Licensed to Wooster YMCA & Rec Swim Team
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 7/7/2013 08:15 PM
                 2013 FREEDLANDER MEET - 7/5/2013 to 7/7/2013                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  13:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poitinger, Alex l         19 Firestone-LE              NT    9:56.24   10  
              1:08.33           2:22.72           3:38.44  4:45.57  4:53.98
              6:10.25           7:26.09           8:42.44  9:56.24         
  2 Rosiak, Haley E           16 USWIM-LE            10:28.21    9:59.92    9  
       29.57  1:11.22  1:43.43  2:26.30  2:57.33  3:41.78  4:14.98  4:57.58
     5:29.49  6:13.29  6:42.20  7:28.95  7:59.55  8:44.92  9:14.15  9:59.92
  3 Turk, Marla G             16 Spire Lesd-LE        9:58.98   10:09.27    8  
       33.81  1:11.22  1:48.60  2:25.27  3:02.82  3:40.77  4:19.89  4:58.42
     5:37.72  6:18.16  6:57.86  7:37.67  8:16.07  8:55.17  9:33.12 10:09.27
  4 Langius, Phoebe M         12 USC-LE              10:22.82   10:10.99    7  
       22.53  1:12.80  1:42.17  2:29.70  2:36.45           3:05.56         
     3:46.66  3:47.07  4:21.73  5:04.90           7:39.24 10:10.99         
  5 Turk, Kelsi E             19 Spire Lesd-LE       10:26.80   10:26.65    6  
              1:14.56           2:33.52           3:52.02           5:12.15
              6:31.24           7:50.29           9:09.79 10:26.65         
  6 Wenger, Sydney C          16 Wooster-LE          10:13.60   10:28.98    5  
       22.95  1:12.66  1:52.23  2:32.75  2:59.09  3:52.23  4:30.31  5:12.44
     5:52.83  6:32.75  7:04.24  7:52.91  8:27.07  9:11.74  9:44.10 10:28.98
  7 Dunne, Theresa A          17 LSSC-LE             10:50.69   10:30.97    4  
       36.44  1:14.88  1:54.78  2:33.72  3:13.80  3:53.28  4:33.84  5:12.87
     5:53.12  6:32.39  7:12.66  7:51.91  8:32.38  9:11.71  9:52.19 10:30.97
  8 Amstutz, Allyson N        16 UFAST-LE            10:41.00   10:31.38    3  
       36.33  1:15.57  1:55.06  2:35.31  3:15.96  3:55.09  4:32.61  5:15.75
     5:55.70  6:35.46  7:15.47  7:55.22  8:27.20  9:14.84  9:54.22 10:31.38
  9 Kloboves, Maria E         13 STRS-LE                   NT   10:33.61    2  
       35.61  1:14.96  1:53.27  2:33.58  3:12.80  3:53.26  4:33.12  5:13.89
     5:53.58  6:33.94  7:13.87  7:54.48  8:34.05  9:14.96  9:54.46 10:33.61
 10 McFarland, Chris M        12 Hudson Heat-LE      11:33.31   10:35.41    1  
     1:10.55  1:12.31           2:31.86           3:52.74           5:13.88
     6:05.44  6:35.15  6:42.48  7:56.71           9:17.29 10:35.41         
 11 Geyer, Samantha J         16 CWW-LE              11:25.73   10:37.89  
       35.37  1:14.81  1:54.84  2:35.51  3:16.11  3:57.25  4:37.85  5:18.38
     5:59.22  6:39.42  7:19.97  7:59.84  8:39.77  9:19.58  9:59.24 10:37.89
 12 Scantling, Clare D        17 Firestone-LE              NT   10:44.66  
       35.80  1:15.81  1:52.40  2:36.52  3:17.02  3:58.73  4:37.04  5:20.48
     6:00.97  6:41.26  7:19.70  8:03.04  8:40.36  9:24.85 10:01.03 10:44.66
 13 Tollett, Julia R          14 VFYT-LE                   NT   10:53.64  
              1:14.59           2:34.62           3:57.06  4:26.43  5:20.22
              6:44.01           8:08.85           9:32.91 10:53.64         
 14 McCormick, Paige N        11 Hudson Heat-LE            NT   10:55.45  
       35.83  1:15.38  1:56.78  2:37.98  3:17.82  4:02.14  4:44.40  5:26.13
     6:08.06  6:50.32  7:32.52  8:14.30  8:55.85  9:36.73 10:15.24 10:55.45
 15 Leibensperger, Megan F    17 Green-LE            11:26.05   10:55.56  
       35.27  1:15.02  1:54.90  2:37.62  3:14.90  4:01.30  4:42.32  5:23.97
     6:05.83  6:48.10  7:30.83  8:13.37  8:51.54  9:36.92 10:17.40 10:55.56
 16 Kurtz, Kim J              21 PS-LE                9:54.18   10:56.22  
       22.19  1:16.80  1:48.01  2:40.00  3:21.88  4:03.35  4:45.50  5:26.93
     6:08.66  6:50.17  7:18.86  8:13.24  8:54.33  9:35.45 10:16.57 10:56.22
 17 Gyurke, Margaret O        14 VSC-LE              10:50.99   11:05.47  
              1:16.03           2:38.74           4:02.34  4:44.73  5:26.53
     6:09.59  6:52.54  7:24.70  8:18.05  9:01.05  9:43.93 10:25.90 11:05.47
 18 Gaudiani, Rosalie H       11 Spire Lesd-LE       10:45.00   11:14.11  
       29.37  1:16.84  1:48.97  2:40.58  3:22.75  4:05.87  4:41.87  5:31.57
     6:06.30  6:58.22  7:30.07  8:24.82  8:59.93  9:50.67 10:21.69 11:14.11
 19 Bartram, Kylie E          18 Marlins-LE                NT   11:14.77  
       36.01  1:16.32  1:57.45  2:39.11           4:03.75           5:29.61
     6:10.85  6:55.98           8:22.39           9:50.14 11:14.77         
 20 Bartek, Mary C            49 LSSC-LE             11:24.13   11:18.00  
       37.46  1:18.49  2:00.93  2:43.31  3:23.55  4:10.10  4:48.47  5:37.23
     6:19.33  7:03.34  7:40.76  8:29.50  9:12.65  9:55.36 10:36.11 11:18.00
 21 Gingery, Jordan L         15 Wooster-LE          12:23.63   11:28.78  
       27.68  1:19.86  2:03.59  2:47.55  2:50.68           3:09.22         
     3:30.90           3:49.29  4:14.42  4:58.63           5:21.23 11:28.78
 22 Wenger, Gillian R         14 Wooster-LE          11:33.36   11:31.69  
       35.94             59.38  1:19.34  1:54.41  2:46.01  3:21.80  4:13.26
     4:55.92  5:41.33  6:18.26  7:09.75  7:43.87  8:37.34  9:12.85 11:31.69
 23 Strawser, Amy L           17 SWIM-LE             11:34.13   11:42.10  
       36.18  1:17.29  2:00.84  2:45.03  3:30.22  4:15.04  5:00.17  5:45.59
     6:31.64  7:16.50  8:01.74  8:46.50  9:31.35 10:16.39 11:00.39 11:42.10
 24 Elsner, Annabelle G       11 UB3-LE              11:26.49   11:43.69  
              1:24.00  2:33.13  2:53.30  3:00.97           3:59.43         
     4:15.94  4:23.10  4:44.43  5:52.56  6:03.89           6:53.54 11:43.69
 25 Passias, Elizabeth M      12 Buckeye Swimming-OH       NT   12:03.87  
       39.52  1:22.96  2:08.84  2:54.86  3:40.73  4:27.14  5:13.32  6:00.37
     6:47.00  7:31.39  8:17.87  9:04.37  9:50.58 10:36.50 11:21.61 12:03.87
 26 El-Hajj, Elyssa           12 STRS-LE                   NT   12:09.25  
       34.98  1:23.67  2:11.16  2:58.49  3:46.48  4:33.30  5:21.50  6:07.70
     6:50.15  7:40.67  8:29.35  9:15.59 10:00.98 10:45.25 11:26.22 12:09.25
 27 Butcher, Grace E          11 Buckeye Swimming-OH       NT   12:24.15  
              1:28.19           3:03.22           4:38.96           6:14.82
              7:49.26           9:22.74          10:55.10 11:13.31 12:24.15
 
Event 2  Boys 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nason, Jacob A            18 UN-WV                9:24.69    9:19.05   10  
              1:04.25           2:13.28           3:23.37           4:34.29
              5:45.36           6:56.49           8:07.67  9:19.05         
  2 Beck, Mason M             15 UNEON-LE            10:15.48    9:25.83    9  
              1:05.37           2:16.21           3:28.08           4:40.47
              5:53.20           7:05.50           8:16.82  9:25.83         
  3 Gulli, Dylan A            18 CCS-LE               9:48.15    9:33.33    8  
              1:05.28           2:16.46           3:28.49           4:40.76
              5:53.83           7:06.96           8:20.18  9:33.33         
  4 Burgett, Dave J           15 LSSC-LE                   NT    9:53.45    7  
              1:11.03           2:26.55           3:42.30           4:57.69
              6:12.00           7:26.17           8:40.63  9:53.45         
  5 Pecze, Gabe A             17 LSSC-LE             10:35.16   10:22.84    6  
              1:07.62           2:25.22           3:44.85           5:05.39
              6:26.22           7:46.58           9:05.69 10:22.84         
  6 Braumbaugh, Jake H        15 CWW-LE              10:34.67   10:23.44    5  
              1:11.17           2:30.16           3:49.59           5:09.62
              6:29.78           7:49.40           9:07.99 10:23.44         
  7 Mihalopoulos, Tommy P     16 PS-LE               11:21.73   10:27.71    4  
              1:12.23           2:32.36           3:51.84           5:11.92
              6:32.75           7:52.50           9:12.39 10:27.71         
  8 Walter, Hayden G          13 NEON-LE             11:00.00   10:44.05    3  
              1:15.81           2:36.47           3:57.90           5:19.94
              6:40.83           8:02.75           9:24.22 10:44.05         
  9 Hammond, Wesley J         14 Buckeye Swimming-OH       NT   10:54.20    2  
              1:17.37           2:42.18           4:05.13           5:27.82
              6:52.04           8:16.74           9:37.63 10:54.20         
 10 Holcomb, Luke C           16 Firestone-LE              NT   10:54.32    1  
              1:14.29           2:38.62           4:03.76           5:28.27
              6:53.51           8:17.34           9:37.99 10:54.32         
 11 Johnson, Alec B           13 CWW-LE              11:31.11   11:03.97  
              1:15.67           2:39.26           4:05.24           5:31.58
              6:57.44           8:23.34           9:46.91 11:03.97         
 12 Branum, Justin R          14 VSC-LE              11:00.00   11:15.84  
              1:16.15           2:41.54           4:08.03           5:35.22
              7:02.33           8:29.09           9:55.00 11:15.84         
 13 Rohweder, Andrew J        13 Tiger Sharks-LE     10:50.00   11:16.12  
              1:14.39           2:36.99           4:05.47           5:33.58
              6:58.99           8:27.53           9:55.81 11:16.12         
 14 Russell, Drew O           13 STRS-LE             11:59.50   11:25.46  
              1:20.55           2:46.02           4:13.28           5:40.65
              7:08.37           8:35.83          10:01.98 11:25.46         
 15 Cini, Ulas S              14 Buckeye Swimming-OH       NT   12:21.78  
              1:22.69           2:56.80           4:30.48           6:05.67
              7:41.51           9:17.26          10:53.27 12:21.78         
 -- McGuan, Colman S          13 Lakewood-LE         10:45.62         NS  
 
Event 3  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Linda & Larry Smucker
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stump, Jordan O           10 UFAST-LE                  NT    2:51.33   10  
       38.56  1:21.20  2:07.28  2:51.33                                    
  2 Klug, Isabella L          10 USC-LE               3:12.17    3:09.71    9  
       42.36  1:31.08  2:24.09  3:09.71                                    
  3 Krusinski, Annie K        10 SWIM-LE              3:12.47    3:13.91    8  
       43.97  1:34.28  2:24.95  3:13.91                                    
  4 Osoteo, Grace A           10 FCYM-LE              3:22.25    3:16.79    7  
       45.48  1:37.23  2:28.84  3:16.79                                    
  5 Potvin, Anna              10 WD                   3:16.12    3:24.99    6  
       16.95  1:34.51  1:56.77  3:24.99                                    
  6 Russell, Maeve C           9 STRS-LE              3:58.42    3:34.12    5  
       48.59  1:44.34  2:42.22  3:34.12                                    
  7 Murlin, Elizabeth S        7 Spire Lesd-LE        3:42.94    3:42.04    4  
       50.29  1:51.22  2:48.25  3:42.04                                    
  8 Elsner, Josie L            8 UB3-LE               3:57.58    3:42.11    3  
       49.74  1:48.32  2:48.18  3:42.11                                    
  9 Serafinchon, Emily R       9 Wooster-LE                NT    3:43.04    2  
       43.42  1:42.61  2:45.34  3:43.04                                    
 10 Butcher, Audrey C          8 Buckeye Swimming-OH       NT    3:48.03    1  
       49.62  1:48.04  2:48.94  3:48.03                                    
 11 Murlin, Darby S            7 Spire Lesd-LE        3:54.29    3:54.61  
       53.71  1:54.05  2:57.55  3:54.61                                    
 -- Crouch, Alexa G           10 FCYM-LE              2:57.89         DQ  
 
Event 4  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stump, Zachary M           9 DCST-OH                   NT    3:01.17   10  
       41.55  1:29.98  2:17.70  3:01.17                                    
  2 Robertson, AJ J            8 Hudson Heat-LE       3:15.67    3:01.49    9  
       39.74  1:29.22  2:18.74  3:01.49                                    
  3 Turnbull, Keith J          9 Tiger Sharks-LE      3:32.07    3:20.04    8  
       45.09  1:37.41  2:30.08  3:20.04                                    
  4 Gonzalez, Dylan Z         10 FCYM-LE              3:28.14    3:26.58    7  
       45.41  1:40.32  2:35.04  3:26.58                                    
  5 Gonzalez, Jasef C          8 FCYM-LE              3:43.07    3:27.59    6  
              1:41.93  3:27.59                                             
  6 Faulkner, Jack H           8 USC-LE                    NT    3:28.73    5  
       45.77  1:40.77  2:37.20  3:28.73                                    
  7 Krohn, Connor L            9 FCYM-LE              3:45.80    3:33.80    4  
       45.93  1:40.99  2:38.80  3:33.80                                    
 
Event 5  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pasadryn, Felicia L       11 SWIM-LE                   NT    2:26.36   10  
       18.45  1:11.45  2:26.36                                             
  2 Voytek, Mara J            12 NEON-LE                   NT    2:26.67    9  
       32.78  1:09.94  1:47.49  2:26.67                                    
  3 McFarland, Alli C         12 MW-LE                2:36.54    2:29.20    8  
       33.30  1:10.90  1:50.29  2:29.20                                    
  4 Eyssen, Erika J           12 SWIM-LE              2:34.89    2:34.51    7  
       34.47  1:13.24  1:54.07  2:34.51                                    
  5 Hall, Amy                 11 SWIM-LE              2:38.06    2:37.33    6  
       34.51  1:14.68  1:56.85  2:37.33                                    
  6 McNichols, Riley E        11 Lakewood-LE          2:46.09    2:37.56    5  
       35.91  1:17.29  1:59.80  2:37.56                                    
  7 Zelis, Hanna M            11 SWIM-LE              2:38.05    2:38.30    4  
       14.48  1:14.04  2:38.30                                             
  8 Kelly, Sydni              12 WD                   2:42.85    2:38.98    3  
       34.99  1:15.86  1:57.78  2:38.98                                    
  9 Sibilia, Michelle A       12 Wooster-LE           2:53.68    2:43.60    2  
              1:19.32  2:43.60                                             
 10 Russell, Molly G          11 STRS-LE              2:48.85    2:43.89    1  
       36.50  1:19.15  2:02.25  2:43.89                                    
 11 Passias, Elizabeth M      12 Buckeye Swimming-OH  2:57.91    2:46.28  
       37.51  1:19.95  2:03.54  2:46.28                                    
 12 Pierce, Maddy E           12 Spire Lesd-LE             NT    2:46.91  
       34.44  1:17.53  2:04.17  2:46.91                                    
 13 Hawkins, Abbey            11 WD                   2:50.26    2:51.84  
       38.22  1:22.10  2:08.36  2:51.84                                    
 14 Strawser, Emily L         11 SWIM-LE              3:09.77    2:53.39  
              1:23.99  2:53.39                                             
 15 El-Hajj, Elyssa           12 STRS-LE              3:30.60    2:53.79  
       39.36  1:25.44  2:11.79  2:53.79                                    
 16 Sontag, Liv C             12 B3-LE                3:42.16    2:57.76  
       38.19  1:23.13  2:11.83  2:57.76                                    
 17 Dodson, Madeline A        11 CCS-LE               3:04.39    3:03.06  
       40.27  1:27.14  2:16.95  3:03.06                                    
 18 Skapoulas, Anna M         11 Lakewood-LE          3:08.81    3:08.38  
       39.31  1:26.72  2:19.32  3:08.38                                    
 19 Cicconetti, Ellie C       12 Wooster-LE           3:33.79    3:12.00  
       42.03  1:30.44  2:21.96  3:12.00                                    
 20 Assel, Hannah C           11 SHSH-LE              3:15.36    3:18.72  
       43.20  1:33.62  2:26.74  3:18.72                                    
 21 Martinez, Emma N          12 CCS-LE               3:30.76    3:19.84  
       42.50  1:32.64  2:26.78  3:19.84                                    
 22 McNichols, Abigail R      12 FCYM-LE              3:59.77    3:38.09  
              1:40.80  3:38.09                                             
 23 Houston, Kerri E          12 USC-LE               4:12.41    3:39.80  
       50.91  1:45.66  2:44.08  3:39.80                                    
 -- Shackelford, Paige E      11 UCCS-LE              2:34.42         DQ  
 
Event 6  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jakob D            12 STRS-LE              2:23.27    2:27.47   10  
       33.58  1:11.29  1:50.74  2:27.47                                    
  2 Faulkner, Carter H        11 USC-LE               2:34.63    2:34.26    9  
       34.59  1:13.55  1:53.91  2:34.26                                    
  3 Lantis, Joshua S          12 Wooster-LE                NT    2:35.24    8  
       34.08  1:14.22  1:56.03  2:35.24                                    
  4 Kondev, George W          12 CCS-LE                    NT    2:38.09    7  
              1:16.67  2:38.09                                             
  5 Cornelius, Benjamin C     12 Wooster-LE           3:15.11    2:49.42    6  
       35.97  1:20.57  2:05.77  2:49.42                                    
  6 Matthew, Thomas           11 Wooster-LE           3:14.46    2:49.77    5  
       39.83  1:25.19  2:08.28  2:49.77                                    
  7 Rohweder, Eric C          11 Tiger Sharks-LE      2:53.77    2:51.82    4  
       36.41  1:20.34  2:08.07  2:51.82                                    
  8 Serafinchon, Benjamin J   12 Wooster-LE           3:02.76    2:53.72    3  
       38.57  1:23.79  2:09.31  2:53.72                                    
  9 Murlin, Charlie P         11 Spire Lesd-LE        2:54.96    3:02.14    2  
        9.85  1:29.11  3:02.14                                             
 10 Gantzer, Matthew S        12 LSSC-LE              2:56.92    3:06.99    1  
       40.70  1:27.84  2:17.14  3:06.99                                    
 11 Gooch, Jacob              12 Wooster-LE                NT    3:34.18  
       46.56  1:41.17  2:38.44  3:34.18                                    
 
Event 7  Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gyurke, Steph A           20 VSC-LE               5:08.04    5:23.18   10  
       32.68  1:10.41  1:51.95  2:34.15           3:11.19  3:20.69  5:23.18
  2 Vargo, Taylor K           18 VSC-LE               5:17.70    5:41.20    9  
       36.27  1:20.29  2:06.25  2:51.58  3:37.89  4:24.44  5:03.65  5:41.20
  3 Pasadyn, Cassandra L      13 SWIM-LE                   NT    5:53.38    8  
       35.26  1:17.89           2:48.35  3:41.65  4:34.25  5:14.70  5:53.38
  4 Gyurke, Margaret O        14 VSC-LE               5:59.17    6:02.11    7  
       35.66  1:22.01  2:09.29  2:56.10  3:48.61  4:40.27  5:21.01  6:02.11
  5 Ng, Gloria J              14 SHSH-LE              5:58.68    6:12.35    6  
              1:21.50  1:44.45  2:57.61  3:44.95  4:48.59  4:51.18  6:12.35
  6 Thomas, Alyssa T          14 NEON-LE              6:28.68    6:27.75    5  
       37.67  1:21.94  2:14.59  3:06.37  4:03.07  4:59.68  5:44.40  6:27.75
  7 Wohlfeil, Taylor L        15 Lakewood-LE          6:16.94    6:47.72    4  
       41.36  1:34.26  2:27.85  3:20.05  4:17.55  5:17.33  6:02.59  6:47.72
 -- Erich, Sam A              14 UUSC-LE                   NT         DQ  
 -- Vargo, Kerrigan C         16 VSC-LE               5:26.76         DQ  
 
Event 8  Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nason, Jacob A            18 UN-WV                4:48.00    5:07.09   10  
       31.14  1:06.54  1:47.81  2:27.47  3:12.14  3:57.59  4:33.48  5:07.09
  2 Wright, Chad D            16 UN-LE                4:57.93    5:07.55    9  
       31.47  1:08.13  1:47.50  2:27.28  3:14.50  4:01.75  4:35.43  5:07.55
  3 Lane, William J           15 STRS-LE              5:14.52    5:13.76    8  
       32.04  1:09.09  1:51.03  2:32.41  3:16.72  4:01.49  4:38.19  5:13.76
  4 Beck, Mason M             15 UNEON-LE             5:21.01    5:18.67    7  
        9.68  1:11.64           2:38.16  3:14.03           4:01.35  5:18.67
  5 Dauch, Gabe A             17 VSC-LE               5:29.00    5:31.11    6  
       31.55  1:11.79  1:54.22  2:35.57  3:25.77  4:16.44  4:54.72  5:31.11
  6 Nason, David H            15 UN-WV                5:43.47    5:37.61    5  
       32.95  1:11.39           2:32.46  3:26.61  4:20.06  4:59.60  5:37.61
  7 Braumbaugh, Jake H        15 CWW-LE               5:40.45    5:37.73    4  
       33.93  1:14.61  1:58.17  2:40.99  3:30.02  4:21.66  5:00.36  5:37.73
  8 Walter, Hayden G          13 NEON-LE              5:58.30    5:53.89    3  
              1:18.38           2:51.41           4:35.14  5:53.89         
  9 Clark, Jakob D            12 STRS-LE              5:51.22    5:54.76    2  
       36.89  1:21.54  2:09.39  2:56.46  3:46.55  4:39.02  5:17.58  5:54.76
 10 Nickerson, Judson         12 WD                   5:53.53    5:59.27    1  
       39.35  1:28.49  2:13.81  2:58.31  3:51.58  4:44.04  5:22.72  5:59.27
 11 Johnson, Alec B           13 CWW-LE               6:18.73    6:12.97  
       37.76  1:26.28  2:15.90           3:56.19  4:50.49  5:32.26  6:12.97
 12 Krusinski, Jack W         13 SWIM-LE              6:27.73    6:19.80  
       41.35  1:32.02  2:23.00  3:13.15  4:04.03  4:55.59  5:38.55  6:19.80
 13 Osoteo, Evan J            13 FCYM-LE              6:27.32    6:34.82  
       35.79  1:21.17  2:12.63  3:03.69  4:02.93  5:05.63  5:49.24  6:34.82
 14 Gantzer, Matthew S        12 LSSC-LE                   NT    7:39.55  
              1:58.24  3:00.39           3:42.20  4:01.20  4:01.53  7:39.55
 
Event 9  Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poitinger, Alex l         19 Firestone-LE         4:43.99    4:51.19   10  
       32.21  1:08.50  1:45.46  2:23.10  3:00.21  3:38.01  4:15.58  4:51.19
  2 Rosiak, Haley E           16 USWIM-LE             4:49.87    4:57.25    9  
       32.61  1:09.36  1:46.96  2:25.04  3:02.48  3:41.14  4:19.21  4:57.25
  3 Coronel, Anna C           15 SWIM-LE              5:05.22    5:00.36    8  
       33.21  1:10.21  1:48.66  2:27.56  3:06.94  3:45.17  4:23.57  5:00.36
  4 Turk, Marla G             16 Spire Lesd-LE        4:49.10    5:00.75    7  
       33.83  1:11.01  1:48.99  2:27.45  3:06.53  3:46.35  4:24.41  5:00.75
  5 Langius, Phoebe M         12 USC-LE               5:02.87    5:02.44    6  
       35.12  1:13.05  1:51.05  2:30.16  3:08.28  3:47.13  4:25.15  5:02.44
  6 Hawkins, Sarah            14 WD                   5:18.66    5:03.85    5  
       32.88  1:09.60  1:48.49  2:27.71  3:07.60  3:47.16  4:27.11  5:03.85
  7 Dean, Carly A             19 PS-LE                5:07.04    5:04.03    4  
       32.71    36.65           1:09.06  1:46.82  2:25.93  4:25.16  5:04.03
  8 Eyssen, Nikki K           14 SWIM-LE              5:04.53    5:04.44    3  
       33.25  1:10.40  1:48.28  2:27.15  3:05.33  3:45.71  4:24.90  5:04.44
  9 Guilfoyle, Maggie A       15 LSSC-LE              5:03.90    5:04.89    2  
       34.10  1:11.25  1:50.18  2:29.12  3:08.15  3:46.95  4:26.33  5:04.89
 10 Rohweder, Natalie E       15 Tiger Sharks-LE      5:05.96    5:05.16    1  
              1:12.16           2:31.30           3:49.03  5:05.16         
 11 Howell, Marley R          13 STRS-LE              5:17.70    5:13.10  
       34.81  1:13.12  1:53.22  2:33.35  3:13.52  3:53.89  4:34.33  5:13.10
 12 Turk, Kelsi E             19 Spire Lesd-LE        4:57.16    5:15.29  
       36.01  1:15.17  1:55.20  2:35.28  3:15.81  3:56.07  4:36.82  5:15.29
 13 Voytek, Mara J            12 NEON-LE                   NT    5:16.01  
       36.35  1:16.07  1:56.21  2:37.79  3:17.95  3:59.14  4:38.09  5:16.01
 14 Boni, Kirstin N           15 USC-LE               5:34.27    5:17.86  
       33.88  1:11.80  1:52.40  2:33.67  3:15.29  3:56.54  4:38.53  5:17.86
 15 Tollett, Julia R          14 VFYT-LE                   NT    5:18.07  
       23.04  1:15.33           2:36.60           3:59.66  5:18.07         
 16 Leibensperger, Megan F    17 Green-LE             5:25.02    5:19.71  
       34.37  1:14.43  1:56.56  2:37.78  3:19.06  4:00.10  4:41.08  5:19.71
 17 Scantling, Clare D        17 Firestone-LE         4:37.11    5:21.15  
       34.85           1:54.46  2:36.21  3:17.80  3:44.19  4:40.58  5:21.15
 18 Bruce, Catrionna D        14 USWIM-LE             6:01.65    5:22.64  
       33.93  1:13.47  1:55.63  2:37.63  3:20.26  4:01.55  4:42.43  5:22.64
 19 George, Emma C            14 UFAST-LE                  NT    5:25.33  
       36.78  1:17.82  2:00.05  2:42.29  3:23.16  4:04.71  4:45.90  5:25.33
 20 Fogel, Rach A             17 Marlins-LE           5:31.54    5:26.51  
       35.22  1:14.87  1:56.15  2:37.31  3:19.48  4:01.38  4:44.88  5:26.51
 21 Presley, Kathryn E        12 NEON-LE                   NT    5:26.82  
       35.13  1:15.75  1:56.33  2:39.10  3:20.68  4:03.58  4:45.56  5:26.82
 22 Hagen, Katherine E        13 SHSH-LE              5:38.09    5:27.23  
       38.55           2:00.97  2:45.66  3:24.53  4:09.17  4:48.37  5:27.23
 23 Balser, Hope E            15 LSSC-LE              5:40.64    5:29.97  
       37.42  1:18.48  2:01.07  2:43.05  3:25.65  4:07.70  4:49.69  5:29.97
 24 Faulkner, Lexi M          15 USC-LE               5:34.43    5:34.40  
              1:19.53           2:45.12           4:10.76  5:34.40         
 25 Hauck, Catherine G        13 LSSC-LE              7:03.99    5:35.01  
              1:19.91           2:46.08           4:12.97  5:35.01         
 26 Miller, Christy D         17 VSC-LE               5:25.00    5:35.79  
       35.99  1:16.98  1:58.77  2:41.64  3:24.83  4:09.15  4:52.58  5:35.79
 27 Mayberry, Ryley R         10 SWIM-LE              5:50.00    5:38.72  
       36.46  1:20.48  2:03.76  2:48.56  3:32.60  4:16.98  5:00.24  5:38.72
 28 Klug, Natalie R           16 USC-LE               5:40.13    5:40.84  
       35.74  1:17.39  2:00.21  2:44.71  3:28.35  4:13.29  4:58.14  5:40.84
 29 Gingery, Jordan L         15 Wooster-LE           5:31.87    5:43.62  
       37.74  1:20.14  2:04.34  2:48.22  3:32.27  4:16.70  5:00.48  5:43.62
 30 Bryner, Abby C            15 NEON-LE              5:28.00    5:55.90  
       38.34  1:22.92  2:07.51  2:53.68  3:39.60  4:26.72  5:11.81  5:55.90
 31 DuBay, Macie E            14 USC-LE                    NT    5:56.18  
       37.16  1:21.31  2:06.69  2:53.90  3:39.54  4:26.73  5:14.37  5:56.18
 32 Hagen, Victoria A         10 SHSH-LE              6:22.59    6:07.90  
       41.46  1:27.45  2:15.27  3:03.15  3:50.28  4:37.27  5:24.36  6:07.90
 33 Kehoe, Natalie S          11 NEON-LE                   NT    6:13.24  
       39.55  1:23.73  2:11.53  3:00.87  3:50.22  4:39.43  5:25.93  6:13.24
 34 Flinn-Johnson, Bree A     15 Wooster-LE           6:09.84    6:18.36  
       37.58  1:22.89  2:10.21  2:59.98  3:49.00  4:39.67  5:29.39  6:18.36
 35 Cannon, Caroline M        10 SHSH-LE              6:30.42    6:24.70  
       42.85  1:31.26  2:21.17  3:11.78  4:01.14  4:51.35  5:40.22  6:24.70
 36 Sontag, Liv C             12 B3-LE                6:31.20    6:25.46  
       39.91  1:26.65  2:15.64  3:05.21  3:55.10  4:46.14  5:36.20  6:25.46
 
Event 10  Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacak, Tom T              16 USC-LE               4:34.20    4:35.47   10  
       31.17  1:06.49  1:41.94           2:53.03           4:03.41  4:35.47
  2 Krusinski, Mark D         15 SWIM-LE              4:44.14    4:37.43    9  
       30.96  1:06.87  1:42.31  2:18.39  2:53.48  3:28.80  4:03.67  4:37.43
  3 Gulli, Dylan A            18 CCS-LE               4:47.07    4:42.47    8  
       31.41  1:06.69  1:42.33  2:18.56  2:54.38  3:30.51  4:06.85  4:42.47
  4 Nason, David H            15 UN-WV                4:47.73    4:50.16    7  
       32.84  1:08.65  1:44.93  2:22.19  2:59.30  3:36.83  4:13.92  4:50.16
  5 Dauch, Gabe A             17 VSC-LE               4:56.96    4:55.35    6  
       32.68  1:09.56  1:46.04  2:23.58  3:00.74  3:39.23  4:18.36  4:55.35
  6 Pecze, Gabe A             17 LSSC-LE              5:04.15    4:58.54    5  
       32.32           1:46.47           3:05.28           4:21.38  4:58.54
  7 Lanson, Logan j           18 Firestone-LE         4:55.15    5:02.17    4  
       32.27  1:09.00  1:47.28  2:27.07  3:07.11  3:46.63  4:26.08  5:02.17
  8 Mihalopoulos, Tommy P     16 PS-LE                5:01.13    5:04.91    3  
       33.00  1:09.68  1:49.53  2:28.85  3:08.44  3:48.18  4:29.56  5:04.91
  9 Cannon, Jay T             16 SHSH-LE              4:45.41    5:06.56    2  
       33.41  1:11.66  1:51.10  2:31.01  3:10.67  3:50.05  4:30.49  5:06.56
 10 Friedler, Josh E          15 Hudson Heat-LE       5:01.02    5:07.26    1  
       33.53  1:12.18  1:51.92  2:31.52  3:11.09  3:51.01  4:30.08  5:07.26
 11 Robertson, Tanner J       14 Hudson Heat-LE       5:03.56    5:07.60  
              1:11.26           2:31.10  2:36.12           3:11.09  5:07.60
 12 Pecze, Smash D            15 LSSC-LE              5:12.67    5:08.08  
       33.99  1:12.50  1:51.39  2:31.22  3:11.28  3:50.84  4:30.79  5:08.08
 13 Podrez, Alex E            10 Spire Lesd-LE        5:05.95    5:11.35  
       34.70  1:12.89  1:52.30  2:32.45  3:12.25  3:52.24  4:32.33  5:11.35
 14 Scantling, Michael D      13 Firestone-LE              NT    5:17.05  
       33.92  1:11.92  1:52.32  2:33.98  3:16.07  3:57.60  4:38.64  5:17.05
 15 Holcomb, Luke C           16 Firestone-LE              NT    5:17.08  
       34.34  1:13.12  1:54.57  2:35.96  3:18.49  4:01.18  4:40.47  5:17.08
 16 Potvin, Harry             15 WD                   5:09.15    5:24.85  
       32.89  1:10.39  1:50.86  2:32.64  3:15.16  3:58.67  4:42.87  5:24.85
 17 Faulkner, Carter H        11 USC-LE                    NT    5:28.91  
       35.84  1:17.02  1:58.89  2:41.36  3:23.37  4:05.95  4:47.79  5:28.91
 18 Potvin, Ben               13 WD                   5:24.92    5:29.41  
       34.70  1:14.58  1:56.97  2:39.16  3:21.52  4:04.45  4:47.47  5:29.41
 19 Cochran, Andrew C         13 Wooster-LE                NT    5:31.25  
       35.44  1:16.60  1:58.63  2:41.82  3:24.46  4:07.17  4:49.70  5:31.25
 20 Velasquez, Peter L        16 FCYM-LE              5:33.98    5:35.70  
       34.46  1:14.74  1:58.71  2:43.18  3:27.34  4:10.98  4:54.74  5:35.70
 21 Krusinski, Pete T         11 SWIM-LE              5:36.89    5:51.02  
       37.63  1:20.50  2:07.76  2:51.91  3:39.03  4:24.38  5:09.16  5:51.02
 22 Schmidt, Caleb J          17 Wooster-LE           5:31.44    5:56.62  
              1:18.53           2:49.29           4:22.81  5:56.62         
 23 Assel, Zach M             13 SHSH-LE              5:35.22    5:57.29  
       37.12  1:21.28  2:07.44  2:55.06  3:41.03  4:27.98  5:12.99  5:57.29
 24 Serafinchon, Benjamin J   12 Wooster-LE           6:46.32    6:08.38  
              1:28.24           3:02.83           4:38.02  6:08.38         
 25 Fowler, Gary S            16 Wooster-LE                NT    6:18.24  
       35.96  1:22.13  2:11.29  3:02.84  3:52.03  4:41.93  5:31.85  6:18.24
 26 Gantzer, Matthew S        12 LSSC-LE              7:25.99    6:41.92  
       44.71  1:36.14  2:27.45           4:11.00           5:53.01  6:41.92
 
Event 11  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stump, Jordan O           10 UFAST-LE                  NT    1:28.55   10  
       39.80  1:28.55                                                      
  2 Gilson, Ella M            10 MRST-LE              1:24.92    1:30.36    9  
       39.49  1:30.36                                                      
  3 Wallace, Alexa R          10 SWIM-LE              1:38.53    1:36.43    8  
       42.33  1:36.43                                                      
  4 Monticone, Valerie M      10 STRS-LE              1:40.12    1:43.00    7  
       49.07  1:43.00                                                      
  5 Moorhouse, Avery          10 CAJ                  1:45.35    1:45.26    6  
       45.04  1:45.26                                                      
  6 Khan, Asma N               8 RYD-LE                    NT    1:46.53    5  
       48.60  1:46.53                                                      
  7 Presley, Emily R          10 NEON-LE              1:41.70    1:47.59    4  
       48.59  1:47.59                                                      
  8 Whelan, Sanibel M         10 RYD-LE               1:46.37    1:49.49    3  
       46.52  1:49.49                                                      
  9 Mathews, Abigail E        10 Wooster-LE           1:44.72    1:52.76    2  
       51.21  1:52.76                                                      
 10 Schwartz, Lily D          10 VSC-LE               1:45.00    1:57.60    1  
       51.98  1:57.60                                                      
 11 Trombetto, Hanna R         9 B3-LE                     NT    2:08.89  
       57.88  2:08.89                                                      
 12 Murlin, Elizabeth S        7 Spire Lesd-LE        2:11.21    2:10.30  
     1:01.35  2:10.30                                                      
 13 Shirley, Gabrielle n       8 Buckeye Swimming-OH       NT    2:12.43  
       58.21  2:12.43                                                      
 14 Dodson, Chelsea O          9 CCS-LE               2:17.60    2:14.72  
       59.21  2:14.72                                                      
 15 Lewis, Ania V              9 STRS-LE              2:16.58    2:18.53  
       53.79  2:18.53                                                      
 16 Kaufmann, Allison J        8 NEON-LE                   NT    2:23.14  
     1:04.96  2:23.14                                                      
 -- Garberich, Courtney L     10 Wooster-LE                NT         DQ  
 -- Allison, Anastasia O       9 CCS-LE                    NT         DQ  
 
