  2 Klem, Rachel              11 Piranha Aq             34.63      33.74    9  
  3 Valenza, Grace            11 UN-Sailfish            34.38      34.94    8  
  4 Homoki, Jordyn            11 SwimStrong             36.12      35.27    7  
  5 Holland, Ella             11 Silver Dolphins        36.02      35.73    6  
  6 Robb, Jamyson             11 Canton                 36.56      35.81    5  
  7 Weeks, Lily               11 Mansfield              37.15      36.08    4  
  8 Evans, Amy                11 Mansfield              36.58      36.54    3  
  9 Buchheit, Jocelyn         11 Penguin                36.69      36.71    2  
 10 Gadd, Shaelyn             11 SwimStrong             37.26      37.65    1  
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 32.81    3/8/2014 Jordan Stump, Firestone                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stump, Jordan             11 Firestone              32.82      34.12  
  2 Valenza, Grace            11 UN-Sailfish            34.91      34.38  
  3 Klem, Rachel              11 Piranha Aq             34.31      34.63  
  4 Holland, Ella             11 Silver Dolphins        35.92      36.02  
  5 Homoki, Jordyn            11 SwimStrong             35.94      36.12  
  6 Robb, Jamyson             11 Canton                 36.87      36.56  
  7 Evans, Amy                11 Mansfield              37.35      36.58  
  8 Buchheit, Jocelyn         11 Penguin                36.70      36.69  
  9 Weeks, Lily               11 Mansfield              37.12      37.15  
 10 Gadd, Shaelyn             11 SwimStrong             37.48      37.26  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dondorfer, Mallory        11 University             37.41      37.38  
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:11.46    3/9/2014 Jordan Stump, Firestone                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Stump, Jordan             11 Firestone            1:14.94    1:11.46*  11  
                  33.23     1:11.46 (38.23)                                        
  2 Klem, Rachel              11 Piranha Aq           1:14.59    1:14.42    9  
                  34.78     1:14.42 (39.64)                                        
  3 Gaudiani, Rosalie         11 Silver Dolphins      1:18.24    1:16.55    8  
                  36.38     1:16.55 (40.17)                                        
  4 Valenza, Grace            11 UN-Sailfish          1:16.02    1:16.67    7  
                  35.70     1:16.67 (40.97)                                        
  5 Robb, Jamyson             11 Canton               1:19.29    1:17.82    6  
                  36.93     1:17.82 (40.89)                                        
  6 Weeks, Lily               11 Mansfield            1:17.36    1:18.44    5  
                  37.88     1:18.44 (40.56)                                        
  7 Kijek, Lily               11 Best                 1:18.99    1:19.43    4  
                  37.58     1:19.43 (41.85)                                        
  8 Homoki, Jordyn            11 SwimStrong           1:21.38    1:19.68    3  
                  37.69     1:19.68 (41.99)                                        
  9 Holland, Ella             11 Silver Dolphins      1:19.99    1:20.19    2  
                  38.15     1:20.19 (42.04)                                        
 10 Evans, Amy                11 Mansfield            1:19.90    1:20.73    1  
                  37.82     1:20.73 (42.91)                                        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:11.46    3/9/2014 Jordan Stump, Firestone                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Klem, Rachel              11 Piranha Aq           1:15.13    1:14.59  
                  35.12     1:14.59 (39.47)                                        
  2 Stump, Jordan             11 Firestone            1:12.75    1:14.94  
                  35.07     1:14.94 (39.87)                                        
  3 Valenza, Grace            11 UN-Sailfish          1:16.67    1:16.02  
                  36.16     1:16.02 (39.86)                                        
  4 Weeks, Lily               11 Mansfield            1:21.07    1:17.36  
                  37.89     1:17.36 (39.47)                                        
  5 Gaudiani, Rosalie         11 Silver Dolphins      1:19.43    1:18.24  
                  36.82     1:18.24 (41.42)                                        
  6 Kijek, Lily               11 Best                 1:19.10    1:18.99  
                  37.65     1:18.99 (41.34)                                        
  7 Robb, Jamyson             11 Canton               1:20.47    1:19.29  
                  38.13     1:19.29 (41.16)                                        
  8 Evans, Amy                11 Mansfield            1:21.11    1:19.90  
                  37.57     1:19.90 (42.33)                                        
  9 Holland, Ella             11 Silver Dolphins      1:19.55    1:19.99  
                  38.59     1:19.99 (41.40)                                        
 10 Homoki, Jordyn            11 SwimStrong           1:20.36    1:21.38  
                  38.41     1:21.38 (42.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Buchheit, Jocelyn         11 Penguin              1:20.80    1:21.85  
                  37.31     1:21.85 (44.54)                                        
 12 Gadd, Shaelyn             11 SwimStrong           1:21.36    1:23.16  
                  38.90     1:23.16 (44.26)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:37.14    3/8/2014 Jordan Stump, Firestone                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Stump, Jordan             11 Firestone            2:41.56    2:37.14*  11  
                  33.90     1:14.11 (40.21)     1:55.71 (41.60)     2:37.14 (41.43)
  2 Valenza, Grace            11 UN-Sailfish          2:46.73    2:43.00    9  
                  36.98     1:18.58 (41.60)     2:00.54 (41.96)     2:43.00 (42.46)
  3 Gaudiani, Rosalie         11 Silver Dolphins      2:47.15    2:44.87    8  
                  37.34     1:19.60 (42.26)     2:02.81 (43.21)     2:44.87 (42.06)
  4 Klem, Rachel              11 Piranha Aq           2:47.62    2:46.10    7  
                  37.32     1:19.46 (42.14)     2:03.16 (43.70)     2:46.10 (42.94)
  5 Berlin, Lindsay           11 Silver Dolphins      2:53.11    2:49.02    6  
                  38.60     1:21.91 (43.31)     2:06.16 (44.25)     2:49.02 (42.86)
  6 Weeks, Lily               11 Mansfield            2:52.04    2:51.73    5  
                  38.79     1:24.23 (45.44)     2:08.00 (43.77)     2:51.73 (43.73)
  7 Holland, Ella             11 Silver Dolphins      2:53.63    2:54.16    4  
                  39.90     1:25.01 (45.11)     2:10.65 (45.64)     2:54.16 (43.51)
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:37.14    3/8/2014 Jordan Stump, Firestone                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stump, Jordan             11 Firestone            2:39.66    2:41.56  
                  35.60     1:17.12 (41.52)     1:59.55 (42.43)     2:41.56 (42.01)
  2 Valenza, Grace            11 UN-Sailfish          2:45.07    2:46.73  
                  36.61     1:19.64 (43.03)     2:03.25 (43.61)     2:46.73 (43.48)
  3 Gaudiani, Rosalie         11 Silver Dolphins      2:47.40    2:47.15  
                  37.90     1:20.64 (42.74)     2:04.70 (44.06)     2:47.15 (42.45)
  4 Klem, Rachel              11 Piranha Aq           2:52.80    2:47.62  
                  38.00     1:20.77 (42.77)     2:04.47 (43.70)     2:47.62 (43.15)
  5 Weeks, Lily               11 Mansfield            2:53.48    2:52.04  
                  40.30     1:24.53 (44.23)     2:08.80 (44.27)     2:52.04 (43.24)
  6 Berlin, Lindsay           11 Silver Dolphins      2:50.33    2:53.11  
                  38.22     1:22.21 (43.99)     2:07.17 (44.96)     2:53.11 (45.94)
  7 Holland, Ella             11 Silver Dolphins      2:57.91    2:53.63  
                  38.33     1:23.21 (44.88)     2:08.80 (45.59)     2:53.63 (44.83)
 -- Miller, Anna              11 Green                2:55.81         DQ  
                  38.30     1:24.19 (45.89)     2:11.47 (47.28)          DQ (48.07)
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 28.55    3/9/2014 Helen Sun, Solon-LE                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Sun, Helen                11 Solon                  29.40      28.55*  11  
  2 Stump, Jordan             11 Firestone              31.14      29.32    9  
  3 McNichols, Riley          11 SwimStrong             30.08      29.64    8  
  4 Gilson, Ella              11 Medina Rec             29.81      29.65    7  
  5 Musbach, Lauren           11 Silver Dolphins        30.66      29.79    6  
  6 Homoki, Jordyn            11 SwimStrong             30.54      29.83    5  
  7 Holland, Ella             11 Silver Dolphins        31.41      30.45    4  
  8 Berlin, Lindsay           11 Silver Dolphins        31.39      30.79    3  
  9 Kelly, Madison            11 Lake Shore             31.81      31.06    2  
 10 Evans, Amy                11 Mansfield              31.87      31.66    1  
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 28.55    3/9/2014 Helen Sun, Solon-LE                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sun, Helen                11 Solon                  31.27      29.40  
  2 Gilson, Ella              11 Medina Rec             30.25      29.81  
  3 McNichols, Riley          11 SwimStrong             31.03      30.08  
  4 Homoki, Jordyn            11 SwimStrong             29.87      30.54  
  5 Musbach, Lauren           11 Silver Dolphins        30.11      30.66  
  6 Stump, Jordan             11 Firestone              29.71      31.14  
  7 Berlin, Lindsay           11 Silver Dolphins        31.76      31.39  
  8 Holland, Ella             11 Silver Dolphins        31.83      31.41  
  9 Kelly, Madison            11 Lake Shore             31.49      31.81  
 10 Evans, Amy                11 Mansfield              31.52      31.87  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Crouch, Alexa             11 CLE Splash             33.61      31.92  
 12 Weeks, Lily               11 Mansfield              33.57      32.03  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gadd, Shaelyn             11 SwimStrong             31.98      32.22  
 14 Armstrong, Megan          11 Firestone              32.73      33.19  
 15 Dondorfer, Mallory        11 University             32.31      34.04  
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:04.33    3/8/2014 Felicia Pasadyn, SwimStrong-LE             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Pasadyn, Felicia          11 SwimStrong           1:06.39    1:04.33*  11  
                  30.76     1:04.33 (33.57)                                        
  2 Sun, Helen                11 Solon                1:06.29    1:04.55    9  
                  30.21     1:04.55 (34.34)                                        
  3 Gaudiani, Rosalie         11 Silver Dolphins      1:06.78    1:05.43    8  
                  30.81     1:05.43 (34.62)                                        
  4 Berlin, Lindsay           11 Silver Dolphins      1:07.21    1:05.87    7  
                  31.27     1:05.87 (34.60)                                        
  5 Homoki, Jordyn            11 SwimStrong           1:07.05    1:06.05    6  
                  30.57     1:06.05 (35.48)                                        
  6 McNichols, Riley          11 SwimStrong           1:09.25    1:06.93    5  
                  31.14     1:06.93 (35.79)                                        
  7 Meyer, Abby               11 Silver Dolphins      1:09.40    1:07.40    4  
                  31.25     1:07.40 (36.15)                                        
  8 Stump, Jordan             11 Firestone            1:10.84    1:07.88    3  
                  30.90     1:07.88 (36.98)                                        
  9 Gilson, Ella              11 Medina Rec           1:08.37    1:08.59    2  
                  32.22     1:08.59 (36.37)                                        
 10 Musbach, Lauren           11 Silver Dolphins      1:07.62    1:09.63    1  
                  31.95     1:09.63 (37.68)                                        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:04.33    3/8/2014 Felicia Pasadyn, SwimStrong-LE             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sun, Helen                11 Solon                1:08.98    1:06.29  
                  31.72     1:06.29 (34.57)                                        
  2 Pasadyn, Felicia          11 SwimStrong           1:04.82    1:06.39  
                  30.84     1:06.39 (35.55)                                        
  3 Gaudiani, Rosalie         11 Silver Dolphins      1:06.10    1:06.78  
                  31.56     1:06.78 (35.22)                                        
  4 Homoki, Jordyn            11 SwimStrong           1:07.39    1:07.05  
                  31.23     1:07.05 (35.82)                                        
  5 Berlin, Lindsay           11 Silver Dolphins      1:07.79    1:07.21  
                  32.01     1:07.21 (35.20)                                        
  6 Musbach, Lauren           11 Silver Dolphins      1:07.42    1:07.62  
                  31.73     1:07.62 (35.89)                                        
  7 Gilson, Ella              11 Medina Rec           1:09.24    1:08.37  
                  31.12     1:08.37 (37.25)                                        
  8 McNichols, Riley          11 SwimStrong           1:10.40    1:09.25  
                  31.61     1:09.25 (37.64)                                        
  9 Meyer, Abby               11 Silver Dolphins      1:10.21    1:09.40  
                  32.36     1:09.40 (37.04)                                        
 10 Stump, Jordan             11 Firestone            1:10.13    1:10.84  
                  32.71     1:10.84 (38.13)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 -- Evans, Amy                11 Mansfield            1:14.26         DQ  
                  35.97          DQ (39.43)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 2:26.56    3/9/2014 Rosalie Gaudiani, Silver Dolphins-         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Gaudiani, Rosalie         11 Silver Dolphins      2:29.71    2:26.56*  11  
                  32.33     1:09.38 (37.05)     1:48.01 (38.63)     2:26.56 (38.55)
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 2:26.56    3/9/2014 Rosalie Gaudiani, Silver Dolphins-         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gaudiani, Rosalie         11 Silver Dolphins      2:27.44    2:29.71  
                  32.66     1:10.82 (38.16)     1:50.74 (39.92)     2:29.71 (38.97)
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 1:06.21    3/8/2014 Paige McCormick, Hudson Heat               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 McCormick, Paige          11 Hudson Heat          1:06.48    1:06.21*  11  
                  30.49     1:06.21 (35.72)                                        
  2 Valenza, Grace            11 UN-Sailfish          1:11.46    1:07.71    9  
                  31.22     1:07.71 (36.49)                                        
  3 Sun, Helen                11 Solon                1:08.73    1:08.05    8  
                  32.22     1:08.05 (35.83)                                        
  4 Gaudiani, Rosalie         11 Silver Dolphins      1:09.77    1:08.73    7  
                  32.13     1:08.73 (36.60)                                        
  5 Homoki, Jordyn            11 SwimStrong           1:10.76    1:10.09    6  
                  31.88     1:10.09 (38.21)                                        
  6 Robb, Jamyson             11 Canton               1:11.04    1:10.31    5  
                  32.52     1:10.31 (37.79)                                        
  7 Musbach, Lauren           11 Silver Dolphins      1:10.98    1:10.51    4  
                  31.49     1:10.51 (39.02)                                        
  8 Gilson, Ella              11 Medina Rec           1:10.35    1:10.90    3  
                  31.33     1:10.90 (39.57)                                        
  9 Holland, Ella             11 Silver Dolphins      1:10.77    1:11.17    2  
                  33.12     1:11.17 (38.05)                                        
 10 Elsner, Annabelle         11 B3                   1:11.62    1:12.91    1  
                  32.85     1:12.91 (40.06)                                        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 1:06.21    3/8/2014 Paige McCormick, Hudson Heat               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McCormick, Paige          11 Hudson Heat          1:07.12    1:06.48  
                  30.95     1:06.48 (35.53)                                        
  2 Sun, Helen                11 Solon                1:07.76    1:08.73  
                  31.65     1:08.73 (37.08)                                        
  3 Gaudiani, Rosalie         11 Silver Dolphins      1:15.18    1:09.77  
                  33.28     1:09.77 (36.49)                                        
  4 Gilson, Ella              11 Medina Rec           1:12.61    1:10.35  
                  30.86     1:10.35 (39.49)                                        
  5 Homoki, Jordyn            11 SwimStrong           1:09.88    1:10.76  
                  33.13     1:10.76 (37.63)                                        
  6 Holland, Ella             11 Silver Dolphins      1:13.70    1:10.77  
                  33.00     1:10.77 (37.77)                                        
  7 Musbach, Lauren           11 Silver Dolphins      1:10.17    1:10.98  
                  32.39     1:10.98 (38.59)                                        
  8 Robb, Jamyson             11 Canton               1:11.97    1:11.04  
                  33.02     1:11.04 (38.02)                                        
  9 Valenza, Grace            11 UN-Sailfish          1:09.69    1:11.46  
                  33.04     1:11.46 (38.42)                                        
 10 Elsner, Annabelle         11 B3                   1:11.43    1:11.62  
                  33.23     1:11.62 (38.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kelly, Madison            11 Lake Shore           1:15.59    1:12.06  
                  32.57     1:12.06 (39.49)                                        
 12 Klem, Rachel              11 Piranha Aq           1:12.10    1:12.16  
                  33.94     1:12.16 (38.22)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Meyer, Abby               11 Silver Dolphins      1:13.21    1:12.72  
                  33.92     1:12.72 (38.80)                                        
 14 Gadd, Shaelyn             11 SwimStrong           1:16.36    1:13.30  
                  33.44     1:13.30 (39.86)                                        
 15 Mayberry, Ryley           11 SwimStrong           1:12.67    1:13.67  
                  32.78     1:13.67 (40.89)                                        
 16 Evans, Amy                11 Mansfield            1:13.54    1:14.09  
                  34.96     1:14.09 (39.13)                                        
 17 Weeks, Lily               11 Mansfield            1:17.68    1:15.18  
                  35.75     1:15.18 (39.43)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:22.13    3/9/2014 Felicia Pasadyn, SwimStrong-LE             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Pasadyn, Felicia          11 SwimStrong           2:27.05    2:22.13*  11  
                  30.96     1:06.23 (35.27)     1:50.74 (44.51)     2:22.13 (31.39)
  2 Berlin, Lindsay           11 Silver Dolphins      2:26.07    2:24.21    9  
                  31.59     1:08.01 (36.42)     1:51.76 (43.75)     2:24.21 (32.45)
  3 Stump, Jordan             11 Firestone            2:31.95    2:25.73    8  
                  31.21     1:09.02 (37.81)     1:50.05 (41.03)     2:25.73 (35.68)
  4 Meyer, Abby               11 Silver Dolphins      2:29.16    2:26.66    7  
                  31.54     1:09.30 (37.76)     1:52.47 (43.17)     2:26.66 (34.19)
  5 Gaudiani, Rosalie         11 Silver Dolphins      2:32.21    2:27.29    6  
                  32.15     1:10.40 (38.25)     1:54.17 (43.77)     2:27.29 (33.12)
  6 Sun, Helen                11 Solon                2:31.02    2:27.99    5  
                  30.94     1:09.15 (38.21)     1:53.39 (44.24)     2:27.99 (34.60)
  7 Musbach, Lauren           11 Silver Dolphins      2:31.99    2:29.35    4  
                  32.09     1:08.76 (36.67)     1:55.40 (46.64)     2:29.35 (33.95)
  8 Homoki, Jordyn            11 SwimStrong           2:33.77    2:30.69    3  
                  31.04     1:10.19 (39.15)     1:54.93 (44.74)     2:30.69 (35.76)
  9 Gilson, Ella              11 Medina Rec           2:32.51    2:32.85    2  
                  32.63     1:11.14 (38.51)     1:58.52 (47.38)     2:32.85 (34.33)
 10 McNichols, Riley          11 SwimStrong           2:35.58    2:36.15    1  
                  32.41     1:11.87 (39.46)     2:01.08 (49.21)     2:36.15 (35.07)
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:22.13    3/9/2014 Felicia Pasadyn, SwimStrong-LE             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Berlin, Lindsay           11 Silver Dolphins      2:26.38    2:26.07  
                  32.15     1:09.21 (37.06)     1:53.65 (44.44)     2:26.07 (32.42)
  2 Pasadyn, Felicia          11 SwimStrong           2:24.86    2:27.05  
                  31.52     1:08.05 (36.53)     1:53.87 (45.82)     2:27.05 (33.18)
  3 Meyer, Abby               11 Silver Dolphins      2:33.53    2:29.16  
                  33.20     1:10.40 (37.20)     1:54.51 (44.11)     2:29.16 (34.65)
  4 Sun, Helen                11 Solon                2:35.92    2:31.02  
                  31.39     1:09.94 (38.55)     1:55.20 (45.26)     2:31.02 (35.82)
  5 Stump, Jordan             11 Firestone            2:30.34    2:31.95  
                  33.52     1:12.59 (39.07)     1:55.16 (42.57)     2:31.95 (36.79)
  6 Musbach, Lauren           11 Silver Dolphins      2:29.94    2:31.99  
                  31.87     1:08.91 (37.04)     1:57.15 (48.24)     2:31.99 (34.84)
  7 Gaudiani, Rosalie         11 Silver Dolphins      2:27.03    2:32.21  
                  32.15     1:12.79 (40.64)     1:57.77 (44.98)     2:32.21 (34.44)
  8 Gilson, Ella              11 Medina Rec           2:34.07    2:32.51  
                  31.75     1:10.03 (38.28)     1:58.06 (48.03)     2:32.51 (34.45)
  9 Homoki, Jordyn            11 SwimStrong           2:32.40    2:33.77  
                  31.23     1:11.57 (40.34)     1:57.06 (45.49)     2:33.77 (36.71)
 10 McNichols, Riley          11 SwimStrong           2:39.86    2:35.58  
                  31.26     1:10.07 (38.81)     2:00.35 (50.28)     2:35.58 (35.23)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Klem, Rachel              11 Piranha Aq           2:35.94    2:37.16  
                  33.02     1:15.13 (42.11)     2:00.62 (45.49)     2:37.16 (36.54)
 12 Weeks, Lily               11 Mansfield            2:43.41    2:38.72  
                  35.40     1:18.10 (42.70)     2:02.41 (44.31)     2:38.72 (36.31)
 
Girls 11 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 5:12.07    3/7/2014 Rosalie Gaudiani, Silver Dolphins-         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gaudiani, Rosalie         11 Silver Dolphins      5:09.52    5:12.07*  11  
                  31.76     1:09.57 (37.81)     1:51.35 (41.78)     2:31.73 (40.38)
        3:16.14 (44.41)     4:00.94 (44.80)     4:37.71 (36.77)     5:12.07 (34.36)
  2 Stump, Jordan             11 Firestone            5:30.56    5:12.51    9  
                  32.31     1:13.16 (40.85)     1:53.86 (40.70)     2:34.42 (40.56)
        3:15.49 (41.07)     3:58.00 (42.51)     4:36.58 (38.58)     5:12.51 (35.93)
  3 Meyer, Abby               11 Silver Dolphins      5:27.87    5:14.52    8  
                  32.68     1:10.20 (37.52)     1:50.54 (40.34)     2:31.07 (40.53)
        3:15.46 (44.39)     4:01.95 (46.49)     4:38.24 (36.29)     5:14.52 (36.28)
  4 Homoki, Jordyn            11 SwimStrong           5:25.05    5:23.89    7  
                  31.21     1:09.49 (38.28)     1:50.56 (41.07)     2:33.31 (42.75)
        3:18.05 (44.74)     4:03.16 (45.11)     4:44.31 (41.15)     5:23.89 (39.58)
  5 Holland, Ella             11 Silver Dolphins      5:29.46    5:28.75    6  
                  34.13     1:20.98 (46.85)     2:01.39 (40.41)     2:41.50 (40.11)
        3:26.37 (44.87)     4:12.30 (45.93)     4:51.10 (38.80)     5:28.75 (37.65)
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 25.21    3/9/2014 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Cappabianca, Giovanna     12 Tiger Sharks           25.89      25.21*  11  
  2 Voytek, Mara              12 Neon                   26.15      26.01    9  
  3 Miedza, Maja              12 Neon                   26.46      26.20    8  
  4 Oryshkewych, Anya         12 Ridgewood Y            27.13      26.79    7  
  5 Miklos, Natalia           12 Shaker                 27.63      27.17    5.5
  5 Burgess, Katherine        12 Lake Shore             27.55      27.17    5.5
  7 Kloski, Emma              12 University             27.58      27.43    4  
  8 Zelis, Hanna              12 SwimStrong             27.80      27.60    3  
  9 Perry, Maggie             12 University             27.73      27.67    2  
 10 Schaedler, Quinn          12 Lake Shore             28.01      28.07    1  
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 25.21    3/9/2014 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cappabianca, Giovanna     12 Tiger Sharks           25.97      25.89  
  2 Voytek, Mara              12 Neon                   27.00      26.15  
  3 Miedza, Maja              12 Neon                   27.13      26.46  
  4 Oryshkewych, Anya         12 Ridgewood Y            26.84      27.13  
  5 Burgess, Katherine        12 Lake Shore             28.36      27.55  
  6 Kloski, Emma              12 University             28.67      27.58  
  7 Miklos, Natalia           12 Shaker                 27.83      27.63  
  8 Perry, Maggie             12 University             28.06      27.73  
  9 Zelis, Hanna              12 SwimStrong             27.04      27.80  
 10 Schaedler, Quinn          12 Lake Shore             28.75      28.01  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Telerico, Mia             12 Solon                  27.54      28.06  
 12 Tarbuck, Natalie          12 Ridgewood Y            29.27      28.34  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Murphy, Ella              12 Neon                   29.32      28.39  
 14 Flynn, Mary Claire        12 Lake Shore             28.79      28.42  
 15 Stevens, Alana            12 Tiger Sharks           27.66      28.49  
 16 Bartley, Kate             12 UN-Lake Shore          28.90      28.53  
 17 Hathaway, Kellina         12 Warren Harding         29.01      28.59  
 18 Attewell, Stefani         12 Neon                   29.30      28.64  
 19 Clampffer, Alex Sol       12 Hudson Heat            27.96      28.70  
 20 Mitalski, Elizabeth       12 Hudson Heat            28.48      28.75  
 21 Schuld, Morgan            12 Lake Shore             28.81      28.80  
 22 Dyer, Madeline            12 Unattached             28.91      28.81  
 23 Caniglia, Katie           12 Hudson Heat            28.87      28.82  
 24 Russell, Molly            12 Solon                  28.72      28.85  
 25 Effron, Trudie            12 B3                     29.00      28.91  
 26 Saultz, Annabelle         12 UN-Cleve. Splash       29.29      28.95  
 27 Furlich, Gwynn            12 B3                     29.37      29.12  
 28 Horton, Paige             12 Neon                   29.28      29.18  
 29 Tabor, Paityn             12 SwimStrong             29.13      29.26  
 30 Schnell, Teresa           12 SwimStrong             28.56      29.43  
 31 Steffey, Emily            12 Silver Dolphins        29.38      29.47  
 32 Benny, Katerina           12 CLE Splash             29.45      29.96  
 33 Mazzoli, Lydia            12 Solon                  29.79      30.43  
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 56.20    3/9/2014 Mara Voytek, Neon-LE                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Voytek, Mara              12 Neon                   56.80      56.20*  11  
                  27.19       56.20 (29.01)                                        
  2 Turchanik, Sarah          12 Ridgewood Y            58.34      56.80    9  
                  27.42       56.80 (29.38)                                        
  3 Miedza, Maja              12 Neon                   58.54      57.48    8  
                  27.87       57.48 (29.61)                                        
  4 Hart, Bainon              12 Silver Dolphins        58.73      58.14    7  
                  27.80       58.14 (30.34)                                        
  5 Miklos, Natalia           12 Shaker               1:00.03      59.31    6  
                  28.24       59.31 (31.07)                                        
  6 Rupe, Madison             12 Mansfield              59.79      59.44    5  
                  28.15       59.44 (31.29)                                        
  7 Hynd, Meadow              12 Solon                1:00.90      59.61    4  
                  28.94       59.61 (30.67)                                        
  8 Oryshkewych, Anya         12 Ridgewood Y          1:00.65      59.84    3  
                  28.67       59.84 (31.17)                                        
  9 Ferrante, Gianna          12 Silver Dolphins        59.15    1:00.38    2  
                  28.59     1:00.38 (31.79)                                        
 10 Telerico, Mia             12 Solon                1:00.96    1:00.92    1  
                  29.47     1:00.92 (31.45)                                        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 56.20    3/9/2014 Mara Voytek, Neon-LE                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Voytek, Mara              12 Neon                   57.28      56.80  
                  27.68       56.80 (29.12)                                        
  2 Turchanik, Sarah          12 Ridgewood Y            58.66      58.34  
                  28.10       58.34 (30.24)                                        
  3 Miedza, Maja              12 Neon                   59.60      58.54  
                  28.30       58.54 (30.24)                                        
  4 Hart, Bainon              12 Silver Dolphins        58.96      58.73  
                  28.33       58.73 (30.40)                                        
  5 Ferrante, Gianna          12 Silver Dolphins      1:01.53      59.15  
                  28.79       59.15 (30.36)                                        
  6 Rupe, Madison             12 Mansfield            1:00.24      59.79  
                  28.58       59.79 (31.21)                                        
  7 Miklos, Natalia           12 Shaker               1:00.24    1:00.03  
                  28.50     1:00.03 (31.53)                                        
  8 Oryshkewych, Anya         12 Ridgewood Y            59.43    1:00.65  
                  29.30     1:00.65 (31.35)                                        
  9 Hynd, Meadow              12 Solon                1:02.33    1:00.90  
                  29.50     1:00.90 (31.40)                                        
 10 Telerico, Mia             12 Solon                1:01.35    1:00.96  
                  29.68     1:00.96 (31.28)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kloski, Emma              12 University           1:00.29    1:01.24  
                  29.35     1:01.24 (31.89)                                        
 12 Draiss, Maddy             12 Medina Rec           1:01.25    1:01.85  
                  30.18     1:01.85 (31.67)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Bennett, Sarah            12 Otters               1:05.08    1:02.13  
                  29.44     1:02.13 (32.69)                                        
 14 Murphy, Ella              12 Neon                 1:02.97    1:02.25  
                  30.22     1:02.25 (32.03)                                        
 15 Perry, Maggie             12 University           1:01.48    1:02.51  
                  29.84     1:02.51 (32.67)                                        
 16 Hall, Amy                 12 Copley               1:02.61    1:02.55  
                  29.61     1:02.55 (32.94)                                        
 17 Schaedler, Quinn          12 Lake Shore           1:04.17    1:02.76  
                  29.78     1:02.76 (32.98)                                        
 18 Attewell, Stefani         12 Neon                 1:04.34    1:02.77  
                  30.33     1:02.77 (32.44)                                        
 19 Clampffer, Alex Sol       12 Hudson Heat          1:05.35    1:02.87  
                  29.84     1:02.87 (33.03)                                        
 20 Bartley, Kate             12 UN-Lake Shore        1:05.44    1:03.69  
                  30.34     1:03.69 (33.35)                                        
 21 Saultz, Annabelle         12 UN-Cleve. Splash     1:01.62    1:03.82  
                  30.24     1:03.82 (33.58)                                        
 22 Effron, Trudie            12 B3                   1:04.49    1:04.34  
                  30.93     1:04.34 (33.41)                                        
 23 Horton, Paige             12 Neon                 1:06.45    1:04.56  
                  30.46     1:04.56 (34.10)                                        
 24 Furlich, Gwynn            12 B3                   1:05.48    1:04.63  
                  30.67     1:04.63 (33.96)                                        
 25 Regas, Maria              12 Silver Dolphins      1:04.89    1:05.75  
                  31.79     1:05.75 (33.96)                                        
 26 Russell, Molly            12 Solon                1:05.44    1:06.76  
                  31.68     1:06.76 (35.08)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:02.32    3/8/2014 Mara Voytek, Neon-LE                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Voytek, Mara              12 Neon                 2:02.32    2:02.42   11  
                  28.33       59.37 (31.04)     1:31.05 (31.68)     2:02.42 (31.37)
  2 Langius, Phoebe           12 University           2:04.76    2:03.36    9  
                  29.45     1:00.31 (30.86)     1:32.06 (31.75)     2:03.36 (31.30)
  3 Hart, Bainon              12 Silver Dolphins      2:06.32    2:05.39    8  
                  28.79     1:00.92 (32.13)     1:33.48 (32.56)     2:05.39 (31.91)
  4 Hynd, Meadow              12 Solon                2:09.26    2:07.14    7  
                  29.64     1:01.64 (32.00)     1:34.59 (32.95)     2:07.14 (32.55)
  5 Draiss, Maddy             12 Medina Rec           2:10.68    2:09.11    6  
                  30.32     1:03.07 (32.75)     1:36.56 (33.49)     2:09.11 (32.55)
  6 Tarbuck, Natalie          12 Ridgewood Y          2:10.51    2:09.30    5  
                  29.78     1:02.64 (32.86)     1:36.39 (33.75)     2:09.30 (32.91)
  7 Miklos, Natalia           12 Shaker               2:12.26    2:09.93    4  
                  29.78     1:02.15 (32.37)     1:36.30 (34.15)     2:09.93 (33.63)
  8 Kloski, Emma              12 University           2:13.69    2:12.35    3  
                  30.42     1:04.17 (33.75)     1:38.82 (34.65)     2:12.35 (33.53)
  9 Stewart-Bates, Sylvia     12 Silver Dolphins      2:13.27    2:12.92    2  
                  31.19     1:04.78 (33.59)     1:39.35 (34.57)     2:12.92 (33.57)
 10 Miedza, Maja              12 Neon                 2:13.47    2:15.32    1  
                  30.80     1:04.80 (34.00)     1:40.29 (35.49)     2:15.32 (35.03)
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:02.32    3/8/2014 Mara Voytek, Neon-LE                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Voytek, Mara              12 Neon                 2:04.66    2:02.32* 
                  28.43       59.15 (30.72)     1:30.67 (31.52)     2:02.32 (31.65)
  2 Langius, Phoebe           12 University           2:06.03    2:04.76  
                  29.18     1:00.25 (31.07)     1:32.79 (32.54)     2:04.76 (31.97)
  3 Hart, Bainon              12 Silver Dolphins      2:08.18    2:06.32  
                  28.58     1:00.92 (32.34)     1:34.13 (33.21)     2:06.32 (32.19)
  4 Hynd, Meadow              12 Solon                2:10.14    2:09.26  
                  29.27     1:02.58 (33.31)     1:36.76 (34.18)     2:09.26 (32.50)
  5 Tarbuck, Natalie          12 Ridgewood Y          2:07.06    2:10.51  
                  29.76     1:02.63 (32.87)     1:37.01 (34.38)     2:10.51 (33.50)
  6 Draiss, Maddy             12 Medina Rec           2:13.89    2:10.68  
                  30.61     1:03.83 (33.22)     1:37.71 (33.88)     2:10.68 (32.97)
  7 Miklos, Natalia           12 Shaker               2:13.17    2:12.26  
                  29.18     1:01.65 (32.47)     1:36.60 (34.95)     2:12.26 (35.66)
  8 Stewart-Bates, Sylvia     12 Silver Dolphins      2:13.60    2:13.27  
                  31.25     1:05.26 (34.01)     1:39.81 (34.55)     2:13.27 (33.46)
  9 Miedza, Maja              12 Neon                 2:19.15    2:13.47  
                  31.11     1:05.05 (33.94)     1:40.25 (35.20)     2:13.47 (33.22)
 10 Kloski, Emma              12 University           2:25.91    2:13.69  
                  30.95     1:05.42 (34.47)     1:40.54 (35.12)     2:13.69 (33.15)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Perry, Maggie             12 University           2:14.16    2:14.15  
                  30.72     1:04.88 (34.16)     1:39.51 (34.63)     2:14.15 (34.64)
 12 Attewell, Stefani         12 Neon                 2:18.28    2:14.56  
                  31.83     1:06.64 (34.81)     1:41.33 (34.69)     2:14.56 (33.23)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Telerico, Mia             12 Solon                2:12.24    2:15.48  
                  30.82     1:05.24 (34.42)     1:40.75 (35.51)     2:15.48 (34.73)
 14 Hall, Amy                 12 Copley               2:16.14    2:16.27  
                  30.69     1:05.17 (34.48)     1:40.94 (35.77)     2:16.27 (35.33)
 15 Zelis, Hanna              12 SwimStrong           2:14.24    2:17.64  
                  30.96     1:05.32 (34.36)     1:41.44 (36.12)     2:17.64 (36.20)
 16 Bennett, Sarah            12 Otters               2:20.50    2:18.37  
                  32.80     1:08.13 (35.33)     1:43.53 (35.40)     2:18.37 (34.84)
 17 Regas, Maria              12 Silver Dolphins      2:16.90    2:19.16  
                  32.58     1:08.32 (35.74)     1:44.24 (35.92)     2:19.16 (34.92)
 18 Schuld, Morgan            12 Lake Shore           2:22.59    2:22.20  
                  32.37     1:08.98 (36.61)     1:46.23 (37.25)     2:22.20 (35.97)
 19 Russell, Molly            12 Solon                2:24.19    2:26.48  
                  32.89     1:11.16 (38.27)     1:50.12 (38.96)     2:26.48 (36.36)
 
Girls 12 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 5:23.42    3/7/2014 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cappabianca, Giovanna     12 Tiger Sharks         5:27.89    5:23.42*  11  
                  28.09       59.81 (31.72)     1:33.07 (33.26)     2:05.97 (32.90)
        2:38.79 (32.82)     3:11.47 (32.68)     3:44.70 (33.23)     4:17.98 (33.28)
        4:51.29 (33.31)     5:23.42 (32.13)                                        
  2 Hart, Bainon              12 Silver Dolphins      5:40.02    5:27.50    9  
                  28.77     1:00.98 (32.21)     1:33.97 (32.99)     2:07.32 (33.35)
        2:40.76 (33.44)     3:14.55 (33.79)     3:48.42 (33.87)     4:22.25 (33.83)
        4:55.80 (33.55)     5:27.50 (31.70)                                        
  3 Voytek, Mara              12 Neon                 5:32.89    5:28.76    8  
                  29.09     1:01.23 (32.14)     1:34.07 (32.84)     2:07.48 (33.41)
        2:40.85 (33.37)     3:15.13 (34.28)     3:49.08 (33.95)     4:23.19 (34.11)
        4:56.74 (33.55)     5:28.76 (32.02)                                        
  4 Hynd, Meadow              12 Solon                5:44.39    5:34.76    7  
                  29.93     1:02.94 (33.01)     1:36.72 (33.78)     2:11.16 (34.44)
        2:45.27 (34.11)     3:19.44 (34.17)     3:54.11 (34.67)     4:28.57 (34.46)
        5:02.08 (33.51)     5:34.76 (32.68)                                        
  5 Turchanik, Sarah          12 Ridgewood Y          5:57.96    5:34.85    6  
                  28.87     1:01.39 (32.52)     1:35.50 (34.11)     2:10.24 (34.74)
        2:44.16 (33.92)     3:18.95 (34.79)     3:52.49 (33.54)     4:27.48 (34.99)
        5:01.92 (34.44)     5:34.85 (32.93)                                        
  6 Draiss, Maddy             12 Medina Rec           5:52.20    5:38.93    5  
                  30.56     1:03.74 (33.18)     1:37.63 (33.89)     2:11.50 (33.87)
        2:45.75 (34.25)     3:20.23 (34.48)     3:55.43 (35.20)     4:30.16 (34.73)
        5:05.40 (35.24)     5:38.93 (33.53)                                        
  7 Tarbuck, Natalie          12 Ridgewood Y          5:43.75    5:40.35    4  
                  29.82     1:03.23 (33.41)     1:37.89 (34.66)     2:12.31 (34.42)
        2:46.90 (34.59)     3:21.90 (35.00)     3:56.89 (34.99)     4:31.84 (34.95)
        5:06.51 (34.67)     5:40.35 (33.84)                                        
  8 Stewart-Bates, Sylvia     12 Silver Dolphins      5:54.94    5:43.81    3  
                  31.26     1:05.16 (33.90)     1:39.74 (34.58)     2:14.76 (35.02)
        2:49.62 (34.86)     3:24.59 (34.97)     3:59.52 (34.93)     4:34.80 (35.28)
        5:09.93 (35.13)     5:43.81 (33.88)                                        
  9 Ferrante, Gianna          12 Silver Dolphins      6:06.47    5:53.56    2  
                  31.11     1:05.97 (34.86)     1:41.47 (35.50)     2:17.66 (36.19)
        2:54.16 (36.50)     3:31.37 (37.21)     4:08.25 (36.88)     4:45.02 (36.77)
        5:20.71 (35.69)     5:53.56 (32.85)                                        
 10 Hall, Amy                 12 Copley               6:05.70    5:54.02    1  
                  30.30     1:04.80 (34.50)     1:40.69 (35.89)     2:17.02 (36.33)
        2:53.43 (36.41)     3:29.87 (36.44)     4:06.70 (36.83)     4:43.90 (37.20)
        5:20.50 (36.60)     5:54.02 (33.52)                                        
 11 Regas, Maria              12 Silver Dolphins      6:04.31    5:56.47  
                  31.19     1:06.51 (35.32)     1:42.81 (36.30)     2:19.28 (36.47)
        2:55.59 (36.31)     3:32.40 (36.81)     4:09.01 (36.61)     4:45.73 (36.72)
        5:21.67 (35.94)     5:56.47 (34.80)                                        
 12 Miedza, Maja              12 Neon                 6:14.28    5:56.74  
                  32.91     1:09.02 (36.11)     1:45.81 (36.79)     2:21.94 (36.13)
        2:58.22 (36.28)     3:34.28 (36.06)     4:10.53 (36.25)     4:47.08 (36.55)
        5:23.13 (36.05)     5:56.74 (33.61)                                        
 13 Rupe, Madison             12 Mansfield            6:07.82    5:57.46  
                  31.52     1:07.45 (35.93)     1:43.35 (35.90)     2:19.87 (36.52)
        2:56.18 (36.31)     3:32.82 (36.64)     4:09.54 (36.72)     4:46.67 (37.13)
        5:22.92 (36.25)     5:57.46 (34.54)                                        
 14 Dyer, Madeline            12 Unattached           6:09.25    6:04.40  
                  32.23     1:08.33 (36.10)     1:45.25 (36.92)     2:21.91 (36.66)
        2:59.33 (37.42)     3:36.80 (37.47)     4:14.46 (37.66)     4:51.86 (37.40)
        5:28.76 (36.90)     6:04.40 (35.64)                                        
 15 Effron, Trudie            12 B3                   6:16.86    6:31.93  
                  32.61     1:10.36 (37.75)     1:51.01 (40.65)     2:31.99 (40.98)
        3:11.91 (39.92)     3:52.72 (40.81)     4:33.98 (41.26)     5:13.55 (39.57)
        5:54.09 (40.54)     6:31.93 (37.84)                                        
 
Girls 12 Year Olds 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 10:57.08    3/9/2014 Phoebe Languis, University-LE             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Langius, Phoebe           12 University          11:00.24   10:57.08*  11  
                  29.57     1:01.00 (31.43)     1:33.40 (32.40)     2:06.27 (32.87)
        2:39.16 (32.89)     3:12.34 (33.18)     3:45.64 (33.30)     4:18.94 (33.30)
        4:52.35 (33.41)     5:25.84 (33.49)     5:59.36 (33.52)     6:32.30 (32.94)
        7:05.84 (33.54)     7:39.32 (33.48)     8:12.81 (33.49)     8:46.11 (33.30)
        9:19.14 (33.03)     9:52.28 (33.14)    10:25.45 (33.17)    10:57.08 (31.63)
 