Event 12  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: Linda & Larry Smucker
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hong, Tyler J             10 LSSC-LE              1:41.29    1:29.18   10  
       39.51  1:29.18                                                      
  2 Toothman, Zach J          10 RYD-LE               1:46.21    1:33.76    9  
       43.74  1:33.76                                                      
  3 Arslanian, Andrew G       10 SWIM-LE              1:30.29    1:35.92    8  
       42.23  1:35.92                                                      
  4 Kavalec, Jacob A          10 RYD-LE               1:36.08    1:38.07    7  
       45.81  1:38.07                                                      
  5 Stump, Zachary M           9 DCST-OH              1:41.25    1:42.09    6  
       46.09  1:42.09                                                      
  6 Sibilia, Johnny P          9 Wooster-LE           1:46.92    1:42.44    5  
       45.18  1:42.44                                                      
  7 Bateman, Chase F          10 Buckeye Swimming-OH       NT    1:51.32    4  
       48.75  1:51.32                                                      
  8 Elmore, Vince J            9 Spire Lesd-LE        1:57.46    1:56.70    3  
       52.38  1:56.70                                                      
  9 Bohmer, Zach M             9 MRST-LE                   NT    2:10.10    2  
       59.34  2:10.10                                                      
 10 Fisher, Spencer M          8 B3-LE                2:38.07    2:16.47    1  
     1:01.79  2:16.47                                                      
 -- Gilson, Liam C             8 MRST-LE                   NT         DQ  
 -- Lassiter, Robert E        10 UN-LE                     NT         DQ  
 
Event 13  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFarland, Alli C         12 MW-LE                1:17.35    1:15.44   10  
       35.80  1:15.44                                                      
  2 McFarland, Chris M        12 Hudson Heat-LE       1:14.04    1:16.05    9  
       34.40  1:16.05                                                      
  3 Ward, Danielle C          12 Delaware-OH          1:21.32    1:17.57    8  
       35.02  1:17.57                                                      
  4 Voytek, Mara J            12 NEON-LE              1:19.12    1:17.63    7  
       35.70  1:17.63                                                      
  5 Presley, Kathryn E        12 NEON-LE              1:20.00    1:21.15    6  
       35.86  1:21.15                                                      
  6 Finley, Olivia J          12 Perry Aquatics-LE         NT    1:23.63    5  
       38.57  1:23.63                                                      
  7 Hall, Amy                 11 SWIM-LE              1:24.42    1:26.89    4  
       37.86  1:26.89                                                      
  8 Langius, Phoebe M         12 USC-LE               1:27.08    1:26.96    3  
       41.17  1:26.96                                                      
  9 Eyssen, Erika J           12 SWIM-LE                   NT    1:27.88    2  
       41.21  1:27.88                                                      
 10 Strub, Adele              12 CAJ                  1:28.35    1:28.18    1  
       41.29  1:28.18                                                      
 11 McNichols, Riley E        11 Lakewood-LE          1:30.44    1:29.18  
       40.66  1:29.18                                                      
 12 Visci, Kathryn B          12 VSC-LE               1:37.85    1:29.93  
       37.75  1:29.93                                                      
 13 Miller, Emily J           12 Green-LE             1:23.62    1:32.37  
       41.74  1:32.37                                                      
 14 Downing, Caitlin E        12 LSSC-LE              1:31.21    1:33.00  
       42.55  1:33.00                                                      
 15 Butcher, Grace E          11 Buckeye Swimming-OH       NT    1:33.01  
       44.73  1:33.01                                                      
 16 Shackelford, Paige E      11 UCCS-LE                   NT    1:33.87  
       42.05  1:33.87                                                      
 17 Kelly, Sydni              12 WD                   1:30.85    1:34.09  
       40.89  1:34.09                                                      
 18 Stavnicky, Kate P         12 STRS-LE              1:33.00    1:34.25  
       42.52  1:34.25                                                      
 19 Keim, Amanda F            11 Lakewood-LE          1:43.53    1:34.27  
       42.71  1:34.27                                                      
 20 Jones, Charlotte          11 CAJ                  1:32.03    1:34.66  
       43.03  1:34.66                                                      
 21 Eldridge, Isabelle L      12 LSSC-LE              1:36.33    1:34.78  
       42.60  1:34.78                                                      
 22 Gadd, Shaelyn M           11 SWIM-LE              1:37.04    1:34.91  
       41.80  1:34.91                                                      
 23 Flynn, Mary Claire        11 LSSC-LE              1:34.42    1:35.12  
       40.91  1:35.12                                                      
 24 Dregalla, Kaye E          12 NEON-LE              1:53.70    1:36.01  
       42.89  1:36.01                                                      
 25 Effron, Trudie D          12 B3-LE                1:38.57    1:36.71  
       43.33  1:36.71                                                      
 26 Lis, Cassandra N          12 RYD-LE               1:47.19    1:37.34  
       43.25  1:37.34                                                      
 27 Elsner, Annabelle G       11 UB3-LE               1:38.46    1:37.47  
       44.64  1:37.47                                                      
 28 Russell, Molly G          11 STRS-LE              1:36.01    1:38.28  
       45.85  1:38.28                                                      
 29 Passias, Elizabeth M      12 Buckeye Swimming-OH       NT    1:39.62  
       45.20  1:39.62                                                      
 30 Whelan, Summer K          12 RYD-LE               1:35.02    1:40.06  
       45.62  1:40.06                                                      
 31 Engles, Cate A            11 Firestone-LE              NT    1:41.65  
       45.39  1:41.65                                                      
 32 Dodson, Madeline A        11 CCS-LE               1:48.57    1:43.18  
       49.54  1:43.18                                                      
 33 Assel, Hannah C           11 SHSH-LE              1:46.65    1:43.26  
       47.55  1:43.26                                                      
 34 Mitchell, Mary R          11 B3-LE                1:45.05    1:43.97  
       45.69  1:43.97                                                      
 35 Sontag, Liv C             12 B3-LE                     NT    1:47.91  
       50.26  1:47.91                                                      
 36 El-Hajj, Elyssa           12 STRS-LE                   NT    1:48.25  
       48.19  1:48.25                                                      
 37 Brooks, Hayden C          11 B3-LE                1:59.88    1:50.90  
       46.93  1:50.90                                                      
 38 Ashton, Clare             12 CAJ                  1:43.77    1:51.20  
       49.51  1:51.20                                                      
 39 Vi, Kyanna                11 CAJ                  1:42.82    1:51.34  
       50.16  1:51.34                                                      
 40 Niese, Kaitlyn A          11 SWIM-LE                   NT    1:51.58  
       46.56  1:51.58                                                      
 41 Kehoe, Natalie S          11 NEON-LE                   NT    1:53.94  
       46.40  1:53.94                                                      
 42 Henninge, Makayla A       11 Perry Aquatics-LE         NT    1:54.13  
       48.83  1:54.13                                                      
 43 Eippert, Maddy L          11 B3-LE                1:59.37    1:56.07  
       51.43  1:56.07                                                      
 44 Martinez, Emma N          12 CCS-LE               1:51.30    1:57.03  
       51.25  1:57.03                                                      
 45 Sanchez, Kathryn E        11 ULSSC-LE                  NT    1:59.51  
       52.59  1:59.51                                                      
 46 Johnson, Julia A          11 B3-LE                2:25.80    2:03.84  
       54.67  2:03.84                                                      
 -- Allison, Averi            12 CCS-LE                    NT         DQ  
 -- Sapochetti, Lauren N      12 Hudson Heat-LE       1:20.62         NS  
 -- McGuan, Clara H           12 Lakewood-LE          1:51.09         NS  
 
Event 14  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jakob D            12 STRS-LE              1:17.23    1:16.94   10  
       35.75  1:16.94                                                      
  2 Nickerson, Judson         12 WD                   1:27.05    1:25.21    9  
       37.25  1:25.21                                                      
  3 Kondev, George W          12 CCS-LE                    NT    1:25.85    8  
       39.71  1:25.85                                                      
  4 Parianos, Joseph P        12 Tiger Sharks-LE      1:26.49    1:28.33    7  
       39.93  1:28.33                                                      
  5 Ritzmann, Cal A           12 SWIM-LE              1:43.21    1:29.29    6  
       40.90  1:29.29                                                      
  6 Browning, Jimmy A         11 SWIM-LE              1:32.17    1:35.30    5  
       41.42  1:35.30                                                      
  7 Wooley, Jonah S           11 B3-LE                1:37.68    1:36.12    4  
       43.08  1:36.12                                                      
  8 Matthew, Thomas           11 Wooster-LE                NT    1:36.50    3  
       43.58  1:36.50                                                      
  9 Murlin, Charlie P         11 Spire Lesd-LE        1:28.30    1:36.67    2  
       42.83  1:36.67                                                      
 10 Kinnear, Brian J          12 Hudson Heat-LE       1:45.91    1:40.80    1  
       42.58  1:40.80                                                      
 11 Gantzer, Matthew S        12 LSSC-LE              1:36.24    1:45.41  
       47.38  1:45.41                                                      
 12 Roth, Aidan M             11 PPD-IL                    NT    1:56.43  
       49.03  1:56.43                                                      
 -- Lantis, Joshua S          12 Wooster-LE           1:23.32         DQ  
 
Event 15  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khan, Asma N               8 RYD-LE                 44.69      46.17  
  2 Butcher, Audrey C          8 Buckeye Swimming-OH    57.98      50.06  
  3 Devorace, Taylor R         7 Lakewood-LE            52.97      50.15  
  4 Shirley, Gabrielle n       8 Buckeye Swimming-OH       NT      50.56  
  5 Murlin, Darby S            7 Spire Lesd-LE          53.53      53.16  
  6 Sevald, Audrey P           7 Firestone-LE           59.94      53.31  
  7 Murlin, Elizabeth S        7 Spire Lesd-LE          51.48      54.44  
  8 Elsner, Josie L            8 UB3-LE                 55.42      55.75  
  9 Bautista, Chloe T          8 B3-LE                1:00.07      59.41  
 10 Kaufmann, Allison J        8 NEON-LE              1:00.82      59.78  
 11 Peterson, Sydney M         7 UN-LE                  59.89    1:04.93  
 12 Presley, Natalie E         7 NEON-LE              1:01.30    1:05.05  
 13 Effron, Mia K              7 B3-LE                1:08.50    1:08.74  
 14 Bohmer, Ella E             6 MRST-LE              1:07.59    1:12.57  
 15 Embry, Ella E              7 Hudson Heat-LE       1:05.76    1:13.16  
 16 Chelf, Gretchen K          7 Wooster-LE                NT    1:15.50  
 17 Ehrhardt, Sky E            7 USC-LE               1:22.18    1:18.80  
 18 Johnson, Lucy C            8 B3-LE                1:08.90    1:19.42  
 19 Ogrean, Katy R             8 SWIM-LE                   NT    1:23.26  
 20 Stump, Peyton A            6 MRST-LE                   NT    1:43.74  
 
Event 16  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cappabianca, Vittorio V    8 Tiger Sharks-LE        43.95      44.82  
  2 Robertson, AJ J            8 Hudson Heat-LE         46.55      49.22  
  3 Faulkner, Jack H           8 USC-LE                 54.37      53.80  
  4 Gilson, Liam C             8 MRST-LE                49.60      53.89  
  5 Fisher, Spencer M          8 B3-LE                  58.02      54.25  
  6 Reddington, Asher W        8 Buckeye Swimming-OH    55.14      57.09  
  7 Gonzalez, Jasef C          8 FCYM-LE                54.84      58.27  
  8 Wright, Michael J          7 Wooster-LE           1:28.60      58.94  
  9 Lassiter, Clark            8 UN-LE                     NT      59.65  
 10 Moorhead, Ethan J          8 CCS-LE                    NT    1:01.13  
 11 Poggio, Andre E            8 B3-LE                1:08.93    1:03.56  
 12 Lewis, Andrew P            8 STRS-LE                59.41    1:04.65  
 13 Shirley, Lincoln A         6 Buckeye Swimming-OH       NT    1:05.01  
 14 Ochoa, Alex J              8 Hudson Heat-LE         55.78    1:05.26  
 15 Roth, Andrew P             8 PPD-IL                    NT    1:11.41  
 16 Stump, Lucas R             6 DCST-OH                   NT    1:15.29  
 17 Anderson, Owen P           8 SWIM-LE                   NT    1:18.42  
 18 Perera, Devan M            7 STRS-LE              1:22.94    1:21.04  
 19 Klug, Maxwell C            7 USC-LE               1:18.93    1:21.34  
 20 Ogrean, Colin J            7 SWIM-LE                   NT    1:43.79  
 21 Udell, Cooper X            7 Wooster-LE                NT    1:46.36  
 -- Kavalec, Alex J            8 RYD-LE               1:00.93         NS  
 
Event 17  Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gilson, Ella M            10 MRST-LE                36.83      38.73   10  
  2 Wallace, Alexa R          10 SWIM-LE                37.74      40.10    9  
  3 Stump, Jordan O           10 UFAST-LE                  NT      40.31    8  
  4 Mayberry, Ryley R         10 SWIM-LE                39.99      41.66    7  
  5 Cannon, Caroline M        10 SHSH-LE                41.20      42.86    6  
  6 Homoki, Jordyn R          10 SWIM-LE                   NT      43.16    5  
  7 Holland, Ella A           10 Spire Lesd-LE          44.60      43.54    4  
  8 Presley, Emily R          10 NEON-LE                42.86      43.91    3  
  9 DiLullo, Gina M           10 Tiger Sharks-LE        40.89      44.18    2  
 10 Hagen, Victoria A         10 SHSH-LE                44.42      44.64    1  
 11 Miller, Anna C            10 Green-LE               44.98      45.60  
 12 Truelsch, Jordan L         9 SWIM-LE                44.18      45.66  
 13 Green, Abbie M            10 Green-LE               44.86      45.67  
 14 Melzer, Jami I            10 RYD-LE                 49.52      45.71  
 15 Ryan, Grace M             10 LSSC-LE                46.77      45.73  
 16 Crouch, Alexa G           10 FCYM-LE                49.06      45.81  
 17 Klug, Isabella L          10 USC-LE                 45.10      45.84  
 18 Monticone, Valerie M      10 STRS-LE                45.67      46.23  
 19 Osoteo, Grace A           10 FCYM-LE                52.38      46.34  
 20 Hess, Zoe A               10 LSSC-LE                48.16      47.13  
 21 Chelf, Gracie A            9 Wooster-LE             46.04      47.51  
 22 Lis, Megan R              10 RYD-LE                 48.05      47.78  
 23 McClaren, Megan I         10 CWW-LE                 49.46      47.85  
 24 Schwartz, Lily D          10 VSC-LE                 52.00      47.99  
 25 Potvin, Anna              10 WD                     47.25      48.66  
 26 Lewis, Ania V              9 STRS-LE                47.71      48.95  
 27 Meng, Nova Y              10 UFAST-LE                  NT      48.99  
 28 Krouse, Anna S            10 SHSH-LE                49.17      49.88  
 29 Russell, Maeve C           9 STRS-LE                47.29      50.15  
 30 Trombetto, Hanna R         9 B3-LE                  53.65      51.56  
 31 Whelan, Sanibel M         10 RYD-LE                 45.80      51.65  
 32 Cochran, Audrey R         10 Wooster-LE             52.45      53.62  
 33 Atzemis, Izzy M           10 USC-LE                 51.29      54.68  
 34 Wright, Jordan A           9 Wooster-LE                NT      56.55  
 35 Serafinchon, Emily R       9 Wooster-LE           1:04.02      56.79  
 36 Sevald, Audrey P           7 Firestone-LE           59.94      57.94  
 37 Chelf, Emma M              9 Wooster-LE           1:21.65      58.52  
 38 Gantzer, Victoria L       10 LSSC-LE              1:03.94      59.72  
 39 Leon, Sydney M            10 SWIM-LE                   NT      59.86  
 40 Dodson, Chelsea O          9 CCS-LE                 57.17    1:01.12  
 41 Lynch, Jaden M             9 Lakewood-LE            57.74    1:02.35  
 42 Allison, Anastasia O       9 CCS-LE               1:13.52    1:05.10  
 43 Davis, Caroline L          9 B3-LE                     NT    1:07.63  
 44 Hiner, Cassie J            9 Wooster-LE           1:08.99    1:09.48  
 45 Garberich, Courtney L     10 Wooster-LE           1:08.64    1:14.17  
 46 Ritzmann, Anna K           9 SWIM-LE                   NT    1:16.30  
 
Event 18  Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toothman, Zach J          10 RYD-LE                 40.10      39.91   10  
  2 Ward, Zach L              10 Delaware-OH            45.32      40.84    9  
  3 Kavalec, Jacob A          10 RYD-LE                 40.06      40.94    8  
  4 Hong, Tyler J             10 LSSC-LE                40.74      41.23    7  
  5 Gyurke, Dan L             10 VSC-LE                 44.31      41.41    6  
  6 Bateman, Chase F          10 Buckeye Swimming-OH    44.08      43.34    5  
  7 Sauerland, Jeff P         10 SHSH-LE                47.99      44.12    4  
  8 Parris, Luke B            10 SWIM-LE                43.22      44.23    3  
  9 Arslanian, Andrew G       10 SWIM-LE                43.55      45.01    2  
 10 Stump, Zachary M           9 DCST-OH                58.10      45.05    1  
 11 Singler, Collin D         10 VSC-LE                 46.51      45.17  
 12 Montag, Mitchell W         9 RYD-LE                 43.52      47.30  
 13 Sibilia, Johnny P          9 Wooster-LE             52.73      49.43  
 14 Cutler, Eden J             9 SHSH-LE                50.30      51.07  
 15 Krohn, Connor L            9 FCYM-LE                55.21      51.16  
 16 Gadd, Colin J              9 SWIM-LE                57.15      55.03  
 17 Gonzalez, Dylan Z         10 FCYM-LE                50.30      55.87  
 18 Bohmer, Zach M             9 MRST-LE                56.14      56.04  
 19 Mayberry, Conlan S         9 SWIM-LE                54.67      57.99  
 20 Miles, Ryan T              9 Wooster-LE           1:03.71    1:12.34  
 -- Devorace, Braden A         9 Lakewood-LE            51.22         NS  
 -- Catanzarite, Josh D       10 SWIM-LE                42.79         NS  
 -- Dewolf, Chip J             9 Green-LE               49.28         NS  
 -- Poggio, Nicolas D         10 SHSH-LE                57.28         NS  
 -- Canonico, Kyle T           9 SWIM-LE                   NT         NS  
 
Event 19  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFarland, Chris M        12 Hudson Heat-LE         33.43      34.67   10  
  2 Spencer, Jordyn M         12 SWIM-LE                35.02      35.75    9  
  3 McCormick, Paige N        11 Hudson Heat-LE         34.62      35.90    8  
  4 Sanchez, Isabelle G       12 ULSSC-LE               36.83      36.78    7  
  5 Pierce, Maddy E           12 Spire Lesd-LE          48.09      37.84    6  
  6 Quisenberry, Zoe O        12 MRST-LE                   NT      37.92    5  
  7 Voytek, Mara J            12 NEON-LE                39.32      38.35    4  
  8 Ward, Danielle C          12 Delaware-OH            38.45      38.42    3  
  9 Burgess, Katherine I      12 LSSC-LE                36.42      38.46    2  
 10 Sapochetti, Lauren N      12 Hudson Heat-LE         37.19      38.76    0.5
 10 Perry, Maggie L           11 USC-LE                 41.53      38.76    0.5
 12 Stavnicky, Kate P         12 STRS-LE                39.82      39.29  
 13 Elsner, Annabelle G       11 UB3-LE                 37.70      39.32  
 14 Dregalla, Kaye E          12 NEON-LE                39.17      39.77  
 15 Eyssen, Erika J           12 SWIM-LE                42.93      39.99  
 16 Presley, Kathryn E        12 NEON-LE                40.51      40.01  
 17 Hall, Amy                 11 SWIM-LE                42.45      40.43  
 18 Flynn, Mary Claire        11 LSSC-LE                40.10      40.62  
 19 Kelly, Sydni              12 WD                     40.39      40.66  
 20 Russell, Molly G          11 STRS-LE                38.77      40.74  
 21 Effron, Trudie D          12 B3-LE                  41.29      40.80  
 22 Finley, Olivia J          12 Perry Aquatics-LE         NT      41.07  
 23 Shackelford, Paige E      11 UCCS-LE                   NT      41.12  
 24 Hegg, Natalie P           11 Buckeye Swimming-OH    45.42      41.31  
 25 Hawkins, Abbey            11 WD                     43.88      42.14  
 26 Eldridge, Isabelle L      12 LSSC-LE                39.63      42.17  
 27 Kelly, Hannah R           12 Delaware-OH            45.23      42.87  
 28 McNichols, Riley E        11 Lakewood-LE            42.64      43.12  
 29 Passias, Elizabeth M      12 Buckeye Swimming-OH       NT      43.20  
 30 Keim, Amanda F            11 Lakewood-LE            39.99      43.41  
 31 Evenhouse, Kyela R        12 FCYM-LE                42.54      43.55  
 32 Ashton, Clare             12 CAJ                    41.25      43.57  
 33 Brinkerhoff, Brittany L   12 Wooster-LE             42.28      43.68  
 34 Gadd, Shaelyn M           11 SWIM-LE                44.67      43.76  
 35 El-Hajj, Elyssa           12 STRS-LE                49.48      43.80  
 36 Miller, Emily J           12 Green-LE               40.18      43.84  
 37 Visci, Kathryn B          12 VSC-LE                 42.18      43.97  
 38 Butcher, Grace E          11 Buckeye Swimming-OH    46.40      44.62  
 39 Kehoe, Natalie S          11 NEON-LE                44.79      45.27  
 40 Eippert, Maddy L          11 B3-LE                  49.44      45.28  
 41 Wallis, Lauren N          11 Hudson Heat-LE         48.79      45.29  
 42 Shaffer, Mia C            11 MRST-LE                46.17      45.31  
 43 Sontag, Liv C             12 B3-LE                  46.85      45.52  
 44 Mitchell, Mary R          11 B3-LE                  41.69      45.53  
 45 Vizmeg, Lorna E           12 Tiger Sharks-LE        41.84      45.62  
 46 Downing, Caitlin E        12 LSSC-LE                43.09      45.65  
 47 Skapoulas, Anna M         11 Lakewood-LE            45.77      45.86  
 48 Lis, Cassandra N          12 RYD-LE                    NT      45.95  
 49 Strohmenger, Megan C      12 NEON-LE                53.10      46.42  
 50 Albers, Cora R            12 SHSH-LE                47.00      46.63  
 51 Shaffer, Ava E            11 MRST-LE                48.86      46.91  
 52 Arto, Lauren M            11 Green-LE               46.97      47.11  
 52 Dodson, Madeline A        11 CCS-LE                 48.36      47.11  
 54 Engles, Cate A            11 Firestone-LE           48.53      47.38  
 55 Sanchez, Kathryn E        11 ULSSC-LE               46.28      47.44  
 56 Wright, Sydney A          11 Wooster-LE             48.21      47.45  
 57 Ogrean, Riley O           12 SWIM-LE                51.94      47.75  
 58 Sibilia, Michelle A       12 Wooster-LE             46.88      47.87  
 59 Whelan, Summer K          12 RYD-LE                 46.94      49.34  
 60 Assel, Hannah C           11 SHSH-LE                46.42      49.97  
 61 Brooks, Hayden C          11 B3-LE                  52.23      50.50  
 62 Ramser, Krista J          11 FCYM-LE                54.83      50.55  
 63 Searles, Lauren E         11 SWIM-LE                   NT      50.86  
 64 Johnson, Julia A          11 B3-LE                  52.26      51.95  
 65 McNichols, Abigail R      12 FCYM-LE                51.18      52.94  
 66 Pacheco, Jadalise O       12 NEON-LE                   NT      53.09  
 67 Perera, Desha M           11 STRS-LE                56.32      53.22  
 68 Henninge, Makayla A       11 Perry Aquatics-LE      47.25      53.66  
 69 Martinez, Emma N          12 CCS-LE                    NT      53.91  
 70 Houston, Kerri E          12 USC-LE                 58.50    1:00.65  
 71 Cicconetti, Gabriela L    11 Wooster-LE           1:12.87    1:03.28  
 72 Holmes, Ivie E            12 USC-LE               1:07.88    1:05.11  
 73 Allison, Averi            12 CCS-LE                    NT    1:05.12  
 -- Kattler, Victoria E       11 NEON-LE                   NT         NS  
 -- Moorhouse, Celia          12 CAJ                    39.52         NS  
 -- McGuan, Clara H           12 Lakewood-LE            48.54         NS  
 -- Woodside, Beatrice A      11 SHSH-LE                40.51         NS  
 -- Elliot, Emily N           11 FCYM-LE                56.18         NS  
 -- Evans, Amy M              11 MW-LE                  44.18         NS  
 
Event 20  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nickerson, Judson         12 WD                     34.36      36.15   10  
  2 Rose, William J           11 CCS-LE                 39.72      36.30    9  
  3 Lantis, Joshua S          12 Wooster-LE             36.30      36.93    8  
  4 Chi, Jeffrey T            12 Firestone-LE           38.28      37.28    7  
  5 Clark, Jakob D            12 STRS-LE                37.95      37.32    6  
  6 Sadovsky, Davyd           12 RYD-LE                    NT      38.15    5  
  7 Faulkner, Carter H        11 USC-LE                 37.77      38.96    4  
  8 Pichette, Chris R         11 SWIM-LE                40.03      39.03    3  
  9 Brown, Kyle W             12 LSSC-LE                41.88      40.70    2  
 10 Grebb, Kyle D             12 Tiger Sharks-LE        40.73      41.50    1  
 11 Browning, Jimmy A         11 SWIM-LE                40.02      41.52  
 12 Marcie, Cameron R         11 LSSC-LE                42.85      41.56  
 13 Hong, Nicholas T          12 LSSC-LE                43.66      42.94  
 14 Murlin, Charlie P         11 Spire Lesd-LE          40.73      43.15  
 15 Ward, Kyle S              11 Wooster-LE             41.29      43.51  
 16 Rohweder, Eric C          11 Tiger Sharks-LE        40.73      43.64  
 17 Hoffmann, Max C           11 SWIM-LE                42.92      43.67  
 18 Wooley, Jonah S           11 B3-LE                  41.87      43.82  
 19 Govang, Mitchell C        12 USC-LE                 42.86      43.83  
 20 Dail, Hunter M            12 VSC-LE               1:06.38      44.85  
 21 Kolasinski, David J       12 MRST-LE                44.10      45.05  
 22 Marcie, Chase J           11 LSSC-LE                44.96      45.83  
 23 Whitehead, Michael J      12 SWIM-LE                   NT      46.42  
 24 Miller, Nate D            11 VSC-LE                 52.00      47.47  
 25 Morris, Aiden K           11 Lakewood-LE            47.41      48.17  
 26 Gantzer, Matthew S        12 LSSC-LE                50.00      49.39  
 27 Morris, Garrett M         11 Lakewood-LE            53.97      53.93  
 28 Leon, Brandon J           12 SWIM-LE                56.19      54.84  
 
Event 21  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stump, Jordan O           10 UFAST-LE                  NT    1:34.54   10  
       44.28  1:34.54                                                      
  2 Miller, Anna C            10 Green-LE             1:36.67    1:40.80    9  
       47.44  1:40.80                                                      
  3 Monticone, Valerie M      10 STRS-LE              1:43.91    1:41.08    8  
       48.44  1:41.08                                                      
  4 Holland, Ella A           10 Spire Lesd-LE        1:39.05    1:43.08    7  
       48.23  1:43.08                                                      
  5 Mayberry, Ryley R         10 SWIM-LE              1:45.28    1:45.32    6  
       47.79  1:45.32                                                      
  6 Ryan, Grace M             10 LSSC-LE              1:49.94    1:46.51    5  
       51.14  1:46.51                                                      
  7 Gilson, Ella M            10 MRST-LE              1:44.52    1:47.71    4  
       50.30  1:47.71                                                      
  8 Melzer, Jami I            10 RYD-LE               1:44.77    1:47.83    3  
       51.53  1:47.83                                                      
  9 Potvin, Anna              10 WD                   1:49.30    1:49.38    2  
       51.96  1:49.38                                                      
 10 Hagen, Victoria A         10 SHSH-LE              1:56.98    1:51.06    1  
       52.42  1:51.06                                                      
 11 Schwartz, Lily D          10 VSC-LE               1:55.00    1:51.11  
       51.50  1:51.11                                                      
 12 DiLullo, Gina M           10 Tiger Sharks-LE      1:47.03    1:52.29  
       53.53  1:52.29                                                      
 13 Moorhouse, Avery          10 CAJ                  1:53.75    1:52.89  
       53.90  1:52.89                                                      
 14 Presley, Emily R          10 NEON-LE              1:48.32    1:54.12  
       51.94  1:54.12                                                      
 15 Lis, Megan R              10 RYD-LE               1:56.16    1:54.13  
       55.53  1:54.13                                                      
 16 Sadovska, Olena            9 RYD-LE                    NT    1:54.94  
       54.14  1:54.94                                                      
 17 Green, Abbie M            10 Green-LE                  NT    1:55.41  
       52.95  1:55.41                                                      
 18 Atzemis, Izzy M           10 USC-LE               2:00.98    1:55.62  
       55.12  1:55.62                                                      
 19 Cannon, Caroline M        10 SHSH-LE              1:53.27    1:59.26  
       55.22  1:59.26                                                      
 20 Khan, Asma N               8 RYD-LE                    NT    2:00.76  
       56.51  2:00.76                                                      
 21 Mathews, Abigail E        10 Wooster-LE           2:10.32    2:01.57  
       57.89  2:01.57                                                      
 22 Cochran, Audrey R         10 Wooster-LE                NT    2:02.54  
       56.88  2:02.54                                                      
 23 McClaren, Megan I         10 CWW-LE                    NT    2:03.99  
       58.34  2:03.99                                                      
 24 Krouse, Anna S            10 SHSH-LE              2:02.46    2:04.28  
       59.85  2:04.28                                                      
 25 Russell, Maeve C           9 STRS-LE              2:00.40    2:06.39  
       58.82  2:06.39                                                      
 26 Serafinchon, Emily R       9 Wooster-LE                NT    2:08.82  
     1:02.36  2:08.82                                                      
 27 Murlin, Elizabeth S        7 Spire Lesd-LE        2:12.59    2:08.94  
     1:03.86  2:08.94                                                      
 28 Elsner, Josie L            8 UB3-LE               2:16.90    2:09.81  
     1:02.51  2:09.81                                                      
 29 Shirley, Gabrielle n       8 Buckeye Swimming-OH       NT    2:10.25  
     1:02.87  2:10.25                                                      
 30 Gantzer, Victoria L       10 LSSC-LE                   NT    2:11.70  
       59.82  2:11.70                                                      
 31 Chelf, Emma M              9 Wooster-LE                NT    2:15.65  
     1:05.76  2:15.65                                                      
 32 Whelan, Sanibel M         10 RYD-LE                    NT    2:16.34  
     1:04.61  2:16.34                                                      
 33 Butcher, Audrey C          8 Buckeye Swimming-OH       NT    2:19.28  
     1:06.18  2:19.28                                                      
 34 Lewis, Ania V              9 STRS-LE                   NT    2:21.32  
     1:06.11  2:21.32                                                      
 35 Presley, Natalie E         7 NEON-LE              2:19.20    2:21.83  
     1:07.51  2:21.83                                                      
 36 Dodson, Chelsea O          9 CCS-LE               2:14.06    2:22.29  
     1:09.04  2:22.29                                                      
 37 Murlin, Darby S            7 Spire Lesd-LE        2:11.82    2:22.32  
     1:08.94  2:22.32                                                      
 38 Burgess, Hannah G          9 LSSC-LE                   NT    2:23.48  
     1:06.86  2:23.48                                                      
 39 Johnson, Lucy C            8 B3-LE                     NT    2:23.92  
     1:08.02  2:23.92                                                      
 40 Mowrer, Hailey R           9 Wooster-LE                NT    2:25.10  
     1:03.34  2:25.10                                                      
 41 Bautista, Chloe T          8 B3-LE                2:33.23    2:26.52  
     1:08.13  2:26.52                                                      
 42 Kaufmann, Allison J        8 NEON-LE              2:29.19    2:27.47  
     1:10.53  2:27.47                                                      
 43 Crouch, Alexa G           10 FCYM-LE                   NT    2:30.42  
     1:11.46  2:30.42                                                      
 -- Trombetto, Hanna R         9 B3-LE                     NT         DQ  
 -- Allison, Anastasia O       9 CCS-LE               3:25.27         DQ  
 -- Osoteo, Grace A           10 FCYM-LE              2:10.26         DQ  
 -- Davis, Caroline L          9 B3-LE                     NT         DQ  
 -- Effron, Mia K              7 B3-LE                     NT         DQ  
 -- Hess, Zoe A               10 LSSC-LE                   NT         DQ  
 -- Krusinski, Annie K        10 SWIM-LE              1:49.99         NS  
 
Event 22  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toothman, Zach J          10 RYD-LE               1:36.38    1:36.34   10  
       46.69  1:36.34                                                      
  2 Gyurke, Dan L             10 VSC-LE               1:48.10    1:40.45    9  
       47.28  1:40.45                                                      
  3 Parris, Luke B            10 SWIM-LE              1:43.14    1:47.04    8  
       50.52  1:47.04                                                      
  4 Ward, Zach L              10 Delaware-OH          1:56.41    1:48.53    7  
       52.48  1:48.53                                                      
  5 Singler, Collin D         10 VSC-LE               1:45.00    1:54.60    6  
       53.48  1:54.60                                                      
  6 Elmore, Vince J            9 Spire Lesd-LE        1:56.05    1:55.36    5  
       55.76  1:55.36                                                      
  7 Sauerland, Jeff P         10 SHSH-LE                   NT    1:56.38    4  
       55.59  1:56.38                                                      
  8 Bateman, Chase F          10 Buckeye Swimming-OH  1:53.97    1:56.53    3  
       53.76  1:56.53                                                      
  9 Kavalec, Jacob A          10 RYD-LE               2:05.48    2:00.02    2  
       56.18  2:00.02                                                      
 10 Gadd, Colin J              9 SWIM-LE              1:57.77    2:01.69    1  
       58.20  2:01.69                                                      
 11 Stump, Zachary M           9 DCST-OH              2:05.33    2:03.90  
       57.95  2:03.90                                                      
 12 Montag, Mitchell W         9 RYD-LE               2:07.91    2:16.84  
     1:03.63  2:16.84                                                      
 13 Krohn, Connor L            9 FCYM-LE                   NT    2:24.13  
     1:05.64  2:24.13                                                      
 14 Lewis, Andrew P            8 STRS-LE              2:27.04    2:27.66  
     1:11.66  2:27.66                                                      
 15 Gonzalez, Dylan Z         10 FCYM-LE                   NT    2:29.13  
     1:14.22  2:29.13                                                      
 16 Fisher, Spencer M          8 B3-LE                2:43.21    2:29.16  
     1:08.65  2:29.16                                                      
 17 Reddington, Asher W        8 Buckeye Swimming-OH       NT    2:50.14  
     1:19.67  2:50.14                                                      
 18 Gilson, Liam C             8 MRST-LE                   NT    3:09.28  
     1:27.68  3:09.28                                                      
 -- Roth, Andrew P             8 PPD-IL                    NT         DQ  
 -- Poggio, Andre E            8 B3-LE                     NT         DQ  
 -- Perera, Devan M            7 STRS-LE                   NT         DQ  
 -- Cutler, Eden J             9 SHSH-LE                   NT         DQ  
 -- Canonico, Kyle T           9 SWIM-LE                   NT         NS  
 -- Catanzarite, Josh D       10 SWIM-LE              1:53.88         NS  
 -- Devorace, Braden A         9 Lakewood-LE          2:01.39         NS  
 -- Kavalec, Alex J            8 RYD-LE               2:26.09         NS  
 -- Dewolf, Chip J             9 Green-LE             2:26.90         NS  
 -- Poggio, Nicolas D         10 SHSH-LE              2:15.59         NS  
 
Event 23  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Dennis  & Vicki Davis
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cappabianca, Giovanna S   12 Tiger Sharks-LE      1:17.23    1:20.19   10  
       37.61  1:20.19                                                      
  2 McFarland, Alli C         12 MW-LE                1:24.11    1:26.85    9  
       40.71  1:26.85                                                      
  3 Sapochetti, Lauren N      12 Hudson Heat-LE       1:24.74    1:27.21    8  
       40.93  1:27.21                                                      
  4 Presley, Kathryn E        12 NEON-LE              1:27.54    1:28.29    7  
       40.61  1:28.29                                                      
  5 Davis, Fiona G            12 Wooster-LE           1:28.94    1:28.86    6  
       39.59  1:28.86                                                      
  6 Voytek, Mara J            12 NEON-LE              1:32.11    1:30.28    5  
       42.29  1:30.28                                                      
  7 Langius, Phoebe M         12 USC-LE               1:28.66    1:31.40    4  
       43.60  1:31.40                                                      
  8 Visci, Kathryn B          12 VSC-LE               1:32.33    1:33.51    3  
       44.14  1:33.51                                                      
  9 Kelly, Hannah R           12 Delaware-OH          1:40.10    1:35.33    2  
       45.84  1:35.33                                                      
 10 Eyssen, Erika J           12 SWIM-LE                   NT    1:35.84    1  
       44.89  1:35.84                                                      
 11 Miller, Emily J           12 Green-LE             1:31.17    1:36.66  
       45.25  1:36.66                                                      
 12 Burgess, Katherine I      12 LSSC-LE              1:32.48    1:36.76  
       44.19  1:36.76                                                      
 13 McCormick, Paige N        11 Hudson Heat-LE       1:34.96    1:37.75  
       45.71  1:37.75                                                      
 14 Sibilia, Michelle A       12 Wooster-LE           1:42.75    1:37.96  
       46.96  1:37.96                                                      
 15 Dregalla, Kaye E          12 NEON-LE              1:42.77    1:38.11  
       45.82  1:38.11                                                      
 16 Butcher, Grace E          11 Buckeye Swimming-OH  1:45.81    1:39.08  
       47.10  1:39.08                                                      
 17 Hegg, Natalie P           11 Buckeye Swimming-OH  1:40.51    1:39.56  
       46.55  1:39.56                                                      
 18 Shackelford, Paige E      11 UCCS-LE                   NT    1:39.90  
       47.27  1:39.90                                                      
 19 Kelly, Sydni              12 WD                   1:43.13    1:40.09  
       47.47  1:40.09                                                      
 20 Miller, Holly C           12 Wooster-LE           1:57.47    1:40.15  
       44.62  1:40.15                                                      
 21 Jones, Charlotte          11 CAJ                  1:42.96    1:41.05  
       49.34  1:41.05                                                      
 22 Flynn, Mary Claire        11 LSSC-LE              1:39.78    1:41.17  
       48.24  1:41.17                                                      
 23 Strub, Adele              12 CAJ                  1:41.82    1:41.44  
       49.30  1:41.44                                                      
 24 Pierce, Maddy E           12 Spire Lesd-LE             NT    1:41.71  
       47.41  1:41.71                                                      
 25 Gadd, Shaelyn M           11 SWIM-LE              1:43.44    1:42.36  
       48.93  1:42.36                                                      
 26 Eldridge, Isabelle L      12 LSSC-LE              1:42.03    1:42.49  
       49.52  1:42.49                                                      
 27 Ashton, Clare             12 CAJ                  1:42.44    1:42.53  
       49.67  1:42.53                                                      
 28 Sanchez, Isabelle G       12 ULSSC-LE             1:36.99    1:42.62  
       48.63  1:42.62                                                      
 29 Vi, Kyanna                11 CAJ                  1:40.17    1:44.14  
       49.25  1:44.14                                                      
 30 Elsner, Annabelle G       11 UB3-LE               1:42.89    1:44.48  
       51.33  1:44.48                                                      
 31 Passias, Elizabeth M      12 Buckeye Swimming-OH       NT    1:45.64  
       50.50  1:45.64                                                      
 32 Russell, Molly G          11 STRS-LE              1:40.60    1:45.95  
       50.40  1:45.95                                                      
 33 Hawkins, Abbey            11 WD                   1:54.25    1:49.02  
       52.71  1:49.02                                                      
 34 Finley, Olivia J          12 Perry Aquatics-LE         NT    1:49.08  
       52.68  1:49.08                                                      
 35 Stavnicky, Kate P         12 STRS-LE              1:44.30    1:49.21  
       52.32  1:49.21                                                      
 36 Johnson, Julia A          11 B3-LE                1:57.03    1:49.85  
       53.81  1:49.85                                                      
 37 Sontag, Liv C             12 B3-LE                1:55.59    1:50.21  
       50.01  1:50.21                                                      
 38 El-Hajj, Elyssa           12 STRS-LE              2:01.95    1:50.36  
       53.62  1:50.36                                                      
 39 Lis, Cassandra N          12 RYD-LE               1:43.93    1:50.61  
       50.83  1:50.61                                                      
 40 McNichols, Riley E        11 Lakewood-LE          1:51.38    1:50.87  
       51.47  1:50.87                                                      
 41 Skapoulas, Anna M         11 Lakewood-LE          1:45.74    1:52.46  
       51.70  1:52.46                                                      
 42 Evenhouse, Kyela R        12 FCYM-LE                   NT    1:53.48  
       52.26  1:53.48                                                      
 43 Mitchell, Mary R          11 B3-LE                1:50.90    1:55.17  
       54.00  1:55.17                                                      
 44 Vizmeg, Lorna E           12 Tiger Sharks-LE      1:49.96    1:55.22  
       54.96  1:55.22                                                      
 45 Shaffer, Ava E            11 MRST-LE              1:56.20    1:55.84  
       56.38  1:55.84                                                      
 46 Dodson, Madeline A        11 CCS-LE               2:00.13    1:56.35  
       55.44  1:56.35                                                      
 47 Engles, Cate A            11 Firestone-LE         1:51.88    1:56.68  
       54.37  1:56.68                                                      
 48 Albers, Cora R            12 SHSH-LE              1:55.41    1:57.71  
       54.96  1:57.71                                                      
 49 Henninge, Makayla A       11 Perry Aquatics-LE         NT    1:58.42  
       57.81  1:58.42                                                      
 50 Ramser, Krista J          11 FCYM-LE              1:55.74    1:59.18  
       56.41  1:59.18                                                      
 51 Wallis, Lauren N          11 Hudson Heat-LE       2:01.53    1:59.53  
       55.80  1:59.53                                                      
 52 Brooks, Hayden C          11 B3-LE                2:00.35    2:00.24  
       58.20  2:00.24                                                      
 53 Houston, Kerri E          12 USC-LE               1:58.11    2:00.97  
       59.09  2:00.97                                                      
 54 Pacheco, Jadalise O       12 NEON-LE                   NT    2:01.99  
       56.26  2:01.99                                                      
 55 Effron, Trudie D          12 B3-LE                1:49.61    2:03.32  
       58.23  2:03.32                                                      
 56 Searles, Lauren E         11 SWIM-LE                   NT    2:04.71  
       58.94  2:04.71                                                      
 57 Whelan, Summer K          12 RYD-LE               1:56.39    2:06.29  
       58.23  2:06.29                                                      
 58 McNichols, Abigail R      12 FCYM-LE              1:55.63    2:07.18  
       58.70  2:07.18                                                      
 59 Strohmenger, Megan C      12 NEON-LE              2:24.40    2:07.42  
     1:00.14  2:07.42                                                      
 60 Perera, Desha M           11 STRS-LE              2:11.47    2:11.14  
     1:02.58  2:11.14                                                      
 61 Eippert, Maddy L          11 B3-LE                2:11.75    2:11.27  
     1:01.83  2:11.27                                                      
 62 Sanchez, Kathryn E        11 ULSSC-LE             2:02.99    2:11.62  
     1:02.53  2:11.62                                                      
 63 Kehoe, Natalie S          11 NEON-LE                   NT    2:12.51  
     1:01.86  2:12.51                                                      
 64 Shaffer, Mia C            11 MRST-LE              2:02.69    2:14.08  
     1:00.21  2:14.08                                                      
 65 Allison, Averi            12 CCS-LE                    NT    3:41.74  
     1:41.79  3:41.74                                                      
 -- Evans, Amy M              11 MW-LE                1:37.35         NS  
 -- McGuan, Clara H           12 Lakewood-LE          1:50.31         NS  
 -- Kattler, Victoria E       11 NEON-LE                   NT         NS  
 -- Elliot, Emily N           11 FCYM-LE                   NT         NS  
 
Event 24  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritzmann, Cal A           12 SWIM-LE              1:31.11    1:29.83   10  
       43.37  1:29.83                                                      
  2 Hong, Nicholas T          12 LSSC-LE              1:31.35    1:29.84    9  
       41.74  1:29.84                                                      
  3 Krusinski, Pete T         11 SWIM-LE              1:30.47    1:30.78    8  
       43.43  1:30.78                                                      
  4 Clark, Jakob D            12 STRS-LE              1:34.30    1:34.74    7  
       45.15  1:34.74                                                      
  5 Parianos, Joseph P        12 Tiger Sharks-LE      1:39.74    1:36.46    6  
       45.32  1:36.46                                                      
  6 Cornelius, Benjamin C     12 Wooster-LE           1:47.23    1:39.60    5  
       46.31  1:39.60                                                      
  7 Faulkner, Carter H        11 USC-LE               1:41.83    1:40.59    4  
       47.88  1:40.59                                                      
  8 Browning, Jimmy A         11 SWIM-LE              1:38.47    1:40.91    3  
       48.35  1:40.91                                                      
  9 Pichette, Chris R         11 SWIM-LE                   NT    1:41.34    2  
       47.10  1:41.34                                                      
 10 Gantzer, Matthew S        12 LSSC-LE              1:55.06    1:43.36    1  
       49.84  1:43.36                                                      
 11 Kinnear, Brian J          12 Hudson Heat-LE       1:49.97    1:43.57  
       49.78  1:43.57                                                      
 12 Grebb, Kyle D             12 Tiger Sharks-LE      1:50.70    1:44.59  
       47.47  1:44.59                                                      
 13 Wooley, Jonah S           11 B3-LE                1:47.37    1:46.67  
       51.45  1:46.67                                                      
 14 Roth, Aidan M             11 PPD-IL               1:45.97    1:47.01  
       49.75  1:47.01                                                      
 15 Kolasinski, David J       12 MRST-LE              1:45.94    1:47.75  
       49.68  1:47.75                                                      
 16 Hoffmann, Max C           11 SWIM-LE              1:47.10    1:49.28  
       50.88  1:49.28                                                      
 17 Marcie, Chase J           11 LSSC-LE              1:49.69    1:50.92  
       51.45  1:50.92                                                      
 18 Rohweder, Eric C          11 Tiger Sharks-LE      1:42.19    1:52.10  
       51.25  1:52.10                                                      
 19 Leon, Brandon J           12 SWIM-LE              1:44.10    1:52.20  
       53.07  1:52.20                                                      
 20 Serafinchon, Benjamin J   12 Wooster-LE           2:10.68    1:52.40  
       53.29  1:52.40                                                      
 21 Dail, Hunter M            12 VSC-LE               1:58.11    1:56.46  
       54.60  1:56.46                                                      
 22 Ward, Kyle S              11 Wooster-LE           1:56.57    1:56.54  
       55.54  1:56.54                                                      
 23 Brown, Kyle W             12 LSSC-LE              1:55.57    1:57.76  
       55.11  1:57.76                                                      
 24 Murlin, Charlie P         11 Spire Lesd-LE        1:47.36    1:58.47  
       56.74  1:58.47                                                      
 25 Michaud, Ian R            11 Wooster-LE                NT    2:00.81  
       56.21  2:00.81                                                      
 26 Morris, Garrett M         11 Lakewood-LE          2:24.85    2:18.19  
     1:05.10  2:18.19                                                      
 -- Morris, Aiden K           11 Lakewood-LE          2:04.51         DQ  
 -- Gooch, Jacob              12 Wooster-LE                NT         DQ  
 -- Whitehead, Michael J      12 SWIM-LE                   NT         DQ  
 
Event 25  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Llinda & Larry Smucker
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khan, Asma N               8 RYD-LE                 38.83      39.50  
  2 Shirley, Gabrielle n       8 Buckeye Swimming-OH       NT      40.83  
  3 Kaufmann, Allison J        8 NEON-LE                48.28      44.64  
  4 Butcher, Audrey C          8 Buckeye Swimming-OH    54.60      46.59  
  5 Murlin, Elizabeth S        7 Spire Lesd-LE          45.46      47.71  
  6 Devorace, Taylor R         7 Lakewood-LE            45.78      47.89  
  7 Elsner, Josie L            8 UB3-LE                 47.40      48.13  
  8 Chelf, Gretchen K          7 Wooster-LE           1:01.33      48.99  
  9 Sevald, Audrey P           7 Firestone-LE           53.68      51.01  
 10 Murlin, Darby S            7 Spire Lesd-LE          49.46      52.33  
 11 Embry, Ella E              7 Hudson Heat-LE         56.97      56.10  
 12 Peterson, Sydney M         7 UN-LE                  54.25      56.34  
 13 Presley, Natalie E         7 NEON-LE                56.71      57.06  
 14 Bautista, Chloe T          8 B3-LE                  56.83      57.68  
 15 Johnson, Lucy C            8 B3-LE                1:02.59    1:01.08  
 16 Ehrhardt, Sky E            7 USC-LE               1:19.47    1:06.71  
 17 Bohmer, Ella E             6 MRST-LE              1:14.27    1:07.08  
 18 Ogrean, Katy R             8 SWIM-LE                   NT    1:15.16  
 19 Stump, Peyton A            6 MRST-LE                   NT    1:18.08  
 20 Effron, Mia K              7 B3-LE                1:16.09    1:18.24  
 
Event 26  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robertson, AJ J            8 Hudson Heat-LE         36.02      35.66  
  2 Cappabianca, Vittorio V    8 Tiger Sharks-LE        37.43      36.22  
  3 Faulkner, Jack H           8 USC-LE                 45.37      41.87  
  4 Gonzalez, Jasef C          8 FCYM-LE                45.22      42.58  
  5 Reddington, Asher W        8 Buckeye Swimming-OH    45.98      46.62  
  6 Fisher, Spencer M          8 B3-LE                  53.67      47.35  
  7 Moorhead, Ethan J          8 CCS-LE                 48.74      49.55  
  8 Ochoa, Alex J              8 Hudson Heat-LE         49.08      49.56  
  9 Lewis, Andrew P            8 STRS-LE                52.26      50.71  
 10 Poggio, Andre E            8 B3-LE                  55.94      51.07  
 11 Gilson, Liam C             8 MRST-LE                46.81      51.39  
 12 Wright, Michael J          7 Wooster-LE           1:03.55      51.68  
 13 Klug, Maxwell C            7 USC-LE               1:01.26      52.76  
 14 Shirley, Lincoln A         6 Buckeye Swimming-OH       NT      53.92  
 15 Lassiter, Clark            8 UN-LE                     NT      54.28  
 16 Anderson, Owen P           8 SWIM-LE                   NT      57.30  
 17 Roth, Andrew P             8 PPD-IL               1:01.00    1:09.83  
 18 Perera, Devan M            7 STRS-LE              1:12.69    1:10.71  
 19 Udell, Cooper X            7 Wooster-LE                NT    1:16.78  
 20 Ogrean, Colin J            7 SWIM-LE                   NT    1:22.16  
 21 Stump, Lucas R             6 DCST-OH                   NT    1:26.85  
 22 Mowrer, Robert             5 Wooster-LE           3:02.86    2:41.32  
 -- Kavalec, Alex J            8 RYD-LE                 48.02         NS  
 
Event 27  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mayberry, Ryley R         10 SWIM-LE                32.25      33.31   10  
  2 Stump, Jordan O           10 UFAST-LE                  NT      34.30    9  
  3 Miller, Anna C            10 Green-LE               34.79      34.80    8  
  4 Wallace, Alexa R          10 SWIM-LE                34.17      34.97    6.5
  4 Homoki, Jordyn R          10 SWIM-LE                   NT      34.97    6.5
  6 Gilson, Ella M            10 MRST-LE                36.99      35.27    5  
  7 Sadovska, Olena            9 RYD-LE                    NT      35.39    4  
  8 Holland, Ella A           10 Spire Lesd-LE          36.41      35.91    3  
  9 DiLullo, Gina M           10 Tiger Sharks-LE        35.59      36.13    2  
 10 Crouch, Alexa G           10 FCYM-LE                37.14      36.18    1  
 11 Mathews, Abigail E        10 Wooster-LE             37.14      37.01  
 12 Truelsch, Jordan L         9 SWIM-LE                39.07      37.40  
 13 Cannon, Caroline M        10 SHSH-LE                36.41      37.60  
 14 Hagen, Victoria A         10 SHSH-LE                37.08      37.69  
 15 Melzer, Jami I            10 RYD-LE                 43.60      37.95  
 16 Presley, Emily R          10 NEON-LE                35.94      38.20  
 17 Moorhouse, Avery          10 CAJ                    39.32      38.63  
 18 Meng, Nova Y              10 UFAST-LE                  NT      38.64  
 19 Klug, Isabella L          10 USC-LE                 38.15      39.17  
 20 Monticone, Valerie M      10 STRS-LE                39.01      39.19  
 21 Potvin, Anna              10 WD                     39.16      39.57  
 22 Whelan, Sanibel M         10 RYD-LE                 40.64      39.75  
 23 Hess, Zoe A               10 LSSC-LE                39.31      39.76  
 24 Schwartz, Lily D          10 VSC-LE                 40.52      39.89  
 25 Ryan, Grace M             10 LSSC-LE                38.58      40.25  
 26 Green, Abbie M            10 Green-LE               38.97      40.35  
 27 Lis, Megan R              10 RYD-LE                 40.78      40.53  
 28 McClaren, Megan I         10 CWW-LE                 41.28      40.79  
 29 Osoteo, Grace A           10 FCYM-LE                41.90      41.11  
 30 Atzemis, Izzy M           10 USC-LE                 45.21      41.22  
 31 Chelf, Gracie A            9 Wooster-LE             41.07      41.24  
 32 Chelf, Emma M              9 Wooster-LE             44.68      41.90  
 33 Lewis, Ania V              9 STRS-LE                41.46      42.79  
 34 Russell, Maeve C           9 STRS-LE                41.95      43.97  
 35 Wright, Jordan A           9 Wooster-LE             53.53      44.21  
 36 Trombetto, Hanna R         9 B3-LE                  49.01      44.43  
 37 Serafinchon, Emily R       9 Wooster-LE             43.19      45.79  
 38 Krouse, Anna S            10 SHSH-LE                42.59      46.08  
 39 Allison, Anastasia O       9 CCS-LE                 49.28      49.12  
 40 Dodson, Chelsea O          9 CCS-LE                 48.52      49.81  
 41 Lynch, Jaden M             9 Lakewood-LE            48.38      49.91  
 42 Sevald, Audrey P           7 Firestone-LE           53.68      50.12  
 43 Gantzer, Victoria L       10 LSSC-LE                55.41      50.34  
 44 Mowrer, Hailey R           9 Wooster-LE             47.28      51.84  
 45 Leon, Sydney M            10 SWIM-LE                52.56      53.28  
 46 Burgess, Hannah G          9 LSSC-LE                54.93      53.54  
 47 Hiner, Cassie J            9 Wooster-LE             50.53      55.82  
 48 Ritzmann, Anna K           9 SWIM-LE                   NT    1:10.35  
 49 Davis, Caroline L          9 B3-LE                1:18.70    1:26.41  
 -- Garberich, Courtney L     10 Wooster-LE           1:04.82         DQ  
 
Event 28  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hong, Tyler J             10 LSSC-LE                34.34      33.15   10  
  2 Arslanian, Andrew G       10 SWIM-LE                32.26      34.00    9  
  3 Ward, Zach L              10 Delaware-OH            35.03      34.16    8  
  4 Toothman, Zach J          10 RYD-LE                 35.01      34.55    7  
  5 Gyurke, Dan L             10 VSC-LE                 38.35      34.61    6  
  6 Singler, Collin D         10 VSC-LE                 36.00      36.18    5  
  7 Parris, Luke B            10 SWIM-LE                35.44      36.89    4  
  8 Kavalec, Jacob A          10 RYD-LE                 36.54      36.93    3  
  9 Stump, Zachary M           9 DCST-OH                39.84      37.03    2  
 10 Bateman, Chase F          10 Buckeye Swimming-OH    41.50      38.21    1  
 11 Sauerland, Jeff P         10 SHSH-LE                38.22      38.63  
 12 Lassiter, Robert E        10 UN-LE                     NT      39.00  
 13 Sibilia, Johnny P          9 Wooster-LE             40.62      39.41  
 14 Elmore, Vince J            9 Spire Lesd-LE          41.78      39.67  
 15 Gonzalez, Dylan Z         10 FCYM-LE                41.94      41.95  
 16 Montag, Mitchell W         9 RYD-LE                 40.19      42.51  
 17 Cutler, Eden J             9 SHSH-LE                44.09      43.07  
 18 Gadd, Colin J              9 SWIM-LE                41.82      43.45  
 19 Bohmer, Zach M             9 MRST-LE                46.00      43.87  
 20 Krohn, Connor L            9 FCYM-LE                46.14      44.60  
 21 Mayberry, Conlan S         9 SWIM-LE                52.78      49.76  
 22 Miles, Ryan T              9 Wooster-LE             50.33      49.84  
 23 Bonezzi, Ethan             8 Wooster-LE           1:00.38    1:00.69  
 -- Dewolf, Chip J             9 Green-LE               41.34         NS  
 -- Devorace, Braden A         9 Lakewood-LE            42.15         NS  
 -- Robertson, AJ J            8 Hudson Heat-LE         36.02         NS  
 -- Canonico, Kyle T           9 SWIM-LE                   NT         NS  
 -- Catanzarite, Josh D       10 SWIM-LE                38.32         NS  
 
Event 29  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McFarland, Chris M        12 Hudson Heat-LE         31.01      30.39   10  
  2 Presley, Kathryn E        12 NEON-LE                31.75      30.71    9  
  3 Quisenberry, Zoe O        12 MRST-LE                   NT      31.02    8  
  4 Voytek, Mara J            12 NEON-LE                31.99      31.15    7  
  5 Ward, Danielle C          12 Delaware-OH            32.32      31.39    6  
  6 McFarland, Alli C         12 MW-LE                  31.82      31.47    5  
  7 Dregalla, Kaye E          12 NEON-LE                32.10      31.48    4  
  8 Spencer, Jordyn M         12 SWIM-LE                31.95      31.50    3  
  9 Sanchez, Isabelle G       12 ULSSC-LE               31.14      31.54    2  
 10 Perry, Maggie L           11 USC-LE                 32.56      31.55    1  
 11 Kelly, Sydni              12 WD                        NT      32.17  
 12 Pierce, Maddy E           12 Spire Lesd-LE          39.48      32.22  
 13 McCormick, Paige N        11 Hudson Heat-LE         30.94      32.32  
 14 Eldridge, Isabelle L      12 LSSC-LE                32.24      32.67  
 15 Davis, Fiona G            12 Wooster-LE             32.40      32.68  
 16 Brinkerhoff, Brittany L   12 Wooster-LE             34.46      33.06  
 17 Miller, Emily J           12 Green-LE               33.69      33.10  
 18 Eyssen, Erika J           12 SWIM-LE                33.22      33.12  
 19 McNichols, Riley E        11 Lakewood-LE            33.28      33.41  
 20 Hall, Amy                 11 SWIM-LE                34.26      33.64  
 21 Elsner, Annabelle G       11 UB3-LE                 33.27      33.81  
 22 Hawkins, Abbey            11 WD                     34.29      34.02  
 23 Burgess, Katherine I      12 LSSC-LE                32.24      34.12  
 24 Miller, Holly C           12 Wooster-LE             34.41      34.16  
 25 Effron, Trudie D          12 B3-LE                  33.02      34.17  
 26 Visci, Kathryn B          12 VSC-LE                 35.80      34.66  
 27 Russell, Molly G          11 STRS-LE                34.02      34.70  
 28 Jones, Charlotte          11 CAJ                    34.73      34.73  
 29 Finley, Olivia J          12 Perry Aquatics-LE         NT      34.78  
 30 El-Hajj, Elyssa           12 STRS-LE                36.95      35.01  
 31 Engles, Cate A            11 Firestone-LE           36.42      35.20  
 31 Arto, Lauren M            11 Green-LE               35.11      35.20  
 33 Gadd, Shaelyn M           11 SWIM-LE                37.33      35.26  
 34 Hegg, Natalie P           11 Buckeye Swimming-OH    37.36      35.35  
 35 Passias, Elizabeth M      12 Buckeye Swimming-OH    41.05      35.56  
 36 Sibilia, Michelle A       12 Wooster-LE             36.01      35.60  
 36 Stavnicky, Kate P         12 STRS-LE                34.85      35.60  
 38 Albers, Cora R            12 SHSH-LE                38.17      35.63  
 39 Kelly, Hannah R           12 Delaware-OH            35.85      35.64  
 40 Strub, Adele              12 CAJ                    38.15      35.73  
 41 Flynn, Mary Claire        11 LSSC-LE                35.36      35.88  
 42 Downing, Caitlin E        12 LSSC-LE                35.31      35.91  
 43 Keim, Amanda F            11 Lakewood-LE            38.10      35.98  
 44 Kehoe, Natalie S          11 NEON-LE                37.09      36.02  
 45 Vi, Kyanna                11 CAJ                    38.54      36.52  
 46 Mitchell, Mary R          11 B3-LE                  36.65      36.88  
 47 Sontag, Liv C             12 B3-LE                  36.93      37.02  
 48 Shaffer, Ava E            11 MRST-LE                38.32      37.06  
 49 Lis, Cassandra N          12 RYD-LE                 36.42      37.07  
 50 Butcher, Grace E          11 Buckeye Swimming-OH    36.39      37.24  
 51 Skapoulas, Anna M         11 Lakewood-LE            38.06      37.34  
 52 Vizmeg, Lorna E           12 Tiger Sharks-LE        36.16      37.38  
 53 Whelan, Summer K          12 RYD-LE                 38.13      37.84  
 54 Niese, Kaitlyn A          11 SWIM-LE                39.89      37.93  
 55 Dodson, Madeline A        11 CCS-LE                 37.30      38.15  
 56 Henninge, Makayla A       11 Perry Aquatics-LE      38.15      38.46  
 57 Eippert, Maddy L          11 B3-LE                  42.58      38.77  
 58 Assel, Hannah C           11 SHSH-LE                40.95      39.47  
 59 Wright, Sydney A          11 Wooster-LE             39.52      39.83  
 60 Brooks, Hayden C          11 B3-LE                  40.24      39.89  
 61 Cicconetti, Ellie C       12 Wooster-LE             42.72      40.28  
 62 McNichols, Abigail R      12 FCYM-LE                43.24      40.31  
 63 Strohmenger, Megan C      12 NEON-LE                46.63      40.32  
 64 Ogrean, Riley O           12 SWIM-LE                43.08      40.51  
 65 Searles, Lauren E         11 SWIM-LE                   NT      41.72  
 66 Sanchez, Kathryn E        11 ULSSC-LE               39.67      41.86  
 67 Shaffer, Mia C            11 MRST-LE                42.35      42.60  
 68 Pacheco, Jadalise O       12 NEON-LE                   NT      42.98  
 69 Wallis, Lauren N          11 Hudson Heat-LE         44.85      43.19  
 70 Ramser, Krista J          11 FCYM-LE                42.62      43.58  
 71 Johnson, Julia A          11 B3-LE                  43.99      43.66  
 72 Houston, Kerri E          12 USC-LE                 45.47      43.93  
 73 Holmes, Ivie E            12 USC-LE                 46.00      44.37  
 74 Allison, Averi            12 CCS-LE                 46.19      44.87  
 75 Perera, Desha M           11 STRS-LE                49.69      45.90  
 -- Cicconetti, Gabriela L    11 Wooster-LE             52.45         DQ  
 -- Moorhouse, Celia          12 CAJ                    36.45         NS  
 -- Hendrick, Emily A         12 CCS-LE                 41.00         NS  
 -- Kattler, Victoria E       11 NEON-LE                42.85         NS  
 -- Woodside, Beatrice A      11 SHSH-LE                34.49         NS  
 -- McGuan, Clara H           12 Lakewood-LE            39.35         NS  
 -- Elliot, Emily N           11 FCYM-LE                42.31         NS  
 -- Evans, Amy M              11 MW-LE                  35.93         NS  
 -- Evenhouse, Kyela R        12 FCYM-LE                36.80         NS  
 
Event 30  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Jakob D            12 STRS-LE                29.14      29.83   10  
  2 Sadovsky, Davyd           12 RYD-LE                    NT      30.45    9  
  3 Rose, William J           11 CCS-LE                 32.74      30.96    8  
  4 Lantis, Joshua S          12 Wooster-LE             32.25      31.17    7  
  5 Chi, Jeffrey T            12 Firestone-LE           33.67      31.84    6  
  6 Nickerson, Judson         12 WD                     32.07      31.97    5  
  7 Parianos, Joseph P        12 Tiger Sharks-LE        31.98      32.54    4  
  8 Faulkner, Carter H        11 USC-LE                 32.53      32.62    3  
  9 Kondev, George W          12 CCS-LE                    NT      32.89    2  
 10 Pichette, Chris R         11 SWIM-LE                33.96      33.09    1  
 11 Marcie, Cameron R         11 LSSC-LE                33.37      33.22  
 12 Hong, Nicholas T          12 LSSC-LE                33.97      33.30  
 13 Cornelius, Benjamin C     12 Wooster-LE             36.13      33.34  
 14 Grebb, Kyle D             12 Tiger Sharks-LE        36.16      34.71  
 15 Kinnear, Brian J          12 Hudson Heat-LE         36.79      34.84  
 16 Wooley, Jonah S           11 B3-LE                  34.77      35.02  
 17 Brown, Kyle W             12 LSSC-LE                35.78      35.03  
 18 Whitehead, Michael J      12 SWIM-LE                   NT      35.08  
 19 Kolasinski, David J       12 MRST-LE                34.44      35.10  
 20 Ward, Kyle S              11 Wooster-LE             37.59      35.38  
 21 Marcie, Chase J           11 LSSC-LE                35.34      35.63  
 22 Rohweder, Eric C          11 Tiger Sharks-LE        34.84      36.24  
 23 Hoffmann, Max C           11 SWIM-LE                36.68      36.77  
 24 Govang, Mitchell C        12 USC-LE                 35.74      36.81  
 25 Matthew, Thomas           11 Wooster-LE             38.04      37.01  
 26 Michaud, Ian R            11 Wooster-LE                NT      37.73  
 27 Serafinchon, Benjamin J   12 Wooster-LE             37.92      38.23  
 28 Morris, Aiden K           11 Lakewood-LE            39.05      38.45  
 29 Dail, Hunter M            12 VSC-LE                 47.80      38.53  
 30 Murlin, Charlie P         11 Spire Lesd-LE          37.05      38.74  
 31 Roth, Aidan M             11 PPD-IL                 37.52      38.95  
 32 Morris, Garrett M         11 Lakewood-LE            44.03      41.31  
 33 Miller, Nate D            11 VSC-LE                 46.00      42.16  
 34 Gooch, Jacob              12 Wooster-LE                NT      45.09  
 35 Leon, Brandon J           12 SWIM-LE                43.92      46.00  
 
Event 31  Girls 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Sponsor: Linda & Larry Smucker
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimStrong-LE  'A'                                     NT    2:48.70   20  
     1) Wallace, Alexa R 10             2) Mayberry, Ryley R 10           
     3) Homoki, Jordyn R 10             4) Truelsch, Jordan L 9           
              1:30.52  2:48.70                                             
  2 USA Ridgewood Y Dolphins-LE  'A'                  2:59.97    3:03.18   18  
     1) Khan, Asma N 8                  2) Melzer, Jami I 10              
     3) Whelan, Sanibel M 10            4) Lis, Megan R 10                
              1:36.66  3:03.18                                             
  3 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      3:05.99    3:39.28   16  
     1) Ryan, Grace M 10                2) Gantzer, Victoria L 10         
     3) Hess, Zoe A 10                  4) Burgess, Hannah G 9            
              2:02.66  3:39.28                                             
  4 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'B'             3:08.40    4:20.15   14  
     1) Wright, Jordan A 9              2) Chelf, Gretchen K 7            
     3) Chelf, Emma M 9                 4) Hiner, Cassie J 9              
              2:14.51  4:20.15                                             
 -- YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             3:03.76         DQ  
     1) Chelf, Gracie A 9               2) Cochran, Audrey R 10           
     3) Mathews, Abigail E 10           4) Serafinchon, Emily R 9         
 -- B3 Aquatics-LE  'A'                               4:11.73         DQ  
     1) Johnson, Lucy C 8               2) Bautista, Chloe T 8            
     3) Trombetto, Hanna R 9            4) Effron, Mia K 7                
 
Event 32  Boys 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimStrong-LE  'A'                                3:18.92    3:16.05   20  
     1) Parris, Luke B 10               2) Gadd, Colin J 9                
     3) Arslanian, Andrew G 10          4) Mayberry, Conlan S 9           
              1:41.74  3:16.05                                             
 -- YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:58.40         DQ  
     1) Udell, Cooper X 7               2) Sibilia, Johnny P 9            
     3) Wright, Michael J 7             4) Bonezzi, Ethan 8               
 
Event 33  Girls 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North East Ohio Nemesis-LE  'A'                   2:43.53    2:31.69   20  
     1) Dregalla, Kaye E 12             2) Presley, Kathryn E 12          
     3) Voytek, Mara J 12               4) Kehoe, Natalie S 11            
              2:32.51  2:31.69                                             
  2 SwimStrong-LE  'A'                                2:36.85    2:36.70   18  
     1) Spencer, Jordyn M 12            2) Gadd, Shaelyn M 11             
     3) Hall, Amy 11                    4) Eyssen, Erika J 12             
              1:24.44  2:36.70                                             
  3 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      2:37.99    2:41.11   16  
     1) Flynn, Mary Claire 11           2) Burgess, Katherine I 12        
     3) Downing, Caitlin E 12           4) Eldridge, Isabelle L 12        
              1:26.17  2:41.11                                             
  4 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:37.02    2:41.70   14  
     1) Brinkerhoff, Brittany L 12      2) Davis, Fiona G 12              
     3) Miller, Holly C 12              4) Sibilia, Michelle A 12         
              1:25.88  2:41.70                                             
  5 Cambridge Aquajets  'A'                                NT    2:46.99   12  
     1) Ashton, Clare 12                2) Vi, Kyanna 11                  
     3) Strub, Adele 12                 4) Jones, Charlotte 11            
              1:32.69  2:46.99                                             
  6 B3 Aquatics-LE  'A'                               2:49.21    3:01.79   10  
     1) Mitchell, Mary R 11             2) Johnson, Julia A 11            
     3) Effron, Trudie D 12             4) Brooks, Hayden C 11            
              1:41.42  3:01.79                                             
 
Event 34  Boys 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimStrong-LE  'A'                                2:34.73    2:34.71   20  
     1) Pichette, Chris R 11            2) Ritzmann, Cal A 12             
     3) Krusinski, Pete T 11            4) Browning, Jimmy A 11           
              1:31.02  2:34.71                                             
  2 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:42.80    2:45.24   18  
     1) Lantis, Joshua S 12             2) Cornelius, Benjamin C 12       
     3) Matthew, Thomas 11              4) Ward, Kyle S 11                
              1:28.77  2:45.24                                             
 -- Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      2:39.39         DQ  
     1) Brown, Kyle W 12                2) Hong, Nicholas T 12            
     3) Marcie, Cameron R 11            4) Marcie, Chase J 11             
 