Girls 12 Year Olds 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 18:18.10    3/7/2014 Phoebe Languis, University-LE             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Langius, Phoebe           12 University          18:15.07   18:18.10*  11  
                  29.53     1:00.85 (31.32)     1:33.25 (32.40)     2:05.95 (32.70)
        2:39.07 (33.12)     3:12.51 (33.44)     3:45.85 (33.34)     4:19.35 (33.50)
        4:52.80 (33.45)     5:26.45 (33.65)     5:59.99 (33.54)     6:33.65 (33.66)
        7:07.11 (33.46)     7:40.84 (33.73)     8:14.43 (33.59)     8:48.17 (33.74)
        9:22.00 (33.83)     9:55.74 (33.74)    10:29.54 (33.80)    11:03.24 (33.70)
       11:36.87 (33.63)    12:10.61 (33.74)    12:44.01 (33.40)    13:16.97 (32.96)
       13:50.62 (33.65)    14:24.32 (33.70)    14:58.24 (33.92)    15:31.77 (33.53)
       16:05.27 (33.50)    16:38.87 (33.60)    17:12.44 (33.57)    17:45.88 (33.44)
       18:18.10 (32.22)
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 29.91    3/9/2014 Alana Stevens, Tiger Sharks                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Stevens, Alana            12 Tiger Sharks           30.68      29.91*  11  
  2 Hynd, Meadow              12 Solon                  31.00      30.10    9  
  3 Mitalski, Elizabeth       12 Hudson Heat            31.66      31.18    8  
  4 Bennett, Sarah            12 Otters                 31.42      31.28    7  
  5 Bess, Gabrielle           12 Ridgewood Y            31.14      31.49    6  
  6 Burgess, Katherine        12 Lake Shore             32.53      32.15    5  
  7 Zelis, Hanna              12 SwimStrong             32.05      32.19    4  
  8 Russell, Molly            12 Solon                  33.74      32.70    3  
  9 Schuld, Morgan            12 Lake Shore             33.45      33.02    2  
 10 Steffey, Emily            12 Silver Dolphins        33.32      33.78    1  
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 29.91    3/9/2014 Alana Stevens, Tiger Sharks                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stevens, Alana            12 Tiger Sharks           30.13      30.68  
  2 Hynd, Meadow              12 Solon                  32.74      31.00  
  3 Bess, Gabrielle           12 Ridgewood Y            31.78      31.14  
  4 Bennett, Sarah            12 Otters                 31.88      31.42  
  5 Mitalski, Elizabeth       12 Hudson Heat            31.86      31.66  
  6 Zelis, Hanna              12 SwimStrong             32.28      32.05  
  7 Burgess, Katherine        12 Lake Shore             32.23      32.53  
  8 Steffey, Emily            12 Silver Dolphins        33.51      33.32  
  9 Schuld, Morgan            12 Lake Shore             33.17      33.45  
 10 Russell, Molly            12 Solon                  32.56      33.74  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kiefer, Julia             12 Silver Dolphins        33.67      34.11  
 12 Tabor, Paityn             12 SwimStrong             34.90      34.71  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Schnell, Teresa           12 SwimStrong             34.36      35.18  
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:03.93    3/8/2014 Bainon Hart, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hart, Bainon              12 Silver Dolphins      1:05.01    1:03.93*  11  
                  31.00     1:03.93 (32.93)                                        
  2 Hynd, Meadow              12 Solon                1:08.15    1:05.08    9  
                  31.89     1:05.08 (33.19)                                        
  3 Bennett, Sarah            12 Otters               1:08.43    1:05.52    8  
                  31.70     1:05.52 (33.82)                                        
  4 Stevens, Alana            12 Tiger Sharks         1:06.68    1:06.18    7  
                  32.13     1:06.18 (34.05)                                        
  5 Ferrante, Gianna          12 Silver Dolphins      1:08.52    1:07.82    6  
                  33.04     1:07.82 (34.78)                                        
  6 Miklos, Natalia           12 Shaker               1:08.80    1:08.15    5  
                  32.93     1:08.15 (35.22)                                        
  7 Zelis, Hanna              12 SwimStrong           1:09.78    1:08.44    4  
                  33.07     1:08.44 (35.37)                                        
  8 Mitalski, Elizabeth       12 Hudson Heat          1:08.27    1:08.69    3  
                  33.47     1:08.69 (35.22)                                        
  9 Tarbuck, Natalie          12 Ridgewood Y          1:10.31    1:09.31    2  
                  34.03     1:09.31 (35.28)                                        
 10 Kloski, Emma              12 University           1:09.12    1:10.53    1  
                  34.19     1:10.53 (36.34)                                        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:03.93    3/8/2014 Bainon Hart, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hart, Bainon              12 Silver Dolphins      1:05.33    1:05.01  
                  31.40     1:05.01 (33.61)                                        
  2 Stevens, Alana            12 Tiger Sharks         1:07.81    1:06.68  
                  32.06     1:06.68 (34.62)                                        
  3 Hynd, Meadow              12 Solon                1:07.93    1:08.15  
                  32.94     1:08.15 (35.21)                                        
  4 Mitalski, Elizabeth       12 Hudson Heat          1:08.87    1:08.27  
                  33.42     1:08.27 (34.85)                                        
  5 Bennett, Sarah            12 Otters               1:11.83    1:08.43  
                  33.00     1:08.43 (35.43)                                        
  6 Ferrante, Gianna          12 Silver Dolphins      1:10.96    1:08.52  
                  32.98     1:08.52 (35.54)                                        
  7 Miklos, Natalia           12 Shaker               1:08.98    1:08.80  
                  33.32     1:08.80 (35.48)                                        
  8 Kloski, Emma              12 University           1:08.40    1:09.12  
                  33.59     1:09.12 (35.53)                                        
  9 Zelis, Hanna              12 SwimStrong           1:09.53    1:09.78  
                  33.65     1:09.78 (36.13)                                        
 10 Tarbuck, Natalie          12 Ridgewood Y          1:09.37    1:10.31  
                  34.65     1:10.31 (35.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Langius, Phoebe           12 University           1:08.16    1:10.84  
                  34.82     1:10.84 (36.02)                                        
 12 Effron, Trudie            12 B3                   1:12.39    1:11.05  
                  34.70     1:11.05 (36.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Bess, Gabrielle           12 Ridgewood Y          1:12.19    1:11.31  
                  34.77     1:11.31 (36.54)                                        
 14 Clampffer, Alex Sol       12 Hudson Heat          1:15.97    1:11.97  
                  34.84     1:11.97 (37.13)                                        
 15 Hall, Amy                 12 Copley               1:11.91    1:12.32  
                  34.26     1:12.32 (38.06)                                        
 16 Russell, Molly            12 Solon                1:11.83    1:12.62  
                  35.73     1:12.62 (36.89)                                        
 17 Benny, Katerina           12 CLE Splash           1:12.55    1:12.90  
                  34.75     1:12.90 (38.15)                                        
 18 Schuld, Morgan            12 Lake Shore           1:12.63    1:13.25  
                  36.21     1:13.25 (37.04)                                        
 -- Attewell, Stefani         12 Neon                 1:11.23         DQ  
                  34.95          DQ (36.75)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:17.26    3/9/2014 Bainon Hart, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hart, Bainon              12 Silver Dolphins      2:20.94    2:17.26*  11  
                  33.03     1:08.40 (35.37)     1:43.77 (35.37)     2:17.26 (33.49)
  2 Langius, Phoebe           12 University           2:24.39    2:21.82    9  
                  34.73     1:10.31 (35.58)     1:46.60 (36.29)     2:21.82 (35.22)
  3 Tarbuck, Natalie          12 Ridgewood Y          2:25.23    2:23.32    8  
                  34.26     1:10.33 (36.07)     1:47.17 (36.84)     2:23.32 (36.15)
  4 Bennett, Sarah            12 Otters               2:28.63    2:25.35    7  
                  34.92     1:11.36 (36.44)     1:48.34 (36.98)     2:25.35 (37.01)
  5 Miklos, Natalia           12 Shaker               2:30.24    2:26.18    6  
                  33.65     1:10.51 (36.86)     1:48.89 (38.38)     2:26.18 (37.29)
  6 Schuld, Morgan            12 Lake Shore           2:34.58    2:30.83    5  
                  35.53     1:13.51 (37.98)     1:52.72 (39.21)     2:30.83 (38.11)
  7 Hall, Amy                 12 Copley               2:36.40    2:33.66    4  
                  34.94     1:13.48 (38.54)     1:53.63 (40.15)     2:33.66 (40.03)
 -- Hynd, Meadow              12 Solon                2:21.70         DQ  
                  33.32     1:08.83 (35.51)     1:43.98 (35.15)          DQ (34.07)
 -- Zelis, Hanna              12 SwimStrong           2:32.83         DQ  
                  33.07     1:09.59 (36.52)     1:49.05 (39.46)          DQ (39.90)
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:17.26    3/9/2014 Bainon Hart, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hart, Bainon              12 Silver Dolphins      2:22.03    2:20.94  
                  33.40     1:10.04 (36.64)     1:46.35 (36.31)     2:20.94 (34.59)
  2 Hynd, Meadow              12 Solon                2:20.98    2:21.70  
                  33.75     1:10.27 (36.52)     1:47.07 (36.80)     2:21.70 (34.63)
  3 Langius, Phoebe           12 University           2:23.40    2:24.39  
                  35.07     1:11.73 (36.66)     1:48.52 (36.79)     2:24.39 (35.87)
  4 Tarbuck, Natalie          12 Ridgewood Y          2:28.81    2:25.23  
                  35.24     1:12.31 (37.07)     1:49.44 (37.13)     2:25.23 (35.79)
  5 Bennett, Sarah            12 Otters               2:41.11    2:28.63  
                  36.39     1:13.93 (37.54)     1:52.89 (38.96)     2:28.63 (35.74)
  6 Miklos, Natalia           12 Shaker               2:29.36    2:30.24  
                  35.25     1:12.97 (37.72)     1:51.75 (38.78)     2:30.24 (38.49)
  7 Zelis, Hanna              12 SwimStrong           2:28.95    2:32.83  
                  34.67     1:13.46 (38.79)     1:54.09 (40.63)     2:32.83 (38.74)
  8 Schuld, Morgan            12 Lake Shore           2:31.36    2:34.58  
                  37.65     1:16.18 (38.53)     1:55.99 (39.81)     2:34.58 (38.59)
  9 Hall, Amy                 12 Copley               2:33.50    2:36.40  
                  35.80     1:15.54 (39.74)   2:36.40 (1:20.86)                    
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 31.36    3/8/2014 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Cappabianca, Giovanna     12 Tiger Sharks           32.46      31.36*  11  
  2 Turchanik, Sarah          12 Ridgewood Y            34.06      33.45    9  
  3 Dyer, Madeline            12 Unattached             34.04      33.53    8  
  4 Burgess, Katherine        12 Lake Shore             34.26      34.27    7  
  5 Rupe, Madison             12 Mansfield              34.28      34.68    6  
  6 Murphy, Ella              12 Neon                   34.69      34.93    5  
  7 Clampffer, Alex Sol       12 Hudson Heat            35.75      35.30    4  
  8 Flynn, Mary Claire        12 Lake Shore             35.99      35.37    3  
  9 Caniglia, Katie           12 Hudson Heat            36.43      36.07    2  
 10 Saultz, Annabelle         12 UN-Cleve. Splash       36.63      36.71    1  
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 31.36    3/8/2014 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cappabianca, Giovanna     12 Tiger Sharks           31.39      32.46  
  2 Dyer, Madeline            12 Unattached             33.58      34.04  
  3 Turchanik, Sarah          12 Ridgewood Y            34.89      34.06  
  4 Burgess, Katherine        12 Lake Shore             35.34      34.26  
  5 Rupe, Madison             12 Mansfield              34.34      34.28  
  6 Murphy, Ella              12 Neon                   35.21      34.69  
  7 Clampffer, Alex Sol       12 Hudson Heat            36.15      35.75  
  8 Flynn, Mary Claire        12 Lake Shore             37.76      35.99  
  9 Caniglia, Katie           12 Hudson Heat            36.96      36.43  
 10 Saultz, Annabelle         12 UN-Cleve. Splash       36.06      36.63  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Strawser, Emily           12 SwimStrong             37.59      37.81  
 12 Oryshkewych, Anya         12 Ridgewood Y            38.42      38.80  
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:08.11    3/9/2014 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Cappabianca, Giovanna     12 Tiger Sharks         1:11.05    1:08.11*  11  
                  32.13     1:08.11 (35.98)                                        
  2 Rupe, Madison             12 Mansfield            1:13.14    1:13.65    9  
                  35.26     1:13.65 (38.39)                                        
  3 Turchanik, Sarah          12 Ridgewood Y          1:15.26    1:14.47    8  
                  34.94     1:14.47 (39.53)                                        
  4 Burgess, Katherine        12 Lake Shore           1:18.39    1:15.40    7  
                  35.90     1:15.40 (39.50)                                        
  5 Draiss, Maddy             12 Medina Rec           1:17.28    1:15.57    6  
                  35.83     1:15.57 (39.74)                                        
  6 Dyer, Madeline            12 Unattached           1:16.94    1:15.60    5  
                  35.13     1:15.60 (40.47)                                        
  7 Murphy, Ella              12 Neon                 1:17.13    1:16.54    4  
                  35.84     1:16.54 (40.70)                                        
  8 Flynn, Mary Claire        12 Lake Shore           1:18.34    1:18.89    3  
                  37.31     1:18.89 (41.58)                                        
  9 Stewart-Bates, Sylvia     12 Silver Dolphins      1:17.47    1:19.21    2  
                  37.26     1:19.21 (41.95)                                        
 10 Saultz, Annabelle         12 UN-Cleve. Splash     1:20.91    1:21.13    1  
                  37.77     1:21.13 (43.36)                                        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:08.11    3/9/2014 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cappabianca, Giovanna     12 Tiger Sharks         1:07.73    1:11.05  
                  32.98     1:11.05 (38.07)                                        
  2 Rupe, Madison             12 Mansfield            1:12.49    1:13.14  
                  34.77     1:13.14 (38.37)                                        
  3 Turchanik, Sarah          12 Ridgewood Y          1:13.27    1:15.26  
                  36.00     1:15.26 (39.26)                                        
  4 Dyer, Madeline            12 Unattached           1:18.09    1:16.94  
                  35.90     1:16.94 (41.04)                                        
  5 Murphy, Ella              12 Neon                 1:17.58    1:17.13  
                  36.67     1:17.13 (40.46)                                        
  6 Draiss, Maddy             12 Medina Rec           1:15.49    1:17.28  
                  37.18     1:17.28 (40.10)                                        
  7 Stewart-Bates, Sylvia     12 Silver Dolphins      1:16.76    1:17.47  
                  36.52     1:17.47 (40.95)                                        
  8 Flynn, Mary Claire        12 Lake Shore           1:19.58    1:18.34  
                  37.70     1:18.34 (40.64)                                        
  9 Burgess, Katherine        12 Lake Shore           1:18.54    1:18.39  
                  36.61     1:18.39 (41.78)                                        
 10 Saultz, Annabelle         12 UN-Cleve. Splash     1:21.95    1:20.91  
                  37.97     1:20.91 (42.94)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Caniglia, Katie           12 Hudson Heat          1:22.48    1:21.79  
                  38.92     1:21.79 (42.87)                                        
 12 Regas, Maria              12 Silver Dolphins      1:21.94    1:23.06  
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:27.53    3/8/2014 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Cappabianca, Giovanna     12 Tiger Sharks         2:32.55    2:27.53*  11  
                  33.32     1:11.10 (37.78)     1:49.72 (38.62)     2:27.53 (37.81)
  2 Langius, Phoebe           12 University           2:38.12    2:35.71    9  
                  36.30     1:15.77 (39.47)     1:56.09 (40.32)     2:35.71 (39.62)
  3 Rupe, Madison             12 Mansfield            2:36.92    2:36.08    8  
                  35.64     1:15.66 (40.02)     1:55.97 (40.31)     2:36.08 (40.11)
  4 Ferrante, Gianna          12 Silver Dolphins      2:41.77    2:39.56    7  
                  35.11     1:15.29 (40.18)     1:57.69 (42.40)     2:39.56 (41.87)
  5 Draiss, Maddy             12 Medina Rec           2:40.65    2:41.39    6  
                  36.49     1:17.43 (40.94)     2:00.24 (42.81)     2:41.39 (41.15)
  6 Stewart-Bates, Sylvia     12 Silver Dolphins      2:45.05    2:43.64    5  
                  36.64     1:18.07 (41.43)     2:00.50 (42.43)     2:43.64 (43.14)
  7 Murphy, Ella              12 Neon                 2:45.49    2:45.36    4  
                  36.28     1:17.69 (41.41)     2:01.10 (43.41)     2:45.36 (44.26)
  8 Dyer, Madeline            12 Unattached           2:46.76    2:46.53    3  
                  36.50     1:18.95 (42.45)     2:02.83 (43.88)     2:46.53 (43.70)
  9 Burgess, Katherine        12 Lake Shore           2:57.03    2:49.89    2  
                  37.67     1:20.85 (43.18)     2:05.02 (44.17)     2:49.89 (44.87)
 -- Telerico, Mia             12 Solon                2:55.80         DQ  
                  37.30     1:20.62 (43.32)     2:06.38 (45.76)          DQ (45.58)
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:27.53    3/8/2014 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cappabianca, Giovanna     12 Tiger Sharks         2:25.97    2:32.55  
                  33.88     1:12.80 (38.92)     1:52.71 (39.91)     2:32.55 (39.84)
  2 Rupe, Madison             12 Mansfield            2:38.78    2:36.92  
                  36.22     1:16.16 (39.94)     1:56.40 (40.24)     2:36.92 (40.52)
  3 Langius, Phoebe           12 University           2:39.09    2:38.12  
                  35.90     1:15.79 (39.89)     1:56.90 (41.11)     2:38.12 (41.22)
  4 Draiss, Maddy             12 Medina Rec           2:43.14    2:40.65  
                  36.87     1:17.56 (40.69)     2:00.06 (42.50)     2:40.65 (40.59)
  5 Ferrante, Gianna          12 Silver Dolphins      2:48.90    2:41.77  
                  36.44     1:17.65 (41.21)     2:00.36 (42.71)     2:41.77 (41.41)
  6 Stewart-Bates, Sylvia     12 Silver Dolphins      2:44.35    2:45.05  
                  37.26     1:18.94 (41.68)     2:02.34 (43.40)     2:45.05 (42.71)
  7 Murphy, Ella              12 Neon                 2:53.75    2:45.49  
                  36.95     1:18.70 (41.75)     2:02.66 (43.96)     2:45.49 (42.83)
  8 Dyer, Madeline            12 Unattached           3:00.76    2:46.76  
                  37.51     1:19.60 (42.09)     2:04.05 (44.45)     2:46.76 (42.71)
  9 Telerico, Mia             12 Solon                2:57.23    2:55.80  
                  38.58     1:23.15 (44.57)     2:10.80 (47.65)     2:55.80 (45.00)
 10 Burgess, Katherine        12 Lake Shore           2:58.10    2:57.03  
                  39.18     1:24.56 (45.38)     2:10.54 (45.98)     2:57.03 (46.49)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Flynn, Mary Claire        12 Lake Shore           2:59.45    2:57.45  
                  40.61     1:26.41 (45.80)     2:11.92 (45.51)     2:57.45 (45.53)
 12 Saultz, Annabelle         12 UN-Cleve. Splash     2:53.34    2:57.85  
                  38.74     1:24.83 (46.09)   2:57.85 (1:33.02)                    
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 29.57    3/9/2014 Maja Miedza, Neon-LE                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Miedza, Maja              12 Neon                   30.18      29.57*  11  
  2 Flynn, Mary Claire        12 Lake Shore             30.32      29.75    9  
  3 Clampffer, Alex Sol       12 Hudson Heat            31.02      30.10    8  
  4 Telerico, Mia             12 Solon                  30.13      30.16    7  
  5 Rupe, Madison             12 Mansfield              30.61      30.50    6  
  6 Effron, Trudie            12 B3                     31.13      30.74    5  
  7 Ferrante, Gianna          12 Silver Dolphins        30.70      30.86    4  
  8 Mitalski, Elizabeth       12 Hudson Heat            31.74      31.05    3  
  9 Stevens, Alana            12 Tiger Sharks           30.68      31.22    2  
 10 Steffey, Emily            12 Silver Dolphins        32.17      31.26    1  
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 29.57    3/9/2014 Maja Miedza, Neon-LE                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Telerico, Mia             12 Solon                  30.04      30.13  
  2 Miedza, Maja              12 Neon                   30.68      30.18  
  3 Flynn, Mary Claire        12 Lake Shore             31.25      30.32  
  4 Rupe, Madison             12 Mansfield              30.56      30.61  
  5 Stevens, Alana            12 Tiger Sharks           31.13      30.68  
  6 Ferrante, Gianna          12 Silver Dolphins        31.77      30.70  
  7 Clampffer, Alex Sol       12 Hudson Heat            31.97      31.02  
  8 Effron, Trudie            12 B3                     30.85      31.13  
  9 Mitalski, Elizabeth       12 Hudson Heat            33.00      31.74  
 10 Steffey, Emily            12 Silver Dolphins        31.87      32.17  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mazzoli, Lydia            12 Solon                  31.15      32.21  
 12 Hathaway, Kellina         12 Warren Harding         32.87      32.29  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Bess, Gabrielle           12 Ridgewood Y            32.01      32.31  
 14 Oryshkewych, Anya         12 Ridgewood Y            32.19      32.34  
 15 Perry, Maggie             12 University             31.35      32.43  
 16 Kiefer, Julia             12 Silver Dolphins        31.86      32.97  
 17 Fox, Rachel               12 Firestone              33.90      34.58  
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:02.06    3/8/2014 Sarah Turchanik, Ridgewood Y-LE            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Turchanik, Sarah          12 Ridgewood Y          1:04.55    1:02.06*  11  
                  29.00     1:02.06 (33.06)                                        
  2 Voytek, Mara              12 Neon                 1:04.68    1:03.46    9  
                  30.47     1:03.46 (32.99)                                        
  3 Hart, Bainon              12 Silver Dolphins      1:06.61    1:05.82    8  
                  30.31     1:05.82 (35.51)                                        
  4 Draiss, Maddy             12 Medina Rec           1:07.82    1:06.11    7  
                  31.98     1:06.11 (34.13)                                        
  5 Stewart-Bates, Sylvia     12 Silver Dolphins      1:06.84    1:06.18    6  
                  31.39     1:06.18 (34.79)                                        
  6 Miedza, Maja              12 Neon                 1:07.51    1:08.01    5  
                  31.84     1:08.01 (36.17)                                        
  7 Telerico, Mia             12 Solon                1:08.77    1:08.09    4  
                  31.60     1:08.09 (36.49)                                        
  8 Zelis, Hanna              12 SwimStrong           1:09.33    1:08.77    3  
                  31.53     1:08.77 (37.24)                                        
  9 Bess, Gabrielle           12 Ridgewood Y          1:10.98    1:10.32    2  
                  32.57     1:10.32 (37.75)                                        
 10 Tarbuck, Natalie          12 Ridgewood Y          1:11.41    1:10.90    1  
                  32.51     1:10.90 (38.39)                                        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:02.06    3/8/2014 Sarah Turchanik, Ridgewood Y-LE            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Turchanik, Sarah          12 Ridgewood Y          1:04.83    1:04.55  
                  29.53     1:04.55 (35.02)                                        
  2 Voytek, Mara              12 Neon                 1:05.90    1:04.68  
                  30.97     1:04.68 (33.71)                                        
  3 Hart, Bainon              12 Silver Dolphins      1:09.68    1:06.61  
                  31.24     1:06.61 (35.37)                                        
  4 Stewart-Bates, Sylvia     12 Silver Dolphins      1:06.50    1:06.84  
                  31.43     1:06.84 (35.41)                                        
  5 Miedza, Maja              12 Neon                 1:09.35    1:07.51  
                  32.55     1:07.51 (34.96)                                        
  6 Draiss, Maddy             12 Medina Rec           1:08.61    1:07.82  
                  32.54     1:07.82 (35.28)                                        
  7 Telerico, Mia             12 Solon                1:11.60    1:08.77  
                  32.03     1:08.77 (36.74)                                        
  8 Zelis, Hanna              12 SwimStrong           1:10.42    1:09.33  
                  32.07     1:09.33 (37.26)                                        
  9 Bess, Gabrielle           12 Ridgewood Y          1:10.01    1:10.98  
                  33.17     1:10.98 (37.81)                                        
 10 Tarbuck, Natalie          12 Ridgewood Y          1:11.79    1:11.41  
                  32.98     1:11.41 (38.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Murphy, Ella              12 Neon                 1:11.29    1:11.75  
                  33.23     1:11.75 (38.52)                                        
 12 Stevens, Alana            12 Tiger Sharks         1:10.21    1:12.26  
                  32.02     1:12.26 (40.24)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hall, Amy                 12 Copley               1:11.84    1:12.31  
                  33.60     1:12.31 (38.71)                                        
 14 Regas, Maria              12 Silver Dolphins      1:12.15    1:15.15  
                  34.00     1:15.15 (41.15)                                        
 -- Oryshkewych, Anya         12 Ridgewood Y          1:11.72         DQ  
                  32.77          DQ (39.15)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 2:24.61    3/9/2014 Sylvia Stewart-Bates, Silver Dolphins-     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Stewart-Bates, Sylvia     12 Silver Dolphins      2:24.61    2:24.76   11  
                  32.22     1:08.87 (36.65)     1:46.89 (38.02)     2:24.76 (37.87)
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 2:24.61    3/9/2014 Sylvia Stewart-Bates, Silver Dolphins-     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stewart-Bates, Sylvia     12 Silver Dolphins      2:25.45    2:24.61* 
                  32.34     1:09.38 (37.04)     1:47.09 (37.71)     2:24.61 (37.52)
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 1:03.29    3/8/2014 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Cappabianca, Giovanna     12 Tiger Sharks         1:03.29    1:03.87   11  
                  29.47     1:03.87 (34.40)                                        
  2 Voytek, Mara              12 Neon                 1:04.78    1:05.13    9  
                  31.68     1:05.13 (33.45)                                        
  3 Turchanik, Sarah          12 Ridgewood Y          1:06.29    1:05.22    8  
                  29.91     1:05.22 (35.31)                                        
  4 Ferrante, Gianna          12 Silver Dolphins      1:07.68    1:06.66    7  
                  31.68     1:06.66 (34.98)                                        
  5 Burgess, Katherine        12 Lake Shore           1:08.28    1:06.92    6  
                  31.84     1:06.92 (35.08)                                        
  6 Rupe, Madison             12 Mansfield            1:07.60    1:07.02    5  
                  31.72     1:07.02 (35.30)                                        
  7 Clampffer, Alex Sol       12 Hudson Heat          1:09.04    1:09.55    4  
                  31.21     1:09.55 (38.34)                                        
  8 Miklos, Natalia           12 Shaker               1:10.60    1:10.37    3  
                  31.86     1:10.37 (38.51)                                        
  9 Miedza, Maja              12 Neon                 1:09.90    1:10.39    2  
                  32.67     1:10.39 (37.72)                                        
 10 Mitalski, Elizabeth       12 Hudson Heat          1:10.37    1:11.28    1  
                  31.99     1:11.28 (39.29)                                        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 1:03.29    3/8/2014 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cappabianca, Giovanna     12 Tiger Sharks         1:01.58    1:03.29* 
                  29.05     1:03.29 (34.24)                                        
  2 Voytek, Mara              12 Neon                 1:07.23    1:04.78  
                  31.04     1:04.78 (33.74)                                        
  3 Turchanik, Sarah          12 Ridgewood Y          1:06.74    1:06.29  
                  31.07     1:06.29 (35.22)                                        
  4 Rupe, Madison             12 Mansfield            1:08.75    1:07.60  
                  31.83     1:07.60 (35.77)                                        
  5 Ferrante, Gianna          12 Silver Dolphins      1:10.93    1:07.68  
                  31.39     1:07.68 (36.29)                                        
  6 Burgess, Katherine        12 Lake Shore           1:12.88    1:08.28  
                  33.30     1:08.28 (34.98)                                        
  7 Clampffer, Alex Sol       12 Hudson Heat          1:11.29    1:09.04  
                  31.48     1:09.04 (37.56)                                        
  8 Miedza, Maja              12 Neon                 1:13.07    1:09.90  
                  32.45     1:09.90 (37.45)                                        
  9 Mitalski, Elizabeth       12 Hudson Heat          1:12.31    1:10.37  
                  31.50     1:10.37 (38.87)                                        
 10 Miklos, Natalia           12 Shaker               1:11.72    1:10.60  
                  32.41     1:10.60 (38.19)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Stevens, Alana            12 Tiger Sharks         1:08.09    1:10.87  
                  31.26     1:10.87 (39.61)                                        
 12 Dyer, Madeline            12 Unattached           1:09.79    1:11.07  
                  33.39     1:11.07 (37.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Saultz, Annabelle         12 UN-Cleve. Splash     1:12.53    1:11.78  
                  33.40     1:11.78 (38.38)                                        
 14 Flynn, Mary Claire        12 Lake Shore           1:12.87    1:11.85  
                  32.35     1:11.85 (39.50)                                        
 15 Hynd, Meadow              12 Solon                1:13.75    1:12.28  
                  32.15     1:12.28 (40.13)                                        
 16 Bess, Gabrielle           12 Ridgewood Y          1:13.05    1:12.40  
                  33.18     1:12.40 (39.22)                                        
 17 Oryshkewych, Anya         12 Ridgewood Y          1:12.78    1:12.91  
                  34.38     1:12.91 (38.53)                                        
 18 Caniglia, Katie           12 Hudson Heat          1:13.35    1:13.42  
                  34.96     1:13.42 (38.46)                                        
 19 Effron, Trudie            12 B3                   1:14.61    1:13.99  
                  32.50     1:13.99 (41.49)                                        
 20 Perry, Maggie             12 University           1:16.50    1:14.10  
                  32.90     1:14.10 (41.20)                                        
 21 Regas, Maria              12 Silver Dolphins      1:13.53    1:14.24  
                  35.09     1:14.24 (39.15)                                        
 22 Strawser, Emily           12 SwimStrong           1:12.83    1:15.04  
                  35.55     1:15.04 (39.49)                                        
 23 Schuld, Morgan            12 Lake Shore           1:17.59    1:15.68  
                  35.63     1:15.68 (40.05)                                        
 24 Russell, Molly            12 Solon                1:16.66    1:15.82  
                  34.75     1:15.82 (41.07)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:12.32    3/9/2014 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Cappabianca, Giovanna     12 Tiger Sharks         2:14.14    2:12.32*  11  
                  29.02     1:03.02 (34.00)     1:41.25 (38.23)     2:12.32 (31.07)
  2 Turchanik, Sarah          12 Ridgewood Y          2:21.70    2:19.44    9  
                  29.14     1:04.61 (35.47)     1:46.60 (41.99)     2:19.44 (32.84)
  3 Voytek, Mara              12 Neon                 2:23.41    2:20.00    8  
                  30.65     1:08.36 (37.71)     1:49.73 (41.37)     2:20.00 (30.27)
  4 Hart, Bainon              12 Silver Dolphins      2:22.89    2:20.72    7  
                  30.80     1:07.21 (36.41)     1:49.16 (41.95)     2:20.72 (31.56)
  5 Langius, Phoebe           12 University           2:22.36    2:20.79    6  
                  32.18     1:09.01 (36.83)     1:49.20 (40.19)     2:20.79 (31.59)
  6 Draiss, Maddy             12 Medina Rec           2:26.65    2:25.66    5  
                  31.64     1:10.05 (38.41)     1:52.23 (42.18)     2:25.66 (33.43)
  7 Ferrante, Gianna          12 Silver Dolphins      2:26.92    2:26.87    4  
                  33.28     1:10.70 (37.42)     1:53.36 (42.66)     2:26.87 (33.51)
  8 Stewart-Bates, Sylvia     12 Silver Dolphins      2:28.97    2:30.46    3  
                  32.36     1:12.25 (39.89)     1:56.05 (43.80)     2:30.46 (34.41)
  9 Tarbuck, Natalie          12 Ridgewood Y          2:27.68    2:30.47    2  
                  33.58     1:10.82 (37.24)     1:56.65 (45.83)     2:30.47 (33.82)
 10 Bess, Gabrielle           12 Ridgewood Y          2:32.57    2:31.58    1  
                  33.74     1:11.75 (38.01)     1:57.69 (45.94)     2:31.58 (33.89)
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:12.32    3/9/2014 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cappabianca, Giovanna     12 Tiger Sharks         2:11.19    2:14.14  
                  29.86     1:04.51 (34.65)     1:42.99 (38.48)     2:14.14 (31.15)
  2 Turchanik, Sarah          12 Ridgewood Y          2:19.34    2:21.70  
                  30.15     1:05.83 (35.68)     1:48.36 (42.53)     2:21.70 (33.34)
  3 Langius, Phoebe           12 University           2:22.62    2:22.36  
                  32.42     1:09.74 (37.32)     1:50.77 (41.03)     2:22.36 (31.59)
  4 Hart, Bainon              12 Silver Dolphins      2:22.20    2:22.89  
                  30.94     1:07.66 (36.72)     1:50.17 (42.51)     2:22.89 (32.72)
  5 Voytek, Mara              12 Neon                 2:24.34    2:23.41  
                  31.33     1:08.53 (37.20)     1:52.18 (43.65)     2:23.41 (31.23)
  6 Draiss, Maddy             12 Medina Rec           2:29.73    2:26.65  
                  32.40     1:11.87 (39.47)     1:54.18 (42.31)     2:26.65 (32.47)
  7 Ferrante, Gianna          12 Silver Dolphins      2:35.20    2:26.92  
                  32.23     1:08.46 (36.23)     1:52.86 (44.40)     2:26.92 (34.06)
  8 Tarbuck, Natalie          12 Ridgewood Y          2:30.33    2:27.68  
                  33.48     1:09.86 (36.38)     1:55.24 (45.38)     2:27.68 (32.44)
  9 Stewart-Bates, Sylvia     12 Silver Dolphins      2:27.46    2:28.97  
                  32.04     1:11.51 (39.47)     1:54.02 (42.51)     2:28.97 (34.95)
 10 Bess, Gabrielle           12 Ridgewood Y          2:32.85    2:32.57  
                  33.37     1:10.68 (37.31)     1:57.31 (46.63)     2:32.57 (35.26)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kloski, Emma              12 University           2:31.31    2:32.83  
                  33.61     1:10.79 (37.18)     1:58.71 (47.92)     2:32.83 (34.12)
 12 Dyer, Madeline            12 Unattached           2:46.96    2:33.22  
                  33.56     1:13.70 (40.14)     1:57.06 (43.36)     2:33.22 (36.16)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hall, Amy                 12 Copley               2:36.05    2:33.35  
                  33.02     1:12.03 (39.01)     1:59.12 (47.09)     2:33.35 (34.23)
 14 Regas, Maria              12 Silver Dolphins      2:36.31    2:36.46  
                  34.17     1:15.45 (41.28)     2:00.56 (45.11)     2:36.46 (35.90)
 
Girls 12 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 4:38.69    3/7/2014 Giovanna Cappabianca, Tiger Sharks         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cappabianca, Giovanna     12 Tiger Sharks         4:41.06    4:38.69*  11  
                  29.85     1:04.02 (34.17)     1:39.86 (35.84)     2:15.77 (35.91)
        2:55.66 (39.89)     3:35.29 (39.63)     4:08.04 (32.75)     4:38.69 (30.65)
  2 Hart, Bainon              12 Silver Dolphins      5:04.24    4:53.28    9  
                  31.87     1:08.41 (36.54)     1:45.79 (37.38)     2:22.21 (36.42)
        3:04.47 (42.26)     3:47.47 (43.00)     4:21.30 (33.83)     4:53.28 (31.98)
  3 Voytek, Mara              12 Neon                 5:11.56    4:56.48    8  
                  31.67     1:06.75 (35.08)     1:45.46 (38.71)     2:25.22 (39.76)
        3:07.72 (42.50)     3:51.54 (43.82)     4:24.55 (33.01)     4:56.48 (31.93)
  4 Stewart-Bates, Sylvia     12 Silver Dolphins      5:05.01    5:05.80    7  
                  31.41     1:07.63 (36.22)     1:49.24 (41.61)     2:29.09 (39.85)
        3:12.35 (43.26)     3:55.95 (43.60)     4:31.31 (35.36)     5:05.80 (34.49)
  5 Rupe, Madison             12 Mansfield            5:25.07    5:12.54    6  
                  34.06     1:13.78 (39.72)     1:56.40 (42.62)     2:37.89 (41.49)
        3:19.08 (41.19)     4:01.98 (42.90)     4:38.41 (36.43)     5:12.54 (34.13)
  6 Hall, Amy                 12 Copley               5:22.76    5:22.98    5  
                  33.70     1:14.41 (40.71)     1:54.42 (40.01)     2:35.22 (40.80)
        3:23.07 (47.85)     4:10.52 (47.45)     4:46.46 (35.94)     5:22.98 (36.52)
  7 Telerico, Mia             12 Solon                5:46.91    5:32.12    4  
                  31.28     1:08.90 (37.62)     1:54.90 (46.00)     2:39.24 (44.34)
        3:26.59 (47.35)     4:14.65 (48.06)     4:54.76 (40.11)     5:32.12 (37.36)
  8 Miedza, Maja              12 Neon                 5:30.62    5:32.99    3  
                  34.62     1:16.74 (42.12)     1:59.65 (42.91)     2:41.42 (41.77)
        3:29.90 (48.48)     4:19.14 (49.24)     4:57.24 (38.10)     5:32.99 (35.75)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:45.11   3/13/2011 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         C Hart, E Meyer, C Doerr, H Svitavsky             
  LE Swimmer: ! 1:44.33        1996 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Klaus, Weingart, Torpey, Strohl                   
    LE Event:   1:43.74        1990 Y Middies                                  
                         Hutton, Librani, Lynch, Lavery                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lake Erie Silver Dolphin  'A'                     1:53.42    1:48.08   22  
     1) Hart, Bainon 12                 2) Gaudiani, Rosalie 11           
     3) Berlin, Lindsay 11              4) Ferrante, Gianna 12            
                  25.97       53.71 (27.74)     1:21.73 (28.02)     1:48.08 (26.35)
  2 North East Ohio Nemesis  'A'                      1:51.00    1:48.94   18  
     1) Miedza, Maja 12                 2) Murphy, Ella 12                
     3) Attewell, Stefani 12            4) Voytek, Mara 12                
                  26.75       55.84 (29.09)     1:23.67 (27.83)     1:48.94 (25.27)
  3 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      1:52.64    1:49.54   16  
     1) Turchanik, Sarah 12             2) Tarbuck, Natalie 12            
     3) Bess, Gabrielle 12              4) Oryshkewych, Anya 12           
                  27.28       55.21 (27.93)     1:23.14 (27.93)     1:49.54 (26.40)
  4 SwimStrong  'A'                                   1:51.20    1:51.14   14  
     1) Pasadyn, Felicia 11             2) McNichols, Riley 11            
     3) Mayberry, Ryley 11              4) Zelis, Hanna 12                
                  27.84       55.46 (27.62)     1:23.59 (28.13)     1:51.14 (27.55)
  5 Solon Stars Swim Club  'A'                        1:53.67    1:52.50   12  
     1) Hynd, Meadow 12                 2) Russell, Molly 12              
     3) Sun, Helen 11                   4) Telerico, Mia 12               
                  28.73       57.44 (28.71)     1:24.62 (27.18)     1:52.50 (27.88)
  6 Lake Shore Swim Club  'A'                         1:54.54    1:52.71   10  
     1) Schuld, Morgan 12               2) Schaedler, Quinn 12            
     3) Flynn, Mary Claire 12           4) Burgess, Katherine 12          
                  29.25       57.35 (28.10)     1:26.02 (28.67)     1:52.71 (26.69)
  7 Hudson Explorer Aquatic Team  'A'                 1:52.27    1:53.32    8  
     1) McCormick, Paige 11             2) Mitalski, Elizabeth 12         
     3) Clampffer, Alex Sol 12          4) Caniglia, Katie 12             
                  28.58       58.07 (29.49)     1:26.23 (28.16)     1:53.32 (27.09)
  8 University Swim Club  'A'                         1:55.00    1:53.41    6  
     1) Langius, Phoebe 12              2) Kloski, Emma 12                
     3) Dondorfer, Mallory 11           4) Perry, Maggie 12               
                  28.98       56.65 (27.67)     1:25.96 (29.31)     1:53.41 (27.45)
  9 B3 Aquatics  'A'                                  1:56.65    1:54.38    4  
     1) Eippert, Maddy 12               2) Effron, Trudie 12              
     3) Furlich, Gwynn 12               4) Elsner, Annabelle 11           
                  29.96       57.82 (27.86)     1:27.07 (29.25)     1:54.38 (27.31)
 10 Cleveland Lorain Elyria Splash  'A'               1:56.55    1:56.28    2  
     1) Benny, Katerina 12              2) Woods, Natalie 12              
     3) Williams, Maggie 12             4) Crouch, Alexa 11               
                  29.25       58.59 (29.34)     1:28.30 (29.71)     1:56.28 (27.98)
 11 Mansfield Waves  'A'                              1:57.67    1:56.58  
     1) Rupe, Madison 12                2) Sage, Britney 11               
     3) Evans, Amy 11                   4) Weeks, Lily 11                 
                  27.78       56.85 (29.07)     1:26.90 (30.05)     1:56.58 (29.68)
 12 Lake Erie Silver Dolphin  'B'                     1:59.62    1:56.75  
     1) Meyer, Abby 11                  2) Stewart-Bates, Sylvia 12       
     3) Musbach, Lauren 11              4) Steffey, Emily 12              
                  28.56       57.86 (29.30)     1:26.55 (28.69)     1:56.75 (30.20)
 13 Shaker Sharks  'A'                                1:57.59    1:57.18  
     1) Hagen, Victoria 11              2) Cannon, Caroline 11            
     3) MacPhail, Ellie 11              4) Miklos, Natalia 12             
                  29.83       59.83 (30.00)     1:29.67 (29.84)     1:57.18 (27.51)
 14 SwimStrong  'B'                                   1:55.78    1:59.69  
     1) Schnell, Teresa 12              2) Tabor, Paityn 12               
     3) Gadd, Shaelyn 11                4) Homoki, Jordyn 11              
                  29.29       58.72 (29.43)     1:30.35 (31.63)     1:59.69 (29.34)
 -- Lake Shore Swim Club  'B'                         2:01.84         DQ  
     1) Guilfoyle, Emilia 11            2)                                
                  29.26     1:00.43 (31.17)     1:28.84 (28.41)          DQ (29.20)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:56.98    3/5/2005 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Giordano, M Splain, A Arnold, Bieganski           
  LE Swimmer: ! 1:56.98        2005 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Giordano, Splain, Arnold, Bieganski               
    LE Event:   1:56.98        2005 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Giordano, Splain, Arnold, Bieganski               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lake Erie Silver Dolphin  'A'                     2:05.03    2:01.78   22  
     1) Hart, Bainon 12                 2) Stewart-Bates, Sylvia 12       
     3) Musbach, Lauren 11              4) Ferrante, Gianna 12            
                  30.21     1:05.97 (35.76)     1:35.51 (29.54)     2:01.78 (26.27)
  2 Hudson Explorer Aquatic Team  'A'                 2:07.75    2:04.20   18  
     1) Mitalski, Elizabeth 12          2) Caniglia, Katie 12             
     3) Clampffer, Alex Sol 12          4) McCormick, Paige 11            
                  31.59     1:07.56 (35.97)     1:37.52 (29.96)     2:04.20 (26.68)
  3 North East Ohio Nemesis  'A'                      2:07.57    2:05.37   16  
     1) Attewell, Stefani 12            2) Murphy, Ella 12                
     3) Miedza, Maja 12                 4) Voytek, Mara 12                
                  34.33     1:09.34 (35.01)     1:38.94 (29.60)     2:05.37 (26.43)
  4 SwimStrong  'A'                                   2:05.14    2:05.57   14  
     1) Pasadyn, Felicia 11             2) Homoki, Jordyn 11              
     3) McNichols, Riley 11             4) Zelis, Hanna 12                
                  30.87     1:07.19 (36.32)     1:38.45 (31.26)     2:05.57 (27.12)
  5 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      2:06.12    2:05.87   12  
     1) Tarbuck, Natalie 12             2) Turchanik, Sarah 12            
     3) Bess, Gabrielle 12              4) Oryshkewych, Anya 12           
                  33.87     1:07.90 (34.03)     1:39.23 (31.33)     2:05.87 (26.64)
  6 Lake Erie Silver Dolphin  'B'                     2:16.38    2:07.45   10  
     1) Meyer, Abby 11                  2) Holland, Ella 11               
     3) Gaudiani, Rosalie 11            4) Berlin, Lindsay 11             
                  33.84     1:10.11 (36.27)     1:39.78 (29.67)     2:07.45 (27.67)
  7 University Swim Club  'A'                         2:00.92    2:08.46    8  
     1) Kloski, Emma 12                 2) Langius, Phoebe 12             
     3) Dondorfer, Mallory 11           4) Perry, Maggie 12               
                  32.19     1:07.97 (35.78)     1:40.93 (32.96)     2:08.46 (27.53)
  8 Lake Shore Swim Club  'A'                         2:08.37    2:08.51    6  
     1) Schuld, Morgan 12               2) Burgess, Katherine 12          
     3) Flynn, Mary Claire 12           4) Kelly, Madison 11              
                  33.86     1:08.11 (34.25)     1:38.94 (30.83)     2:08.51 (29.57)
  9 B3 Aquatics  'A'                                  2:10.64    2:08.93    4  
     1) Elsner, Annabelle 11            2) Sontag, LIv 12                 
     3) Effron, Trudie 12               4) Furlich, Gwynn 12              
                  32.16     1:10.07 (37.91)     1:40.93 (30.86)     2:08.93 (28.00)
 10 Mansfield Waves  'A'                              2:09.69    2:09.87    2  
     1) Rupe, Madison 12                2) Weeks, Lily 11                 
     3) Evans, Amy 11                   4) Sage, Britney 11               
                  31.93     1:09.34 (37.41)     1:41.43 (32.09)     2:09.87 (28.44)
 11 SwimStrong  'B'                                   2:11.20    2:10.32  
     1) Mayberry, Ryley 11              2) Strawser, Emily 12             
     3) Gadd, Shaelyn 11                4) Schnell, Teresa 12             
                  33.24     1:10.14 (36.90)     1:41.06 (30.92)     2:10.32 (29.26)
 12 Cleveland Lorain Elyria Splash  'A'               2:16.66    2:13.27  
     1) Williams, Maggie 12             2) Benny, Katerina 12             
     3) Woods, Natalie 12               4) Crouch, Alexa 11               
                  33.22     1:11.99 (38.77)     1:53.42 (41.43)     2:13.27 (19.85)
 13 Shaker Sharks  'A'                                2:19.59    2:14.92  
     1) MacPhail, Ellie 11              2) Hagen, Victoria 11             
     3) Miklos, Natalia 12              4) Cannon, Caroline 11            
                  35.11     1:13.14 (38.03)     1:45.17 (32.03)     2:14.92 (29.75)
 -- Solon Stars Swim Club  'A'                        2:09.87         DQ  
     1) Russell, Molly 12               2) Sun, Helen 11                  
     3) Telerico, Mia 12                4) Hynd, Meadow 12                
                  33.57     1:09.59 (36.02)     1:39.61 (30.02)          DQ (28.09)
 
Girls 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 25.08    3/9/2014 Julia Newbould, SwimStrong-LE                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Newbould, Julia           13 SwimStrong             25.13      25.08*  11  
  2 Chelovitz, Molly          13 Firestone              25.51      25.30    9  
  3 Brown, Portia             13 Silver Dolphins        25.61      25.40    8  
  4 Mennenga, Ashley          13 Medina Rec             26.17      25.73    7  
  5 Lauther, Maddie           13 Penguin                25.93      25.76    6  
  6 Monroe, Grace             13 Lake Shore             26.03      25.85    5  
  7 O'Keefe, Kirsten          13 Hudson Heat            26.17      25.87    4  
  8 Gaydos, Kyleah            13 Solon                  25.97      25.96    3  
  9 Joyce, Cara               13 UN-Sailfish            26.51      26.06    2  
 10 Renuart, Bryanna          13 Firestone              26.33      26.24    1  
 
Girls 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 25.08    3/9/2014 Julia Newbould, SwimStrong-LE                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Newbould, Julia           13 SwimStrong             24.80      25.13  
  2 Chelovitz, Molly          13 Firestone              26.42      25.51  
  3 Brown, Portia             13 Silver Dolphins        25.82      25.61  
  4 Lauther, Maddie           13 Penguin                26.38      25.93  
  5 Gaydos, Kyleah            13 Solon                  26.64      25.97  
  6 Monroe, Grace             13 Lake Shore             26.69      26.03  
  7 Mennenga, Ashley          13 Medina Rec             26.36      26.17  
  7 O'Keefe, Kirsten          13 Hudson Heat            26.95      26.17  
  9 Renuart, Bryanna          13 Firestone              27.07      26.33  
 10 Joyce, Cara               13 UN-Sailfish            27.05      26.51  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Judy, Kaylee              13 CLE Splash             27.51      26.59  
 12 Sanchez, Isabelle         13 Lake Shore             27.06      26.71  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jerry, Katherine          13 Silver Dolphins        27.49      26.72  
 14 Rudman, Peyton            13 University             26.83      26.75  
 15 Weber, Anna               13 Ridgewood Y            27.53      26.79  
 16 Staley, Shannon           13 Solon                  27.59      26.81  
 17 Spencer, Jordyn           13 SwimStrong             26.96      26.90  
 18 Xu, Erin                  13 Silver Dolphins        26.93      26.91  
 19 Valentic, Katarina        13 University             27.24      27.02  
 19 Dietz, Audrey             13 UN-Sailfish            27.75      27.02  
 21 Gomez-Perez, Lia          13 Shaker                 27.87      27.03  
 22 Huang, Karissa            13 Shaker                 28.17      27.05  
 23 Kelleher, Erin            13 Neon                   27.31      27.11  
 24 Hutchinson, Grace         13 Lakewood               27.71      27.24  
 24 Feldman, Tiki             13 Silver Dolphins        27.35      27.24  
 24 Lewis, Lily               13 Tiger Sharks           27.69      27.24  
 27 Jones, Bri                13 SwimStrong             27.56      27.32  
 28 Bowers, Marissa           13 Tiger Sharks           27.01      27.38  
 29 Lemay, Maggie             13 Silver Dolphins        27.65      27.39  
 30 Shaw, Lauren              13 P.C. Piranhas          28.05      27.41  
 31 Flatley, Mikel            13 Unattached             27.91      27.49  
 32 McHugh, Maggie            13 Neon                   28.06      27.50  
 33 Ritchie, Jordan           13 University             28.06      27.51  
 34 Rickman, Beth             13 Green                  27.09      27.52  
 35 Miluk, Madison            13 B3                     28.07      27.54  
 36 Glickberg, Emma           13 Ridgewood Y            27.54      27.66  
 37 Babson, Bridgett          13 Vacationland           28.19      27.74  
 38 Moore, Sage               13 Mansfield              27.92      27.76  
 39 Koerwitz, Celeste         13 Silver Dolphins        29.20      27.87  
 40 Bartos, Katelyn           13 Firestone              27.86      27.96  
 40 Quisenberry, Zoe          13 Medina Rec             27.69      27.96  
 42 Bach, Hannah              13 University             28.11      28.00  
 42 Roselli, Izzy             13 B3                     27.89      28.00  
 44 Presley, Kathryn          13 Neon                   27.86      28.03  
 45 Beechler, Bailey          13 P.C. Piranhas          28.16      28.36  
 46 Cruz, Taylor              13 CLE Splash             28.05      28.37  
 46 Kerns, Grace              13 Shaker                 28.37      28.37  
 48 Ratino, Isabella          13 Silver Dolphins        28.12      28.41  
 49 Sharkey, Gabby            13 P.C. Piranhas          28.10      28.92  
 50 Barr, Bryanna             13 P.C. Piranhas          28.18      29.19  
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 54.01    3/9/2014 Portia Brown, Silver Dolphins-               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Brown, Portia             13 Silver Dolphins        55.90      54.01*  11  
                  26.24       54.01 (27.77)                                        
  2 Newbould, Julia           13 SwimStrong             55.89      54.28    9  
                  26.07       54.28 (28.21)                                        
  3 Mennenga, Ashley          13 Medina Rec             56.94      56.02    8  
                  26.93       56.02 (29.09)                                        
  4 Chelovitz, Molly          13 Firestone              56.49      56.27    7  
                  26.64       56.27 (29.63)                                        
  5 Pasadyn, Cassandra        13 SwimStrong             57.48      56.56    6  
                  27.24       56.56 (29.32)                                        
  6 Weber, Anna               13 Ridgewood Y            58.09      57.13    5  
                  27.56       57.13 (29.57)                                        
  7 O'Keefe, Kirsten          13 Hudson Heat            57.70      57.63    4  
                  27.57       57.63 (30.06)                                        
  8 Monroe, Grace             13 Lake Shore             57.74      57.70    3  
                  27.68       57.70 (30.02)                                        
  9 Sanchez, Isabelle         13 Lake Shore             57.27      57.78    2  
                  27.23       57.78 (30.55)                                        
 10 Jerry, Katherine          13 Silver Dolphins        57.44      57.90    1  
                  27.59       57.90 (30.31)                                        
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 54.01    3/9/2014 Portia Brown, Silver Dolphins-               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Newbould, Julia           13 SwimStrong             54.73      55.89  
                  26.64       55.89 (29.25)                                        
  2 Brown, Portia             13 Silver Dolphins        55.42      55.90  
                  27.24       55.90 (28.66)                                        
  3 Chelovitz, Molly          13 Firestone              58.32      56.49  
                  26.60       56.49 (29.89)                                        
  4 Mennenga, Ashley          13 Medina Rec             58.69      56.94  
                  26.87       56.94 (30.07)                                        
  5 Sanchez, Isabelle         13 Lake Shore             59.01      57.27  
                  27.32       57.27 (29.95)                                        
  6 Jerry, Katherine          13 Silver Dolphins        57.53      57.44  
                  27.69       57.44 (29.75)                                        
  7 Pasadyn, Cassandra        13 SwimStrong           1:00.34      57.48  
                  27.34       57.48 (30.14)                                        
  8 O'Keefe, Kirsten          13 Hudson Heat            59.86      57.70  
                  28.10       57.70 (29.60)                                        
  9 Monroe, Grace             13 Lake Shore             59.33      57.74  
                  27.78       57.74 (29.96)                                        
 10 Weber, Anna               13 Ridgewood Y            59.64      58.09  
                  27.81       58.09 (30.28)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 McFarland, Chris          13 UN-Solon               56.10      58.13  
                  27.63       58.13 (30.50)                                        
 12 Staley, Shannon           13 Solon                  58.14      58.32  
                  28.19       58.32 (30.13)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gaydos, Kyleah            13 Solon                  59.61      58.56  
                  28.27       58.56 (30.29)                                        
 14 Xu, Erin                  13 Silver Dolphins        57.42      58.58  
                  28.28       58.58 (30.30)                                        
 15 Judy, Kaylee              13 CLE Splash             58.84      58.64  
                  27.86       58.64 (30.78)                                        
 16 Kelleher, Erin            13 Neon                   59.13      58.74  
                  28.13       58.74 (30.61)                                        
 17 Huang, Karissa            13 Shaker               1:00.59      58.86  
                  28.37       58.86 (30.49)                                        
 18 Rudman, Peyton            13 University             59.35      58.87  
                  28.39       58.87 (30.48)                                        
 19 Bowers, Marissa           13 Tiger Sharks           58.56      58.91  
                  28.30       58.91 (30.61)                                        
 20 Rickman, Beth             13 Green                  59.05      59.21  
                  28.88       59.21 (30.33)                                        
 21 Sapochetti, Lauren        13 Hudson Heat            59.69      59.46  
                  28.66       59.46 (30.80)                                        
 22 Lemay, Maggie             13 Silver Dolphins      1:00.50      59.49  
                  29.13       59.49 (30.36)                                        
 23 Gomez-Perez, Lia          13 Shaker               1:00.51      59.54  
                  28.76       59.54 (30.78)                                        
 24 Como, Colleen             13 Silver Dolphins        59.77      59.60  
                  28.89       59.60 (30.71)                                        
 24 Joyce, Cara               13 UN-Sailfish            59.03      59.60  
                  28.18       59.60 (31.42)                                        
 26 Jones, Bri                13 SwimStrong           1:00.95      59.61  
                  28.54       59.61 (31.07)                                        
 27 Ratino, Isabella          13 Silver Dolphins      1:00.28      59.72  
                  28.85       59.72 (30.87)                                        
 28 Flatley, Mikel            13 Unattached           1:00.51      59.78  
                  28.85       59.78 (30.93)                                        
 29 Koerwitz, Celeste         13 Silver Dolphins      1:02.03    1:00.08  
                  29.49     1:00.08 (30.59)                                        
 30 Moore, Sage               13 Mansfield            1:00.97    1:00.26  
                  28.63     1:00.26 (31.63)                                        
 31 Miluk, Madison            13 B3                   1:00.18    1:00.33  
                  28.99     1:00.33 (31.34)                                        
 32 McHugh, Maggie            13 Neon                 1:00.97    1:00.35  
                  28.70     1:00.35 (31.65)                                        
 33 Shaw, Lauren              13 P.C. Piranhas        1:03.04    1:00.58  
                  28.99     1:00.58 (31.59)                                        
 34 Babson, Bridgett          13 Vacationland         1:00.79    1:00.59  
                  28.93     1:00.59 (31.66)                                        
 35 Spencer, Jordyn           13 SwimStrong             58.85    1:00.61  
                  29.60     1:00.61 (31.01)                                        
 36 Roselli, Izzy             13 B3                   1:00.41    1:00.97  
                  29.11     1:00.97 (31.86)                                        
 37 Beechler, Bailey          13 P.C. Piranhas        1:02.50    1:01.02  
                  29.32     1:01.02 (31.70)                                        
 38 Ritchie, Jordan           13 University           1:00.73    1:01.14  
                  29.61     1:01.14 (31.53)                                        
 39 Hutchinson, Grace         13 Lakewood             1:01.09    1:01.22  
                  29.36     1:01.22 (31.86)                                        
 40 Bartos, Katelyn           13 Firestone            1:01.40    1:02.65  
                  30.08     1:02.65 (32.57)                                        
 41 Quisenberry, Zoe          13 Medina Rec           1:01.70    1:02.73  
                  29.74     1:02.73 (32.99)                                        
 42 Feldman, Tiki             13 Silver Dolphins      1:03.11    1:03.19  
                  29.48     1:03.19 (33.71)                                        
 43 Sharkey, Gabby            13 P.C. Piranhas        1:03.05    1:03.80  
                  30.39     1:03.80 (33.41)                                        
 44 Barr, Bryanna             13 P.C. Piranhas        1:05.54    1:05.05  
                  30.80     1:05.05 (34.25)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:56.46    3/8/2014 Portia Brown, Silver Dolphins-             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Brown, Portia             13 Silver Dolphins      1:58.73    1:56.46*  11  
                  26.19       55.97 (29.78)     1:26.38 (30.41)     1:56.46 (30.08)
  2 McFarland, Chris          13 UN-Solon             2:02.72    1:59.47    9  
                  28.10       59.27 (31.17)     1:31.08 (31.81)     1:59.47 (28.39)
  3 Newbould, Julia           13 SwimStrong           2:03.14    2:00.72    8  
                  27.40       58.11 (30.71)     1:29.91 (31.80)     2:00.72 (30.81)
  4 Franklin, Molly           13 Vacationland         2:00.58    2:00.78    7  
                  28.22       58.74 (30.52)     1:30.21 (31.47)     2:00.78 (30.57)
  5 Pasadyn, Cassandra        13 SwimStrong           2:02.71    2:02.43    6  
                  28.20       59.20 (31.00)     1:30.89 (31.69)     2:02.43 (31.54)
  6 Xu, Erin                  13 Silver Dolphins      2:06.21    2:03.32    5  
                  28.40       59.84 (31.44)     1:31.73 (31.89)     2:03.32 (31.59)
  7 Judy, Kaylee              13 CLE Splash           2:02.99    2:03.42    4  
                  28.17       59.13 (30.96)     1:31.23 (32.10)     2:03.42 (32.19)
  8 Staley, Shannon           13 Solon                2:03.65    2:03.76    3  
                  28.44       59.97 (31.53)     1:32.29 (32.32)     2:03.76 (31.47)
  9 Como, Colleen             13 Silver Dolphins      2:03.93    2:04.56    2  
                  28.87     1:00.50 (31.63)     1:32.83 (32.33)     2:04.56 (31.73)
 10 Jerry, Katherine          13 Silver Dolphins      2:05.37    2:05.30    1  
                  28.94     1:00.87 (31.93)     1:33.63 (32.76)     2:05.30 (31.67)
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:56.46    3/8/2014 Portia Brown, Silver Dolphins-             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Portia             13 Silver Dolphins      1:57.01    1:58.73  
                  27.52       57.58 (30.06)     1:28.19 (30.61)     1:58.73 (30.54)
  2 Franklin, Molly           13 Vacationland         2:03.22    2:00.58  
                  28.32       58.87 (30.55)     1:29.86 (30.99)     2:00.58 (30.72)
  3 Pasadyn, Cassandra        13 SwimStrong           2:11.46    2:02.71  
                  28.39       59.52 (31.13)     1:30.80 (31.28)     2:02.71 (31.91)
  4 McFarland, Chris          13 UN-Solon             2:03.88    2:02.72  
                  27.35       57.90 (30.55)     1:30.77 (32.87)     2:02.72 (31.95)
  5 Judy, Kaylee              13 CLE Splash           2:08.58    2:02.99  
                  28.48       59.55 (31.07)     1:31.46 (31.91)     2:02.99 (31.53)
  6 Newbould, Julia           13 SwimStrong           1:57.50    2:03.14  
                  27.53       59.19 (31.66)     1:32.45 (33.26)     2:03.14 (30.69)
  7 Staley, Shannon           13 Solon                2:03.89    2:03.65  
                  28.33       59.73 (31.40)     1:32.11 (32.38)     2:03.65 (31.54)
  8 Como, Colleen             13 Silver Dolphins      2:03.78    2:03.93  
                  28.83     1:00.19 (31.36)     1:32.25 (32.06)     2:03.93 (31.68)
  9 Jerry, Katherine          13 Silver Dolphins      2:07.95    2:05.37  
                  28.90     1:00.41 (31.51)     1:34.06 (33.65)     2:05.37 (31.31)
 10 Xu, Erin                  13 Silver Dolphins      2:04.79    2:06.21  
                  28.57     1:00.18 (31.61)     1:33.17 (32.99)     2:06.21 (33.04)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chelovitz, Molly          13 Firestone            2:06.81    2:07.00  
                  28.27     1:00.00 (31.73)     1:33.45 (33.45)     2:07.00 (33.55)
 12 Kelleher, Erin            13 Neon                 2:09.03    2:07.02  
                  29.20     1:01.22 (32.02)     1:34.20 (32.98)     2:07.02 (32.82)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Rickman, Beth             13 Green                2:07.67    2:07.25  
                  28.87     1:00.68 (31.81)     1:34.04 (33.36)     2:07.25 (33.21)
 14 Weber, Anna               13 Ridgewood Y          2:07.06    2:07.48  
                  29.31     1:01.79 (32.48)     1:34.95 (33.16)     2:07.48 (32.53)
 15 Lewis, Lily               13 Tiger Sharks         2:07.08    2:08.15  
                  29.14     1:01.65 (32.51)     1:35.16 (33.51)     2:08.15 (32.99)
 16 Sapochetti, Lauren        13 Hudson Heat          2:09.74    2:08.28  
                  29.66     1:01.84 (32.18)     1:35.16 (33.32)     2:08.28 (33.12)
 17 Joyce, Cara               13 UN-Sailfish          2:11.92    2:08.47  
                  29.29     1:01.75 (32.46)     1:36.30 (34.55)     2:08.47 (32.17)
 18 Gaydos, Kyleah            13 Solon                2:10.27    2:09.36  
                  27.98     1:00.47 (32.49)     1:34.95 (34.48)     2:09.36 (34.41)
 19 Koerwitz, Celeste         13 Silver Dolphins      2:09.99    2:09.39  
                  30.18     1:04.03 (33.85)     1:37.76 (33.73)     2:09.39 (31.63)
 20 Spencer, Jordyn           13 SwimStrong           2:11.95    2:09.53  
                  29.70     1:03.48 (33.78)     1:37.31 (33.83)     2:09.53 (32.22)
 21 Ratino, Isabella          13 Silver Dolphins      2:07.88    2:09.80  
                  29.73     1:03.03 (33.30)     1:36.57 (33.54)     2:09.80 (33.23)
 22 Sanchez, Isabelle         13 Lake Shore           2:11.13    2:09.87  
                  29.41     1:02.02 (32.61)     1:34.60 (32.58)     2:09.87 (35.27)
 23 Babson, Bridgett          13 Vacationland         2:12.94    2:10.05  
                  29.68     1:02.74 (33.06)     1:36.99 (34.25)     2:10.05 (33.06)
 24 Bowers, Marissa           13 Tiger Sharks         2:09.71    2:10.22  
                  30.40     1:03.95 (33.55)     1:37.46 (33.51)     2:10.22 (32.76)
 25 Gomez-Perez, Lia          13 Shaker               2:11.78    2:10.58  
                  29.68     1:01.85 (32.17)     1:35.81 (33.96)     2:10.58 (34.77)
 26 Dietz, Audrey             13 UN-Sailfish          2:09.86    2:11.41  
                  30.13     1:04.24 (34.11)     1:38.98 (34.74)     2:11.41 (32.43)
 27 Jones, Bri                13 SwimStrong           2:11.05    2:11.92  
                  29.60     1:02.87 (33.27)     1:37.75 (34.88)     2:11.92 (34.17)
 28 Erkkila, Hailey           13 Solon                2:15.73    2:11.97  
                  30.77     1:04.74 (33.97)     1:38.85 (34.11)     2:11.97 (33.12)
 29 Eyssen, Erika             13 SwimStrong           2:11.52    2:12.01  
                  29.70     1:03.23 (33.53)     1:37.99 (34.76)     2:12.01 (34.02)
 30 O'Keefe, Kirsten          13 Hudson Heat          2:16.97    2:12.18  
                  30.88     1:05.56 (34.68)     1:39.66 (34.10)     2:12.18 (32.52)
 31 Dregalla, Kaye            13 Neon                 2:16.19    2:12.23  
                  29.37     1:02.41 (33.04)     1:36.97 (34.56)     2:12.23 (35.26)
 32 Cruz, Taylor              13 CLE Splash           2:18.04    2:12.25  
                  31.63     1:05.28 (33.65)     1:39.48 (34.20)     2:12.25 (32.77)
 33 Ritchie, Jordan           13 University           2:13.94    2:13.15  
                  31.84     1:05.18 (33.34)     1:39.48 (34.30)     2:13.15 (33.67)
 34 Flatley, Mikel            13 Unattached           2:12.76    2:13.91  
                  30.49     1:05.01 (34.52)     1:40.00 (34.99)     2:13.91 (33.91)
 35 McHugh, Maggie            13 Neon                 2:16.84    2:14.07  
                  30.75     1:05.41 (34.66)     1:40.23 (34.82)     2:14.07 (33.84)
 36 Rudman, Peyton            13 University           2:16.41    2:14.71  
                  30.82     1:04.88 (34.06)     1:39.88 (35.00)     2:14.71 (34.83)
 37 Presley, Kathryn          13 Neon                 2:16.38    2:17.44  
                  30.35     1:05.23 (34.88)     1:41.40 (36.17)     2:17.44 (36.04)
 -- Stavnicky, Kate           13 Solon                2:11.20         DQ  
                  30.41     1:03.46 (33.05)     1:37.65 (34.19)          DQ (34.18)
 
Girls 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 5:20.57    3/8/2014 Colleen Como, Silver Dolphins-             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Como, Colleen             13 Silver Dolphins      5:33.36    5:20.57*  11  
                  29.14     1:00.66 (31.52)     1:32.92 (32.26)     2:05.41 (32.49)
        2:37.83 (32.42)     3:10.71 (32.88)     3:43.94 (33.23)     4:16.39 (32.45)
        4:48.79 (32.40)     5:20.57 (31.78)                                        
  2 Franklin, Molly           13 Vacationland         5:23.31    5:24.28    9  
                  28.79       59.96 (31.17)     1:32.06 (32.10)     2:04.57 (32.51)
        2:37.65 (33.08)     3:10.91 (33.26)     3:44.12 (33.21)     4:17.71 (33.59)
        4:51.36 (33.65)     5:24.28 (32.92)                                        
  3 Judy, Kaylee              13 CLE Splash           5:44.35    5:28.68    8  
                  29.20     1:01.48 (32.28)     1:34.87 (33.39)     2:08.19 (33.32)
        2:41.47 (33.28)     3:15.23 (33.76)     3:48.39 (33.16)     4:22.25 (33.86)
        4:55.69 (33.44)     5:28.68 (32.99)                                        
  4 Xu, Erin                  13 Silver Dolphins      5:32.48    5:32.19    7  
                  29.43     1:01.67 (32.24)     1:35.20 (33.53)     2:09.03 (33.83)
        2:42.45 (33.42)     3:16.17 (33.72)     3:50.24 (34.07)     4:24.87 (34.63)
        4:59.00 (34.13)     5:32.19 (33.19)                                        
  5 Staley, Shannon           13 Solon                5:50.63    5:33.33    6  
                  29.55     1:02.72 (33.17)     1:36.72 (34.00)     2:10.39 (33.67)
        2:44.97 (34.58)     3:18.79 (33.82)     3:53.14 (34.35)     4:27.25 (34.11)
        5:00.98 (33.73)     5:33.33 (32.35)                                        
  6 Jerry, Katherine          13 Silver Dolphins      5:39.17    5:33.35    5  
                  30.00     1:03.71 (33.71)     1:37.70 (33.99)     2:11.37 (33.67)
        2:45.32 (33.95)     3:19.53 (34.21)     3:54.62 (35.09)     4:28.12 (33.50)
        5:02.17 (34.05)     5:33.35 (31.18)                                        
  7 McFarland, Chris          13 UN-Solon             5:31.77    5:33.91    4  
                  29.10     1:02.14 (33.04)     1:35.77 (33.63)     2:10.33 (34.56)
        2:44.41 (34.08)     3:18.28 (33.87)     3:52.14 (33.86)     4:26.09 (33.95)
        5:00.19 (34.10)     5:33.91 (33.72)                                        
  8 Ratino, Isabella          13 Silver Dolphins      5:37.69    5:34.89    3  
                  29.95     1:03.29 (33.34)     1:37.98 (34.69)     2:12.49 (34.51)
        2:46.60 (34.11)     3:21.38 (34.78)     3:55.43 (34.05)     4:29.20 (33.77)
        5:02.56 (33.36)     5:34.89 (32.33)                                        
  9 Rickman, Beth             13 Green                5:46.71    5:36.85    2  
                  29.86     1:02.22 (32.36)     1:35.79 (33.57)     2:10.36 (34.57)
        2:44.72 (34.36)     3:19.22 (34.50)     3:53.99 (34.77)     4:28.89 (34.90)
        5:03.48 (34.59)     5:36.85 (33.37)                                        
 10 McFarland, Alli           13 Mansfield            5:41.23    5:37.58    1  
                  30.73     1:04.69 (33.96)     1:38.94 (34.25)     2:13.37 (34.43)
        2:47.75 (34.38)     3:21.94 (34.19)     3:56.27 (34.33)     4:30.21 (33.94)
        5:04.58 (34.37)     5:37.58 (33.00)                                        
 11 Weber, Anna               13 Ridgewood Y          5:46.09    5:37.79  
                  29.68     1:03.08 (33.40)     1:37.24 (34.16)     2:12.04 (34.80)
        2:46.88 (34.84)     3:21.55 (34.67)     3:55.91 (34.36)     4:30.44 (34.53)
        5:04.82 (34.38)     5:37.79 (32.97)                                        
 12 Koerwitz, Celeste         13 Silver Dolphins      5:38.22    5:40.40  
                  30.73     1:04.95 (34.22)     1:38.92 (33.97)     2:13.44 (34.52)
        2:47.73 (34.29)     3:22.39 (34.66)     3:57.50 (35.11)     4:32.97 (35.47)
        5:07.86 (34.89)     5:40.40 (32.54)                                        
 13 Lauther, Maddie           13 Penguin              5:39.37    5:43.21  
                  29.48     1:02.98 (33.50)     1:37.73 (34.75)     2:12.10 (34.37)
        2:46.50 (34.40)     3:21.81 (35.31)     3:57.37 (35.56)     4:32.53 (35.16)
        5:08.02 (35.49)     5:43.21 (35.19)                                        
 14 Kelleher, Erin            13 Neon                 5:58.88    5:44.34  
                  31.22     1:06.03 (34.81)     1:41.10 (35.07)     2:16.49 (35.39)
        2:52.49 (36.00)     3:28.19 (35.70)     4:03.25 (35.06)     4:38.14 (34.89)
        5:12.06 (33.92)     5:44.34 (32.28)                                        
 15 Gaydos, Kyleah            13 Solon                5:52.68    5:44.51  
                  30.06     1:03.48 (33.42)     1:37.99 (34.51)     2:13.30 (35.31)
        2:48.51 (35.21)     3:24.04 (35.53)     3:59.87 (35.83)     4:35.72 (35.85)
        5:11.30 (35.58)     5:44.51 (33.21)                                        
 16 Dietz, Audrey             13 UN-Sailfish          5:50.81    5:46.33  
                  30.24     1:04.12 (33.88)     1:39.91 (35.79)     2:15.51 (35.60)
        2:50.95 (35.44)     3:26.57 (35.62)     4:02.55 (35.98)     4:38.31 (35.76)
        5:12.92 (34.61)     5:46.33 (33.41)                                        
 17 Babson, Bridgett          13 Vacationland         5:54.68    5:47.77  
                  30.56     1:04.33 (33.77)     1:39.26 (34.93)     2:14.98 (35.72)
        2:50.42 (35.44)     3:26.27 (35.85)     4:02.17 (35.90)     4:37.72 (35.55)
        5:14.09 (36.37)     5:47.77 (33.68)                                        
 18 Moore, Sage               13 Mansfield            5:58.32    5:48.64  
                  31.03     1:05.95 (34.92)     1:41.53 (35.58)     2:16.87 (35.34)
        2:51.92 (35.05)     3:27.66 (35.74)     4:03.28 (35.62)     4:39.08 (35.80)
        5:14.76 (35.68)     5:48.64 (33.88)                                        
 19 Round, Allison            13 Firestone            5:48.79    5:50.82  
                  30.76     1:04.83 (34.07)     1:40.09 (35.26)     2:16.10 (36.01)
        2:52.02 (35.92)     3:28.08 (36.06)     4:04.26 (36.18)     4:40.35 (36.09)
        5:16.32 (35.97)     5:50.82 (34.50)                                        
 20 Spencer, Jordyn           13 SwimStrong           5:43.65    5:52.84  
                  31.41     1:06.89 (35.48)     1:42.46 (35.57)     2:18.18 (35.72)
        2:54.30 (36.12)     3:30.10 (35.80)     4:05.67 (35.57)     4:42.43 (36.76)
        5:18.34 (35.91)     5:52.84 (34.50)                                        
 21 Eyssen, Erika             13 SwimStrong           5:48.65    5:54.94  
                  30.39     1:04.38 (33.99)     1:39.88 (35.50)     2:15.58 (35.70)
        2:51.51 (35.93)     3:28.05 (36.54)     4:05.12 (37.07)     4:42.20 (37.08)
        5:19.37 (37.17)     5:54.94 (35.57)                                        
 22 Flatley, Mikel            13 Unattached           5:58.30    5:58.23  
                  30.76     1:06.18 (35.42)     1:41.95 (35.77)     2:18.09 (36.14)
        2:55.03 (36.94)     3:31.40 (36.37)     4:08.94 (37.54)     4:46.11 (37.17)
        5:22.64 (36.53)     5:58.23 (35.59)                                        
 23 Visci, Kathryn            13 Vacationland         5:52.99    5:59.19  
                  31.06     1:05.05 (33.99)     1:41.07 (36.02)     2:17.58 (36.51)
        2:53.51 (35.93)     3:30.54 (37.03)     4:08.35 (37.81)     4:45.98 (37.63)
        5:23.14 (37.16)     5:59.19 (36.05)                                        
 