Event 35  Girls 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimStrong-LE  'A'                                4:06.14    4:11.53   20  
     1) Barrus, Jenna N 18              2) Newbould, Julia A 13           
     3) Coronel, Anna C 15              4) McNichols, Macie O 16          
       30.79  1:04.46           1:23.55  1:34.38  2:08.95  2:38.34  4:11.53
  2 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      4:28.83    4:25.34   18  
     1) Stark, Rachel A 14              2) Guilfoyle, Maggie A 15         
     3) Jaite, Megan E 15               4) Norehad, Jennifer A 18         
       30.12  1:02.75  1:35.50  2:11.07  2:44.37  3:21.05  3:51.48  4:25.34
  3 Vacationland Swim Club-LE  'A'                    4:27.74    4:26.60   16  
     1) Gyurke, Steph A 20              2) Miller, Christy D 17           
     3) Vargo, Kerrigan C 16            4) Vargo, Taylor K 18             
       31.21  1:04.90  1:38.56  2:14.86  2:46.84  3:22.42  3:53.29  4:26.60
  4 Delaware OH  Race Club Aquatic-OH  'A'            4:31.29    4:36.28   14  
     1) Curtin, Samantha M 16           2) Ward, Bethany J 16             
     3) Puthoff, Brittany A 17          4) Glesenkamp, Brooke K 14        
       32.17  1:08.62  1:41.93  2:18.75  2:51.88  3:38.48  4:00.04  4:36.28
  5 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             4:18.38    4:40.97   12  
     1) Davis, Sophia K 14              2) Cornelius, Emily K 18          
     3) Kim, Min-Kyung 13               4) Sibilia, Gabrielle M 16        
       32.77  1:08.89  1:41.50  2:20.32  2:56.06  3:37.93  4:06.60  4:40.97
  6 Perry Aquatic Club-LE  'A'                        4:32.13    4:41.42   10  
     1) Zuniga, Katie R 16              2) Henninge, Kaitlynn E 13        
     3) Perretta, Kasie L 14            4) Perretta, Carlie E 16          
       33.74  1:09.93  1:42.82  2:19.55  2:52.87  3:31.25  4:03.72  4:41.42
  7 Lakewood Rangers Swim Team-LE  'A'                4:20.93    4:43.35    8  
     1) Pophal, Julia C 14              2) Beauchesne, Abigail R 14       
     3) Hoke, Colleen M 16              4) Hutchinson, Ellen P 17         
       32.11  1:08.52           1:23.51  1:41.54  2:20.25  2:53.81  4:43.35
  8 Lake Shore Swim Club-LE  'B'                      4:43.15    4:44.02    6  
     1) Dunne, Theresa A 17             2) Hauck, Catherine G 13          
     3) Monroe, Grace E 13              4) Smith, Libby G 14              
       33.40  1:11.73  1:45.85  2:23.65  2:57.91  3:36.71  4:09.03  4:44.02
  9 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'            4:45.41    4:49.42    4  
     1) Dial, Abby M 15                 2) Fuller, Julia M 14             
     3) Kyle, Ana L 15                  4) Rohweder, Natalie E 15         
       34.58  1:12.34  1:47.93  2:28.00  3:01.73  3:39.86  4:13.20  4:49.42
 10 Lakewood Rangers Swim Team-LE  'B'                4:32.83    4:52.04    2  
     1) Zanowick-Marr, Alexandra L 16   2) Leszcz, Liz M 16               
     3) Virzi, Angelica M 14            4) Keim, Allison G 16             
       34.87  1:13.20  1:47.10  2:25.66  3:00.61  3:39.27  4:13.02  4:52.04
 11 North East Ohio Nemesis-LE  'A'                   4:27.00    4:53.57  
     1) Poblete, Alex 16                2) Sara, Lauren M 15              
     3) Greller, Claire H 14            4) Thomas, Alyssa T 14            
       32.40  1:09.78           1:24.66  1:44.65  2:25.11  3:00.20  4:53.57
 12 Lake Shore Swim Club-LE  'C'                      4:55.99    4:53.87  
     1) Guilfoyle, Ellie R 13           2) Balser, Hope E 15              
     3) Parris, Zoe M 15                4) Burgess, Amanda C 14           
       34.30  1:12.60  1:47.70  2:25.51  3:00.94  3:38.99  4:14.20  4:53.87
 13 Hudson Explorer Aquatic Team-LE  'A'              4:26.14    4:59.77  
     1) Dostall, Mikayla N 16           2) Donovan, Katie A 15            
     3) Kinnear, Claire E 14            4) Fulco, Elizabeth A 15          
       34.07  1:13.07  1:48.31  2:28.37  3:03.33  3:45.66  4:20.54  4:59.77
 14 Copley Water Warriors-LE  'A'                     4:49.17    5:06.49  
     1) Geyer, Samantha J 16            2) Lee, Carolyn M 16              
     3) Toolis, Amanda A 14             4) Toolis, Hannah S 13            
       32.58  1:07.93  1:44.24  2:25.24  3:01.71  3:44.59  4:22.85  5:06.49
 15 Perry Aquatic Club-LE  'B'                             NT    5:17.80  
     1) Ferrell, Lauren m 14            2) Henninge, Makayla A 11         
     3) Mann, Veronica A 13             4) Finley, Olivia J 12            
       35.42  1:15.13  1:57.80  2:43.35  3:19.95  4:01.31  4:37.22  5:17.80
 16 North East Ohio Nemesis-LE  'B'                        NT    5:22.20  
     1) Kopycinski, Morgan H 16         2) Hahn, Marissa S 17             
     3) Hangauer, Madison R 13          4) Petro, Nikki A 13              
       34.95  1:16.57  1:56.86  2:40.67  3:17.08  4:02.77  4:36.58  5:22.20
 -- Firestone Akron Swim Team-LE  'A'                 4:12.60         DQ  
     1) Bonezzi, Jessica A 15           2) Vegh, Lauren R 15              
     3) Whitman, Madison L 15           4) Myers, Madison H 16            
 -- YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'B'                  NT         NS  
     1) Tieche, Anna M 16               2) Graham, Sydney M 13            
     3) Bonezzi, Elise M 13             4) Ward, Katherine A 15           
 
Event 36  Boys 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University Swim Club-LE  'A'                      3:34.57    3:51.92   20  
     1) Bowen, Kingsley D 16            2) Wang, Joshua X 17              
     3) Pacak, Tom T 16                 4) Nee, Jack * 18                 
       28.09    58.15  1:26.41  1:57.45  2:25.18  2:55.87  3:22.42  3:51.92
  2 Firestone Akron Swim Team-LE  'A'                 3:49.11    3:55.33   18  
     1) Graham, iv, BJ B 17             2) Lanson, Logan j 18             
     3) Pech, Matt J 18                 4) Belanger, Mark R 18            
       28.34    59.14  1:27.74  2:01.22  2:29.54  3:01.04  3:26.97  3:55.33
  3 SwimStrong-LE  'A'                                3:49.01    3:57.76   16  
     1) Charbonneau, Ryan L 17          2) Krusinski, Mark D 15           
     3) Arslanian, D.J. J 15            4) Ostrowski, Carter S 15         
       28.27    59.16  1:27.29  1:58.07  2:26.05  2:57.11  3:24.95  3:57.76
  4 Vacationland Swim Club-LE  'A'                    4:04.00    4:00.21   14  
     1) Dauch, Gabe A 17                2) Dudenhoefer, Nick E 17         
     3) Ineson, j M 16                  4) Mulvin, Sean P 16              
       28.50    59.64  1:29.16  2:02.23  2:31.59  3:04.44  3:30.62  4:00.21
  5 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      4:11.64    4:00.75   12  
     1) Hong, Marcus J 14               2) Brooks, Benjamin V 14          
     3) Burgett, Dave J 15              4) Ryan, Will J 18                
       28.54    58.98  1:27.46  1:59.30  2:27.56  2:58.85  3:27.90  4:00.75
  6 North East Ohio Nemesis-LE  'A'                   4:04.68    4:10.87   10  
     1) Armour, John W 17               2) Poblete, Miguel T 17           
     3) Sarver, Kyle W 17               4) Sara, Ryan J 17                
       30.35  1:04.25  1:34.08  2:08.24  2:37.82  3:12.04  3:39.37  4:10.87
  7 Shaker Sharks-LE  'A'                             4:30.23    4:16.83    8  
     1) Cannon, Jay T 16                2) Johnson, James S 17            
     3) Sauerland, Ted M 15             4) LaFramboise, Owen L 15         
       31.25  1:06.06  1:36.64  2:10.24  2:40.95  3:16.07  3:45.07  4:16.83
  8 Copley Water Warriors-LE  'A'                          NT    4:19.58    6  
     1) Johnson, Alec B 13              2) Bloch, Manuel B 17             
     3) Bloch, Emilio O 15              4) Braumbaugh, Jake H 15          
       31.47  1:06.32  1:36.78  2:11.30  2:42.21  3:15.87  3:45.65  4:19.58
  9 Firestone Akron Swim Team-LE  'B'                 4:22.00    4:19.74    4  
     1) Darwish, Sam E 15               2) Chi, Jeffrey T 12              
     3) Ison, Joshua Nathaniel B 13     4) Engles, Matthew R 15           
       29.63  1:03.05  1:34.79  2:13.78  2:43.77  3:17.47  3:46.62  4:19.74
 10 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'            4:03.79    4:21.35    2  
     1) Shew, Franklion D 15            2) Kurlich, Andrew F 13           
     3) Kurlich, Richie A 13            4) Appleby, Andrew J 18           
       30.61  1:03.40  1:36.31  2:14.98  2:47.02  3:24.69  3:51.02  4:21.35
 11 Lakewood Rangers Swim Team-LE  'A'                4:09.69    4:21.77  
     1) Macmillan, Colin G 13           2) McGuan, Colman S 13            
     3) McNichols, Tyler J 15           4) Macmillan, Kyle J 15           
       30.35  1:03.27  1:34.18  2:10.57  2:42.16  3:19.53  3:49.48  4:21.77
 12 Vacationland Swim Club-LE  'B'                    4:18.00    4:29.60  
     1) Murray, Keegan D 16             2) Kaatz, Jimmy E 15              
     3) Mast, Graham E 16               4) Babson, Nicholas J 14          
       30.75  1:04.98  1:35.87  2:09.50  2:44.90  3:25.91  3:54.85  4:29.60
 13 Lake Shore Swim Club-LE  'B'                      4:38.81    4:30.97  
     1) Pecze, Gabe A 17                2) O'Grady, Michael X 18          
     3) Pecze, Smash D 15               4) Phillips, Greg P 14            
       31.10  1:05.98  1:38.21  2:15.19  2:46.59  3:22.40  3:54.18  4:30.97
 14 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             4:06.33    4:37.17  
     1) Cochran, Aaron S 15             2) Tennent, Chad E 17             
     3) Cornelius, Nathaniel S 14       4) Suggs, Grady S 15              
       32.38  1:08.73  1:39.94  2:19.23  2:50.54  3:27.42  4:00.65  4:37.17
 15 North East Ohio Nemesis-LE  'B'                        NT    4:50.50  
     1) Kundrat, Nicholas A 16          2) Lenart, Bob A 13               
     3) Parker, Will A 16               4) Walter, Hayden G 13            
       31.32  1:05.60  1:38.12  2:14.76  2:55.49  3:41.63  4:13.64  4:50.50
 16 Hudson Explorer Aquatic Team-LE  'A'              4:23.97    4:54.19  
     1) Tuckerman, Jacob S 13           2) Embry, Kyle J 14               
     3) Robertson, Tanner J 14          4) Ruscin, Dylan M 13             
       32.53  1:13.40           1:29.31  1:49.29           3:04.22  4:54.19
 -- YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'B'                  NT         DQ  
     1) Foster, Tyler M 13              2) Schmidt, Caleb J 17            
     3) Fowler, Gary S 16               4) Schonfeld, Samuel C 14         
 
Event 37  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Devorace, Lauren M        14 USWIM-LE             2:31.05    2:33.54   10  
       34.16  1:13.44  1:58.56  2:33.54                                    
  2 Newbould, Julia A         13 SWIM-LE              2:41.08    2:43.17    9  
       32.56  1:16.92  2:06.64  2:43.17                                    
  3 Hawkins, Sarah            14 WD                   2:40.02    2:44.90    8  
       35.00  1:18.01  2:08.31  2:44.90                                    
  4 Eyssen, Nikki K           14 SWIM-LE              2:48.00    2:45.66    7  
       34.74  1:17.90  2:08.43  2:45.66                                    
  5 Smith, Libby G            14 LSSC-LE              2:42.82    2:46.48    6  
       36.69  1:21.33  2:07.22  2:46.48                                    
  6 Pasadyn, Cassandra L      13 SWIM-LE                   NT    2:46.59    5  
       34.76  1:16.70  2:07.90  2:46.59                                    
  7 Neff, Julia M             13 Lakewood-LE          2:39.65    2:47.94    4  
       35.12  1:18.37  2:09.13  2:47.94                                    
  8 Beauchesne, Abigail R     14 Lakewood-LE          2:48.18    2:47.98    3  
       36.42  1:19.93  2:11.09  2:47.98                                    
  9 Glesenkamp, Brooke K      14 Delaware-OH          2:47.32    2:48.08    2  
       35.58  1:21.48  2:11.65  2:48.08                                    
 10 Gyurke, Margaret O        14 VSC-LE               2:49.06    2:49.76    1  
       35.75  1:20.45  2:11.58  2:49.76                                    
 11 Ogrean, Hannah M          13 SWIM-LE              3:01.62    2:50.64  
       38.04  1:24.59  2:12.59  2:50.64                                    
 12 Stark, Rachel A           14 LSSC-LE              2:51.73    2:50.74  
       37.89  1:20.80  2:13.79  2:50.74                                    
 13 George, Emma C            14 UFAST-LE             2:58.00    2:51.37  
       38.32  1:21.17  2:13.22  2:51.37                                    
 14 Babson, Bridgett A        13 VSC-LE               2:52.86    2:51.84  
       36.34  1:22.37  2:14.06  2:51.84                                    
 15 Kahn, Emily A             13 SWIM-LE                   NT    2:53.02  
       34.64  1:20.73  2:16.40  2:53.02                                    
 16 Dusek, Hannah R           14 MRST-LE              2:49.94    2:53.12  
       37.73  1:23.51  2:15.18  2:53.12                                    
 17 Henninge, Kaitlynn E      13 Perry Aquatics-LE    2:57.21    2:53.25  
       38.37  1:23.38  2:13.66  2:53.25                                    
 18 Leib, Gena M              13 STRS-LE              2:52.30    2:53.64  
       37.31  1:22.54  2:15.11  2:53.64                                    
 19 Davis, Sophia K           14 Wooster-LE           2:49.58    2:55.06  
       36.49  1:24.51  2:13.22  2:55.06                                    
 20 Chelovitz, Molly E        13 Firestone-LE         2:50.89    2:55.44  
       35.62  1:22.48  2:14.44  2:55.44                                    
 21 Bruce, Catrionna D        14 USWIM-LE             2:51.16    2:57.23  
       37.22  1:22.08  2:17.95  2:57.23                                    
 22 Thomas, Alyssa T          14 NEON-LE              2:57.26    2:57.36  
       36.45  1:23.99  2:18.73  2:57.36                                    
 23 Buckley, Madison M        13 CCS-LE               2:53.85    2:57.37  
       40.21  1:28.93  2:18.25  2:57.37                                    
 24 Howell, Marley R          13 STRS-LE              2:55.06    2:57.80  
       38.16  1:24.16  2:19.55  2:57.80                                    
 25 Ng, Gloria J              14 SHSH-LE              2:53.25    2:58.48  
       38.86  1:23.88  2:19.63  2:58.48                                    
 26 Martin, Deater T          14 Spire Lesd-LE             NT    2:58.49  
       35.67  1:22.18  2:18.63  2:58.49                                    
 27 Hutchinson, Grace M       13 Lakewood-LE               NT    2:58.78  
       38.55  1:26.05  2:17.70  2:58.78                                    
 28 Burgess, Amanda C         14 LSSC-LE              2:52.13    2:59.92  
       39.48  1:30.50  2:18.98  2:59.92                                    
 29 Hagen, Katherine E        13 SHSH-LE              2:59.40    3:00.01  
       39.02  1:26.50  2:19.63  3:00.01                                    
 30 Pophal, Julia C           14 Lakewood-LE          2:52.25    3:01.10  
       38.54  1:25.22  2:19.32  3:01.10                                    
 31 Jones, Bri T              13 SWIM-LE              2:57.96    3:01.30  
       37.60  1:25.48  2:20.58  3:01.30                                    
 32 Monroe, Grace E           13 LSSC-LE              3:15.11    3:02.44  
       40.24  1:26.33  2:22.37  3:02.44                                    
 33 Martin, Dolores J         13 SWIM-LE              3:14.59    3:03.63  
       40.32  1:26.82  2:24.68  3:03.63                                    
 34 Patz, Lexee T             13 Hudson Heat-LE       3:01.38    3:04.33  
       43.06  1:28.48  2:26.04  3:04.33                                    
 35 Virzi, Angelica M         14 Lakewood-LE          2:58.06    3:04.70  
       37.52  1:28.23  2:23.55  3:04.70                                    
 36 DeWolf, Johanna K         13 Green-LE             3:01.06    3:04.97  
       39.16  1:27.81  2:26.05  3:04.97                                    
 37 Rickman, Beth M           13 Green-LE             3:06.13    3:06.19  
       43.03  1:33.42  2:25.73  3:06.19                                    
 38 Kinnear, Claire E         14 Hudson Heat-LE       2:58.94    3:06.65  
       39.67  1:29.14  2:22.85  3:06.65                                    
 39 Walburn, Emily C          13 MRST-LE              2:59.52    3:07.46  
       41.54  1:30.17  2:28.76  3:07.46                                    
 40 Love, Olivia M            14 Green-LE             3:00.24    3:07.70  
       43.57  1:31.22  2:27.39  3:07.70                                    
 41 Hauck, Catherine G        13 LSSC-LE              3:22.06    3:08.27  
       37.99  1:28.04  2:27.01  3:08.27                                    
 42 Baggs, Erin E             14 Buckeye Swimming-OH       NT    3:08.30  
       40.83  1:28.11  2:27.74  3:08.30                                    
 43 Riddle, Ellen R           13 Lakewood-LE          3:02.10    3:09.87  
       41.43  1:33.61  2:28.19  3:09.87                                    
 44 Gibson, Miranda M         14 Lakewood-LE          3:02.75    3:10.20  
       41.26  1:30.74  2:28.71  3:10.20                                    
 45 Toolis, Amanda A          14 CWW-LE                    NT    3:11.39  
       40.94  1:28.74  2:23.66  3:11.39                                    
 46 Stacho, Britt C           13 MRST-LE              3:00.28    3:12.21  
       40.29  1:28.55  2:28.84  3:12.21                                    
 47 Bonezzi, Elise M          13 Wooster-LE           3:14.25    3:13.97  
       38.36  1:29.36  2:28.18  3:13.97                                    
 48 Long, mackenzie j         13 Firestone-LE         3:07.70    3:14.05  
       43.45  1:34.01  2:28.57  3:14.05                                    
 49 McHugh, Maggie E          13 Lakewood-LE          3:12.75    3:14.90  
       40.41  1:30.82  2:32.62  3:14.90                                    
 50 Bias, Lydia J             14 Piranhas-LE          3:04.62    3:15.13  
       44.27  1:36.08  2:28.59  3:15.13                                    
 51 Fuller, Julia M           14 Tiger Sharks-LE      3:13.01    3:15.38  
       44.42  1:38.89  2:35.72  3:15.38                                    
 52 Greller, Claire H         14 NEON-LE              3:14.35    3:15.63  
       42.76  1:37.13  2:30.81  3:15.63                                    
 53 Farmer, Morgan R          13 SWIM-LE              3:17.05    3:15.79  
       45.15  1:33.01  2:31.68  3:15.79                                    
 54 Mann, Veronica A          13 Perry Aquatics-LE    3:14.88    3:16.90  
       40.38  1:33.42  2:33.97  3:16.90                                    
 55 Burch, Kaisha C           13 CCS-LE               3:20.10    3:17.12  
       40.96  1:36.63  2:30.96  3:17.12                                    
 56 McGreer, Amanda K         13 Hudson Heat-LE       3:10.66    3:17.68  
       42.80  1:33.51  2:32.08  3:17.68                                    
 57 Ferrell, Lauren m         14 Perry Aquatics-LE         NT    3:20.66  
       43.46  1:31.30  2:33.97  3:20.66                                    
 58 Seballos, Rhalena C       13 SWIM-LE              3:19.11    3:21.16  
       42.17  1:31.77  2:37.87  3:21.16                                    
 59 Iler, Tiffany A           13 Spire Lesd-LE        3:15.20    3:22.63  
       47.87  1:42.26  2:38.10  3:22.63                                    
 60 Petro, Nikki A            13 NEON-LE                   NT    3:24.65  
       44.05  1:41.73  2:39.02  3:24.65                                    
 61 Toolis, Hannah S          13 CWW-LE                    NT    3:26.49  
       47.71  1:43.43  2:41.81  3:26.49                                    
 62 McCord, Sarah J           14 CWW-LE               3:53.10    3:34.47  
       41.51  1:36.63  2:42.05  3:34.47                                    
 63 Hangauer, Madison R       13 NEON-LE              3:23.42    3:35.48  
       48.02  1:41.48  2:47.52  3:35.48                                    
 64 Martinez, Erin M          14 Buckeye Swimming-OH       NT    3:44.74  
       51.91  1:56.26  2:54.96  3:44.74                                    
 65 McIntyre, Emily           13 CAJ                  3:51.60    3:47.67  
       52.83  1:55.94  2:56.85  3:47.67                                    
 66 Sacco, Santina M          13 CCS-LE               4:06.25    4:01.04  
       46.87  1:54.41  3:05.84  4:01.04                                    
 -- Dimberio, Rachel N        13 Tiger Sharks-LE      3:25.85         DQ  
 
Event 38  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Benjamin V        14 LSSC-LE              2:22.56    2:23.60   10  
       30.07  1:07.85  1:50.48  2:23.60                                    
  2 Babson, Nicholas J        14 VSC-LE               2:38.36    2:32.79    9  
       31.76  1:10.72  1:56.84  2:32.79                                    
  3 Hong, Marcus J            14 LSSC-LE              2:28.02    2:38.79    8  
       30.87  1:12.36  2:01.32  2:38.79                                    
  4 Weeks, Drew S             14 MW-LE                2:41.62    2:42.43    7  
       34.35  1:18.84  2:07.83  2:42.43                                    
  5 Madej, David D            13 SWIM-LE              2:59.12    2:42.82    6  
       32.18  1:14.97  2:04.42  2:42.82                                    
  6 Ison, Joshua Nathaniel B  13 Firestone-LE         2:42.29    2:43.05    5  
       33.71  1:16.25  2:08.72  2:43.05                                    
  7 Gyurke, Evan N            13 VSC-LE               2:54.30    2:43.98    4  
       35.18  1:18.13  2:06.88  2:43.98                                    
  8 Walter, Hayden G          13 NEON-LE              2:51.56    2:44.18    3  
       34.32  1:18.66  2:06.72  2:44.18                                    
  9 Branum, Justin R          14 VSC-LE               2:58.08    2:44.28    2  
       35.12  1:17.78  2:07.72  2:44.28                                    
 10 Jajcanin, Dino *          13 Marlins-LE           2:58.97    2:45.00    1  
       33.58  1:16.56  2:08.79  2:45.00                                    
 11 Reimer, Jaret W           14 SWIM-LE              2:54.33    2:45.40  
       33.09  1:18.27  2:07.40  2:45.40                                    
 12 Johnson, Alec B           13 CWW-LE               2:52.82    2:47.64  
       36.05  1:20.09  2:09.75  2:47.64                                    
 13 Cornelius, Nathaniel S    14 Wooster-LE           2:49.03    2:49.18  
       34.82  1:20.41  2:10.79  2:49.18                                    
 14 Kurlich, Richie A         13 Tiger Sharks-LE      2:37.58    2:50.53  
       35.95  1:21.19  2:10.13  2:50.53                                    
 15 Ruscin, Dylan M           13 Hudson Heat-LE       2:42.32    2:50.88  
       36.46  1:20.32  2:10.40  2:50.88                                    
 16 Lenart, Bob A             13 NEON-LE              2:52.01    2:52.32  
       35.77  1:19.80  2:13.14  2:52.32                                    
 17 Bopple, Jake S            13 SHSH-LE              2:50.78    2:53.38  
       38.24  1:22.48  2:13.11  2:53.38                                    
 18 Zuniga, Gregory I         14 Perry Aquatics-LE    2:48.34    2:53.74  
       36.44  1:23.24  2:17.42  2:53.74                                    
 19 Vi, Kyson                 14 CAJ                  2:52.50    2:53.84  
       38.73  1:26.07  2:14.30  2:53.84                                    
 20 Kurlich, Andrew F         13 Tiger Sharks-LE      2:46.84    2:54.91  
       37.18  1:21.53  2:15.47  2:54.91                                    
 21 Foster, Tyler M           13 Wooster-LE           3:03.85    2:55.98  
       37.83  1:22.11  2:15.79  2:55.98                                    
 22 McGuan, Colman S          13 Lakewood-LE          2:50.42    2:56.03  
       37.65  1:25.41  2:15.73  2:56.03                                    
 23 Robertson, Tanner J       14 Hudson Heat-LE       2:53.74    2:56.31  
       39.61  1:25.52  2:18.24  2:56.31                                    
 24 Tuckerman, Jacob S        13 Hudson Heat-LE       2:52.45    2:57.02  
       36.20  1:21.25  2:15.40  2:57.02                                    
 25 Potvin, Ben               13 WD                   2:53.09    2:57.04  
       35.76  1:21.64  2:18.20  2:57.04                                    
 26 Laneve, Mattew R          13 SWIM-LE                   NT    2:57.49  
       39.07  1:24.12  2:17.79  2:57.49                                    
 27 Miller, Luke A            14 Green-LE             3:00.31    2:59.05  
       38.01  1:25.49  2:20.50  2:59.05                                    
 28 Osoteo, Evan J            13 FCYM-LE              2:58.24    2:59.16  
       35.75  1:25.60  2:21.67  2:59.16                                    
 29 Harris, Kyle R            13 MRST-LE              3:15.65    2:59.20  
       42.05  1:29.69  2:20.30  2:59.20                                    
 30 Savage, Spencer J         13 MRST-LE                   NT    3:00.37  
       40.94  1:26.62  2:22.18  3:00.37                                    
 31 Skidmore, Kyle H          14 MRST-LE              2:47.86    3:00.40  
       37.51  1:22.81  2:17.53  3:00.40                                    
 32 Deuch, Brandon K          13 SWIM-LE                   NT    3:00.76  
       41.79  1:27.49  2:21.68  3:00.76                                    
 33 Russell, Drew O           13 STRS-LE              3:07.58    3:04.02  
       43.80  1:30.33  2:25.43  3:04.02                                    
 34 Klemmer, Ryan P           13 STRS-LE              3:12.68    3:05.65  
       39.19  1:27.79  2:24.71  3:05.65                                    
 35 Rohweder, Andrew J        13 Tiger Sharks-LE      2:59.87    3:06.48  
       44.57  1:34.83  2:26.01  3:06.48                                    
 36 Cochran, Andrew C         13 Wooster-LE           3:14.51    3:08.57  
       47.12  1:36.16  2:28.40  3:08.57                                    
 37 Bohmer, Tyler J           13 MRST-LE              3:09.97    3:10.81  
       44.63  1:31.43  2:30.51  3:10.81                                    
 38 Mankowski, Christopher W  13 CCS-LE               3:22.01    3:14.33  
       43.05  1:35.94  2:33.01  3:14.33                                    
 39 Cini, Ulas S              14 Buckeye Swimming-OH  3:26.22    3:17.16  
       44.08  1:32.47  2:35.08  3:17.16                                    
 40 Linville, Elijah T        13 LSSC-LE                   NT    3:17.78  
       43.68  1:34.40  2:30.45  3:17.78                                    
 41 Assel, Zach M             13 SHSH-LE              3:08.78    3:19.14  
       41.88  1:30.65  2:36.52  3:19.14                                    
 -- Haring, David F           13 MW-LE                2:49.49         DQ  
 -- Macmillan, Colin G        13 Lakewood-LE          2:42.09         DQ  
 -- Sibilia, Joey V           14 Wooster-LE           3:39.19         DQ  
 
Event 39  Women 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flynn, Emma G             16 USWIM-LE             2:33.28    2:34.48   10  
       32.24  1:12.98  1:58.24  2:34.48                                    
  2 Whitman, Madison L        15 Firestone-LE         2:30.08    2:37.33    9  
       33.85  1:16.38  2:00.45  2:37.33                                    
  3 Vargo, Kerrigan C         16 VSC-LE               2:34.75    2:39.98    8  
       33.54  1:14.63  2:02.38  2:39.98                                    
  4 Sibilia, Gabrielle M      16 Wooster-LE           2:41.80    2:41.59    7  
       33.45  1:15.12  2:06.35  2:41.59                                    
  5 Bonezzi, Jessica A        15 Firestone-LE         2:32.37    2:41.79    6  
       33.90  1:17.47  2:05.68  2:41.79                                    
  6 Grove, Chloe S            15 UN-LE                2:53.93    2:44.20    5  
       35.18  1:18.53  2:08.67  2:44.20                                    
  7 Boni, Kirstin N           15 USC-LE               2:51.21    2:44.96    4  
       36.19  1:19.42  2:06.32  2:44.96                                    
  8 Geyer, Samantha J         16 CWW-LE               2:46.13    2:47.16    3  
       36.98  1:21.22  2:09.51  2:47.16                                    
  9 Ward, Bethany J           16 Delaware-OH          2:49.78    2:49.75    2  
       35.97  1:21.50  2:09.96  2:49.75                                    
 10 Jaite, Megan E            15 LSSC-LE              2:49.22    2:49.87    1  
       35.21  1:17.24  2:10.59  2:49.87                                    
 11 Perretta, Carlie E        16 Perry Aquatics-LE         NT    2:49.90  
       37.13  1:25.32  2:10.26  2:49.90                                    
 12 Rohweder, Natalie E       15 Tiger Sharks-LE      2:38.09    2:49.91  
       39.42  1:26.18  2:11.10  2:49.91                                    
 13 Rosiak, Haley E           16 USWIM-LE             2:57.04    2:51.24  
       35.57  1:18.82  2:13.20  2:51.24                                    
 14 Poblete, Alex             16 NEON-LE              2:54.54    2:52.81  
       35.31  1:20.03  2:11.70  2:52.81                                    
 15 Schimpf, Maddi J          15 SWIM-LE                   NT    2:53.48  
       36.48  1:19.69  2:11.97  2:53.48                                    
 16 Stine, McKenzie R         16 Piranhas-LE          2:49.29    2:54.78  
       36.29  1:21.83  2:15.93  2:54.78                                    
 17 Guilfoyle, Maggie A       15 LSSC-LE              2:48.02    2:55.33  
       37.08  1:25.37  2:17.00  2:55.33                                    
 18 Cheng, Kathleen           16 STRS-LE                   NT    2:56.32  
       37.66  1:21.42  2:16.07  2:56.32                                    
 19 Zanowick-Marr, Alexandra  16 Lakewood-LE          2:59.72    2:57.34  
       36.93  1:26.35  2:14.33  2:57.34                                    
 20 McGreer, Allie K          16 Hudson Heat-LE       2:43.30    2:57.65  
       36.60  1:24.98  2:17.34  2:57.65                                    
 21 Steyer, Taylor A          15 Piranhas-LE          2:53.83    2:58.15  
       35.54  1:21.18  2:17.86  2:58.15                                    
 22 Medwid, Katie M           15 ULRST-LE                  NT    2:58.45  
       40.05  1:28.05  2:18.48  2:58.45                                    
 23 Fulco, Elizabeth A        15 Hudson Heat-LE       2:55.55    2:58.96  
       41.45  1:29.30  2:20.74  2:58.96                                    
 24 Keim, Allison G           16 Lakewood-LE          3:04.37    2:59.73  
       38.33  1:29.64  2:19.53  2:59.73                                    
 25 Rodriguez, Brianna M      16 SWIM-LE              3:13.46    2:59.75  
       36.06  1:21.88  2:18.94  2:59.75                                    
 25 Kyle, Ana L               15 Tiger Sharks-LE      3:03.13    2:59.75  
       37.97  1:24.71  2:17.75  2:59.75                                    
 27 Parris, Zoe M             15 LSSC-LE              3:04.81    3:00.17  
       37.18  1:25.40  2:21.02  3:00.17                                    
 28 Leszcz, Liz M             16 Lakewood-LE          2:57.20    3:00.25  
       39.14  1:27.64  2:20.85  3:00.25                                    
 29 Faulkner, Lexi M          15 USC-LE               2:52.55    3:03.44  
       39.86  1:25.95  2:21.80  3:03.44                                    
 30 Burnell, Morgan G         15 Firestone-LE              NT    3:04.08  
       38.24  1:27.58  2:19.78  3:04.08                                    
 31 Shvorob, Cheyenne K       16 Marlins-LE                NT    3:07.36  
       41.82  1:26.01  2:24.71  3:07.36                                    
 32 Sara, Lauren M            15 NEON-LE                   NT    3:07.49  
       39.91  1:29.39  2:23.18  3:07.49                                    
 33 Hoke, Colleen M           16 Lakewood-LE          3:03.93    3:09.51  
       42.13  1:33.19  2:28.36  3:09.51                                    
 34 Jones, Noelle E           16 Buckeye Swimming-OH  3:08.82    3:09.79  
       42.58  1:31.25  2:23.94  3:09.79                                    
 35 Lee, Carolyn M            16 CWW-LE                    NT    3:11.56  
       43.70  1:32.37  2:27.65  3:11.56                                    
 36 Donovan, Katie A          15 Hudson Heat-LE       3:04.43    3:11.64  
       41.10  1:28.94  2:28.77  3:11.64                                    
 37 Collier, Brittany R       15 Wooster-LE           3:06.09    3:11.71  
       41.93  1:32.93  2:30.23  3:11.71                                    
 38 Wohlfeil, Taylor L        15 Lakewood-LE          2:59.72    3:14.25  
       42.06  1:33.64  2:30.92  3:14.25                                    
 39 Brown, Alex B             15 FCYM-LE                   NT    3:14.49  
       40.24  1:32.30  2:28.43  3:14.49                                    
 40 Kopycinski, Morgan H      16 NEON-LE                   NT    3:14.54  
       40.15  1:31.98  2:31.66  3:14.54                                    
 41 Krencisz, Alexandrea K    16 Hudson Heat-LE            NT    3:21.36  
       40.57  1:30.25  2:33.14  3:21.36                                    
 42 Douglass, Franci K        15 SHSH-LE              3:32.99    3:32.54  
       48.59  1:43.20  2:45.06  3:32.54                                    
 -- McHugh, Kate M            15 Lakewood-LE          3:21.61         DQ  
 -- Gentry, Mareena C         16 SWIM-LE              3:10.79         DQ  
 -- Coy, Maria L              16 Marlins-LE           2:29.48         DQ  
 
Event 40  Men 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lane, William J           15 STRS-LE              2:38.18    2:26.91   10  
       30.99  1:09.20  1:52.06  2:26.91                                    
  2 LaFramboise, Owen L       15 SHSH-LE              2:18.48    2:27.51    9  
       32.07  1:10.45  1:53.13  2:27.51                                    
  3 Mulvin, Sean P            16 VSC-LE               2:29.29    2:28.16    8  
       31.40  1:09.65  1:56.26  2:28.16                                    
  4 Burgett, Dave J           15 LSSC-LE              2:26.48    2:33.77    7  
       33.00  1:13.74  2:00.82  2:33.77                                    
  5 Nason, David H            15 UN-WV                2:36.58    2:35.47    6  
       31.81  1:09.20  1:59.35  2:35.47                                    
  6 Ineson, j M               16 VSC-LE               2:33.00    2:37.29    5  
       31.71  1:12.66  2:00.89  2:37.29                                    
  7 Arslanian, D.J. J         15 SWIM-LE              2:37.21    2:38.78    4  
       32.23  1:11.90  2:03.78  2:38.78                                    
  8 Shew, Franklion D         15 Tiger Sharks-LE      2:27.19    2:38.94    3  
       33.40  1:15.16  2:02.57  2:38.94                                    
  9 Braumbaugh, Jake H        15 CWW-LE               2:38.09    2:39.89    2  
       32.50  1:14.51  2:03.15  2:39.89                                    
 10 Martin, Matt A            15 SWIM-LE              3:01.95    2:40.10    1  
       30.60  1:12.02  2:04.74  2:40.10                                    
 11 McCaffrey, Kevin A        15 FCYM-LE              2:31.94    2:40.32  
       34.27  1:17.49  2:03.62  2:40.32                                    
 12 Heropoulos, Johnny A      16 Firestone-LE         2:38.61    2:40.51  
       34.37  1:18.15  2:04.35  2:40.51                                    
 13 Kundrat, Nicholas A       16 NEON-LE              2:51.97    2:41.64  
       31.45  1:15.30  2:01.46  2:41.64                                    
 14 Cannon, Jay T             16 SHSH-LE              2:34.06    2:43.12  
       33.68  1:15.03  2:07.83  2:43.12                                    
 15 Dunphy, Sean P            15 SWIM-LE                   NT    2:45.19  
       33.34  1:15.49  2:05.71  2:45.19                                    
 16 Pecze, Smash D            15 LSSC-LE              2:43.68    2:45.85  
       34.42  1:16.26  2:07.96  2:45.85                                    
 17 Cochran, Aaron S          15 Wooster-LE           2:52.05    2:46.57  
       34.51  1:21.76  2:08.61  2:46.57                                    
 18 Friedler, Josh E          15 Hudson Heat-LE       2:53.84    2:46.67  
       37.49  1:19.49  2:10.18  2:46.67                                    
 19 Engles, Matthew R         15 Firestone-LE              NT    2:47.22  
       35.09  1:17.85  2:07.09  2:47.22                                    
 20 Potvin, Harry             15 WD                   2:41.62    2:47.68  
       34.01  1:21.22  2:07.83  2:47.68                                    
 21 Frajter, Kenny N          16 SWIM-LE              2:58.45    2:47.87  
       39.28  1:25.10  2:11.33  2:47.87                                    
 22 Sauerland, Ted M          15 SHSH-LE              2:43.36    2:47.97  
       33.80  1:15.66  2:09.06  2:47.97                                    
 23 Klebowski, Ray J          16 SWIM-LE              3:17.44    2:48.13  
       31.64  1:13.36  2:10.78  2:48.13                                    
 24 Kaatz, Jimmy E            15 VSC-LE               2:57.14    2:51.34  
       36.01  1:20.77  2:14.14  2:51.34                                    
 25 Murray, Keegan D          16 VSC-LE                    NT    2:51.59  
       34.74  1:20.64  2:14.50  2:51.59                                    
 26 Sheehan, Spencer D        15 LSSC-LE              2:54.91    2:54.00  
       34.25  1:20.38  2:15.26  2:54.00                                    
 27 McNichols, Tyler J        15 Lakewood-LE          2:48.08    2:54.79  
       34.88  1:24.90  2:16.28  2:54.79                                    
 28 Velasquez, Peter L        16 FCYM-LE              3:02.76    3:07.81  
       41.12  1:28.89  2:25.12  3:07.81                                    
 29 Kline, River              15 UN-LE                     NT    3:10.84  
       40.66  1:31.11  2:27.68  3:10.84                                    
 -- Bloch, Emilio O           15 CWW-LE               2:45.69         DQ  
 -- Parker, Will A            16 NEON-LE                   NT         DQ  
 -- Pacak, Tom T              16 USC-LE                    NT         DQ  
 -- Deuch, Nick C             15 SWIM-LE                   NT         DQ  
 -- Darwish, Sam E            15 Firestone-LE         2:32.41         DQ  
 -- Hutchinson, Jack J        15 Lakewood-LE          2:46.70         NS  
 -- Suggs, Grady S            15 Wooster-LE           3:13.00         NS  
 -- Bechtel, Brice M          15 MRST-LE              2:40.00         NS  
 
Event 41  Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lisy, Sam M               17 Marlins-LE           2:30.42    2:31.55   10  
       32.11  1:13.11  1:57.58  2:31.55                                    
  2 Myers, Madison H          16 Firestone-LE         2:27.12    2:32.27    9  
       32.43  1:13.27  1:58.48  2:32.27                                    
  3 Vargo, Taylor K           18 VSC-LE               2:29.57    2:35.60    8  
       34.46  1:17.52  2:01.35  2:35.60                                    
  4 Gyurke, Steph A           20 VSC-LE               2:26.68    2:36.02    7  
       32.84  1:13.83  2:00.70  2:36.02                                    
  5 Auckley, Elizabeth D      17 USWIM-LE             2:39.30    2:39.54    6  
       31.99  1:11.51  2:03.00  2:39.54                                    
  6 Coronel, Anna C           15 SWIM-LE              2:39.48    2:42.44    5  
       36.19  1:16.85  2:05.85  2:42.44                                    
  7 Hutchinson, Ellen P       17 Lakewood-LE          2:35.98    2:46.12    4  
       35.37  1:15.62  2:08.11  2:46.12                                    
  8 Cornelius, Emily K        18 Wooster-LE           2:38.02    2:48.88    3  
       35.25  1:21.23  2:06.96  2:48.88                                    
  9 Jones, Shaunna L          14 SWIM-LE              2:53.03    2:51.22    2  
       33.88  1:19.45  2:12.32  2:51.22                                    
 10 Dunne, Theresa A          17 LSSC-LE              2:41.35    2:51.36    1  
       37.60  1:21.33  2:12.29  2:51.36                                    
 11 Fogel, Rach A             17 Marlins-LE           2:49.63    2:53.89  
       36.01  1:23.06  2:11.71  2:53.89                                    
 12 Cuppett, Sarah M          17 MRST-LE              2:43.21    2:54.52  
       38.42  1:26.30  2:13.89  2:54.52                                    
 13 Stacho, Bree M            17 MRST-LE                   NT    2:59.47  
       37.39  1:22.95  2:17.00  2:59.47                                    
 14 Cullen, Casey L           19 PS-LE                2:52.09    3:00.33  
       35.25  1:23.61  2:17.90  3:00.33                                    
 15 Miller, Christy D         17 VSC-LE               3:05.00    3:04.46  
       40.56  1:33.64  2:25.38  3:04.46                                    
 16 Kato, Lizzy M             12 MRST-LE              3:12.90    3:10.60  
       40.27  1:29.36  2:27.17  3:10.60                                    
 17 DuBay, Macie E            14 USC-LE                    NT    3:14.81  
       45.13  1:32.78  2:29.59  3:14.81                                    
 18 Burch, Tiara J            18 CCS-LE               3:24.28    3:25.37  
       42.99  1:36.99  2:40.84  3:25.37                                    
 19 Hahn, Marissa S           17 NEON-LE              3:30.14    3:27.53  
       48.72  1:39.68  2:43.90  3:27.53                                    
 20 Houston, Kerri E          12 USC-LE               3:58.39    4:06.89  
       56.53  2:08.00  3:09.36  4:06.89                                    
 
Event 42  Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Querciagrossa, Jon L      20 Spire Lesd-LE        2:11.99    2:17.87   10  
       29.04  1:04.59  1:45.89  2:17.87                                    
  2 Appleby, Andrew J         18 Tiger Sharks-LE      2:11.13    2:19.49    9  
       28.98  1:04.84  1:46.18  2:19.49                                    
  3 Hren, Derek J             18 Marlins-LE           2:15.94    2:21.30    8  
       29.88  1:07.70  1:47.61  2:21.30                                    
  4 Belanger, Mark R          18 Firestone-LE         2:08.52    2:21.45    7  
       28.48  1:06.24  1:49.41  2:21.45                                    
  5 Ryan, Will J              18 LSSC-LE              2:12.18    2:23.99    6  
       29.91  1:08.68  1:47.98  2:23.99                                    
  6 Nason, Jacob A            18 UN-WV                2:13.77    2:24.72    5  
       30.39  1:08.48  1:51.07  2:24.72                                    
  7 Sara, Ryan J              17 NEON-LE              2:29.06    2:27.97    4  
       29.47  1:07.44  1:52.00  2:27.97                                    
  8 Wright, Chad D            16 UN-LE                2:19.23    2:28.20    3  
       30.72  1:08.79  1:55.13  2:28.20                                    
  9 Riordan, Kyle J           20 Spire Lesd-LE             NT    2:28.25    2  
       29.07  1:07.28  1:54.76  2:28.25                                    
 10 Dauch, Gabe A             17 VSC-LE               2:35.00    2:29.35    1  
       31.15  1:10.73  1:56.26  2:29.35                                    
 11 Graham, iv, BJ B          17 Firestone-LE         2:22.62    2:31.50  
       29.76  1:08.45  1:56.71  2:31.50                                    
 12 Wang, Joshua X            17 USC-LE               2:19.00    2:32.39  
       31.86  1:10.56  1:57.91  2:32.39                                    
 13 Poblete, Miguel T         17 NEON-LE              2:35.39    2:34.27  
       32.02  1:13.03  1:55.64  2:34.27                                    
 14 Brogan, Frannie A         17 CCS-LE               2:27.00    2:36.41  
       30.98  1:15.76  1:59.22  2:36.41                                    
 15 Dudenhoefer, Nick E       17 VSC-LE               2:40.13    2:38.62  
       32.53  1:16.86  2:01.20  2:38.62                                    
 16 Pech, Matt J              18 Firestone-LE         2:38.48    2:38.76  
       32.25  1:13.09  2:03.11  2:38.76                                    
 17 Pecze, Gabe A             17 LSSC-LE              2:42.91    2:45.73  
       36.19  1:18.94  2:07.19  2:45.73                                    
 17 Armour, John W            17 NEON-LE              2:59.69    2:45.73  
       35.00  1:16.92  2:06.15  2:45.73                                    
 19 Biclawski, Michael J      15 CCS-LE                    NT    2:47.21  
       32.22  1:21.79  2:11.82  2:47.21                                    
 20 O'Grady, Michael X        18 LSSC-LE                   NT    2:49.85  
       35.34  1:19.64  2:08.60  2:49.85                                    
 21 Podrez, Alex E            10 Spire Lesd-LE        2:49.04    2:49.98  
       36.77  1:20.06  2:11.28  2:49.98                                    
 22 Johnson, James S          17 SHSH-LE              2:58.59    2:53.32  
       33.43  1:20.61  2:10.21  2:53.32                                    
 23 Nickerson, Judson         12 WD                   2:43.34    2:53.92  
       39.01  1:23.32  2:16.34  2:53.92                                    
 24 Chi, Jeffrey T            12 Firestone-LE              NT    3:00.53  
       37.13  1:22.05  2:18.35  3:00.53                                    
 25 Krusinski, Pete T         11 SWIM-LE              2:56.41    3:02.41  
       40.68  1:30.61  2:22.29  3:02.41                                    
 26 Tuckerman, Caleb S        11 Hudson Heat-LE       3:03.45    3:05.83  
       39.23  1:30.07  2:24.11  3:05.83                                    
 27 Wolens, Drew M            17 Hudson Heat-LE       3:25.96    3:16.34  
       40.03  1:30.48  2:31.70  3:16.34                                    
 28 Iler, Justin R            11 Spire Lesd-LE        3:34.07    3:38.37  
       51.20  1:45.69  2:51.04  3:38.37                                    
 29 Bohmer, Zach M             9 MRST-LE              4:12.46    3:57.27  
       57.43  1:57.52  3:08.17  3:57.27                                    
 -- Pacak, John D             15 USC-LE                    NT         NS  
 
Event 43  Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washko, Molly M           17 SWIM-LE              3:23.02    2:50.72   10  
       36.75  1:20.58  2:04.61  2:50.72                                    
  2 Vargo, Taylor K           18 VSC-LE               2:35.40    2:50.98    9  
       39.30  1:23.00  2:07.09  2:50.98                                    
  3 Whitman, Madison L        15 Firestone-LE         2:43.35    2:52.61    8  
       39.44  1:23.60  2:07.43  2:52.61                                    
  4 Puthoff, Brittany A       17 Delaware-OH          2:52.11    2:55.57    7  
       39.75  1:24.87  2:10.24  2:55.57                                    
  5 Devorace, Lauren M        14 USWIM-LE             3:13.89    2:55.78    6  
       41.28  1:25.14  2:10.45  2:55.78                                    
  6 Perretta, Carlie E        16 Perry Aquatics-LE    3:03.52    2:55.86    5  
       39.44  1:25.41  2:10.88  2:55.86                                    
  7 Smith, Libby G            14 LSSC-LE              2:55.36    2:58.76    4  
       41.37  1:27.06  2:12.24  2:58.76                                    
  8 Boni, Kirstin N           15 USC-LE               3:09.09    3:01.40    3  
       40.22  1:27.23  2:13.21  3:01.40                                    
  9 Barrus, Jenna N           18 SWIM-LE              3:10.00    3:04.15    2  
       42.73  1:29.10  2:17.80  3:04.15                                    
 10 Cornelius, Emily K        18 Wooster-LE           2:56.99    3:05.20    1  
       41.39  1:27.01  2:15.82  3:05.20                                    
 11 Ogrean, Hannah M          13 SWIM-LE              3:03.93    3:05.49  
       41.36  1:28.61  2:17.26  3:05.49                                    
 12 Erich, Sam A              14 UUSC-LE                   NT    3:08.52  
       40.91  1:28.25  2:18.71  3:08.52                                    
 13 Langius, Phoebe M         12 USC-LE               3:01.96    3:08.68  
       44.12  1:31.50  2:21.18  3:08.68                                    
 13 Sapochetti, Lauren N      12 Hudson Heat-LE       3:02.84    3:08.68  
       42.08  1:31.20  2:19.13  3:08.68                                    
 15 Gyurke, Steph A           20 VSC-LE               3:01.68    3:09.39  
       42.59  1:31.87  2:19.40  3:09.39                                    
 16 Geyer, Samantha J         16 CWW-LE               3:15.41    3:10.62  
       43.85  1:33.40  2:22.20  3:10.62                                    
 17 Krantz, Morgan H          12 STRS-LE                   NT    3:12.23  
       43.39  1:31.39  2:22.84  3:12.23                                    
 18 Burgess, Amanda C         14 LSSC-LE              3:05.65    3:13.99  
       43.57  1:33.50  2:23.95  3:13.99                                    
 19 Zhang, Ashley X           15 SWIM-LE              3:20.12    3:14.10  
       44.42  1:33.52  2:24.48  3:14.10                                    
 20 Henninge, Kaitlynn E      13 Perry Aquatics-LE         NT    3:15.62  
       43.92  1:33.25  2:25.21  3:15.62                                    
 21 Balser, Hope E            15 LSSC-LE              3:06.20    3:16.08  
       44.70  1:33.19  2:25.17  3:16.08                                    
 22 Dougherty, Rose S         16 SWIM-LE                   NT    3:17.48  
       42.10  1:32.28  2:24.37  3:17.48                                    
 23 Zanowick-Marr, Alexandra  16 Lakewood-LE          3:03.34    3:17.75  
       44.76  1:34.71  2:27.27  3:17.75                                    
 24 Hawkins, Sarah            14 WD                   3:15.00    3:17.86  
       45.35  1:35.78  2:27.64  3:17.86                                    
 25 Sara, Lauren M            15 NEON-LE              3:25.00    3:20.05  
       44.32  1:34.63  2:26.88  3:20.05                                    
 26 Curtin, Samantha M        16 Delaware-OH          3:07.12    3:20.23  
       43.55  1:35.46  2:26.64  3:20.23                                    
 27 Buckley, Madison M        13 CCS-LE                    NT    3:21.10  
       46.07  1:36.93  2:29.73  3:21.10                                    
 28 Dial, Abby M              15 Tiger Sharks-LE      3:15.00    3:21.43  
       45.83  1:37.40  2:30.28  3:21.43                                    
 29 Poblete, Alex             16 NEON-LE              3:07.64    3:22.36  
       43.98  1:34.45  2:28.98  3:22.36                                    
 30 Gyurke, Margaret O        14 VSC-LE               3:24.40    3:22.38  
       45.47  1:38.20  2:29.25  3:22.38                                    
 31 McGreer, Allie K          16 Hudson Heat-LE       3:11.29    3:22.46  
       46.80  1:37.14  2:31.60  3:22.46                                    
 32 Medwid, Katie M           15 ULRST-LE                  NT    3:22.69  
       48.27  1:40.14  2:32.65  3:22.69                                    
 33 Fulco, Elizabeth A        15 Hudson Heat-LE       3:10.97    3:22.85  
       44.69  1:38.35  2:30.07  3:22.85                                    
 34 Hutchinson, Ellen P       17 Lakewood-LE          3:25.68    3:25.28  
       46.37  1:38.01  2:32.63  3:25.28                                    
 35 Keim, Allison G           16 Lakewood-LE          3:24.49    3:25.48  
       46.21  1:37.66  2:32.37  3:25.48                                    
 36 Burnell, Morgan G         15 Firestone-LE              NT    3:25.57  
       44.49  1:37.88  2:29.94  3:25.57                                    
 37 Bias, Lydia J             14 Piranhas-LE          3:16.84    3:26.49  
       46.52  1:39.61  2:33.84  3:26.49                                    
 38 Leib, Gena M              13 STRS-LE              3:23.51    3:28.07  
       48.60  1:41.16  2:36.11  3:28.07                                    
 39 Jones, Noelle E           16 Buckeye Swimming-OH  3:31.15    3:28.99  
       51.48  1:42.13  2:36.37  3:28.99                                    
 40 Greller, Claire H         14 NEON-LE              3:27.95    3:29.96  
       46.42  1:39.79  2:36.85  3:29.96                                    
 41 Rickman, Beth M           13 Green-LE             3:17.54    3:32.53  
       48.03  1:44.02  2:36.88  3:32.53                                    
 42 Flinn-Johnson, Bree A     15 Wooster-LE           3:30.25    3:35.96  
       46.45  1:42.32  2:38.33  3:35.96                                    
 43 George, Emma C            14 UFAST-LE                  NT    3:37.33  
       49.12  1:45.11  2:40.43  3:37.33                                    
 44 Petro, Nikki A            13 NEON-LE                   NT    3:37.44  
       47.70  1:45.47  2:38.11  3:37.44                                    
 45 Patz, Lexee T             13 Hudson Heat-LE       3:31.60    3:38.99  
       47.57  1:44.85  2:41.42  3:38.99                                    
 46 Wohlfeil, Taylor L        15 Lakewood-LE          3:27.21    3:40.16  
       49.44  1:45.92  2:42.73  3:40.16                                    
 47 Martinez, Erin M          14 Buckeye Swimming-OH       NT    3:50.31  
       56.00  1:54.57  2:55.71  3:50.31                                    
 48 Baggs, Erin E             14 Buckeye Swimming-OH       NT    3:58.62  
       56.05  1:57.28  2:57.37  3:58.62                                    
 49 Atzemis, Izzy M           10 USC-LE                    NT    4:09.24  
       57.10  2:02.82  3:05.78  4:09.24                                    
 -- Vargo, Kerrigan C         16 VSC-LE               3:12.82         NS  
 
Event 44  Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Will J              18 LSSC-LE              2:25.06    2:35.48   10  
       35.39  1:15.90  1:56.31  2:35.48                                    
  2 Hren, Derek J             18 Marlins-LE           2:33.86    2:36.22    9  
       35.15  1:15.37  1:55.87  2:36.22                                    
  3 Lane, William J           15 STRS-LE              3:06.27    2:50.64    8  
       38.16  1:22.69  2:06.20  2:50.64                                    
  4 Poblete, Miguel T         17 NEON-LE              2:51.64    2:50.90    7  
       33.28  1:14.55  1:43.41  2:50.90                                    
  5 Nason, Jacob A            18 UN-WV                2:42.97    2:52.46    6  
       37.88  1:21.43  2:06.10  2:52.46                                    
  6 Brogan, Frannie A         17 CCS-LE               2:45.00    2:53.54    5  
       37.95  1:22.31  2:09.14  2:53.54                                    
  7 Dudenhoefer, Nick E       17 VSC-LE               2:52.00    2:53.81    4  
       39.27  1:23.31  2:09.89  2:53.81                                    
  8 Bowen, Kingsley D         16 USC-LE               3:55.05    2:53.92    3  
       38.77  1:22.53  2:10.30  2:53.92                                    
  9 LaFramboise, Owen L       15 SHSH-LE              2:53.52    2:54.17    2  
       38.51  1:23.29  2:08.61  2:54.17                                    
 10 Sara, Ryan J              17 NEON-LE              3:11.81    2:54.52    1  
       38.12  1:22.90  2:08.44  2:54.52                                    
 11 Frajter, Kenny N          16 SWIM-LE              3:12.02    2:56.82  
       40.27  1:25.82  2:10.67  2:56.82                                    
 12 Murlin, Alex F            14 Spire Lesd-LE        2:42.27    2:57.49  
       39.57  1:25.03  2:11.93  2:57.49                                    
 13 Dauch, Gabe A             17 VSC-LE               3:05.00    2:59.99  
       41.93  1:28.97  2:16.00  2:59.99                                    
 14 Heropoulos, Johnny A      16 Firestone-LE              NT    3:00.14  
       41.18  1:27.11  2:14.01  3:00.14                                    
 15 Deuch, Nick C             15 SWIM-LE              3:05.88    3:00.33  
       41.21  1:26.35  2:14.65  3:00.33                                    
 16 Gyurke, Evan N            13 VSC-LE               3:09.93    3:01.91  
       40.93  1:28.38  2:16.17  3:01.91                                    
 17 Krusinski, Mark D         15 SWIM-LE              3:14.15    3:02.29  
       40.04  1:26.45  2:15.65  3:02.29                                    
 18 LaMonica, Eammon G        15 STRS-LE              3:01.84    3:02.56  
       39.74  1:25.68  2:14.89  3:02.56                                    
 19 McCaffrey, Kevin A        15 FCYM-LE              3:08.96    3:03.79  
       41.19  1:29.08  2:17.55  3:03.79                                    
 20 Potvin, Harry             15 WD                   2:56.79    3:04.04  
       40.49  1:26.46  2:15.60  3:04.04                                    
 21 Brighter, Grant M         16 SWIM-LE              3:08.58    3:04.89  
       39.58  1:26.68  2:16.41  3:04.89                                    
 22 Burgett, Dave J           15 LSSC-LE              3:03.11    3:07.10  
       43.16  1:31.92  2:19.44  3:07.10                                    
 23 Kundrat, Nicholas A       16 NEON-LE              3:14.69    3:07.69  
       40.64  1:29.21  2:18.01  3:07.69                                    
 24 Engles, Matthew R         15 Firestone-LE         3:01.14    3:08.89  
       38.90  1:26.51  2:17.06  3:08.89                                    
 25 Vi, Kyson                 14 CAJ                  2:59.94    3:09.31  
       42.17  1:30.58  2:20.09  3:09.31                                    
 26 Walter, Hayden G          13 NEON-LE              3:12.12    3:10.56  
       43.00  1:31.37  2:21.66  3:10.56                                    
 27 Armour, John W            17 NEON-LE              3:15.89    3:11.84  
       40.97  1:29.72  2:20.78  3:11.84                                    
 28 Kurlich, Richie A         13 Tiger Sharks-LE      3:05.85    3:11.87  
       42.62  1:33.51  2:22.62  3:11.87                                    
 29 Phillips, Greg P          14 LSSC-LE              3:06.52    3:13.53  
       44.30  1:33.26  2:24.41  3:13.53                                    
 30 Hong, Nicholas T          12 LSSC-LE              3:11.92    3:13.69  
       44.24  1:34.40  2:24.82  3:13.69                                    
 31 Krusinski, Jack W         13 SWIM-LE              3:20.31    3:13.89  
       44.44  1:33.74  2:24.78  3:13.89                                    
 32 Ritzmann, Cal A           12 SWIM-LE              3:27.11    3:14.17  
       46.22  1:37.54  2:28.14  3:14.17                                    
 33 McGuan, Colman S          13 Lakewood-LE          3:07.02    3:16.50  
       42.96  1:33.72  2:23.77  3:16.50                                    
 34 Johnson, Alec B           13 CWW-LE               3:22.88    3:18.56  
       42.62  1:35.11  2:27.66  3:18.56                                    
 35 Adams, Jared M            17 Hudson Heat-LE       2:57.48    3:19.99  
       44.09  1:35.01  2:26.41  3:19.99                                    
 36 Krusinski, Pete T         11 SWIM-LE              3:12.32    3:20.27  
       43.68  1:37.13  2:28.90  3:20.27                                    
 37 Harris, Kyle R            13 MRST-LE              3:19.66    3:21.29  
       45.65  1:37.98  2:30.45  3:21.29                                    
 38 Deuch, Brandon K          13 SWIM-LE                   NT    3:26.01  
       46.89  1:39.63  2:33.24  3:26.01                                    
 39 Hammond, Wesley J         14 Buckeye Swimming-OH       NT    3:27.11  
       48.35  1:41.40  2:35.42  3:27.11                                    
 40 Linville, Elijah T        13 LSSC-LE              3:27.50    3:34.28  
       45.00  1:38.44  2:36.05  3:34.28                                    
 41 Skidmore, Kyle H          14 MRST-LE                   NT    3:37.87  
       46.53  1:41.53  2:39.29  3:37.87                                    
 42 Roth, Aidan M             11 PPD-IL                    NT    3:48.24  
       52.15  1:52.41  2:49.82  3:48.24                                    
 43 Embry, Kyle J             14 Hudson Heat-LE       3:49.04    3:49.62  
       50.65  1:52.84  2:52.31  3:49.62                                    
 44 Cini, Ulas S              14 Buckeye Swimming-OH  4:03.57    3:50.43  
       52.81  1:53.07  2:51.37  3:50.43                                    
 45 Elmore, Vince J            9 Spire Lesd-LE             NT    3:56.91  
       53.66  1:54.90  2:55.10  3:56.91                                    
 46 Greytak, JJ J             11 MRST-LE                   NT    6:33.02  
     1:28.42  3:05.79  4:55.73  6:33.02                                    
 
Event 45  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newbould, Julia A         13 SWIM-LE                27.87      28.97   10  
  2 Eyssen, Nikki K           14 SWIM-LE                31.95      29.53    9  
  3 Beauchesne, Abigail R     14 Lakewood-LE            30.17      29.70    8  
  4 Stark, Rachel A           14 LSSC-LE                28.74      29.74    7  
  5 Glesenkamp, Brooke K      14 Delaware-OH            29.16      29.77    6  
  6 Jones, Shaunna L          14 SWIM-LE                28.99      30.02    5  
  7 Kahn, Emily A             13 SWIM-LE                   NT      30.04    4  
  8 Martin, Deater T          14 Spire Lesd-LE             NT      30.25    3  
  9 Bruce, Catrionna D        14 USWIM-LE               30.19      30.28    2  
 10 Erich, Sam A              14 UUSC-LE                   NT      30.66    1  
 11 Davis, Sophia K           14 Wooster-LE             30.34      30.70  
 12 Hawkins, Sarah            14 WD                     29.57      30.76  
 13 Pederson, Megan E         14 SWIM-LE                29.41      30.91  
 14 Chelovitz, Molly E        13 Firestone-LE           30.13      31.06  
 15 Pasadyn, Cassandra L      13 SWIM-LE                   NT      31.31  
 16 Monroe, Grace E           13 LSSC-LE                30.16      31.43  
 17 Henninge, Kaitlynn E      13 Perry Aquatics-LE      30.47      31.51  
 18 Walburn, Emily C          13 MRST-LE                31.62      31.78  
 19 Neff, Julia M             13 Lakewood-LE            31.60      32.05  
 20 Hauck, Catherine G        13 LSSC-LE                31.29      32.10  
 21 Greller, Claire H         14 NEON-LE                33.03      32.14  
 22 Riddle, Ellen R           13 Lakewood-LE            32.09      32.18  
 23 Virzi, Angelica M         14 Lakewood-LE            32.36      32.22  
 24 Smith, Libby G            14 LSSC-LE                30.48      32.25  
 25 Hutchinson, Grace M       13 Lakewood-LE            19.06      32.30  
 26 Stacho, Britt C           13 MRST-LE                31.72      32.34  
 27 Thomas, Alyssa T          14 NEON-LE                32.97      32.35  
 28 Guilfoyle, Ellie R        13 LSSC-LE                32.09      32.55  
 29 Dusek, Hannah R           14 MRST-LE                31.46      32.70  
 30 McHugh, Maggie E          13 Lakewood-LE            33.20      32.79  
 31 DeWolf, Johanna K         13 Green-LE               31.61      32.90  
 32 George, Emma C            14 UFAST-LE               33.18      32.91  
 33 Perretta, Kasie L         14 Perry Aquatics-LE      32.15      33.01  
 34 Kinnear, Claire E         14 Hudson Heat-LE         33.83      33.08  
 35 Ferrell, Lauren m         14 Perry Aquatics-LE      34.97      33.17  
 36 Buckley, Madison M        13 CCS-LE                 32.62      33.21  
 37 Leib, Gena M              13 STRS-LE                34.29      33.30  
 38 Love, Olivia M            14 Green-LE               32.51      33.38  
 39 Rickman, Beth M           13 Green-LE               32.38      33.40  
 40 Babson, Bridgett A        13 VSC-LE                 33.66      33.42  
 41 Jones, Bri T              13 SWIM-LE                33.45      33.43  
 42 Tieche, Leah M            14 Wooster-LE             33.55      33.44  
 42 Farmer, Morgan R          13 SWIM-LE                34.74      33.44  
 44 Ng, Gloria J              14 SHSH-LE                33.00      33.74  
 45 Hagen, Katherine E        13 SHSH-LE                34.13      33.83  
 46 Long, mackenzie j         13 Firestone-LE           32.93      34.07  
 47 Gibson, Miranda M         14 Lakewood-LE            32.60      34.08  
 48 Baggs, Erin E             14 Buckeye Swimming-OH    35.98      34.19  
 49 Cuppett, Erin M           14 MRST-LE                33.73      34.22  
 50 Toolis, Amanda A          14 CWW-LE                 35.48      34.30  
 51 Miles, Emily A            14 Wooster-LE             37.02      34.37  
 52 Howell, Marley R          13 STRS-LE                34.32      34.40  
 53 Burgess, Amanda C         14 LSSC-LE                33.44      34.44  
 54 Graham, Sydney M          13 Wooster-LE             33.32      34.48  
 55 Bonezzi, Elise M          13 Wooster-LE             40.30      34.57  
 56 Seballos, Rhalena C       13 SWIM-LE                35.13      34.71  
 56 DuBay, Macie E            14 USC-LE                    NT      34.71  
 58 Kim, Min-Kyung            13 Wooster-LE             34.95      35.15  
 59 McGreer, Amanda K         13 Hudson Heat-LE         34.58      35.16  
 60 Fuller, Julia M           14 Tiger Sharks-LE        34.60      35.30  
 61 Hangauer, Madison R       13 NEON-LE                35.62      35.31  
 62 Burch, Kaisha C           13 CCS-LE                 34.98      35.45  
 63 Schneider, Lindsay F      13 STRS-LE                   NT      35.62  
 64 Bias, Lydia J             14 Piranhas-LE            33.88      35.71  
 65 McCord, Sarah J           14 CWW-LE                 36.88      35.84  
 66 Petro, Nikki A            13 NEON-LE                   NT      36.27  
 67 Mann, Veronica A          13 Perry Aquatics-LE      36.80      36.58  
 68 Dimberio, Rachel N        13 Tiger Sharks-LE        36.73      36.79  
 69 Toolis, Hannah S          13 CWW-LE                 36.45      36.96  
 70 Iler, Tiffany A           13 Spire Lesd-LE          36.53      37.45  
 71 Sacco, Santina M          13 CCS-LE                 37.96      38.28  
 72 McIntyre, Emily           13 CAJ                    39.27      38.65  
 73 Eaton, MaKayla            14 UN-LE                  41.11      41.34  
 74 Harrison, Caitlyn E       13 Lakewood-LE            41.85      43.31  
 75 Martinez, Erin M          14 Buckeye Swimming-OH       NT      43.53  
 -- Pophal, Julia C           14 Lakewood-LE            30.45         DQ  
 -- Wang, Rachel X            14 USC-LE                 35.58         NS  
 
Event 46  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hong, Marcus J            14 LSSC-LE                26.06      26.27   10  
  2 Madej, David D            13 SWIM-LE                27.59      27.58    9  
  3 Babson, Nicholas J        14 VSC-LE                 27.95      27.71    8  
  4 Brooks, Benjamin V        14 LSSC-LE                28.36      27.75    7  
  5 Macmillan, Colin G        13 Lakewood-LE            27.71      27.90    6  
  6 Weeks, Drew S             14 MW-LE                  27.32      28.06    5  
  7 Ison, Joshua Nathaniel B  13 Firestone-LE           28.68      28.27    4  
  8 Reimer, Jaret W           14 SWIM-LE                29.34      28.43    3  
  9 Jajcanin, Dino *          13 Marlins-LE             28.27      29.05    2  
 10 Rooney, Edward P          14 Wooster-LE             29.50      29.19    1  
 11 Cornelius, Nathaniel S    14 Wooster-LE             30.89      29.52  
 12 Phillips, Greg P          14 LSSC-LE                29.01      29.82  
 13 Haring, David F           13 MW-LE                  29.26      29.84  
 14 Potvin, Ben               13 WD                     30.04      29.94  
 15 Osoteo, Evan J            13 FCYM-LE                30.95      30.36  
 16 Skidmore, Kyle H          14 MRST-LE                29.24      30.37  
 17 Branum, Justin R          14 VSC-LE                 32.55      30.39  
 18 Miller, Luke A            14 Green-LE               30.07      30.50  
 19 McGuan, Colman S          13 Lakewood-LE            29.74      30.81  
 20 Walter, Hayden G          13 NEON-LE                31.54      30.90  
 21 Robertson, Tanner J       14 Hudson Heat-LE         31.38      31.04  
 22 Lenart, Bob A             13 NEON-LE                33.97      31.23  
 23 Savage, Spencer J         13 MRST-LE                32.03      31.25  
 24 Gyurke, Evan N            13 VSC-LE                 33.36      31.30  
 25 Kurlich, Andrew F         13 Tiger Sharks-LE        30.79      31.63  
 26 Ruscin, Dylan M           13 Hudson Heat-LE         31.65      31.78  
 27 Zuniga, Benjamin L        13 Perry Aquatics-LE      31.59      31.86  
 28 Vi, Kyson                 14 CAJ                    31.05      31.95  
 29 Anderson, David A         13 UN-AM                     NT      31.98  
 30 Tuckerman, Jacob S        13 Hudson Heat-LE         31.38      31.99  
 31 Laneve, Mattew R          13 SWIM-LE                35.88      32.04  
 32 Deuch, Brandon K          13 SWIM-LE                33.66      32.05  
 33 Rohweder, Andrew J        13 Tiger Sharks-LE        30.66      32.06  
 34 Foster, Tyler M           13 Wooster-LE             33.79      32.09  
 35 Bopple, Jake S            13 SHSH-LE                32.48      32.32  
 36 Harris, Kyle R            13 MRST-LE                32.94      32.40  
 37 Krusinski, Jack W         13 SWIM-LE                33.48      32.67  
 38 Assel, Zach M             13 SHSH-LE                32.42      32.91  
 39 Klemmer, Ryan P           13 STRS-LE                33.65      33.15  
 40 Cini, Ulas S              14 Buckeye Swimming-OH    37.77      33.42  
 41 Hammond, Wesley J         14 Buckeye Swimming-OH    34.01      33.50  
 42 Mankowski, Christopher W  13 CCS-LE                 34.07      33.89  
 43 Bohmer, Tyler J           13 MRST-LE                34.43      33.99  
 44 Bonafini, Jeremy R        13 Firestone-LE           38.45      34.66  
 45 Russell, Drew O           13 STRS-LE                34.57      34.99  
 46 Embry, Kyle J             14 Hudson Heat-LE         34.38      35.04  
 47 Lawrence, Jeremy R        13 UN-LE                  34.74      35.35  
 48 Sandman, Zachary          13 UN-LE                     NT      37.42  
 49 Sibilia, Joey V           14 Wooster-LE             44.07      47.45  
 -- Linville, Elijah T        13 LSSC-LE                33.50         NS  
 
Event 47  Women 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McNichols, Macie O        16 SWIM-LE                26.29      27.37   10  
  2 Coy, Maria L              16 Marlins-LE             27.79      28.07    9  
  3 Sibilia, Gabrielle M      16 Wooster-LE             28.81      28.86    8  
  4 Grady, Julia R            16 SWIM-LE                30.00      29.03    7  
  5 Vargo, Kerrigan C         16 VSC-LE                 29.78      29.46    6  
  6 Rosiak, Haley E           16 USWIM-LE               29.44      29.50    5  
  7 Flynn, Emma G             16 USWIM-LE               28.42      29.66    4  
  8 Grove, Chloe S            15 UN-LE                  30.42      29.97    3  
  9 Coronel, Anna C           15 SWIM-LE                28.88      29.98    2  
 10 Schimpf, Maddi J          15 SWIM-LE                   NT      30.75    1  
 11 Steyer, Taylor A          15 Piranhas-LE            30.34      30.94  
 12 Stine, McKenzie R         16 Piranhas-LE            29.92      30.99  
 13 Rodriguez, Brianna M      16 SWIM-LE                32.76      31.03  
 14 Zuniga, Katie R           16 Perry Aquatics-LE      30.93      31.24  
 15 Geyer, Samantha J         16 CWW-LE                 30.94      31.48  
 16 Klug, Natalie R           16 USC-LE                 30.97      31.59  
 16 Guilfoyle, Maggie A       15 LSSC-LE                30.54      31.59  
 18 Maurer, Brooklyn          15 UN-LE                  31.48      31.60  
 19 Whitman, Madison L        15 Firestone-LE           30.58      31.68  
 20 Perretta, Carlie E        16 Perry Aquatics-LE      31.45      31.84  
 21 Gentry, Mareena C         16 SWIM-LE                32.06      31.92  
 22 Hoke, Colleen M           16 Lakewood-LE            31.99      32.00  
 23 Poblete, Alex             16 NEON-LE                31.07      32.03  
 24 Kyle, Ana L               15 Tiger Sharks-LE        31.50      32.17  
 25 Amstutz, Allyson N        16 UFAST-LE               32.35      32.21  
 26 Cheng, Kathleen           16 STRS-LE                   NT      32.43  
 27 Rohweder, Natalie E       15 Tiger Sharks-LE        30.53      32.45  
 28 McGreer, Allie K          16 Hudson Heat-LE         32.22      32.95  
 29 Leszcz, Liz M             16 Lakewood-LE            32.89      32.97  
 30 Burnell, Morgan G         15 Firestone-LE              NT      33.10  
 31 Donovan, Katie A          15 Hudson Heat-LE         31.21      33.16  
 32 Sara, Lauren M            15 NEON-LE                   NT      33.30  
 32 Dial, Abby M              15 Tiger Sharks-LE        32.93      33.30  
 32 Dostall, Mikayla N        16 Hudson Heat-LE         29.77      33.30  
 35 Brown, Alex B             15 FCYM-LE                32.80      33.35  
 36 Faulkner, Lexi M          15 USC-LE                 33.90      33.36  
 37 Dougherty, Rose S         16 SWIM-LE                   NT      33.48  
 38 Tieche, Anna M            16 Wooster-LE             32.00      33.64  
 39 Kopycinski, Morgan H      16 NEON-LE                35.19      33.78  
 40 Medwid, Katie M           15 ULRST-LE                  NT      33.94  
 41 Fulco, Elizabeth A        15 Hudson Heat-LE         32.18      33.98  
 42 Parris, Zoe M             15 LSSC-LE                33.41      34.50  
 43 Krencisz, Alexandrea K    16 Hudson Heat-LE         34.34      34.59  
 44 Earle, Kirsten N          16 Tiger Sharks-LE        35.00      34.60  
 45 Flinn-Johnson, Bree A     15 Wooster-LE             33.71      34.70  
 46 Keim, Allison G           16 Lakewood-LE            33.01      34.74  
 47 McHugh, Kate M            15 Lakewood-LE            34.56      34.80  
 48 Collier, Brittany R       15 Wooster-LE             35.81      35.42  
 49 Ward, Katherine A         15 Wooster-LE             34.62      35.63  
 50 Wohlfeil, Taylor L        15 Lakewood-LE            33.64      35.78  
 51 Bryner, Abby C            15 NEON-LE                39.22      35.84  
 52 Lee, Carolyn M            16 CWW-LE                 35.30      35.92  
 53 Jones, Noelle E           16 Buckeye Swimming-OH    36.03      36.65  
 54 Wiley, Haley              16 UN-LE                  36.23      36.91  
 55 Douglass, Franci K        15 SHSH-LE                39.64      39.53  
 -- Monroe, Anne K            15 LSSC-LE                34.94         NS  
 