Girls 13 Year Olds 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 10:51.30    3/9/2014 Colleen Como, Silver Dolphins-            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Como, Colleen             13 Silver Dolphins     11:34.29   10:51.30*  11  
                  28.84     1:00.37 (31.53)     1:32.43 (32.06)     2:04.82 (32.39)
        2:37.53 (32.71)     3:09.96 (32.43)     3:43.06 (33.10)     4:15.91 (32.85)
        4:49.09 (33.18)     5:22.15 (33.06)     5:55.19 (33.04)     6:28.34 (33.15)
        7:01.39 (33.05)     7:34.93 (33.54)     8:08.10 (33.17)     8:40.94 (32.84)
        9:13.94 (33.00)     9:46.76 (32.82)    10:19.47 (32.71)    10:51.30 (31.83)
  2 Judy, Kaylee              13 CLE Splash          11:54.19   11:32.94    9  
                  29.33     1:01.88 (32.55)     1:35.75 (33.87)     2:10.51 (34.76)
        2:45.69 (35.18)     3:21.40 (35.71)     3:57.83 (36.43)     4:33.35 (35.52)
        5:08.86 (35.51)     5:44.74 (35.88)     6:20.86 (36.12)     6:55.05 (34.19)
        7:30.03 (34.98)     8:05.76 (35.73)     8:40.99 (35.23)     9:15.57 (34.58)
        9:50.90 (35.33)    10:25.99 (35.09)    11:00.63 (34.64)    11:32.94 (32.31)
  3 Ratino, Isabella          13 Silver Dolphins     11:33.40   11:33.80    8  
                  30.06     1:04.17 (34.11)     1:39.40 (35.23)     2:14.84 (35.44)
        2:51.11 (36.27)     3:26.30 (35.19)     4:01.44 (35.14)     4:37.01 (35.57)
        5:12.37 (35.36)     5:47.33 (34.96)     6:21.65 (34.32)     6:57.02 (35.37)
        7:32.39 (35.37)     8:07.27 (34.88)     8:42.26 (34.99)     9:17.01 (34.75)
        9:52.40 (35.39)    10:27.08 (34.68)    11:01.98 (34.90)    11:33.80 (31.82)
 
Girls 13 Year Olds 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 18:07.97    3/7/2014 Colleen Como, Silver Dolphins-            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Como, Colleen             13 Silver Dolphins     19:07.75   18:07.97*  11  
                  28.62       59.85 (31.23)     1:31.82 (31.97)     2:04.45 (32.63)
        2:36.85 (32.40)     3:09.42 (32.57)     3:42.68 (33.26)     4:15.81 (33.13)
        4:48.87 (33.06)     5:22.21 (33.34)     5:55.65 (33.44)     6:29.08 (33.43)
        7:02.47 (33.39)     7:35.73 (33.26)     8:08.97 (33.24)     8:42.35 (33.38)
        9:15.88 (33.53)     9:49.29 (33.41)    10:22.65 (33.36)    10:56.04 (33.39)
       11:29.79 (33.75)    12:02.85 (33.06)    12:36.32 (33.47)    13:09.53 (33.21)
       13:42.62 (33.09)    14:15.43 (32.81)    14:48.78 (33.35)    15:22.09 (33.31)
       15:55.62 (33.53)    16:28.98 (33.36)    17:02.90 (33.92)    17:36.11 (33.21)
       18:07.97 (31.86)
  2 McFarland, Alli           13 Mansfield           20:10.39   19:07.14    9  
                  31.10     1:05.37 (34.27)     1:40.14 (34.77)     2:15.59 (35.45)
        2:50.81 (35.22)     3:26.46 (35.65)     4:01.29 (34.83)     4:36.17 (34.88)
        5:10.87 (34.70)     5:45.63 (34.76)     6:20.51 (34.88)     6:55.35 (34.84)
        7:29.68 (34.33)     8:05.01 (35.33)     8:40.17 (35.16)     9:15.49 (35.32)
        9:50.90 (35.41)    10:26.32 (35.42)    11:00.54 (34.22)    11:35.39 (34.85)
       12:10.46 (35.07)    12:45.03 (34.57)    13:19.38 (34.35)    13:54.07 (34.69)
       14:28.92 (34.85)    15:03.92 (35.00)    15:39.34 (35.42)    16:14.40 (35.06)
       16:49.36 (34.96)    17:24.18 (34.82)    17:59.00 (34.82)    18:33.79 (34.79)
       19:07.14 (33.35)
  3 Dietz, Audrey             13 UN-Sailfish         20:20.20   19:29.55    8  
                  30.12     1:04.30 (34.18)     1:39.93 (35.63)     2:16.22 (36.29)
        2:52.40 (36.18)     3:27.95 (35.55)     4:03.01 (35.06)     4:39.45 (36.44)
        5:15.09 (35.64)     5:51.04 (35.95)     6:26.88 (35.84)     7:01.89 (35.01)
        7:38.17 (36.28)     8:13.82 (35.65)     8:50.05 (36.23)     9:26.85 (36.80)
       10:03.68 (36.83)    10:39.45 (35.77)    11:15.77 (36.32)    11:51.56 (35.79)
       12:27.57 (36.01)    13:02.42 (34.85)    13:37.45 (35.03)    14:13.76 (36.31)
       14:48.60 (34.84)    15:23.95 (35.35)    15:59.52 (35.57)    16:35.46 (35.94)
       17:11.25 (35.79)    17:46.67 (35.42)    18:21.35 (34.68)    18:56.20 (34.85)
       19:29.55 (33.35)
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:00.48    3/8/2014 Ashley Mennenga, Medina Rec-LE             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 McFarland, Chris          13 UN-Solon             1:01.88    1:00.53   11  
                  28.90     1:00.53 (31.63)                                        
  2 Newbould, Julia           13 SwimStrong           1:04.38    1:01.40    9  
                  29.79     1:01.40 (31.61)                                        
  3 Mennenga, Ashley          13 Medina Rec           1:00.48    1:01.46    8  
                  29.88     1:01.46 (31.58)                                        
  4 Pasadyn, Cassandra        13 SwimStrong           1:01.83    1:01.55    7  
                  29.95     1:01.55 (31.60)                                        
  5 Brown, Portia             13 Silver Dolphins      1:02.80    1:01.68    6  
                  29.73     1:01.68 (31.95)                                        
  6 Joyce, Cara               13 UN-Sailfish          1:03.70    1:01.97    5  
                  30.36     1:01.97 (31.61)                                        
  7 Lauther, Maddie           13 Penguin              1:02.13    1:02.20    4  
                  29.81     1:02.20 (32.39)                                        
  8 Spencer, Jordyn           13 SwimStrong           1:03.11    1:02.71    3  
                  30.16     1:02.71 (32.55)                                        
  9 Xu, Erin                  13 Silver Dolphins      1:04.21    1:03.52    2  
                  30.92     1:03.52 (32.60)                                        
 10 Chelovitz, Molly          13 Firestone            1:05.51    1:05.15    1  
                  31.42     1:05.15 (33.73)                                        
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:00.48    3/8/2014 Ashley Mennenga, Medina Rec-LE             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mennenga, Ashley          13 Medina Rec           1:02.71    1:00.48* 
                  29.52     1:00.48 (30.96)                                        
  2 Pasadyn, Cassandra        13 SwimStrong           1:01.12    1:01.83  
                  29.56     1:01.83 (32.27)                                        
  3 McFarland, Chris          13 UN-Solon               59.71    1:01.88  
                  29.50     1:01.88 (32.38)                                        
  4 Lauther, Maddie           13 Penguin              1:02.23    1:02.13  
                  29.54     1:02.13 (32.59)                                        
  5 Brown, Portia             13 Silver Dolphins      1:03.66    1:02.80  
                  30.34     1:02.80 (32.46)                                        
  6 Spencer, Jordyn           13 SwimStrong           1:04.12    1:03.11  
                  30.59     1:03.11 (32.52)                                        
  7 Joyce, Cara               13 UN-Sailfish          1:04.42    1:03.70  
                  30.95     1:03.70 (32.75)                                        
  8 Xu, Erin                  13 Silver Dolphins      1:04.07    1:04.21  
                  31.49     1:04.21 (32.72)                                        
  9 Newbould, Julia           13 SwimStrong           1:02.89    1:04.38  
                  30.74     1:04.38 (33.64)                                        
 10 Chelovitz, Molly          13 Firestone            1:06.15    1:05.51  
                  31.63     1:05.51 (33.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kelleher, Erin            13 Neon                 1:05.03    1:05.60  
                  30.96     1:05.60 (34.64)                                        
 12 Glickberg, Emma           13 Ridgewood Y          1:05.17    1:05.86  
                  32.30     1:05.86 (33.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jerry, Katherine          13 Silver Dolphins      1:06.35    1:06.04  
                  31.47     1:06.04 (34.57)                                        
 14 Valentic, Katarina        13 University           1:06.09    1:06.68  
                  32.00     1:06.68 (34.68)                                        
 15 Bowers, Marissa           13 Tiger Sharks         1:06.96    1:06.81  
                  32.66     1:06.81 (34.15)                                        
 16 Jones, Bri                13 SwimStrong           1:09.40    1:07.06  
                  32.65     1:07.06 (34.41)                                        
 17 Erkkila, Hailey           13 Solon                1:06.95    1:07.39  
                  33.12     1:07.39 (34.27)                                        
 18 Sanchez, Isabelle         13 Lake Shore           1:08.39    1:07.52  
                  32.86     1:07.52 (34.66)                                        
 19 Gomez-Perez, Lia          13 Shaker               1:08.74    1:07.93  
                  33.24     1:07.93 (34.69)                                        
 20 Gaydos, Kyleah            13 Solon                1:10.81    1:08.61  
                  32.95     1:08.61 (35.66)                                        
 21 Monroe, Grace             13 Lake Shore                NT    1:09.01  
                  33.97     1:09.01 (35.04)                                        
 22 Ritchie, Jordan           13 University           1:11.34    1:09.37  
                  33.51     1:09.37 (35.86)                                        
 23 Stavnicky, Kate           13 Solon                1:09.81    1:09.55  
                  34.31     1:09.55 (35.24)                                        
 24 Dregalla, Kaye            13 Neon                 1:10.29    1:09.79  
                  33.90     1:09.79 (35.89)                                        
 25 Como, Colleen             13 Silver Dolphins      1:10.21    1:10.29  
                  33.88     1:10.29 (36.41)                                        
 26 Ratino, Isabella          13 Silver Dolphins      1:11.38    1:10.90  
                  34.33     1:10.90 (36.57)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:09.82    3/9/2014 Chris McFarland, UN-Solon-LE               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 McFarland, Chris          13 UN-Solon             2:12.88    2:09.82*  11  
                  29.91     1:02.70 (32.79)     1:37.14 (34.44)     2:09.82 (32.68)
  2 Mennenga, Ashley          13 Medina Rec           2:11.62    2:10.27    9  
                  30.69     1:02.96 (32.27)     1:36.72 (33.76)     2:10.27 (33.55)
  3 Pasadyn, Cassandra        13 SwimStrong           2:15.61    2:12.52    8  
                  30.63     1:03.34 (32.71)     1:37.83 (34.49)     2:12.52 (34.69)
  4 Lauther, Maddie           13 Penguin              2:18.30    2:13.72    7  
                  30.02     1:04.14 (34.12)     1:39.46 (35.32)     2:13.72 (34.26)
  5 Franklin, Molly           13 Vacationland         2:16.40    2:14.08    6  
                  31.62     1:05.19 (33.57)     1:40.22 (35.03)     2:14.08 (33.86)
  6 Xu, Erin                  13 Silver Dolphins      2:17.46    2:15.77    5  
                  31.70     1:05.74 (34.04)     1:41.26 (35.52)     2:15.77 (34.51)
  7 Spencer, Jordyn           13 SwimStrong           2:20.07    2:16.66    4  
                  30.97     1:05.78 (34.81)     1:41.85 (36.07)     2:16.66 (34.81)
  8 Erkkila, Hailey           13 Solon                2:22.08    2:19.59    3  
                  32.95     1:08.18 (35.23)     1:44.19 (36.01)     2:19.59 (35.40)
  9 Kelleher, Erin            13 Neon                 2:21.02    2:21.18    2  
                  31.89     1:07.17 (35.28)     1:44.14 (36.97)     2:21.18 (37.04)
 10 Gomez-Perez, Lia          13 Shaker               2:23.61    2:24.03    1  
                  33.68     1:09.64 (35.96)     1:46.78 (37.14)     2:24.03 (37.25)
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:09.82    3/9/2014 Chris McFarland, UN-Solon-LE               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mennenga, Ashley          13 Medina Rec           2:16.07    2:11.62  
                  30.89     1:04.02 (33.13)     1:37.99 (33.97)     2:11.62 (33.63)
  2 McFarland, Chris          13 UN-Solon             2:12.28    2:12.88  
                  30.95     1:04.66 (33.71)     1:39.01 (34.35)     2:12.88 (33.87)
  3 Pasadyn, Cassandra        13 SwimStrong           2:19.33    2:15.61  
                  30.94     1:04.77 (33.83)     1:40.35 (35.58)     2:15.61 (35.26)
  4 Franklin, Molly           13 Vacationland         2:15.93    2:16.40  
                  31.77     1:05.75 (33.98)     1:41.22 (35.47)     2:16.40 (35.18)
  5 Xu, Erin                  13 Silver Dolphins      2:17.12    2:17.46  
                  32.25     1:06.69 (34.44)     1:42.48 (35.79)     2:17.46 (34.98)
  6 Lauther, Maddie           13 Penguin              2:15.04    2:18.30  
                  31.30     1:05.88 (34.58)     1:42.18 (36.30)     2:18.30 (36.12)
  7 Spencer, Jordyn           13 SwimStrong           2:17.36    2:20.07  
                  32.71     1:07.78 (35.07)     1:44.49 (36.71)     2:20.07 (35.58)
  8 Kelleher, Erin            13 Neon                 2:19.80    2:21.02  
                  33.36     1:09.20 (35.84)     1:45.63 (36.43)     2:21.02 (35.39)
  9 Erkkila, Hailey           13 Solon                2:20.49    2:22.08  
                  33.77     1:09.75 (35.98)     1:46.36 (36.61)     2:22.08 (35.72)
 10 Gomez-Perez, Lia          13 Shaker               2:24.42    2:23.61  
                  34.66     1:11.03 (36.37)     1:47.61 (36.58)     2:23.61 (36.00)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Eyssen, Erika             13 SwimStrong           2:29.35    2:27.96  
                  34.63     1:12.12 (37.49)     1:50.27 (38.15)     2:27.96 (37.69)
 12 Gaydos, Kyleah            13 Solon                2:34.18    2:32.44  
                  35.41     1:13.47 (38.06)     1:53.58 (40.11)     2:32.44 (38.86)
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:09.93    3/9/2014 Alli McFarland, Mansfield-LE               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 McFarland, Alli           13 Mansfield            1:12.86    1:09.93*  11  
                  32.90     1:09.93 (37.03)                                        
  2 Presley, Kathryn          13 Neon                 1:12.90    1:10.70    9  
                  33.33     1:10.70 (37.37)                                        
  3 Renuart, Bryanna          13 Firestone            1:12.53    1:11.19    8  
                  33.44     1:11.19 (37.75)                                        
  4 Moore, Sage               13 Mansfield            1:12.78    1:12.22    7  
                  33.68     1:12.22 (38.54)                                        
  5 Valentic, Katarina        13 University           1:13.54    1:12.48    6  
                  34.04     1:12.48 (38.44)                                        
  6 Kerns, Grace              13 Shaker               1:13.87    1:13.32    5  
                  34.50     1:13.32 (38.82)                                        
  7 Dietz, Audrey             13 UN-Sailfish          1:14.64    1:14.81    4  
                  34.82     1:14.81 (39.99)                                        
  8 Erkkila, Hailey           13 Solon                1:15.26    1:14.83    3  
                  35.25     1:14.83 (39.58)                                        
  9 Sapochetti, Lauren        13 Hudson Heat          1:14.95    1:14.95    2  
                  35.50     1:14.95 (39.45)                                        
 10 Flatley, Mikel            13 Unattached           1:14.78    1:15.42    1  
                  35.67     1:15.42 (39.75)                                        
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:09.93    3/9/2014 Alli McFarland, Mansfield-LE               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Renuart, Bryanna          13 Firestone            1:15.14    1:12.53  
                  34.47     1:12.53 (38.06)                                        
  2 Moore, Sage               13 Mansfield            1:14.41    1:12.78  
                  33.86     1:12.78 (38.92)                                        
  3 McFarland, Alli           13 Mansfield            1:10.91    1:12.86  
                  34.53     1:12.86 (38.33)                                        
  4 Presley, Kathryn          13 Neon                 1:13.83    1:12.90  
                  35.12     1:12.90 (37.78)                                        
  5 Valentic, Katarina        13 University           1:11.98    1:13.54  
                  34.60     1:13.54 (38.94)                                        
  6 Kerns, Grace              13 Shaker               1:16.13    1:13.87  
                  35.17     1:13.87 (38.70)                                        
  7 Dietz, Audrey             13 UN-Sailfish          1:18.52    1:14.64  
                  35.04     1:14.64 (39.60)                                        
  8 Flatley, Mikel            13 Unattached           1:14.94    1:14.78  
                  35.14     1:14.78 (39.64)                                        
  9 Sapochetti, Lauren        13 Hudson Heat          1:14.82    1:14.95  
                  35.47     1:14.95 (39.48)                                        
 10 Erkkila, Hailey           13 Solon                1:15.00    1:15.26  
                  35.44     1:15.26 (39.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Martin, Anna              13 Ridgewood Y          1:15.47    1:15.72  
                  36.27     1:15.72 (39.45)                                        
 12 Hutchinson, Grace         13 Lakewood             1:17.67    1:16.96  
                  36.73     1:16.96 (40.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Roselli, Izzy             13 B3                   1:18.02    1:17.87  
                  36.48     1:17.87 (41.39)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:33.34    3/8/2014 Alli McFarland, Mansfield-LE               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 McFarland, Alli           13 Mansfield            2:35.35    2:33.34*  11  
                  34.93     1:13.86 (38.93)     1:53.55 (39.69)     2:33.34 (39.79)
  2 Valentic, Katarina        13 University           2:37.09    2:33.81    9  
                  34.29     1:12.82 (38.53)     1:53.23 (40.41)     2:33.81 (40.58)
  3 Moore, Sage               13 Mansfield            2:36.75    2:35.73    8  
                  34.58     1:14.20 (39.62)     1:54.43 (40.23)     2:35.73 (41.30)
  4 Renuart, Bryanna          13 Firestone            2:36.34    2:36.44    7  
                  35.80     1:14.71 (38.91)     1:55.56 (40.85)     2:36.44 (40.88)
  5 Kerns, Grace              13 Shaker               2:39.26    2:37.91    6  
                  34.91     1:15.40 (40.49)     1:57.26 (41.86)     2:37.91 (40.65)
  6 Martin, Anna              13 Ridgewood Y          2:42.18    2:39.13    5  
                  36.30     1:16.38 (40.08)     1:58.16 (41.78)     2:39.13 (40.97)
  7 Erkkila, Hailey           13 Solon                2:41.11    2:39.95    4  
                  36.07     1:16.74 (40.67)     1:58.96 (42.22)     2:39.95 (40.99)
  8 Presley, Kathryn          13 Neon                 2:47.63    2:40.29    3  
                  35.09     1:16.01 (40.92)     1:58.14 (42.13)     2:40.29 (42.15)
  9 Visci, Kathryn            13 Vacationland         2:42.17    2:40.33    2  
                  35.46     1:16.26 (40.80)     1:58.68 (42.42)     2:40.33 (41.65)
 10 Sapochetti, Lauren        13 Hudson Heat          2:42.49    2:41.24    1  
                  36.66     1:17.32 (40.66)     1:59.01 (41.69)     2:41.24 (42.23)
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:33.34    3/8/2014 Alli McFarland, Mansfield-LE               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McFarland, Alli           13 Mansfield            2:34.85    2:35.35  
                  34.87     1:14.46 (39.59)     1:54.49 (40.03)     2:35.35 (40.86)
  2 Renuart, Bryanna          13 Firestone            2:43.85    2:36.34  
                  35.36     1:15.58 (40.22)     1:55.99 (40.41)     2:36.34 (40.35)
  3 Moore, Sage               13 Mansfield            2:40.65    2:36.75  
                  34.80     1:14.20 (39.40)     1:55.93 (41.73)     2:36.75 (40.82)
  4 Valentic, Katarina        13 University           2:38.88    2:37.09  
                  34.52     1:14.21 (39.69)     1:55.68 (41.47)     2:37.09 (41.41)
  5 Kerns, Grace              13 Shaker               2:45.07    2:39.26  
                  36.48     1:17.81 (41.33)     1:59.27 (41.46)     2:39.26 (39.99)
  6 Erkkila, Hailey           13 Solon                2:44.78    2:41.11  
                  35.82     1:16.80 (40.98)     1:58.70 (41.90)     2:41.11 (42.41)
  7 Visci, Kathryn            13 Vacationland         2:46.00    2:42.17  
                  36.20     1:17.74 (41.54)     1:59.72 (41.98)     2:42.17 (42.45)
  8 Martin, Anna              13 Ridgewood Y          2:50.65    2:42.18  
                  36.61     1:18.71 (42.10)     2:00.51 (41.80)     2:42.18 (41.67)
  9 Sapochetti, Lauren        13 Hudson Heat          2:41.12    2:42.49  
                  37.45     1:18.78 (41.33)     2:00.92 (42.14)     2:42.49 (41.57)
 10 Presley, Kathryn          13 Neon                 2:45.53    2:47.63  
                  37.05     1:19.50 (42.45)     2:03.57 (44.07)     2:47.63 (44.06)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Dietz, Audrey             13 UN-Sailfish          2:44.45         DQ  
                  36.21     1:19.50 (43.29)     2:03.75 (44.25)          DQ (44.53)
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 58.75    3/8/2014 Julia Newbould, SwimStrong-LE                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Newbould, Julia           13 SwimStrong             59.48      58.75*  11  
                  27.33       58.75 (31.42)                                        
  2 Franklin, Molly           13 Vacationland           59.58      59.22    9  
                  27.87       59.22 (31.35)                                        
  3 Brown, Portia             13 Silver Dolphins      1:00.18      59.39    8  
                  27.92       59.39 (31.47)                                        
  4 Pasadyn, Cassandra        13 SwimStrong           1:01.73    1:01.30    7  
                  28.64     1:01.30 (32.66)                                        
  5 Lemay, Maggie             13 Silver Dolphins      1:02.23    1:01.94    6  
                  29.07     1:01.94 (32.87)                                        
  6 Lauther, Maddie           13 Penguin              1:03.04    1:02.45    5  
                  28.92     1:02.45 (33.53)                                        
  7 Mennenga, Ashley          13 Medina Rec           1:03.64    1:03.28    4  
                  28.74     1:03.28 (34.54)                                        
  8 Staley, Shannon           13 Solon                1:02.65    1:04.00    3  
                  30.27     1:04.00 (33.73)                                        
  9 McFarland, Alli           13 Mansfield            1:03.64    1:04.99    2  
                  31.08     1:04.99 (33.91)                                        
 10 Weber, Anna               13 Ridgewood Y          1:03.63    1:05.19    1  
                  29.60     1:05.19 (35.59)                                        
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 58.75    3/8/2014 Julia Newbould, SwimStrong-LE                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Newbould, Julia           13 SwimStrong             58.61      59.48  
                  27.63       59.48 (31.85)                                        
  2 Franklin, Molly           13 Vacationland         1:00.28      59.58  
                  27.86       59.58 (31.72)                                        
  3 Brown, Portia             13 Silver Dolphins      1:02.95    1:00.18  
                  28.59     1:00.18 (31.59)                                        
  4 Pasadyn, Cassandra        13 SwimStrong           1:00.70    1:01.73  
                  28.13     1:01.73 (33.60)                                        
  5 Lemay, Maggie             13 Silver Dolphins      1:02.78    1:02.23  
                  29.43     1:02.23 (32.80)                                        
  6 Staley, Shannon           13 Solon                1:10.17    1:02.65  
                  29.33     1:02.65 (33.32)                                        
  7 Lauther, Maddie           13 Penguin              1:02.21    1:03.04  
                  29.11     1:03.04 (33.93)                                        
  8 Weber, Anna               13 Ridgewood Y          1:05.58    1:03.63  
                  29.36     1:03.63 (34.27)                                        
  9 McFarland, Alli           13 Mansfield            1:04.85    1:03.64  
                  29.79     1:03.64 (33.85)                                        
  9 Mennenga, Ashley          13 Medina Rec           1:06.25    1:03.64  
                  28.16     1:03.64 (35.48)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Judy, Kaylee              13 CLE Splash           1:08.52    1:04.35  
                  29.38     1:04.35 (34.97)                                        
 12 Rudman, Peyton            13 University           1:06.50    1:04.53  
                  30.12     1:04.53 (34.41)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Babson, Bridgett          13 Vacationland         1:08.94    1:04.59  
                  29.87     1:04.59 (34.72)                                        
 14 Finley, Olivia            13 Perry Aquatics       1:06.02    1:04.68  
                  31.66     1:04.68 (33.02)                                        
 15 Jones, Bri                13 SwimStrong           1:04.85    1:04.90  
                  30.40     1:04.90 (34.50)                                        
 16 Valentic, Katarina        13 University           1:05.86    1:05.30  
                  29.43     1:05.30 (35.87)                                        
 17 Chelovitz, Molly          13 Firestone            1:06.79    1:05.69  
                  30.70     1:05.69 (34.99)                                        
 18 Flatley, Mikel            13 Unattached           1:05.77    1:05.83  
                  30.38     1:05.83 (35.45)                                        
 19 Moore, Sage               13 Mansfield            1:12.16    1:07.04  
                  30.67     1:07.04 (36.37)                                        
 20 Monroe, Grace             13 Lake Shore           1:10.50    1:07.28  
                  32.45     1:07.28 (34.83)                                        
 21 O'Keefe, Kirsten          13 Hudson Heat          1:08.13    1:07.34  
                  31.50     1:07.34 (35.84)                                        
 22 Glickberg, Emma           13 Ridgewood Y          1:09.32    1:07.62  
                  32.30     1:07.62 (35.32)                                        
 23 Visci, Kathryn            13 Vacationland         1:10.36    1:08.15  
                  31.57     1:08.15 (36.58)                                        
 24 Sapochetti, Lauren        13 Hudson Heat          1:10.72    1:08.78  
                  31.72     1:08.78 (37.06)                                        
 25 Roselli, Izzy             13 B3                   1:09.20    1:08.87  
                  31.68     1:08.87 (37.19)                                        
 26 McHugh, Maggie            13 Neon                 1:08.76    1:09.22  
                  31.47     1:09.22 (37.75)                                        
 27 Presley, Kathryn          13 Neon                 1:06.96    1:09.24  
                  32.92     1:09.24 (36.32)                                        
 28 Miluk, Madison            13 B3                   1:11.13    1:09.36  
                  31.57     1:09.36 (37.79)                                        
 29 Rickman, Beth             13 Green                1:10.07    1:10.52  
                  33.00     1:10.52 (37.52)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 2:13.17    3/9/2014 Molly Franklin, Vacationland-LE            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Franklin, Molly           13 Vacationland         2:15.96    2:13.17*  11  
                  29.44     1:02.63 (33.19)     1:37.39 (34.76)     2:13.17 (35.78)
  2 McFarland, Alli           13 Mansfield            2:21.48    2:19.76    9  
                  31.13     1:05.95 (34.82)     1:42.50 (36.55)     2:19.76 (37.26)
  3 Finley, Olivia            13 Perry Aquatics       2:29.60    2:24.50    8  
                  31.49     1:08.20 (36.71)     1:45.16 (36.96)     2:24.50 (39.34)
  4 Jones, Bri                13 SwimStrong           2:35.05    2:25.18    7  
                  31.44     1:07.23 (35.79)     1:45.46 (38.23)     2:25.18 (39.72)
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 2:13.17    3/9/2014 Molly Franklin, Vacationland-LE            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Franklin, Molly           13 Vacationland         2:18.01    2:15.96  
                  29.12     1:02.53 (33.41)     1:38.87 (36.34)     2:15.96 (37.09)
  2 McFarland, Alli           13 Mansfield            2:22.80    2:21.48  
                  32.21     1:07.63 (35.42)     1:44.37 (36.74)     2:21.48 (37.11)
  3 Lemay, Maggie             13 Silver Dolphins      2:22.26    2:24.36  
                  30.39     1:06.31 (35.92)     1:46.98 (40.67)     2:24.36 (37.38)
  4 Finley, Olivia            13 Perry Aquatics       2:34.21    2:29.60  
                  33.05     1:10.73 (37.68)     1:51.54 (40.81)     2:29.60 (38.06)
  5 Jones, Bri                13 SwimStrong           2:28.44    2:35.05  
                  33.15     1:11.20 (38.05)     1:52.53 (41.33)     2:35.05 (42.52)
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:11.45    3/9/2014 Portia Brown, Silver Dolphins-             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Brown, Portia             13 Silver Dolphins      2:15.52    2:11.45*  11  
                  28.42     1:00.88 (32.46)     1:40.68 (39.80)     2:11.45 (30.77)
  2 McFarland, Chris          13 UN-Solon             2:18.90    2:15.64    9  
                  28.39     1:02.35 (33.96)     1:44.69 (42.34)     2:15.64 (30.95)
  3 Pasadyn, Cassandra        13 SwimStrong           2:18.93    2:16.38    8  
                  29.10     1:03.17 (34.07)     1:44.60 (41.43)     2:16.38 (31.78)
  4 Staley, Shannon           13 Solon                2:19.14    2:18.32    7  
                  29.89     1:05.11 (35.22)     1:46.40 (41.29)     2:18.32 (31.92)
  5 McFarland, Alli           13 Mansfield            2:24.72    2:18.43    6  
                  30.57     1:07.30 (36.73)     1:46.85 (39.55)     2:18.43 (31.58)
  6 Lauther, Maddie           13 Penguin              2:20.74    2:19.43    5  
                  29.27     1:03.44 (34.17)     1:47.42 (43.98)     2:19.43 (32.01)
  7 Renuart, Bryanna          13 Firestone            2:23.96    2:22.27    4  
                  31.03     1:08.71 (37.68)     1:49.85 (41.14)     2:22.27 (32.42)
  8 Joyce, Cara               13 UN-Sailfish          2:23.86    2:23.25    3  
                  31.67     1:06.49 (34.82)     1:50.02 (43.53)     2:23.25 (33.23)
  9 Chelovitz, Molly          13 Firestone            2:23.19    2:23.42    2  
                  30.38     1:07.59 (37.21)     1:51.18 (43.59)     2:23.42 (32.24)
 10 Valentic, Katarina        13 University           2:23.25    2:23.56    1  
                  30.17     1:08.29 (38.12)     1:50.33 (42.04)     2:23.56 (33.23)
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:11.45    3/9/2014 Portia Brown, Silver Dolphins-             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Portia             13 Silver Dolphins      2:12.91    2:15.52  
                  28.85     1:03.83 (34.98)     1:44.44 (40.61)     2:15.52 (31.08)
  2 McFarland, Chris          13 UN-Solon             2:20.63    2:18.90  
                  29.02     1:03.32 (34.30)     1:45.85 (42.53)     2:18.90 (33.05)
  3 Pasadyn, Cassandra        13 SwimStrong           2:24.85    2:18.93  
                  29.35     1:03.39 (34.04)     1:46.04 (42.65)     2:18.93 (32.89)
  4 Staley, Shannon           13 Solon                2:22.13    2:19.14  
                  30.66     1:05.83 (35.17)     1:47.10 (41.27)     2:19.14 (32.04)
  5 Lauther, Maddie           13 Penguin              2:20.44    2:20.74  
                  29.43     1:03.97 (34.54)     1:48.16 (44.19)     2:20.74 (32.58)
  6 Chelovitz, Molly          13 Firestone            2:27.23    2:23.19  
                  30.17     1:07.39 (37.22)     1:51.58 (44.19)     2:23.19 (31.61)
  7 Valentic, Katarina        13 University           2:22.99    2:23.25  
                  30.19     1:06.85 (36.66)     1:49.72 (42.87)     2:23.25 (33.53)
  8 Joyce, Cara               13 UN-Sailfish          2:22.93    2:23.86  
                  31.97     1:05.06 (33.09)     1:49.96 (44.90)     2:23.86 (33.90)
  9 Renuart, Bryanna          13 Firestone            2:26.95    2:23.96  
                  31.64     1:08.99 (37.35)     1:51.77 (42.78)     2:23.96 (32.19)
 10 McFarland, Alli           13 Mansfield            2:20.25    2:24.72  
                  31.43     1:09.91 (38.48)     1:51.08 (41.17)     2:24.72 (33.64)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Erkkila, Hailey           13 Solon                2:27.79    2:25.32  
                  32.80     1:08.65 (35.85)     1:50.64 (41.99)     2:25.32 (34.68)
 12 Weber, Anna               13 Ridgewood Y          2:25.67    2:26.43  
                  31.07     1:07.55 (36.48)     1:53.58 (46.03)     2:26.43 (32.85)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lewis, Lily               13 Tiger Sharks         2:29.82    2:26.46  
                  31.82     1:08.87 (37.05)     1:53.72 (44.85)     2:26.46 (32.74)
 14 Sapochetti, Lauren        13 Hudson Heat          2:28.95    2:26.73  
                  32.08     1:09.86 (37.78)     1:52.15 (42.29)     2:26.73 (34.58)
 15 Dietz, Audrey             13 UN-Sailfish          2:26.23    2:27.28  
                  32.23     1:11.33 (39.10)     1:54.06 (42.73)     2:27.28 (33.22)
 16 Babson, Bridgett          13 Vacationland         2:28.02    2:27.34  
                  31.22     1:08.70 (37.48)     1:53.64 (44.94)     2:27.34 (33.70)
 17 Kerns, Grace              13 Shaker               2:30.94    2:28.69  
                  34.97     1:13.19 (38.22)     1:54.48 (41.29)     2:28.69 (34.21)
 18 Rickman, Beth             13 Green                2:29.84    2:29.04  
                  32.72     1:11.25 (38.53)     1:55.88 (44.63)     2:29.04 (33.16)
 19 Rudman, Peyton            13 University           2:30.87    2:30.15  
                  31.49     1:08.89 (37.40)     1:54.80 (45.91)     2:30.15 (35.35)
 20 Eyssen, Erika             13 SwimStrong           2:29.77    2:30.23  
                  33.82     1:12.43 (38.61)     1:55.99 (43.56)     2:30.23 (34.24)
 21 Presley, Kathryn          13 Neon                 2:26.13    2:30.46  
                  32.07     1:11.80 (39.73)     1:54.43 (42.63)     2:30.46 (36.03)
 22 Huang, Karissa            13 Shaker               2:33.59    2:30.82  
                  32.77     1:07.71 (34.94)     1:56.31 (48.60)     2:30.82 (34.51)
 23 Miluk, Madison            13 B3                   2:30.98    2:31.29  
                  31.57     1:10.04 (38.47)     1:56.74 (46.70)     2:31.29 (34.55)
 24 Round, Allison            13 Firestone            2:35.89    2:34.48  
                  34.71     1:15.69 (40.98)     2:00.23 (44.54)     2:34.48 (34.25)
 -- Franklin, Molly           13 Vacationland         2:14.76         DQ  
                  28.89     1:02.58 (33.69)     1:43.68 (41.10)          DQ (30.58)
 
Girls 13 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 4:38.25    3/7/2014 Portia Brown, Silver Dolphins-             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Portia             13 Silver Dolphins      4:42.06    4:38.25*  11  
                  29.10     1:02.25 (33.15)     1:38.04 (35.79)     2:13.64 (35.60)
        2:54.25 (40.61)     3:34.97 (40.72)     4:07.07 (32.10)     4:38.25 (31.18)
  2 Franklin, Molly           13 Vacationland         4:45.37    4:42.46    9  
                  28.60     1:01.04 (32.44)     1:36.26 (35.22)     2:11.10 (34.84)
        2:53.63 (42.53)     3:35.80 (42.17)     4:09.47 (33.67)     4:42.46 (32.99)
  3 Pasadyn, Cassandra        13 SwimStrong           5:18.93    4:46.90    8  
                  29.02     1:03.07 (34.05)     1:39.49 (36.42)     2:15.15 (35.66)
        2:57.77 (42.62)     3:40.81 (43.04)     4:14.15 (33.34)     4:46.90 (32.75)
  4 McFarland, Alli           13 Mansfield            5:04.62    4:47.30    7  
                  30.59     1:06.58 (35.99)     1:44.81 (38.23)     2:22.01 (37.20)
        3:02.08 (40.07)     3:42.16 (40.08)     4:15.10 (32.94)     4:47.30 (32.20)
  5 Staley, Shannon           13 Solon                4:57.94    4:48.83    6  
                  30.25     1:04.92 (34.67)     1:41.51 (36.59)     2:17.53 (36.02)
        3:00.33 (42.80)     3:42.72 (42.39)     4:16.41 (33.69)     4:48.83 (32.42)
  6 McFarland, Chris          13 UN-Solon             5:01.89    4:50.34    5  
                  28.27     1:02.80 (34.53)     1:38.58 (35.78)     2:14.46 (35.88)
        2:57.62 (43.16)     3:42.75 (45.13)     4:16.17 (33.42)     4:50.34 (34.17)
  7 Lauther, Maddie           13 Penguin              5:00.56    4:57.04    4  
                  29.28     1:04.16 (34.88)     1:40.46 (36.30)     2:17.16 (36.70)
        3:01.84 (44.68)     3:47.51 (45.67)     4:23.10 (35.59)     4:57.04 (33.94)
  8 Renuart, Bryanna          13 Firestone            5:12.66    4:59.76    3  
                  31.89     1:08.31 (36.42)     1:47.03 (38.72)     2:25.49 (38.46)
        3:09.44 (43.95)     3:52.46 (43.02)     4:27.20 (34.74)     4:59.76 (32.56)
  9 Weber, Anna               13 Ridgewood Y          5:10.41    5:01.50    2  
                  29.40     1:04.36 (34.96)     1:42.27 (37.91)     2:19.44 (37.17)
        3:05.95 (46.51)     3:53.09 (47.14)     4:27.57 (34.48)     5:01.50 (33.93)
 10 Erkkila, Hailey           13 Solon                5:14.35    5:06.33    1  
                  33.50     1:11.92 (38.42)     1:50.12 (38.20)     2:27.76 (37.64)
        3:11.07 (43.31)     3:54.42 (43.35)     4:31.20 (36.78)     5:06.33 (35.13)
 11 Valentic, Katarina        13 University           5:05.83    5:06.57  
                  29.90     1:08.01 (38.11)     1:48.61 (40.60)     2:29.16 (40.55)
        3:12.64 (43.48)     3:56.82 (44.18)     4:32.37 (35.55)     5:06.57 (34.20)
 12 Moore, Sage               13 Mansfield            5:24.68    5:08.29  
                  31.26     1:09.43 (38.17)     1:50.14 (40.71)     2:31.70 (41.56)
        3:14.90 (43.20)     3:58.59 (43.69)     4:33.12 (34.53)     5:08.29 (35.17)
 13 Judy, Kaylee              13 CLE Splash           5:20.11    5:09.13  
                  31.35     1:09.02 (37.67)     1:48.69 (39.67)     2:27.88 (39.19)
        3:13.72 (45.84)     4:00.47 (46.75)     4:35.15 (34.68)     5:09.13 (33.98)
 14 Kerns, Grace              13 Shaker               5:09.98    5:11.28  
                  33.35     1:14.67 (41.32)     1:53.68 (39.01)     2:33.04 (39.36)
        3:16.08 (43.04)     4:00.61 (44.53)     4:36.67 (36.06)     5:11.28 (34.61)
 15 Presley, Kathryn          13 Neon                 5:14.90    5:11.37  
                  33.10     1:10.58 (37.48)     1:50.34 (39.76)     2:30.99 (40.65)
        3:14.24 (43.25)     3:59.65 (45.41)     4:35.80 (36.15)     5:11.37 (35.57)
 16 Rickman, Beth             13 Green                5:19.68    5:18.56  
                  33.69     1:13.61 (39.92)     1:54.68 (41.07)     2:36.17 (41.49)
        3:21.38 (45.21)     4:08.53 (47.15)     4:44.09 (35.56)     5:18.56 (34.47)
 -- Xu, Erin                  13 Silver Dolphins      5:08.98         DQ  
                  30.67     1:07.20 (36.53)     1:43.83 (36.63)     2:19.83 (36.00)
        3:05.21 (45.38)     3:52.23 (47.02)     4:25.12 (32.89)          DQ (33.50)
 
Girls 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 25.15    3/9/2014 Karishma Lachhwani, Beachwood-LE             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lachhwani, Karishma       14 Beachwood              25.60      25.15*  11  
  2 Zahab, Emerson            14 Tiger Sharks           25.71      25.49    9  
  3 Taraska, Silvija          14 University             25.49      25.56    8  
  4 D'Arcy, Jane              14 Solon                  25.97      25.63    7  
  5 Crawford, Spencer         14 Silver Dolphins        25.74      25.75    6  
  6 Kahn, Emily               14 SwimStrong             25.89      25.98    5  
  7 Lesniak, Pauliina         14 SwimStrong             25.89      26.07    3.5
  7 Gotlieb, Madison          14 UN-Sailfish            25.97      26.07    3.5
  9 Krolikowski, Jenna        14 University             26.14      26.31    2  
 10 Smith, Gina               14 Ridgewood Y            26.04      26.59    1  
 
Girls 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 25.15    3/9/2014 Karishma Lachhwani, Beachwood-LE             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taraska, Silvija          14 University                NT      25.49  
  2 Lachhwani, Karishma       14 Beachwood              25.39      25.60  
  3 Zahab, Emerson            14 Tiger Sharks           26.10      25.71  
  4 Crawford, Spencer         14 Silver Dolphins        26.93      25.74  
  5 Lesniak, Pauliina         14 SwimStrong             27.18      25.89  
  5 Kahn, Emily               14 SwimStrong             26.55      25.89  
  7 D'Arcy, Jane              14 Solon                  25.30      25.97  
  7 Gotlieb, Madison          14 UN-Sailfish            27.01      25.97  
  9 Smith, Gina               14 Ridgewood Y            26.45      26.04  
 10 Lester, Jackie            14 UN-Cleve. Splash       25.88      26.14  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Krolikowski, Jenna        14 University             25.55     J26.14  
 12 Meyer, Emma               14 Silver Dolphins        27.08      26.26  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Rozsa, Katie              14 Tiger Sharks           26.22      26.40  
 14 Palutsis, Amanda          14 UN-Canton              25.72      26.50  
 15 Taraska, Lilija           14 University                NT      26.69  
 16 Henninge, Kaitlynn        14 Perry Aquatics         26.73      26.87  
 17 Cartwright, Alana         14 Lake Shore             27.30      26.88  
 18 Whitehead, Ren            14 Lake Shore             27.28      26.90  
 18 Klem, Rebekah             14 Piranha Aq             26.57      26.90  
 20 Erich, Sam                14 UN-University          26.62      26.93  
 21 Potter, Rachel            14 SwimStrong             28.07      27.05  
 22 Hauck, Catherine          14 Lake Shore             27.07      27.12  
 23 Bednar, Allison           14 Silver Dolphins        28.02      27.22  
 23 Guilfoyle, Ellie          14 Lake Shore             27.49      27.22  
 25 Collins, Lindsey          14 Green                  26.63      27.24  
 26 DeWolf, Johanna           14 Green                  27.63      27.32  
 27 Walburn, Emily            14 Medina Rec             27.53      27.38  
 28 Galchenko, Paulina        14 Solon                  28.24      27.39  
 29 Love, Olivia              14 Green                  27.85      27.90  
 30 Borrow, Emma              14 Silver Dolphins        27.91      28.00  
 31 Martin, Dolores           14 SwimStrong             27.98      28.09  
 32 Ogrean, Hannah            14 SwimStrong             27.73      28.25  
 33 Kloboves, Maria           14 Solon                  28.94      28.66  
 34 Casterline, Chloe         14 Lake Shore             28.08      28.77  
 35 Riddle, Ellen             14 Lakewood               28.18      28.83  
 36 Quinn, Bridget            14 Westside Waves         28.18      28.99  
 37 Melaragno, Jackie         14 Westside Waves         28.18      29.79  
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 54.24    3/9/2014 Spencer Crawford, Silver Dolphins-           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Crawford, Spencer         14 Silver Dolphins        55.77      54.24*  11  
                  26.52       54.24 (27.72)                                        
  2 Ferrante, Carmen          14 Silver Dolphins        56.86      55.42    9  
                  26.74       55.42 (28.68)                                        
  3 Lachhwani, Karishma       14 Beachwood              55.86      55.78    8  
                  26.65       55.78 (29.13)                                        
  4 Zahab, Emerson            14 Tiger Sharks           57.33      55.96    7  
                  26.84       55.96 (29.12)                                        
  5 D'Arcy, Jane              14 Solon                  57.20      56.00    6  
                  27.12       56.00 (28.88)                                        
  6 Kahn, Emily               14 SwimStrong             56.65      56.01    5  
                  26.86       56.01 (29.15)                                        
  7 Taraska, Silvija          14 University             57.49      56.18    4  
                  26.94       56.18 (29.24)                                        
  8 Haas, Maggie              14 Hudson Heat            56.93      56.37    3  
                  27.09       56.37 (29.28)                                        
  9 Meyer, Emma               14 Silver Dolphins        57.14      56.47    2  
                  26.93       56.47 (29.54)                                        
 10 Lesniak, Pauliina         14 SwimStrong             57.75      59.36    1  
                  28.45       59.36 (30.91)                                        
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 54.24    3/9/2014 Spencer Crawford, Silver Dolphins-           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Crawford, Spencer         14 Silver Dolphins        56.61      55.77  
                  27.11       55.77 (28.66)                                        
  2 Lachhwani, Karishma       14 Beachwood              58.41      55.86  
                  26.86       55.86 (29.00)                                        
  3 Kahn, Emily               14 SwimStrong             57.47      56.65  
                  27.37       56.65 (29.28)                                        
  4 Ferrante, Carmen          14 Silver Dolphins        59.31      56.86  
                  27.74       56.86 (29.12)                                        
  5 Haas, Maggie              14 Hudson Heat            59.50      56.93  
                  27.24       56.93 (29.69)                                        
  6 Meyer, Emma               14 Silver Dolphins        58.29      57.14  
                  27.71       57.14 (29.43)                                        
  7 D'Arcy, Jane              14 Solon                  56.53      57.20  
                  27.38       57.20 (29.82)                                        
  8 Zahab, Emerson            14 Tiger Sharks           57.20      57.33  
                  27.56       57.33 (29.77)                                        
  9 Taraska, Silvija          14 University                NT      57.49  
                  27.65       57.49 (29.84)                                        
 10 Lesniak, Pauliina         14 SwimStrong           1:00.36      57.75  
                  28.01       57.75 (29.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hertzer, Margo            14 Shaker                 59.94      57.84  
                  27.86       57.84 (29.98)                                        
 12 Lester, Jackie            14 UN-Cleve. Splash       56.20      57.91  
                  27.60       57.91 (30.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Krolikowski, Jenna        14 University             56.00      57.93  
                  27.87       57.93 (30.06)                                        
 14 Rozsa, Katie              14 Tiger Sharks           56.62      58.01  
                  27.55       58.01 (30.46)                                        
 15 Palutsis, Amanda          14 UN-Canton              55.55      58.23  
                  28.12       58.23 (30.11)                                        
 16 Cartwright, Alana         14 Lake Shore             59.50      58.34  
                  28.00       58.34 (30.34)                                        
 17 Smith, Gina               14 Ridgewood Y            57.25      58.53  
                  28.16       58.53 (30.37)                                        
 18 Whitehead, Ren            14 Lake Shore             59.57      58.69  
                  28.42       58.69 (30.27)                                        
 19 Henninge, Kaitlynn        14 Perry Aquatics         58.86      58.72  
                  28.26       58.72 (30.46)                                        
 20 Bruckner, Nell            14 Shaker                 59.67      58.74  
                  28.34       58.74 (30.40)                                        
 21 DeWolf, Johanna           14 Green                  59.71      59.05  
                  28.67       59.05 (30.38)                                        
 22 Bednar, Allison           14 Silver Dolphins        59.41      59.38  
                  28.50       59.38 (30.88)                                        
 23 Hauck, Catherine          14 Lake Shore           1:00.10      59.53  
                  29.07       59.53 (30.46)                                        
 24 Witterick-Laskin, Sophia  14 Silver Dolphins      1:00.69      59.54  
                  28.67       59.54 (30.87)                                        
 25 Buckley, Madison          14 Canton               1:00.94      59.63  
                  28.82       59.63 (30.81)                                        
 26 Galchenko, Paulina        14 Solon                1:00.71      59.82  
                  28.35       59.82 (31.47)                                        
 27 Collins, Lindsey          14 Green                  58.46    1:00.02  
                  28.90     1:00.02 (31.12)                                        
 28 Guilfoyle, Ellie          14 Lake Shore           1:01.08    1:00.06  
                  28.12     1:00.06 (31.94)                                        
 29 Potter, Rachel            14 SwimStrong           1:01.42    1:00.22  
                  28.66     1:00.22 (31.56)                                        
 30 Ogrean, Hannah            14 SwimStrong             59.55    1:00.63  
                  28.72     1:00.63 (31.91)                                        
 31 Klem, Rebekah             14 Piranha Aq           1:00.20    1:00.83  
                  29.08     1:00.83 (31.75)                                        
 32 Walburn, Emily            14 Medina Rec           1:00.80    1:00.96  
                  29.61     1:00.96 (31.35)                                        
 33 Ng, Gloria                14 Shaker               1:02.12    1:00.97  
                  29.21     1:00.97 (31.76)                                        
 34 Taraska, Lilija           14 University                NT    1:01.08  
                  29.52     1:01.08 (31.56)                                        
 35 Hagen, Katherine          14 Shaker               1:01.13    1:01.20  
                  29.74     1:01.20 (31.46)                                        
 36 Martin, Dolores           14 SwimStrong           1:00.97    1:01.49  
                  28.93     1:01.49 (32.56)                                        
 37 Quinn, Bridget            14 Westside Waves       1:03.96    1:02.76  
                  29.93     1:02.76 (32.83)                                        
 37 Riddle, Ellen             14 Lakewood             1:03.23    1:02.76  
                  30.41     1:02.76 (32.35)                                        
 39 Melaragno, Jackie         14 Westside Waves       1:04.52    1:04.87  
                  30.84     1:04.87 (34.03)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:57.88    3/8/2014 Gaby Palazzo, Hudson Heat                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Palazzo, Gaby             14 Hudson Heat          2:00.01    1:57.88*  11  
                  27.24       56.69 (29.45)     1:26.99 (30.30)     1:57.88 (30.89)
  2 Crawford, Spencer         14 Silver Dolphins      1:59.36    1:58.53    9  
                  27.63       57.35 (29.72)     1:28.20 (30.85)     1:58.53 (30.33)
  3 Ferrante, Carmen          14 Silver Dolphins      2:00.79    2:00.10    8  
                  27.59       58.05 (30.46)     1:29.07 (31.02)     2:00.10 (31.03)
  4 Gotlieb, Madison          14 UN-Sailfish          2:02.58    2:01.91    6.5
                  27.68       58.60 (30.92)     1:30.58 (31.98)     2:01.91 (31.33)
  4 Meyer, Emma               14 Silver Dolphins      2:02.89    2:01.91    6.5
                  27.71       58.29 (30.58)     1:30.38 (32.09)     2:01.91 (31.53)
  6 Howell, Marley            14 Solon                2:03.03    2:03.14    5  
                  28.61       59.94 (31.33)     1:32.00 (32.06)     2:03.14 (31.14)
  7 D'Arcy, Jane              14 Solon                2:02.71    2:04.30    4  
                  27.98       58.94 (30.96)     1:31.57 (32.63)     2:04.30 (32.73)
  8 Kahn, Emily               14 SwimStrong           2:03.36    2:04.86    3  
                  28.18       59.72 (31.54)     1:32.68 (32.96)     2:04.86 (32.18)
  9 Zahab, Emerson            14 Tiger Sharks         2:04.18    2:05.17    2  
                  28.55     1:00.17 (31.62)     1:32.68 (32.51)     2:05.17 (32.49)
 10 Hertzer, Margo            14 Shaker               2:05.19    2:06.50    1  
                  28.52     1:00.51 (31.99)     1:33.65 (33.14)     2:06.50 (32.85)
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:57.88    3/8/2014 Gaby Palazzo, Hudson Heat                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Crawford, Spencer         14 Silver Dolphins      2:02.73    1:59.36  
                  27.82       57.97 (30.15)     1:28.91 (30.94)     1:59.36 (30.45)
  2 Palazzo, Gaby             14 Hudson Heat          2:10.20    2:00.01  
                  27.87       58.47 (30.60)     1:29.52 (31.05)     2:00.01 (30.49)
  3 Ferrante, Carmen          14 Silver Dolphins      2:00.86    2:00.79  
                  28.05       58.66 (30.61)     1:29.69 (31.03)     2:00.79 (31.10)
  4 Gotlieb, Madison          14 UN-Sailfish          2:06.10    2:02.58  
                  27.98       58.85 (30.87)     1:31.33 (32.48)     2:02.58 (31.25)
  5 D'Arcy, Jane              14 Solon                2:09.69    2:02.71  
                  28.09       58.79 (30.70)     1:30.63 (31.84)     2:02.71 (32.08)
  6 Meyer, Emma               14 Silver Dolphins      2:08.85    2:02.89  
                  28.42       59.44 (31.02)     1:31.44 (32.00)     2:02.89 (31.45)
  7 Howell, Marley            14 Solon                2:04.12    2:03.03  
                  28.37       59.45 (31.08)     1:31.77 (32.32)     2:03.03 (31.26)
  8 Kahn, Emily               14 SwimStrong           2:03.80    2:03.36  
                  28.19       59.56 (31.37)     1:31.68 (32.12)     2:03.36 (31.68)
  9 Zahab, Emerson            14 Tiger Sharks         2:05.69    2:04.18  
                  28.76     1:00.02 (31.26)     1:32.22 (32.20)     2:04.18 (31.96)
 10 Hertzer, Margo            14 Shaker               2:14.90    2:05.19  
                  28.38       59.71 (31.33)     1:32.24 (32.53)     2:05.19 (32.95)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Witterick-Laskin, Sophia  14 Silver Dolphins      2:11.19    2:05.57  
                  28.99     1:01.68 (32.69)     1:34.34 (32.66)     2:05.57 (31.23)
 12 Hagen, Katherine          14 Shaker               2:09.23    2:05.74  
                  29.37     1:00.80 (31.43)     1:33.39 (32.59)     2:05.74 (32.35)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cartwright, Alana         14 Lake Shore           2:21.15    2:05.75  
                  28.10       59.58 (31.48)     1:32.86 (33.28)     2:05.75 (32.89)
 14 Bednar, Allison           14 Silver Dolphins      2:10.92    2:06.61  
                  28.83     1:00.35 (31.52)     1:33.37 (33.02)     2:06.61 (33.24)
 15 Love, Olivia              14 Green                2:18.87    2:06.92  
                  29.64     1:01.75 (32.11)     1:35.10 (33.35)     2:06.92 (31.82)
 16 Smith, Gina               14 Ridgewood Y          2:04.49    2:07.48  
                  28.25     1:00.23 (31.98)     1:34.14 (33.91)     2:07.48 (33.34)
 17 Whitehead, Ren            14 Lake Shore           2:07.07    2:07.81  
                  28.56     1:00.09 (31.53)     1:33.47 (33.38)     2:07.81 (34.34)
 18 Krolikowski, Jenna        14 University           2:05.00    2:08.41  
                  29.45     1:01.59 (32.14)     1:35.02 (33.43)     2:08.41 (33.39)
 19 Lester, Jackie            14 UN-Cleve. Splash     2:13.51    2:08.57  
                  29.30     1:02.78 (33.48)     1:35.84 (33.06)     2:08.57 (32.73)
 19 Leib, Gena                14 Solon                2:08.13    2:08.57  
                  29.56     1:02.62 (33.06)     1:36.18 (33.56)     2:08.57 (32.39)
 21 Henninge, Kaitlynn        14 Perry Aquatics       2:13.28    2:09.29  
                  29.63     1:02.48 (32.85)     1:36.78 (34.30)     2:09.29 (32.51)
 22 DeWolf, Johanna           14 Green                2:11.71    2:09.43  
                  29.70     1:02.18 (32.48)     1:36.44 (34.26)     2:09.43 (32.99)
 23 Bruckner, Nell            14 Shaker               2:09.59    2:09.70  
                  30.55     1:02.60 (32.05)     1:36.43 (33.83)     2:09.70 (33.27)
 24 Lachhwani, Karishma       14 Beachwood            2:09.99    2:09.71  
                  29.66     1:03.08 (33.42)     1:36.64 (33.56)     2:09.71 (33.07)
 25 Buckley, Madison          14 Canton               2:10.77    2:10.68  
                  30.55     1:04.09 (33.54)     1:37.81 (33.72)     2:10.68 (32.87)
 26 Kloboves, Maria           14 Solon                2:07.03    2:10.94  
                  29.97     1:03.54 (33.57)     1:37.89 (34.35)     2:10.94 (33.05)
 27 Ng, Gloria                14 Shaker               2:13.59    2:10.95  
                  29.97     1:03.24 (33.27)     1:37.28 (34.04)     2:10.95 (33.67)
 28 Collins, Lindsey          14 Green                2:08.84    2:11.90  
                  29.35     1:02.10 (32.75)     1:36.16 (34.06)     2:11.90 (35.74)
 29 Klem, Rebekah             14 Piranha Aq           2:14.06    2:13.19  
                  30.08     1:03.86 (33.78)     1:38.90 (35.04)     2:13.19 (34.29)
 30 Ogrean, Hannah            14 SwimStrong           2:07.55    2:13.67  
                  28.88     1:01.72 (32.84)     1:37.77 (36.05)     2:13.67 (35.90)
 31 Patz, Lexee               14 Hudson Heat          2:16.02    2:16.42  
                  30.71     1:05.61 (34.90)     1:41.22 (35.61)     2:16.42 (35.20)
 32 Melaragno, Jackie         14 Westside Waves       2:11.98    2:19.16  
                  31.59     1:07.35 (35.76)     1:43.49 (36.14)     2:19.16 (35.67)
 -- Martin, Dolores           14 SwimStrong           2:22.80         DQ  
                  30.87     1:05.75 (34.88)     1:42.20 (36.45)          DQ (35.77)
 