Event 48  Men 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowen, Kingsley D         16 USC-LE                 25.27      25.50   10  
  2 Mulvin, Sean P            16 VSC-LE                 26.05      25.57    9  
  3 Puckace, Matthew J        16 Spire Lesd-LE          26.33      26.32    8  
  4 Klebowski, Ray J          16 SWIM-LE                27.35      26.49    7  
  5 Ostrowski, Carter S       15 SWIM-LE                25.12      27.14    6  
  6 Arslanian, D.J. J         15 SWIM-LE                27.29      27.43    5  
  7 Shew, Franklion D         15 Tiger Sharks-LE        28.70      27.66    4  
  8 Macmillan, Kyle J         15 Lakewood-LE            27.75      27.82    3  
  9 Heropoulos, Johnny A      16 Firestone-LE           28.52      28.01    2  
 10 Pacak, Tom T              16 USC-LE                 27.18      28.09    1  
 11 LaFramboise, Owen L       15 SHSH-LE                28.96      28.16  
 12 Kaatz, Jimmy E            15 VSC-LE                 30.18      28.22  
 13 Burgett, Dave J           15 LSSC-LE                27.13      28.31  
 14 Murray, Keegan D          16 VSC-LE                    NT      28.54  
 15 Deuch, Nick C             15 SWIM-LE                29.68      28.57  
 16 Engles, Matthew R         15 Firestone-LE           29.08      28.60  
 17 Ineson, j M               16 VSC-LE                 28.00      28.70  
 18 Sauerland, Ted M          15 SHSH-LE                29.05      28.86  
 19 Martin, Matt A            15 SWIM-LE                28.76      28.98  
 20 Titus, Colby              16 UN-LE                  29.25      29.12  
 21 Darwish, Sam E            15 Firestone-LE           28.11      29.21  
 22 Nason, David H            15 UN-WV                  28.70      29.49  
 23 McNichols, Tyler J        15 Lakewood-LE            28.46      29.71  
 24 Cannon, Jay T             16 SHSH-LE                28.59      29.92  
 25 Pecze, Smash D            15 LSSC-LE                29.43      30.01  
 26 McCaffrey, Kevin A        15 FCYM-LE                30.02      30.11  
 27 Charbonneau, C.J. J       15 SWIM-LE                   NT      30.23  
 28 Kline, River              15 UN-LE                  30.27      30.35  
 29 Bloch, Emilio O           15 CWW-LE                 29.63      30.51  
 30 Johnson, Ryan R           15 UN-LE                  30.19      30.62  
 31 Cremer, Alex S            16 Tiger Sharks-LE        32.00      30.70  
 31 LaMonica, Eammon G        15 STRS-LE                30.43      30.70  
 33 Friedler, Josh E          15 Hudson Heat-LE         30.71      30.71  
 34 Cochran, Aaron S          15 Wooster-LE             31.29      31.63  
 35 Suggs, Grady S            15 Wooster-LE             32.83      31.75  
 36 Velasquez, Peter L        16 FCYM-LE                32.14      31.82  
 37 Frajter, Kenny N          16 SWIM-LE                32.81      31.94  
 38 Pacak, John D             15 USC-LE                 32.87      32.18  
 39 Mast, Graham E            16 VSC-LE                    NT      33.60  
 40 Fowler, Gary S            16 Wooster-LE             33.69      34.76  
 41 Parker, Will A            16 NEON-LE                35.43      36.05  
 
Event 49  Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meek, Cheyenne C          17 USWIM-LE               26.84      27.77   10  
  2 Washko, Molly M           17 SWIM-LE                27.62      28.44    9  
  3 Myers, Madison H          16 Firestone-LE           27.58      28.46    8  
  4 Barrus, Jenna N           18 SWIM-LE                27.73      29.14    7  
  5 Lisy, Sam M               17 Marlins-LE             30.27      30.01    6  
  6 Curtin, Samantha M        16 Delaware-OH            29.12      30.06    5  
  7 Malone, Chelsea E         20 PS-LE                  28.44      30.16    4  
  8 Jin, Jessica L            16 STRS-LE                   NT      30.18    3  
  9 Gyurke, Steph A           20 VSC-LE                 20.69      30.21    2  
 10 Vargo, Taylor K           18 VSC-LE                 28.97      30.25    1  
 11 Auckley, Elizabeth D      17 USWIM-LE               29.05      30.26  
 12 Norehad, Jennifer A       18 LSSC-LE                28.96      30.29  
 13 Boni, Kirstin N           15 USC-LE                 30.92      30.39  
 14 Puthoff, Brittany A       17 Delaware-OH            29.42      30.72  
 15 Miller, Christy D         17 VSC-LE                 32.00      31.04  
 16 Dean, Carly A             19 PS-LE                  31.76      31.14  
 17 Zhang, Ashley X           15 SWIM-LE                30.96      31.32  
 18 Heffernan, Madeline K     17 CCS-LE                 30.69      31.34  
 19 Zanowick-Marr, Alexandra  16 Lakewood-LE            32.01      31.68  
 20 Cuppett, Sarah M          17 MRST-LE                31.57      31.85  
 21 Patz, Lexee T             13 Hudson Heat-LE         32.92      32.27  
 22 Stevens, Elli J           21 PS-LE                  31.30      32.35  
 23 Fogel, Rach A             17 Marlins-LE             31.50      32.36  
 24 Pasadryn, Felicia L       11 SWIM-LE                   NT      32.39  
 25 Martin, Dolores J         13 SWIM-LE                34.47      32.46  
 26 Stacho, Bree M            17 MRST-LE                30.60      32.52  
 27 Cullen, Casey L           19 PS-LE                  30.95      32.67  
 28 Dunne, Theresa A          17 LSSC-LE                31.76      33.45  
 29 Burch, Tiara J            18 CCS-LE                 34.75      34.38  
 30 Miles, Emily A            14 Wooster-LE             37.02      34.53  
 31 Kato, Lizzy M             12 MRST-LE                34.83      34.57  
 32 Hahn, Marissa S           17 NEON-LE                37.39      36.66  
 33 Dimberio, Rachel N        13 Tiger Sharks-LE        36.73      36.75  
 34 Hetrick, Taylor B         20 USC-LE                 39.96      43.51  
 -- Bartek, Mary C            49 LSSC-LE                33.11         NS  
 -- Kelly, Sydni              12 WD                     32.91         NS  
 
Event 50  Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Proud Parents of BJ Graham
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nee, Jack *               18 USC-LE                 23.79      24.56   10  
  2 Lewis, Alex L             20 ULESD-LE               23.59      24.65    9  
  3 Gonzalez, Mauro A         18 Spire Lesd-LE          25.84      25.32    8  
  4 Belanger, Mark R          18 Firestone-LE           24.28      25.49    7  
  5 Sara, Ryan J              17 NEON-LE                25.60      25.66    6  
  6 Hren, Derek J             18 Marlins-LE             25.49      26.16    5  
  7 Querciagrossa, Jon L      20 Spire Lesd-LE          25.86      26.19    4  
  8 Riordan, Kyle J           20 Spire Lesd-LE             NT      26.45    3  
  9 Biclawski, Michael J      15 CCS-LE                    NT      26.53    2  
 10 Charbonneau, Ryan L       17 SWIM-LE                25.74      26.61    1  
 11 Ray, Joey R               17 PS-LE                  26.17      26.70  
 12 Graham, iv, BJ B          17 Firestone-LE           25.52      26.71  
 13 Brogan, Frannie A         17 CCS-LE                 26.50      26.76  
 14 Dauch, Gabe A             17 VSC-LE                 29.93      26.79  
 15 Wang, Joshua X            17 USC-LE                 26.11      27.31  
 16 Krusinski, Mark D         15 SWIM-LE                26.81      27.63  
 17 Pech, Matt J              18 Firestone-LE           28.12      27.89  
 18 Lanson, Logan j           18 Firestone-LE           27.40      27.91  
 19 Nedelka, Anthony C        17 STRS-LE                29.45      28.13  
 20 Adams, Jared M            17 Hudson Heat-LE         27.51      28.25  
 21 Armour, John W            17 NEON-LE                29.01      28.39  
 22 Kundrat, Nicholas A       16 NEON-LE                28.43      28.66  
 23 Dudenhoefer, Nick E       17 VSC-LE                 28.79      28.67  
 24 Sarver, Kyle W            17 NEON-LE                28.24      28.72  
 25 Poblete, Miguel T         17 NEON-LE                29.48      29.14  
 26 Bloch, Manuel B           17 CWW-LE                 29.08      29.36  
 27 Brighter, Grant M         16 SWIM-LE                30.51      29.53  
 28 Pecze, Gabe A             17 LSSC-LE                29.04      30.06  
 29 Potvin, Harry             15 WD                     29.36      30.21  
 30 Dunphy, Sean P            15 SWIM-LE                   NT      30.25  
 31 Tennent, Chad E           17 Wooster-LE             32.59      30.61  
 32 O'Grady, Michael X        18 LSSC-LE                   NT      31.03  
 33 Tuckerman, Jacob S        13 Hudson Heat-LE         31.38      31.58  
 34 Schmidt, Caleb J          17 Wooster-LE             32.02      32.94  
 35 Hong, Tyler J             10 LSSC-LE                34.34      33.29  
 36 Tuckerman, Caleb S        11 Hudson Heat-LE         33.39      34.54  
 37 Russell, Drew O           13 STRS-LE                   NT      34.87  
 38 Wolens, Drew M            17 Hudson Heat-LE         36.29      36.42  
 39 Iler, Justin R            11 Spire Lesd-LE          37.54      39.30  
 
Event 51  Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonezzi, Jessica A        15 Firestone-LE         2:24.48    2:31.48   10  
       33.62  1:11.20  1:51.44  2:31.48                                    
  2 Myers, Madison H          16 Firestone-LE              NT    2:36.25    9  
       33.87  1:12.20  1:54.65  2:36.25                                    
  3 Flynn, Emma G             16 USWIM-LE             2:50.00    2:41.69    8  
       34.91  1:17.46  1:59.36  2:41.69                                    
  4 Newbould, Julia A         13 SWIM-LE              2:46.87    2:44.93    7  
       34.55  1:16.30  2:02.21  2:44.93                                    
  5 Pederson, Megan E         14 SWIM-LE              2:56.00    2:45.19    6  
       36.40  1:17.91  2:01.95  2:45.19                                    
  6 Dunne, Theresa A          17 LSSC-LE              2:57.86    2:51.17    5  
       39.27  1:21.90  2:07.26  2:51.17                                    
  7 Ward, Bethany J           16 Delaware-OH               NT    2:59.72    4  
       38.95  1:24.21  2:12.36  2:59.72                                    
  8 Thomas, Alyssa T          14 NEON-LE              3:19.11    3:01.30    3  
       37.34  1:22.25  2:09.78  3:01.30                                    
  9 Leib, Gena M              13 STRS-LE              2:56.02    3:02.15    2  
       38.92  1:27.18  2:13.62  3:02.15                                    
 10 Jones, Shaunna L          14 SWIM-LE              3:19.97    3:02.46    1  
       35.52  1:20.15  2:10.35  3:02.46                                    
 11 Howell, Marley R          13 STRS-LE              3:00.66    3:03.63  
       39.23  1:26.11  2:13.97  3:03.63                                    
 12 Gyurke, Margaret O        14 VSC-LE               3:05.00    3:03.75  
       36.59  1:21.46  2:13.25  3:03.75                                    
 13 Kurtz, Kim J              21 PS-LE                2:36.91    3:05.97  
       37.20  1:20.55  2:09.18  3:05.97                                    
 14 Langius, Phoebe M         12 USC-LE               3:19.98    3:09.50  
       40.41  1:29.04  2:19.93  3:09.50                                    
 15 Ferrell, Lauren m         14 Perry Aquatics-LE         NT    3:48.45  
       42.31  1:40.41  2:43.03  3:48.45                                    
 
Event 52  Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nason, Jacob A            18 UN-WV                2:11.52    2:19.68   10  
       30.60  1:05.09  1:42.12  2:19.68                                    
  2 Wright, Chad D            16 UN-LE                2:14.56    2:25.13    9  
       31.99  1:08.09  1:45.87  2:25.13                                    
  3 Puckace, Matthew J        16 Spire Lesd-LE        2:23.49    2:25.34    8  
       31.73  1:08.66  1:47.87  2:25.34                                    
  4 LaFramboise, Owen L       15 SHSH-LE              2:20.62    2:28.03    7  
       33.72  1:10.85  1:49.54  2:28.03                                    
  5 Brooks, Benjamin V        14 LSSC-LE              2:23.22    2:30.32    6  
       33.14  1:11.11  1:50.25  2:30.32                                    
  6 Lane, William J           15 STRS-LE                   NT    2:32.50    5  
       32.19  1:11.58  1:51.20  2:32.50                                    
  7 Nason, David H            15 UN-WV                2:36.70    2:37.89    4  
       33.87  1:12.83  1:55.24  2:37.89                                    
  8 Hong, Marcus J            14 LSSC-LE              2:37.10    2:40.66    3  
       35.13  1:18.01  2:01.69  2:40.66                                    
  9 Krusinski, Mark D         15 SWIM-LE              2:26.70    2:44.21    2  
       33.85  1:17.19  2:01.58  2:44.21                                    
 10 Braumbaugh, Jake H        15 CWW-LE               2:38.90    2:45.99    1  
       35.78  1:17.31  2:02.07  2:45.99                                    
 11 Madej, David D            13 SWIM-LE                   NT    2:52.78  
       35.37  1:17.53  2:04.37  2:52.78                                    
 12 Lenart, Bob A             13 NEON-LE              3:05.00    2:54.12  
       35.64  1:20.24  2:06.15  2:54.12                                    
 13 Podrez, Alex E            10 Spire Lesd-LE        3:09.95    2:58.59  
       40.01  1:25.51  2:13.04  2:58.59                                    
 14 Potvin, Ben               13 WD                   2:48.43    2:59.53  
       38.94  1:26.30  2:12.81  2:59.53                                    
 15 Hammond, Wesley J         14 Buckeye Swimming-OH       NT    3:07.38  
       39.44  1:29.22  2:18.67  3:07.38                                    
 16 Murlin, Alex F            14 Spire Lesd-LE        3:02.31    3:08.04  
       39.53  1:29.57  2:19.41  3:08.04                                    
 -- Walter, Hayden G          13 NEON-LE              2:50.59         DQ  
 -- Darwish, Sam E            15 Firestone-LE         2:46.18         DQ  
 
Event 53  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Devorace, Lauren M        14 USWIM-LE             1:13.94    1:12.11   10  
       35.45  1:12.11                                                      
  2 Pasadyn, Cassandra L      13 SWIM-LE                   NT    1:17.47    9  
       37.46  1:17.47                                                      
  3 Stark, Rachel A           14 LSSC-LE              1:13.66    1:17.58    8  
       37.12  1:17.58                                                      
  4 Patz, Lexee T             13 Hudson Heat-LE       1:18.26    1:18.70    7  
       38.52  1:18.70                                                      
  5 Glesenkamp, Brooke K      14 Delaware-OH          1:20.38    1:19.93    6  
       40.07  1:19.93                                                      
  6 Eyssen, Nikki K           14 SWIM-LE              1:17.81    1:20.38    5  
       38.28  1:20.38                                                      
  7 Bruce, Catrionna D        14 USWIM-LE             1:17.23    1:20.46    4  
       38.19  1:20.46                                                      
  8 Hawkins, Sarah            14 WD                   1:19.15    1:21.03    3  
       39.18  1:21.03                                                      
  9 George, Emma C            14 UFAST-LE             1:17.45    1:21.34    2  
       40.22  1:21.34                                                      
 10 Love, Olivia M            14 Green-LE             1:16.75    1:21.99    1  
       40.29  1:21.99                                                      
 11 Howell, Marley R          13 STRS-LE              1:21.68    1:23.14  
       40.09  1:23.14                                                      
 12 Guilfoyle, Ellie R        13 LSSC-LE              1:20.21    1:23.52  
       39.54  1:23.52                                                      
 13 Neff, Julia M             13 Lakewood-LE          1:15.33    1:23.56  
       40.57  1:23.56                                                      
 14 Gyurke, Margaret O        14 VSC-LE               1:19.96    1:23.70  
       41.48  1:23.70                                                      
 15 Dusek, Hannah R           14 MRST-LE              1:16.98    1:24.24  
       40.35  1:24.24                                                      
 16 Chelovitz, Molly E        13 Firestone-LE         1:16.76    1:24.32  
       38.63  1:24.32                                                      
 17 Henninge, Kaitlynn E      13 Perry Aquatics-LE         NT    1:24.96  
       40.79  1:24.96                                                      
 18 Erich, Sam A              14 UUSC-LE                   NT    1:25.11  
       40.58  1:25.11                                                      
 19 Baggs, Erin E             14 Buckeye Swimming-OH  1:36.78    1:25.84  
       41.19  1:25.84                                                      
 20 Martin, Dolores J         13 SWIM-LE              1:29.14    1:25.89  
       41.94  1:25.89                                                      
 21 Stacho, Britt C           13 MRST-LE              1:20.65    1:26.61  
       40.70  1:26.61                                                      
 22 Walburn, Emily C          13 MRST-LE              1:19.26    1:26.76  
       41.69  1:26.76                                                      
 23 Pophal, Julia C           14 Lakewood-LE          1:19.27    1:26.92  
       41.73  1:26.92                                                      
 24 Babson, Bridgett A        13 VSC-LE               1:35.33    1:27.24  
       41.56  1:27.24                                                      
 25 Ferrell, Lauren m         14 Perry Aquatics-LE    1:25.17    1:27.47  
       43.63  1:27.47                                                      
 26 Hutchinson, Grace M       13 Lakewood-LE          1:19.83    1:27.55  
       42.02  1:27.55                                                      
 27 Virzi, Angelica M         14 Lakewood-LE          1:22.92    1:27.62  
       42.15  1:27.62                                                      
 28 Kim, Min-Kyung            13 Wooster-LE                NT    1:27.92  
       41.58  1:27.92                                                      
 29 Kinnear, Claire E         14 Hudson Heat-LE       1:21.93    1:28.05  
       41.55  1:28.05                                                      
 30 Jones, Bri T              13 SWIM-LE              1:30.65    1:28.41  
       44.24  1:28.41                                                      
 31 Ogrean, Hannah M          13 SWIM-LE              1:33.72    1:28.57  
       41.92  1:28.57                                                      
 32 Hauck, Catherine G        13 LSSC-LE              1:21.60    1:28.78  
       44.58  1:28.78                                                      
 33 Perretta, Kasie L         14 Perry Aquatics-LE    1:22.31    1:29.11  
       42.79  1:29.11                                                      
 34 Ng, Gloria J              14 SHSH-LE              1:24.03    1:29.24  
       43.44  1:29.24                                                      
 35 Cuppett, Erin M           14 MRST-LE              1:23.93    1:29.76  
       43.44  1:29.76                                                      
 36 Schneider, Lindsay F      13 STRS-LE                   NT    1:29.99  
       42.89  1:29.99                                                      
 37 Hagen, Katherine E        13 SHSH-LE              1:30.18    1:30.09  
       42.96  1:30.09                                                      
 38 Thomas, Alyssa T          14 NEON-LE              1:27.56    1:31.12  
       44.28  1:31.12                                                      
 39 McGreer, Amanda K         13 Hudson Heat-LE       1:24.35    1:31.66  
       44.40  1:31.66                                                      
 40 Long, mackenzie j         13 Firestone-LE         1:27.68    1:32.35  
       42.22  1:32.35                                                      
 41 Graham, Sydney M          13 Wooster-LE           1:33.97    1:32.41  
       44.97  1:32.41                                                      
 42 McHugh, Maggie E          13 Lakewood-LE          1:30.11    1:32.67  
       45.28  1:32.67                                                      
 43 Gibson, Miranda M         14 Lakewood-LE          1:31.08    1:32.75  
       44.27  1:32.75                                                      
 44 Seballos, Rhalena C       13 SWIM-LE              1:34.55    1:33.48  
       45.11  1:33.48                                                      
 45 Farmer, Morgan R          13 SWIM-LE                   NT    1:33.59  
       44.24  1:33.59                                                      
 46 Rickman, Beth M           13 Green-LE             1:26.70    1:34.00  
       44.89  1:34.00                                                      
 47 Mann, Veronica A          13 Perry Aquatics-LE    1:33.52    1:34.21  
       46.39  1:34.21                                                      
 48 Bias, Lydia J             14 Piranhas-LE          1:26.51    1:34.44  
       47.19  1:34.44                                                      
 49 Riddle, Ellen R           13 Lakewood-LE          1:31.19    1:34.70  
 50 DuBay, Macie E            14 USC-LE                    NT    1:35.45  
       46.36  1:35.45                                                      
 51 Hangauer, Madison R       13 NEON-LE              1:34.35    1:37.53  
       46.33  1:37.53                                                      
 52 Iler, Tiffany A           13 Spire Lesd-LE        1:35.46    1:38.27  
       49.00  1:38.27                                                      
 53 Fuller, Julia M           14 Tiger Sharks-LE      1:28.48    1:39.00  
       47.16  1:39.00                                                      
 54 Toolis, Hannah S          13 CWW-LE                    NT    1:41.32  
       49.66  1:41.32                                                      
 55 Sacco, Santina M          13 CCS-LE               2:08.60    1:53.06  
       50.91  1:53.06                                                      
 56 McIntyre, Emily           13 CAJ                  1:41.20    1:53.15  
 57 Eaton, MaKayla            14 UN-LE                     NT    1:54.36  
       54.33  1:54.36                                                      
 58 Martinez, Erin M          14 Buckeye Swimming-OH       NT    1:56.12  
       58.83  1:56.12                                                      
 -- Beauchesne, Abigail R     14 Lakewood-LE          1:15.55         DQ  
 -- DeWolf, Johanna K         13 Green-LE             1:18.20         DQ  
 -- Harrison, Caitlyn E       13 Lakewood-LE               NT         DQ  
 -- Toolis, Amanda A          14 CWW-LE               1:26.48         DQ  
 -- Dimberio, Rachel N        13 Tiger Sharks-LE      1:33.15         DQ  
 
Event 54  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Babson, Nicholas J        14 VSC-LE               1:11.34    1:10.36   10  
       33.57  1:10.36                                                      
  2 Brooks, Benjamin V        14 LSSC-LE              1:13.01    1:11.82    9  
       34.53  1:11.82                                                      
  3 Ison, Joshua Nathaniel B  13 Firestone-LE         1:12.25    1:14.29    8  
       35.95  1:14.29                                                      
  4 Reimer, Jaret W           14 SWIM-LE              1:12.58    1:15.36    7  
       35.33  1:15.36                                                      
  5 Gyurke, Evan N            13 VSC-LE               1:23.60    1:20.01    6  
       39.21  1:20.01                                                      
  6 Jajcanin, Dino *          13 Marlins-LE           1:17.48    1:20.37    5  
       38.59  1:20.37                                                      
  7 Laneve, Mattew R          13 SWIM-LE              1:20.43    1:20.44    4  
       38.48  1:20.44                                                      
  8 Savage, Spencer J         13 MRST-LE              1:22.96    1:20.60    3  
       39.20  1:20.60                                                      
  9 Kurlich, Andrew F         13 Tiger Sharks-LE      1:18.78    1:21.18    2  
       39.69  1:21.18                                                      
 10 Bopple, Jake S            13 SHSH-LE              1:18.39    1:21.40    1  
       39.01  1:21.40                                                      
 11 Branum, Justin R          14 VSC-LE               1:26.23    1:22.04  
       40.66  1:22.04                                                      
 12 Phillips, Greg P          14 LSSC-LE              1:20.40    1:22.09  
       39.90  1:22.09                                                      
 13 Ruscin, Dylan M           13 Hudson Heat-LE       1:13.26    1:23.24  
       40.27  1:23.24                                                      
 14 Tuckerman, Jacob S        13 Hudson Heat-LE       1:18.16    1:23.47  
       39.48  1:23.47                                                      
 15 Zuniga, Gregory I         14 Perry Aquatics-LE    1:20.88    1:23.68  
       40.41  1:23.68                                                      
 16 Lenart, Bob A             13 NEON-LE              1:21.90    1:23.89  
       40.31  1:23.89                                                      
 17 Potvin, Ben               13 WD                   1:19.78    1:24.18  
       39.89  1:24.18                                                      
 18 Weeks, Drew S             14 MW-LE                1:15.65    1:24.26  
       39.04  1:24.26                                                      
 19 Haring, David F           13 MW-LE                1:20.78    1:25.27  
       41.30  1:25.27                                                      
 20 Anderson, David A         13 UN-AM                     NT    1:25.29  
       41.74  1:25.29                                                      
 21 Skidmore, Kyle H          14 MRST-LE              1:18.09    1:25.56  
       41.47  1:25.56                                                      
 22 McGuan, Colman S          13 Lakewood-LE          1:21.97    1:25.59  
       39.87  1:25.59                                                      
 23 Foster, Tyler M           13 Wooster-LE           1:46.44    1:25.91  
       42.01  1:25.91                                                      
 24 Russell, Drew O           13 STRS-LE              1:25.69    1:25.97  
       42.10  1:25.97                                                      
 25 Robertson, Tanner J       14 Hudson Heat-LE       1:18.26    1:26.03  
       40.58  1:26.03                                                      
 26 Kurlich, Richie A         13 Tiger Sharks-LE      1:16.98    1:26.68  
       42.37  1:26.68                                                      
 27 Miller, Luke A            14 Green-LE             1:24.23    1:27.61  
       41.65  1:27.61                                                      
 28 Osoteo, Evan J            13 FCYM-LE              1:32.84    1:27.76  
       41.79  1:27.76                                                      
 29 Bohmer, Tyler J           13 MRST-LE              1:28.62    1:28.01  
       42.65  1:28.01                                                      
 30 Klemmer, Ryan P           13 STRS-LE              1:25.56    1:28.10  
       42.41  1:28.10                                                      
 31 Schonfeld, Samuel C       14 Wooster-LE           1:28.56    1:28.81  
       43.92  1:28.81                                                      
 32 Assel, Zach M             13 SHSH-LE              1:24.90    1:30.53  
       43.04  1:30.53                                                      
 33 Cini, Ulas S              14 Buckeye Swimming-OH       NT    1:30.70  
       42.08  1:30.70                                                      
 34 Zuniga, Benjamin L        13 Perry Aquatics-LE    1:30.14    1:31.55  
       43.50  1:31.55                                                      
 35 Krusinski, Jack W         13 SWIM-LE                   NT    1:31.77  
       44.72  1:31.77                                                      
 36 Cochran, Andrew C         13 Wooster-LE           1:36.02    1:31.84  
       46.43  1:31.84                                                      
 37 Harris, Kyle R            13 MRST-LE              1:26.76    1:32.63  
       44.61  1:32.63                                                      
 38 Rohweder, Andrew J        13 Tiger Sharks-LE      1:27.87    1:32.84  
       44.69  1:32.84                                                      
 39 Linville, Elijah T        13 LSSC-LE              1:26.03    1:33.25  
       44.52  1:33.25                                                      
 40 Embry, Kyle J             14 Hudson Heat-LE       1:32.93    1:33.56  
       46.15  1:33.56                                                      
 41 Suggs, Parker D           13 Wooster-LE           1:33.15    1:38.35  
       44.83  1:38.35                                                      
 42 Mankowski, Christopher W  13 CCS-LE               1:40.52    1:40.81  
       48.10  1:40.81                                                      
 43 Bonafini, Jeremy R        13 Firestone-LE              NT    1:41.49  
       50.00  1:41.49                                                      
 44 Lawrence, Jeremy R        13 UN-LE                     NT    1:47.89  
       51.96  1:47.89                                                      
 45 Sandman, Zachary          13 UN-LE                     NT    1:51.30  
       53.49  1:51.30                                                      
 46 Sibilia, Joey V           14 Wooster-LE           2:24.08    2:26.21  
     1:10.20  2:26.21                                                      
 -- Hammond, Wesley J         14 Buckeye Swimming-OH  1:30.28         DQ  
 -- Johnson, Alec B           13 CWW-LE               1:21.30         DQ  
 
Event 55  Women 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coronel, Anna C           15 SWIM-LE              1:10.20    1:12.90   10  
       35.19  1:12.90                                                      
  2 McNichols, Macie O        16 SWIM-LE              1:10.16    1:13.07    9  
       35.04  1:13.07                                                      
  3 Coy, Maria L              16 Marlins-LE           1:13.41    1:14.40    8  
       36.25  1:14.40                                                      
  4 Jaite, Megan E            15 LSSC-LE              1:11.33    1:15.57    7  
       36.74  1:15.57                                                      
  5 Sibilia, Gabrielle M      16 Wooster-LE           1:11.96    1:17.00    6  
       36.80  1:17.00                                                      
  6 Grove, Chloe S            15 UN-LE                1:19.63    1:17.43    5  
       36.86  1:17.43                                                      
  7 Rosiak, Haley E           16 USWIM-LE             1:14.03    1:18.58    4  
       37.43  1:18.58                                                      
  8 Boni, Kirstin N           15 USC-LE               1:21.28    1:19.24    3  
       38.67  1:19.24                                                      
  9 Steyer, Taylor A          15 Piranhas-LE          1:18.98    1:19.77    2  
       38.94  1:19.77                                                      
 10 Schimpf, Maddi J          15 SWIM-LE                   NT    1:19.96    1  
       37.65  1:19.96                                                      
 11 Shvorob, Cheyenne K       16 Marlins-LE                NT    1:20.06  
       38.87  1:20.06                                                      
 12 Maurer, Brooklyn          15 UN-LE                1:23.91    1:20.29  
       37.26  1:20.29                                                      
 13 Cheng, Kathleen           16 STRS-LE                   NT    1:20.36  
       38.64  1:20.36                                                      
 14 Stine, McKenzie R         16 Piranhas-LE          1:16.21    1:21.30  
       38.55  1:21.30                                                      
 15 Bonezzi, Jessica A        15 Firestone-LE         1:16.77    1:21.34  
       39.58  1:21.34                                                      
 16 Dostall, Mikayla N        16 Hudson Heat-LE       1:08.19    1:21.68  
       37.87  1:21.68                                                      
 17 Geyer, Samantha J         16 CWW-LE               1:23.20    1:22.20  
       40.91  1:22.20                                                      
 18 Grady, Julia R            16 SWIM-LE              1:20.00    1:22.62  
       40.54  1:22.62                                                      
 19 Rohweder, Natalie E       15 Tiger Sharks-LE      1:19.77    1:22.93  
       40.88  1:22.93                                                      
 20 Amstutz, Allyson N        16 UFAST-LE             1:23.71    1:23.34  
       40.21  1:23.34                                                      
 21 Poblete, Alex             16 NEON-LE              1:20.02    1:24.09  
       39.27  1:24.09                                                      
 22 Balser, Hope E            15 LSSC-LE              1:21.18    1:24.30  
       40.12  1:24.30                                                      
 23 Faulkner, Lexi M          15 USC-LE               1:26.17    1:25.01  
       40.62  1:25.01                                                      
 24 Rodriguez, Brianna M      16 SWIM-LE              1:32.39    1:25.85  
       40.48  1:25.85                                                      
 25 Guilfoyle, Maggie A       15 LSSC-LE              1:20.57    1:27.59  
       42.71  1:27.59                                                      
 26 Donovan, Katie A          15 Hudson Heat-LE       1:18.48    1:27.71  
       41.69  1:27.71                                                      
 27 Gentry, Mareena C         16 SWIM-LE              1:34.79    1:27.86  
       41.46  1:27.86                                                      
 28 Jones, Noelle E           16 Buckeye Swimming-OH  1:29.94    1:28.16  
       42.77  1:28.16                                                      
 29 Parris, Zoe M             15 LSSC-LE              1:31.18    1:28.37  
       43.56  1:28.37                                                      
 30 Lee, Carolyn M            16 CWW-LE               1:27.32    1:30.09  
       42.94  1:30.09                                                      
 31 Bryner, Abby C            15 NEON-LE              1:43.05    1:30.23  
       43.51  1:30.23                                                      
 32 Kopycinski, Morgan H      16 NEON-LE                   NT    1:30.28  
       44.88  1:30.28                                                      
 33 Dougherty, Rose S         16 SWIM-LE                   NT    1:30.74  
       43.43  1:30.74                                                      
 34 Sara, Lauren M            15 NEON-LE                   NT    1:30.82  
       43.76  1:30.82                                                      
 35 Krencisz, Alexandrea K    16 Hudson Heat-LE       1:30.97    1:32.13  
       45.18  1:32.13                                                      
 36 Wohlfeil, Taylor L        15 Lakewood-LE          1:24.83    1:33.64  
       46.29  1:33.64                                                      
 37 Wiley, Haley              16 UN-LE                1:34.75    1:34.30  
       45.50  1:34.30                                                      
 38 Hoke, Colleen M           16 Lakewood-LE          1:26.55    1:35.36  
       46.56  1:35.36                                                      
 39 Collier, Brittany R       15 Wooster-LE           1:32.20    1:35.60  
       45.42  1:35.60                                                      
 40 Brown, Alex B             15 FCYM-LE                   NT    1:36.63  
       46.65  1:36.63                                                      
 41 Ward, Katherine A         15 Wooster-LE           1:30.97    1:37.65  
       46.09  1:37.65                                                      
 42 McHugh, Kate M            15 Lakewood-LE          1:29.08    1:37.89  
       47.94  1:37.89                                                      
 43 Flinn-Johnson, Bree A     15 Wooster-LE           1:34.47    1:42.17  
       47.45  1:42.17                                                      
 -- Klug, Natalie R           16 USC-LE               1:18.21         DQ  
 -- Douglass, Franci K        15 SHSH-LE              1:38.92         DQ  
 
Event 56  Men 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ostrowski, Carter S       15 SWIM-LE              1:04.08    1:08.01   10  
       33.07  1:08.01                                                      
  2 Nason, David H            15 UN-WV                1:09.10    1:08.61    9  
       33.40  1:08.61                                                      
  3 Mulvin, Sean P            16 VSC-LE               1:11.83    1:11.63    8  
       35.49  1:11.63                                                      
  4 Braumbaugh, Jake H        15 CWW-LE               1:12.56    1:12.45    7  
       34.90  1:12.45                                                      
  5 Martin, Matt A            15 SWIM-LE              1:17.14    1:13.46    6  
       35.97  1:13.46                                                      
  6 Burgett, Dave J           15 LSSC-LE              1:07.85    1:13.53    5  
       35.13  1:13.53                                                      
  7 Ineson, j M               16 VSC-LE               1:12.00    1:13.74    4  
       35.44  1:13.74                                                      
  8 Pecze, Smash D            15 LSSC-LE              1:08.26    1:14.14    3  
       36.36  1:14.14                                                      
  9 Klebowski, Ray J          16 SWIM-LE              1:14.14    1:15.60    2  
       36.25  1:15.60                                                      
 10 Sauerland, Ted M          15 SHSH-LE              1:10.81    1:16.01    1  
       36.08  1:16.01                                                      
 11 LaMonica, Eammon G        15 STRS-LE              1:14.45    1:16.13  
       36.28  1:16.13                                                      
 12 Heropoulos, Johnny A      16 Firestone-LE         1:13.51    1:16.24  
       36.96  1:16.24                                                      
 13 Brighter, Grant M         16 SWIM-LE              1:20.89    1:16.98  
       35.98  1:16.98                                                      
 14 Cannon, Jay T             16 SHSH-LE              1:16.08    1:17.22  
       38.72  1:17.22                                                      
 15 Bloch, Emilio O           15 CWW-LE               1:14.13    1:17.29  
       36.81  1:17.29                                                      
 16 Deuch, Nick C             15 SWIM-LE              1:29.51    1:17.30  
       37.19  1:17.30                                                      
 17 Shew, Franklion D         15 Tiger Sharks-LE      1:12.46    1:17.48  
       39.66  1:17.48                                                      
 18 Pacak, Tom T              16 USC-LE               1:11.04    1:17.60  
       37.08  1:17.60                                                      
 19 Engles, Matthew R         15 Firestone-LE         1:26.79    1:17.63  
       37.90  1:17.63                                                      
 20 Friedler, Josh E          15 Hudson Heat-LE       1:13.22    1:18.39  
       38.62  1:18.39                                                      
 21 Kundrat, Nicholas A       16 NEON-LE                   NT    1:20.26  
       39.35  1:20.26                                                      
 22 Macmillan, Kyle J         15 Lakewood-LE          1:13.65    1:20.48  
       38.74  1:20.48                                                      
 23 Dunphy, Sean P            15 SWIM-LE                   NT    1:20.93  
       37.77  1:20.93                                                      
 24 McCaffrey, Kevin A        15 FCYM-LE              1:18.70    1:20.94  
       39.33  1:20.94                                                      
 25 Sheehan, Spencer D        15 LSSC-LE              1:20.55    1:21.16  
       39.65  1:21.16                                                      
 26 Murray, Keegan D          16 VSC-LE                    NT    1:24.44  
       40.68  1:24.44                                                      
 27 Johnson, Ryan R           15 UN-LE                1:23.06    1:26.46  
       40.19  1:26.46                                                      
 28 Charbonneau, C.J. J       15 SWIM-LE                   NT    1:26.56  
       40.73  1:26.56                                                      
 29 Suggs, Grady S            15 Wooster-LE                NT    1:28.27  
       41.16  1:28.27                                                      
 30 McNichols, Tyler J        15 Lakewood-LE          1:19.39    1:30.13  
       42.96  1:30.13                                                      
 31 Titus, Colby              16 UN-LE                1:26.91    1:30.37  
       41.55  1:30.37                                                      
 32 Cochran, Aaron S          15 Wooster-LE           1:25.86    1:30.40  
       42.04  1:30.40                                                      
 33 Velasquez, Peter L        16 FCYM-LE              1:29.45    1:33.39  
       46.10  1:33.39                                                      
 34 Mast, Graham E            16 VSC-LE                    NT    1:41.04  
       45.28  1:41.04                                                      
 -- Fowler, Gary S            16 Wooster-LE           1:36.83         DQ  
 -- Pacak, John D             15 USC-LE                    NT         NS  
 
Event 57  Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Auckley, Elizabeth D      17 USWIM-LE             1:05.95    1:11.27   10  
       34.04  1:11.27                                                      
  2 Meek, Cheyenne C          17 USWIM-LE             1:11.02    1:11.90    9  
       34.30  1:11.90                                                      
  3 Norehad, Jennifer A       18 LSSC-LE              1:08.46    1:15.52    8  
       36.33  1:15.52                                                      
  4 Lisy, Sam M               17 Marlins-LE           1:13.16    1:15.75    7  
       36.71  1:15.75                                                      
  5 Jin, Jessica L            16 STRS-LE                   NT    1:16.45    6  
       37.23  1:16.45                                                      
  6 Puthoff, Brittany A       17 Delaware-OH          1:16.23    1:16.81    5  
       36.81  1:16.81                                                      
  7 Gyurke, Steph A           20 VSC-LE               1:14.02    1:18.03    4  
       38.47  1:18.03                                                      
  8 Pasadryn, Felicia L       11 SWIM-LE                   NT    1:18.09    3  
       37.94  1:18.09                                                      
  9 Malone, Chelsea E         20 PS-LE                1:08.03    1:18.31    2  
       38.03  1:18.31                                                      
 10 Dean, Carly A             19 PS-LE                1:12.95    1:19.04    1  
       37.47  1:19.04                                                      
 11 Stacho, Bree M            17 MRST-LE              1:18.47    1:22.56  
       40.20  1:22.56                                                      
 12 Fogel, Rach A             17 Marlins-LE           1:21.49    1:25.98  
       40.60  1:25.98                                                      
 13 Burch, Tiara J            18 CCS-LE               1:33.61    1:34.22  
       45.28  1:34.22                                                      
 14 Hahn, Marissa S           17 NEON-LE              1:37.53    1:36.95  
       47.71  1:36.95                                                      
 15 Hetrick, Taylor B         20 USC-LE               1:49.94    1:54.76  
       56.78  1:54.76                                                      
 -- Cuppett, Sarah M          17 MRST-LE              1:18.77         NS  
 
Event 58  Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Belanger, Mark R          18 Firestone-LE           59.85    1:02.24   10  
       30.53  1:02.24                                                      
  2 Appleby, Andrew J         18 Tiger Sharks-LE        54.74    1:02.83    9  
       29.90  1:02.83                                                      
  3 Dauch, Gabe A             17 VSC-LE               1:11.00    1:09.14    8  
       32.94  1:09.14                                                      
  4 Charbonneau, Ryan L       17 SWIM-LE              1:10.02    1:09.23    7  
       33.12  1:09.23                                                      
  5 Nee, Jack *               18 USC-LE               1:02.67    1:09.61    6  
       33.24  1:09.61                                                      
  6 Pech, Matt J              18 Firestone-LE         1:06.61    1:10.64    5  
       34.21  1:10.64                                                      
  7 Sara, Ryan J              17 NEON-LE              1:10.02    1:10.82    4  
       34.10  1:10.82                                                      
  8 Graham, iv, BJ B          17 Firestone-LE              NT    1:10.99    3  
  9 Hong, Marcus J            14 LSSC-LE              1:07.11    1:11.50    2  
       34.70  1:11.50                                                      
 10 Wang, Joshua X            17 USC-LE               1:02.37    1:11.52    1  
       33.73  1:11.52                                                      
 11 Nason, Jacob A            18 UN-WV                1:05.26    1:11.91  
       34.70  1:11.91                                                      
 12 Adams, Jared M            17 Hudson Heat-LE       1:06.83    1:13.19  
       34.71  1:13.19                                                      
 13 Lanson, Logan j           18 Firestone-LE         1:08.20    1:13.22  
       35.63  1:13.22                                                      
 14 Ray, Joey R               17 PS-LE                1:09.76    1:13.57  
       36.05  1:13.57                                                      
 15 Poblete, Miguel T         17 NEON-LE              1:11.49    1:15.04  
       35.54  1:15.04                                                      
 16 Armour, John W            17 NEON-LE              1:21.65    1:16.76  
       37.39  1:16.76                                                      
 17 Sarver, Kyle W            17 NEON-LE              1:17.21    1:18.03  
       38.30  1:18.03                                                      
 18 Bloch, Manuel B           17 CWW-LE               1:12.04    1:18.46  
       37.36  1:18.46                                                      
 19 Chi, Jeffrey T            12 Firestone-LE         1:20.43    1:19.45  
       38.40  1:19.45                                                      
 20 O'Grady, Michael X        18 LSSC-LE                   NT    1:20.12  
       39.29  1:20.12                                                      
 21 Pecze, Gabe A             17 LSSC-LE              1:19.37    1:21.58  
       39.64  1:21.58                                                      
 22 Tennent, Chad E           17 Wooster-LE           1:24.99    1:24.46  
       38.19  1:24.46                                                      
 23 Tuckerman, Caleb S        11 Hudson Heat-LE       1:25.36    1:29.09  
       42.36  1:29.09                                                      
 24 Wolens, Drew M            17 Hudson Heat-LE       1:34.14    1:39.33  
 25 Iler, Justin R            11 Spire Lesd-LE        1:30.50    1:41.90  
       48.64  1:41.90                                                      
 26 Schmidt, Caleb J          17 Wooster-LE           1:32.95    1:45.31  
       49.97  1:45.31                                                      
 27 Greytak, JJ J             11 MRST-LE              2:04.23    2:30.85  
     1:11.14  2:30.85                                                      
 -- Johnson, James S          17 SHSH-LE              1:21.59         DQ  
 
Event 59  Girls 13-14 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
 Sponsor: Linda & Larry Smucker
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      2:25.34    2:21.90   20  
     1) Guilfoyle, Ellie R 13           2) Smith, Libby G 14              
     3) Hauck, Catherine G 13           4) Stark, Rachel A 14             
              1:17.32  2:21.90                                             
  2 SwimStrong-LE  'A'                                2:14.22    2:21.96   18  
     1) Eyssen, Nikki K 14              2) Ogrean, Hannah M 13            
     3) Newbould, Julia A 13            4) Jones, Shaunna L 14            
              1:19.85  2:21.96                                             
  3 SwimStrong-LE  'B'                                2:29.47    2:33.58   16  
     1) Pasadyn, Cassandra L 13         2) Farmer, Morgan R 13            
     3) Jones, Bri T 13                 4) Martin, Dolores J 13           
              1:23.34  2:33.58                                             
  4 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:19.52    2:33.85   14  
     1) Kim, Min-Kyung 13               2) Davis, Sophia K 14             
     3) Bonezzi, Elise M 13             4) Tieche, Leah M 14              
              1:19.95  2:33.85                                             
  5 Lakewood Rangers Swim Team-LE  'A'                2:08.07    2:38.84   12  
     1) Beauchesne, Abigail R 14        2) Neff, Julia M 13               
     3) McHugh, Maggie E 13             4) Pophal, Julia C 14             
              1:25.56  2:38.84                                             
  6 North East Ohio Nemesis-LE  'A'                   2:37.37    2:45.99   10  
     1) Greller, Claire H 14            2) Petro, Nikki A 13              
     3) Thomas, Alyssa T 14             4) Hangauer, Madison R 13         
              1:32.47  2:45.99                                             
 
Event 60  Boys 13-14 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimStrong-LE  'A'                                2:24.16    2:21.81   20  
     1) Reimer, Jaret W 14              2) Krusinski, Jack W 13           
     3) Madej, David D 13               4) Deuch, Brandon K 13            
              1:18.57  2:21.81                                             
  2 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:37.32    2:31.58   18  
     1) Rooney, Edward P 14             2) Cornelius, Nathaniel S 14      
     3) Foster, Tyler M 13              4) Cochran, Andrew C 13           
              1:20.15  2:31.58                                             
 -- Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      2:31.26         DQ  
     1) Hong, Marcus J 14               2) Linville, Elijah T 13          
     3) Brooks, Benjamin V 14           4) Phillips, Greg P 14            
 
Event 61  Girls 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimStrong-LE  'A'                                2:06.63    2:12.42   20  
     1) Coronel, Anna C 15              2) Washko, Molly M 17             
     3) Pederson, Megan E 14            4) McNichols, Macie O 16          
              1:11.38  2:12.42                                             
  2 Vacationland Swim Club-LE  'A'                    2:21.42    2:20.17   18  
     1) Gyurke, Steph A 20              2) Vargo, Taylor K 18             
     3) Vargo, Kerrigan C 16            4) Gyurke, Margaret O 14          
              1:16.50  2:20.17                                             
  3 Firestone Akron Swim Team-LE  'A'                      NT    2:20.21   16  
     1) Myers, Madison H 16             2) Whitman, Madison L 15          
     3) Bonezzi, Jessica A 15           4) Long, mackenzie j 13           
              1:13.40  2:20.21                                             
  4 SwimStrong-LE  'B'                                2:14.90    2:22.13   14  
     1) Pasadyn, Cassandra L 13         2) Barrus, Jenna N 18             
     3) Kahn, Emily A 13                4) Grady, Julia R 16              
              1:17.77  2:22.13                                             
  5 Delaware OH  Race Club Aquatic-OH  'A'            2:14.34    2:24.74   12  
     1) Puthoff, Brittany A 17          2) Curtin, Samantha M 16          
     3) Ward, Bethany J 16              4) Glesenkamp, Brooke K 14        
              1:19.33  2:24.74                                             
  6 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      2:08.27    2:24.85   10  
     1) Norehad, Jennifer A 18          2) Burgess, Amanda C 14           
     3) Jaite, Megan E 15               4) Guilfoyle, Maggie A 15         
              1:19.53  2:24.85                                             
  7 Lakewood Rangers Swim Team-LE  'A'                1:51.55    2:25.17    8  
     1) Hutchinson, Ellen P 17          2) Zanowick-Marr, Alexandra L 16  
     3) Virzi, Angelica M 14            4) Hoke, Colleen M 16             
              1:17.15  2:25.17                                             
  8 SwimStrong-LE  'C'                                     NT    2:28.21    6  
     1) Schimpf, Maddi J 15             2) Zhang, Ashley X 15             
     3) Rodriguez, Brianna M 16         4) Gentry, Mareena C 16           
              1:20.55  2:28.21                                             
  9 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:21.03    2:31.01    4  
     1) Sibilia, Gabrielle M 16         2) Flinn-Johnson, Bree A 15       
     3) Cornelius, Emily K 18           4) Tieche, Anna M 16              
              1:21.59  2:31.01                                             
 10 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'            2:32.33    2:31.62    2  
     1) Kyle, Ana L 15                  2) Rohweder, Natalie E 15         
     3) Dial, Abby M 15                 4) Fuller, Julia M 14             
              1:19.21  2:31.62                                             
 11 Perry Aquatic Club-LE  'A'                        2:28.05    2:31.75  
     1) Zuniga, Katie R 16              2) Perretta, Carlie E 16          
     3) Henninge, Kaitlynn E 13         4) Perretta, Kasie L 14           
              1:21.72  2:31.75                                             
 12 North East Ohio Nemesis-LE  'A'                   2:27.80    2:34.18  
     1) Poblete, Alex 16                2) Greller, Claire H 14           
     3) Thomas, Alyssa T 14             4) Sara, Lauren M 15              
              1:24.28  2:34.18                                             
 13 Lake Shore Swim Club-LE  'B'                      2:35.59    2:38.80  
     1) Monroe, Grace E 13              2) Balser, Hope E 15              
     3) Dunne, Theresa A 17             4) Parris, Zoe M 15               
              1:25.83  2:38.80                                             
 14 Copley Water Warriors-LE  'A'                          NT    2:41.87  
     1) Toolis, Amanda A 14             2) Lee, Carolyn M 16              
     3) McCord, Sarah J 14              4) Geyer, Samantha J 16           
              1:27.29  2:41.87                                             
 15 Hudson Explorer Aquatic Team-LE  'A'              2:23.94    2:45.76  
     1) McGreer, Amanda K 13            2) McGreer, Allie K 16            
     3) Patz, Lexee T 13                4) Krencisz, Alexandrea K 16      
              1:30.59  2:45.76                                             
 16 North East Ohio Nemesis-LE  'B'                        NT    2:47.43  
     1) Bryner, Abby C 15               2) Petro, Nikki A 13              
     3) Hahn, Marissa S 17              4) Kopycinski, Morgan H 16        
              1:31.44  2:47.43                                             
 17 Perry Aquatic Club-LE  'B'                             NT    2:56.23  
     1) Henninge, Makayla A 11          2) Finley, Olivia J 12            
     3) Mann, Veronica A 13             4) Ferrell, Lauren m 14           
              1:42.60  2:56.23                                             
 
Event 62  Boys 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Firestone Akron Swim Team-LE  'A'                      NT    2:04.04   20  
     1) Belanger, Mark R 18             2) Engles, Matthew R 15           
     3) Graham, iv, BJ B 17             4) Pech, Matt J 18                
              1:06.78  2:04.04                                             
  2 SwimStrong-LE  'A'                                1:45.66    2:04.79   18  
     1) Ostrowski, Carter S 15          2) Krusinski, Mark D 15           
     3) Arslanian, D.J. J 15            4) Charbonneau, Ryan L 17         
              1:08.45  2:04.79                                             
  3 Vacationland Swim Club-LE  'A'                    2:18.36    2:05.89   16  
     1) Dauch, Gabe A 17                2) Dudenhoefer, Nick E 17         
     3) Ineson, j M 16                  4) Mulvin, Sean P 16              
              1:08.15  2:05.89                                             
  4 North East Ohio Nemesis-LE  'A'                   2:10.04    2:07.33   14  
     1) Sara, Ryan J 17                 2) Kundrat, Nicholas A 16         
     3) Poblete, Miguel T 17            4) Armour, John W 17              
              1:05.93  2:07.33                                             
  5 Firestone Akron Swim Team-LE  'B'                      NT    2:14.67   12  
     1) Ison, Joshua Nathaniel B 13     2) Heropoulos, Johnny A 16        
     3) Darwish, Sam E 15               4) Lanson, Logan j 18             
              1:14.00  2:14.67                                             
  6 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      2:07.73    2:15.83   10  
     1) Pecze, Smash D 15               2) Ryan, Will J 18                
     3) Burgett, Dave J 15              4) Pecze, Gabe A 17               
              1:10.67  2:15.83                                             
  7 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'            2:00.27    2:16.26    8  
     1) Appleby, Andrew J 18            2) Shew, Franklion D 15           
     3) Kurlich, Richie A 13            4) Kurlich, Andrew F 13           
              1:09.25  2:16.26                                             
  8 Copley Water Warriors-LE  'A'                          NT    2:17.51    6  
     1) Braumbaugh, Jake H 15           2) Johnson, Alec B 13             
     3) Bloch, Emilio O 15              4) Bloch, Manuel B 17             
              1:15.23  2:17.51                                             
  9 SwimStrong-LE  'B'                                2:20.05    2:18.16    4  
     1) Klebowski, Ray J 16             2) Deuch, Nick C 15               
     3) Martin, Matt A 15               4) Dunphy, Sean P 15              
              1:15.75  2:18.16                                             
 10 Vacationland Swim Club-LE  'B'                    2:25.00    2:20.17    2  
     1) Babson, Nicholas J 14           2) Gyurke, Evan N 13              
     3) Kaatz, Jimmy E 15               4) Murray, Keegan D 16            
              1:16.97  2:20.17                                             
 11 SwimStrong-LE  'C'                                     NT    2:24.86  
     1) Charbonneau, C.J. J 15          2) Frajter, Kenny N 16            
     3) Brighter, Grant M 16            4) Laneve, Mattew R 13            
              1:18.44  2:24.86                                             
 12 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:10.55    2:25.41  
     1) Tennent, Chad E 17              2) Cochran, Aaron S 15            
     3) Suggs, Grady S 15               4) Schmidt, Caleb J 17            
              1:16.98  2:25.41                                             
 13 North East Ohio Nemesis-LE  'B'                        NT    2:33.15  
     1) Lenart, Bob A 13                2) Walter, Hayden G 13            
     3) Sarver, Kyle W 17               4) Parker, Will A 16              
              1:22.51  2:33.15                                             
 14 Hudson Explorer Aquatic Team-LE  'A'              2:19.27    2:35.89  
     1) Robertson, Tanner J 14          2) Adams, Jared M 17              
     3) Friedler, Josh E 15             4) Wolens, Drew M 17              
              1:22.95  2:35.89                                             
 
Event 63  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Alexa R          10 SWIM-LE              1:24.24    1:24.53   10  
       41.49  1:24.53                                                      
  2 Gilson, Ella M            10 MRST-LE              1:23.52    1:24.67    9  
       41.10  1:24.67                                                      
  3 Stump, Jordan O           10 UFAST-LE                  NT    1:31.41    8  
       45.09  1:31.41                                                      
  4 Cannon, Caroline M        10 SHSH-LE              1:28.96    1:32.08    7  
       45.07  1:32.08                                                      
  5 Presley, Emily R          10 NEON-LE              1:31.32    1:33.04    6  
       44.49  1:33.04                                                      
  6 Moorhouse, Avery          10 CAJ                  1:36.55    1:34.96    5  
       46.63  1:34.96                                                      
  7 Melzer, Jami I            10 RYD-LE               1:37.20    1:36.14    4  
       46.98  1:36.14                                                      
  8 Truelsch, Jordan L         9 SWIM-LE              1:38.98    1:36.17    3  
       48.51  1:36.17                                                      
  9 DiLullo, Gina M           10 Tiger Sharks-LE      1:32.41    1:37.89    2  
       46.95  1:37.89                                                      
 10 Pisano, Olivia C           9 Hudson Heat-LE       1:35.52    1:37.91    1  
       46.54  1:37.91                                                      
 11 Schwartz, Lily D          10 VSC-LE               1:45.00    1:39.74  
       49.30  1:39.74                                                      
 12 Khan, Asma N               8 RYD-LE                    NT    1:41.71  
       52.04  1:41.71                                                      
 13 Potvin, Anna              10 WD                   1:43.94    1:43.42  
       49.31  1:43.42                                                      
 14 Osoteo, Grace A           10 FCYM-LE              1:45.26    1:44.22  
       50.33  1:44.22                                                      
 15 Lewis, Ania V              9 STRS-LE              1:46.12    1:47.08  
       51.38  1:47.08                                                      
 16 Russell, Maeve C           9 STRS-LE              1:44.91    1:48.42  
       50.52  1:48.42                                                      
 17 Chelf, Gracie A            9 Wooster-LE                NT    1:49.66  
       54.71  1:49.66                                                      
 18 Lewton, Anna C            10 MRST-LE                   NT    1:49.86  
       52.35  1:49.86                                                      
 19 Marquart, Marie-Ange D    10 Hudson Heat-LE       1:53.70    1:56.33  
       52.40  1:56.33                                                      
 20 Murlin, Elizabeth S        7 Spire Lesd-LE        1:51.81    2:02.25  
       59.51  2:02.25                                                      
 21 Murlin, Darby S            7 Spire Lesd-LE        1:55.07    2:03.95  
     1:02.05  2:03.95                                                      
 22 Chylla, Mallory P         10 B3-LE                2:21.10    2:15.29  
     1:05.82  2:15.29                                                      
 23 Port, Amelia G            10 B3-LE                2:30.54    2:18.37  
     1:08.63  2:18.37                                                      
 24 Golem, Ava I               8 B3-LE                2:38.12    2:20.22  
     1:03.21  2:20.22                                                      
 25 Grey, Lane F               9 B3-LE                2:21.81    2:25.01  
     1:08.17  2:25.01                                                      
 26 Argalious, Sandra M        7 Westside Waves-LE         NT    2:29.02  
     1:08.23  2:29.02                                                      
 27 Effron, Mia K              7 B3-LE                2:27.14    2:32.30  
     1:09.90  2:32.30                                                      
 28 Johnson, Lucy C            8 B3-LE                2:47.53    2:41.45  
     1:23.17  2:41.45                                                      
 29 Gamaleldin, Layla H        7 Westside Waves-LE         NT    2:48.62  
     1:20.80  2:48.62                                                      
 30 Gamaleldin, Amina H        7 Westside Waves-LE         NT    2:51.24  
     1:26.08  2:51.24                                                      
 31 Rodriguez, Ahtziri *       7 Westside Waves-LE    2:49.86    2:52.05  
     1:20.76  2:52.05                                                      
 -- Lis, Megan R              10 RYD-LE               1:42.65         DQ  
 -- Crouch, Alexa G           10 FCYM-LE              1:48.25         DQ  
 
Event 64  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toothman, Zach J          10 RYD-LE               1:23.91    1:24.65   10  
       41.75  1:24.65                                                      
  2 Gyurke, Dan L             10 VSC-LE               1:35.00    1:27.28    9  
       41.57  1:27.28                                                      
  3 Kavalec, Jacob A          10 RYD-LE               1:27.47    1:28.46    8  
       42.69  1:28.46                                                      
  4 Hong, Tyler J             10 LSSC-LE              1:27.47    1:32.99    7  
       45.04  1:32.99                                                      
  5 Singler, Collin D         10 VSC-LE               1:40.00    1:38.29    6  
       46.02  1:38.29                                                      
  6 Parris, Luke B            10 SWIM-LE              1:35.70    1:38.32    5  
       45.48  1:38.32                                                      
  7 Holmes, Tanner D          10 MW-LE                1:35.38    1:39.63    4  
       47.44  1:39.63                                                      
  8 Arslanian, Andrew G       10 SWIM-LE              1:41.93    1:40.03    3  
       46.78  1:40.03                                                      
  9 Stump, Zachary M           9 DCST-OH              1:40.08    1:40.50    2  
       47.03  1:40.50                                                      
 10 Florio, Aidan C            9 RYD-LE               1:40.68    1:41.16    1  
       49.15  1:41.16                                                      
 11 Argalious, Daniel Y        9 Westside Waves-LE    1:41.67    1:42.72  
       50.47  1:42.72                                                      
 12 Franklin, Michael R        9 VSC-LE               1:43.59    1:42.94  
       50.05  1:42.94                                                      
 13 Slife, James M            10 NEON-LE              1:56.02    1:44.24  
       49.93  1:44.24                                                      
 14 Turnbull, Keith J          9 Tiger Sharks-LE      1:44.16    1:45.95  
       52.17  1:45.95                                                      
 15 Gilson, Liam C             8 MRST-LE              2:07.35    1:54.98  
       55.26  1:54.98                                                      
 16 Trenta, Will P            10 Westside Waves-LE    1:58.78    1:58.31  
       56.80  1:58.31                                                      
 17 Gonzalez, Dylan Z         10 FCYM-LE              1:54.62    1:58.64  
       58.85  1:58.64                                                      
 18 Krohn, Connor L            9 FCYM-LE              1:56.07    1:58.71  
       56.56  1:58.71                                                      
 19 Wnek, Bryce C              9 VSC-LE               1:50.00    2:02.74  
     1:00.58  2:02.74                                                      
 20 Gonzalez, Jasef C          8 FCYM-LE              2:18.82    2:06.09  
     1:00.65  2:06.09                                                      
 21 Moorhead, Ethan J          8 CCS-LE                    NT    2:18.59  
     1:04.81  2:18.59                                                      
 22 Marinelli, Pete A          9 MRST-LE                   NT    2:18.62  
     1:03.58  2:18.62                                                      
 23 Lewis, Andrew P            8 STRS-LE              2:09.44    2:18.81  
     1:06.06  2:18.81                                                      
 24 Poggio, Andre E            8 B3-LE                2:21.29    2:22.77  
     1:10.18  2:22.77                                                      
 -- Poggio, Nicolas D         10 SHSH-LE              1:59.59         DQ  
 -- Miles, Ryan T              9 Wooster-LE                NT         NS  
 -- Kavalec, Alex J            8 RYD-LE                    NT         NS  
 -- Ochoa, Alex J              8 Hudson Heat-LE            NT         NS  
 
Event 65  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cappabianca, Giovanna S   12 Tiger Sharks-LE      1:14.24    1:14.01   10  
       36.11  1:14.01                                                      
  2 McFarland, Chris M        12 Hudson Heat-LE       1:12.70    1:15.34    9  
       36.40  1:15.34                                                      
  3 Gomez-Perez, Lia          12 SHSH-LE              1:20.15    1:20.61    8  
       39.46  1:20.61                                                      
  4 Dregalla, Kaye E          12 NEON-LE              1:28.96    1:22.34    7  
       39.78  1:22.34                                                      
  5 Sanchez, Isabelle G       12 ULSSC-LE             1:21.45    1:22.47    6  
       39.59  1:22.47                                                      
  6 Zelis, Hanna M            11 SWIM-LE              1:24.17    1:22.95    5  
       39.82  1:22.95                                                      
  7 Miklos, Natalia A         11 SHSH-LE              1:20.88    1:24.33    4  
       40.16  1:24.33                                                      
  8 Elsner, Annabelle G       11 UB3-LE               1:21.41    1:24.57    3  
       41.39  1:24.57                                                      
  9 Ward, Danielle C          12 Delaware-OH          1:24.27    1:24.66    2  
       41.84  1:24.66                                                      
 10 Kelly, Sydni              12 WD                   1:25.66    1:24.87    1  
       41.19  1:24.87                                                      
 11 Russell, Molly G          11 STRS-LE              1:24.53    1:26.12  
       42.11  1:26.12                                                      
 12 Jones, Charlotte          11 CAJ                  1:25.86    1:26.82  
       41.35  1:26.82                                                      
 13 Hall, Amy                 11 SWIM-LE              1:33.73    1:26.84  
       41.97  1:26.84                                                      
 14 Shackelford, Paige E      11 UCCS-LE                   NT    1:27.50  
       42.73  1:27.50                                                      
 15 Burgess, Katherine I      12 LSSC-LE              1:22.67    1:27.58  
       42.50  1:27.58                                                      
 16 Effron, Trudie D          12 B3-LE                1:27.55    1:28.41  
       41.36  1:28.41                                                      
 17 Switzer, Mya              12 Wooster-LE           1:29.01    1:28.75  
       42.04  1:28.75                                                      
 18 Strub, Adele              12 CAJ                  1:27.90    1:29.58  
       44.47  1:29.58                                                      
 19 Bess, Gabrielle N         12 RYD-LE               1:26.10    1:30.98  
       43.47  1:30.98                                                      
 20 Irwin, Megan I            12 RYD-LE               1:32.52    1:33.05  
       45.46  1:33.05                                                      
 21 McNichols, Riley E        11 Lakewood-LE          1:46.59    1:33.64  
       43.70  1:33.64                                                      
 22 Kelly, Hannah R           12 Delaware-OH          1:34.08    1:34.07  
       44.57  1:34.07                                                      
 23 Mitchell, Mary R          11 B3-LE                1:31.02    1:34.76  
       45.74  1:34.76                                                      
 24 Weber, Rachel E           11 RYD-LE               1:29.83    1:35.06  
       45.84  1:35.06                                                      
 25 Vi, Kyanna                11 CAJ                  1:32.22    1:35.56  
       44.58  1:35.56                                                      
 26 Ashton, Clare             12 CAJ                  1:29.65    1:35.69  
       46.10  1:35.69                                                      
 27 Kehoe, Natalie S          11 NEON-LE                   NT    1:35.85  
       45.55  1:35.85                                                      
 28 Niese, Kaitlyn A          11 SWIM-LE              1:43.95    1:35.98  
       46.40  1:35.98                                                      
 29 Mazzoli, Lydia M          11 STRS-LE              1:32.92    1:36.48  
       45.96  1:36.48                                                      
 30 Brown, Hannah K           12 Lakewood-LE          1:38.17    1:36.69  
       45.64  1:36.69                                                      
 31 El-Hajj, Elyssa           12 STRS-LE                   NT    1:37.80  
       46.86  1:37.80                                                      
 32 Horton, Paige J           12 NEON-LE              1:43.41    1:38.10  
       48.13  1:38.10                                                      
 33 Downing, Caitlin E        12 LSSC-LE              1:36.86    1:38.12  
       46.94  1:38.12                                                      
 34 Shaffer, Mia C            11 MRST-LE              1:41.66    1:41.60  
       49.78  1:41.60                                                      
 35 Eippert, Maddy L          11 B3-LE                1:40.37    1:42.63  
       49.26  1:42.63                                                      
 36 Shaffer, Ava E            11 MRST-LE                   NT    1:43.79  
       49.21  1:43.79                                                      
 37 Ogrean, Riley O           12 SWIM-LE              1:41.00    1:44.43  
       49.02  1:44.43                                                      
 38 Johnson, Julia A          11 B3-LE                1:45.34    1:52.37  
       54.41  1:52.37                                                      
 39 McNichols, Abigail R      12 FCYM-LE              1:56.59    1:53.31  
       53.24  1:53.31                                                      
 40 Perera, Desha M           11 STRS-LE              2:01.19    1:56.69  
       54.34  1:56.69                                                      
 41 Pacheco, Jadalise O       12 NEON-LE                   NT    1:57.96  
       58.43  1:57.96                                                      
 42 Mantenieks, Phoebe L      11 Westside Waves-LE    2:05.41    1:59.11  
       54.57  1:59.11                                                      
 43 Ramser, Krista J          11 FCYM-LE              1:46.96    2:01.34  
       56.96  2:01.34                                                      
 44 Rodriguez, Ani *          11 Westside Waves-LE    2:12.87    2:16.29  
     1:04.54  2:16.29                                                      
 -- Dodson, Madeline A        11 CCS-LE               1:41.71         DQ  
 -- Kelly, Maddy M            11 Westside Waves-LE    1:29.70         DQ  
 -- Moorhouse, Celia          12 CAJ                  1:27.01         NS  
 -- Evans, Amy M              11 MW-LE                1:40.39         NS  
 
Event 66  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chimes, Eric C            12 RYD-LE               1:14.66    1:15.95   10  
       36.63  1:15.95                                                      
  2 Nickerson, Judson         12 WD                   1:16.31    1:18.35    9  
       38.55  1:18.35                                                      
  3 Lantis, Joshua S          12 Wooster-LE           1:31.87    1:20.29    8  
       38.58  1:20.29                                                      
  4 Widenhofer, Eric R        12 RYD-LE               1:15.88    1:21.00    7  
       39.04  1:21.00                                                      
  5 Zhang, William F          12 RYD-LE               1:35.57    1:21.95    6  
       40.85  1:21.95                                                      
  6 Faulkner, Carter H        11 USC-LE               1:22.36    1:24.26    5  
       40.76  1:24.26                                                      
  7 Olsavsky, Austin C        12 MRST-LE              1:30.27    1:27.82    4  
       43.20  1:27.82                                                      
  8 Brown, Kyle W             12 LSSC-LE              1:27.91    1:29.45    3  
       43.54  1:29.45                                                      
  9 Holmes, Justice N         12 MW-LE                1:32.45    1:29.93    2  
       43.02  1:29.93                                                      
 10 Marcie, Cameron R         11 LSSC-LE              1:31.71    1:30.22    1  
       43.78  1:30.22                                                      
 11 Hoffmann, Max C           11 SWIM-LE              1:33.37    1:35.11  
       46.31  1:35.11                                                      
 12 Daly, Joe D               12 USC-LE                    NT    1:35.63  
       45.55  1:35.63                                                      
 13 Wintering, Alex G         12 STRS-LE              1:36.40    1:35.89  
       46.84  1:35.89                                                      
 14 Clark, Charlie K          11 VSC-LE               1:32.97    1:36.54  
       45.71  1:36.54                                                      
 15 Dudley, Sam R             12 MRST-LE              1:31.28    1:38.50  
       46.14  1:38.50                                                      
 16 Murlin, Charlie P         11 Spire Lesd-LE        1:25.96    1:39.35  
       47.29  1:39.35                                                      
 17 Dail, Hunter M            12 VSC-LE               1:42.27    1:40.79  
       46.37  1:40.79                                                      
 18 Whitehead, Michael J      12 SWIM-LE                   NT    1:41.20  
       48.38  1:41.20                                                      
 19 Gantzer, Matthew S        12 LSSC-LE              1:41.69    1:41.86  
       49.57  1:41.86                                                      
 20 Leon, Brandon J           12 SWIM-LE              2:08.93    1:59.90  
       56.91  1:59.90                                                      
 21 McNeill, Connor T         12 LSSC-LE              2:08.48    2:00.47  
       57.51  2:00.47                                                      
 22 Schell, Max X             12 Westside Waves-LE    2:04.71    2:17.41  
     1:03.42  2:17.41                                                      
 -- Russell, Charlie a        11 Westside Waves-LE    2:02.15         DQ  
 -- Schaeffer, Matthew M      12 VSC-LE               1:34.19         NS  
 
Event 67  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Alexa R          10 SWIM-LE              3:28.64    3:07.69   10  
       42.95  1:29.17  2:25.71  3:07.69                                    
  2 Stump, Jordan O           10 UFAST-LE                  NT    3:09.48    9  
       42.24  1:31.97  2:26.00  3:09.48                                    
  3 Mayberry, Ryley R         10 SWIM-LE                   NT    3:12.72    8  
       42.60  1:31.60  2:31.79  3:12.72                                    
  4 Gilson, Ella M            10 MRST-LE              3:06.62    3:12.85    7  
       40.38  1:30.78  2:27.57  3:12.85                                    
  5 Monticone, Valerie M      10 STRS-LE              3:22.13    3:17.88    6  
       43.66  1:37.41  2:33.01  3:17.88                                    
  6 Weeks, Lily G             10 MW-LE                3:18.11    3:22.45    5  
       45.69  1:40.52  2:37.08  3:22.45                                    
  7 Hagen, Victoria A         10 SHSH-LE              3:19.99    3:23.81    4  
       48.95  1:41.62  2:42.82  3:23.81                                    
  8 Moorhouse, Avery          10 CAJ                  3:31.84    3:24.94    3  
       45.84  1:42.50  2:40.26  3:24.94                                    
  9 Melzer, Jami I            10 RYD-LE                    NT    3:26.48    2  
       48.93  1:43.37  2:40.59  3:26.48                                    
 10 Presley, Emily R          10 NEON-LE              3:22.01    3:29.14    1  
       49.09  1:39.99  2:41.11  3:29.14                                    
 11 Ryan, Grace M             10 LSSC-LE              3:24.93    3:32.64  
       47.72  1:45.47  2:43.67  3:32.64                                    
 12 Potvin, Anna              10 WD                   3:41.71    3:39.45  
       49.59  1:47.98  2:47.45  3:39.45                                    
 13 Mathews, Abigail E        10 Wooster-LE           4:00.67    3:41.57  
       52.55  1:54.33  2:59.47  3:41.57                                    
 14 Doorley, Ashlyn D          8 STRS-LE                   NT    3:44.43  
       51.80  1:46.93  2:54.95  3:44.43                                    
 15 Hess, Zoe A               10 LSSC-LE              3:53.06    3:45.10  
       45.63  1:43.61  2:55.03  3:45.10                                    
 16 Schwartz, Lily D          10 VSC-LE               3:40.00    3:49.79  
       56.98  1:54.50  2:56.41  3:49.79                                    
 17 Grespin, Maggie S          8 VSC-LE               4:16.21    3:53.93  
       47.76  1:48.35  2:57.72  3:53.93                                    
 18 Russell, Maeve C           9 STRS-LE                   NT    4:00.34  
       57.43  1:57.29  3:04.65  4:00.34                                    
 19 Elsner, Josie L            8 UB3-LE               4:22.47    4:05.68  
       51.88  1:56.72  3:05.56  4:05.68                                    
 20 Leibensperger, Kristen M  10 Green-LE                  NT    4:10.12  
       58.80  2:06.92  3:17.51  4:10.12                                    
 21 Murlin, Elizabeth S        7 Spire Lesd-LE        4:04.72    4:15.54  
     1:04.87  2:09.25  3:19.21  4:15.54                                    
 22 Kaufmann, Allison J        8 NEON-LE                   NT    4:23.34  
     1:01.59  2:16.28  3:31.96  4:23.34                                    
 23 Murlin, Darby S            7 Spire Lesd-LE        4:07.21    4:29.93  
     1:04.71  2:09.47  3:29.08  4:29.93                                    
 24 Bautista, Chloe T          8 B3-LE                     NT    5:18.63  
     1:45.36  2:55.73  4:11.41  5:18.63                                    
 -- Dodson, Chelsea O          9 CCS-LE               4:20.72         DQ  
 -- Chylla, Mallory P         10 B3-LE                4:32.76         DQ  
 -- McClaren, Megan I         10 CWW-LE                    NT         NS  
 