Girls 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 5:20.77    3/8/2014 Madison Gotlieb, UN-Sailfish-LE            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gotlieb, Madison          14 UN-Sailfish          5:26.26    5:20.77*  11  
                  29.01     1:01.11 (32.10)     1:33.53 (32.42)     2:06.45 (32.92)
        2:39.40 (32.95)     3:12.34 (32.94)     3:45.17 (32.83)     4:18.06 (32.89)
        4:50.22 (32.16)     5:20.77 (30.55)                                        
  2 Haas, Maggie              14 Hudson Heat          5:35.00    5:25.49    9  
                  29.26     1:00.90 (31.64)     1:33.44 (32.54)     2:06.33 (32.89)
        2:39.32 (32.99)     3:12.72 (33.40)     3:46.32 (33.60)     4:19.99 (33.67)
        4:52.99 (33.00)     5:25.49 (32.50)                                        
  3 Howell, Marley            14 Solon                5:33.88    5:27.66    8  
                  29.44     1:01.77 (32.33)     1:35.48 (33.71)     2:09.02 (33.54)
        2:42.56 (33.54)     3:16.42 (33.86)     3:50.00 (33.58)     4:23.54 (33.54)
        4:56.85 (33.31)     5:27.66 (30.81)                                        
  4 Crawford, Spencer         14 Silver Dolphins      5:31.02    5:28.20    7  
                  29.25     1:01.72 (32.47)     1:34.76 (33.04)     2:08.11 (33.35)
        2:41.44 (33.33)     3:14.98 (33.54)     3:48.69 (33.71)     4:22.56 (33.87)
        4:56.67 (34.11)     5:28.20 (31.53)                                        
  5 D'Arcy, Jane              14 Solon                5:42.34    5:29.76    6  
                  28.89     1:01.55 (32.66)     1:35.05 (33.50)     2:08.23 (33.18)
        2:41.99 (33.76)     3:15.80 (33.81)     3:49.56 (33.76)     4:23.65 (34.09)
        4:57.43 (33.78)     5:29.76 (32.33)                                        
  6 Meyer, Emma               14 Silver Dolphins      5:45.87    5:31.17    5  
                  29.26     1:01.50 (32.24)     1:34.72 (33.22)     2:08.82 (34.10)
        2:42.11 (33.29)     3:15.60 (33.49)     3:49.56 (33.96)     4:23.67 (34.11)
        4:58.11 (34.44)     5:31.17 (33.06)                                        
  7 Ferrante, Carmen          14 Silver Dolphins      5:37.37    5:33.09    4  
                  30.05     1:03.63 (33.58)     1:38.02 (34.39)     2:11.97 (33.95)
        2:45.53 (33.56)     3:19.14 (33.61)     3:53.09 (33.95)     4:27.17 (34.08)
        5:00.84 (33.67)     5:33.09 (32.25)                                        
  8 Hagen, Katherine          14 Shaker               5:39.11    5:34.50    3  
                  30.73     1:04.06 (33.33)     1:37.90 (33.84)     2:12.22 (34.32)
        2:46.61 (34.39)     3:21.06 (34.45)     3:55.46 (34.40)     4:29.08 (33.62)
        5:02.59 (33.51)     5:34.50 (31.91)                                        
  9 Love, Olivia              14 Green                6:05.37    5:36.03    2  
                  30.74     1:04.67 (33.93)     1:38.90 (34.23)     2:13.52 (34.62)
        2:47.57 (34.05)     3:21.64 (34.07)     3:55.70 (34.06)     4:29.88 (34.18)
        5:03.64 (33.76)     5:36.03 (32.39)                                        
 10 Kloboves, Maria           14 Solon                5:30.84    5:36.24    1  
                  30.05     1:02.90 (32.85)     1:36.96 (34.06)     2:10.98 (34.02)
        2:44.98 (34.00)     3:19.14 (34.16)     3:53.37 (34.23)     4:28.18 (34.81)
        5:02.56 (34.38)     5:36.24 (33.68)                                        
 11 Leib, Gena                14 Solon                5:35.85    5:37.19  
                  30.09     1:02.81 (32.72)     1:36.54 (33.73)     2:10.56 (34.02)
        2:44.89 (34.33)     3:19.42 (34.53)     3:54.44 (35.02)     4:29.15 (34.71)
        5:03.94 (34.79)     5:37.19 (33.25)                                        
 12 Henninge, Kaitlynn        14 Perry Aquatics       5:54.79    5:47.49  
                  30.59     1:04.77 (34.18)     1:40.54 (35.77)     2:16.51 (35.97)
        2:51.82 (35.31)     3:27.58 (35.76)     4:03.59 (36.01)     4:39.49 (35.90)
        5:14.91 (35.42)     5:47.49 (32.58)                                        
 13 Ng, Gloria                14 Shaker               5:45.11    5:47.91  
                  30.72     1:04.62 (33.90)     1:39.65 (35.03)     2:14.90 (35.25)
        2:50.52 (35.62)     3:26.53 (36.01)     4:02.35 (35.82)     4:37.70 (35.35)
        5:13.28 (35.58)     5:47.91 (34.63)                                        
 14 Ogrean, Hannah            14 SwimStrong           5:39.90    5:48.28  
                  29.68     1:02.90 (33.22)     1:37.67 (34.77)     2:13.17 (35.50)
        2:48.71 (35.54)     3:25.05 (36.34)     4:01.09 (36.04)     4:37.05 (35.96)
        5:13.16 (36.11)     5:48.28 (35.12)                                        
 15 Neff, Julia               14 Lakewood             5:40.73    5:48.82  
                  30.20     1:04.37 (34.17)     1:39.28 (34.91)     2:14.30 (35.02)
        2:49.95 (35.65)     3:25.99 (36.04)     4:01.56 (35.57)     4:37.41 (35.85)
        5:13.62 (36.21)     5:48.82 (35.20)                                        
 16 Whitehead, Ren            14 Lake Shore           5:58.37    5:55.72  
                  31.50     1:07.04 (35.54)     1:43.18 (36.14)     2:18.80 (35.62)
        2:55.61 (36.81)     3:31.79 (36.18)     4:08.75 (36.96)     4:45.06 (36.31)
        5:20.76 (35.70)     5:55.72 (34.96)                                        
 17 Collins, Lindsey          14 Green                6:03.94    6:20.27  
                  33.41     1:10.75 (37.34)     1:48.86 (38.11)     2:27.37 (38.51)
        3:06.73 (39.36)     3:46.55 (39.82)     4:25.79 (39.24)     5:05.32 (39.53)
        5:43.60 (38.28)     6:20.27 (36.67)                                        
 
Girls 14 Year Olds 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 11:23.83    3/9/2014 Maria Kloboves, Solon-LE                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kloboves, Maria           14 Solon               11:44.88   11:23.83*  11  
                  30.86     1:04.57 (33.71)     1:38.76 (34.19)     2:13.17 (34.41)
        2:47.79 (34.62)     3:22.63 (34.84)     3:57.04 (34.41)     4:31.86 (34.82)
        5:06.81 (34.95)     5:41.60 (34.79)     6:16.37 (34.77)     6:50.78 (34.41)
        7:25.14 (34.36)     7:59.67 (34.53)     8:34.12 (34.45)     9:08.17 (34.05)
        9:42.23 (34.06)    10:16.52 (34.29)    10:50.57 (34.05)    11:23.83 (33.26)
  2 Leib, Gena                14 Solon               11:56.17   11:31.63    9  
                  30.54     1:04.55 (34.01)     1:39.21 (34.66)     2:13.78 (34.57)
        2:48.40 (34.62)     3:23.41 (35.01)     3:58.65 (35.24)     4:33.95 (35.30)
        5:09.26 (35.31)     5:44.19 (34.93)     6:19.23 (35.04)     6:54.17 (34.94)
        7:28.97 (34.80)     8:03.87 (34.90)     8:38.93 (35.06)     9:13.95 (35.02)
        9:48.77 (34.82)    10:23.59 (34.82)    10:58.18 (34.59)    11:31.63 (33.45)
  3 Hagen, Katherine          14 Shaker              11:41.47   11:33.19    8  
                  31.54     1:06.47 (34.93)     1:41.44 (34.97)     2:16.58 (35.14)
        2:51.92 (35.34)     3:27.11 (35.19)     4:01.96 (34.85)     4:37.25 (35.29)
        5:13.00 (35.75)     5:48.02 (35.02)     6:22.75 (34.73)     6:57.66 (34.91)
        7:32.93 (35.27)     8:08.06 (35.13)     8:42.85 (34.79)     9:17.70 (34.85)
        9:52.38 (34.68)    10:27.18 (34.80)    11:01.52 (34.34)    11:33.19 (31.67)
 
Girls 14 Year Olds 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 18:40.46    3/7/2014 Maria Kloboves, Solon-LE                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kloboves, Maria           14 Solon               18:25.59   18:40.46*  11  
                  29.75     1:01.70 (31.95)     1:34.73 (33.03)     2:08.39 (33.66)
        2:42.07 (33.68)     3:15.83 (33.76)     3:49.95 (34.12)     4:24.39 (34.44)
        4:58.52 (34.13)     5:32.95 (34.43)     6:07.33 (34.38)     6:41.50 (34.17)
        7:15.91 (34.41)     7:50.52 (34.61)     8:25.28 (34.76)     8:59.89 (34.61)
        9:33.78 (33.89)    10:08.09 (34.31)    10:42.48 (34.39)    11:16.78 (34.30)
       11:51.47 (34.69)    12:25.72 (34.25)    13:00.05 (34.33)    13:34.36 (34.31)
       14:08.59 (34.23)    14:42.84 (34.25)    15:17.19 (34.35)    15:51.06 (33.87)
       16:25.12 (34.06)    16:59.38 (34.26)    17:33.44 (34.06)    18:07.23 (33.79)
       18:40.46 (33.23)
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:02.17    3/8/2014 Emma Borrow, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Borrow, Emma              14 Silver Dolphins      1:02.17    1:02.43   11  
                  30.07     1:02.43 (32.36)                                        
  2 Lester, Jackie            14 UN-Cleve. Splash     1:04.41    1:04.24    9  
                  30.74     1:04.24 (33.50)                                        
  3 Bruckner, Nell            14 Shaker               1:05.51    1:04.61    8  
                  31.87     1:04.61 (32.74)                                        
  4 Bednar, Allison           14 Silver Dolphins      1:05.04    1:04.63    7  
                  31.44     1:04.63 (33.19)                                        
  5 Love, Olivia              14 Green                1:04.87    1:04.90    6  
                  31.90     1:04.90 (33.00)                                        
  6 Cartwright, Alana         14 Lake Shore           1:05.80    1:05.42    5  
                  31.96     1:05.42 (33.46)                                        
  7 D'Arcy, Jane              14 Solon                1:05.76    1:05.63    4  
                  31.43     1:05.63 (34.20)                                        
  8 Lachhwani, Karishma       14 Beachwood            1:05.60    1:05.64    3  
                  31.29     1:05.64 (34.35)                                        
  9 Kahn, Emily               14 SwimStrong           1:05.74    1:05.73    2  
                  31.81     1:05.73 (33.92)                                        
 10 Witterick-Laskin, Sophia  14 Silver Dolphins      1:07.98    1:10.52    1  
                  34.07     1:10.52 (36.45)                                        
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:02.17    3/8/2014 Emma Borrow, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Borrow, Emma              14 Silver Dolphins      1:06.28    1:02.17* 
                  29.91     1:02.17 (32.26)                                        
  2 Lester, Jackie            14 UN-Cleve. Splash     1:03.51    1:04.41  
                  31.04     1:04.41 (33.37)                                        
  3 Love, Olivia              14 Green                1:05.48    1:04.87  
                  31.65     1:04.87 (33.22)                                        
  4 Bednar, Allison           14 Silver Dolphins      1:05.29    1:05.04  
                  31.59     1:05.04 (33.45)                                        
  5 Bruckner, Nell            14 Shaker               1:06.59    1:05.51  
                  32.07     1:05.51 (33.44)                                        
  6 Lachhwani, Karishma       14 Beachwood            1:05.88    1:05.60  
                  31.26     1:05.60 (34.34)                                        
  7 Kahn, Emily               14 SwimStrong           1:07.77    1:05.74  
                  32.04     1:05.74 (33.70)                                        
  8 D'Arcy, Jane              14 Solon                1:08.31    1:05.76  
                  31.98     1:05.76 (33.78)                                        
  9 Cartwright, Alana         14 Lake Shore           1:05.01    1:05.80  
                  32.13     1:05.80 (33.67)                                        
 10 Zahab, Emerson            14 Tiger Sharks         1:05.59    1:05.99  
                  31.54     1:05.99 (34.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Witterick-Laskin, Sophia  14 Silver Dolphins      1:12.65    1:07.98  
                  33.26     1:07.98 (34.72)                                        
 12 Patz, Lexee               14 Hudson Heat          1:06.85    1:08.25  
                  32.98     1:08.25 (35.27)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hertzer, Margo            14 Shaker               1:09.31    1:08.62  
                  33.90     1:08.62 (34.72)                                        
 14 Neff, Julia               14 Lakewood             1:06.78    1:08.77  
                  33.32     1:08.77 (35.45)                                        
 15 Collins, Lindsey          14 Green                1:07.56    1:09.02  
                  33.48     1:09.02 (35.54)                                        
 16 Martin, Dolores           14 SwimStrong           1:10.54    1:09.10  
                  33.39     1:09.10 (35.71)                                        
 17 Krolikowski, Jenna        14 University           1:10.00    1:09.72  
                  33.05     1:09.72 (36.67)                                        
 18 DeWolf, Johanna           14 Green                1:09.37    1:11.37  
                  34.78     1:11.37 (36.59)                                        
 19 Hauck, Catherine          14 Lake Shore           1:10.36    1:11.58  
                  34.71     1:11.58 (36.87)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:09.03    3/9/2014 Maggie Haas, Hudson Heat                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Haas, Maggie              14 Hudson Heat          2:09.03    2:09.93   11  
                  30.04     1:02.41 (32.37)     1:36.08 (33.67)     2:09.93 (33.85)
  2 Palutsis, Amanda          14 UN-Canton            2:22.94    2:14.68    9  
                  31.68     1:06.04 (34.36)     1:40.29 (34.25)     2:14.68 (34.39)
  3 Borrow, Emma              14 Silver Dolphins      2:16.22    2:16.23    8  
                  31.22     1:05.72 (34.50)     1:41.03 (35.31)     2:16.23 (35.20)
  4 Howell, Marley            14 Solon                2:15.72    2:16.55    7  
                  32.24     1:06.55 (34.31)     1:41.71 (35.16)     2:16.55 (34.84)
  5 Leib, Gena                14 Solon                2:19.72    2:19.82    6  
                  32.58     1:06.95 (34.37)     1:43.40 (36.45)     2:19.82 (36.42)
  6 Bruckner, Nell            14 Shaker               2:22.12    2:19.95    5  
                  33.86     1:08.48 (34.62)     1:44.34 (35.86)     2:19.95 (35.61)
  7 Patz, Lexee               14 Hudson Heat          2:23.26    2:22.69    4  
                  33.27     1:09.47 (36.20)     1:46.56 (37.09)     2:22.69 (36.13)
  8 Guilfoyle, Ellie          14 Lake Shore           2:23.96    2:24.22    3  
                  32.38     1:08.18 (35.80)     1:46.12 (37.94)     2:24.22 (38.10)
  9 Walburn, Emily            14 Medina Rec           2:28.09    2:28.87    2  
                  33.06     1:10.57 (37.51)     1:49.39 (38.82)     2:28.87 (39.48)
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:09.03    3/9/2014 Maggie Haas, Hudson Heat                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Haas, Maggie              14 Hudson Heat          2:20.00    2:09.03* 
                  30.85     1:02.83 (31.98)     1:36.16 (33.33)     2:09.03 (32.87)
  2 Howell, Marley            14 Solon                2:15.99    2:15.72  
                  31.27     1:05.15 (33.88)     1:40.68 (35.53)     2:15.72 (35.04)
  3 Borrow, Emma              14 Silver Dolphins      2:23.73    2:16.22  
                  31.33     1:05.47 (34.14)     1:40.99 (35.52)     2:16.22 (35.23)
  4 Leib, Gena                14 Solon                2:22.58    2:19.72  
                  32.96     1:07.60 (34.64)     1:43.71 (36.11)     2:19.72 (36.01)
  5 Bruckner, Nell            14 Shaker               2:28.46    2:22.12  
                  34.17     1:09.92 (35.75)     1:46.51 (36.59)     2:22.12 (35.61)
  6 Palutsis, Amanda          14 UN-Canton            2:14.48    2:22.94  
                  33.36     1:09.52 (36.16)     1:46.87 (37.35)     2:22.94 (36.07)
  7 Patz, Lexee               14 Hudson Heat          2:23.55    2:23.26  
                  33.89     1:10.67 (36.78)     1:47.73 (37.06)     2:23.26 (35.53)
  8 Love, Olivia              14 Green                2:29.09    2:23.90  
                  33.24     1:09.65 (36.41)     1:46.89 (37.24)     2:23.90 (37.01)
  9 Guilfoyle, Ellie          14 Lake Shore           2:26.50    2:23.96  
                  33.38     1:09.65 (36.27)     1:46.70 (37.05)     2:23.96 (37.26)
 10 Walburn, Emily            14 Medina Rec           2:31.29    2:28.09  
                  34.28     1:12.61 (38.33)     1:50.91 (38.30)     2:28.09 (37.18)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Collins, Lindsey          14 Green                2:35.66    2:32.91  
                  36.45     1:15.27 (38.82)     1:54.38 (39.11)     2:32.91 (38.53)
 -- DeWolf, Johanna           14 Green                2:33.89         DQ  
                  35.45     1:13.71 (38.26)     1:52.32 (38.61)          DQ (38.39)
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:08.46    3/9/2014 Carmen Ferrante, Silver Dolphins-          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Ferrante, Carmen          14 Silver Dolphins      1:09.89    1:08.46*  11  
                  32.43     1:08.46 (36.03)                                        
  2 Palazzo, Gaby             14 Hudson Heat          1:09.83    1:09.31    9  
                  32.08     1:09.31 (37.23)                                        
  3 Cartwright, Alana         14 Lake Shore           1:11.83    1:09.43    8  
                  32.45     1:09.43 (36.98)                                        
  4 Witterick-Laskin, Sophia  14 Silver Dolphins      1:12.96    1:11.87    7  
                  33.34     1:11.87 (38.53)                                        
  5 Ogrean, Hannah            14 SwimStrong           1:12.58    1:12.49    6  
                  34.07     1:12.49 (38.42)                                        
  6 Taraska, Silvija          14 University           1:14.75    1:14.82    5  
                  34.89     1:14.82 (39.93)                                        
  7 Buckley, Madison          14 Canton               1:16.42    1:14.87    4  
                  35.36     1:14.87 (39.51)                                        
  8 Mathers, Ana              14 Hudson Heat          1:13.42    1:15.46    3  
                  35.31     1:15.46 (40.15)                                        
  9 Gotlieb, Madison          14 UN-Sailfish          1:15.41    1:15.78    2  
                  35.07     1:15.78 (40.71)                                        
 10 Taraska, Lilija           14 University           1:15.41    1:16.78    1  
                  35.45     1:16.78 (41.33)                                        
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:08.46    3/9/2014 Carmen Ferrante, Silver Dolphins-          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Palazzo, Gaby             14 Hudson Heat          1:13.16    1:09.83  
                  32.98     1:09.83 (36.85)                                        
  2 Ferrante, Carmen          14 Silver Dolphins      1:08.94    1:09.89  
                  32.61     1:09.89 (37.28)                                        
  3 Cartwright, Alana         14 Lake Shore           1:10.58    1:11.83  
                  33.68     1:11.83 (38.15)                                        
  4 Ogrean, Hannah            14 SwimStrong           1:11.72    1:12.58  
                  34.06     1:12.58 (38.52)                                        
  5 Witterick-Laskin, Sophia  14 Silver Dolphins      1:15.90    1:12.96  
                  34.07     1:12.96 (38.89)                                        
  6 Mathers, Ana              14 Hudson Heat          1:12.63    1:13.42  
                  34.47     1:13.42 (38.95)                                        
  7 Erich, Sam                14 UN-University        1:13.01    1:14.45  
                  34.93     1:14.45 (39.52)                                        
  8 Taraska, Silvija          14 University                NT    1:14.75  
                  35.12     1:14.75 (39.63)                                        
  9 Rozsa, Katie              14 Tiger Sharks         1:15.35    1:15.02  
                  34.27     1:15.02 (40.75)                                        
 10 Taraska, Lilija           14 University                NT    1:15.41  
                  34.55     1:15.41 (40.86)                                        
 10 Gotlieb, Madison          14 UN-Sailfish          1:15.50    1:15.41  
                  35.21     1:15.41 (40.20)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 12 Buckley, Madison          14 Canton               1:16.01    1:16.42  
                  36.14     1:16.42 (40.28)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Klem, Rebekah             14 Piranha Aq           1:15.94    1:17.09  
                  35.89     1:17.09 (41.20)                                        
 14 Neff, Julia               14 Lakewood             1:15.27    1:17.51  
                  36.42     1:17.51 (41.09)                                        
 15 Henninge, Kaitlynn        14 Perry Aquatics       1:16.39    1:18.37  
                  36.94     1:18.37 (41.43)                                        
 16 Casterline, Chloe         14 Lake Shore           1:18.11    1:19.61  
                  38.19     1:19.61 (41.42)                                        
 17 Hertzer, Margo            14 Shaker               1:15.96    1:19.89  
                  37.35     1:19.89 (42.54)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:29.72    3/8/2014 Carmen Ferrante, Silver Dolphins-          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Ferrante, Carmen          14 Silver Dolphins      2:37.04    2:29.72*  11  
                  33.44     1:11.15 (37.71)     1:50.21 (39.06)     2:29.72 (39.51)
  2 Cartwright, Alana         14 Lake Shore           2:34.55    2:33.15    9  
                  33.81     1:12.33 (38.52)     1:52.04 (39.71)     2:33.15 (41.11)
  3 Witterick-Laskin, Sophia  14 Silver Dolphins      2:33.65    2:33.61    8  
                  34.31     1:13.71 (39.40)     1:53.75 (40.04)     2:33.61 (39.86)
  4 Ogrean, Hannah            14 SwimStrong           2:40.43    2:39.28    7  
                  34.40     1:14.09 (39.69)     1:56.35 (42.26)     2:39.28 (42.93)
  5 Buckley, Madison          14 Canton               2:41.50    2:41.36    6  
                  36.56     1:17.23 (40.67)     1:59.54 (42.31)     2:41.36 (41.82)
  6 Mathers, Ana              14 Hudson Heat          2:43.66    2:43.49    5  
                  37.16     1:17.56 (40.40)     2:00.59 (43.03)     2:43.49 (42.90)
  7 Neff, Julia               14 Lakewood             2:45.51    2:43.60    4  
                  37.12     1:18.60 (41.48)     2:01.12 (42.52)     2:43.60 (42.48)
  8 Hertzer, Margo            14 Shaker               2:47.93    2:47.72    3  
                  37.50     1:20.37 (42.87)     2:04.44 (44.07)     2:47.72 (43.28)
  9 Klem, Rebekah             14 Piranha Aq           2:50.83    2:48.66    2  
                  36.32     1:19.96 (43.64)     2:03.61 (43.65)     2:48.66 (45.05)
 10 Henninge, Kaitlynn        14 Perry Aquatics       2:48.15    2:49.42    1  
                  37.14     1:19.68 (42.54)     2:04.70 (45.02)     2:49.42 (44.72)
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:29.72    3/8/2014 Carmen Ferrante, Silver Dolphins-          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Witterick-Laskin, Sophia  14 Silver Dolphins      2:37.45    2:33.65  
                  34.55     1:14.01 (39.46)     1:54.23 (40.22)     2:33.65 (39.42)
  2 Cartwright, Alana         14 Lake Shore           2:38.94    2:34.55  
                  33.86     1:12.42 (38.56)     1:53.32 (40.90)     2:34.55 (41.23)
  3 Ferrante, Carmen          14 Silver Dolphins      2:47.24    2:37.04  
                  34.59     1:14.42 (39.83)     1:55.92 (41.50)     2:37.04 (41.12)
  4 Ogrean, Hannah            14 SwimStrong           2:34.75    2:40.43  
                  35.04     1:14.99 (39.95)     1:57.38 (42.39)     2:40.43 (43.05)
  5 Buckley, Madison          14 Canton               2:40.80    2:41.50  
                  37.13     1:17.87 (40.74)     1:59.93 (42.06)     2:41.50 (41.57)
  6 Mathers, Ana              14 Hudson Heat          2:55.47    2:43.66  
                  36.09     1:17.44 (41.35)     2:01.55 (44.11)     2:43.66 (42.11)
  7 Erich, Sam                14 UN-University        2:44.29    2:43.70  
                  34.93     1:17.54 (42.61)     2:01.38 (43.84)     2:43.70 (42.32)
  8 Neff, Julia               14 Lakewood             2:38.69    2:45.51  
                  36.37     1:18.34 (41.97)     2:01.94 (43.60)     2:45.51 (43.57)
  9 Hertzer, Margo            14 Shaker               2:44.41    2:47.93  
                  37.40     1:19.60 (42.20)     2:03.72 (44.12)     2:47.93 (44.21)
 10 Henninge, Kaitlynn        14 Perry Aquatics       2:48.93    2:48.15  
                  37.39     1:20.11 (42.72)     2:04.83 (44.72)     2:48.15 (43.32)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Klem, Rebekah             14 Piranha Aq           2:51.67    2:50.83  
                  35.60     1:18.92 (43.32)     2:03.94 (45.02)     2:50.83 (46.89)
 12 Whitehead, Ren            14 Lake Shore           2:52.83    2:53.89  
                  37.63     1:20.27 (42.64)     2:06.23 (45.96)     2:53.89 (47.66)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Melaragno, Jackie         14 Westside Waves       2:46.28    2:55.03  
                  39.34     1:23.82 (44.48)     2:09.26 (45.44)     2:55.03 (45.77)
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 59.38    3/8/2014 Gaby Palazzo, Hudson Heat                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Palazzo, Gaby             14 Hudson Heat            59.76      59.38*  11  
                  27.32       59.38 (32.06)                                        
  2 Meyer, Emma               14 Silver Dolphins      1:00.92    1:00.21    9  
                  27.74     1:00.21 (32.47)                                        
  3 Zahab, Emerson            14 Tiger Sharks         1:01.58    1:00.96    8  
                  28.11     1:00.96 (32.85)                                        
  4 Howell, Marley            14 Solon                1:02.08    1:01.72    7  
                  29.48     1:01.72 (32.24)                                        
  5 Crawford, Spencer         14 Silver Dolphins      1:02.65    1:01.96    6  
                  29.42     1:01.96 (32.54)                                        
  6 Haas, Maggie              14 Hudson Heat          1:01.62    1:01.98    5  
                  28.95     1:01.98 (33.03)                                        
  7 Kahn, Emily               14 SwimStrong           1:03.49    1:02.12    4  
                  29.05     1:02.12 (33.07)                                        
  8 Lachhwani, Karishma       14 Beachwood            1:03.86    1:02.15    3  
                  28.65     1:02.15 (33.50)                                        
  9 Bruckner, Nell            14 Shaker               1:04.35    1:02.96    2  
                  29.46     1:02.96 (33.50)                                        
 10 Krolikowski, Jenna        14 University           1:05.13    1:03.56    1  
                  29.18     1:03.56 (34.38)                                        
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 59.38    3/8/2014 Gaby Palazzo, Hudson Heat                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Palazzo, Gaby             14 Hudson Heat            59.87      59.76  
                  27.59       59.76 (32.17)                                        
  2 Meyer, Emma               14 Silver Dolphins      1:00.54    1:00.92  
                  28.18     1:00.92 (32.74)                                        
  3 Zahab, Emerson            14 Tiger Sharks         1:02.86    1:01.58  
                  28.58     1:01.58 (33.00)                                        
  4 Haas, Maggie              14 Hudson Heat          1:05.00    1:01.62  
                  28.63     1:01.62 (32.99)                                        
  5 Howell, Marley            14 Solon                1:03.54    1:02.08  
                  29.52     1:02.08 (32.56)                                        
  6 Crawford, Spencer         14 Silver Dolphins      1:04.03    1:02.65  
                  29.23     1:02.65 (33.42)                                        
  7 Kahn, Emily               14 SwimStrong           1:03.78    1:03.49  
                  29.35     1:03.49 (34.14)                                        
  8 Lachhwani, Karishma       14 Beachwood            1:05.86    1:03.86  
                  29.39     1:03.86 (34.47)                                        
  9 Bruckner, Nell            14 Shaker               1:10.93    1:04.35  
                  30.63     1:04.35 (33.72)                                        
 10 Krolikowski, Jenna        14 University                NT    1:05.13  
                  29.93     1:05.13 (35.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bednar, Allison           14 Silver Dolphins      1:08.69    1:05.65  
                  30.37     1:05.65 (35.28)                                        
 12 Hagen, Katherine          14 Shaker               1:08.59    1:05.95  
                  31.34     1:05.95 (34.61)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Leib, Gena                14 Solon                1:08.12    1:06.02  
                  31.04     1:06.02 (34.98)                                        
 14 Ng, Gloria                14 Shaker               1:05.51    1:06.76  
                  31.64     1:06.76 (35.12)                                        
 15 DeWolf, Johanna           14 Green                1:10.04    1:08.43  
                  32.05     1:08.43 (36.38)                                        
 16 Buckley, Madison          14 Canton               1:07.63    1:08.82  
                  32.28     1:08.82 (36.54)                                        
 17 Erich, Sam                14 UN-University        1:09.25    1:10.16  
                  32.44     1:10.16 (37.72)                                        
 18 Hauck, Catherine          14 Lake Shore           1:09.32    1:11.29  
                  32.62     1:11.29 (38.67)                                        
 19 Melaragno, Jackie         14 Westside Waves       1:11.78    1:13.21  
                  34.46     1:13.21 (38.75)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 2:17.98    3/9/2014 Marley Howell, Solon-LE                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Howell, Marley            14 Solon                2:20.93    2:17.98*  11  
                  30.91     1:06.64 (35.73)     1:42.99 (36.35)     2:17.98 (34.99)
  2 Ng, Gloria                14 Shaker               2:27.23    2:27.94    9  
                  32.48     1:08.94 (36.46)   2:27.94 (1:19.00)                    
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 2:17.98    3/9/2014 Marley Howell, Solon-LE                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Howell, Marley            14 Solon                2:18.18    2:20.93  
                  31.63     1:06.81 (35.18)     1:43.90 (37.09)     2:20.93 (37.03)
  2 Ng, Gloria                14 Shaker               2:29.90    2:27.23  
                  32.15     1:09.44 (37.29)     1:47.89 (38.45)     2:27.23 (39.34)
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:15.09    3/9/2014 Gaby Palazzo, Hudson Heat                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Palazzo, Gaby             14 Hudson Heat          2:15.93    2:15.09*  11  
                  27.52     1:01.18 (33.66)     1:42.07 (40.89)     2:15.09 (33.02)
  2 Ferrante, Carmen          14 Silver Dolphins      2:19.12    2:15.41    9  
                  30.02     1:04.91 (34.89)     1:43.79 (38.88)     2:15.41 (31.62)
  3 Zahab, Emerson            14 Tiger Sharks         2:17.72    2:15.61    8  
                  27.97     1:02.47 (34.50)     1:43.99 (41.52)     2:15.61 (31.62)
  4 Gotlieb, Madison          14 UN-Sailfish          2:17.63    2:17.12    7  
                  30.21     1:05.67 (35.46)     1:45.23 (39.56)     2:17.12 (31.89)
  5 Meyer, Emma               14 Silver Dolphins      2:19.22    2:18.29    6  
                  28.85     1:05.08 (36.23)     1:46.16 (41.08)     2:18.29 (32.13)
  6 Hertzer, Margo            14 Shaker               2:20.28    2:18.55    5  
                  29.79     1:04.78 (34.99)     1:46.98 (42.20)     2:18.55 (31.57)
  7 Howell, Marley            14 Solon                2:21.52    2:20.76    4  
                  30.46     1:06.17 (35.71)     1:49.02 (42.85)     2:20.76 (31.74)
  8 Witterick-Laskin, Sophia  14 Silver Dolphins      2:22.03    2:23.44    3  
                  31.19     1:09.29 (38.10)     1:50.19 (40.90)     2:23.44 (33.25)
  9 Buckley, Madison          14 Canton               2:23.46    2:23.52    2  
                  31.96     1:09.79 (37.83)     1:50.88 (41.09)     2:23.52 (32.64)
 10 Smith, Gina               14 Ridgewood Y          2:21.29    2:24.89    1  
                  31.95     1:07.76 (35.81)     1:53.07 (45.31)     2:24.89 (31.82)
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:15.09    3/9/2014 Gaby Palazzo, Hudson Heat                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Palazzo, Gaby             14 Hudson Heat          2:13.72    2:15.93  
                  28.08     1:02.74 (34.66)     1:43.97 (41.23)     2:15.93 (31.96)
  2 Gotlieb, Madison          14 UN-Sailfish          2:16.38    2:17.63  
                  30.09     1:06.28 (36.19)     1:46.20 (39.92)     2:17.63 (31.43)
  3 Zahab, Emerson            14 Tiger Sharks         2:20.58    2:17.72  
                  28.53     1:03.84 (35.31)     1:46.01 (42.17)     2:17.72 (31.71)
  4 Ferrante, Carmen          14 Silver Dolphins      2:26.61    2:19.12  
                  31.07     1:07.00 (35.93)     1:46.39 (39.39)     2:19.12 (32.73)
  5 Meyer, Emma               14 Silver Dolphins      2:17.22    2:19.22  
                  29.00     1:06.60 (37.60)     1:47.08 (40.48)     2:19.22 (32.14)
  6 Hertzer, Margo            14 Shaker               2:18.40    2:20.28  
                  29.99     1:05.59 (35.60)     1:48.68 (43.09)     2:20.28 (31.60)
  7 Smith, Gina               14 Ridgewood Y          2:27.92    2:21.29  
                  31.32     1:07.12 (35.80)     1:50.24 (43.12)     2:21.29 (31.05)
  8 Howell, Marley            14 Solon                2:20.39    2:21.52  
                  30.16     1:05.05 (34.89)     1:49.65 (44.60)     2:21.52 (31.87)
  9 Witterick-Laskin, Sophia  14 Silver Dolphins      2:28.51    2:22.03  
                  31.45     1:08.90 (37.45)     1:50.14 (41.24)     2:22.03 (31.89)
 10 Buckley, Madison          14 Canton               2:27.61    2:23.46  
                  32.21     1:10.66 (38.45)     1:51.25 (40.59)     2:23.46 (32.21)
-------------------------------------------------------------------------
 11 D'Arcy, Jane              14 Solon                2:25.69    2:23.58  
                  31.40     1:09.87 (38.47)     1:52.34 (42.47)     2:23.58 (31.24)
 12 Leib, Gena                14 Solon                2:26.98    2:23.77  
                  31.90     1:07.46 (35.56)     1:50.66 (43.20)     2:23.77 (33.11)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Crawford, Spencer         14 Silver Dolphins      2:27.15    2:24.03  
                  29.37     1:05.73 (36.36)     1:52.71 (46.98)     2:24.03 (31.32)
 14 Neff, Julia               14 Lakewood             2:20.95    2:25.23  
                  30.62     1:06.84 (36.22)     1:52.04 (45.20)     2:25.23 (33.19)
 15 Hagen, Katherine          14 Shaker               2:26.41    2:26.60  
                  32.07     1:10.53 (38.46)     1:54.22 (43.69)     2:26.60 (32.38)
 16 Bednar, Allison           14 Silver Dolphins      2:25.53    2:26.74  
                  31.03     1:06.00 (34.97)     1:52.80 (46.80)     2:26.74 (33.94)
 17 Bruckner, Nell            14 Shaker               2:20.79    2:26.76  
                  30.46     1:06.87 (36.41)     1:53.42 (46.55)     2:26.76 (33.34)
 18 Ng, Gloria                14 Shaker               2:26.39    2:28.54  
                  32.32     1:10.78 (38.46)     1:55.59 (44.81)     2:28.54 (32.95)
 19 Krolikowski, Jenna        14 University           2:25.00    2:29.61  
                  31.08     1:08.48 (37.40)     1:55.30 (46.82)     2:29.61 (34.31)
 20 Love, Olivia              14 Green                2:24.40    2:29.87  
                  32.92     1:10.87 (37.95)     1:56.15 (45.28)     2:29.87 (33.72)
 21 Lachhwani, Karishma       14 Beachwood            2:27.14    2:30.68  
                  29.50     1:07.86 (38.36)     1:57.65 (49.79)     2:30.68 (33.03)
 22 Whitehead, Ren            14 Lake Shore           2:32.81    2:31.16  
                  32.77     1:09.78 (37.01)     1:56.36 (46.58)     2:31.16 (34.80)
 23 Kahn, Emily               14 SwimStrong           2:27.40    2:31.74  
                  30.81     1:09.93 (39.12)     1:58.21 (48.28)     2:31.74 (33.53)
 24 Erich, Sam                14 UN-University        2:26.28    2:32.09  
                  31.70     1:11.40 (39.70)     1:55.69 (44.29)     2:32.09 (36.40)
 25 Lester, Jackie            14 UN-Cleve. Splash     2:29.15    2:32.77  
                  32.41     1:09.64 (37.23)     1:58.05 (48.41)     2:32.77 (34.72)
 26 Borrow, Emma              14 Silver Dolphins      2:29.79    2:32.90  
                  33.74     1:08.11 (34.37)     1:55.92 (47.81)     2:32.90 (36.98)
 27 Melaragno, Jackie         14 Westside Waves       2:37.22    2:36.12  
                  34.59     1:14.33 (39.74)     2:01.38 (47.05)     2:36.12 (34.74)
 28 Patz, Lexee               14 Hudson Heat          2:33.22    2:36.19  
                  34.02     1:12.16 (38.14)     1:59.92 (47.76)     2:36.19 (36.27)
 
Girls 14 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 4:52.77    3/7/2014 Marley Howell, Solon-LE                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howell, Marley            14 Solon                4:57.69    4:52.77*  11  
                  30.29     1:05.13 (34.84)     1:41.46 (36.33)     2:17.45 (35.99)
        3:00.92 (43.47)     3:45.52 (44.60)     4:20.58 (35.06)     4:52.77 (32.19)
  2 Witterick-Laskin, Sophia  14 Silver Dolphins      5:06.69    4:52.98    9  
                  30.63     1:06.90 (36.27)     1:44.70 (37.80)     2:23.71 (39.01)
        3:03.94 (40.23)     3:45.49 (41.55)     4:20.30 (34.81)     4:52.98 (32.68)
  3 D'Arcy, Jane              14 Solon                5:13.90    4:59.40    8  
                  31.63     1:09.00 (37.37)     1:47.71 (38.71)     2:26.82 (39.11)
        3:09.12 (42.30)     3:53.04 (43.92)     4:27.44 (34.40)     4:59.40 (31.96)
  4 Hagen, Katherine          14 Shaker               5:01.86    4:59.48    7  
                  31.56     1:07.70 (36.14)     1:46.22 (38.52)     2:24.38 (38.16)
        3:07.59 (43.21)     3:52.19 (44.60)     4:26.29 (34.10)     4:59.48 (33.19)
  5 Leib, Gena                14 Solon                5:11.36    5:01.58    6  
                  31.59     1:07.52 (35.93)     1:46.04 (38.52)     2:23.72 (37.68)
        3:07.91 (44.19)     3:53.48 (45.57)     4:28.17 (34.69)     5:01.58 (33.41)
  6 Meyer, Emma               14 Silver Dolphins      5:09.17    5:04.72    5  
                  30.30     1:06.75 (36.45)     1:46.60 (39.85)     2:25.65 (39.05)
        3:10.22 (44.57)     3:55.41 (45.19)     4:29.62 (34.21)     5:04.72 (35.10)
  7 Ng, Gloria                14 Shaker               5:15.59    5:09.25    4  
                  32.20     1:08.66 (36.46)     1:49.04 (40.38)     2:28.02 (38.98)
        3:14.11 (46.09)     3:59.52 (45.41)     4:35.00 (35.48)     5:09.25 (34.25)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:42.35    3/7/2014 SwimStrong, SwimStrong-LE                  
                         J Newbould, J Spencer, E Kahn, P Lesniak          
  LE Swimmer: ! 1:40.08        2009 Silver Dolphins                            
                         Koucheki, Savage, Bencic, Gudbranson              
    LE Event:   1:40.08        2009 Silver Dolphins                            
                         Koucheki, Savage, Bencic, Gudbranson              
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimStrong  'A'                                   1:45.49    1:42.35*  22  
     1) Newbould, Julia 13              2) Spencer, Jordyn 13             
     3) Kahn, Emily 14                  4) Lesniak, Pauliina 14           
                  24.97       51.12 (26.15)     1:16.92 (25.80)     1:42.35 (25.43)
  2 Lake Erie Silver Dolphin  'A'                     1:47.99    1:45.35   18  
     1) Crawford, Spencer 14            2) Meyer, Emma 14                 
     3) Xu, Erin 13                     4) Brown, Portia 13               
                  25.87     1:00.37 (34.50)     1:19.47 (19.10)     1:45.35 (25.88)
  3 Hudson Explorer Aquatic Team  'A'                 1:50.39    1:45.37   16  
     1) Palazzo, Gaby 14                2) Mathers, Ana 14                
     3) O'Keefe, Kirsten 13             4) Haas, Maggie 14                
                  25.45       53.99 (28.54)     1:20.12 (26.13)     1:45.37 (25.25)
  4 Solon Stars Swim Club  'A'                        1:47.64    1:45.43   14  
     1) D'Arcy, Jane 14                 2) Staley, Shannon 13             
     3) Howell, Marley 14               4) Gaydos, Kyleah 13              
                  26.81       52.99 (26.18)     1:19.47 (26.48)     1:45.43 (25.96)
  5 Lake Shore Swim Club  'A'                         1:48.10    1:45.88   12  
     1) Sanchez, Isabelle 13            2) Monroe, Grace 13               
     3) Hauck, Catherine 14             4) Whitehead, Ren 14              
                  26.99       52.78 (25.79)     1:19.18 (26.40)     1:45.88 (26.70)
  6 University Swim Club  'A'                         1:50.00    1:46.75   10  
     1) Rudman, Peyton 13               2) Ritchie, Jordan 13             
     3) Krolikowski, Jenna 14           4) Valentic, Katarina 13          
                  26.49       53.38 (26.89)     1:20.17 (26.79)     1:46.75 (26.58)
  7 Lake Erie Silver Dolphin  'B'                     1:57.88    1:47.24    8  
     1) Jerry, Katherine 13             2) Witterick-Laskin, Sophia 14    
     3) Ratino, Isabella 13             4) Lemay, Maggie 13               
                  26.66       53.30 (26.64)     1:20.44 (27.14)     1:47.24 (26.80)
  8 SwimStrong  'B'                                   1:51.27    1:48.10    6  
     1) Ogrean, Hannah 14               2) Jones, Bri 13                  
     3) Potter, Rachel 14               4) Pasadyn, Cassandra 13          
                  28.42       55.25 (26.83)     1:22.02 (26.77)     1:48.10 (26.08)
  9 North East Ohio Nemesis  'A'                      1:51.24    1:48.75    4  
     1) Kelleher, Erin 13               2) Presley, Kathryn 13            
     3) McHugh, Maggie 13               4) Dregalla, Kaye 13              
                  27.19       54.66 (27.47)     1:21.89 (27.23)     1:48.75 (26.86)
 10 Solon Stars Swim Club  'B'                        1:53.71    1:50.34    2  
     1) Leib, Gena 14                   2) Kloboves, Maria 14             
     3) Erkkila, Hailey 13              4) Galchenko, Paulina 14          
                  28.16       56.15 (27.99)     1:23.80 (27.65)     1:50.34 (26.54)
 11 Mansfield Waves  'A'                              1:52.93    1:50.70  
     1) Fitzsimmons, Camille 14         2) McFarland, Alli 13             
     3) Moore, Sage 13                  4) Swank, Breanna 13              
                  28.58       54.87 (26.29)     1:22.07 (27.20)     1:50.70 (28.63)
 12 Cleveland Lorain Elyria Splash  'A'               1:53.06    1:51.33  
     1) Judy, Kaylee 13                 2) Cruz, Taylor 13                
     3) Decker, Alexandra 14            4) Williams, Abby 13              
                  26.98       54.80 (27.82)     1:22.77 (27.97)     1:51.33 (28.56)
 13 B3 Aquatics  'A'                                  1:55.52    1:51.59  
     1) Miluk, Madison 13               2) Josse, Ines 13                 
     3) Reiss, McKenna 13               4) Roselli, Izzy 13               
                  27.13   1:51.59 (1:24.46)                                        
 14 Shaker Sharks  'A'                                1:51.59    1:53.82  
     1) Gomez-Perez, Lia 13             2) Ng, Gloria 14                  
     3) Albers, Cora 13                 4) Madden, Macie 14               
                  27.29       55.68 (28.39)     1:24.86 (29.18)     1:53.82 (28.96)
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 3:38.94      3/1998 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Hocevar, Klaus, Torpey, Strohl                    
  LE Swimmer: ! 3:38.86        1998 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Johnson, Torpey, Klaus, Strohl                    
    LE Event:   3:38.86        1998 Silver Dolphins                            
                         Johnson, Torpey, Klaus, Strohl                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lake Erie Silver Dolphin  'A'                     3:46.98    3:44.60   22  
     1) Crawford, Spencer 14            2) Meyer, Emma 14                 
     3) Ferrante, Carmen 14             4) Brown, Portia 13               
                  27.45       56.26 (56.26)     1:23.39 (27.13)     1:53.47 (57.21)
        2:19.97 (26.50)     2:49.40 (55.93)     3:15.70 (26.30)     3:44.60 (55.20)
  2 Solon Stars Swim Club  'A'                        3:52.67    3:47.83   18  
     1) Howell, Marley 14               2) Staley, Shannon 13             
     3) Gaydos, Kyleah 13               4) D'Arcy, Jane 14                
                  28.09       57.79 (57.79)     1:25.26 (27.47)     1:55.27 (57.48)
        2:21.75 (26.48)     2:52.46 (57.19)     3:18.81 (26.35)     3:47.83 (55.37)
  3 SwimStrong  'A'                                   3:50.60    3:47.96   16  
     1) Pasadyn, Cassandra 13           2) Kahn, Emily 14                 
     3) Lesniak, Pauliina 14            4) Newbould, Julia 13             
                  27.75       58.19 (58.19)     1:25.41 (27.22)     1:56.21 (58.02)
        2:23.22 (27.01)     2:53.68 (57.47)     3:19.70 (26.02)     3:47.96 (54.28)
  4 Hudson Explorer Aquatic Team  'A'                 3:59.02    3:51.23   14  
     1) Haas, Maggie 14                 2) Sapochetti, Lauren 13          
     3) O'Keefe, Kirsten 13             4) Palazzo, Gaby 14               
                  27.49       56.85 (56.85)     1:25.51 (28.66)   1:57.05 (1:00.20)
        2:25.47 (28.42)     2:56.37 (59.32)     3:22.58 (26.21)     3:51.23 (54.86)
  5 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA  'A'               3:51.88    3:52.77   12  
     1) Zahab, Emerson 14               2) Lewis, Lily 13                 
     3) Bowers, Marissa 13              4) Rozsa, Katie 14                
                  27.15       56.20 (56.20)     1:24.54 (28.34)     1:55.82 (59.62)
        2:24.14 (28.32)     2:55.14 (59.32)     3:22.37 (27.23)     3:52.77 (57.63)
  6 Lake Shore Swim Club  'A'                         3:57.41    3:52.96   10  
     1) Whitehead, Ren 14               2) Cartwright, Alana 14           
     3) Monroe, Grace 13                4) Sanchez, Isabelle 13           
                  28.00       59.05 (59.05)     1:26.46 (27.41)     1:56.52 (57.47)
        2:24.39 (27.87)     2:55.04 (58.52)     3:22.75 (27.71)     3:52.96 (57.92)
  7 Shaker Sharks  'A'                                4:01.59    3:55.70    8  
     1) Gomez-Perez, Lia 13             2)                                
     3) Bruckner, Nell 14               4) Hertzer, Margo 14              
                  29.18   1:00.30 (1:00.30)     1:27.54 (27.24)     1:58.35 (58.05)
        2:26.13 (27.78)     2:57.50 (59.15)     3:25.28 (27.78)     3:55.70 (58.20)
  8 Lake Erie Silver Dolphin  'B'                     3:56.78    3:58.18    6  
     1) Jerry, Katherine 13             2) Xu, Erin 13                    
     3) Koerwitz, Celeste 13            4) Lemay, Maggie 13               
                  27.77       58.35 (58.35)     1:26.61 (28.26)     1:56.90 (58.55)
        2:26.42 (29.52)   2:58.91 (1:02.01)     3:27.53 (28.62)     3:58.18 (59.27)
  9 Firestone Akron Swim Team  'A'                    3:54.21    3:59.88    4  
     1) Renuart, Bryanna 13             2) Bartos, Katelyn 13             
     3) Round, Allison 13               4) Chelovitz, Molly 13            
                  28.10       58.43 (58.43)     1:27.64 (29.21)   2:00.38 (1:01.95)
        2:29.68 (29.30)   3:02.93 (1:02.55)     3:29.25 (26.32)     3:59.88 (56.95)
 10 University Swim Club  'A'                         4:00.00    4:00.26    2  
     1) Taraska, Silvija 14             2) Bach, Hannah 13                
     3) Valentic, Katarina 13           4) Rudman, Peyton 13              
                  28.16       59.04 (59.04)     1:28.38 (29.34)   2:01.47 (1:02.43)
        2:29.11 (27.64)     3:01.42 (59.95)     3:28.92 (27.50)     4:00.26 (58.84)
 11 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      4:19.73    4:00.71  
     1) Weber, Anna 13                  2) Glickberg, Emma 13             
     3) Martin, Anna 13                 4) Smith, Gina 14                 
                  28.26       59.20 (59.20)     1:28.80 (29.60)   2:00.23 (1:01.03)
        2:30.58 (30.35)   3:02.87 (1:02.64)     3:30.06 (27.19)     4:00.71 (57.84)
 12 SwimStrong  'B'                                   4:03.07    4:00.96  
     1) Spencer, Jordyn 13              2) Jones, Bri 13                  
     3) Ogrean, Hannah 14               4) Potter, Rachel 14              
                  29.58   1:01.56 (1:01.56)     1:29.46 (27.90)     2:00.49 (58.93)
        2:29.22 (28.73)   3:01.25 (1:00.76)     3:29.22 (27.97)     4:00.96 (59.71)
 13 Solon Stars Swim Club  'B'                        4:05.63    4:02.05  
     1) Leib, Gena 14                   2) Kloboves, Maria 14             
     3) Erkkila, Hailey 13              4) Galchenko, Paulina 14          
                  28.81       59.64 (59.64)     1:29.01 (29.37)   2:01.40 (1:01.76)
        2:30.96 (29.56)   3:02.64 (1:01.24)     3:30.35 (27.71)     4:02.05 (59.41)
 14 North East Ohio Nemesis  'A'                      4:00.47    4:03.39  
     1) Kelleher, Erin 13               2) Presley, Kathryn 13            
     3) Slife, Maeve 13                 4) McHugh, Maggie 13              
                  28.04       58.68 (58.68)     1:27.66 (28.98)   2:00.02 (1:01.34)
        2:29.08 (29.06)   3:02.99 (1:02.97)     3:31.69 (28.70)   4:03.39 (1:00.40)
 15 Cleveland Lorain Elyria Splash  'A'               4:07.25    4:03.48  
     1) Judy, Kaylee 13                 2) Cruz, Taylor 13                
     3) Williams, Abby 13               4) Decker, Alexandra 14           
                  28.07       58.61 (58.61)     1:28.31 (29.70)   2:00.25 (1:01.64)
        2:28.96 (28.71)   3:01.77 (1:01.52)     3:31.44 (29.67)   4:03.48 (1:01.71)
 16 Lake Shore Swim Club  'B'                         4:05.96    4:04.85  
     1) Guilfoyle, Ellie 14             2) Hauck, Catherine 14            
     3) Casterline, Chloe 14            4) Downing, Caitlin 13            
                  28.47   1:00.04 (1:00.04)     1:28.12 (28.08)     1:58.71 (58.67)
        2:28.60 (29.89)   3:03.14 (1:04.43)     3:32.60 (29.46)   4:04.85 (1:01.71)
 17 Shaker Sharks  'B'                                4:07.59    4:08.46  
     1) Hagen, Katherine 14             2) Madden, Macie 14               
     3) Kerns, Grace 13                 4) Ng, Gloria 14                  
                  29.80   1:02.04 (1:02.04)     1:31.90 (29.86)   2:05.03 (1:02.99)
        2:34.60 (29.57)   3:08.07 (1:03.04)     3:37.26 (29.19)   4:08.46 (1:00.39)
 18 B3 Aquatics  'A'                                  4:12.06    4:10.24  
     1) Miluk, Madison 13               2) Roselli, Izzy 13               
     3) Reiss, McKenna 13               4) Josse, Ines 13                 
                  29.16   1:00.53 (1:00.53)     1:29.46 (28.93)   2:01.71 (1:01.18)
        2:31.39 (29.68)   3:03.96 (1:02.25)     3:34.96 (31.00)   4:10.24 (1:06.28)
 19 Mansfield Waves  'A'                              4:08.74    4:12.16  
     1) McFarland, Alli 13              2) Fitzsimmons, Camille 14        
     3) Gregson, Rylee 13               4) Swank, Breanna 13              
                  29.32   1:01.58 (1:01.58)     1:29.46 (27.88)     2:00.48 (58.90)
        2:30.33 (29.85)   3:04.79 (1:04.31)     3:35.66 (30.87)   4:12.16 (1:07.37)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:52.47    3/7/2014 Hudson Explorer Aquatic Team, Hudson Heat  
                         M Haas, A Mathers, G Palazzo, K O'Keefe           
  LE Swimmer: ! 1:52.95        2005 Silver Dolphins                            
                         Dagg, Aronoff, Gliga, Strumbel                    
    LE Event:   1:52.45        1988 Anderson Barracudas                        
                         Rosser, Gustin, Sibersack, Bendel                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hudson Explorer Aquatic Team  'A'                 2:01.04    1:52.47*  22  
     1) Haas, Maggie 14                 2) Mathers, Ana 14                
     3) Palazzo, Gaby 14                4) O'Keefe, Kirsten 13            
                  27.93     1:00.46 (32.53)     1:27.20 (26.74)     1:52.47 (25.27)
  2 SwimStrong  'A'                                   1:58.51    1:54.01   18  
     1) Pasadyn, Cassandra 13           2) Ogrean, Hannah 14              
     3) Newbould, Julia 13              4) Lesniak, Pauliina 14           
                  29.25     1:02.45 (33.20)     1:28.53 (26.08)     1:54.01 (25.48)
  3 Lake Erie Silver Dolphin  'A'                     2:03.89    1:56.80   16  
     1) Brown, Portia 13                2) Jerry, Katherine 13            
     3) Meyer, Emma 14                  4) Crawford, Spencer 14           
                  29.85     1:03.20 (33.35)     1:31.65 (28.45)     1:56.80 (25.15)
  4 Lake Erie Silver Dolphin  'B'                     2:13.88    1:57.90   14  
     1) Xu, Erin 13                     2) Witterick-Laskin, Sophia 14    
     3) Lemay, Maggie 13                4) Ratino, Isabella 13            
                  29.97     1:08.37 (38.40)     1:30.42 (22.05)     1:57.90 (27.48)
  5 Solon Stars Swim Club  'A'                        2:03.37    1:58.91   12  
     1) Howell, Marley 14               2) Erkkila, Hailey 13             
     3) Leib, Gena 14                   4) D'Arcy, Jane 14                
                  29.34     1:03.75 (34.41)     1:58.91 (55.16)                    
  6 North East Ohio Nemesis  'A'                      2:04.46    2:00.06   10  
     1) Kelleher, Erin 13               2) Presley, Kathryn 13            
     3) McHugh, Maggie 13               4) Dregalla, Kaye 13              
                  30.15     1:03.53 (33.38)     1:33.28 (29.75)     2:00.06 (26.78)
  7 University Swim Club  'A'                         2:05.00    2:00.58    8  
     1) Ritchie, Jordan 13              2) Valentic, Katarina 13          
     3) Krolikowski, Jenna 14           4) Rudman, Peyton 13              
                  32.59     1:05.58 (32.99)     1:34.45 (28.87)     2:00.58 (26.13)
  8 Lake Shore Swim Club  'A'                         2:09.46    2:01.06    6  
     1) Sanchez, Isabelle 13            2) Whitehead, Ren 14              
     3) Hauck, Catherine 14             4) Monroe, Grace 13               
                  31.42     1:06.22 (34.80)     1:35.21 (28.99)     2:01.06 (25.85)
  9 Solon Stars Swim Club  'B'                        2:11.17    2:03.18    4  
     1) Gaydos, Kyleah 13               2) Staley, Shannon 13             
     3) Kloboves, Maria 14              4) Galchenko, Paulina 14          
                  33.05     1:05.40 (32.35)     1:36.10 (30.70)     2:03.18 (27.08)
 10 Mansfield Waves  'A'                              2:08.18    2:03.27    2  
     1) Fitzsimmons, Camille 14         2) McFarland, Alli 13             
     3) Moore, Sage 13                  4) Swank, Breanna 13              
                  32.75     1:04.27 (31.52)     1:34.38 (30.11)     2:03.27 (28.89)
 11 Shaker Sharks  'A'                                2:07.60    2:03.51  
     1) Gomez-Perez, Lia 13             2) Kerns, Grace 13                
     3) Ng, Gloria 14                   4) Madden, Macie 14               
                  31.73     1:04.93 (33.20)     1:35.60 (30.67)     2:03.51 (27.91)
 12 SwimStrong  'B'                                   2:08.98    2:04.60  
     1) Spencer, Jordyn 13              2) Jones, Bri 13                  
     3) Eyssen, Erika 13                4) Kahn, Emily 14                 
                  29.41     1:06.08 (36.67)     1:38.84 (32.76)     2:04.60 (25.76)
 13 B3 Aquatics  'A'                                  2:13.89    2:07.69  
     1) Reiss, McKenna 13               2) Roselli, Izzy 13               
     3) Miluk, Madison 13               4) Josse, Ines 13                 
                  32.57     1:07.45 (34.88)     1:37.83 (30.38)     2:07.69 (29.86)
 14 Cleveland Lorain Elyria Splash  'A'               2:13.64    2:07.72  
     1) Cruz, Taylor 13                 2) Williams, Abby 13              
     3) Judy, Kaylee 13                 4) Decker, Alexandra 14           
                  32.46     1:11.62 (39.16)     1:40.20 (28.58)     2:07.72 (27.52)
 
Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 4:01.31      3/1998 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Torpey, Thibonnier, Klaus, Strohl                 
  LE Swimmer: ! 4:01.31        1998 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Torpey, Thibonnier, Klaus, Strohl                 
    LE Event:   4:01.31      3/1998 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Torpey, Thibonnier, Klaus, Strohl                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hudson Explorer Aquatic Team  'A'                 4:19.04    4:09.46   22  
     1) Haas, Maggie 14                 2) Sapochetti, Lauren 13          
     3) Palazzo, Gaby 14                4) O'Keefe, Kirsten 13            
                  28.77       59.41 (59.41)     1:34.09 (34.68)   2:13.12 (1:13.71)
        2:40.28 (27.16)     3:12.51 (59.39)     3:39.37 (26.86)     4:09.46 (56.95)
  2 SwimStrong  'A'                                   4:11.86    4:11.49   18  
     1) Pasadyn, Cassandra 13           2) Ogrean, Hannah 14              
     3) Newbould, Julia 13              4) Kahn, Emily 14                 
                  29.61   1:01.68 (1:01.68)     1:35.90 (34.22)   2:15.45 (1:13.77)
        2:43.05 (27.60)   3:15.67 (1:00.22)     3:42.06 (26.39)     4:11.49 (55.82)
  3 Lake Erie Silver Dolphin  'B'                     4:20.58    4:17.73   16  
     1) Xu, Erin 13                     2) Witterick-Laskin, Sophia 14    
     3) Lemay, Maggie 13                4) Bednar, Allison 14             
                  31.41   1:04.27 (1:04.27)     1:38.29 (34.02)   2:17.16 (1:12.89)
        2:46.62 (29.46)   3:19.45 (1:02.29)     3:47.48 (28.03)     4:17.73 (58.28)
  4 Lake Erie Silver Dolphin  'A'                     4:08.97    4:18.60   14  
     1) Brown, Portia 13                2) Ferrante, Carmen 14            
     3) Meyer, Emma 14                  4) Crawford, Spencer 14           
                  33.16   1:07.45 (1:07.45)     1:40.92 (33.47)   2:19.51 (1:12.06)
        2:48.29 (28.78)   3:22.01 (1:02.50)     3:49.27 (27.26)     4:18.60 (56.59)
  5 Solon Stars Swim Club  'A'                        4:24.65    4:20.13   12  
     1) Howell, Marley 14               2) Erkkila, Hailey 13             
     3) Leib, Gena 14                   4) D'Arcy, Jane 14                
                  30.73   1:03.48 (1:03.48)     1:38.22 (34.74)   2:18.49 (1:15.01)
        2:49.13 (30.64)   3:24.69 (1:06.20)     3:50.99 (26.30)     4:20.13 (55.44)
  6 Shaker Sharks  'A'                                4:35.59    4:23.05   10  
     1) Bruckner, Nell 14               2) Kerns, Grace 13                
     3) Ng, Gloria 14                   4) Hertzer, Margo 14              
                  33.60   1:07.66 (1:07.66)     1:24.98 (17.32)     1:40.99 (33.33)
        2:19.48 (38.49)   2:50.03 (1:09.04)     3:25.26 (35.23)   4:23.05 (1:33.02)
  7 Lake Shore Swim Club  'A'                         4:27.13    4:26.05    8  
     1) Guilfoyle, Ellie 14             2) Cartwright, Alana 14           
     3) Monroe, Grace 13                4) Sanchez, Isabelle 13           
                  32.42   1:07.84 (1:07.84)     1:40.57 (32.73)   2:18.66 (1:10.82)
        2:51.30 (32.64)   3:27.76 (1:09.10)     3:55.49 (27.73)     4:26.05 (58.29)
  8 University Swim Club  'A'                         4:19.41    4:27.18    6  
     1) Ritchie, Jordan 13              2) Valentic, Katarina 13          
     3) Krolikowski, Jenna 14           4) Rudman, Peyton 13              
                  34.35   1:09.98 (1:09.98)     1:44.57 (34.59)   2:24.14 (1:14.16)
        2:54.01 (29.87)   3:29.13 (1:04.99)     3:56.55 (27.42)     4:27.18 (58.05)
  9 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      4:24.58    4:27.24    4  
     1) Glickberg, Emma 13              2) Martin, Anna 13                
     3) Weber, Anna 13                  4) Smith, Gina 14                 
                  33.17   1:14.63 (1:14.63)     1:43.63 (29.00)   2:23.10 (1:08.47)
        2:53.47 (30.37)   3:29.51 (1:06.41)     3:56.91 (27.40)     4:27.24 (57.73)
 10 Mansfield Waves  'A'                              4:36.46    4:31.24    2  
     1) Fitzsimmons, Camille 14         2) Moore, Sage 13                 
     3) McFarland, Alli 13              4) Cutrupi, Vivienne 13           
                  33.95   1:10.39 (1:10.39)     1:42.90 (32.51)   2:21.77 (1:11.38)
        2:51.10 (29.33)   3:25.60 (1:03.83)     3:55.56 (29.96)   4:31.24 (1:05.64)
 11 Solon Stars Swim Club  'B'                        4:37.57    4:33.40  
     1) Stavnicky, Kate 13              2) Galchenko, Paulina 14          
     3) Staley, Shannon 13              4) Gaydos, Kyleah 13              
                  34.63   1:10.36 (1:10.36)     1:46.33 (35.97)   2:28.68 (1:18.32)
        2:59.15 (30.47)   3:33.97 (1:05.29)     3:51.98 (18.01)     4:33.40 (59.43)
 12 SwimStrong  'B'                                   4:32.49    4:35.42  
     1) Spencer, Jordyn 13              2) Eyssen, Erika 13               
     3) Jones, Bri 13                   4) Martin, Dolores 14             
                  32.59   1:05.79 (1:05.79)     1:43.01 (37.22)   2:25.12 (1:19.33)
        2:55.98 (30.86)   3:32.43 (1:07.31)     4:02.63 (30.20)   4:35.42 (1:02.99)
 13 North East Ohio Nemesis  'A'                      4:28.21    4:36.84  
     1) Kelleher, Erin 13               2) Presley, Kathryn 13            
     3) McHugh, Maggie 13               4) Dregalla, Kaye 13              
                  31.37   1:04.63 (1:04.63)     1:40.76 (36.13)   2:20.30 (1:15.67)
        2:54.95 (34.65)   3:36.39 (1:16.09)     4:04.81 (28.42)   4:36.84 (1:00.45)
 14 Lake Shore Swim Club  'B'                         4:38.21    4:37.21  
     1) Hauck, Catherine 14             2) Casterline, Chloe 14           
     3) Downing, Caitlin 13             4) Whitehead, Ren 14              
                  34.26   1:10.60 (1:10.60)     1:26.10 (15.50)     1:46.67 (36.07)
        2:29.09 (42.42)   3:00.35 (1:13.68)     3:38.66 (38.31)   4:37.21 (1:36.86)
 15 B3 Aquatics  'A'                                  4:42.09    4:39.94  
     1) Reiss, McKenna 13               2) Josse, Ines 13                 
     3) Roselli, Izzy 13                4) Miluk, Madison 13              
                  33.30   1:08.62 (1:08.62)     1:24.05 (15.43)     1:47.58 (38.96)
        2:33.24 (45.66)   3:03.28 (1:15.70)     3:40.16 (36.88)   4:39.94 (1:36.66)
 16 Cleveland Lorain Elyria Splash  'A'               4:53.48    4:46.09  
     1) Cruz, Taylor 13                 2) Williams, Abby 13              
     3) Judy, Kaylee 13                 4) Decker, Alexandra 14           
                  34.32   1:11.04 (1:11.04)     1:52.03 (40.99)   2:41.09 (1:30.05)
        3:08.15 (27.06)   3:44.30 (1:03.21)     4:14.11 (29.81)   4:46.09 (1:01.79)
 
Girls 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
  LE Swimmer: ! 23.19        1996 Jill Siefers, UNA                            
    LE Event:   23.19        1996 Jill Siefers, UNA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Lester, Jackie            14 UN-Cleve. Splash          NT      25.93  
  2 Krolikowski, Jenna        14 University                NT      26.01  
 
Boys 9 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 27.31    3/9/2014 Maxton Lower, Mansfield-LE                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lower, Maxton              9 Mansfield              27.31      28.37   11  
  2 Esposito, Jacob            9 Silver Dolphins        30.21      29.58    9  
  3 Starling, Lucas            9 Mansfield              30.88      30.89    8  
  4 Cappabianca, Vittorio      9 Tiger Sharks           31.82      31.13    7  
  5 Gadd, Colin                9 SwimStrong             31.56      31.99    6  
  6 Wostmann, Andy             9 Vacationland           32.33      32.15    5  
 
Boys 9 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 27.31    3/9/2014 Maxton Lower, Mansfield-LE                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lower, Maxton              9 Mansfield              27.04      27.31* 
  2 Esposito, Jacob            9 Silver Dolphins        30.46      30.21  
  3 Starling, Lucas            9 Mansfield              31.57      30.88  
  4 Gadd, Colin                9 SwimStrong             32.89      31.56  
  5 Cappabianca, Vittorio      9 Tiger Sharks           31.36      31.82  
  6 Wostmann, Andy             9 Vacationland           32.31      32.33  
 
Boys 9 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:01.73    3/9/2014 Maxton Lower, Mansfield-LE                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lower, Maxton              9 Mansfield            1:01.73    1:04.13   11  
                  30.43     1:04.13 (33.70)                                        
  2 Cappabianca, Vittorio      9 Tiger Sharks         1:08.68    1:07.87    9  
                  32.35     1:07.87 (35.52)                                        
  3 Starling, Lucas            9 Mansfield            1:07.95    1:08.93    8  
                  32.95     1:08.93 (35.98)                                        
 
Boys 9 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:01.73    3/9/2014 Maxton Lower, Mansfield-LE                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lower, Maxton              9 Mansfield            1:01.49    1:01.73* 
                  29.68     1:01.73 (32.05)                                        
  2 Starling, Lucas            9 Mansfield            1:08.40    1:07.95  
                  32.13     1:07.95 (35.82)                                        
  3 Cappabianca, Vittorio      9 Tiger Sharks         1:07.50    1:08.68  
                  32.85     1:08.68 (35.83)                                        
 
Boys 9 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:25.53    3/8/2014 Vittorio Cappabianca, Tiger Sharks         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Cappabianca, Vittorio      9 Tiger Sharks         2:26.23    2:25.53*  11  
                  32.96     1:11.00 (38.04)     1:49.41 (38.41)     2:25.53 (36.12)
  2 Florio, Aidan              9 Ridgewood Y          2:26.27    2:28.45    9  
                  33.85     1:12.10 (38.25)     1:51.47 (39.37)     2:28.45 (36.98)
 
Boys 9 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:25.53    3/8/2014 Vittorio Cappabianca, Tiger Sharks         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cappabianca, Vittorio      9 Tiger Sharks         2:29.44    2:26.23  
                  32.73     1:11.01 (38.28)     1:49.53 (38.52)     2:26.23 (36.70)
  2 Florio, Aidan              9 Ridgewood Y          2:30.78    2:26.27  
                  33.11     1:11.66 (38.55)     1:50.95 (39.29)     2:26.27 (35.32)
 
Boys 9 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 6:26.69    3/7/2014 Vittorio Cappabianca, Tiger Sharks         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cappabianca, Vittorio      9 Tiger Sharks         6:47.06    6:26.69*  11  
                  33.69     1:12.51 (38.82)     1:51.98 (39.47)     2:31.28 (39.30)
        3:12.13 (40.85)     3:51.44 (39.31)     4:30.71 (39.27)     5:10.29 (39.58)
        5:49.75 (39.46)     6:26.69 (36.94)                                        
  2 Esposito, Jacob            9 Silver Dolphins      6:43.48    6:34.59    9  
                  33.15     1:12.86 (39.71)     1:52.67 (39.81)     2:33.23 (40.56)
        3:12.77 (39.54)     3:52.12 (39.35)     4:34.10 (41.98)     5:15.68 (41.58)
        5:55.07 (39.39)     6:34.59 (39.52)                                        
 
Boys 9 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 32.79    3/9/2014 Jacob Esposito, Silver Dolphins-             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Esposito, Jacob            9 Silver Dolphins        32.79      32.85   11  
  2 Florio, Aidan              9 Ridgewood Y            37.09      36.03    9  
  3 Sawicki, Roman             9 Hudson Heat            37.51      36.93    8  
  4 Wostmann, Andy             9 Vacationland           35.98      36.99    7  
  5 Begany, Nick               9 SwimStrong             36.94      37.11    6  
  6 Cappabianca, Vittorio      9 Tiger Sharks           38.05      37.43    5  
 
Boys 9 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 32.79    3/9/2014 Jacob Esposito, Silver Dolphins-             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Esposito, Jacob            9 Silver Dolphins        33.50      32.79* 
  2 Wostmann, Andy             9 Vacationland           37.02      35.98  
  3 Begany, Nick               9 SwimStrong             37.19      36.94  
  4 Florio, Aidan              9 Ridgewood Y            37.37      37.09  
  5 Sawicki, Roman             9 Hudson Heat            36.88      37.51  
  6 Cappabianca, Vittorio      9 Tiger Sharks           37.48      38.05  
 
Boys 9 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:21.14    3/8/2014 Nick Begany, SwimStrong-LE                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Begany, Nick               9 SwimStrong           1:21.14    1:21.29   11  
                  39.10     1:21.29 (42.19)                                        
  2 Goodman, Benjamin          9 Lake Shore           1:26.37    1:25.26    9  
                  41.08     1:25.26 (44.18)                                        
 
Boys 9 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:21.14    3/8/2014 Nick Begany, SwimStrong-LE                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Begany, Nick               9 SwimStrong           1:20.02    1:21.14* 
                  39.63     1:21.14 (41.51)                                        
  2 Goodman, Benjamin          9 Lake Shore           1:24.71    1:26.37  
                  40.46     1:26.37 (45.91)                                        
 -- Esposito, Jacob            9 Silver Dolphins      1:13.21         DQ  
                  35.15          DQ (38.92)                                        
 
Boys 9 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 38.11    3/8/2014 Maxton Lower, Mansfield-LE                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lower, Maxton              9 Mansfield              38.11      38.35   11  
  2 Goodman, Benjamin          9 Lake Shore             41.45      40.06    9  
  3 Gadd, Colin                9 SwimStrong             40.43      40.64    8  
  4 Cappabianca, Vittorio      9 Tiger Sharks           43.17      41.47    7  
 
Boys 9 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 38.11    3/8/2014 Maxton Lower, Mansfield-LE                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lower, Maxton              9 Mansfield              37.42      38.11* 
  2 Gadd, Colin                9 SwimStrong             41.31      40.43  
  3 Goodman, Benjamin          9 Lake Shore             40.99      41.45  
  4 Cappabianca, Vittorio      9 Tiger Sharks           41.96      43.17  
 
Boys 9 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:26.96    3/9/2014 Colin Gadd, SwimStrong-LE                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Gadd, Colin                9 SwimStrong           1:28.68    1:26.96*  11  
                  41.94     1:26.96 (45.02)                                        
 
Boys 9 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:26.96    3/9/2014 Colin Gadd, SwimStrong-LE                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gadd, Colin                9 SwimStrong           1:27.96    1:28.68  
                  41.87     1:28.68 (46.81)                                        
  2 Goodman, Benjamin          9 Lake Shore           1:29.31    1:39.47  
                  47.04     1:39.47 (52.43)                                        
 
Boys 9 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 29.64    3/9/2014 Maxton Lower, Mansfield-LE                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lower, Maxton              9 Mansfield              29.64      30.20   11  
  2 Esposito, Jacob            9 Silver Dolphins        31.07      30.86    9  
  3 Florio, Aidan              9 Ridgewood Y            36.10      34.74    8  
  4 Begany, Nick               9 SwimStrong             36.00      36.20    7  
  5 Sawicki, Roman             9 Hudson Heat            39.18      38.64    6  
 
Boys 9 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 29.64    3/9/2014 Maxton Lower, Mansfield-LE                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lower, Maxton              9 Mansfield              28.98      29.64* 
  2 Esposito, Jacob            9 Silver Dolphins        31.62      31.07  
  3 Begany, Nick               9 SwimStrong             37.61      36.00  
  4 Florio, Aidan              9 Ridgewood Y            35.25      36.10  
  5 Sawicki, Roman             9 Hudson Heat            37.77      39.18  
 
Boys 9 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:06.35    3/8/2014 Maxton Lower, Mansfield-LE                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lower, Maxton              9 Mansfield            1:07.72    1:06.35*  11  
                  31.13     1:06.35 (35.22)                                        
  2 Esposito, Jacob            9 Silver Dolphins      1:13.58    1:08.37    9  
                  31.96     1:08.37 (36.41)                                        
 
Boys 9 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:06.35    3/8/2014 Maxton Lower, Mansfield-LE                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lower, Maxton              9 Mansfield            1:05.33    1:07.72  
                  31.65     1:07.72 (36.07)                                        
  2 Esposito, Jacob            9 Silver Dolphins      1:12.92    1:13.58  
                  33.76     1:13.58 (39.82)                                        
 
Boys 9 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 1:12.77    3/8/2014 Maxton Lower, Mansfield-LE                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lower, Maxton              9 Mansfield            1:12.77    1:14.21   11  
                  33.63     1:14.21 (40.58)                                        
  2 Esposito, Jacob            9 Silver Dolphins      1:20.04    1:18.14    9  
                  33.93     1:18.14 (44.21)                                        
  3 Cappabianca, Vittorio      9 Tiger Sharks         1:21.39    1:19.32    8  
                  37.47     1:19.32 (41.85)                                        
  4 Begany, Nick               9 SwimStrong           1:23.42    1:19.96    7  
                  36.13     1:19.96 (43.83)                                        
 
Boys 9 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 1:12.77    3/8/2014 Maxton Lower, Mansfield-LE                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lower, Maxton              9 Mansfield            1:12.89    1:12.77* 
                  33.55     1:12.77 (39.22)                                        
  2 Esposito, Jacob            9 Silver Dolphins      1:18.20    1:20.04  
                  35.88     1:20.04 (44.16)                                        
  3 Cappabianca, Vittorio      9 Tiger Sharks         1:19.46    1:21.39  
                  39.11     1:21.39 (42.28)                                        
  4 Begany, Nick               9 SwimStrong           1:22.21    1:23.42  
                  37.58     1:23.42 (45.84)                                        
 -- Gadd, Colin                9 SwimStrong           1:26.53         DQ  
                  42.17          DQ (45.84)                                        
 
Boys 9 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:35.07    3/7/2014 Maxton Lower, Mansfield-LE                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lower, Maxton              9 Mansfield            2:36.43    2:35.07*  11  
                  31.68     1:12.23 (40.55)     2:00.18 (47.95)     2:35.07 (34.89)
  2 Cappabianca, Vittorio      9 Tiger Sharks         2:50.10    2:47.98    9  
                  39.67     1:22.01 (42.34)     2:11.26 (49.25)     2:47.98 (36.72)
  3 Esposito, Jacob            9 Silver Dolphins      2:48.60    2:48.17    8  
                  33.27     1:15.97 (42.70)     2:09.38 (53.41)     2:48.17 (38.79)
 -- Goodman, Benjamin          9 Lake Shore           3:03.59         DQ  
                  41.77     1:26.46 (44.69)     2:22.32 (55.86)          DQ (39.64)
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 26.74    3/9/2014 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hong, Tyler               10 Lake Shore             27.56      26.74*  11  
  2 Metz, Thomas              10 Silver Dolphins        28.93      28.41    9  
  3 Boyd, Dean                10 Penguin                28.42      28.49    8  
  4 Murtha, Micah             10 Lake Shore             28.96      29.26    7  
  5 Holmes, Tanner            10 Mansfield              29.72      29.99    5.5
  5 Peters, Aidan             10 B3                     29.70      29.99    5.5
  7 Ross, Sam                 10 Medina Rec             30.56      30.19    4  
  8 Wolke, Christian          10 Silver Dolphins        30.57      30.33    3  
  9 Kavalec, Jacob            10 Ridgewood Y            30.54      30.48    2  
 10 Dietz, Will               10 Silver Dolphins        31.51      31.20    1  
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 26.74    3/9/2014 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hong, Tyler               10 Lake Shore             26.91      27.56  
  2 Boyd, Dean                10 Penguin                28.94      28.42  
  3 Metz, Thomas              10 Silver Dolphins        29.74      28.93  
  4 Murtha, Micah             10 Lake Shore             29.39      28.96  
  5 Peters, Aidan             10 B3                     31.00      29.70  
  6 Holmes, Tanner            10 Mansfield              30.34      29.72  
  7 Kavalec, Jacob            10 Ridgewood Y            30.37      30.54  
  8 Ross, Sam                 10 Medina Rec             31.35      30.56  
  9 Wolke, Christian          10 Silver Dolphins        30.88      30.57  
 10 Dietz, Will               10 Silver Dolphins        31.37      31.51  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Szoke, David              10 Shaker                 32.63      32.04  
 12 Montag, Mitchell          10 Ridgewood Y            32.45      32.36  
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 58.40    3/9/2014 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hong, Tyler               10 Lake Shore           1:00.53      58.40*  11  
                  28.97       58.40 (29.43)                                        
  2 Podrez, Alex              10 Silver Dolphins      1:01.76    1:01.47    9  
                  29.65     1:01.47 (31.82)                                        
  3 Metz, Thomas              10 Silver Dolphins      1:05.65    1:01.60    8  
                  29.85     1:01.60 (31.75)                                        
  4 Boyd, Dean                10 Penguin              1:05.77    1:04.47    7  
                  30.04     1:04.47 (34.43)                                        
  5 Holmes, Tanner            10 Mansfield            1:06.02    1:05.31    6  
                  31.37     1:05.31 (33.94)                                        
  6 Wolke, Christian          10 Silver Dolphins      1:05.71    1:05.68    5  
                  31.13     1:05.68 (34.55)                                        
  7 Peters, Aidan             10 B3                   1:07.00    1:07.21    4  
                  31.52     1:07.21 (35.69)                                        
  8 Ross, Sam                 10 Medina Rec           1:08.92    1:07.38    3  
                  31.63     1:07.38 (35.75)                                        
  9 Murtha, Micah             10 Lake Shore           1:08.27    1:07.85    2  
                  31.95     1:07.85 (35.90)                                        
 10 Kavalec, Jacob            10 Ridgewood Y          1:09.92    1:10.10    1  
                  33.49     1:10.10 (36.61)                                        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 58.40    3/9/2014 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hong, Tyler               10 Lake Shore             58.64    1:00.53  
                  29.61     1:00.53 (30.92)                                        
  2 Podrez, Alex              10 Silver Dolphins      1:00.96    1:01.76  
                  29.90     1:01.76 (31.86)                                        
  3 Metz, Thomas              10 Silver Dolphins      1:02.26    1:05.65  
                  31.81     1:05.65 (33.84)                                        
  4 Wolke, Christian          10 Silver Dolphins      1:06.24    1:05.71  
                  31.53     1:05.71 (34.18)                                        
  5 Boyd, Dean                10 Penguin              1:07.57    1:05.77  
                  31.25     1:05.77 (34.52)                                        
  6 Holmes, Tanner            10 Mansfield            1:07.73    1:06.02  
                  31.75     1:06.02 (34.27)                                        
  7 Peters, Aidan             10 B3                   1:07.47    1:07.00  
                  31.20     1:07.00 (35.80)                                        
  8 Murtha, Micah             10 Lake Shore           1:07.62    1:08.27  
                  32.82     1:08.27 (35.45)                                        
  9 Ross, Sam                 10 Medina Rec           1:13.63    1:08.92  
                  32.19     1:08.92 (36.73)                                        
 10 Kavalec, Jacob            10 Ridgewood Y          1:07.42    1:09.92  
                  33.47     1:09.92 (36.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Szoke, David              10 Shaker               1:09.22    1:10.28  
                  33.52     1:10.28 (36.76)                                        
 12 Elmore, Vincent           10 UN-Sailfish          1:13.41    1:11.91  
                  33.34     1:11.91 (38.57)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Shaker, Isaac             10 Silver Dolphins      1:10.58    1:12.15  
                  33.36     1:12.15 (38.79)                                        
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:06.65    3/8/2014 Alex Podrez, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Podrez, Alex              10 Silver Dolphins      2:12.84    2:06.65*  11  
                  29.58     1:02.19 (32.61)     1:35.17 (32.98)     2:06.65 (31.48)
  2 Hong, Tyler               10 Lake Shore           2:12.12    2:06.73    9  
                  30.42     1:03.03 (32.61)     1:35.78 (32.75)     2:06.73 (30.95)
  3 Holmes, Tanner            10 Mansfield            2:28.44    2:21.91    8  
                  31.65     1:08.47 (36.82)     1:46.07 (37.60)     2:21.91 (35.84)
  4 Wolke, Christian          10 Silver Dolphins      2:22.31    2:23.69    7  
                  32.12     1:08.80 (36.68)     1:46.91 (38.11)     2:23.69 (36.78)
  5 Shaker, Isaac             10 Silver Dolphins      2:29.93    2:28.99    6  
                  33.14     1:11.68 (38.54)     1:50.51 (38.83)     2:28.99 (38.48)
  6 Szoke, David              10 Shaker               2:29.55    2:30.11    5  
                  34.27     1:11.38 (37.11)     1:51.11 (39.73)     2:30.11 (39.00)
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:06.65    3/8/2014 Alex Podrez, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hong, Tyler               10 Lake Shore           2:06.42    2:12.12  
                  30.55     1:05.02 (34.47)     1:39.93 (34.91)     2:12.12 (32.19)
  2 Podrez, Alex              10 Silver Dolphins      2:09.50    2:12.84  
                  30.70     1:04.86 (34.16)     1:40.06 (35.20)     2:12.84 (32.78)
  3 Wolke, Christian          10 Silver Dolphins      2:19.92    2:22.31  
                  32.10     1:08.57 (36.47)     1:46.22 (37.65)     2:22.31 (36.09)
  4 Holmes, Tanner            10 Mansfield            2:22.29    2:28.44  
                  32.69     1:10.33 (37.64)     1:49.84 (39.51)     2:28.44 (38.60)
  5 Szoke, David              10 Shaker               2:29.68    2:29.55  
                  33.23     1:11.52 (38.29)     1:51.61 (40.09)     2:29.55 (37.94)
  6 Shaker, Isaac             10 Silver Dolphins      2:25.61    2:29.93  
                  33.45     1:12.43 (38.98)     1:52.63 (40.20)     2:29.93 (37.30)
 
Boys 10 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 5:37.55    3/7/2014 Alex Podrez, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Podrez, Alex              10 Silver Dolphins      5:42.68    5:37.55*  11  
                  30.73     1:04.63 (33.90)     1:38.22 (33.59)     2:12.15 (33.93)
        2:46.14 (33.99)     3:20.24 (34.10)     3:54.50 (34.26)     4:29.26 (34.76)
        5:04.01 (34.75)     5:37.55 (33.54)                                        
  2 Hong, Tyler               10 Lake Shore           5:53.82    5:38.80    9  
                  30.91     1:04.70 (33.79)     1:39.57 (34.87)     2:14.30 (34.73)
        2:49.53 (35.23)     3:24.10 (34.57)     3:58.46 (34.36)     4:33.05 (34.59)
        5:06.82 (33.77)     5:38.80 (31.98)                                        
  3 Wolke, Christian          10 Silver Dolphins      6:12.67    6:10.80    8  
                  31.51     1:07.84 (36.33)     1:44.81 (36.97)     2:22.43 (37.62)
        3:00.64 (38.21)     3:39.01 (38.37)     4:17.96 (38.95)     4:56.56 (38.60)
        5:34.64 (38.08)     6:10.80 (36.16)                                        
  4 Shaker, Isaac             10 Silver Dolphins      6:22.70    6:19.91    7  
                  33.16     1:10.97 (37.81)     1:50.02 (39.05)     2:28.82 (38.80)
        3:08.20 (39.38)     3:47.20 (39.00)     4:26.49 (39.29)     5:04.10 (37.61)
        5:41.97 (37.87)     6:19.91 (37.94)                                        
  5 Dietz, Will               10 Silver Dolphins      6:47.43    6:24.43    6  
                  33.39     1:13.05 (39.66)     1:51.80 (38.75)     2:31.90 (40.10)
        3:11.65 (39.75)     3:51.13 (39.48)     4:31.78 (40.65)     5:11.91 (40.13)
        5:50.13 (38.22)     6:24.43 (34.30)                                        
  6 Peters, Aidan             10 B3                   6:50.64    6:33.50    5  
                  33.24     1:10.84 (37.60)     1:50.17 (39.33)     2:30.09 (39.92)
        3:10.39 (40.30)     3:52.18 (41.79)     4:32.85 (40.67)     5:13.80 (40.95)
        5:56.09 (42.29)     6:33.50 (37.41)                                        
  7 Szoke, David              10 Shaker               6:50.65    6:33.66    4  
                  33.46     1:12.15 (38.69)     1:51.96 (39.81)     2:32.85 (40.89)
        3:13.86 (41.01)     3:54.60 (40.74)     4:36.26 (41.66)     5:15.72 (39.46)
        5:55.68 (39.96)     6:33.66 (37.98)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 32.14    3/9/2014 Alex Podrez, Silver Dolphins-                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Podrez, Alex              10 Silver Dolphins        32.42      32.14*  11  
  2 Metz, Thomas              10 Silver Dolphins        33.78      33.19    9  
  3 Brown, Connor             10 Silver Dolphins        33.90      33.54    8  
  4 Rooney, Josh              10 Solon                  34.91      34.21    7  
  5 Peters, Aidan             10 B3                     35.10      34.82    6  
  6 Murtha, Micah             10 Lake Shore             35.16      35.07    5  
  7 Shaker, Isaac             10 Silver Dolphins        37.59      36.42    4  
  8 Montag, Mitchell          10 Ridgewood Y            37.19      36.57    3  
  9 Turnbull, Keith           10 Tiger Sharks           38.29      38.12    2  
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 32.14    3/9/2014 Alex Podrez, Silver Dolphins-                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Podrez, Alex              10 Silver Dolphins        32.72      32.42  
  2 Metz, Thomas              10 Silver Dolphins        33.04      33.78  
  3 Brown, Connor             10 Silver Dolphins        34.04      33.90  
  4 Rooney, Josh              10 Solon                  34.91      34.91  
  5 Peters, Aidan             10 B3                     34.77      35.10  
  6 Murtha, Micah             10 Lake Shore             34.97      35.16  
  7 Montag, Mitchell          10 Ridgewood Y            37.08      37.19  
  8 Shaker, Isaac             10 Silver Dolphins        36.88      37.59  
  9 Turnbull, Keith           10 Tiger Sharks           37.56      38.29  
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:07.67    3/8/2014 Alex Podrez, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Podrez, Alex              10 Silver Dolphins      1:07.67    1:09.33   11  
                  33.78     1:09.33 (35.55)                                        
  2 Brown, Connor             10 Silver Dolphins      1:11.91    1:10.87    9  
                  34.82     1:10.87 (36.05)                                        
  3 Metz, Thomas              10 Silver Dolphins      1:11.53    1:10.96    8  
                  35.53     1:10.96 (35.43)                                        
  4 Rooney, Josh              10 Solon                1:15.09    1:15.12    7  
                  36.10     1:15.12 (39.02)                                        
  5 Kavalec, Jacob            10 Ridgewood Y          1:16.05    1:15.84    6  
                  36.37     1:15.84 (39.47)                                        
  6 Peters, Aidan             10 B3                   1:17.28    1:16.12    5  
                  36.28     1:16.12 (39.84)                                        
  7 Murtha, Micah             10 Lake Shore           1:18.60    1:16.78    4  
                  36.99     1:16.78 (39.79)                                        
  8 Montag, Mitchell          10 Ridgewood Y          1:19.90    1:19.17    3  
                  38.57     1:19.17 (40.60)                                        
  9 Shaker, Isaac             10 Silver Dolphins      1:20.99    1:20.85    2  
                  38.96     1:20.85 (41.89)                                        
 10 Turnbull, Keith           10 Tiger Sharks         1:20.42    1:21.26    1  
                  39.74     1:21.26 (41.52)                                        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:07.67    3/8/2014 Alex Podrez, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Podrez, Alex              10 Silver Dolphins      1:07.71    1:07.67* 
                  33.03     1:07.67 (34.64)                                        
  2 Metz, Thomas              10 Silver Dolphins      1:11.74    1:11.53  
                  35.04     1:11.53 (36.49)                                        
  3 Brown, Connor             10 Silver Dolphins      1:11.88    1:11.91  
                  34.67     1:11.91 (37.24)                                        
  4 Rooney, Josh              10 Solon                1:15.16    1:15.09  
                  36.22     1:15.09 (38.87)                                        
  5 Kavalec, Jacob            10 Ridgewood Y          1:12.71    1:16.05  
                  37.76     1:16.05 (38.29)                                        
  6 Peters, Aidan             10 B3                   1:15.69    1:17.28  
                  37.13     1:17.28 (40.15)                                        
  7 Murtha, Micah             10 Lake Shore           1:15.51    1:18.60  
                  38.27     1:18.60 (40.33)                                        
  8 Montag, Mitchell          10 Ridgewood Y          1:18.41    1:19.90  
                  39.54     1:19.90 (40.36)                                        
  9 Turnbull, Keith           10 Tiger Sharks         1:19.32    1:20.42  
                  39.41     1:20.42 (41.01)                                        
 10 Shaker, Isaac             10 Silver Dolphins      1:19.57    1:20.99  
                  39.58     1:20.99 (41.41)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 37.16    3/8/2014 Dean Boyd, Penguin-LE                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Boyd, Dean                10 Penguin                37.75      37.16*  11  
  2 Trumpower, Evan           10 Mansfield              38.72      37.61    9  
  3 Metz, Thomas              10 Silver Dolphins        39.32      38.68    8  
  4 Wolke, Christian          10 Silver Dolphins        38.95      38.77    7  
  5 Murtha, Micah             10 Lake Shore             39.65      39.37    6  
  6 Szoke, David              10 Shaker                 40.13      40.77    5  
  7 Dietz, Will               10 Silver Dolphins        41.89      41.14    4  
  8 Peters, Aidan             10 B3                     42.62      41.91    3  
 -- Montag, Mitchell          10 Ridgewood Y            45.09         DQ  
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 37.16    3/8/2014 Dean Boyd, Penguin-LE                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Boyd, Dean                10 Penguin                38.22      37.75  
  2 Trumpower, Evan           10 Mansfield              38.27      38.72  
  3 Wolke, Christian          10 Silver Dolphins        38.60      38.95  
  4 Metz, Thomas              10 Silver Dolphins        39.35      39.32  
  5 Murtha, Micah             10 Lake Shore             40.71      39.65  
  6 Szoke, David              10 Shaker                 41.07      40.13  
  7 Dietz, Will               10 Silver Dolphins        42.48      41.89  
  8 Peters, Aidan             10 B3                     41.79      42.62  
  9 Montag, Mitchell          10 Ridgewood Y            45.78      45.09  
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:20.06    3/9/2014 Alex Podrez, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Podrez, Alex              10 Silver Dolphins      1:23.95    1:20.06*  11  
                  38.43     1:20.06 (41.63)                                        
  2 Wolke, Christian          10 Silver Dolphins      1:23.55    1:22.94    9  
                  38.54     1:22.94 (44.40)                                        
  3 Brown, Connor             10 Silver Dolphins      1:27.45    1:25.28    8  
                  41.14     1:25.28 (44.14)                                        
  4 Szoke, David              10 Shaker               1:28.24    1:25.56    7  
                  40.49     1:25.56 (45.07)                                        
  5 Dietz, Will               10 Silver Dolphins      1:29.51    1:30.04    6  
                  43.36     1:30.04 (46.68)                                        
  6 Shaker, Isaac             10 Silver Dolphins      1:35.52    1:31.59    5  
                  43.30     1:31.59 (48.29)                                        
  7 Elmore, Vincent           10 UN-Sailfish          1:29.14    1:33.39    4  
                  44.04     1:33.39 (49.35)                                        
  8 Rooney, Josh              10 Solon                1:35.16    1:33.80    3  
                  43.73     1:33.80 (50.07)                                        
 -- Trumpower, Evan           10 Mansfield            1:24.63         DQ  
                  38.86          DQ (44.21)                                        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:20.06    3/9/2014 Alex Podrez, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wolke, Christian          10 Silver Dolphins      1:22.56    1:23.55  
                  39.04     1:23.55 (44.51)                                        
  2 Podrez, Alex              10 Silver Dolphins      1:19.04    1:23.95  
                  39.47     1:23.95 (44.48)                                        
  3 Trumpower, Evan           10 Mansfield            1:22.79    1:24.63  
                  40.13     1:24.63 (44.50)                                        
  4 Brown, Connor             10 Silver Dolphins      1:26.64    1:27.45  
                  41.75     1:27.45 (45.70)                                        
  5 Szoke, David              10 Shaker               1:32.23    1:28.24  
                  42.43     1:28.24 (45.81)                                        
  6 Elmore, Vincent           10 UN-Sailfish          1:29.52    1:29.14  
                  42.43     1:29.14 (46.71)                                        
  7 Dietz, Will               10 Silver Dolphins      1:29.65    1:29.51  
                  42.92     1:29.51 (46.59)                                        
  8 Rooney, Josh              10 Solon                1:36.40    1:35.16  
                  44.45     1:35.16 (50.71)                                        
  9 Shaker, Isaac             10 Silver Dolphins      1:37.16    1:35.52  
                  45.80     1:35.52 (49.72)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 29.77    3/9/2014 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hong, Tyler               10 Lake Shore             31.07      29.77*  11  
  2 Boyd, Dean                10 Penguin                31.33      31.33    9  
  3 Brown, Connor             10 Silver Dolphins        32.77      31.58    8  
  4 Holmes, Tanner            10 Mansfield              32.14      31.96    7  
  5 Kavalec, Jacob            10 Ridgewood Y            33.16      32.30    6  
  6 Dietz, Will               10 Silver Dolphins        32.98      32.72    5  
  7 Rooney, Josh              10 Solon                  34.82      33.86    4  
  8 Cossin, Dylan             10 Hudson Heat            35.53      34.69    3  
  9 Turnbull, Keith           10 Tiger Sharks           40.21      38.49    2  
 -- Trumpower, Evan           10 Mansfield              39.58         DQ  
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 29.77    3/9/2014 Tyler Hong, Lake Shore-LE                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hong, Tyler               10 Lake Shore             31.32      31.07  
  2 Boyd, Dean                10 Penguin                30.66      31.33  
  3 Holmes, Tanner            10 Mansfield              32.71      32.14  
  4 Brown, Connor             10 Silver Dolphins        31.89      32.77  
  5 Dietz, Will               10 Silver Dolphins        35.02      32.98  
  6 Kavalec, Jacob            10 Ridgewood Y            32.77      33.16  
  7 Rooney, Josh              10 Solon                  35.13      34.82  
  8 Cossin, Dylan             10 Hudson Heat            36.49      35.53  
  9 Trumpower, Evan           10 Mansfield              37.99      39.58  
 10 Turnbull, Keith           10 Tiger Sharks           36.77      40.21  
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:07.68    3/8/2014 Tyler Hong, Lake Shore-LE                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hong, Tyler               10 Lake Shore           1:08.95    1:07.68*  11  
                  31.57     1:07.68 (36.11)                                        
  2 Brown, Connor             10 Silver Dolphins      1:11.49    1:11.02    9  
                  32.62     1:11.02 (38.40)                                        
  3 Kavalec, Jacob            10 Ridgewood Y          1:16.19    1:13.40    8  
                  34.43     1:13.40 (38.97)                                        
  4 Dietz, Will               10 Silver Dolphins      1:14.52    1:15.40    7  
                  34.55     1:15.40 (40.85)                                        
  5 Rooney, Josh              10 Solon                1:19.04    1:18.42    6  
                  34.69     1:18.42 (43.73)                                        
  6 Cossin, Dylan             10 Hudson Heat          1:23.86    1:24.35    5  
                  39.21     1:24.35 (45.14)                                        
  7 Turnbull, Keith           10 Tiger Sharks         1:31.43    1:32.17    4  
                  42.46     1:32.17 (49.71)                                        
 -- Holmes, Tanner            10 Mansfield            1:15.41         DQ  
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:07.68    3/8/2014 Tyler Hong, Lake Shore-LE                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hong, Tyler               10 Lake Shore           1:06.30    1:08.95  
                  32.37     1:08.95 (36.58)                                        
  2 Brown, Connor             10 Silver Dolphins      1:11.35    1:11.49  
                  33.21     1:11.49 (38.28)                                        
  3 Dietz, Will               10 Silver Dolphins      1:16.45    1:14.52  
                  34.18     1:14.52 (40.34)                                        
  4 Holmes, Tanner            10 Mansfield            1:13.55    1:15.41  
                  35.23     1:15.41 (40.18)                                        
  5 Kavalec, Jacob            10 Ridgewood Y          1:17.53    1:16.19  
                  35.28     1:16.19 (40.91)                                        
  6 Rooney, Josh              10 Solon                1:19.41    1:19.04  
                  36.15     1:19.04 (42.89)                                        
  7 Cossin, Dylan             10 Hudson Heat          1:23.81    1:23.86  
                  39.68     1:23.86 (44.18)                                        
  8 Turnbull, Keith           10 Tiger Sharks         1:25.63    1:31.43  
                  41.50     1:31.43 (49.93)                                        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 1:09.08    3/8/2014 Alex Podrez, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Podrez, Alex              10 Silver Dolphins      1:11.40    1:09.08*  11  
                  32.13     1:09.08 (36.95)                                        
  2 Hong, Tyler               10 Lake Shore           1:12.73    1:09.24    9  
                  32.58     1:09.24 (36.66)                                        
  3 Metz, Thomas              10 Silver Dolphins      1:11.93    1:10.99    8  
                  34.01     1:10.99 (36.98)                                        
  4 Brown, Connor             10 Silver Dolphins      1:13.82    1:12.31    7  
                  34.21     1:12.31 (38.10)                                        
  5 Boyd, Dean                10 Penguin              1:14.86    1:13.96    6  
                  32.65     1:13.96 (41.31)                                        
  6 Holmes, Tanner            10 Mansfield            1:18.58    1:14.42    5  
                  34.21     1:14.42 (40.21)                                        
  7 Wolke, Christian          10 Silver Dolphins      1:15.59    1:15.48    4  
                  36.30     1:15.48 (39.18)                                        
  8 Dietz, Will               10 Silver Dolphins      1:16.57    1:17.08    3  
                  35.45     1:17.08 (41.63)                                        
  9 Rooney, Josh              10 Solon                1:17.84    1:18.36    2  
                  33.82     1:18.36 (44.54)                                        
 10 Peters, Aidan             10 B3                   1:17.35    1:20.82    1  
                  36.65     1:20.82 (44.17)                                        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 1:09.08    3/8/2014 Alex Podrez, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Podrez, Alex              10 Silver Dolphins      1:09.39    1:11.40  
                  33.01     1:11.40 (38.39)                                        
  2 Metz, Thomas              10 Silver Dolphins      1:14.21    1:11.93  
                  34.26     1:11.93 (37.67)                                        
  3 Hong, Tyler               10 Lake Shore           1:08.84    1:12.73  
                  33.78     1:12.73 (38.95)                                        
  4 Brown, Connor             10 Silver Dolphins      1:15.99    1:13.82  
                  33.19     1:13.82 (40.63)                                        
  5 Boyd, Dean                10 Penguin              1:19.29    1:14.86  
                  33.49     1:14.86 (41.37)                                        
  6 Wolke, Christian          10 Silver Dolphins      1:15.14    1:15.59  
                  36.00     1:15.59 (39.59)                                        
  7 Dietz, Will               10 Silver Dolphins      1:19.20    1:16.57  
                  35.97     1:16.57 (40.60)                                        
  8 Peters, Aidan             10 B3                   1:19.09    1:17.35  
                  35.20     1:17.35 (42.15)                                        
  9 Rooney, Josh              10 Solon                1:17.61    1:17.84  
                  34.16     1:17.84 (43.68)                                        
 10 Holmes, Tanner            10 Mansfield            1:16.70    1:18.58  
                  36.00     1:18.58 (42.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Murtha, Micah             10 Lake Shore           1:19.50    1:19.94  
                  37.74     1:19.94 (42.20)                                        
 12 Kavalec, Jacob            10 Ridgewood Y          1:19.48    1:20.11  
                  36.32     1:20.11 (43.79)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Shaker, Isaac             10 Silver Dolphins      1:21.84    1:23.40  
                  37.14     1:23.40 (46.26)                                        
 14 Trumpower, Evan           10 Mansfield            1:23.28    1:25.35  
                  40.72     1:25.35 (44.63)                                        
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:24.55    3/7/2014 Alex Podrez, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Podrez, Alex              10 Silver Dolphins      2:24.52    2:24.55*  11  
                  32.27     1:08.71 (36.44)     1:51.99 (43.28)     2:24.55 (32.56)
  2 Metz, Thomas              10 Silver Dolphins      2:34.40    2:33.30    9  
                  33.94     1:10.49 (36.55)     1:57.22 (46.73)     2:33.30 (36.08)
  3 Wolke, Christian          10 Silver Dolphins      2:38.15    2:38.91    8  
                  37.98     1:17.87 (39.89)     2:02.17 (44.30)     2:38.91 (36.74)
  4 Holmes, Tanner            10 Mansfield            2:45.18    2:44.09    7  
                  34.91     1:16.94 (42.03)     2:05.92 (48.98)     2:44.09 (38.17)
  5 Dietz, Will               10 Silver Dolphins      2:50.26    2:45.40    6  
                  36.70     1:19.00 (42.30)     2:09.00 (50.00)     2:45.40 (36.40)
  6 Rooney, Josh              10 Solon                2:48.69    2:45.76    5  
                  34.88     1:14.35 (39.47)     2:06.93 (52.58)     2:45.76 (38.83)
  7 Shaker, Isaac             10 Silver Dolphins      2:47.41    2:52.63    4  
                  39.62     1:21.84 (42.22)     2:14.96 (53.12)     2:52.63 (37.67)
 -- Hong, Tyler               10 Lake Shore           2:30.08         DQ  
                  33.52     1:12.20 (38.68)     1:55.75 (43.55)          DQ (33.77)
 -- Brown, Connor             10 Silver Dolphins      2:32.85         DQ  
                  33.39     1:13.58 (40.19)     1:58.82 (45.24)          DQ (35.22)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:56.39    3/9/2014 Lake Erie Silver Dolphin, Silver Dolphins- 
                         A Podrez, E Esposito, C Wolke, T Metz             
  LE Swimmer: ! 1:56.58        2004 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Gaudiani, Ranallo, Stang, Crane                   
    LE Event:   1:55.25        1993 Birmingham-Bloomfield Atlantis             
                         Farber, Kemsley, Spiegel, Kennedy                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lake Erie Silver Dolphin  'A'                     2:02.73    1:56.39*  22  
     1) Podrez, Alex 10                 2) Esposito, Jacob 9              
     3) Wolke, Christian 10             4) Metz, Thomas 10                
                  29.29       58.78 (29.49)     1:28.54 (29.76)     1:56.39 (27.85)
  2 Mansfield Waves  'A'                              2:03.24    2:02.52   18  
     1) Lower, Maxton 9                 2) Holmes, Tanner 10              
     3) Starling, Lucas 9               4) Trumpower, Evan 10             
                  28.65       58.62 (29.97)     1:29.11 (30.49)     2:02.52 (33.41)
  3 Lake Erie Silver Dolphin  'B'                     2:12.72    2:05.64   16  
     1) Brown, Connor 10                2) Eyler, Jared 10                
     3) Shaker, Isaac 10                4) Dietz, Will 10                 
                  30.58     1:01.81 (31.23)     1:34.68 (32.87)     2:05.64 (30.96)
  4 Lake Shore Swim Club  'A'                         2:09.79    2:08.75   14  
     1) Murtha, Micah 10                2) Goodman, Benjamin 9            
     3) Martens, Braden 10              4) Hong, Tyler 10                 
                  29.95     1:06.60 (36.65)     1:41.21 (34.61)     2:08.75 (27.54)
  5 SwimStrong  'A'                                   2:14.34    2:11.07   12  
     1) Schnell, Zachary 10             2) Wendenhof, Charlie 9           
     3) Begany, Nick 9                  4) Gadd, Colin 9                  
                  33.43     1:06.27 (32.84)     1:38.89 (32.62)     2:11.07 (32.18)
  6 Hudson Explorer Aquatic Team  'A'                 2:18.24    2:11.59   10  
     1) Cossin, Dylan 10                2) Baylor, Seth 10                
     3) Barzellato, Justin 9            4) Sawicki, Roman 9               
                  32.88     1:06.05 (33.17)     1:38.10 (32.05)     2:11.59 (33.49)
 -- Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      2:11.37         DQ  
     1) Florio, Aidan 9                 2) Cucu, Alexandru 7              
     3) Montag, Mitchell 10             4) Kavalec, Jacob 10              
                  31.66     1:08.40 (36.74)     1:41.09 (32.69)          DQ (30.04)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 2:09.28    3/8/2014 Lake Erie Silver Dolphin, Silver Dolphins- 
                         A Podrez, C Wolke, C Brown, T Metz                
  LE Swimmer: ! 2:10.61        1991 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Salomon, Stacy, Kamienski, Fitzgerald             
    LE Event:   2:10.61        1991 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Salomon, Stacy, Kamienski, Fitzgerald             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lake Erie Silver Dolphin  'A'                     2:15.85    2:09.28*  22  
     1) Podrez, Alex 10                 2) Wolke, Christian 10            
     3) Brown, Connor 10                4) Metz, Thomas 10                
                  32.28     1:09.98 (37.70)     1:41.18 (31.20)     2:09.28 (28.10)
  2 Mansfield Waves  'A'                              2:15.88    2:14.23   18  
     1) Holmes, Tanner 10               2) Trumpower, Evan 10             
     3) Lower, Maxton 9                 4) Starling, Lucas 9              
                  34.62     1:13.41 (38.79)     1:43.85 (30.44)     2:14.23 (30.38)
  3 Lake Erie Silver Dolphin  'B'                     2:25.84    2:22.05   16  
     1) Shaker, Isaac 10                2) Dietz, Will 10                 
     3) Esposito, Jacob 9               4) Eyler, Jared 10                
                  37.37     1:18.57 (41.20)     1:50.88 (32.31)     2:22.05 (31.17)
  4 Lake Shore Swim Club  'A'                         2:26.14    2:25.09   14  
     1) Martens, Braden 10              2) Goodman, Benjamin 9            
     3) Hong, Tyler 10                  4) Murtha, Micah 10               
                  43.22     1:24.32 (41.10)     1:55.71 (31.39)     2:25.09 (29.38)
  5 Hudson Explorer Aquatic Team  'A'                 2:29.83    2:28.81   12  
     1) Sawicki, Roman 9                2) Barzellato, Justin 9           
     3) Cossin, Dylan 10                4) Baylor, Seth 10                
                  37.74     1:19.79 (42.05)     1:55.63 (35.84)     2:28.81 (33.18)
  6 SwimStrong  'A'                                   2:29.90    2:29.23   10  
     1) Begany, Nick 9                  2) Gadd, Colin 9                  
     3) Canonico, Kyle 10               4) Schnell, Zachary 10            
                  46.72     1:20.76 (34.04)     1:56.95 (36.19)     2:29.23 (32.28)
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 27.42    3/9/2014 Carter Faulkner, University-LE               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Faulkner, Carter          11 University             27.42      27.52   11  
  2 Leecue, Brendan           11 Warren Harding         28.79      28.31    9  
  3 Richmond, Joseph          11 Solon                  28.62      28.84    8  
  4 Applebaum, Frank          11 Silver Dolphins        29.17      29.34    7  
  5 Zaleski, Jaden            11 SwimStrong             29.74      29.71    6  
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 27.42    3/9/2014 Carter Faulkner, University-LE               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Faulkner, Carter          11 University             27.63      27.42* 
  2 Richmond, Joseph          11 Solon                  28.31      28.62  
  3 Leecue, Brendan           11 Warren Harding         28.65      28.79  
  4 Applebaum, Frank          11 Silver Dolphins        29.95      29.17  
  5 Zaleski, Jaden            11 SwimStrong             30.24      29.74  
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 59.39    3/9/2014 Carter Faulkner, University-LE               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Faulkner, Carter          11 University           1:00.17      59.39*  11  
                  28.82       59.39 (30.57)                                        
  2 Franklin, Tyler           11 Vacationland         1:01.54    1:00.13    9  
                  29.21     1:00.13 (30.92)                                        
  3 Richmond, Joseph          11 Solon                1:01.31    1:01.16    8  
                  29.27     1:01.16 (31.89)                                        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 59.39    3/9/2014 Carter Faulkner, University-LE               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Faulkner, Carter          11 University           1:00.33    1:00.17  
                  28.94     1:00.17 (31.23)                                        
  2 Richmond, Joseph          11 Solon                1:01.57    1:01.31  
                  29.82     1:01.31 (31.49)                                        
  3 Franklin, Tyler           11 Vacationland         1:01.99    1:01.54  
                  29.41     1:01.54 (32.13)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:07.74    3/8/2014 Carter Faulkner, University-LE             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Faulkner, Carter          11 University           2:09.68    2:07.74*  11  
                  29.48     1:01.91 (32.43)     1:35.33 (33.42)     2:07.74 (32.41)
  2 Richmond, Joseph          11 Solon                2:14.05    2:12.05    9  
                  30.72     1:05.55 (34.83)     1:39.43 (33.88)     2:12.05 (32.62)
  3 Bodrock, James            11 Ridgewood Y          2:13.90    2:12.64    8  
                  31.18     1:04.88 (33.70)     1:39.29 (34.41)     2:12.64 (33.35)
  4 Toothman, Zach            11 Ridgewood Y          2:14.47    2:12.72    7  
                  31.20     1:05.26 (34.06)     1:39.56 (34.30)     2:12.72 (33.16)
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 2:07.74    3/8/2014 Carter Faulkner, University-LE             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Faulkner, Carter          11 University           2:09.66    2:09.68  
                  29.65     1:02.27 (32.62)     1:36.50 (34.23)     2:09.68 (33.18)
  2 Bodrock, James            11 Ridgewood Y               NT    2:13.90  
                  31.18     1:04.78 (33.60)     1:39.52 (34.74)     2:13.90 (34.38)
  3 Richmond, Joseph          11 Solon                2:15.13    2:14.05  
                  31.26     1:05.61 (34.35)     1:40.41 (34.80)     2:14.05 (33.64)
  4 Toothman, Zach            11 Ridgewood Y          2:13.50    2:14.47  
                  31.40     1:05.78 (34.38)     1:40.93 (35.15)     2:14.47 (33.54)
  5 Flatley, River            11 Unattached           2:19.82    2:28.53  
                  34.51     1:12.92 (38.41)     1:51.36 (38.44)     2:28.53 (37.17)
 
Boys 11 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 5:36.46    3/7/2014 Carter Faulkner, University-LE             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faulkner, Carter          11 University           5:52.72    5:36.46*  11  
                  29.79     1:02.68 (32.89)     1:36.95 (34.27)     2:11.44 (34.49)
        2:45.53 (34.09)     3:20.13 (34.60)     3:54.93 (34.80)     4:29.62 (34.69)
        5:03.81 (34.19)     5:36.46 (32.65)                                        
  2 Franklin, Tyler           11 Vacationland         5:56.49    5:45.48    9  
                  30.20     1:04.31 (34.11)     1:38.91 (34.60)     2:13.82 (34.91)
        2:49.66 (35.84)     3:25.20 (35.54)     4:01.02 (35.82)     4:36.25 (35.23)
        5:11.04 (34.79)     5:45.48 (34.44)                                        
  3 Bodrock, James            11 Ridgewood Y          5:55.66    5:47.35    8  
                  31.17     1:05.16 (33.99)     1:39.84 (34.68)     2:14.88 (35.04)
        2:50.38 (35.50)     3:25.68 (35.30)     4:01.05 (35.37)     4:36.79 (35.74)
        5:12.58 (35.79)     5:47.35 (34.77)                                        
  4 Toothman, Zach            11 Ridgewood Y          5:47.76    5:49.90    7  
                  31.26     1:05.75 (34.49)     1:40.35 (34.60)     2:15.94 (35.59)
        2:51.67 (35.73)     3:27.42 (35.75)     4:03.35 (35.93)     4:39.33 (35.98)
        5:15.51 (36.18)     5:49.90 (34.39)                                        
  5 Richmond, Joseph          11 Solon                5:58.97    5:54.52    6  
                  29.84     1:04.07 (34.23)     1:40.82 (36.75)     2:17.40 (36.58)
        2:53.72 (36.32)     3:30.74 (37.02)     4:07.32 (36.58)     4:44.32 (37.00)
        5:20.17 (35.85)     5:54.52 (34.35)                                        
  6 Tekieli, Nicolas          11 Silver Dolphins      5:51.59    5:55.94    5  
                  30.91     1:05.97 (35.06)     1:42.26 (36.29)     2:18.13 (35.87)
        2:54.30 (36.17)     3:31.61 (37.31)     4:08.36 (36.75)     4:44.76 (36.40)
        5:21.71 (36.95)     5:55.94 (34.23)                                        
  7 Savage, Colin             11 Silver Dolphins      6:20.13    6:19.21    4  
                  31.99     1:09.03 (37.04)     1:47.69 (38.66)     2:26.73 (39.04)
        3:05.07 (38.34)     3:45.12 (40.05)     4:24.48 (39.36)     5:03.74 (39.26)
        5:42.23 (38.49)     6:19.21 (36.98)                                        
 
Boys 11 Year Olds 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 19:46.96    3/7/2014 Zach Toothman, Ridgewood Y-LE             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toothman, Zach            11 Ridgewood Y         20:27.65   19:46.96*  11  
                  31.65     1:06.82 (35.17)     1:42.51 (35.69)     2:18.23 (35.72)
        2:53.98 (35.75)     3:29.88 (35.90)     4:05.67 (35.79)     4:41.35 (35.68)
        5:16.72 (35.37)     5:51.67 (34.95)     6:28.06 (36.39)     7:04.47 (36.41)
        7:40.73 (36.26)     8:16.99 (36.26)     8:53.25 (36.26)     9:29.41 (36.16)
       10:05.75 (36.34)    10:42.14 (36.39)    11:18.45 (36.31)    11:54.85 (36.40)
       12:31.54 (36.69)    13:07.91 (36.37)    13:44.15 (36.24)    14:20.67 (36.52)
       14:56.97 (36.30)    15:33.41 (36.44)    16:09.62 (36.21)    16:46.49 (36.87)
       17:22.73 (36.24)    17:59.17 (36.44)    18:35.61 (36.44)    19:11.78 (36.17)
       19:46.96 (35.18)
  2 Tekieli, Nicolas          11 Silver Dolphins           NT   20:54.39    9  
                  31.72     1:07.54 (35.82)     1:43.74 (36.20)     2:20.21 (36.47)
        2:57.17 (36.96)     3:34.16 (36.99)     4:12.23 (38.07)     4:49.11 (36.88)
        5:27.58 (38.47)     6:05.83 (38.25)     6:42.72 (36.89)     7:19.67 (36.95)
        7:57.46 (37.79)     8:35.74 (38.28)     9:14.40 (38.66)     9:52.53 (38.13)
       10:30.84 (38.31)    11:10.09 (39.25)    11:49.34 (39.25)    12:28.63 (39.29)
       13:07.42 (38.79)    13:45.87 (38.45)    14:25.27 (39.40)    15:05.59 (40.32)
       15:44.84 (39.25)    16:24.14 (39.30)    17:04.11 (39.97)    17:43.75 (39.64)
       18:23.28 (39.53)    19:01.78 (38.50)    19:40.20 (38.42)    20:18.02 (37.82)
       20:54.39 (36.37)
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 30.87    3/9/2014 Colin Savage, Silver Dolphins-               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Savage, Colin             11 Silver Dolphins        30.87      30.95   11  
  2 Tekieli, Nicolas          11 Silver Dolphins        33.46      31.03    9  
  3 Leecue, Brendan           11 Warren Harding         32.66      32.36    8  
  4 Bodrock, James            11 Ridgewood Y            32.31      32.45    7  
  5 Toothman, Zach            11 Ridgewood Y            33.43      33.55    6  
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 30.87    3/9/2014 Colin Savage, Silver Dolphins-               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Savage, Colin             11 Silver Dolphins        31.38      30.87* 
  2 Bodrock, James            11 Ridgewood Y               NT      32.31  
  3 Leecue, Brendan           11 Warren Harding         32.75      32.66  
  4 Toothman, Zach            11 Ridgewood Y            34.00      33.43  
  5 Tekieli, Nicolas          11 Silver Dolphins        31.65      33.46  
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:05.72    3/8/2014 Nicolas Tekieli, Silver Dolphins-          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Tekieli, Nicolas          11 Silver Dolphins      1:09.01    1:05.72*  11  
                  32.43     1:05.72 (33.29)                                        
  2 Savage, Colin             11 Silver Dolphins      1:08.59    1:07.23    9  
                  32.41     1:07.23 (34.82)                                        
  3 Leecue, Brendan           11 Warren Harding       1:08.71    1:08.35    8  
                  33.21     1:08.35 (35.14)                                        
  4 Toothman, Zach            11 Ridgewood Y          1:10.93    1:10.86    7  
                  34.32     1:10.86 (36.54)                                        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:05.72    3/8/2014 Nicolas Tekieli, Silver Dolphins-          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Savage, Colin             11 Silver Dolphins      1:07.28    1:08.59  
                  32.65     1:08.59 (35.94)                                        
  2 Leecue, Brendan           11 Warren Harding       1:09.57    1:08.71  
                  33.91     1:08.71 (34.80)                                        
  3 Tekieli, Nicolas          11 Silver Dolphins      1:07.43    1:09.01  
                  33.90     1:09.01 (35.11)                                        
  4 Toothman, Zach            11 Ridgewood Y          1:10.71    1:10.93  
                  34.72     1:10.93 (36.21)                                        
  5 Flatley, River            11 Unattached           1:09.24    1:11.65  
                  34.89     1:11.65 (36.76)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:24.96    3/9/2014 Nicolas Tekieli, Silver Dolphins-          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Tekieli, Nicolas          11 Silver Dolphins      2:34.81    2:24.96*  11  
                  34.16     1:11.82 (37.66)     1:49.85 (38.03)     2:24.96 (35.11)
  2 Bodrock, James            11 Ridgewood Y          2:26.36    2:25.57    9  
                  34.79     1:11.66 (36.87)     1:49.20 (37.54)     2:25.57 (36.37)
  3 Savage, Colin             11 Silver Dolphins      2:30.57    2:29.32    8  
                  34.47     1:13.06 (38.59)     1:51.28 (38.22)     2:29.32 (38.04)
  4 Flatley, River            11 Unattached           2:38.31    2:31.91    7  
                  35.71     1:13.98 (38.27)     1:52.83 (38.85)     2:31.91 (39.08)
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:24.96    3/9/2014 Nicolas Tekieli, Silver Dolphins-          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bodrock, James            11 Ridgewood Y               NT    2:26.36  
                  34.66     1:11.14 (36.48)     1:48.84 (37.70)     2:26.36 (37.52)
  2 Savage, Colin             11 Silver Dolphins      2:27.96    2:30.57  
                  34.53     1:12.08 (37.55)     1:51.86 (39.78)     2:30.57 (38.71)
  3 Tekieli, Nicolas          11 Silver Dolphins      2:26.35    2:34.81  
                  36.30     1:16.07 (39.77)     1:56.26 (40.19)     2:34.81 (38.55)
  4 Flatley, River            11 Unattached           2:27.51    2:38.31  
                  37.87     1:17.79 (39.92)     1:58.17 (40.38)     2:38.31 (40.14)
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 32.91    3/8/2014 Tyler Franklin, Vacationland-LE              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Franklin, Tyler           11 Vacationland           34.45      32.91*  11  
  2 Mindek, Jared             11 Warren Harding         37.70      36.35    9  
  3 Toothman, Zach            11 Ridgewood Y            37.81      37.75    8  
  4 Savage, Colin             11 Silver Dolphins        37.32      38.10    7  
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 32.91    3/8/2014 Tyler Franklin, Vacationland-LE              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Franklin, Tyler           11 Vacationland           36.15      34.45  
  2 Savage, Colin             11 Silver Dolphins        38.05      37.32  
  3 Mindek, Jared             11 Warren Harding         36.38      37.70  
  4 Toothman, Zach            11 Ridgewood Y            38.47      37.81  
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:13.40    3/9/2014 Tyler Franklin, Vacationland-LE            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Franklin, Tyler           11 Vacationland         1:16.62    1:13.40*  11  
                  33.59     1:13.40 (39.81)                                        
  2 Mindek, Jared             11 Warren Harding       1:20.40    1:19.42    9  
                  37.99     1:19.42 (41.43)                                        
  3 Toothman, Zach            11 Ridgewood Y          1:22.61    1:20.91    8  
                  38.30     1:20.91 (42.61)                                        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:13.40    3/9/2014 Tyler Franklin, Vacationland-LE            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Franklin, Tyler           11 Vacationland         1:18.26    1:16.62  
                  36.72     1:16.62 (39.90)                                        
  2 Mindek, Jared             11 Warren Harding       1:19.78    1:20.40  
                  38.96     1:20.40 (41.44)                                        
  3 Toothman, Zach            11 Ridgewood Y          1:21.42    1:22.61  
                  39.65     1:22.61 (42.96)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:41.82    3/8/2014 Tyler Franklin, Vacationland-LE            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Franklin, Tyler           11 Vacationland         2:43.19    2:41.82*  11  
                  37.08     1:18.26 (41.18)     2:00.65 (42.39)     2:41.82 (41.17)
  2 Tekieli, Nicolas          11 Silver Dolphins      2:57.49    2:51.93    9  
                  37.49     1:21.63 (44.14)     2:08.03 (46.40)     2:51.93 (43.90)
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:41.82    3/8/2014 Tyler Franklin, Vacationland-LE            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Franklin, Tyler           11 Vacationland         2:58.16    2:43.19  
                  37.11     1:17.59 (40.48)     2:00.26 (42.67)     2:43.19 (42.93)
  2 Tekieli, Nicolas          11 Silver Dolphins      2:53.62    2:57.49  
                  39.85     1:25.01 (45.16)     2:11.98 (46.97)     2:57.49 (45.51)
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 30.08    3/9/2014 River Flatley, Unattached-LE                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Flatley, River            11 Unattached             31.47      30.08*  11  
  2 Savage, Colin             11 Silver Dolphins        31.13      30.16    9  
  3 Zaleski, Jaden            11 SwimStrong             30.74      30.54    8  
  4 Applebaum, Frank          11 Silver Dolphins        31.95      30.72    7  
  5 Leecue, Brendan           11 Warren Harding         31.16      30.88    6  
  6 Slife, James              11 Neon                   30.99      31.15    5  
  7 Richmond, Joseph          11 Solon                  32.22      32.76    4  
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 30.08    3/9/2014 River Flatley, Unattached-LE                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zaleski, Jaden            11 SwimStrong             30.43      30.74  
  2 Slife, James              11 Neon                   31.42      30.99  
  3 Savage, Colin             11 Silver Dolphins        30.86      31.13  
  4 Leecue, Brendan           11 Warren Harding         31.51      31.16  
  5 Flatley, River            11 Unattached             31.44      31.47  
  6 Applebaum, Frank          11 Silver Dolphins        31.68      31.95  
  7 Richmond, Joseph          11 Solon                  31.97      32.22  
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:07.61    3/8/2014 River Flatley, Unattached-LE               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Flatley, River            11 Unattached           1:10.96    1:07.61*  11  
                  31.60     1:07.61 (36.01)                                        
  2 Faulkner, Carter          11 University           1:10.30    1:07.80    9  
                  32.01     1:07.80 (35.79)                                        
  3 Slife, James              11 Neon                 1:11.90    1:09.66    8  
                  32.62     1:09.66 (37.04)                                        
  4 Bodrock, James            11 Ridgewood Y          1:10.24    1:10.58    7  
                  32.59     1:10.58 (37.99)                                        
  5 Richmond, Joseph          11 Solon                1:14.24    1:12.29    6  
                  34.26     1:12.29 (38.03)                                        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:07.61    3/8/2014 River Flatley, Unattached-LE               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bodrock, James            11 Ridgewood Y          1:12.06    1:10.24  
                  32.68     1:10.24 (37.56)                                        
  2 Faulkner, Carter          11 University           1:13.12    1:10.30  
                  33.29     1:10.30 (37.01)                                        
  3 Flatley, River            11 Unattached           1:09.96    1:10.96  
                  33.44     1:10.96 (37.52)                                        
  4 Slife, James              11 Neon                 1:11.98    1:11.90  
                  33.20     1:11.90 (38.70)                                        
  5 Richmond, Joseph          11 Solon                1:12.20    1:14.24  
                  34.30     1:14.24 (39.94)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 2:36.46    3/9/2014 River Flatley, Unattached-LE               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Flatley, River            11 Unattached           2:40.54    2:36.46*  11  
                  35.10     1:14.92 (39.82)     1:56.81 (41.89)     2:36.46 (39.65)
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 2:36.46    3/9/2014 River Flatley, Unattached-LE               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Flatley, River            11 Unattached           2:39.19    2:40.54  
                  36.02     1:17.61 (41.59)     2:00.36 (42.75)     2:40.54 (40.18)
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 1:07.05    3/8/2014 Nicolas Tekieli, Silver Dolphins-          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Tekieli, Nicolas          11 Silver Dolphins      1:11.35    1:07.05*  11  
                  30.89     1:07.05 (36.16)                                        
  2 Faulkner, Carter          11 University           1:08.09    1:07.73    9  
                  31.33     1:07.73 (36.40)                                        
  3 Franklin, Tyler           11 Vacationland         1:10.51    1:07.76    8  
                  33.18     1:07.76 (34.58)                                        
  4 Savage, Colin             11 Silver Dolphins      1:10.80    1:13.15    7  
                  32.12     1:13.15 (41.03)                                        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 1:07.05    3/8/2014 Nicolas Tekieli, Silver Dolphins-          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Faulkner, Carter          11 University           1:09.37    1:08.09  
                  31.29     1:08.09 (36.80)                                        
  2 Franklin, Tyler           11 Vacationland         1:10.52    1:10.51  
                  34.55     1:10.51 (35.96)                                        
  3 Savage, Colin             11 Silver Dolphins      1:12.28    1:10.80  
                  32.08     1:10.80 (38.72)                                        
  4 Tekieli, Nicolas          11 Silver Dolphins      1:10.16    1:11.35  
                  33.27     1:11.35 (38.08)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:26.51    3/9/2014 Nicolas Tekieli, Silver Dolphins-          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Tekieli, Nicolas          11 Silver Dolphins      2:38.85    2:26.51*  11  
                  33.39     1:10.28 (36.89)     1:54.14 (43.86)     2:26.51 (32.37)
  2 Franklin, Tyler           11 Vacationland         2:32.09    2:26.53    8.5
                  33.54     1:13.11 (39.57)     1:55.21 (42.10)     2:26.53 (31.32)
  2 Faulkner, Carter          11 University           2:31.16    2:26.53    8.5
                  32.11     1:09.56 (37.45)     1:54.30 (44.74)     2:26.53 (32.23)
  4 Toothman, Zach            11 Ridgewood Y          2:34.66    2:33.33    7  
                  35.46     1:13.52 (38.06)     1:58.55 (45.03)     2:33.33 (34.78)
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:26.51    3/9/2014 Nicolas Tekieli, Silver Dolphins-          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Faulkner, Carter          11 University           2:32.76    2:31.16  
                  34.23     1:11.97 (37.74)     1:56.67 (44.70)     2:31.16 (34.49)
  2 Franklin, Tyler           11 Vacationland         2:35.45    2:32.09  
                  34.39     1:14.91 (40.52)     1:57.26 (42.35)     2:32.09 (34.83)
  3 Toothman, Zach            11 Ridgewood Y          2:32.56    2:34.66  
                  36.06     1:14.91 (38.85)     2:00.44 (45.53)     2:34.66 (34.22)
  4 Tekieli, Nicolas          11 Silver Dolphins      2:29.70    2:38.85  
                  36.13     1:16.49 (40.36)     2:02.97 (46.48)     2:38.85 (35.88)
 
Boys 11 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 5:15.09    3/7/2014 Tyler Franklin, Vacationland-LE            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Franklin, Tyler           11 Vacationland         5:23.23    5:15.09*  11  
                  35.27     1:15.45 (40.18)     1:57.33 (41.88)     2:38.90 (41.57)
        3:21.94 (43.04)     4:07.20 (45.26)     4:41.50 (34.30)     5:15.09 (33.59)
  2 Tekieli, Nicolas          11 Silver Dolphins      5:25.08    5:15.34    9  
                  33.44     1:17.67 (44.23)     1:57.37 (39.70)     2:36.77 (39.40)
        3:21.43 (44.66)     4:06.50 (45.07)     4:42.31 (35.81)     5:15.34 (33.03)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 24.62    3/9/2014 Eric Norman, Ridgewood Y-LE                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Norman, Eric              12 Ridgewood Y            24.62      24.72   11  
  2 Cannon, Wilson            12 Mansfield              25.44      25.13    9  
  3 Stackpole, Jordan         12 Neptunes               25.86      25.45    8  
  4 Szoke, Daniel             12 Shaker                 26.40      26.09    7  
  5 Hancock, Mac              12 Medina Rec             26.12      26.21    6  
  6 Cox, Ian                  12 SwimStrong             26.53      26.45    5  
  7 Olsavsky, Austin          12 Medina Rec             27.19      26.73    4  
  8 Vanone, Matt              12 UN-Sailfish            26.78      26.78    3  
  9 Madden, Jackson           12 Copley                 27.09      27.05    2  
 10 Holmes, Justice           12 Mansfield              27.07      27.19    1  
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 24.62    3/9/2014 Eric Norman, Ridgewood Y-LE                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Norman, Eric              12 Ridgewood Y            24.77      24.62* 
  2 Cannon, Wilson            12 Mansfield              25.73      25.44  
  3 Stackpole, Jordan         12 Neptunes               25.12      25.86  
  4 Hancock, Mac              12 Medina Rec             26.22      26.12  
  5 Szoke, Daniel             12 Shaker                 26.42      26.40  
  6 Cox, Ian                  12 SwimStrong             26.55      26.53  
  7 Vanone, Matt              12 UN-Sailfish            27.56      26.78  
  8 Holmes, Justice           12 Mansfield              27.88      27.07  
  9 Madden, Jackson           12 Copley                 28.04      27.09  
 10 Olsavsky, Austin          12 Medina Rec             26.81      27.19  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tuckerman, Caleb          12 Hudson Heat            27.86      27.58  
 12 DunLany, Matthew          12 Neptunes                  NT      27.75  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ye, Andrew                12 Hudson Heat            27.67      27.90  
 14 Grebb, Kyle               12 Tiger Sharks           28.51      27.97  
 15 Marcie, Cameron           12 Lake Shore             28.36      27.98  
 16 Wooley, Jonah             12 B3                     28.05      28.45  
 17 Kinnear, Brian            12 Hudson Heat            28.18      28.54  
 17 Cunningham, Clay          12 Silver Dolphins        28.10      28.54  
 19 Mallett, Riley            12 B3                     28.98      29.11  
 20 Zimmerman, Andrew         12 Piranha Aq             29.35      29.33  
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 53.42    3/9/2014 Eric Norman, Ridgewood Y-LE                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Norman, Eric              12 Ridgewood Y            53.53      53.42*  11  
                  25.56       53.42 (27.86)                                        
  2 Cannon, Wilson            12 Mansfield              54.84      54.43    9  
                  26.16       54.43 (28.27)                                        
  3 Szoke, Daniel             12 Shaker                 58.35      56.63    8  
                  27.37       56.63 (29.26)                                        
  4 Hancock, Mac              12 Medina Rec             57.67      57.14    7  
                  26.91       57.14 (30.23)                                        
  5 Olsavsky, Austin          12 Medina Rec           1:00.23      57.58    6  
                  27.70       57.58 (29.88)                                        
  6 Cox, Ian                  12 SwimStrong             58.39      58.64    5  
                  27.82       58.64 (30.82)                                        
  7 Vanone, Matt              12 UN-Sailfish          1:00.36      59.69    4  
                  28.01       59.69 (31.68)                                        
  8 Madden, Jackson           12 Copley               1:00.99    1:00.56    3  
                  28.89     1:00.56 (31.67)                                        
  9 Snyder, Graden            12 Silver Dolphins      1:01.37    1:00.77    2  
                  29.35     1:00.77 (31.42)                                        
 10 Eichler, Cayman           12 Mansfield            1:00.74    1:01.43    1  
                  29.11     1:01.43 (32.32)                                        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 53.42    3/9/2014 Eric Norman, Ridgewood Y-LE                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Norman, Eric              12 Ridgewood Y            54.17      53.53  
                  25.54       53.53 (27.99)                                        
  2 Cannon, Wilson            12 Mansfield              55.16      54.84  
                  26.52       54.84 (28.32)                                        
  3 Hancock, Mac              12 Medina Rec             59.42      57.67  
                  27.67       57.67 (30.00)                                        
  4 Szoke, Daniel             12 Shaker                 59.04      58.35  
                  28.03       58.35 (30.32)                                        
  5 Cox, Ian                  12 SwimStrong             58.23      58.39  
                  27.64       58.39 (30.75)                                        
  6 Olsavsky, Austin          12 Medina Rec             58.54    1:00.23  
                  28.13     1:00.23 (32.10)                                        
  7 Vanone, Matt              12 UN-Sailfish          1:00.90    1:00.36  
                  28.15     1:00.36 (32.21)                                        
  8 Eichler, Cayman           12 Mansfield            1:00.58    1:00.74  
                  28.26     1:00.74 (32.48)                                        
  9 Madden, Jackson           12 Copley               1:02.80    1:00.99  
                  29.36     1:00.99 (31.63)                                        
 10 Snyder, Graden            12 Silver Dolphins      1:02.99    1:01.37  
                  29.91     1:01.37 (31.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wooley, Jonah             12 B3                   1:03.95    1:03.14  
                  31.05     1:03.14 (32.09)                                        
 12 Mallett, Riley            12 B3                   1:06.51    1:05.22  
                  30.77     1:05.22 (34.45)                                        
 12 Zimmerman, Andrew         12 Piranha Aq           1:03.66    1:05.22  
                  31.31     1:05.22 (33.91)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:56.59    3/8/2014 Justin Flores, Silver Dolphins-            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Flores, Justin            12 Silver Dolphins      1:57.17    1:56.59*  11  
                  26.67       56.65 (29.98)     1:27.19 (30.54)     1:56.59 (29.40)
  2 Cannon, Wilson            12 Mansfield            2:00.70    2:00.43    9  
                  28.02       58.84 (30.82)     1:30.03 (31.19)     2:00.43 (30.40)
  3 Pichette, Chris           12 SwimStrong           2:08.92    2:06.15    8  
                  28.92     1:00.22 (31.30)     1:33.78 (33.56)     2:06.15 (32.37)
  4 Olsavsky, Austin          12 Medina Rec           2:07.15    2:06.59    7  
                  28.62     1:01.31 (32.69)     1:34.40 (33.09)     2:06.59 (32.19)
  5 Bislich, Nicholas         12 B3                   2:09.88    2:10.04    6  
                  30.12     1:03.40 (33.28)     1:37.06 (33.66)     2:10.04 (32.98)
  6 Herman, Nathan            12 Sailfish             2:11.24    2:10.49    5  
                  30.57     1:04.11 (33.54)     1:37.80 (33.69)     2:10.49 (32.69)
  7 Gustafson, Chachi         12 B3                   2:12.84    2:11.56    4  
                  30.81     1:05.43 (34.62)     1:38.99 (33.56)     2:11.56 (32.57)
  8 Snyder, Graden            12 Silver Dolphins      2:10.58    2:11.88    3  
                  30.46     1:04.43 (33.97)     1:39.37 (34.94)     2:11.88 (32.51)
  9 Marcie, Cameron           12 Lake Shore           2:18.31    2:15.07    2  
                  30.72     1:06.10 (35.38)     1:41.66 (35.56)     2:15.07 (33.41)
 10 Wooley, Jonah             12 B3                   2:14.15    2:16.17    1  
                  31.19     1:06.56 (35.37)     1:41.46 (34.90)     2:16.17 (34.71)
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:56.59    3/8/2014 Justin Flores, Silver Dolphins-            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Flores, Justin            12 Silver Dolphins      1:56.44    1:57.17  
                  26.56       56.80 (30.24)     1:27.48 (30.68)     1:57.17 (29.69)
  2 Cannon, Wilson            12 Mansfield            2:00.42    2:00.70  
                  28.47       59.62 (31.15)     1:31.43 (31.81)     2:00.70 (29.27)
  3 Olsavsky, Austin          12 Medina Rec           2:11.46    2:07.15  
                  28.85     1:00.92 (32.07)     1:34.45 (33.53)     2:07.15 (32.70)
  4 Pichette, Chris           12 SwimStrong           2:05.84    2:08.92  
                  30.06     1:02.49 (32.43)     1:36.34 (33.85)     2:08.92 (32.58)
  5 Bislich, Nicholas         12 B3                   2:13.04    2:09.88  
                  29.97     1:02.75 (32.78)     1:36.57 (33.82)     2:09.88 (33.31)
  6 Snyder, Graden            12 Silver Dolphins      2:13.07    2:10.58  
                  29.88     1:03.63 (33.75)     1:38.25 (34.62)     2:10.58 (32.33)
  7 Herman, Nathan            12 Sailfish             2:08.57    2:11.24  
                  29.66     1:02.90 (33.24)     1:37.43 (34.53)     2:11.24 (33.81)
  8 Gustafson, Chachi         12 B3                   2:12.42    2:12.84  
                  31.08     1:05.62 (34.54)     1:40.09 (34.47)     2:12.84 (32.75)
  9 Wooley, Jonah             12 B3                   2:17.27    2:14.15  
                  31.36     1:06.21 (34.85)     1:40.74 (34.53)     2:14.15 (33.41)
 10 Marcie, Cameron           12 Lake Shore           2:23.10    2:18.31  
                  30.22     1:06.04 (35.82)     1:43.86 (37.82)     2:18.31 (34.45)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ye, Andrew                12 Hudson Heat          2:21.95    2:18.98  
                  31.14     1:06.30 (35.16)     1:43.78 (37.48)     2:18.98 (35.20)
 
Boys 12 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 5:15.70    3/7/2014 Justin Flores, Silver Dolphins-            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flores, Justin            12 Silver Dolphins      5:12.04    5:15.70*  11  
                  26.80       56.56 (29.76)     1:28.23 (31.67)     2:00.19 (31.96)
        2:32.57 (32.38)     3:05.38 (32.81)     3:38.15 (32.77)     4:10.83 (32.68)
        4:44.59 (33.76)     5:15.70 (31.11)                                        
  2 Cannon, Wilson            12 Mansfield            5:31.40    5:27.12    9  
                  28.74     1:01.31 (32.57)     1:34.48 (33.17)     2:07.99 (33.51)
        2:41.57 (33.58)     3:15.73 (34.16)     3:49.39 (33.66)     4:22.96 (33.57)
        4:55.72 (32.76)     5:27.12 (31.40)                                        
  3 Smesko, Kaden             12 Tiger Sharks         5:40.72    5:32.21    8  
                  28.81     1:01.82 (33.01)     1:35.54 (33.72)     2:08.91 (33.37)
        2:42.37 (33.46)     3:16.39 (34.02)     3:50.88 (34.49)     4:24.86 (33.98)
        4:58.69 (33.83)     5:32.21 (33.52)                                        
  4 Bislich, Nicholas         12 B3                   5:47.54    5:39.36    7  
                  30.02     1:03.05 (33.03)     1:36.99 (33.94)     2:11.16 (34.17)
        2:45.61 (34.45)     3:20.54 (34.93)     3:55.31 (34.77)     4:30.16 (34.85)
        5:05.21 (35.05)     5:39.36 (34.15)                                        
  5 Herman, Nathan            12 Sailfish             5:38.20    5:42.00    6  
                  30.53     1:04.18 (33.65)     1:38.52 (34.34)     2:12.65 (34.13)
        2:47.22 (34.57)     3:21.99 (34.77)     3:57.14 (35.15)     4:32.18 (35.04)
        5:07.56 (35.38)     5:42.00 (34.44)                                        
  6 Zhang, William            12 Ridgewood Y          5:56.19    5:46.33    5  
                  28.03     1:01.27 (33.24)     1:35.62 (34.35)     2:11.16 (35.54)
        2:46.85 (35.69)     3:22.61 (35.76)     3:59.03 (36.42)     4:35.56 (36.53)
        5:11.96 (36.40)     5:46.33 (34.37)                                        
  7 Tuckerman, Caleb          12 Hudson Heat          6:12.55    5:52.15    4  
                  29.88     1:05.06 (35.18)     1:41.53 (36.47)     2:17.45 (35.92)
        2:53.81 (36.36)     3:30.25 (36.44)     4:06.88 (36.63)     4:42.96 (36.08)
        5:17.97 (35.01)     5:52.15 (34.18)                                        
  8 Snyder, Graden            12 Silver Dolphins      6:10.04    5:54.84    3  
                  29.73     1:03.82 (34.09)     1:39.62 (35.80)     2:15.14 (35.52)
        2:52.12 (36.98)     3:29.55 (37.43)     4:06.32 (36.77)     4:44.24 (37.92)
        5:21.58 (37.34)     5:54.84 (33.26)                                        
  9 Gustafson, Chachi         12 B3                   5:46.84    5:56.97    2  
                  31.97     1:07.99 (36.02)     1:44.04 (36.05)     2:20.48 (36.44)
        2:56.91 (36.43)     3:33.38 (36.47)     4:08.72 (35.34)     4:44.53 (35.81)
        5:21.04 (36.51)     5:56.97 (35.93)                                        
 10 Golovan, Noah             12 Silver Dolphins      6:02.37    5:59.28    1  
                  31.92     1:07.66 (35.74)     1:43.69 (36.03)     2:19.88 (36.19)
        2:56.36 (36.48)     3:33.28 (36.92)     4:10.46 (37.18)     4:47.10 (36.64)
        5:24.05 (36.95)     5:59.28 (35.23)                                        
 11 Holmes, Justice           12 Mansfield            6:14.20    6:01.18  
                  31.62     1:07.38 (35.76)     1:43.80 (36.42)     2:21.80 (38.00)
        2:59.20 (37.40)     3:36.56 (37.36)     4:14.01 (37.45)     4:51.24 (37.23)
        5:27.69 (36.45)     6:01.18 (33.49)                                        
 
Boys 12 Year Olds 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 11:36.26    3/9/2014 Austin Olsavsky, Medina Rec-LE            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsavsky, Austin          12 Medina Rec          11:33.83   11:36.26*  11  
                  30.01     1:04.20 (34.19)     1:38.63 (34.43)     2:13.04 (34.41)
        2:46.88 (33.84)     3:21.46 (34.58)     3:55.96 (34.50)     4:31.30 (35.34)
        5:06.82 (35.52)     5:42.45 (35.63)     6:18.98 (36.53)     6:54.52 (35.54)
        7:30.86 (36.34)     8:07.44 (36.58)     8:43.02 (35.58)     9:18.35 (35.33)
        9:54.50 (36.15)    10:29.98 (35.48)    11:03.66 (33.68)    11:36.26 (32.60)
 
Boys 12 Year Olds 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 18:22.74    3/7/2014 Eric Norman, Ridgewood Y-LE               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norman, Eric              12 Ridgewood Y         18:54.57   18:22.74*  11  
                  27.46       58.82 (31.36)     1:31.98 (33.16)     2:05.63 (33.65)
        2:39.52 (33.89)     3:13.68 (34.16)     3:47.69 (34.01)     4:21.71 (34.02)
        4:55.62 (33.91)     5:29.87 (34.25)     6:04.09 (34.22)     6:37.59 (33.50)
        7:11.25 (33.66)     7:44.87 (33.62)     8:18.68 (33.81)     8:52.35 (33.67)
        9:26.01 (33.66)     9:59.73 (33.72)    10:33.69 (33.96)    11:07.36 (33.67)
       11:41.28 (33.92)    12:15.05 (33.77)    12:48.34 (33.29)    13:22.19 (33.85)
       13:55.96 (33.77)    14:29.46 (33.50)    15:03.35 (33.89)    15:36.78 (33.43)
       16:10.14 (33.36)    16:43.70 (33.56)    17:17.08 (33.38)    17:50.85 (33.77)
       18:22.74 (31.89)
  2 Olsavsky, Austin          12 Medina Rec          19:22.43   19:08.69    9  
                  30.01     1:02.39 (32.38)     1:35.73 (33.34)     2:09.56 (33.83)
        2:43.78 (34.22)     3:18.26 (34.48)     3:52.55 (34.29)     4:26.95 (34.40)
        5:01.64 (34.69)     5:36.65 (35.01)     6:11.47 (34.82)     6:46.77 (35.30)
        7:21.45 (34.68)     7:55.80 (34.35)     8:30.84 (35.04)     9:06.15 (35.31)
        9:41.36 (35.21)    10:16.24 (34.88)    10:51.77 (35.53)    11:26.82 (35.05)
       12:01.87 (35.05)    12:37.86 (35.99)    13:13.20 (35.34)    13:49.06 (35.86)
       14:25.38 (36.32)    15:01.37 (35.99)    15:36.45 (35.08)    16:11.81 (35.36)
       16:47.76 (35.95)    17:24.44 (36.68)    18:01.16 (36.72)    18:35.80 (34.64)
       19:08.69 (32.89)
  3 Bislich, Nicholas         12 B3                  19:41.33   19:40.44    8  
                  31.64     1:06.55 (34.91)     1:42.31 (35.76)     2:17.73 (35.42)
        2:53.10 (35.37)     3:28.95 (35.85)     4:04.40 (35.45)     4:39.76 (35.36)
        5:15.44 (35.68)     5:50.86 (35.42)     6:26.89 (36.03)     7:03.02 (36.13)
        7:38.83 (35.81)     8:14.76 (35.93)     8:50.97 (36.21)     9:27.26 (36.29)
       10:03.63 (36.37)    10:40.41 (36.78)    11:16.35 (35.94)    11:52.68 (36.33)
       12:28.79 (36.11)    13:04.59 (35.80)    13:40.62 (36.03)    14:16.67 (36.05)
       14:53.07 (36.40)    15:29.48 (36.41)    16:05.37 (35.89)    16:41.72 (36.35)
       17:17.82 (36.10)    17:53.62 (35.80)    18:29.72 (36.10)    19:05.64 (35.92)
       19:40.44 (34.80)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 28.52    3/9/2014 Justin Flores, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Flores, Justin            12 Silver Dolphins        28.84      28.52*  11  
  2 Smesko, Kaden             12 Tiger Sharks           29.65      29.29    9  
  3 Basista, Noah             12 Neptunes               30.71      29.57    8  
  4 Gustafson, Chachi         12 B3                     30.02      30.12    7  
  5 Eichler, Cayman           12 Mansfield              30.35      30.29    6  
  6 Ye, Andrew                12 Hudson Heat            31.90      31.67    5  
  7 Madden, Jackson           12 Copley                 31.82      31.76    4  
  8 Mallett, Riley            12 B3                     31.98      31.81    3  
  9 Cunningham, Clay          12 Silver Dolphins        32.29      31.88    2  
 10 Bislich, Nicholas         12 B3                     32.86      32.04    1  
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 28.52    3/9/2014 Justin Flores, Silver Dolphins-              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Flores, Justin            12 Silver Dolphins        28.53      28.84  
  2 Smesko, Kaden             12 Tiger Sharks           29.61      29.65  
  3 Gustafson, Chachi         12 B3                     30.86      30.02  
  4 Eichler, Cayman           12 Mansfield              31.80      30.35  
  5 Basista, Noah             12 Neptunes               30.54      30.71  
  6 Madden, Jackson           12 Copley                 32.80      31.82  
  7 Ye, Andrew                12 Hudson Heat            33.02      31.90  
  8 Mallett, Riley            12 B3                     32.03      31.98  
  9 Cunningham, Clay          12 Silver Dolphins        32.79      32.29  
 10 Bislich, Nicholas         12 B3                     32.70      32.86  
-------------------------------------------------------------------------
 11 DunLany, Matthew          12 Neptunes               33.05      33.32  
 12 Grebb, Kyle               12 Tiger Sharks           32.85      33.41  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Marcie, Cameron           12 Lake Shore             33.59      33.56  
 14 Wooley, Jonah             12 B3                     32.79      34.79  
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:01.15    3/8/2014 Justin Flores, Silver Dolphins-            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Flores, Justin            12 Silver Dolphins      1:03.11    1:01.15*  11  
                  29.48     1:01.15 (31.67)                                        
  2 Norman, Eric              12 Ridgewood Y          1:03.13    1:02.65    9  
                  29.69     1:02.65 (32.96)                                        
  3 Smesko, Kaden             12 Tiger Sharks         1:04.25    1:02.97    8  
                  30.33     1:02.97 (32.64)                                        
  4 Gustafson, Chachi         12 B3                   1:04.13    1:05.40    7  
                  31.46     1:05.40 (33.94)                                        
  5 Peters, Caleb             12 B3                   1:05.65    1:06.62    6  
                  31.73     1:06.62 (34.89)                                        
  6 Cox, Ian                  12 SwimStrong           1:08.08    1:06.88    5  
                  32.16     1:06.88 (34.72)                                        
  7 Eichler, Cayman           12 Mansfield            1:07.23    1:07.39    4  
                  33.12     1:07.39 (34.27)                                        
  8 Szoke, Daniel             12 Shaker               1:08.24    1:08.00    3  
                  33.23     1:08.00 (34.77)                                        
  9 Madden, Jackson           12 Copley               1:08.20    1:08.14    2  
                  32.45     1:08.14 (35.69)                                        
 10 Bislich, Nicholas         12 B3                   1:08.23    1:09.53    1  
                  33.52     1:09.53 (36.01)                                        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:01.15    3/8/2014 Justin Flores, Silver Dolphins-            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Flores, Justin            12 Silver Dolphins      1:01.14    1:03.11  
                  31.11     1:03.11 (32.00)                                        
  2 Norman, Eric              12 Ridgewood Y          1:02.87    1:03.13  
                  30.37     1:03.13 (32.76)                                        
  3 Gustafson, Chachi         12 B3                   1:07.87    1:04.13  
                  31.45     1:04.13 (32.68)                                        
  4 Smesko, Kaden             12 Tiger Sharks         1:03.06    1:04.25  
                  31.13     1:04.25 (33.12)                                        
  5 Peters, Caleb             12 B3                   1:06.55    1:05.65  
                  31.76     1:05.65 (33.89)                                        
  6 Eichler, Cayman           12 Mansfield            1:08.06    1:07.23  
                  32.71     1:07.23 (34.52)                                        
  7 Cox, Ian                  12 SwimStrong           1:08.69    1:08.08  
                  32.81     1:08.08 (35.27)                                        
  8 Madden, Jackson           12 Copley               1:13.02    1:08.20  
                  33.22     1:08.20 (34.98)                                        
  9 Bislich, Nicholas         12 B3                   1:08.78    1:08.23  
                  33.33     1:08.23 (34.90)                                        
 10 Szoke, Daniel             12 Shaker               1:07.70    1:08.24  
                  33.14     1:08.24 (35.10)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Olsavsky, Austin          12 Medina Rec           1:09.10    1:08.44  
                  33.63     1:08.44 (34.81)                                        
 12 Mallett, Riley            12 B3                   1:10.40    1:08.73  
                  33.04     1:08.73 (35.69)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Vanone, Matt              12 UN-Sailfish          1:07.74    1:09.64  
                  33.06     1:09.64 (36.58)                                        
 14 Herman, Nathan            12 Sailfish             1:08.57    1:10.69  
                  34.51     1:10.69 (36.18)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:12.09    3/9/2014 Justin Flores, Silver Dolphins-            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Flores, Justin            12 Silver Dolphins      2:18.54    2:12.09*  11  
                  30.76     1:03.95 (33.19)     1:38.43 (34.48)     2:12.09 (33.66)
  2 Smesko, Kaden             12 Tiger Sharks         2:19.76    2:18.52    9  
                  31.68     1:06.98 (35.30)     1:43.63 (36.65)     2:18.52 (34.89)
  3 Bislich, Nicholas         12 B3                   2:27.37    2:20.12    8  
                  33.43     1:09.12 (35.69)     1:45.30 (36.18)     2:20.12 (34.82)
  4 Szoke, Daniel             12 Shaker               2:36.23    2:20.85    7  
                  32.83     1:07.97 (35.14)     1:44.98 (37.01)     2:20.85 (35.87)
  5 Herman, Nathan            12 Sailfish             2:29.82    2:24.93    6  
                  35.01     1:11.98 (36.97)     1:49.22 (37.24)     2:24.93 (35.71)
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:12.09    3/9/2014 Justin Flores, Silver Dolphins-            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Flores, Justin            12 Silver Dolphins      2:13.46    2:18.54  
                  31.67     1:07.41 (35.74)     1:44.61 (37.20)     2:18.54 (33.93)
  2 Smesko, Kaden             12 Tiger Sharks         2:18.13    2:19.76  
                  32.18     1:07.79 (35.61)     1:44.59 (36.80)     2:19.76 (35.17)
  3 Bislich, Nicholas         12 B3                   2:21.21    2:27.37  
                  34.72     1:11.97 (37.25)     1:49.81 (37.84)     2:27.37 (37.56)
  4 Herman, Nathan            12 Sailfish             2:31.02    2:29.82  
                  35.94     1:13.78 (37.84)     1:52.96 (39.18)     2:29.82 (36.86)
  5 Szoke, Daniel             12 Shaker               2:22.80    2:36.23  
                  35.84     1:16.00 (40.16)     1:56.80 (40.80)     2:36.23 (39.43)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 30.43    3/8/2014 Noah Basista, Neptunes-LE                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Basista, Noah             12 Neptunes               31.07      30.43*  11  
  2 Holmes, Justice           12 Mansfield              32.65      31.92    9  
  3 Stackpole, Jordan         12 Neptunes               33.06      32.38    8  
  4 Peters, Caleb             12 B3                     32.84      32.97    7  
  5 Tuckerman, Caleb          12 Hudson Heat            33.47      33.36    6  
  6 Hancock, Mac              12 Medina Rec             34.04      33.37    5  
  7 Snyder, Graden            12 Silver Dolphins        33.98      33.45    4  
  8 Kinnear, Brian            12 Hudson Heat            33.64      33.54    3  
  9 Krusinski, Pete           12 SwimStrong             33.98      33.78    2  
 10 Eichler, Cayman           12 Mansfield              34.39      34.45    1  
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 30.43    3/8/2014 Noah Basista, Neptunes-LE                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Basista, Noah             12 Neptunes               31.21      31.07  
  2 Holmes, Justice           12 Mansfield              33.10      32.65  
  3 Peters, Caleb             12 B3                     33.12      32.84  
  4 Stackpole, Jordan         12 Neptunes               33.22      33.06  
  5 Tuckerman, Caleb          12 Hudson Heat            36.22      33.47  
  6 Kinnear, Brian            12 Hudson Heat            35.54      33.64  
  7 Snyder, Graden            12 Silver Dolphins        34.53      33.98  
  7 Krusinski, Pete           12 SwimStrong             34.72      33.98  
  9 Hancock, Mac              12 Medina Rec             36.52      34.04  
 10 Eichler, Cayman           12 Mansfield              34.63      34.39  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cox, Ian                  12 SwimStrong             38.63      36.46  
 12 Ye, Andrew                12 Hudson Heat            35.30      36.52  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cunningham, Clay          12 Silver Dolphins        36.09      36.85  
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:07.69    3/9/2014 Noah Basista, Neptunes-LE                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Basista, Noah             12 Neptunes             1:07.69    1:07.99   11  
                  31.90     1:07.99 (36.09)                                        
  2 Holmes, Justice           12 Mansfield            1:10.28    1:09.90    9  
                  32.93     1:09.90 (36.97)                                        
  3 Tuckerman, Caleb          12 Hudson Heat          1:12.09    1:10.84    8  
                  33.28     1:10.84 (37.56)                                        
  4 Peters, Caleb             12 B3                   1:12.85    1:11.60    7  
                  33.67     1:11.60 (37.93)                                        
  5 Kinnear, Brian            12 Hudson Heat          1:12.94    1:12.65    6  
                  34.03     1:12.65 (38.62)                                        
  6 Hancock, Mac              12 Medina Rec           1:17.08    1:13.57    5  
                  35.12     1:13.57 (38.45)                                        
  7 Snyder, Graden            12 Silver Dolphins      1:17.00    1:13.76    4  
                  35.22     1:13.76 (38.54)                                        
  8 Krusinski, Pete           12 SwimStrong           1:17.84    1:15.53    3  
                  35.19     1:15.53 (40.34)                                        
  9 Eichler, Cayman           12 Mansfield            1:16.31    1:17.23    2  
                  36.10     1:17.23 (41.13)                                        
 10 Ye, Andrew                12 Hudson Heat          1:17.89    1:18.63    1  
                  37.56     1:18.63 (41.07)                                        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:07.69    3/9/2014 Noah Basista, Neptunes-LE                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Basista, Noah             12 Neptunes             1:06.83    1:07.69* 
                  32.21     1:07.69 (35.48)                                        
  2 Holmes, Justice           12 Mansfield            1:12.64    1:10.28  
                  33.16     1:10.28 (37.12)                                        
  3 Tuckerman, Caleb          12 Hudson Heat          1:13.37    1:12.09  
                  34.09     1:12.09 (38.00)                                        
  4 Peters, Caleb             12 B3                   1:12.12    1:12.85  
                  34.09     1:12.85 (38.76)                                        
  5 Kinnear, Brian            12 Hudson Heat          1:15.02    1:12.94  
                  34.11     1:12.94 (38.83)                                        
  6 Eichler, Cayman           12 Mansfield            1:17.32    1:16.31  
                  36.20     1:16.31 (40.11)                                        
  7 Snyder, Graden            12 Silver Dolphins      1:19.06    1:17.00  
                  36.79     1:17.00 (40.21)                                        
  8 Hancock, Mac              12 Medina Rec           1:16.00    1:17.08  
                  36.89     1:17.08 (40.19)                                        
  9 Krusinski, Pete           12 SwimStrong           1:16.60    1:17.84  
                  35.43     1:17.84 (42.41)                                        
 10 Ye, Andrew                12 Hudson Heat          1:19.03    1:17.89  
                  36.48     1:17.89 (41.41)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:31.96    3/8/2014 Justice Holmes, Mansfield-LE               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Holmes, Justice           12 Mansfield            2:35.87    2:31.96*  11  
                  34.63     1:14.54 (39.91)     1:54.00 (39.46)     2:31.96 (37.96)
  2 Peters, Caleb             12 B3                   2:33.10    2:32.30    9  
                  33.79     1:13.15 (39.36)     1:53.66 (40.51)     2:32.30 (38.64)
  3 Tuckerman, Caleb          12 Hudson Heat          2:37.08    2:33.44    8  
                  34.18     1:12.90 (38.72)     1:53.46 (40.56)     2:33.44 (39.98)
  4 Kinnear, Brian            12 Hudson Heat          2:37.17    2:38.05    7  
                  34.63     1:14.85 (40.22)     1:56.83 (41.98)     2:38.05 (41.22)
  5 Hancock, Mac              12 Medina Rec           2:43.15    2:41.10    6  
                  35.41     1:16.38 (40.97)     1:59.00 (42.62)     2:41.10 (42.10)
  6 Snyder, Graden            12 Silver Dolphins      2:45.34    2:43.80    5  
                  36.67     1:19.10 (42.43)     2:02.35 (43.25)     2:43.80 (41.45)
  7 Krusinski, Pete           12 SwimStrong           2:45.97    2:44.38    4  
                  35.65     1:17.43 (41.78)     2:01.36 (43.93)     2:44.38 (43.02)
  8 Bislich, Nicholas         12 B3                   2:58.64    2:57.34    3  
                  41.48     1:27.58 (46.10)     2:13.53 (45.95)     2:57.34 (43.81)
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:31.96    3/8/2014 Justice Holmes, Mansfield-LE               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Peters, Caleb             12 B3                   2:38.84    2:33.10  
                  34.48     1:13.67 (39.19)     1:53.73 (40.06)     2:33.10 (39.37)
  2 Holmes, Justice           12 Mansfield            2:40.01    2:35.87  
                  35.87     1:15.22 (39.35)     1:56.28 (41.06)     2:35.87 (39.59)
  3 Tuckerman, Caleb          12 Hudson Heat          2:33.38    2:37.08  
                  34.68     1:15.19 (40.51)     1:55.61 (40.42)     2:37.08 (41.47)
  4 Kinnear, Brian            12 Hudson Heat          2:41.74    2:37.17  
                  35.67     1:15.36 (39.69)     1:57.89 (42.53)     2:37.17 (39.28)
  5 Hancock, Mac              12 Medina Rec           2:41.84    2:43.15  
                  36.74     1:17.79 (41.05)     2:00.60 (42.81)     2:43.15 (42.55)
  6 Snyder, Graden            12 Silver Dolphins      2:49.60    2:45.34  
                  37.56     1:20.17 (42.61)     2:03.37 (43.20)     2:45.34 (41.97)
  7 Krusinski, Pete           12 SwimStrong           2:44.26    2:45.97  
                  35.97     1:19.04 (43.07)     2:03.03 (43.99)     2:45.97 (42.94)
  8 Bislich, Nicholas         12 B3                   2:55.39    2:58.64  
                  40.95     1:26.82 (45.87)     2:13.46 (46.64)     2:58.64 (45.18)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 27.02    3/9/2014 Jordan Stackpole, Neptunes-LE                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Stackpole, Jordan         12 Neptunes               27.57      27.02*  11  
  2 Cannon, Wilson            12 Mansfield              28.11      27.22    9  
  3 Norman, Eric              12 Ridgewood Y            28.69      27.41    8  
  4 Basista, Noah             12 Neptunes               28.55      27.87    7  
  5 Vanone, Matt              12 UN-Sailfish            28.69      28.40    6  
  6 Cunningham, Clay          12 Silver Dolphins        29.51      28.82    5  
  7 Pichette, Chris           12 SwimStrong             29.19      29.07    4  
  8 Cox, Ian                  12 SwimStrong             29.54      29.17    3  
  9 Peters, Caleb             12 B3                     29.33      29.38    2  
 10 Smesko, Kaden             12 Tiger Sharks           29.65      29.55    1  
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 27.02    3/9/2014 Jordan Stackpole, Neptunes-LE                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stackpole, Jordan         12 Neptunes               27.09      27.57  
  2 Cannon, Wilson            12 Mansfield              28.05      28.11  
  3 Basista, Noah             12 Neptunes               29.19      28.55  
  4 Norman, Eric              12 Ridgewood Y            27.55      28.69  
  4 Vanone, Matt              12 UN-Sailfish            29.18      28.69  
  6 Pichette, Chris           12 SwimStrong             29.15      29.19  
  7 Peters, Caleb             12 B3                     29.25      29.33  
  8 Cunningham, Clay          12 Silver Dolphins        29.36      29.51  
  9 Cox, Ian                  12 SwimStrong             29.43      29.54  
 10 Smesko, Kaden             12 Tiger Sharks           29.76      29.65  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gustafson, Chachi         12 B3                     29.24      29.72  
 12 Tuckerman, Caleb          12 Hudson Heat            30.23      29.87  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Zimmerman, Andrew         12 Piranha Aq             29.89      30.52  
 14 Grebb, Kyle               12 Tiger Sharks           31.51      30.67  
 15 DunLany, Matthew          12 Neptunes               29.73      30.94  
 16 Marcie, Cameron           12 Lake Shore             31.18      31.17  
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 58.44    3/8/2014 Jordan Stackpole, Neptunes-LE                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Stackpole, Jordan         12 Neptunes               58.72      58.44*  11  
                  26.73       58.44 (31.71)                                        
  2 Cannon, Wilson            12 Mansfield            1:00.37      59.56    9  
                  28.05       59.56 (31.51)                                        
  3 Norman, Eric              12 Ridgewood Y          1:00.88    1:01.16    8  
                  28.88     1:01.16 (32.28)                                        
  4 Pichette, Chris           12 SwimStrong           1:04.50    1:04.91    7  
                  29.88     1:04.91 (35.03)                                        
  5 Vanone, Matt              12 UN-Sailfish          1:07.64    1:05.95    6  
                  30.13     1:05.95 (35.82)                                        
  6 Krusinski, Pete           12 SwimStrong           1:06.94    1:06.34    5  
                  30.24     1:06.34 (36.10)                                        
  7 Cunningham, Clay          12 Silver Dolphins      1:06.95    1:07.09    4  
                  30.63     1:07.09 (36.46)                                        
  8 Szoke, Daniel             12 Shaker               1:06.79    1:07.21    3  
                  31.98     1:07.21 (35.23)                                        
  9 Gustafson, Chachi         12 B3                   1:05.69    1:07.47    2  
                  30.73     1:07.47 (36.74)                                        
 10 Herman, Nathan            12 Sailfish             1:07.56    1:08.28    1  
                  32.07     1:08.28 (36.21)                                        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 58.44    3/8/2014 Jordan Stackpole, Neptunes-LE                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stackpole, Jordan         12 Neptunes               58.96      58.72  
                  27.10       58.72 (31.62)                                        
  2 Cannon, Wilson            12 Mansfield            1:00.72    1:00.37  
                  28.76     1:00.37 (31.61)                                        
  3 Norman, Eric              12 Ridgewood Y          1:02.12    1:00.88  
                  27.90     1:00.88 (32.98)                                        
  4 Pichette, Chris           12 SwimStrong           1:05.61    1:04.50  
                  29.82     1:04.50 (34.68)                                        
  5 Gustafson, Chachi         12 B3                   1:05.29    1:05.69  
                  30.78     1:05.69 (34.91)                                        
  6 Szoke, Daniel             12 Shaker               1:14.20    1:06.79  
                  31.01     1:06.79 (35.78)                                        
  7 Krusinski, Pete           12 SwimStrong           1:07.26    1:06.94  
                  30.60     1:06.94 (36.34)                                        
  8 Cunningham, Clay          12 Silver Dolphins      1:07.75    1:06.95  
                  30.12     1:06.95 (36.83)                                        
  9 Herman, Nathan            12 Sailfish             1:07.82    1:07.56  
                  31.67     1:07.56 (35.89)                                        
 10 Vanone, Matt              12 UN-Sailfish          1:07.12    1:07.64  
                  30.29     1:07.64 (37.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Smesko, Kaden             12 Tiger Sharks         1:07.47    1:07.69  
                  31.46     1:07.69 (36.23)                                        
 12 Stoia, Brandon            12 Ridgewood Y          1:10.51    1:13.24  
                  34.25     1:13.24 (38.99)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 2:26.88    3/9/2014 Nathan Herman, Sailfish                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Herman, Nathan            12 Sailfish             2:32.54    2:26.88*  11  
                  32.51     1:09.86 (37.35)     1:48.75 (38.89)     2:26.88 (38.13)
  2 Gustafson, Chachi         12 B3                   2:38.75    2:36.26    9  
                  33.04     1:12.14 (39.10)     1:52.80 (40.66)     2:36.26 (43.46)
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 2:26.88    3/9/2014 Nathan Herman, Sailfish                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stackpole, Jordan         12 Neptunes             2:22.50    2:27.66  
                  30.07     1:06.23 (36.16)     1:45.89 (39.66)     2:27.66 (41.77)
  2 Herman, Nathan            12 Sailfish             2:24.46    2:32.54  
                  33.54     1:12.73 (39.19)     1:52.94 (40.21)     2:32.54 (39.60)
  3 Gustafson, Chachi         12 B3                   2:25.33    2:38.75  
                  33.16     1:13.87 (40.71)     1:56.70 (42.83)     2:38.75 (42.05)
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 1:01.83    3/8/2014 Noah Basista, Neptunes-LE                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Basista, Noah             12 Neptunes             1:02.23    1:01.83*  11  
                  29.14     1:01.83 (32.69)                                        
  2 Flores, Justin            12 Silver Dolphins      1:03.97    1:02.48    9  
                  28.08     1:02.48 (34.40)                                        
  3 Norman, Eric              12 Ridgewood Y          1:02.89    1:02.54    8  
                  28.14     1:02.54 (34.40)                                        
  4 Cannon, Wilson            12 Mansfield            1:03.81    1:02.84    7  
                  28.88     1:02.84 (33.96)                                        
  5 Stackpole, Jordan         12 Neptunes             1:03.08    1:03.61    6  
                  28.52     1:03.61 (35.09)                                        
  6 Hancock, Mac              12 Medina Rec           1:06.93    1:06.34    5  
                  31.95     1:06.34 (34.39)                                        
  7 Szoke, Daniel             12 Shaker               1:07.39    1:07.34    4  
                  31.25     1:07.34 (36.09)                                        
  8 Cox, Ian                  12 SwimStrong           1:07.72    1:07.52    3  
                  30.77     1:07.52 (36.75)                                        
  9 Tuckerman, Caleb          12 Hudson Heat          1:07.62    1:08.42    2  
                  32.18     1:08.42 (36.24)                                        
 10 Eichler, Cayman           12 Mansfield            1:07.21    1:08.47    1  
                  31.25     1:08.47 (37.22)                                        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 1:01.83    3/8/2014 Noah Basista, Neptunes-LE                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Basista, Noah             12 Neptunes             1:02.34    1:02.23  
                  29.07     1:02.23 (33.16)                                        
  2 Norman, Eric              12 Ridgewood Y          1:03.28    1:02.89  
                  28.15     1:02.89 (34.74)                                        
  3 Stackpole, Jordan         12 Neptunes             1:02.52    1:03.08  
                  29.10     1:03.08 (33.98)                                        
  4 Cannon, Wilson            12 Mansfield            1:05.07    1:03.81  
                  29.22     1:03.81 (34.59)                                        
  5 Flores, Justin            12 Silver Dolphins      1:02.95    1:03.97  
                  27.96     1:03.97 (36.01)                                        
  6 Hancock, Mac              12 Medina Rec           1:09.25    1:06.93  
                  31.53     1:06.93 (35.40)                                        
  7 Eichler, Cayman           12 Mansfield            1:08.30    1:07.21  
                  30.91     1:07.21 (36.30)                                        
  8 Szoke, Daniel             12 Shaker               1:09.16    1:07.39  
                  30.71     1:07.39 (36.68)                                        
  9 Tuckerman, Caleb          12 Hudson Heat          1:10.86    1:07.62  
                  31.89     1:07.62 (35.73)                                        
 10 Cox, Ian                  12 SwimStrong           1:16.95    1:07.72  
                  30.89     1:07.72 (36.83)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Smesko, Kaden             12 Tiger Sharks         1:09.66    1:08.69  
                  30.34     1:08.69 (38.35)                                        
 12 Holmes, Justice           12 Mansfield            1:10.87    1:08.95  
                  32.70     1:08.95 (36.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Vanone, Matt              12 UN-Sailfish          1:08.03    1:09.21  
                  30.75     1:09.21 (38.46)                                        
 14 Olsavsky, Austin          12 Medina Rec           1:10.03    1:10.49  
                  33.83     1:10.49 (36.66)                                        
 15 Cunningham, Clay          12 Silver Dolphins      1:12.36    1:10.55  
                  31.30     1:10.55 (39.25)                                        
 16 Ye, Andrew                12 Hudson Heat          1:10.66    1:11.59  
                  33.79     1:11.59 (37.80)                                        
 17 Stoia, Brandon            12 Ridgewood Y          1:16.07    1:15.80  
                  35.46     1:15.80 (40.34)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:15.73    3/9/2014 Justin Flores, Silver Dolphins-            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Flores, Justin            12 Silver Dolphins      2:19.56    2:15.73*  11  
                  28.39     1:02.47 (34.08)     1:45.25 (42.78)     2:15.73 (30.48)
  2 Peters, Caleb             12 B3                   2:20.93    2:21.76    9  
                  30.89     1:07.69 (36.80)     1:49.16 (41.47)     2:21.76 (32.60)
  3 Pichette, Chris           12 SwimStrong           2:27.47    2:23.84    8  
                  30.39     1:06.67 (36.28)     1:52.85 (46.18)     2:23.84 (30.99)
  4 Krusinski, Pete           12 SwimStrong           2:29.12    2:24.16    7  
                  30.91     1:09.53 (38.62)     1:51.65 (42.12)     2:24.16 (32.51)
  5 Herman, Nathan            12 Sailfish             2:35.09    2:25.52    6  
                  33.33     1:11.34 (38.01)     1:53.85 (42.51)     2:25.52 (31.67)
  6 Bislich, Nicholas         12 B3                   2:31.79    2:26.72    5  
                  33.91     1:09.68 (35.77)     1:54.45 (44.77)     2:26.72 (32.27)
  7 Kinnear, Brian            12 Hudson Heat          2:28.43    2:27.57    4  
                  32.91     1:13.63 (40.72)     1:52.91 (39.28)     2:27.57 (34.66)
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:15.73    3/9/2014 Justin Flores, Silver Dolphins-            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Flores, Justin            12 Silver Dolphins      2:13.92    2:19.56  
                  29.17     1:04.76 (35.59)     1:48.92 (44.16)     2:19.56 (30.64)
  2 Peters, Caleb             12 B3                   2:22.40    2:20.93  
                  30.86     1:06.87 (36.01)     1:49.04 (42.17)     2:20.93 (31.89)
  3 Pichette, Chris           12 SwimStrong           2:25.42    2:27.47  
                  31.72     1:10.49 (38.77)     1:55.63 (45.14)     2:27.47 (31.84)
  4 Kinnear, Brian            12 Hudson Heat          2:30.52    2:28.43  
                  33.13     1:12.65 (39.52)     1:54.27 (41.62)     2:28.43 (34.16)
  5 Krusinski, Pete           12 SwimStrong           2:30.85    2:29.12  
                  31.30     1:10.52 (39.22)     1:53.90 (43.38)     2:29.12 (35.22)
  6 Bislich, Nicholas         12 B3                   2:31.47    2:31.79  
                  35.35     1:12.62 (37.27)     1:58.79 (46.17)     2:31.79 (33.00)
  7 Herman, Nathan            12 Sailfish             2:24.31    2:35.09  
                  33.85     1:13.88 (40.03)     1:59.87 (45.99)     2:35.09 (35.22)
 -- Holmes, Justice           12 Mansfield            2:32.14         DQ  
                  33.62     1:15.83 (42.21)     1:57.55 (41.72)          DQ (32.74)
 
Boys 12 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 4:50.80    3/7/2014 Justin Flores, Silver Dolphins-            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flores, Justin            12 Silver Dolphins      4:50.16    4:50.80*  11  
                  28.98     1:05.01 (36.03)     1:41.78 (36.77)     2:18.07 (36.29)
        3:02.87 (44.80)     3:48.45 (45.58)     4:19.73 (31.28)     4:50.80 (31.07)
  2 Peters, Caleb             12 B3                   5:10.01    4:56.45    9  
                  31.71     1:08.64 (36.93)     1:46.28 (37.64)     2:23.93 (37.65)
        3:05.56 (41.63)     3:47.62 (42.06)     4:22.60 (34.98)     4:56.45 (33.85)
  3 Cannon, Wilson            12 Mansfield            5:16.85    4:58.29    8  
                  30.84     1:07.64 (36.80)     1:46.02 (38.38)     2:24.51 (38.49)
        3:09.81 (45.30)     3:53.86 (44.05)     4:26.28 (32.42)     4:58.29 (32.01)
  4 Hancock, Mac              12 Medina Rec           5:10.19    5:02.31    7  
                  31.70     1:09.81 (38.11)     1:47.97 (38.16)     2:25.99 (38.02)
        3:09.79 (43.80)     3:53.39 (43.60)     4:28.69 (35.30)     5:02.31 (33.62)
  5 Szoke, Daniel             12 Shaker               5:13.50    5:06.00    6  
                  32.25     1:09.97 (37.72)     1:46.45 (36.48)     2:24.19 (37.74)
        3:11.63 (47.44)     3:58.72 (47.09)     4:32.71 (33.99)     5:06.00 (33.29)
  6 Golovan, Noah             12 Silver Dolphins      5:40.54    5:29.28    5  
                  34.96     1:15.76 (40.80)     1:59.73 (43.97)     2:42.80 (43.07)
        3:29.19 (46.39)     4:17.36 (48.17)     4:53.90 (36.54)     5:29.28 (35.38)
 -- Herman, Nathan            12 Sailfish             4:57.74         DQ  
                  33.29     1:11.96 (38.67)     1:51.10 (39.14)     2:29.64 (38.54)
        3:13.87 (44.23)     3:58.21 (44.34)     4:32.91 (34.70)          DQ (34.10)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:43.98   3/11/2012 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         W Chan, M Rakovec, S Bowman, A Bruck              
  LE Swimmer: ! 1:42.98        1993 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Bosley, Salomon, Fitzgerald, Pullin               
    LE Event:   1:42.98        1993 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Bosley, Salomon. Fitzgerald, Pullin               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimStrong  'A'                                   1:51.28    1:48.70   22  
     1) Pichette, Chris 12              2) Krusinski, Pete 12             
     3) Zaleski, Jaden 11               4) Cox, Ian 12                    
                  26.71       53.68 (26.97)     1:22.90 (29.22)     1:48.70 (25.80)
  2 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      1:50.27    1:49.18   18  
     1) Zhang, William 12               2) Bodrock, James 11              
     3) Toothman, Zach 11               4) Norman, Eric 12                
                  25.76       55.15 (29.39)     1:24.50 (29.35)     1:49.18 (24.68)
  3 Lake Erie Silver Dolphin  'A'                     1:55.14    1:49.57   16  
     1) Flores, Justin 12               2) Cunningham, Nicholas 12        
     3) Snyder, Graden 12               4) Savage, Colin 11               
                  25.02       53.87 (28.85)     1:21.37 (27.50)     1:49.57 (28.20)
  4 B3 Aquatics  'A'                                  1:52.32    1:50.10   14  
     1) Peters, Caleb 12                2) Mallett, Riley 12              
     3) Wooley, Jonah 12                4) Gustafson, Chachi 12           
                  26.81       55.22 (28.41)     1:23.05 (27.83)     1:50.10 (27.05)
  5 Lake Erie Silver Dolphin  'B'                     2:00.14    1:59.15   12  
     1) Cunningham, Clay 12             2) Tekieli, Nicolas 11            
     3) Applebaum, Frank 11             4) Golovan, Noah 12               
                  29.26       59.04 (29.78)     1:29.25 (30.21)     1:59.15 (29.90)
 -- Hudson Explorer Aquatic Team  'A'                 1:53.65         DQ  
     1) Kinnear, Brian 12               2) Tuckerman, Caleb 12            
     3) Ciccozzi, Ike 12                4) Ye, Andrew 12                  
                  27.59       54.41 (26.82)     1:22.04 (27.63)          DQ (26.95)
 -- Mansfield Waves  'A'                              1:55.70         DQ  
     1) Eichler, Cayman 12              2) Cannon, Wilson 12              
     3) Holmes, Justice 12              4) Wyant, Jadon 11                
                  27.79       52.76 (24.97)     1:19.92 (27.16)          DQ (32.27)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:55.22   3/10/2012 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         S Bowman, W Chan, Z Hart, M Rakovec               
  LE Swimmer: ! 1:54.69        1992 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Seidman, Clark, Turcinov, Zdrillic                
    LE Event:   1:55.22   3/10/2012 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         S Bowman, W Chan, Z Hart, M Rakovec               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lake Erie Silver Dolphin  'A'                     2:05.22    2:00.49   22  
     1) Flores, Justin 12               2) Snyder, Graden 12              
     3) Cunningham, Clay 12             4) Savage, Colin 11               
                  29.24     1:02.80 (33.56)     1:32.07 (29.27)     2:00.49 (28.42)
  2 B3 Aquatics  'A'                                  2:02.44    2:01.54   18  
     1) Mallett, Riley 12               2) Peters, Caleb 12               
     3) Gustafson, Chachi 12            4) Wooley, Jonah 12               
                  32.34     1:05.10 (32.76)     1:33.80 (28.70)     2:01.54 (27.74)
  3 SwimStrong  'A'                                   2:02.86    2:03.23   16  
     1) Cox, Ian 12                     2) Krusinski, Pete 12             
     3) Zaleski, Jaden 11               4) Pichette, Chris 12             
                  31.98     1:06.39 (34.41)     1:36.99 (30.60)     2:03.23 (26.24)
  4 Mansfield Waves  'A'                              2:07.15    2:03.44   14  
     1) Eichler, Cayman 12              2) Holmes, Justice 12             
     3) Cannon, Wilson 12               4) Wyant, Jadon 11                
                  31.74     1:03.64 (31.90)     1:31.25 (27.61)     2:03.44 (32.19)
  5 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      2:09.39    2:09.58   12  
     1) Bodrock, James 11               2) Toothman, Zach 11              
     3) Stoia, Brandon 12               4) Norman, Eric 12                
                  33.34     1:12.18 (38.84)     1:44.62 (32.44)     2:09.58 (24.96)
 
Boys 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 24.12    3/9/2014 Callen Aulizia, Penguin-LE                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Aulizia, Callen           13 Penguin                24.17      24.12*  11  
  2 Ison, Joshua Nathaniel    13 Firestone              25.12      24.14    9  
  3 Kiska, Jake               13 UN-Cleve. Splash       24.62      24.28    8  
  4 Johnson, Alec             13 Copley                 24.56      24.52    7  
  5 Haring, David             13 Mansfield              24.72      24.65    6  
  6 Fallon, Cole              13 Silver Dolphins        25.48      25.14    5  
  7 Zuniga, Benjamin          13 Perry Aquatics         25.83      25.43    4  
  8 Miller, Connor            13 Mansfield              25.60      25.68    3  
  9 Blevins, Colton           13 Mansfield              25.08      25.94    2  
 10 Grespin, Drew             13 Vacationland           25.86      26.20    1  
 
Boys 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 24.12    3/9/2014 Callen Aulizia, Penguin-LE                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Aulizia, Callen           13 Penguin                25.47      24.17  
  2 Johnson, Alec             13 Copley                 25.45      24.56  
  3 Kiska, Jake               13 UN-Cleve. Splash       24.54      24.62  
  4 Haring, David             13 Mansfield              25.29      24.72  
  5 Blevins, Colton           13 Mansfield              25.34      25.08  
  6 Ison, Joshua Nathaniel    13 Firestone              25.02      25.12  
  7 Fallon, Cole              13 Silver Dolphins        25.00      25.48  
  8 Miller, Connor            13 Mansfield              25.61      25.60  
  9 Zuniga, Benjamin          13 Perry Aquatics         26.07      25.83  
 10 Grespin, Drew             13 Vacationland           26.25      25.86  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hargis, Sal               13 SwimStrong             25.72      26.12  
 12 Sadovskyy, Davyd          13 Ridgewood Y            25.73      26.23  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sarac, Kamran             13 Neptunes               25.69      26.27  
 14 Widenhofer, Eric          13 Ridgewood Y            26.96      26.48  
 15 Hammerschmidt, David      13 Westside Waves         25.98      28.09  
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 52.90    3/9/2014 Callen Aulizia, Penguin-LE                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Aulizia, Callen           13 Penguin                53.61      52.90*  11  
                  25.42       52.90 (27.48)                                        
  2 Johnson, Alec             13 Copley                 54.10      53.55    9  
                  25.44       53.55 (28.11)                                        
  3 Ison, Joshua Nathaniel    13 Firestone              55.27      53.65    8  
                  26.09       53.65 (27.56)                                        
  4 Chimes, Eric              13 Ridgewood Y            55.14      54.44    7  
                  26.18       54.44 (28.26)                                        
  5 Zuniga, Benjamin          13 Perry Aquatics         55.44      54.53    6  
                  25.89       54.53 (28.64)                                        
  6 Haring, David             13 Mansfield              55.74      54.65    5  
                  25.95       54.65 (28.70)                                        
  7 Fallon, Cole              13 Silver Dolphins        58.08      55.31    4  
                  26.42       55.31 (28.89)                                        
  8 Sarac, Kamran             13 Neptunes               56.79      55.63    3  
                  26.44       55.63 (29.19)                                        
  9 Miller, Connor            13 Mansfield              55.74      55.79    2  
                  26.59       55.79 (29.20)                                        
 10 Blevins, Colton           13 Mansfield              56.48      56.14    1  
                  27.05       56.14 (29.09)                                        
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 52.90    3/9/2014 Callen Aulizia, Penguin-LE                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Aulizia, Callen           13 Penguin                56.28      53.61  
                  25.79       53.61 (27.82)                                        
  2 Johnson, Alec             13 Copley                 55.22      54.10  
                  25.53       54.10 (28.57)                                        
  3 Chimes, Eric              13 Ridgewood Y            56.43      55.14  
                  26.51       55.14 (28.63)                                        
  4 Ison, Joshua Nathaniel    13 Firestone              56.13      55.27  
                  26.76       55.27 (28.51)                                        
  5 Kiska, Jake               13 UN-Cleve. Splash       56.18      55.44  
                  26.22       55.44 (29.22)                                        
  5 Zuniga, Benjamin          13 Perry Aquatics         56.08      55.44  
                  26.38       55.44 (29.06)                                        
  7 Haring, David             13 Mansfield              56.15      55.74  
                  26.84       55.74 (28.90)                                        
  7 Miller, Connor            13 Mansfield              57.01      55.74  
                  26.99       55.74 (28.75)                                        
  9 Blevins, Colton           13 Mansfield              56.91      56.48  
                  27.18       56.48 (29.30)                                        
 10 Sarac, Kamran             13 Neptunes               57.16      56.79  
                  27.51       56.79 (29.28)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fallon, Cole              13 Silver Dolphins        54.80      58.08  
                  27.14       58.08 (30.94)                                        
 12 Murphey, Ned              13 Silver Dolphins      1:01.41      59.66  
                  28.35       59.66 (31.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hammerschmidt, David      13 Westside Waves       1:01.58    1:13.94  
                  33.31     1:13.94 (40.63)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:56.79    3/8/2014 Ethan Banks, Sailfish                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Banks, Ethan              13 Sailfish             1:56.79    1:57.57   11  
                  26.70       56.35 (29.65)     1:27.41 (31.06)     1:57.57 (30.16)
  2 Aulizia, Callen           13 Penguin              2:00.35    1:58.57    9  
                  26.75       57.20 (30.45)     1:29.03 (31.83)     1:58.57 (29.54)
  3 Chimes, Eric              13 Ridgewood Y          1:59.03    1:59.14    8  
                  27.20       57.68 (30.48)     1:28.92 (31.24)     1:59.14 (30.22)
  4 Widenhofer, Eric          13 Ridgewood Y          2:00.89    1:59.46    7  
                  27.70       58.08 (30.38)     1:29.22 (31.14)     1:59.46 (30.24)
  5 Johnson, Alec             13 Copley               2:01.05    1:59.91    6  
                  26.66       57.42 (30.76)     1:28.94 (31.52)     1:59.91 (30.97)
  6 Ison, Joshua Nathaniel    13 Firestone            2:02.82    2:00.74    5  
                  27.82       58.06 (30.24)     1:29.61 (31.55)     2:00.74 (31.13)
  7 Haring, David             13 Mansfield            2:01.42    2:01.47    4  
                  28.30       58.88 (30.58)     1:30.41 (31.53)     2:01.47 (31.06)
  8 Schaeffer, Matthew        13 Vacationland         2:04.62    2:02.06    3  
                  28.15       59.04 (30.89)     1:31.15 (32.11)     2:02.06 (30.91)
  9 Phelps, Colton            13 Ridgewood Y          2:03.66    2:05.18    2  
                  28.55     1:00.33 (31.78)     1:32.88 (32.55)     2:05.18 (32.30)
 10 Finnerty, Sean            13 Solon                2:06.76    2:07.72    1  
                  29.28     1:01.52 (32.24)     1:34.90 (33.38)     2:07.72 (32.82)
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:56.79    3/8/2014 Ethan Banks, Sailfish                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Banks, Ethan              13 Sailfish             2:00.79    1:56.79* 
                  27.24       56.97 (29.73)     1:27.19 (30.22)     1:56.79 (29.60)
  2 Chimes, Eric              13 Ridgewood Y          1:58.64    1:59.03  
                  26.89       57.12 (30.23)     1:28.34 (31.22)     1:59.03 (30.69)
  3 Aulizia, Callen           13 Penguin              2:03.14    2:00.35  
                  27.14       58.21 (31.07)     1:30.35 (32.14)     2:00.35 (30.00)
  4 Widenhofer, Eric          13 Ridgewood Y          2:02.13    2:00.89  
                  27.75       58.41 (30.66)     1:29.74 (31.33)     2:00.89 (31.15)
  5 Johnson, Alec             13 Copley               2:01.90    2:01.05  
                  26.17       56.76 (30.59)     1:29.25 (32.49)     2:01.05 (31.80)
  6 Haring, David             13 Mansfield            2:05.58    2:01.42  
                  28.00       58.52 (30.52)     1:30.36 (31.84)     2:01.42 (31.06)
  7 Ison, Joshua Nathaniel    13 Firestone            2:07.61    2:02.82  
                  28.35       59.68 (31.33)     1:32.39 (32.71)     2:02.82 (30.43)
  8 Phelps, Colton            13 Ridgewood Y          2:06.00    2:03.66  
                  28.15       59.62 (31.47)     1:32.45 (32.83)     2:03.66 (31.21)
  9 Schaeffer, Matthew        13 Vacationland         2:03.80    2:04.62  
                  28.26       59.42 (31.16)     1:32.50 (33.08)     2:04.62 (32.12)
 10 Finnerty, Sean            13 Solon                2:08.29    2:06.76  
                  29.52     1:01.64 (32.12)     1:34.47 (32.83)     2:06.76 (32.29)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Murphey, Ned              13 Silver Dolphins      2:13.69    2:09.82  
                  29.48     1:02.25 (32.77)     1:36.47 (34.22)     2:09.82 (33.35)
 
Boys 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 5:16.64    3/8/2014 Ethan Banks, Sailfish                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banks, Ethan              13 Sailfish             5:13.81    5:16.64*  11  
                  27.39       57.83 (30.44)     1:29.93 (32.10)     2:02.76 (32.83)
        2:35.47 (32.71)     3:08.13 (32.66)     3:40.89 (32.76)     4:13.17 (32.28)
        4:45.31 (32.14)     5:16.64 (31.33)                                        
  2 Widenhofer, Eric          13 Ridgewood Y          5:29.89    5:18.26    9  
                  28.12       59.02 (30.90)     1:30.83 (31.81)     2:03.25 (32.42)
        2:35.59 (32.34)     3:08.03 (32.44)     3:40.84 (32.81)     4:13.98 (33.14)
        4:46.47 (32.49)     5:18.26 (31.79)                                        
  3 Chimes, Eric              13 Ridgewood Y          5:16.86    5:18.47    8  
                  27.56       58.99 (31.43)     1:31.79 (32.80)     2:04.50 (32.71)
        2:37.18 (32.68)     3:10.09 (32.91)     3:43.22 (33.13)     4:15.73 (32.51)
        4:47.97 (32.24)     5:18.47 (30.50)                                        
  4 Schaeffer, Matthew        13 Vacationland         5:33.00    5:29.16    7  
                  29.67     1:01.84 (32.17)     1:35.26 (33.42)     2:09.11 (33.85)
        2:43.90 (34.79)     3:17.14 (33.24)     3:50.59 (33.45)     4:24.63 (34.04)
        4:58.21 (33.58)     5:29.16 (30.95)                                        
  5 Phelps, Colton            13 Ridgewood Y          5:30.73    5:29.90    6  
                  28.98     1:00.34 (31.36)     1:33.16 (32.82)     2:06.99 (33.83)
        2:40.70 (33.71)     3:14.72 (34.02)     3:48.90 (34.18)     4:22.93 (34.03)
        4:56.98 (34.05)     5:29.90 (32.92)                                        
  6 Finnerty, Sean            13 Solon                5:33.28    5:29.95    5  
                  30.03     1:02.61 (32.58)     1:36.07 (33.46)     2:09.23 (33.16)
        2:42.86 (33.63)     3:16.41 (33.55)     3:50.56 (34.15)     4:24.33 (33.77)
        4:57.74 (33.41)     5:29.95 (32.21)                                        
  7 Johnson, Alec             13 Copley               5:37.67    5:34.72    4  
                  28.31     1:00.98 (32.67)     1:35.26 (34.28)     2:09.54 (34.28)
        2:44.02 (34.48)     3:18.89 (34.87)     3:53.60 (34.71)     4:28.42 (34.82)
        5:02.85 (34.43)     5:34.72 (31.87)                                        
  8 Haring, David             13 Mansfield            5:42.45    5:35.50    3  
                  29.87     1:03.05 (33.18)     1:36.89 (33.84)     2:11.78 (34.89)
        2:46.36 (34.58)     3:21.10 (34.74)     3:55.94 (34.84)     4:29.97 (34.03)
        5:03.90 (33.93)     5:35.50 (31.60)                                        
  9 Walter, Hayden            13 Neon                 5:33.09    5:39.34    2  
                  29.25     1:02.65 (33.40)     1:37.08 (34.43)     2:11.94 (34.86)
        2:46.95 (35.01)     3:21.87 (34.92)     3:56.73 (34.86)     4:31.24 (34.51)
        5:06.31 (35.07)     5:39.34 (33.03)                                        
 10 Katz, Jonah               13 UN-Sailfish          5:44.59    5:43.03    1  
                  29.29     1:03.83 (34.54)     1:38.84 (35.01)     2:13.15 (34.31)
        2:47.94 (34.79)     3:22.98 (35.04)     3:57.94 (34.96)     4:32.84 (34.90)
        5:08.74 (35.90)     5:43.03 (34.29)                                        
 
Boys 13 Year Olds 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 10:28.92    3/9/2014 Alec Thomas, UN-Silver Dolphi             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Alec              13 UN-Silver Dolphi    10:37.59   10:28.92*  11  
                  27.45       58.44 (30.99)     1:29.94 (31.50)     2:01.46 (31.52)
        2:32.85 (31.39)     3:04.60 (31.75)     3:36.33 (31.73)     4:08.28 (31.95)
        4:39.98 (31.70)     5:11.69 (31.71)     5:43.51 (31.82)     6:15.61 (32.10)
        6:47.39 (31.78)     7:19.48 (32.09)     7:51.62 (32.14)     8:23.12 (31.50)
        8:54.92 (31.80)     9:26.97 (32.05)     9:58.55 (31.58)    10:28.92 (30.37)
  2 Banks, Ethan              13 Sailfish            10:49.08   10:47.69    9  
                  28.55       59.79 (31.24)     1:32.42 (32.63)     2:05.69 (33.27)
        2:39.20 (33.51)     3:12.05 (32.85)     3:44.32 (32.27)     4:17.06 (32.74)
        4:49.71 (32.65)     5:22.90 (33.19)     5:55.67 (32.77)     6:29.14 (33.47)
        7:01.81 (32.67)     7:34.33 (32.52)     8:06.95 (32.62)     8:39.66 (32.71)
        9:12.04 (32.38)     9:45.14 (33.10)    10:16.94 (31.80)    10:47.69 (30.75)
  3 Phelps, Colton            13 Ridgewood Y         11:14.80   11:16.41    8  
                  28.97     1:01.73 (32.76)     1:35.31 (33.58)     2:09.43 (34.12)
        2:43.65 (34.22)     3:18.09 (34.44)     3:52.04 (33.95)     4:26.38 (34.34)
        5:00.73 (34.35)     5:35.34 (34.61)     6:09.92 (34.58)     6:44.59 (34.67)
        7:18.92 (34.33)     7:52.84 (33.92)     8:27.49 (34.65)     9:02.15 (34.66)
        9:36.60 (34.45)    10:09.95 (33.35)    10:43.84 (33.89)    11:16.41 (32.57)
  4 Finnerty, Sean            13 Solon               11:19.51   11:19.49    7  
                  30.10     1:03.55 (33.45)     1:37.57 (34.02)     2:11.75 (34.18)
        2:46.08 (34.33)     3:20.47 (34.39)     3:54.78 (34.31)     4:29.11 (34.33)
        5:03.50 (34.39)     5:38.12 (34.62)     6:12.47 (34.35)     6:46.89 (34.42)
        7:21.22 (34.33)     7:55.70 (34.48)     8:30.02 (34.32)     9:04.17 (34.15)
        9:38.08 (33.91)    10:12.67 (34.59)    10:47.00 (34.33)    11:19.49 (32.49)
 
Boys 13 Year Olds 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 17:59.89    3/7/2014 Ethan Banks, Sailfish                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Banks, Ethan              13 Sailfish            17:49.58   17:59.89*  11  
                  27.49       58.56 (31.07)     1:29.94 (31.38)     2:02.97 (33.03)
        2:35.29 (32.32)     3:07.91 (32.62)     3:40.43 (32.52)     4:13.72 (33.29)
        4:46.91 (33.19)     5:20.72 (33.81)     5:54.48 (33.76)     6:29.05 (34.57)
        7:02.77 (33.72)     7:36.47 (33.70)     8:09.01 (32.54)     8:40.75 (31.74)
        9:14.17 (33.42)     9:48.22 (34.05)    10:20.88 (32.66)    10:53.68 (32.80)
       11:26.05 (32.37)    11:58.50 (32.45)    12:31.55 (33.05)    13:04.75 (33.20)
       13:38.10 (33.35)    14:12.13 (34.03)    14:44.98 (32.85)    15:18.50 (33.52)
       15:51.73 (33.23)    16:24.89 (33.16)    16:57.48 (32.59)    17:30.31 (32.83)
       17:59.89 (29.58)
  2 Chimes, Eric              13 Ridgewood Y         18:53.85   18:04.14    9  
                  28.01       59.45 (31.44)     1:32.17 (32.72)     2:05.35 (33.18)
        2:38.96 (33.61)     3:11.88 (32.92)     3:44.95 (33.07)     4:18.24 (33.29)
        4:51.77 (33.53)     5:25.01 (33.24)     5:58.26 (33.25)     6:31.62 (33.36)
        7:04.95 (33.33)     7:38.18 (33.23)     8:10.97 (32.79)     8:44.32 (33.35)
        9:17.84 (33.52)     9:50.96 (33.12)    10:24.45 (33.49)    10:58.23 (33.78)
       11:32.68 (34.45)    12:05.63 (32.95)    12:38.33 (32.70)    13:12.12 (33.79)
       13:45.82 (33.70)    14:18.26 (32.44)    14:51.49 (33.23)    15:24.28 (32.79)
       15:56.97 (32.69)    16:29.68 (32.71)    17:01.88 (32.20)    17:33.71 (31.83)
       18:04.14 (30.43)
  3 Finnerty, Sean            13 Solon               18:45.85   18:55.59    8  
                  29.65     1:03.14 (33.49)     1:37.14 (34.00)     2:11.55 (34.41)
        2:45.94 (34.39)     3:20.31 (34.37)     3:54.87 (34.56)     4:29.65 (34.78)
        5:04.14 (34.49)     5:38.72 (34.58)     6:13.21 (34.49)     6:48.05 (34.84)
        7:22.86 (34.81)     7:58.23 (35.37)     8:33.09 (34.86)     9:08.31 (35.22)
        9:43.30 (34.99)    10:17.33 (34.03)    10:51.49 (34.16)    11:25.64 (34.15)
       11:59.30 (33.66)    12:33.85 (34.55)    13:08.07 (34.22)    13:42.40 (34.33)
       14:17.00 (34.60)    14:51.86 (34.86)    15:26.83 (34.97)    16:02.01 (35.18)
       16:37.36 (35.35)    17:12.13 (34.77)    17:47.06 (34.93)    18:22.11 (35.05)
       18:55.59 (33.48)
  4 Katz, Jonah               13 UN-Sailfish         18:56.12   19:29.67    7  
                  29.65     1:03.87 (34.22)     1:38.97 (35.10)     2:13.98 (35.01)
        2:49.06 (35.08)     3:24.06 (35.00)     3:59.52 (35.46)     4:34.89 (35.37)
        5:10.40 (35.51)     5:46.07 (35.67)     6:21.95 (35.88)     6:57.92 (35.97)
        7:33.97 (36.05)     8:10.06 (36.09)     8:46.05 (35.99)     9:22.17 (36.12)
        9:57.98 (35.81)    10:34.19 (36.21)    11:10.39 (36.20)    11:46.59 (36.20)
       12:22.34 (35.75)    12:58.18 (35.84)    13:33.96 (35.78)    14:10.13 (36.17)
       14:45.55 (35.42)    15:21.83 (36.28)    15:57.54 (35.71)    16:33.29 (35.75)
       17:09.52 (36.23)    17:45.11 (35.59)    18:20.36 (35.25)    18:55.59 (35.23)
       19:29.67 (34.08)
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 59.21    3/8/2014 Jack Saum, Firestone                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Saum, Jack                13 Firestone            1:00.46      59.21*  11  
                  28.59       59.21 (30.62)                                        
  2 Ison, Joshua Nathaniel    13 Firestone            1:00.63    1:00.11    9  
                  29.59     1:00.11 (30.52)                                        
  3 Widenhofer, Eric          13 Ridgewood Y          1:01.89    1:01.42    8  
                  29.97     1:01.42 (31.45)                                        
  4 Johnson, Alec             13 Copley               1:02.93    1:02.29    7  
                  29.73     1:02.29 (32.56)                                        
  5 Aulizia, Callen           13 Penguin              1:04.13    1:02.34    6  
                  30.69     1:02.34 (31.65)                                        
  6 Banks, Ethan              13 Sailfish             1:03.21    1:02.71    5  
                  30.42     1:02.71 (32.29)                                        
  7 Grespin, Drew             13 Vacationland         1:03.25    1:04.32    4  
                  30.40     1:04.32 (33.92)                                        
  8 Fallon, Cole              13 Silver Dolphins      1:07.92    1:07.69    3  
                  32.19     1:07.69 (35.50)                                        
  9 Hammerschmidt, David      13 Westside Waves       1:08.93    1:08.53    2  
                  32.63     1:08.53 (35.90)                                        
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 59.21    3/8/2014 Jack Saum, Firestone                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Saum, Jack                13 Firestone            1:00.58    1:00.46  
                  29.20     1:00.46 (31.26)                                        
  2 Ison, Joshua Nathaniel    13 Firestone            1:03.13    1:00.63  
                  29.98     1:00.63 (30.65)                                        
  3 Widenhofer, Eric          13 Ridgewood Y          1:01.98    1:01.89  
                  30.14     1:01.89 (31.75)                                        
  4 Johnson, Alec             13 Copley               1:02.82    1:02.93  
                  29.99     1:02.93 (32.94)                                        
  5 Banks, Ethan              13 Sailfish             1:03.29    1:03.21  
                  30.60     1:03.21 (32.61)                                        
  6 Grespin, Drew             13 Vacationland         1:05.14    1:03.25  
                  30.27     1:03.25 (32.98)                                        
  7 Aulizia, Callen           13 Penguin              1:04.17    1:04.13  
                  30.61     1:04.13 (33.52)                                        
  8 Fallon, Cole              13 Silver Dolphins      1:06.77    1:07.92  
                  32.02     1:07.92 (35.90)                                        
  9 Hammerschmidt, David      13 Westside Waves       1:03.08    1:08.93  
                  33.07     1:08.93 (35.86)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:02.41    3/9/2014 Alec Thomas, UN-Silver Dolphi              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Thomas, Alec              13 UN-Silver Dolphi     2:04.92    2:02.41*  11  
                  28.64       59.45 (30.81)     1:31.18 (31.73)     2:02.41 (31.23)
  2 Saum, Jack                13 Firestone            2:11.91    2:08.53    9  
                  29.27     1:01.50 (32.23)     1:35.46 (33.96)     2:08.53 (33.07)
  3 Widenhofer, Eric          13 Ridgewood Y          2:11.03    2:09.69    8  
                  30.08     1:02.94 (32.86)     1:36.67 (33.73)     2:09.69 (33.02)
  4 Banks, Ethan              13 Sailfish             2:20.52    2:14.44    7  
                  30.83     1:04.70 (33.87)     1:40.08 (35.38)     2:14.44 (34.36)
  5 Johnson, Alec             13 Copley               2:15.92    2:16.25    6  
                  31.03     1:05.27 (34.24)     1:41.33 (36.06)     2:16.25 (34.92)
  6 Finnerty, Sean            13 Solon                2:19.71    2:21.69    5  
                  34.23     1:10.07 (35.84)     1:46.21 (36.14)     2:21.69 (35.48)
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:02.41    3/9/2014 Alec Thomas, UN-Silver Dolphi              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thomas, Alec              13 UN-Silver Dolphi     2:06.85    2:04.92  
                  28.83     1:00.31 (31.48)     1:32.89 (32.58)     2:04.92 (32.03)
  2 Widenhofer, Eric          13 Ridgewood Y          2:10.55    2:11.03  
                  31.06     1:04.26 (33.20)     1:38.05 (33.79)     2:11.03 (32.98)
  3 Saum, Jack                13 Firestone            2:09.31    2:11.91  
                  30.30     1:03.60 (33.30)     1:37.64 (34.04)     2:11.91 (34.27)
  4 Johnson, Alec             13 Copley               2:18.57    2:15.92  
                  31.31     1:06.23 (34.92)     1:41.76 (35.53)     2:15.92 (34.16)
  5 Finnerty, Sean            13 Solon                2:18.90    2:19.71  
                  33.48     1:08.64 (35.16)     1:44.38 (35.74)     2:19.71 (35.33)
  6 Banks, Ethan              13 Sailfish             2:13.75    2:20.52  
                  32.54     1:08.36 (35.82)     1:45.08 (36.72)     2:20.52 (35.44)
  7 Hammerschmidt, David      13 Westside Waves       2:27.08    2:31.40  
                  35.71     1:13.93 (38.22)     1:53.78 (39.85)     2:31.40 (37.62)
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:05.69    3/9/2014 Drew Grespin, Vacationland-LE              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Grespin, Drew             13 Vacationland         1:06.23    1:05.69*  11  
                  31.45     1:05.69 (34.24)                                        
  2 Saum, Jack                13 Firestone            1:09.92    1:06.88    9  
                  31.83     1:06.88 (35.05)                                        
  3 Murphey, Ned              13 Silver Dolphins      1:08.97    1:07.95    8  
                  32.09     1:07.95 (35.86)                                        
  4 Hong, Nicholas            13 Lake Shore           1:14.80    1:09.44    7  
                  32.84     1:09.44 (36.60)                                        
  5 Hargis, Sal               13 SwimStrong           1:13.57    1:12.14    6  
                  33.39     1:12.14 (38.75)                                        
  6 Fallon, Cole              13 Silver Dolphins      1:17.40    1:13.41    5  
                  33.80     1:13.41 (39.61)                                        
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:05.69    3/9/2014 Drew Grespin, Vacationland-LE              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Grespin, Drew             13 Vacationland         1:08.18    1:06.23  
                  31.68     1:06.23 (34.55)                                        
  2 Murphey, Ned              13 Silver Dolphins      1:09.49    1:08.97  
                  32.69     1:08.97 (36.28)                                        
  3 Saum, Jack                13 Firestone            1:09.17    1:09.92  
                  32.73     1:09.92 (37.19)                                        
  4 Hargis, Sal               13 SwimStrong           1:10.97    1:13.57  
                  34.17     1:13.57 (39.40)                                        
  5 Hong, Nicholas            13 Lake Shore           1:13.77    1:14.80  
                  35.33     1:14.80 (39.47)                                        
  6 Fallon, Cole              13 Silver Dolphins      1:14.10    1:17.40  
                  35.75     1:17.40 (41.65)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:19.35    3/8/2014 Drew Grespin, Vacationland-LE              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Grespin, Drew             13 Vacationland         2:20.71    2:19.35*  11  
                  31.00     1:06.31 (35.31)     1:42.84 (36.53)     2:19.35 (36.51)
  2 Saum, Jack                13 Firestone            2:29.00    2:25.99    9  
                  32.17     1:08.81 (36.64)     1:47.35 (38.54)     2:25.99 (38.64)
  3 Murphey, Ned              13 Silver Dolphins      2:30.95    2:28.51    8  
                  32.44     1:09.78 (37.34)     1:48.70 (38.92)     2:28.51 (39.81)
  4 Hong, Nicholas            13 Lake Shore           2:37.69    2:35.29    7  
                  33.82     1:13.23 (39.41)     1:54.19 (40.96)     2:35.29 (41.10)
  5 Walter, Hayden            13 Neon                 2:41.49    2:39.95    6  
                  35.94     1:16.67 (40.73)     1:59.59 (42.92)     2:39.95 (40.36)
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:19.35    3/8/2014 Drew Grespin, Vacationland-LE              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Grespin, Drew             13 Vacationland         2:25.16    2:20.71  
                  31.36     1:07.12 (35.76)     1:43.98 (36.86)     2:20.71 (36.73)
  2 Saum, Jack                13 Firestone            2:29.93    2:29.00  
                  32.99     1:11.69 (38.70)     1:49.87 (38.18)     2:29.00 (39.13)
  3 Murphey, Ned              13 Silver Dolphins      2:30.27    2:30.95  
                  32.88     1:11.32 (38.44)     1:50.97 (39.65)     2:30.95 (39.98)
  4 Hong, Nicholas            13 Lake Shore           2:33.82    2:37.69  
                  35.49     1:16.26 (40.77)     1:56.79 (40.53)     2:37.69 (40.90)
  5 Walter, Hayden            13 Neon                 2:39.25    2:41.49  
                  36.59     1:18.22 (41.63)     1:59.64 (41.42)     2:41.49 (41.85)
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 57.67    3/8/2014 Jack Saum, Firestone                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Saum, Jack                13 Firestone              59.80      57.67*  11  
                  27.00       57.67 (30.67)                                        
  2 Ison, Joshua Nathaniel    13 Firestone            1:00.60      59.32    9  
                  27.66       59.32 (31.66)                                        
  3 Chimes, Eric              13 Ridgewood Y          1:00.87    1:00.74    8  
                  29.26     1:00.74 (31.48)                                        
  4 Grespin, Drew             13 Vacationland         1:03.03    1:02.47    7  
                  29.50     1:02.47 (32.97)                                        
  5 Walter, Hayden            13 Neon                 1:04.62    1:02.70    6  
                  30.01     1:02.70 (32.69)                                        
  6 Aulizia, Callen           13 Penguin              1:03.24    1:04.08    5  
                  29.22     1:04.08 (34.86)                                        
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 57.67    3/8/2014 Jack Saum, Firestone                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Saum, Jack                13 Firestone              59.68      59.80  
                  28.49       59.80 (31.31)                                        
  2 Ison, Joshua Nathaniel    13 Firestone            1:02.12    1:00.60  
                  28.07     1:00.60 (32.53)                                        
  3 Chimes, Eric              13 Ridgewood Y          1:01.23    1:00.87  
                  28.25     1:00.87 (32.62)                                        
  4 Grespin, Drew             13 Vacationland         1:04.11    1:03.03  
                  28.46     1:03.03 (34.57)                                        
  5 Aulizia, Callen           13 Penguin              1:03.98    1:03.24  
                  29.10     1:03.24 (34.14)                                        
  6 Walter, Hayden            13 Neon                 1:03.47    1:04.62  
                  30.46     1:04.62 (34.16)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 2:14.57    3/9/2014 Eric Chimes, Ridgewood Y-LE                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Chimes, Eric              13 Ridgewood Y          2:14.57    2:14.81   11  
                  30.07     1:04.85 (34.78)     1:40.33 (35.48)     2:14.81 (34.48)
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 2:14.57    3/9/2014 Eric Chimes, Ridgewood Y-LE                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chimes, Eric              13 Ridgewood Y          2:14.67    2:14.57* 
                  29.33     1:03.45 (34.12)     1:38.94 (35.49)     2:14.57 (35.63)
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:07.00    3/9/2014 Jack Saum, Firestone                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Saum, Jack                13 Firestone            2:09.93    2:07.00*  11  
                  27.24       59.46 (32.22)     1:37.43 (37.97)     2:07.00 (29.57)
  2 Thomas, Alec              13 UN-Silver Dolphi     2:11.46    2:09.25    9  
                  27.63       58.67 (31.04)     1:39.37 (40.70)     2:09.25 (29.88)
  3 Banks, Ethan              13 Sailfish             2:18.27    2:13.04    8  
                  29.12     1:03.38 (34.26)     1:42.86 (39.48)     2:13.04 (30.18)
  4 Grespin, Drew             13 Vacationland         2:14.33    2:15.37    7  
                  29.10     1:03.52 (34.42)     1:42.96 (39.44)     2:15.37 (32.41)
  5 Chimes, Eric              13 Ridgewood Y          2:17.95    2:16.85    6  
                  29.41     1:03.91 (34.50)     1:46.86 (42.95)     2:16.85 (29.99)
  6 Widenhofer, Eric          13 Ridgewood Y          2:22.69    2:18.41    5  
                  30.40     1:04.09 (33.69)     1:47.23 (43.14)     2:18.41 (31.18)
  7 Phelps, Colton            13 Ridgewood Y          2:25.94    2:23.34    4  
                  31.51     1:08.18 (36.67)     1:51.92 (43.74)     2:23.34 (31.42)
  8 Finnerty, Sean            13 Solon                2:28.53    2:27.68    3  
                  33.48     1:09.82 (36.34)     1:54.68 (44.86)     2:27.68 (33.00)
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:07.00    3/9/2014 Jack Saum, Firestone                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Saum, Jack                13 Firestone            2:16.79    2:09.93  
                  28.32     1:02.08 (33.76)     1:40.16 (38.08)     2:09.93 (29.77)
  2 Thomas, Alec              13 UN-Silver Dolphi     2:13.10    2:11.46  
                  27.89       59.60 (31.71)     1:41.59 (41.99)     2:11.46 (29.87)
  3 Grespin, Drew             13 Vacationland         2:17.82    2:14.33  
                  28.97     1:04.90 (35.93)     1:43.07 (38.17)     2:14.33 (31.26)
  4 Chimes, Eric              13 Ridgewood Y          2:18.23    2:17.95  
                  29.84     1:03.74 (33.90)     1:48.10 (44.36)     2:17.95 (29.85)
  5 Banks, Ethan              13 Sailfish             2:16.19    2:18.27  
                  30.58     1:05.29 (34.71)     1:46.95 (41.66)     2:18.27 (31.32)
  6 Ison, Joshua Nathaniel    13 Firestone            2:18.36    2:20.33  
                  29.28     1:05.14 (35.86)     1:48.56 (43.42)     2:20.33 (31.77)
  7 Widenhofer, Eric          13 Ridgewood Y          2:22.93    2:22.69  
                  31.70     1:05.25 (33.55)     1:50.59 (45.34)     2:22.69 (32.10)
  8 Phelps, Colton            13 Ridgewood Y          2:23.22    2:25.94  
                  32.02     1:09.26 (37.24)     1:53.21 (43.95)     2:25.94 (32.73)
  9 Finnerty, Sean            13 Solon                2:28.07    2:28.53  
                  34.10     1:10.46 (36.36)     1:55.21 (44.75)     2:28.53 (33.32)
 
Boys 13 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 4:30.27    3/7/2014 Jack Saum, Firestone                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saum, Jack                13 Firestone            4:37.79    4:30.27*  11  
                  27.20       59.62 (32.42)     1:35.00 (35.38)     2:10.11 (35.11)
        2:48.19 (38.08)     3:27.46 (39.27)     3:59.20 (31.74)     4:30.27 (31.07)
  2 Grespin, Drew             13 Vacationland         4:55.00    4:44.71    9  
                  29.42     1:05.37 (35.95)     1:42.53 (37.16)     2:18.39 (35.86)
        2:57.10 (38.71)     3:35.52 (38.42)     4:10.52 (35.00)     4:44.71 (34.19)
  3 Banks, Ethan              13 Sailfish             4:48.54    4:45.80    8  
                  30.60     1:06.19 (35.59)     1:42.99 (36.80)     2:18.85 (35.86)
        2:59.15 (40.30)     3:40.81 (41.66)     4:13.89 (33.08)     4:45.80 (31.91)
  4 Chimes, Eric              13 Ridgewood Y          4:48.04    4:47.93    7  
                  29.00     1:03.40 (34.40)     1:39.86 (36.46)     2:15.64 (35.78)
        3:01.04 (45.40)     3:45.63 (44.59)     4:16.78 (31.15)     4:47.93 (31.15)
  5 Widenhofer, Eric          13 Ridgewood Y          4:49.62    4:50.00    6  
                  31.01     1:06.42 (35.41)     1:41.62 (35.20)     2:16.79 (35.17)
        3:00.91 (44.12)     3:45.32 (44.41)     4:18.77 (33.45)     4:50.00 (31.23)
  6 Phelps, Colton            13 Ridgewood Y          4:54.73    4:54.69    5  
                  32.18     1:07.82 (35.64)     1:45.11 (37.29)     2:22.42 (37.31)
        3:05.23 (42.81)     3:49.85 (44.62)     4:22.59 (32.74)     4:54.69 (32.10)
  7 Walter, Hayden            13 Neon                 4:55.63    4:54.84    4  
                  30.83     1:06.16 (35.33)     1:44.24 (38.08)     2:22.91 (38.67)
        3:05.64 (42.73)     3:49.22 (43.58)     4:22.87 (33.65)     4:54.84 (31.97)
  8 Johnson, Alec             13 Copley               5:08.62    5:02.40    3  
                  29.60     1:07.75 (38.15)     1:46.01 (38.26)     2:23.90 (37.89)
        3:09.33 (45.43)     3:54.02 (44.69)     4:29.01 (34.99)     5:02.40 (33.39)
 
Boys 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 22.11    3/9/2014 Will Chan, UN-Sailfish-LE                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Chan, Will                14 UN-Sailfish            22.33      22.11*  11  
  2 Madej, David              14 SwimStrong             22.26      22.26    9  
  3 Hong, Marcus              14 Lake Shore             22.74      22.42    8  
  4 Weeks, Drew               14 Mansfield              22.89      22.86    7  
  5 MacMillan, Colin          14 Lakewood               23.35      23.24    6  
  6 Halawa, Zach              14 University             23.81      23.73    5  
  7 Kushmeliuk, Severyn       14 Ridgewood Y            23.94      23.80    4  
  8 Jajcanin, Dino            14 Solon                  23.55      23.85    3  
  9 Burns, Josh               14 Medina Rec             23.77      24.02    1.5
  9 Chambers, Billy           14 Lakewood               24.09      24.02    1.5
 
Boys 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 22.11    3/9/2014 Will Chan, UN-Sailfish-LE                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madej, David              14 SwimStrong             22.65      22.26  
  2 Chan, Will                14 UN-Sailfish            22.33      22.33  
  3 Hong, Marcus              14 Lake Shore             22.63      22.74  
  4 Weeks, Drew               14 Mansfield              23.89      22.89  
  5 MacMillan, Colin          14 Lakewood               23.52      23.35  
  6 Jajcanin, Dino            14 Solon                  23.62      23.55  
  7 Burns, Josh               14 Medina Rec             24.63      23.77  
  8 Halawa, Zach              14 University             23.52      23.81  
  9 Kushmeliuk, Severyn       14 Ridgewood Y            23.91      23.94  
 10 Chambers, Billy           14 Lakewood               25.37      24.09  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bowman, Scott             14 UN-Sailfish            27.73      24.18  
 12 Bruck, Austin             14 UN-Sailfish            24.43      24.26  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Petruzzi, Anthony         14 Medina Rec             24.96      24.43  
 14 Polen, Preston            14 Lakewood               23.98      24.61  
 15 Sowell, John              14 Shaker                 24.72      24.73  
 16 Brady, Cullen             14 Penguin                25.04      24.74  
 17 Kimerer, Kyle             14 Penguin                25.16      24.78  
 18 Fomin, Tim                14 Silver Dolphins        24.64      24.85  
 19 Osoteo, Evan              14 CLE Splash             25.64      25.02  
 20 Searle, Tommy             14 Firestone              25.10      25.14  
 20 Hong, Sanford             14 Beachwood              24.66      25.14  
 22 Kramer, Jack              14 Tiger Sharks           24.60      25.15  
 23 Kurlich, Richie           14 Tiger Sharks           24.84      25.29  
 24 Kijauskas, Andrius        14 Solon                  24.64      25.48  
 25 Savage, Spencer           14 Medina Rec             25.53      25.50  
 26 Gluck, Josh               14 Lake Shore             26.09      25.56  
 27 McGuan, Colman            14 Lakewood               25.68      25.67  
 28 Lipowski, Johnny          14 SwimStrong             26.53      25.95  
 29 Tuckerman, Jacob          14 Hudson Heat            25.69      25.99  
 30 Deuch, Brandon            14 SwimStrong             25.96      26.04  
 31 Gross, Adam               14 Solon                  25.75      26.07  
 32 FitzGerald, Michael       14 Neon                   25.89      26.37  
 33 Kurlich, Andrew           14 Tiger Sharks           25.88      26.54  
 34 Reilly, Christopher       14 Beachwood              25.53      26.65  
 -- Borja, Zach               14 Westside Waves         25.97         DQ  
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 48.63    3/9/2014 Will Chan, UN-Sailfish-LE                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Chan, Will                14 UN-Sailfish            49.78      48.63*  11  
                  23.91       48.63 (24.72)                                        
  2 Madej, David              14 SwimStrong             49.27      48.93    9  
                  23.39       48.93 (25.54)                                        
  3 Hong, Marcus              14 Lake Shore             50.75      49.25    8  
                  23.85       49.25 (25.40)                                        
  4 Weeks, Drew               14 Mansfield              50.10      49.69    7  
                  23.66       49.69 (26.03)                                        
  5 Burns, Josh               14 Medina Rec             51.47      51.69    6  
                  24.79       51.69 (26.90)                                        
  6 Chambers, Billy           14 Lakewood               51.43      51.75    5  
                  25.24       51.75 (26.51)                                        
  7 Halawa, Zach              14 University             52.74      52.03    4  
                  25.03       52.03 (27.00)                                        
  8 Kushmeliuk, Severyn       14 Ridgewood Y            52.67      52.35    3  
                  25.59       52.35 (26.76)                                        
  9 Ruscin, Dylan             14 Hudson Heat            53.54      53.50    2  
                  25.84       53.50 (27.66)                                        
 10 MacMillan, Colin          14 Lakewood               53.54      53.52    1  
                  25.40       53.52 (28.12)                                        
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 48.63    3/9/2014 Will Chan, UN-Sailfish-LE                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madej, David              14 SwimStrong             50.19      49.27  
                  23.65       49.27 (25.62)                                        
  2 Chan, Will                14 UN-Sailfish            49.66      49.78  
                  24.17       49.78 (25.61)                                        
  3 Weeks, Drew               14 Mansfield              52.52      50.10  
                  24.01       50.10 (26.09)                                        
  4 Hong, Marcus              14 Lake Shore             49.34      50.75  
                  24.36       50.75 (26.39)                                        
  5 Chambers, Billy           14 Lakewood               56.26      51.43  
                  25.25       51.43 (26.18)                                        
  6 Burns, Josh               14 Medina Rec             51.05      51.47  
                  24.71       51.47 (26.76)                                        
  7 Kushmeliuk, Severyn       14 Ridgewood Y            52.13      52.67  
                  25.68       52.67 (26.99)                                        
  8 Halawa, Zach              14 University             51.30      52.74  
                  25.45       52.74 (27.29)                                        
  9 Ruscin, Dylan             14 Hudson Heat            56.29      53.54  
                  25.88       53.54 (27.66)                                        
  9 MacMillan, Colin          14 Lakewood               53.59      53.54  
                  25.42       53.54 (28.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kimerer, Kyle             14 Penguin                54.61      53.91  
                  26.00       53.91 (27.91)                                        
 12 Bruck, Austin             14 UN-Sailfish            53.67      54.19  
                  26.21       54.19 (27.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Bozsvai, Dane             14 Solon                  53.17      54.24  
                  25.99       54.24 (28.25)                                        
 14 Polen, Preston            14 Lakewood               54.14      54.44  
                  25.50       54.44 (28.94)                                        
 15 Toaz, Jared               14 Solon                  55.24      54.71  
                  26.25       54.71 (28.46)                                        
 16 Brady, Cullen             14 Penguin                56.83      54.78  
                  26.01       54.78 (28.77)                                        
 17 Jajcanin, Dino            14 Solon                  55.70      54.86  
                  25.37       54.86 (29.49)                                        
 18 Kramer, Jack              14 Tiger Sharks           55.35      54.93  
                  26.45       54.93 (28.48)                                        
 19 Kijauskas, Andrius        14 Solon                  53.17      55.02  
                  26.26       55.02 (28.76)                                        
 20 Sowell, John              14 Shaker                 55.36      55.61  
                  26.99       55.61 (28.62)                                        
 21 Savage, Spencer           14 Medina Rec             56.98      55.65  
                  26.73       55.65 (28.92)                                        
 22 Fomin, Tim                14 Silver Dolphins        54.96      55.86  
                  25.89       55.86 (29.97)                                        
 23 Borja, Zach               14 Westside Waves         57.97      56.40  
                  27.03       56.40 (29.37)                                        
 24 McGuan, Colman            14 Lakewood               56.72      56.76  
                  26.94       56.76 (29.82)                                        
 25 Searle, Tommy             14 Firestone              57.77      56.86  
                  27.07       56.86 (29.79)                                        
 26 Gross, Adam               14 Solon                  56.88      56.96  
                  26.69       56.96 (30.27)                                        
 27 Tuckerman, Jacob          14 Hudson Heat            56.68      57.35  
                  27.48       57.35 (29.87)                                        
 28 FitzGerald, Michael       14 Neon                   58.95      57.60  
                  27.50       57.60 (30.10)                                        
 29 Deuch, Brandon            14 SwimStrong             57.87      57.84  
                  27.32       57.84 (30.52)                                        
 30 Reilly, Christopher       14 Beachwood              57.68      58.63  
                  27.81       58.63 (30.82)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:46.46    3/8/2014 Will Chan, UN-Sailfish-LE                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Chan, Will                14 UN-Sailfish          1:47.10    1:46.46*  11  
                  25.11       52.35 (27.24)     1:20.30 (27.95)     1:46.46 (26.16)
  2 Weeks, Drew               14 Mansfield            1:51.00    1:49.39    9  
                  24.91       52.74 (27.83)     1:21.29 (28.55)     1:49.39 (28.10)
  3 Madej, David              14 SwimStrong           1:49.25    1:50.75    8  
                  24.63       52.72 (28.09)     1:21.41 (28.69)     1:50.75 (29.34)
  4 Burns, Josh               14 Medina Rec           1:52.26    1:52.05    7  
                  26.02       54.18 (28.16)     1:23.19 (29.01)     1:52.05 (28.86)
  5 Bowman, Scott             14 UN-Sailfish          1:53.83    1:52.49    6  
                  25.99       54.59 (28.60)     1:23.98 (29.39)     1:52.49 (28.51)
  6 Chambers, Billy           14 Lakewood             1:52.42    1:52.62    5  
                  25.87       54.16 (28.29)     1:23.75 (29.59)     1:52.62 (28.87)
  7 Ruscin, Dylan             14 Hudson Heat          1:56.34    1:55.38    4  
                  26.23       55.08 (28.85)     1:24.94 (29.86)     1:55.38 (30.44)
  8 MacMillan, Colin          14 Lakewood             1:56.35    1:57.18    3  
                  26.95       56.88 (29.93)     1:27.17 (30.29)     1:57.18 (30.01)
  9 Kushmeliuk, Severyn       14 Ridgewood Y          1:53.49    1:57.26    2  
                  26.82       56.46 (29.64)     1:27.30 (30.84)     1:57.26 (29.96)
 10 Bozsvai, Dane             14 Solon                1:56.32    1:57.68    1  
                  27.05       57.24 (30.19)     1:28.09 (30.85)     1:57.68 (29.59)
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:46.46    3/8/2014 Will Chan, UN-Sailfish-LE                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Will                14 UN-Sailfish          1:46.93    1:47.10  
                  25.70       53.14 (27.44)     1:20.68 (27.54)     1:47.10 (26.42)
  2 Madej, David              14 SwimStrong           1:54.98    1:49.25  
                  24.33       51.86 (27.53)     1:20.45 (28.59)     1:49.25 (28.80)
  3 Weeks, Drew               14 Mansfield            1:57.23    1:51.00  
                  25.03       52.86 (27.83)     1:22.26 (29.40)     1:51.00 (28.74)
  4 Burns, Josh               14 Medina Rec           1:52.09    1:52.26  
                  25.68       54.06 (28.38)     1:23.26 (29.20)     1:52.26 (29.00)
  5 Chambers, Billy           14 Lakewood             2:00.47    1:52.42  
                  26.36       55.13 (28.77)     1:23.97 (28.84)     1:52.42 (28.45)
  6 Kushmeliuk, Severyn       14 Ridgewood Y          1:57.05    1:53.49  
                  26.79       56.00 (29.21)     1:25.18 (29.18)     1:53.49 (28.31)
  7 Bowman, Scott             14 UN-Sailfish               NT    1:53.83  
                  25.58       54.72 (29.14)     1:24.29 (29.57)     1:53.83 (29.54)
  8 Bozsvai, Dane             14 Solon                1:58.97    1:56.32  
                  26.26       55.49 (29.23)     1:26.05 (30.56)     1:56.32 (30.27)
  9 Ruscin, Dylan             14 Hudson Heat               NT    1:56.34  
                  26.87       56.20 (29.33)     1:26.21 (30.01)     1:56.34 (30.13)
 10 MacMillan, Colin          14 Lakewood             1:59.09    1:56.35  
                  27.04       57.53 (30.49)     1:27.20 (29.67)     1:56.35 (29.15)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hong, Marcus              14 Lake Shore           1:51.69    1:56.82  
                  26.26       55.72 (29.46)     1:26.01 (30.29)     1:56.82 (30.81)
 12 Petruzzi, Anthony         14 Medina Rec           1:56.43    1:57.19  
                  26.68       56.28 (29.60)     1:26.93 (30.65)     1:57.19 (30.26)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Toaz, Jared               14 Solon                1:58.79    1:57.23  
                  26.51       56.63 (30.12)     1:27.65 (31.02)     1:57.23 (29.58)
 14 Kimerer, Kyle             14 Penguin              2:01.76    1:58.42  
                  26.94       57.82 (30.88)     1:28.25 (30.43)     1:58.42 (30.17)
 15 Kurlich, Richie           14 Tiger Sharks         2:03.82    1:59.80  
                  27.69       57.85 (30.16)     1:28.87 (31.02)     1:59.80 (30.93)
 16 Arslanian, Henry          14 Silver Dolphins      2:05.85    2:00.82  
                  26.64       56.60 (29.96)     1:28.83 (32.23)     2:00.82 (31.99)
 17 Polen, Preston            14 Lakewood             2:01.19    2:01.13  
                  26.02       56.33 (30.31)     1:28.16 (31.83)     2:01.13 (32.97)
 18 Halawa, Zach              14 University           2:01.03    2:01.28  
                  27.09       57.77 (30.68)     1:29.45 (31.68)     2:01.28 (31.83)
 19 Kijauskas, Andrius        14 Solon                1:55.55    2:01.49  
                  27.49       57.78 (30.29)     1:29.47 (31.69)     2:01.49 (32.02)
 20 Savage, Spencer           14 Medina Rec           2:02.40    2:01.70  
                  27.13       58.02 (30.89)     1:30.02 (32.00)     2:01.70 (31.68)
 21 Rudolph, Brandon          14 Silver Dolphins      1:59.92    2:02.33  
                  27.95       58.50 (30.55)     1:30.54 (32.04)     2:02.33 (31.79)
 22 Jajcanin, Dino            14 Solon                2:03.03    2:02.78  
                  26.85       58.49 (31.64)     1:30.60 (32.11)     2:02.78 (32.18)
 23 Lipowski, Johnny          14 SwimStrong           2:02.98    2:05.51  
                  28.33       59.88 (31.55)     1:32.74 (32.86)     2:05.51 (32.77)
 24 Sowell, John              14 Shaker               2:11.10    2:06.58  
                  27.84       58.55 (30.71)     1:32.38 (33.83)     2:06.58 (34.20)
 25 Borja, Zach               14 Westside Waves       2:07.64    2:07.44  
                  27.82       59.94 (32.12)     1:33.62 (33.68)     2:07.44 (33.82)
 
Boys 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 5:03.03    3/8/2014 Drew Weeks, Mansfield-LE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weeks, Drew               14 Mansfield            5:17.07    5:03.03*  11  
                  26.49       56.06 (29.57)     1:26.01 (29.95)     1:56.84 (30.83)
        2:27.27 (30.43)     2:58.10 (30.83)     3:29.14 (31.04)     4:00.62 (31.48)
        4:32.15 (31.53)     5:03.03 (30.88)                                        
  2 Petruzzi, Anthony         14 Medina Rec           5:09.97    5:07.54    9  
                  27.22       58.14 (30.92)     1:28.73 (30.59)     1:59.96 (31.23)
        2:31.25 (31.29)     3:02.63 (31.38)     3:34.08 (31.45)     4:05.92 (31.84)
        4:37.01 (31.09)     5:07.54 (30.53)                                        
  3 Chambers, Billy           14 Lakewood             4:58.17    5:10.81    8  
                  26.52       57.01 (30.49)     1:28.03 (31.02)     1:59.76 (31.73)
        2:31.59 (31.83)     3:03.65 (32.06)     3:36.03 (32.38)     4:08.61 (32.58)
        4:40.66 (32.05)     5:10.81 (30.15)                                        
  4 Toaz, Jared               14 Solon                5:23.16    5:12.99    7  
                  27.59       58.21 (30.62)     1:30.00 (31.79)     2:02.23 (32.23)
        2:34.23 (32.00)     3:06.54 (32.31)     3:38.91 (32.37)     4:11.23 (32.32)
        4:43.44 (32.21)     5:12.99 (29.55)                                        
  5 Ruscin, Dylan             14 Hudson Heat          5:27.38    5:14.84    6  
                  28.03       58.46 (30.43)     1:30.02 (31.56)     2:01.74 (31.72)
        2:33.60 (31.86)     3:05.93 (32.33)     3:37.85 (31.92)     4:10.30 (32.45)
        4:43.32 (33.02)     5:14.84 (31.52)                                        
  6 Bozsvai, Dane             14 Solon                5:27.17    5:17.16    5  
                  27.67       58.24 (30.57)     1:30.33 (32.09)     2:02.94 (32.61)
        2:35.64 (32.70)     3:08.07 (32.43)     3:41.61 (33.54)     4:14.03 (32.42)
        4:46.45 (32.42)     5:17.16 (30.71)                                        
  7 Arslanian, Henry          14 Silver Dolphins      5:32.00    5:17.51    4  
                  28.44       59.04 (30.60)     1:30.54 (31.50)     2:02.46 (31.92)
        2:34.68 (32.22)     3:06.71 (32.03)     3:39.39 (32.68)     4:12.67 (33.28)
        4:45.70 (33.03)     5:17.51 (31.81)                                        
  8 Kimerer, Kyle             14 Penguin              5:25.84    5:19.52    3  
                  27.50       58.64 (31.14)     1:30.89 (32.25)     2:03.67 (32.78)
        2:36.63 (32.96)     3:09.21 (32.58)     3:41.77 (32.56)     4:15.16 (33.39)
        4:48.06 (32.90)     5:19.52 (31.46)                                        
  9 Kushmeliuk, Severyn       14 Ridgewood Y          5:23.00    5:23.26    2  
                  28.62     1:00.43 (31.81)     1:33.07 (32.64)     2:05.97 (32.90)
        2:39.63 (33.66)     3:13.35 (33.72)     3:46.51 (33.16)     4:18.99 (32.48)
        4:51.61 (32.62)     5:23.26 (31.65)                                        
 10 Rudolph, Brandon          14 Silver Dolphins      5:24.44    5:26.59    1  
                  29.53     1:01.91 (32.38)     1:34.71 (32.80)     2:07.96 (33.25)
        2:41.41 (33.45)     3:14.68 (33.27)     3:48.25 (33.57)     4:22.06 (33.81)
        4:55.51 (33.45)     5:26.59 (31.08)                                        
 11 Lenz, Adam                14 Firestone            5:27.05    5:26.68  
                  29.60     1:01.92 (32.32)     1:34.80 (32.88)     2:08.15 (33.35)
        2:41.88 (33.73)     3:15.27 (33.39)     3:48.97 (33.70)     4:22.06 (33.09)
        4:55.28 (33.22)     5:26.68 (31.40)                                        
 12 Gluck, Josh               14 Lake Shore           5:31.99    5:40.12  
                  29.34     1:01.90 (32.56)     1:36.53 (34.63)     2:11.23 (34.70)
        2:47.15 (35.92)     3:21.39 (34.24)     3:56.17 (34.78)     4:30.74 (34.57)
        5:06.24 (35.50)     5:40.12 (33.88)                                        
 
Boys 14 Year Olds 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 10:40.60    3/9/2014 Drew Weeks, Mansfield-LE                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weeks, Drew               14 Mansfield           12:07.71   10:40.60*  11  
                  26.54       56.99 (30.45)     1:28.52 (31.53)     2:00.36 (31.84)
        2:32.51 (32.15)     3:04.56 (32.05)     3:37.00 (32.44)     4:10.08 (33.08)
        4:42.99 (32.91)     5:15.81 (32.82)     5:48.25 (32.44)     6:21.03 (32.78)
        6:53.42 (32.39)     7:26.23 (32.81)     7:58.83 (32.60)     8:31.65 (32.82)
        9:04.38 (32.73)     9:36.54 (32.16)    10:08.57 (32.03)    10:40.60 (32.03)
  2 Petruzzi, Anthony         14 Medina Rec          10:55.50   10:43.90    9  
                  27.92       59.29 (31.37)     1:31.56 (32.27)     2:04.22 (32.66)
        2:36.81 (32.59)     3:09.47 (32.66)     3:42.13 (32.66)     4:14.80 (32.67)
        4:47.41 (32.61)     5:20.52 (33.11)     5:53.01 (32.49)     6:26.14 (33.13)
        6:59.10 (32.96)     7:32.06 (32.96)     8:04.62 (32.56)     8:37.13 (32.51)
        9:09.41 (32.28)     9:41.53 (32.12)    10:13.56 (32.03)    10:43.90 (30.34)
 
Boys 14 Year Olds 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 16:21.66    3/7/2014 Will Chan, UN-Sailfish-LE                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chan, Will                14 UN-Sailfish         16:43.37   16:21.66*  11  
                  26.48       55.71 (29.23)     1:25.09 (29.38)     1:54.56 (29.47)
        2:24.39 (29.83)     2:54.15 (29.76)     3:23.94 (29.79)     3:53.91 (29.97)
        4:23.30 (29.39)     4:53.45 (30.15)     5:23.29 (29.84)     5:52.94 (29.65)
        6:22.70 (29.76)     6:52.34 (29.64)     7:21.97 (29.63)     7:51.72 (29.75)
        8:21.42 (29.70)     8:50.97 (29.55)     9:20.47 (29.50)     9:50.69 (30.22)
       10:20.44 (29.75)    10:50.57 (30.13)    11:20.80 (30.23)    11:50.88 (30.08)
       12:21.27 (30.39)    12:51.37 (30.10)    13:21.68 (30.31)    13:52.23 (30.55)
       14:22.62 (30.39)    14:52.94 (30.32)    15:23.45 (30.51)    15:53.82 (30.37)
       16:21.66 (27.84)
  2 Gustafson, Max            14 UN-Shaker           17:22.90   16:43.95    9  
                  26.23       55.65 (29.42)     1:26.37 (30.72)     1:57.02 (30.65)
        2:28.06 (31.04)     2:58.82 (30.76)     3:29.76 (30.94)     4:01.06 (31.30)
        4:32.82 (31.76)     5:03.94 (31.12)     5:34.78 (30.84)     6:04.71 (29.93)
        6:35.06 (30.35)     7:05.66 (30.60)     7:36.24 (30.58)     8:06.68 (30.44)
        8:37.05 (30.37)     9:08.14 (31.09)     9:39.13 (30.99)    10:10.06 (30.93)
       10:40.52 (30.46)    11:11.51 (30.99)    11:42.44 (30.93)    12:12.48 (30.04)
       12:43.45 (30.97)    13:14.12 (30.67)    13:44.83 (30.71)    14:15.31 (30.48)
       14:45.14 (29.83)    15:15.66 (30.52)    15:46.43 (30.77)    16:16.10 (29.67)
       16:43.95 (27.85)
  3 Weeks, Drew               14 Mansfield           18:29.80   17:46.08    8  
                  27.11       57.76 (30.65)     1:28.69 (30.93)     1:59.95 (31.26)
        2:31.52 (31.57)     3:03.25 (31.73)     3:35.12 (31.87)     4:07.27 (32.15)
        4:39.75 (32.48)     5:12.38 (32.63)     5:45.26 (32.88)     6:17.96 (32.70)
        6:51.10 (33.14)     7:24.32 (33.22)     7:57.19 (32.87)     8:30.29 (33.10)
        9:03.25 (32.96)     9:36.36 (33.11)    10:09.12 (32.76)    10:42.07 (32.95)
       11:14.81 (32.74)    11:47.77 (32.96)    12:20.66 (32.89)    12:53.82 (33.16)
       13:26.66 (32.84)    13:59.58 (32.92)    14:32.59 (33.01)    15:05.06 (32.47)
       15:37.80 (32.74)    16:10.54 (32.74)    16:43.13 (32.59)    17:15.09 (31.96)
       17:46.08 (30.99)
  4 Hong, Marcus              14 Lake Shore          19:13.95   18:33.97    7  
                  28.00     1:00.16 (32.16)     1:32.63 (32.47)     2:05.64 (33.01)
        2:39.55 (33.91)     3:13.02 (33.47)     3:46.58 (33.56)     4:21.61 (35.03)
        4:56.11 (34.50)     5:30.77 (34.66)     6:04.54 (33.77)     6:38.68 (34.14)
        7:13.74 (35.06)     7:48.21 (34.47)     8:23.24 (35.03)     8:57.54 (34.30)
        9:33.02 (35.48)    10:07.74 (34.72)    10:41.50 (33.76)    11:16.31 (34.81)
       11:51.34 (35.03)    12:25.70 (34.36)    12:58.93 (33.23)    13:33.83 (34.90)
       14:08.46 (34.63)    14:43.05 (34.59)    15:17.77 (34.72)    15:51.39 (33.62)
       16:23.90 (32.51)    16:57.64 (33.74)    17:31.34 (33.70)    18:03.71 (32.37)
       18:33.97 (30.26)
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 54.91    3/8/2014 David Madej, SwimStrong-LE                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Madej, David              14 SwimStrong             55.82      54.91*  11  
                  26.87       54.91 (28.04)                                        
  2 Chan, Will                14 UN-Sailfish            56.01      56.24    9  
                  27.53       56.24 (28.71)                                        
  3 Bowman, Scott             14 UN-Sailfish            56.98      56.42    8  
                  27.85       56.42 (28.57)                                        
  4 Hong, Marcus              14 Lake Shore             58.54      57.11    7  
                  27.76       57.11 (29.35)                                        
  5 Gustafson, Max            14 UN-Shaker              57.03      57.37    6  
                  28.01       57.37 (29.36)                                        
  6 Fomin, Tim                14 Silver Dolphins        59.07      58.91    5  
                  28.11       58.91 (30.80)                                        
  7 Bruck, Austin             14 UN-Sailfish          1:01.71    1:00.25    4  
                  29.49     1:00.25 (30.76)                                        
  8 Lenz, Adam                14 Firestone            1:01.68    1:01.16    3  
                  29.76     1:01.16 (31.40)                                        
  9 MacMillan, Colin          14 Lakewood             1:01.34    1:01.63    2  
                  29.86     1:01.63 (31.77)                                        
 10 Petruzzi, Anthony         14 Medina Rec           1:02.07    1:03.18    1  
                  30.19     1:03.18 (32.99)                                        
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 54.91    3/8/2014 David Madej, SwimStrong-LE                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madej, David              14 SwimStrong             57.78      55.82  
                  26.77       55.82 (29.05)                                        
  2 Chan, Will                14 UN-Sailfish            57.10      56.01  
                  27.00       56.01 (29.01)                                        
  3 Bowman, Scott             14 UN-Sailfish               NT      56.98  
                  27.67       56.98 (29.31)                                        
  4 Gustafson, Max            14 UN-Shaker              57.95      57.03  
                  27.97       57.03 (29.06)                                        
  5 Hong, Marcus              14 Lake Shore             57.39      58.54  
                  28.38       58.54 (30.16)                                        
  6 Fomin, Tim                14 Silver Dolphins      1:01.03      59.07  
                  28.37       59.07 (30.70)                                        
  7 MacMillan, Colin          14 Lakewood             1:01.83    1:01.34  
                  29.69     1:01.34 (31.65)                                        
  8 Lenz, Adam                14 Firestone            1:02.85    1:01.68  
                  30.49     1:01.68 (31.19)                                        
  9 Bruck, Austin             14 UN-Sailfish          1:00.94    1:01.71  
                  30.04     1:01.71 (31.67)                                        
 10 Petruzzi, Anthony         14 Medina Rec           1:05.00    1:02.07  
                  30.40     1:02.07 (31.67)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Borja, Zach               14 Westside Waves       1:02.66    1:02.11  
                  30.26     1:02.11 (31.85)                                        
 12 Tuckerman, Jacob          14 Hudson Heat          1:07.47    1:03.14  
                  30.48     1:03.14 (32.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kijauskas, Andrius        14 Solon                1:02.83    1:03.72  
                  31.04     1:03.72 (32.68)                                        
 14 Kushmeliuk, Severyn       14 Ridgewood Y          1:07.57    1:04.55  
                  32.13     1:04.55 (32.42)                                        
 15 Polen, Preston            14 Lakewood             1:04.71    1:05.18  
                  30.86     1:05.18 (34.32)                                        
 16 Gluck, Josh               14 Lake Shore           1:03.99    1:05.27  
                  31.30     1:05.27 (33.97)                                        
 17 Savage, Spencer           14 Medina Rec           1:04.49    1:05.34  
                  31.67     1:05.34 (33.67)                                        
 18 Jajcanin, Dino            14 Solon                1:07.33    1:06.59  
                  31.79     1:06.59 (34.80)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:58.84    3/9/2014 Will Chan, UN-Sailfish-LE                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Chan, Will                14 UN-Sailfish          2:11.15    1:58.84*  11  
                  28.34       58.02 (29.68)     1:28.25 (30.23)     1:58.84 (30.59)
  2 Bowman, Scott             14 UN-Sailfish          2:04.64    2:00.88    9  
                  28.17       58.73 (30.56)     1:29.96 (31.23)     2:00.88 (30.92)
  3 Gustafson, Max            14 UN-Shaker            2:06.84    2:02.62    8  
                  28.70       59.54 (30.84)     1:31.05 (31.51)     2:02.62 (31.57)
  4 Madej, David              14 SwimStrong           2:07.51    2:05.29    7  
                  28.04       59.57 (31.53)     1:32.48 (32.91)     2:05.29 (32.81)
  5 Toaz, Jared               14 Solon                2:10.48    2:06.71    6  
                  29.66     1:01.79 (32.13)     1:34.93 (33.14)     2:06.71 (31.78)
  6 Fomin, Tim                14 Silver Dolphins      2:12.96    2:08.90    5  
                  28.54     1:00.45 (31.91)     1:34.54 (34.09)     2:08.90 (34.36)
  7 Kijauskas, Andrius        14 Solon                2:17.26    2:15.76    4  
                  30.80     1:04.48 (33.68)     1:40.44 (35.96)     2:15.76 (35.32)
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:58.84    3/9/2014 Will Chan, UN-Sailfish-LE                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bowman, Scott             14 UN-Sailfish          2:01.98    2:04.64  
                  28.63     1:00.39 (31.76)     1:32.89 (32.50)     2:04.64 (31.75)
  2 Gustafson, Max            14 UN-Shaker            2:04.66    2:06.84  
                  29.44     1:01.57 (32.13)     1:34.18 (32.61)     2:06.84 (32.66)
  3 Madej, David              14 SwimStrong           2:08.20    2:07.51  
                  28.43     1:00.44 (32.01)     1:33.87 (33.43)     2:07.51 (33.64)
  4 Toaz, Jared               14 Solon                2:12.50    2:10.48  
                  31.08     1:04.82 (33.74)     1:38.15 (33.33)     2:10.48 (32.33)
  5 Chan, Will                14 UN-Sailfish               NT    2:11.15  
                  32.07     1:05.49 (33.42)     1:38.72 (33.23)     2:11.15 (32.43)
  6 Fomin, Tim                14 Silver Dolphins      2:13.40    2:12.96  
                  29.30     1:01.88 (32.58)     1:37.41 (35.53)     2:12.96 (35.55)
  7 Kijauskas, Andrius        14 Solon                2:13.63    2:17.26  
                  32.36     1:07.41 (35.05)     1:43.28 (35.87)     2:17.26 (33.98)
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:03.61    3/9/2014 Marcus Hong, Lake Shore-LE                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hong, Marcus              14 Lake Shore           1:06.21    1:03.61*  11  
                  30.01     1:03.61 (33.60)                                        
  2 Bozsvai, Dane             14 Solon                1:04.93    1:03.74    9  
                  30.40     1:03.74 (33.34)                                        
  3 Gluck, Josh               14 Lake Shore           1:11.06    1:05.39    8  
                  30.32     1:05.39 (35.07)                                        
  4 Kurlich, Richie           14 Tiger Sharks         1:08.03    1:08.17    7  
                  32.08     1:08.17 (36.09)                                        
  5 Lenz, Adam                14 Firestone            1:10.41    1:08.64    6  
                  32.21     1:08.64 (36.43)                                        
  6 Gross, Adam               14 Solon                1:10.01    1:10.79    5  
                  32.00     1:10.79 (38.79)                                        
  7 Bopple, Jake              14 Shaker               1:10.65    1:11.53    4  
                  34.08     1:11.53 (37.45)                                        
  8 Kurlich, Andrew           14 Tiger Sharks         1:13.67    1:12.08    3  
                  34.37     1:12.08 (37.71)                                        
  9 Kramer, Jack              14 Tiger Sharks         1:13.61    1:12.29    2  
                  33.96     1:12.29 (38.33)                                        
 10 Hong, Sanford             14 Beachwood            1:12.31    1:12.60    1  
                  33.25     1:12.60 (39.35)                                        
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:03.61    3/9/2014 Marcus Hong, Lake Shore-LE                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bozsvai, Dane             14 Solon                1:03.15    1:04.93  
                  30.65     1:04.93 (34.28)                                        
  2 Hong, Marcus              14 Lake Shore           1:09.90    1:06.21  
                  30.81     1:06.21 (35.40)                                        
  3 Kurlich, Richie           14 Tiger Sharks         1:09.28    1:08.03  
                  32.06     1:08.03 (35.97)                                        
  4 Gross, Adam               14 Solon                     NT    1:10.01  
                  32.37     1:10.01 (37.64)                                        
  5 Lenz, Adam                14 Firestone            1:14.94    1:10.41  
                  33.20     1:10.41 (37.21)                                        
  6 Bopple, Jake              14 Shaker               1:10.45    1:10.65  
                  33.39     1:10.65 (37.26)                                        
  7 Gluck, Josh               14 Lake Shore           1:05.17    1:11.06  
                  32.84     1:11.06 (38.22)                                        
  8 Hong, Sanford             14 Beachwood            1:12.67    1:12.31  
                  33.71     1:12.31 (38.60)                                        
  9 Kramer, Jack              14 Tiger Sharks         1:11.83    1:13.61  
                  34.73     1:13.61 (38.88)                                        
 10 Kurlich, Andrew           14 Tiger Sharks         1:13.97    1:13.67  
                  35.16     1:13.67 (38.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 McGuan, Colman            14 Lakewood             1:13.59    1:13.80  
                  33.95     1:13.80 (39.85)                                        
 -- Arslanian, Henry          14 Silver Dolphins      1:11.77         DQ  
                  33.18          DQ (36.87)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:19.09    3/8/2014 Dane Bozsvai, Solon-LE                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Bozsvai, Dane             14 Solon                2:21.21    2:19.09*  11  
                  31.07     1:06.49 (35.42)     1:43.19 (36.70)     2:19.09 (35.90)
  2 Toaz, Jared               14 Solon                2:27.02    2:24.26    9  
                  32.47     1:08.62 (36.15)     1:46.39 (37.77)     2:24.26 (37.87)
  3 Kurlich, Richie           14 Tiger Sharks         2:33.17    2:24.65    7.5
                  32.50     1:09.04 (36.54)     1:47.30 (38.26)     2:24.65 (37.35)
  3 Gluck, Josh               14 Lake Shore           2:36.58    2:24.65    7.5
                  31.91     1:09.01 (37.10)     1:47.38 (38.37)     2:24.65 (37.27)
  5 Bopple, Jake              14 Shaker               2:33.32    2:32.02    6  
                  33.97     1:12.26 (38.29)     1:52.02 (39.76)     2:32.02 (40.00)
  6 McGuan, Colman            14 Lakewood             2:39.68    2:42.16    5  
                  34.78     1:16.41 (41.63)     1:59.35 (42.94)     2:42.16 (42.81)
 -- Gustafson, Max            14 UN-Shaker            2:29.98         DQ  
                  33.17     1:11.41 (38.24)     1:50.93 (39.52)          DQ (39.85)
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:19.09    3/8/2014 Dane Bozsvai, Solon-LE                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bozsvai, Dane             14 Solon                2:23.43    2:21.21  
                  31.98     1:08.33 (36.35)     1:45.03 (36.70)     2:21.21 (36.18)
  2 Toaz, Jared               14 Solon                2:33.74    2:27.02  
                  32.63     1:09.83 (37.20)     1:48.76 (38.93)     2:27.02 (38.26)
  3 Gustafson, Max            14 UN-Shaker            2:40.95    2:29.98  
                  33.45     1:11.69 (38.24)     1:51.16 (39.47)     2:29.98 (38.82)
  4 Kurlich, Richie           14 Tiger Sharks         2:31.37    2:33.17  
                  33.81     1:12.85 (39.04)     1:52.72 (39.87)     2:33.17 (40.45)
  5 Bopple, Jake              14 Shaker               2:32.72    2:33.32  
                  34.55     1:12.96 (38.41)     1:52.91 (39.95)     2:33.32 (40.41)
  6 Gluck, Josh               14 Lake Shore           2:29.80    2:36.58  
                  33.16     1:12.55 (39.39)     1:54.33 (41.78)     2:36.58 (42.25)
  7 McGuan, Colman            14 Lakewood             2:42.67    2:39.68  
                  35.14     1:15.81 (40.67)     1:57.85 (42.04)     2:39.68 (41.83)
 -- Bruck, Austin             14 UN-Sailfish          2:38.03         DQ  
                  31.77     1:09.08 (37.31)     1:48.39 (39.31)          DQ (40.13)
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 53.28    3/8/2014 Will Chan, UN-Sailfish-LE                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Chan, Will                14 UN-Sailfish            54.81      53.28*  11  
                  25.55       53.28 (27.73)                                        
  2 Madej, David              14 SwimStrong             54.37      54.18    9  
                  24.80       54.18 (29.38)                                        
  3 Hong, Marcus              14 Lake Shore             56.44      55.21    8  
                  25.79       55.21 (29.42)                                        
  4 Bowman, Scott             14 UN-Sailfish            56.83      55.52    7  
                  26.04       55.52 (29.48)                                        
  5 MacMillan, Colin          14 Lakewood               55.39      56.00    6  
                  25.89       56.00 (30.11)                                        
  6 Gustafson, Max            14 UN-Shaker              57.06      57.11    5  
                  26.68       57.11 (30.43)                                        
  7 Bruck, Austin             14 UN-Sailfish            58.67      57.90    4  
                  27.03       57.90 (30.87)                                        
  8 Weeks, Drew               14 Mansfield              57.68      58.02    3  
                  26.67       58.02 (31.35)                                        
  9 Polen, Preston            14 Lakewood               57.46      58.27    2  
                  26.70       58.27 (31.57)                                        
 10 Halawa, Zach              14 University             58.83      58.35    1  
                  27.09       58.35 (31.26)                                        
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 53.28    3/8/2014 Will Chan, UN-Sailfish-LE                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madej, David              14 SwimStrong             55.73      54.37  
                  25.34       54.37 (29.03)                                        
  2 Chan, Will                14 UN-Sailfish            56.07      54.81  
                  26.25       54.81 (28.56)                                        
  3 MacMillan, Colin          14 Lakewood               56.30      55.39  
                  25.69       55.39 (29.70)                                        
  4 Hong, Marcus              14 Lake Shore             54.92      56.44  
                  25.46       56.44 (30.98)                                        
  5 Bowman, Scott             14 UN-Sailfish            57.92      56.83  
                  26.72       56.83 (30.11)                                        
  6 Gustafson, Max            14 UN-Shaker              58.91      57.06  
                  26.28       57.06 (30.78)                                        
  7 Polen, Preston            14 Lakewood               58.71      57.46  
                  27.03       57.46 (30.43)                                        
  8 Weeks, Drew               14 Mansfield            1:04.89      57.68  
                  26.39       57.68 (31.29)                                        
  9 Bruck, Austin             14 UN-Sailfish            59.16      58.67  
                  27.33       58.67 (31.34)                                        
 10 Halawa, Zach              14 University             59.02      58.83  
                  27.31       58.83 (31.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jajcanin, Dino            14 Solon                1:00.45      59.67  
                  26.93       59.67 (32.74)                                        
 12 Kijauskas, Andrius        14 Solon                1:00.13    1:00.50  
                  28.34     1:00.50 (32.16)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kimerer, Kyle             14 Penguin              1:03.25    1:01.19  
                  27.91     1:01.19 (33.28)                                        
 14 Kurlich, Richie           14 Tiger Sharks         1:00.68    1:01.53  
                  28.42     1:01.53 (33.11)                                        
 15 Osoteo, Evan              14 CLE Splash           1:02.61    1:02.54  
                  27.98     1:02.54 (34.56)                                        
 16 Fomin, Tim                14 Silver Dolphins      1:00.90    1:02.61  
                  28.18     1:02.61 (34.43)                                        
 17 Tuckerman, Jacob          14 Hudson Heat          1:04.46    1:03.25  
                  28.94     1:03.25 (34.31)                                        
 18 Gross, Adam               14 Solon                1:04.57    1:04.20  
                  29.43     1:04.20 (34.77)                                        
 19 Borja, Zach               14 Westside Waves       1:07.08    1:05.32  
                  30.11     1:05.32 (35.21)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 2:12.73    3/9/2014 Max Gustafson, UN-Shaker-LE                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Gustafson, Max            14 UN-Shaker            2:12.73    2:14.09   11  
                  29.41     1:04.26 (34.85)     1:39.62 (35.36)     2:14.09 (34.47)
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 2:12.73    3/9/2014 Max Gustafson, UN-Shaker-LE                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gustafson, Max            14 UN-Shaker            2:14.55    2:12.73* 
                  28.03     1:02.73 (34.70)     1:38.40 (35.67)     2:12.73 (34.33)
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:03.87    3/9/2014 Max Gustafson, UN-Shaker-LE                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Gustafson, Max            14 UN-Shaker            2:09.09    2:03.87*  11  
                  26.67       57.11 (30.44)     1:35.80 (38.69)     2:03.87 (28.07)
  2 Bozsvai, Dane             14 Solon                2:07.92    2:05.16    9  
                  27.82     1:00.52 (32.70)     1:36.35 (35.83)     2:05.16 (28.81)
  3 Bowman, Scott             14 UN-Sailfish          2:09.08    2:05.47    8  
                  26.52       57.17 (30.65)     1:36.70 (39.53)     2:05.47 (28.77)
  4 Toaz, Jared               14 Solon                2:08.02    2:06.92    7  
                  27.51     1:01.40 (33.89)     1:37.88 (36.48)     2:06.92 (29.04)
  5 Gluck, Josh               14 Lake Shore           2:13.83    2:09.17    6  
                  28.31     1:01.94 (33.63)     1:38.67 (36.73)     2:09.17 (30.50)
  6 Kurlich, Richie           14 Tiger Sharks         2:14.30    2:11.44    5  
                  28.90     1:03.66 (34.76)     1:41.04 (37.38)     2:11.44 (30.40)
  7 Ruscin, Dylan             14 Hudson Heat          2:13.70    2:12.24    4  
                  28.16     1:01.21 (33.05)     1:41.21 (40.00)     2:12.24 (31.03)
  8 Petruzzi, Anthony         14 Medina Rec           2:14.25    2:12.50    3  
                  29.51     1:04.28 (34.77)     1:43.37 (39.09)     2:12.50 (29.13)
  9 MacMillan, Colin          14 Lakewood             2:11.98    2:14.85    2  
                  28.00     1:01.45 (33.45)     1:43.77 (42.32)     2:14.85 (31.08)
 -- Arslanian, Henry          14 Silver Dolphins      2:13.84         DQ  
                  29.90     1:03.74 (33.84)     1:41.98 (38.24)          DQ (30.66)
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:03.87    3/9/2014 Max Gustafson, UN-Shaker-LE                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bozsvai, Dane             14 Solon                     NT    2:07.92  
                  28.52     1:00.60 (32.08)     1:37.13 (36.53)     2:07.92 (30.79)
  2 Toaz, Jared               14 Solon                2:11.07    2:08.02  
                  27.70     1:00.57 (32.87)     1:39.31 (38.74)     2:08.02 (28.71)
  3 Bowman, Scott             14 UN-Sailfish          2:07.02    2:09.08  
                  27.22       58.33 (31.11)     1:39.84 (41.51)     2:09.08 (29.24)
  4 Gustafson, Max            14 UN-Shaker            2:05.79    2:09.09  
                  28.49     1:00.24 (31.75)     1:41.26 (41.02)     2:09.09 (27.83)
  5 MacMillan, Colin          14 Lakewood             2:11.72    2:11.98  
                  27.52     1:01.51 (33.99)     1:42.34 (40.83)     2:11.98 (29.64)
  6 Ruscin, Dylan             14 Hudson Heat          2:16.77    2:13.70  
                  28.96     1:01.99 (33.03)     1:42.64 (40.65)     2:13.70 (31.06)
  7 Gluck, Josh               14 Lake Shore           2:16.35    2:13.83  
                  29.27     1:04.35 (35.08)     1:42.57 (38.22)     2:13.83 (31.26)
  8 Arslanian, Henry          14 Silver Dolphins      2:18.75    2:13.84  
                  29.20     1:03.25 (34.05)     1:42.54 (39.29)     2:13.84 (31.30)
  9 Petruzzi, Anthony         14 Medina Rec           2:13.54    2:14.25  
                  30.37     1:05.71 (35.34)     1:45.54 (39.83)     2:14.25 (28.71)
 10 Kurlich, Richie           14 Tiger Sharks         2:10.88    2:14.30  
                  28.60     1:04.52 (35.92)     1:42.68 (38.16)     2:14.30 (31.62)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bruck, Austin             14 UN-Sailfish          2:14.44    2:14.57  
                  28.21     1:02.22 (34.01)     1:42.18 (39.96)     2:14.57 (32.39)
 12 Kushmeliuk, Severyn       14 Ridgewood Y          2:16.02    2:16.83  
                  29.10     1:05.34 (36.24)     1:46.10 (40.76)     2:16.83 (30.73)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kimerer, Kyle             14 Penguin              2:17.65    2:16.99  
                  29.07     1:04.99 (35.92)     1:46.42 (41.43)     2:16.99 (30.57)
 14 Tuckerman, Jacob          14 Hudson Heat          2:17.79    2:18.11  
                  29.49     1:03.56 (34.07)     1:45.89 (42.33)     2:18.11 (32.22)
 15 Lenz, Adam                14 Firestone            2:20.26    2:18.22  
                  31.44     1:05.74 (34.30)     1:46.27 (40.53)     2:18.22 (31.95)
 16 Bopple, Jake              14 Shaker               2:20.82    2:19.13  
                  31.07     1:06.26 (35.19)     1:46.58 (40.32)     2:19.13 (32.55)
 17 Borja, Zach               14 Westside Waves       2:18.68    2:21.34  
                  29.58     1:03.56 (33.98)     1:48.34 (44.78)     2:21.34 (33.00)
 18 Sowell, John              14 Shaker               2:29.59    2:27.79  
                  30.46     1:08.68 (38.22)     1:55.52 (46.84)     2:27.79 (32.27)
 
Boys 14 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 4:22.25    3/7/2014 Max Gustafson, UN-Shaker-LE                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gustafson, Max            14 UN-Shaker                 NT    4:22.25*  11  
                  26.80       58.96 (32.16)     1:31.02 (32.06)     2:02.92 (31.90)
        2:43.24 (40.32)     3:23.94 (40.70)     3:53.68 (29.74)     4:22.25 (28.57)
  2 Bozsvai, Dane             14 Solon                5:19.99    4:23.85    9  
                  28.62     1:01.66 (33.04)     1:36.21 (34.55)     2:09.63 (33.42)
        2:46.49 (36.86)     3:24.05 (37.56)     3:54.15 (30.10)     4:23.85 (29.70)
  3 Toaz, Jared               14 Solon                4:49.19    4:30.66    8  
                  27.49     1:01.37 (33.88)     1:37.07 (35.70)     2:11.48 (34.41)
        2:49.14 (37.66)     3:27.68 (38.54)     4:00.30 (32.62)     4:30.66 (30.36)
  4 Hong, Marcus              14 Lake Shore           4:41.00    4:37.33    7  
                  26.69       58.98 (32.29)     1:37.65 (38.67)     2:15.32 (37.67)
        2:55.50 (40.18)     3:35.82 (40.32)     4:06.66 (30.84)     4:37.33 (30.67)
  5 Gluck, Josh               14 Lake Shore           4:55.50    4:38.47    6  
                  28.85     1:02.85 (34.00)     1:39.84 (36.99)     2:16.21 (36.37)
        2:53.35 (37.14)     3:32.39 (39.04)     4:06.88 (34.49)     4:38.47 (31.59)
  6 Ruscin, Dylan             14 Hudson Heat          4:55.18    4:40.75    5  
                  28.83     1:02.33 (33.50)     1:37.25 (34.92)     2:12.30 (35.05)
        2:53.55 (41.25)     3:35.33 (41.78)     4:08.50 (33.17)     4:40.75 (32.25)
  7 Tuckerman, Jacob          14 Hudson Heat          5:13.90    4:48.74    4  
                  29.40     1:05.43 (36.03)     1:41.42 (35.99)     2:17.23 (35.81)
        2:58.86 (41.63)     3:41.24 (42.38)     4:15.27 (34.03)     4:48.74 (33.47)
  8 Weeks, Drew               14 Mansfield            5:08.17    4:51.24    3  
                  27.66     1:01.91 (34.25)     1:41.76 (39.85)     2:20.97 (39.21)
        3:04.48 (43.51)     3:48.65 (44.17)     4:20.36 (31.71)     4:51.24 (30.88)
  9 Bopple, Jake              14 Shaker               4:59.37    4:53.04    2  
                  30.86     1:07.46 (36.60)   2:21.69 (1:14.23)     3:02.82 (41.13)
        3:44.91 (42.09)     4:19.35 (34.44)     4:53.05 (33.70)         4:53.04 ( )
 -- Kijauskas, Andrius        14 Solon                4:48.35         DQ  
                  29.31     1:03.84 (34.53)     1:40.76 (36.92)     2:18.55 (37.79)
        2:59.63 (41.08)     3:40.71 (41.08)     4:15.99 (35.28)          DQ (33.00)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:35.61    3/7/2014 Lakewood Rangers Swim Team, Lakewood       
                         C MacMillan, C McGuan, W Chambers, P Polen        
  LE Swimmer: ! 1:44.57        2000 Silver Dolphins                            
                         Grafchick, Levendorf, Neff, Thibonnier            
    LE Event:   1:33.33        2000 Silver Dolphins                            
                         Thibonnier, Neff, Levendorf, Grafchik             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lakewood Rangers Swim Team  'A'                        NT    1:35.61*  22  
     1) MacMillan, Colin 14             2) McGuan, Colman 14              
     3) Chambers, Billy 14              4) Polen, Preston 14              
                  23.37       48.50 (25.13)     1:12.01 (23.51)     1:35.61 (23.60)
  2 Mansfield Waves  'A'                              1:40.13    1:36.87!  18  
     1) Weeks, Drew 14                  2) Haring, David 13               
     3) Blevins, Colton 13              4) Miller, Connor 13              
                  22.89       47.05 (24.16)     1:11.75 (24.70)     1:36.87 (25.12)
  3 Solon Stars Swim Club  'A'                        1:39.07    1:37.68!  16  
     1) Bozsvai, Dane 14                2) Kijauskas, Andrius 14          
     3) Jajcanin, Dino 14               4) Toaz, Jared 14                 
                  24.25       49.15 (24.90)     1:12.51 (23.36)     1:37.68 (25.17)
  4 SwimStrong  'A'                                   1:42.16    1:39.82!  14  
     1) Deuch, Brandon 14               2) Lipowski, Johnny 14            
     3) Laneve, Matthew 14              4) Madej, David 14                
                  25.91       51.31 (25.40)     1:17.87 (26.56)     1:39.82 (21.95)
  5 Firestone Akron Swim Team  'A'                         NT    1:40.39!  12  
     1) Scantling, Michael 14           2) Searle, Tommy 14               
     3) Ison, Joshua Nathaniel 13       4) Saum, Jack 13                  
                  26.89       51.32 (24.43)     1:15.66 (24.34)     1:40.39 (24.73)
  6 Lake Shore Swim Club  'A'                         1:44.90    1:42.34!  10  
     1) Hong, Nicholas 13               2) Gluck, Josh 14                 
     3) Beal, Robert 14                 4) Hong, Marcus 14                
                  27.77       53.36 (25.59)     1:20.23 (26.87)     1:42.34 (22.11)
  7 Lake Erie Silver Dolphin  'A'                     1:33.33    1:42.67!   8  
     1) Fomin, Tim 14                   2) Arslanian, Henry 14            
     3) Murphey, Ned 13                 4) Fallon, Cole 13                
                  24.90       50.15 (25.25)     1:16.76 (26.61)     1:42.67 (25.91)
  8 Hudson Explorer Aquatic Team  'A'                 1:46.13    1:43.48!   6  
     1) Johnson, Jay 13                 2) Martinez, Sam 14               
     3) Ruscin, Dylan 14                4) Tuckerman, Jacob 14            
                  25.80       52.93 (27.13)     1:18.28 (25.35)     1:43.48 (25.20)
  9 Beachwood Bison Swim Club  'A'                    1:46.27    1:46.33    4  
     1) Reilly, Christopher 14          2) Wu, Shitong 14                 
     3) Shore, Noah 13                  4) Hong, Sanford 14               
                  26.68       53.30 (26.62)     1:21.33 (28.03)     1:46.33 (25.00)
 10 Solon Stars Swim Club  'B'                        1:49.12    1:47.94    2  
     1) Gross, Adam 14                  2) Finnerty, Sean 13              
     3) Chen, Toby 13                   4) Campbell, Forrest 14           
                  26.00       54.39 (28.39)     1:21.89 (27.50)     1:47.94 (26.05)
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 3:22.83   3/11/2000 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Thibonnier, A. Neff, Levendorf, Grafchik          
  LE Swimmer: ! 3:22.83        2000 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Thibonnier, A. Neff, Levendorf, Grafchik          
    LE Event:   3:22.83        2000 Silver Dolphins                            
                         Thibonnier, Neff, Levendorf, Grafchik             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lakewood Rangers Swim Team  'A'                   3:42.56    3:30.47   22  
     1) Chambers, Billy 14              2) McGuan, Colman 14              
     3) Polen, Preston 14               4) MacMillan, Colin 14            
                  25.37       51.43 (51.43)     1:17.70 (26.27)     1:46.99 (55.56)
        2:11.61 (24.62)     2:39.88 (52.89)     3:03.45 (23.57)     3:30.47 (50.59)
  2 SwimStrong  'A'                                   3:46.70    3:40.25   18  
     1) Deuch, Brandon 14               2) Hargis, Sal 13                 
     3) Lipowski, Johnny 14             4) Madej, David 14                
                  27.10       57.51 (57.51)     1:24.60 (27.09)     1:55.37 (57.86)
        2:21.42 (26.05)     2:51.82 (56.45)     3:14.44 (22.62)     3:40.25 (48.43)
  3 Firestone Akron Swim Team  'A'                         NT    3:42.46   16  
     1) Scantling, Michael 14           2) Searle, Tommy 14               
     3) Ison, Joshua Nathaniel 13       4) Saum, Jack 13                  
                  26.57       56.45 (56.45)     1:23.10 (26.65)     1:52.99 (56.54)
        2:18.53 (25.54)     2:47.07 (54.08)     3:12.98 (25.91)     3:42.46 (55.39)
  4 Hudson Explorer Aquatic Team  'A'                 3:54.57    3:47.94   14  
     1) Tuckerman, Jacob 14             2) Martinez, Sam 14               
     3) Johnson, Jay 13                 4) Ruscin, Dylan 14               
                  27.10       56.99 (56.99)     1:24.90 (27.91)     1:56.88 (59.89)
        2:24.01 (27.13)     2:54.11 (57.23)     3:19.75 (25.64)     3:47.94 (53.83)
  5 Shaker Sharks  'A'                                3:56.59    3:51.75   12  
     1) Bopple, Jake 14                 2) Assel, Zach 14                 
     3) Calzado, Claudio 14             4) Sowell, John 14                
                  26.83       56.22 (56.22)     1:24.47 (28.25)   1:56.27 (1:00.05)
        2:24.62 (28.35)     2:56.02 (59.75)     3:22.70 (26.68)     3:51.75 (55.73)
  6 Lake Erie Silver Dolphin  'A'                     3:44.15    3:52.93   10  
     1) Fomin, Tim 14                   2) Arslanian, Henry 14            
     3) Murphey, Ned 13                 4) Fallon, Cole 13                
                  26.83       56.39 (56.39)     1:23.68 (27.29)     1:53.87 (57.48)
        2:21.77 (27.90)     2:53.17 (59.30)     3:21.51 (28.34)     3:52.93 (59.76)
  7 Solon Stars Swim Club  'B'                        3:58.72    3:56.87    8  
     1) Gross, Adam 14                  2) Finnerty, Sean 13              
     3) Chen, Toby 13                   4) Campbell, Forrest 14           
                  27.19       57.49 (57.49)     1:25.93 (28.44)     1:56.90 (59.41)
        2:25.29 (28.39)   2:58.75 (1:01.85)     3:26.68 (27.93)     3:56.87 (58.12)
  8 Beachwood Bison Swim Club  'A'                    4:01.19    3:57.75    6  
     1) Reilly, Christopher 14          2) Wu, Shitong 14                 
     3) Lee, Chae Hee 14                4) Hong, Sanford 14               
                  28.08       59.02 (59.02)     1:27.00 (27.98)   2:00.44 (1:01.42)
        2:28.47 (28.03)     3:00.19 (59.75)     3:27.43 (27.24)     3:57.75 (57.56)
 -- Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      3:45.18         DQ  
     1) Chimes, Eric 13                 2) Sadovskyy, Davyd 13            
     3) Widenhofer, Eric 13             4) Kushmeliuk, Severyn 14         
                  26.68       55.05 (55.05)     1:23.28 (28.23)     1:54.89 (59.84)
        2:21.38 (26.49)     2:50.71 (55.82)     3:16.06 (25.35)          DQ (53.03)
 -- Great Lakes Sailfish Swimming  'A'                     NT         DQ  
                  26.18       54.29 (54.29)     1:21.49 (27.20)     1:51.33 (57.04)
        2:16.62 (25.29)     2:45.62 (54.29)     3:10.02 (24.40)          DQ (50.50)
 -- Mansfield Waves  'A'                              3:42.59         DQ  
     1) Weeks, Drew 14                  2) Haring, David 13               
     3) Blevins, Colton 13              4) Miller, Connor 13              
                  23.93       50.70 (50.70)     1:16.33 (25.63)     1:45.07 (54.37)
        2:11.37 (26.30)     2:40.58 (55.51)     3:06.76 (26.18)          DQ (55.40)
 -- Solon Stars Swim Club  'A'                        3:37.28         DQ  
     1) Bozsvai, Dane 14                2) Kijauskas, Andrius 14          
     3) Jajcanin, Dino 14               4) Toaz, Jared 14                 
                  25.81       53.88 (53.88)     1:20.28 (26.40)     1:49.53 (55.65)
        2:14.09 (24.56)     2:44.75 (55.22)     3:09.72 (24.97)          DQ (53.54)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:48.30    3/7/2014 Solon Stars Swim Club, Solon-LE            
                         A Kijauskas, D Bozsvai, D Jajcanin, J Toaz        
  LE Swimmer: ! 1:44.57        2000 Silver Dolphins                            
                         Grafchik, Levendorf, Neff, Thibonnier             
    LE Event:   1:44.57        2000 Silver Dolphins                            
                         Grafchik, Levendorf, Neff, Thibonnier             
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solon Stars Swim Club  'A'                        1:58.97    1:48.30*  22  
     1) Kijauskas, Andrius 14           2) Bozsvai, Dane 14               
     3) Jajcanin, Dino 14               4) Toaz, Jared 14                 
                  28.98       58.12 (29.14)     1:23.83 (25.71)     1:48.30 (24.47)
  2 Lakewood Rangers Swim Team  'A'                   2:03.47    1:49.63   18  
     1) Polen, Preston 14               2) McGuan, Colman 14              
     3) MacMillan, Colin 14             4) Chambers, Billy 14             
                  29.08     1:01.39 (32.31)     1:26.11 (24.72)     1:49.63 (23.52)
  3 Firestone Akron Swim Team  'A'                         NT    1:49.75   16  
     1) Saum, Jack 13                   2) Lenz, Adam 14                  
     3) Ison, Joshua Nathaniel 13       4) Searle, Tommy 14               
                  27.30       58.51 (31.21)     1:25.42 (26.91)     1:49.75 (24.33)
  4 Lake Erie Silver Dolphin  'A'                     2:00.66    1:52.05   14  
     1) Fomin, Tim 14                   2) Murphey, Ned 13                
     3) Arslanian, Henry 14             4) Fallon, Cole 13                
                  27.44       58.76 (31.32)     1:27.06 (28.30)     1:52.05 (24.99)
  5 Lake Shore Swim Club  'A'                         2:02.21    1:52.67   12  
     1) Gluck, Josh 14                  2) Hong, Nicholas 13              
     3) Beal, Robert 14                 4) Hong, Marcus 14                
                  28.72     1:02.02 (33.30)     1:30.62 (28.60)     1:52.67 (22.05)
  6 SwimStrong  'A'                                   2:04.70    1:52.85   10  
     1) Madej, David 14                 2) Hargis, Sal 13                 
     3) Lipowski, Johnny 14             4) Deuch, Brandon 14              
                  25.85       58.48 (32.63)     1:26.84 (28.36)     1:52.85 (26.01)
  7 Mansfield Waves  'A'                              2:04.77    1:55.36    8  
     1) Haring, David 13                2) Weeks, Drew 14                 
     3) Miller, Connor 13               4) Blevins, Colton 13             
                  30.03     1:01.63 (31.60)     1:30.44 (28.81)     1:55.36 (24.92)
  8 Hudson Explorer Aquatic Team  'A'                 2:09.21    1:56.00    6  
     1) Ruscin, Dylan 14                2) Martinez, Sam 14               
     3) Tuckerman, Jacob 14             4) Johnson, Jay 13                
                  28.56     1:03.09 (34.53)     1:30.64 (27.55)     1:56.00 (25.36)
  9 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                           NT    1:56.49    4  
     1) Chimes, Eric 13                 2) Phelps, Colton 13              
     3) Mahlay, Andriy 13               4) Kushmeliuk, Severyn 14         
                  28.89     1:04.12 (35.23)     1:32.90 (28.78)     1:56.49 (23.59)
 10 Beachwood Bison Swim Club  'A'                    1:58.34    2:02.16    2  
     1) Wu, Shitong 14                  2) Hong, Sanford 14               
     3) Zhang, Jack 13                  4) Reilly, Christopher 14         
                  32.16     1:04.74 (32.58)     1:36.07 (31.33)     2:02.16 (26.09)
 -- Solon Stars Swim Club  'B'                        2:07.64         DQ  
     1) Finnerty, Sean 13               2) Gross, Adam 14                 
     3) Chen, Toby 13                   4) Campbell, Forrest 14           
                  32.71     1:04.94 (32.23)     1:34.02 (29.08)          DQ (26.20)
 
Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 3:45.98      3/1994 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Zahn, Seidman, Turcinov, Krahe                    
  LE Swimmer: ! 3:45.98        1994 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Zahn, Seidman, Turcinov, Krahe                    
    LE Event:   3:45.98      3/1994 Lake Erie Silver Dolphins                  
                         Zahn, Seidman, Turcinov, Krahe                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solon Stars Swim Club  'A'                        4:00.56    3:59.25   22  
     1) Toaz, Jared 14                  2) Bozsvai, Dane 14               
     3) Jajcanin, Dino 14               4) Kijauskas, Andrius 14          
                  29.62   1:00.52 (1:00.52)     1:30.78 (30.26)   2:04.86 (1:04.34)
        2:32.29 (27.43)   3:05.29 (1:00.43)     3:30.91 (25.62)     3:59.25 (53.96)
  2 Lakewood Rangers Swim Team  'A'                        NT    4:01.80   18  
     1) MacMillan, Colin 14             2) McGuan, Colman 14              
     3) Polen, Preston 14               4) Chambers, Billy 14             
                  29.90       59.80 (59.80)     1:32.33 (32.53)   2:12.09 (1:12.29)
        2:38.45 (26.36)     3:10.32 (58.23)     3:34.95 (24.63)     4:01.80 (51.48)
  3 SwimStrong  'A'                                   4:17.19    4:06.36   16  
     1) Laneve, Matthew 14              2) Deuch, Brandon 14              
     3) Madej, David 14                 4) Lipowski, Johnny 14            
                  29.74   1:01.63 (1:01.63)     1:36.35 (34.72)   2:16.51 (1:14.88)
        2:40.90 (24.39)     3:09.76 (53.25)     3:35.86 (26.10)     4:06.36 (56.60)
  4 Lake Erie Silver Dolphin  'A'                     4:04.19    4:07.09   14  
     1) Fomin, Tim 14                   2) Murphey, Ned 13                
     3) Arslanian, Henry 14             4) Fallon, Cole 13                
                  29.08       59.73 (59.73)     1:31.07 (31.34)   2:07.28 (1:07.55)
        2:36.51 (29.23)   3:10.69 (1:03.41)     3:37.08 (26.39)     4:07.09 (56.40)
  5 Firestone Akron Swim Team  'A'                    4:11.91    4:08.31   12  
     1) Saum, Jack 13                   2) Ison, Joshua Nathaniel 13      
     3) Lenz, Adam 14                   4) Scantling, Michael 14          
                  29.23   1:00.76 (1:00.76)     1:33.28 (32.52)   2:11.29 (1:10.53)
        2:38.93 (27.64)   3:11.71 (1:00.42)     3:38.10 (26.39)     4:08.31 (56.60)
  6 Ridgewood YMCA Dolphins  'A'                      4:19.79    4:11.56   10  
     1) Widenhofer, Eric 13             2) Kushmeliuk, Severyn 14         
     3) Chimes, Eric 13                 4) Phelps, Colton 13              
                  30.53   1:02.04 (1:02.04)     1:35.21 (33.17)   2:12.99 (1:10.95)
        2:41.27 (28.28)   3:14.06 (1:01.07)     3:41.74 (27.68)     4:11.56 (57.50)
  7 Lake Shore Swim Club  'A'                         4:15.98    4:11.79    8  
     1) Gluck, Josh 14                  2) Hong, Nicholas 13              
     3) Hong, Marcus 14                 4) Beal, Robert 14                
                  32.21   1:03.61 (1:03.61)     1:38.05 (34.44)   2:17.67 (1:14.06)
        2:43.46 (25.79)     3:14.25 (56.58)     3:41.76 (27.51)     4:11.79 (57.54)
  8 Hudson Explorer Aquatic Team  'A'                 4:26.63    4:18.60    6  
     1) Johnson, Jay 13                 2) Martinez, Sam 14               
     3) Tuckerman, Jacob 14             4) Ruscin, Dylan 14               
                  31.69   1:05.97 (1:05.97)     1:40.70 (34.73)   2:21.13 (1:15.16)
        2:49.71 (28.58)   3:23.99 (1:02.86)     3:50.09 (26.10)     4:18.60 (54.61)
  9 Mansfield Waves  'A'                              4:27.05    4:20.40    4  
     1) Miller, Connor 13               2) Weeks, Drew 14                 
     3) Haring, David 13                4) Blevins, Colton 13             
                  33.81   1:16.80 (1:16.80)     1:42.23 (25.43)   2:21.68 (1:04.88)
        2:50.19 (28.51)   3:24.41 (1:02.73)     3:50.67 (26.26)     4:20.40 (55.99)
 10 Solon Stars Swim Club  'B'                        4:28.06    4:22.85    2  
     1) Finnerty, Sean 13               2) Gross, Adam 14                 
     3) Chen, Toby 13                   4) Campbell, Forrest 14           
                  33.79   1:08.88 (1:08.88)     1:41.00 (32.12)   2:19.29 (1:10.41)
        2:48.73 (29.44)   3:25.94 (1:06.65)     3:53.12 (27.18)     4:22.85 (56.91)
 11 Beachwood Bison Swim Club  'A'                    4:31.40    4:32.40  
     1) Reilly, Christopher 14          2) Hong, Sanford 14               
     3) Lee, Chae Hee 14                4) Wu, Shitong 14                 
                  33.37   1:10.08 (1:10.08)     1:43.02 (32.94)   2:23.24 (1:13.16)
        2:53.57 (30.33)   3:30.24 (1:07.00)     3:58.03 (27.79)   4:32.40 (1:02.16)
 -- Great Lakes Sailfish Swimming  'A'                     NT         DQ  
                  27.76       57.19 (57.19)     1:25.50 (28.31)   1:58.44 (1:01.25)
        2:25.33 (26.89)     2:57.53 (59.09)     3:25.02 (27.49)          DQ (57.21)