Event 68  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toothman, Zach J          10 RYD-LE               3:00.35    2:57.57   10  
       40.96  1:26.39  2:18.94  2:57.57                                    
  2 Franklin, Tyler P         10 VSC-LE               2:54.37    3:00.12    9  
       40.60  1:28.85  2:19.63  3:00.12                                    
  3 Hong, Tyler J             10 LSSC-LE              3:08.68    3:09.70    8  
       40.64  1:32.36  2:30.43  3:09.70                                    
  4 Gyurke, Dan L             10 VSC-LE               3:27.86    3:10.76    7  
       44.71  1:33.57  2:30.23  3:10.76                                    
  5 Stump, Zachary M           9 DCST-OH                   NT    3:32.20    6  
       47.27  1:43.11  2:47.72  3:32.20                                    
  6 Sibilia, Johnny P          9 Wooster-LE                NT    3:36.27    5  
       47.23  1:43.43  2:47.79  3:36.27                                    
  7 Florio, Aidan C            9 RYD-LE               3:27.10    3:41.88    4  
       50.27  1:50.75  2:54.35  3:41.88                                    
  8 Krohn, Connor L            9 FCYM-LE                   NT    4:22.89    3  
     1:01.69  2:06.01  3:25.44  4:22.89                                    
 -- Slife, James M            10 NEON-LE                   NT         DQ  
 -- Robertson, AJ J            8 Hudson Heat-LE       3:51.92         DQ  
 -- Catanzarite, Josh D       10 SWIM-LE              3:33.08         NS  
 -- Elmore, Vince J            9 Spire Lesd-LE        3:37.10         NS  
 
Event 69  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cappabianca, Giovanna S   12 Tiger Sharks-LE      2:31.14    2:37.06   10  
       34.30  1:15.09  1:59.91  2:37.06                                    
  2 McFarland, Alli C         12 MW-LE                2:47.36    2:45.34    9  
       34.93  1:20.63  2:08.78  2:45.34                                    
  3 Voytek, Mara J            12 NEON-LE              2:50.89    2:45.77    8  
       34.65  1:19.32  2:09.26  2:45.77                                    
  4 McFarland, Chris M        12 Hudson Heat-LE       2:42.49    2:49.05    7  
       35.17  1:18.94  2:10.78  2:49.05                                    
  5 Langius, Phoebe M         12 USC-LE               2:47.45    2:49.81    6  
       38.86  1:26.44  2:12.70  2:49.81                                    
  6 Sapochetti, Lauren N      12 Hudson Heat-LE       2:50.99    2:55.59    5  
       39.04  1:25.93  2:14.80  2:55.59                                    
  7 Turchanik, Sarah M        11 RYD-LE               3:05.36    2:57.43    4  
       36.44  1:23.30  2:16.25  2:57.43                                    
  8 Hall, Amy                 11 SWIM-LE              3:00.79    3:00.06    3  
       39.62  1:26.63  2:20.87  3:00.06                                    
  9 Tarbuck, Natalie N        11 RYD-LE               2:59.06    3:00.37    2  
       38.44  1:24.51  2:19.52  3:00.37                                    
 10 Dregalla, Kaye E          12 NEON-LE              3:02.10    3:02.17    1  
       40.29  1:25.72  2:20.66  3:02.17                                    
 11 Pierce, Maddy E           12 Spire Lesd-LE             NT    3:03.37  
       38.34  1:25.45  2:22.81  3:03.37                                    
 12 Davis, Fiona G            12 Wooster-LE                NT    3:03.96  
       38.24  1:29.34  2:18.11  3:03.96                                    
 12 Gomez-Perez, Lia          12 SHSH-LE              3:05.92    3:03.96  
       41.68  1:27.96  2:22.91  3:03.96                                    
 14 Strub, Adele              12 CAJ                  3:10.34    3:05.37  
       40.92  1:28.50  2:24.05  3:05.37                                    
 15 Sanchez, Isabelle G       12 ULSSC-LE             3:07.32    3:05.49  
       41.03  1:29.65  2:26.15  3:05.49                                    
 16 Krantz, Morgan H          12 STRS-LE              3:13.73    3:06.17  
       43.70  1:31.69  2:22.95  3:06.17                                    
 17 Jones, Charlotte          11 CAJ                  3:07.85    3:06.38  
       43.04  1:28.50  2:25.68  3:06.38                                    
 18 McNichols, Riley E        11 Lakewood-LE          3:09.45    3:09.06  
       39.73  1:28.49  2:29.81  3:09.06                                    
 19 Russell, Molly G          11 STRS-LE              3:07.82    3:09.19  
       44.07  1:33.49  2:28.50  3:09.19                                    
 20 Finley, Olivia J          12 Perry Aquatics-LE         NT    3:09.56  
       37.04  1:27.58  2:26.11  3:09.56                                    
 21 Kelly, Sydni              12 WD                   3:05.72    3:09.78  
       41.05  1:28.98  2:26.73  3:09.78                                    
 22 Elsner, Annabelle G       11 UB3-LE               3:01.19    3:10.36  
       44.14  1:30.65  2:28.23  3:10.36                                    
 23 Dyer, Madeline H          11 Firestone-LE         3:08.53    3:10.41  
       39.57  1:30.86  2:26.09  3:10.41                                    
 24 Miller, Holly C           12 Wooster-LE           3:21.29    3:12.09  
       42.33  1:36.34  2:29.80  3:12.09                                    
 25 Irwin, Megan I            12 RYD-LE               3:18.23    3:12.37  
       42.96  1:32.40  2:30.99  3:12.37                                    
 26 Zelis, Hanna M            11 SWIM-LE              3:08.59    3:12.49  
       41.45  1:30.68  2:30.98  3:12.49                                    
 27 Telerico, Mia M           11 STRS-LE              3:11.30    3:13.54  
       40.07  1:34.53  2:30.87  3:13.54                                    
 28 Brinkerhoff, Brittany L   12 Wooster-LE           3:19.96    3:14.33  
       41.60  1:33.71  2:32.02  3:14.33                                    
 29 Hawkins, Abbey            11 WD                   3:17.37    3:15.09  
       43.58  1:32.03  2:32.73  3:15.09                                    
 30 Strawser, Emily L         11 SWIM-LE              3:34.91    3:17.91  
       45.30  1:36.12  2:31.05  3:17.91                                    
 31 Vi, Kyanna                11 CAJ                  3:17.89    3:17.94  
       48.67  1:39.57  2:33.95  3:17.94                                    
 32 Ashton, Clare             12 CAJ                  3:19.55    3:19.29  
       48.47  1:39.72  2:35.04  3:19.29                                    
 33 Keim, Amanda F            11 Lakewood-LE          3:32.02    3:19.38  
       42.93  1:33.74  2:36.28  3:19.38                                    
 34 Brown, Hannah K           12 Lakewood-LE          3:16.18    3:19.95  
       41.42  1:35.21  2:34.37  3:19.95                                    
 35 Mazzoli, Lydia M          11 STRS-LE              3:27.78    3:22.58  
       40.63           2:37.20  3:22.58                                    
 36 Effron, Trudie D          12 B3-LE                3:19.94    3:24.65  
       44.58  1:33.47  2:43.61  3:24.65                                    
 37 El-Hajj, Elyssa           12 STRS-LE                   NT    3:24.78  
       49.12  1:42.07  2:42.11  3:24.78                                    
 38 Weber, Rachel E           11 RYD-LE               3:20.14    3:29.24  
       44.80  1:36.77  2:39.56  3:29.24                                    
 39 Horton, Paige J           12 NEON-LE              3:55.91    3:29.82  
       46.43  1:40.68  2:44.47  3:29.82                                    
 40 Vizmeg, Lorna E           12 Tiger Sharks-LE      3:22.81    3:31.79  
       48.33  1:43.15  2:45.13  3:31.79                                    
 41 Kehoe, Natalie S          11 NEON-LE              3:39.41    3:32.00  
       46.65  1:41.22  2:46.80  3:32.00                                    
 42 Niese, Kaitlyn A          11 SWIM-LE                   NT    3:34.50  
       46.43  1:41.01  2:46.12  3:34.50                                    
 43 Henninge, Makayla A       11 Perry Aquatics-LE         NT    3:39.27  
       49.94  1:49.03  2:50.58  3:39.27                                    
 44 Brooks, Hayden C          11 B3-LE                3:48.79    3:47.17  
       44.56  1:48.21  2:54.99  3:47.17                                    
 45 Eippert, Maddy L          11 B3-LE                3:43.40    3:50.96  
       52.10  1:48.76  3:01.12  3:50.96                                    
 46 Sanchez, Kathryn E        11 ULSSC-LE                  NT    3:55.73  
       53.32  1:52.79  3:03.64  3:55.73                                    
 47 Pacheco, Jadalise O       12 NEON-LE                   NT    3:58.67  
       58.80  1:59.66  3:04.27  3:58.67                                    
 48 Rodriguez, Ani *          11 Westside Waves-LE         NT    4:43.07  
     1:08.30  2:30.03  3:35.64  4:43.07                                    
 -- Martinez, Emma N          12 CCS-LE                    NT         DQ  
 -- Romstadt, Maddie G        11 SWIM-LE                   NT         NS  
 -- McGuan, Clara H           12 Lakewood-LE          3:35.08         NS  
 
Event 70  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grespin, Drew B           12 VSC-LE               2:46.70    2:46.60   10  
       36.40  1:22.95  2:07.49  2:46.60                                    
  2 Chimes, Eric C            12 RYD-LE               2:45.86    2:47.77    9  
       35.83  1:17.47  2:11.11  2:47.77                                    
  3 Norman, Eric E            12 RYD-LE               2:49.00    2:51.38    8  
       36.40  1:19.40  2:13.66  2:51.38                                    
  4 Parianos, Joseph P        12 Tiger Sharks-LE      2:55.77    2:59.66    7  
       37.89  1:26.31  2:20.22  2:59.66                                    
  5 Widenhofer, Eric R        12 RYD-LE               2:54.54    2:59.84    6  
       40.08  1:25.17  2:20.93  2:59.84                                    
  6 Krusinski, Pete T         11 SWIM-LE              2:56.41    3:00.47    5  
       38.06  1:28.92  2:20.31  3:00.47                                    
  7 Faulkner, Carter H        11 USC-LE               2:56.09    3:00.83    4  
       41.14  1:27.20  2:21.88  3:00.83                                    
  8 Ritzmann, Cal A           12 SWIM-LE              2:58.95    3:03.55    3  
       40.29  1:33.01  2:22.88  3:03.55                                    
  9 Browning, Jimmy A         11 SWIM-LE              3:09.93    3:03.64    2  
       41.23  1:29.36  2:25.18  3:03.64                                    
 10 Kondev, George W          12 CCS-LE                    NT    3:05.91    1  
       39.99  1:30.16  2:26.31  3:05.91                                    
 11 Holmes, Justice N         12 MW-LE                3:17.59    3:06.24  
       44.53  1:35.92  2:27.04  3:06.24                                    
 12 Wooley, Jonah S           11 B3-LE                3:16.30    3:09.78  
       42.30  1:33.61  2:29.41  3:09.78                                    
 13 Olsavsky, Austin C        12 MRST-LE              3:15.26    3:09.96  
       46.82  1:37.44  2:33.46  3:09.96                                    
 14 Brown, Kyle W             12 LSSC-LE              3:15.41    3:16.70  
       44.47  1:33.88  2:36.58  3:16.70                                    
 15 Kolasinski, David J       12 MRST-LE              3:12.51    3:16.85  
       42.89  1:36.51  2:34.07  3:16.85                                    
 16 Kinnear, Brian J          12 Hudson Heat-LE       3:29.23    3:20.50  
       45.63  1:37.33  2:34.88  3:20.50                                    
 17 Rohweder, Eric C          11 Tiger Sharks-LE      3:14.66    3:24.17  
       48.29  1:39.73  2:38.84  3:24.17                                    
 18 Gantzer, Matthew S        12 LSSC-LE              3:18.27    3:24.87  
       46.62  1:44.33  2:39.52  3:24.87                                    
 19 McNeill, Alec M           12 LSSC-LE              3:33.39    3:29.34  
       43.72  1:41.24  2:42.10  3:29.34                                    
 20 Krempasky, Josh D         12 SWIM-LE                   NT    3:29.45  
       47.11  1:40.23  2:39.61  3:29.45                                    
 21 Wintering, Alex G         12 STRS-LE              3:32.03    3:30.35  
       49.70  1:41.25  2:47.47  3:30.35                                    
 22 Murlin, Charlie P         11 Spire Lesd-LE        3:11.60    3:33.62  
       50.32  1:42.85  2:44.60  3:33.62                                    
 23 Dail, Hunter M            12 VSC-LE               3:45.00    3:40.45  
       51.70  1:44.91  2:48.10  3:40.45                                    
 -- Clark, Charlie K          11 VSC-LE               3:20.49         DQ  
 -- Schell, Max X             12 Westside Waves-LE         NT         DQ  
 -- Hong, Nicholas T          12 LSSC-LE              3:02.77         NS  
 -- Schaeffer, Matthew M      12 VSC-LE               3:19.17         NS  
 
Event 71  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: Linda & Larry Smucker
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khan, Asma N               8 RYD-LE                 45.66      44.90  
  2 Grespin, Maggie S          8 VSC-LE                 46.36      46.43  
  3 Devorace, Taylor R         7 Lakewood-LE            50.73      48.57  
  4 Elsner, Josie L            8 UB3-LE               1:01.72      53.52  
  5 Kaufmann, Allison J        8 NEON-LE                59.92      55.56  
  6 Murlin, Elizabeth S        7 Spire Lesd-LE          54.71      58.04  
  7 McCoury, Fiona S           8 CCS-LE                 54.39      58.07  
  8 Murlin, Darby S            7 Spire Lesd-LE          57.12      58.77  
  9 Chelf, Gretchen K          7 Wooster-LE                NT    1:04.02  
 10 Presley, Natalie E         7 NEON-LE              1:19.84    1:12.92  
 11 Argalious, Sandra M        7 Westside Waves-LE         NT    1:26.20  
 12 Golem, Ava I               8 B3-LE                1:22.90    1:26.71  
 13 Bautista, Chloe T          8 B3-LE                1:32.56    1:40.92  
 -- Johnson, Lucy C            8 B3-LE                1:29.94         DQ  
 -- Rodriguez, Ahtziri *       7 Westside Waves-LE         NT         DQ  
 
Event 72  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lower, Maxton C            8 MW-LE                  35.44      35.85  
  2 Cappabianca, Vittorio V    8 Tiger Sharks-LE        44.38      45.58  
  3 Robertson, AJ J            8 Hudson Heat-LE         49.28      53.81  
  4 Gilson, Liam C             8 MRST-LE                56.55      57.39  
  5 Lewis, Andrew P            8 STRS-LE                   NT    1:10.28  
 -- Gonzalez, Jasef C          8 FCYM-LE                   NT         DQ  
 -- Wright, Michael J          7 Wooster-LE                NT         DQ  
 -- Perera, Devan M            7 STRS-LE                   NT         DQ  
 
Event 73  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stump, Jordan O           10 UFAST-LE                  NT      36.16   10  
  2 Homoki, Jordyn R          10 SWIM-LE                   NT      37.01    9  
  3 Gilson, Ella M            10 MRST-LE                36.29      37.37    8  
  4 Monticone, Valerie M      10 STRS-LE                41.85      40.21    7  
  5 Weeks, Lily G             10 MW-LE                  40.42      40.88    6  
  6 DiLullo, Gina M           10 Tiger Sharks-LE        42.88      41.94    5  
  7 Crouch, Alexa G           10 FCYM-LE              1:01.33      44.27    4  
  8 Truelsch, Jordan L         9 SWIM-LE                45.24      44.94    3  
  9 Ryan, Grace M             10 LSSC-LE                44.76      46.09    2  
 10 Potvin, Anna              10 WD                     48.45      46.91    1  
 11 Cannon, Caroline M        10 SHSH-LE                42.71      47.60  
 12 Marquart, Marie-Ange D    10 Hudson Heat-LE         51.66      47.91  
 13 Krusinski, Annie K        10 SWIM-LE                59.48      49.09  
 14 Mathews, Abigail E        10 Wooster-LE             47.42      49.46  
 15 Benesh, Brox J             9 MRST-LE              1:00.77      49.84  
 16 Lewis, Ania V              9 STRS-LE                51.79      50.14  
 17 Cochran, Audrey R         10 Wooster-LE             53.51      50.79  
 18 Green, Abbie M            10 Green-LE               49.80      50.97  
 19 Osoteo, Grace A           10 FCYM-LE                53.68      52.24  
 20 Serafinchon, Emily R       9 Wooster-LE             58.57      54.15  
 21 Russell, Maeve C           9 STRS-LE                52.83      55.60  
 22 Chelf, Emma M              9 Wooster-LE                NT      59.21  
 23 Dodson, Chelsea O          9 CCS-LE                 56.78      59.77  
 24 Wright, Jordan A           9 Wooster-LE                NT    1:00.96  
 -- Grey, Lane F               9 B3-LE                1:13.55         DQ  
 -- Port, Amelia G            10 B3-LE                1:14.36         DQ  
 -- Wallace, Alexa R          10 SWIM-LE                38.83         DQ  
 -- Pisano, Olivia C           9 Hudson Heat-LE         45.20         NS  
 -- Ritzmann, Anna K           9 SWIM-LE                   NT         NS  
 
Event 74  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lower, Maxton C            8 MW-LE                  35.44      36.14   10  
  2 Hong, Tyler J             10 LSSC-LE                39.74      37.75    9  
  3 Holmes, Tanner D          10 MW-LE                  40.28      39.57    8  
  4 Kavalec, Jacob A          10 RYD-LE                 39.57      40.88    7  
  5 Slife, James M            10 NEON-LE                42.14      41.58    6  
  6 Arslanian, Andrew G       10 SWIM-LE                38.10      42.03    5  
  7 Franklin, Tyler P         10 VSC-LE                 39.97      42.34    4  
  8 Parris, Luke B            10 SWIM-LE                41.76      42.40    3  
  9 Stump, Zachary M           9 DCST-OH                44.19      44.63    2  
 10 Singler, Collin D         10 VSC-LE                 42.00      45.17    1  
 11 Florio, Aidan C            9 RYD-LE                 41.93      45.36  
 12 Sibilia, Johnny P          9 Wooster-LE             46.80      47.35  
 13 Argalious, Daniel Y        9 Westside Waves-LE      52.48      51.42  
 14 Franklin, Michael R        9 VSC-LE                 56.27      53.27  
 15 Gonzalez, Dylan Z         10 FCYM-LE              1:14.91    1:08.93  
 -- Trenta, Will P            10 Westside Waves-LE         NT         DQ  
 -- Turnbull, Keith J          9 Tiger Sharks-LE        52.02         DQ  
 -- Gadd, Colin J              9 SWIM-LE                   NT         DQ  
 -- Wnek, Bryce C              9 VSC-LE                 55.00         DQ  
 
Event 75  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cappabianca, Giovanna S   12 Tiger Sharks-LE        31.77      32.59   10  
  2 McFarland, Chris M        12 Hudson Heat-LE         32.45      32.96    9  
  3 Ward, Danielle C          12 Delaware-OH            34.56      33.56    8  
  4 Voytek, Mara J            12 NEON-LE                34.45      33.60    7  
  5 McFarland, Alli C         12 MW-LE                  34.32      33.82    6  
  6 Finley, Olivia J          12 Perry Aquatics-LE      35.35      34.16    5  
  7 Pierce, Maddy E           12 Spire Lesd-LE          45.87      34.56    4  
  8 Presley, Kathryn E        12 NEON-LE                39.20      34.62    3  
  9 Telerico, Mia M           11 STRS-LE                36.10      37.11    2  
 10 Hall, Amy                 11 SWIM-LE                36.30      37.16    1  
 11 Brown, Hannah K           12 Lakewood-LE            38.70      37.75  
 12 Davis, Fiona G            12 Wooster-LE             36.85      37.76  
 13 Turchanik, Sarah M        11 RYD-LE                 40.38      38.19  
 14 Miklos, Natalia A         11 SHSH-LE                39.12      38.35  
 15 McNichols, Riley E        11 Lakewood-LE            37.07      38.37  
 16 Zelis, Hanna M            11 SWIM-LE                35.68      38.43  
 17 Keim, Amanda F            11 Lakewood-LE            39.75      38.48  
 18 Downing, Caitlin E        12 LSSC-LE                37.75      38.49  
 19 Burgess, Katherine I      12 LSSC-LE                36.28      38.89  
 20 Kelly, Sydni              12 WD                     37.94      38.94  
 21 Bess, Gabrielle N         12 RYD-LE                 40.22      38.95  
 22 Sapochetti, Lauren N      12 Hudson Heat-LE         36.25      39.18  
 23 Russell, Molly G          11 STRS-LE                38.30      39.29  
 24 Lis, Cassandra N          12 RYD-LE                 40.38      39.45  
 25 Shackelford, Paige E      11 UCCS-LE                   NT      39.63  
 26 Tarbuck, Natalie N        11 RYD-LE                 38.53      39.93  
 27 Effron, Trudie D          12 B3-LE                  40.17      40.09  
 28 Gadd, Shaelyn M           11 SWIM-LE                45.14      40.12  
 29 Brinkerhoff, Brittany L   12 Wooster-LE             40.87      40.66  
 30 Mitchell, Mary R          11 B3-LE                  42.64      41.30  
 31 Elsner, Annabelle G       11 UB3-LE                 42.15      41.41  
 32 Irwin, Megan I            12 RYD-LE                 39.81      41.77  
 33 Sibilia, Michelle A       12 Wooster-LE             40.85      42.16  
 34 Horton, Paige J           12 NEON-LE                53.73      42.59  
 35 Dyer, Madeline H          11 Firestone-LE           43.16      42.67  
 36 Kelly, Hannah R           12 Delaware-OH            43.55      42.86  
 37 Murphy, Madalyn M         11 Wooster-LE             39.08      42.97  
 38 Kehoe, Natalie S          11 NEON-LE                45.81      45.40  
 39 Dodson, Madeline A        11 CCS-LE                 45.71      45.49  
 40 Strawser, Emily L         11 SWIM-LE                47.08      45.77  
 41 Niese, Kaitlyn A          11 SWIM-LE                53.20      46.07  
 42 Ramser, Krista J          11 FCYM-LE                50.54      46.45  
 43 Martinez, Emma N          12 CCS-LE                 45.13      46.89  
 43 Vizmeg, Lorna E           12 Tiger Sharks-LE           NT      46.89  
 45 Brooks, Hayden C          11 B3-LE                  48.39      47.52  
 46 Henninge, Makayla A       11 Perry Aquatics-LE      47.36      50.17  
 47 Eippert, Maddy L          11 B3-LE                  43.61      51.25  
 48 Sanchez, Kathryn E        11 ULSSC-LE               47.76      51.59  
 49 Cicconetti, Ellie C       12 Wooster-LE           1:03.26      53.50  
 50 Johnson, Julia A          11 B3-LE                  56.89      53.85  
 51 Mantenieks, Phoebe L      11 Westside Waves-LE         NT      58.38  
 52 McNichols, Abigail R      12 FCYM-LE              1:04.45      58.58  
 53 Perera, Desha M           11 STRS-LE              1:07.26    1:04.51  
 -- Kelly, Maddy M            11 Westside Waves-LE      39.55         DQ  
 -- Wright, Sydney A          11 Wooster-LE             51.80         DQ  
 -- McGuan, Clara H           12 Lakewood-LE            50.26         NS  
 -- Evans, Amy M              11 MW-LE                  39.19         NS  
 
Event 76  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chimes, Eric C            12 RYD-LE                 33.90      33.52   10  
  2 Lantis, Joshua S          12 Wooster-LE             34.34      33.84    9  
  3 Nickerson, Judson         12 WD                     38.91      34.46    8  
  4 Grespin, Drew B           12 VSC-LE                 34.79      35.22    7  
  5 Rose, William J           11 CCS-LE                 39.79      35.43    6  
  6 Parianos, Joseph P        12 Tiger Sharks-LE        35.22      35.80    5  
  7 Norman, Eric E            12 RYD-LE                 34.77      35.85    4  
  8 Cornelius, Benjamin C     12 Wooster-LE             39.09      35.95    3  
  9 Widenhofer, Eric R        12 RYD-LE                 36.83      36.68    2  
 10 Hong, Nicholas T          12 LSSC-LE                38.31      37.39    1  
 11 Kondev, George W          12 CCS-LE                    NT      38.32  
 12 Matthew, Thomas           11 Wooster-LE             40.62      38.55  
 13 Marcie, Cameron R         11 LSSC-LE                38.82      38.77  
 14 Faulkner, Carter H        11 USC-LE                 38.17      39.03  
 15 Wooley, Jonah S           11 B3-LE                  40.84      41.37  
 16 Kolasinski, David J       12 MRST-LE                40.02      41.56  
 17 Lewton, Ben L             12 MRST-LE                   NT      41.78  
 18 Kinnear, Brian J          12 Hudson Heat-LE         44.40      42.00  
 19 Dudley, Sam R             12 MRST-LE                40.32      42.53  
 20 Clark, Charlie K          11 VSC-LE                 43.44      42.87  
 21 McNeill, Alec M           12 LSSC-LE                45.15      42.90  
 22 Rohweder, Eric C          11 Tiger Sharks-LE        45.22      44.24  
 23 Gantzer, Matthew S        12 LSSC-LE                46.04      44.93  
 24 Marcie, Chase J           11 LSSC-LE                45.40      45.05  
 25 Daly, Joe D               12 USC-LE                 51.39      45.14  
 26 Wintering, Alex G         12 STRS-LE                44.19      47.38  
 27 Serafinchon, Benjamin J   12 Wooster-LE             48.11      51.52  
 28 Vance, Jack R             11 SWIM-LE                   NT      54.83  
 -- Russell, Charlie a        11 Westside Waves-LE    1:10.74         DQ  
 
Event 77  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Homoki, Jordyn R          10 SWIM-LE                   NT    1:17.20   10  
       36.26  1:17.20                                                      
  2 Stump, Jordan O           10 UFAST-LE                  NT    1:18.50    9  
       37.59  1:18.50                                                      
  3 Hagen, Victoria A         10 SHSH-LE              1:24.14    1:19.18    8  
       38.12  1:19.18                                                      
  4 Crouch, Alexa G           10 FCYM-LE              1:22.09    1:20.40    7  
       38.39  1:20.40                                                      
  5 Mathews, Abigail E        10 Wooster-LE           1:32.74    1:22.06    6  
       39.38  1:22.06                                                      
  6 Weeks, Lily G             10 MW-LE                1:23.01    1:22.78    5  
       40.65  1:22.78                                                      
  7 Cannon, Caroline M        10 SHSH-LE              1:19.74    1:22.93    4  
       39.29  1:22.93                                                      
  8 Gilson, Ella M            10 MRST-LE              1:19.12    1:23.10    3  
       39.44  1:23.10                                                      
  9 Melzer, Jami I            10 RYD-LE               1:26.66    1:23.49    2  
       40.45  1:23.49                                                      
 10 Presley, Emily R          10 NEON-LE              1:21.90    1:24.27    1  
       40.45  1:24.27                                                      
 11 DiLullo, Gina M           10 Tiger Sharks-LE      1:22.51    1:24.62  
       39.32  1:24.62                                                      
 12 Truelsch, Jordan L         9 SWIM-LE              1:25.34    1:24.71  
       40.57  1:24.71                                                      
 13 Moorhouse, Avery          10 CAJ                  1:22.30    1:25.37  
       41.09  1:25.37                                                      
 14 Monticone, Valerie M      10 STRS-LE              1:26.24    1:25.64  
       39.79  1:25.64                                                      
 15 Khan, Asma N               8 RYD-LE               1:28.95    1:26.08  
       41.78  1:26.08                                                      
 16 Meng, Nova Y              10 UFAST-LE                  NT    1:29.12  
       39.94  1:29.12                                                      
 17 Doorley, Ashlyn D          8 STRS-LE              1:31.24    1:29.92  
       42.22  1:29.92                                                      
 18 Ryan, Grace M             10 LSSC-LE              1:29.45    1:30.23  
       42.33  1:30.23                                                      
 19 Green, Abbie M            10 Green-LE             1:35.15    1:30.40  
       41.58  1:30.40                                                      
 20 Osoteo, Grace A           10 FCYM-LE              1:41.68    1:30.99  
       45.77  1:30.99                                                      
 21 Schwartz, Lily D          10 VSC-LE               1:30.00    1:31.14  
       42.08  1:31.14                                                      
 22 Hess, Zoe A               10 LSSC-LE              1:31.47    1:31.50  
       44.89  1:31.50                                                      
 23 Krusinski, Annie K        10 SWIM-LE              1:28.97    1:31.55  
       45.27  1:31.55                                                      
 24 Potvin, Anna              10 WD                   1:30.91    1:31.69  
       43.18  1:31.69                                                      
 25 Lis, Megan R              10 RYD-LE               1:32.89    1:32.47  
       43.45  1:32.47                                                      
 26 Cochran, Audrey R         10 Wooster-LE                NT    1:34.55  
       42.69  1:34.55                                                      
 27 Lewton, Anna C            10 MRST-LE              1:58.25    1:37.12  
       48.63  1:37.12                                                      
 28 Leibensperger, Kristen M  10 Green-LE             1:38.37    1:37.16  
       44.14  1:37.16                                                      
 29 Lewis, Ania V              9 STRS-LE              1:39.44    1:38.29  
       47.49  1:38.29                                                      
 30 Kaufmann, Allison J        8 NEON-LE              1:45.23    1:38.39  
       45.63  1:38.39                                                      
 31 Chelf, Gracie A            9 Wooster-LE                NT    1:38.96  
       48.05  1:38.96                                                      
 31 Marquart, Marie-Ange D    10 Hudson Heat-LE       1:40.49    1:38.96  
       44.82  1:38.96                                                      
 33 Serafinchon, Emily R       9 Wooster-LE                NT    1:41.16  
       47.64  1:41.16                                                      
 34 Benesh, Brox J             9 MRST-LE              1:46.18    1:41.70  
       45.30  1:41.70                                                      
 35 Miklos, Kyra E             8 SHSH-LE              1:47.54    1:42.32  
       48.31  1:42.32                                                      
 36 Grespin, Maggie S          8 VSC-LE               1:51.31    1:42.37  
       47.84  1:42.37                                                      
 37 Chelf, Emma M              9 Wooster-LE                NT    1:43.41  
       47.41  1:43.41                                                      
 38 Wright, Jordan A           9 Wooster-LE                NT    1:45.38  
       49.94  1:45.38                                                      
 39 Devorace, Taylor R         7 Lakewood-LE          1:41.70    1:46.83  
       49.08  1:46.83                                                      
 40 Elsner, Josie L            8 UB3-LE               1:44.70    1:48.08  
       51.32  1:48.08                                                      
 41 Dodson, Chelsea O          9 CCS-LE               1:58.66    1:49.44  
       50.51  1:49.44                                                      
 42 Gantzer, Victoria L       10 LSSC-LE                   NT    1:49.77  
       52.91  1:49.77                                                      
 43 Chylla, Mallory P         10 B3-LE                1:48.85    1:54.95  
       52.06  1:54.95                                                      
 44 Burgess, Hannah G          9 LSSC-LE              2:00.26    1:57.11  
       53.54  1:57.11                                                      
 45 Leon, Sydney M            10 SWIM-LE              1:59.16    1:58.12  
       55.17  1:58.12                                                      
 46 Mowrer, Hailey R           9 Wooster-LE                NT    2:03.58  
       52.94  2:03.58                                                      
 47 Presley, Natalie E         7 NEON-LE              2:02.67    2:04.64  
       58.36  2:04.64                                                      
 48 Port, Amelia G            10 B3-LE                     NT    2:05.54  
     1:02.67  2:05.54                                                      
 49 Bautista, Chloe T          8 B3-LE                2:04.74    2:06.50  
     1:01.12  2:06.50                                                      
 50 Golem, Ava I               8 B3-LE                2:04.07    2:07.28  
       54.54  2:07.28                                                      
 51 Grey, Lane F               9 B3-LE                2:07.53    2:09.72  
     1:03.38  2:09.72                                                      
 52 Argalious, Sandra M        7 Westside Waves-LE    2:17.08    2:15.25  
     1:02.39  2:15.25                                                      
 53 Johnson, Lucy C            8 B3-LE                2:25.94    2:23.59  
     1:06.46  2:23.59                                                      
 54 Rodriguez, Ahtziri *       7 Westside Waves-LE    2:30.50    2:39.76  
     1:11.50  2:39.76                                                      
 55 Gamaleldin, Layla H        7 Westside Waves-LE    2:34.76    2:44.59  
     1:18.60  2:44.59                                                      
 56 Gamaleldin, Amina H        7 Westside Waves-LE    2:38.09    2:50.66  
     1:18.13  2:50.66                                                      
 57 Effron, Mia K              7 B3-LE                3:02.05    2:56.22  
     1:15.69  2:56.22                                                      
 -- Pisano, Olivia C           9 Hudson Heat-LE       1:29.27         NS  
 
Event 78  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Linda & Larry Smucker
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Toothman, Zach J          10 RYD-LE               1:14.53    1:13.77   10  
       36.04  1:13.77                                                      
  2 Hong, Tyler J             10 LSSC-LE              1:17.12    1:13.95    9  
       35.70  1:13.95                                                      
  3 Franklin, Tyler P         10 VSC-LE               1:12.40    1:15.39    8  
       36.80  1:15.39                                                      
  4 Gyurke, Dan L             10 VSC-LE               1:22.39    1:18.71    7  
       37.42  1:18.71                                                      
  5 Holmes, Tanner D          10 MW-LE                1:21.71    1:19.67    6  
       37.41  1:19.67                                                      
  6 Arslanian, Andrew G       10 SWIM-LE              1:16.64    1:21.74    5  
       37.66  1:21.74                                                      
  7 Florio, Aidan C            9 RYD-LE               1:28.11    1:22.38    4  
       38.97  1:22.38                                                      
  8 Stump, Zachary M           9 DCST-OH              1:31.25    1:23.86    3  
       39.22  1:23.86                                                      
  9 Kavalec, Jacob A          10 RYD-LE               1:18.27    1:25.44    2  
       40.62  1:25.44                                                      
 10 Singler, Collin D         10 VSC-LE               1:24.12    1:26.33    1  
       39.32  1:26.33                                                      
 11 Robertson, AJ J            8 Hudson Heat-LE       1:22.11    1:26.70  
       40.15  1:26.70                                                      
 12 Slife, James M            10 NEON-LE              1:24.72    1:27.59  
       41.96  1:27.59                                                      
 13 Turnbull, Keith J          9 Tiger Sharks-LE      1:31.65    1:31.77  
       44.16  1:31.77                                                      
 14 Sibilia, Johnny P          9 Wooster-LE           1:35.32    1:32.11  
       46.38  1:32.11                                                      
 15 Franklin, Michael R        9 VSC-LE               1:31.62    1:32.52  
       43.82  1:32.52                                                      
 16 Montag, Mitchell W         9 RYD-LE               1:29.70    1:33.05  
       44.33  1:33.05                                                      
 17 Argalious, Daniel Y        9 Westside Waves-LE    1:34.81    1:33.06  
       44.62  1:33.06                                                      
 18 Gonzalez, Dylan Z         10 FCYM-LE              1:41.28    1:38.58  
       46.55  1:38.58                                                      
 19 Gonzalez, Jasef C          8 FCYM-LE              1:41.98    1:38.62  
       45.33  1:38.62                                                      
 20 Gadd, Colin J              9 SWIM-LE                   NT    1:38.97  
       45.35  1:38.97                                                      
 21 Krohn, Connor L            9 FCYM-LE              1:42.49    1:45.80  
       46.78  1:45.80                                                      
 22 Wright, Michael J          7 Wooster-LE                NT    1:51.29  
       54.48  1:51.29                                                      
 23 Poggio, Nicolas D         10 SHSH-LE              1:47.03    1:51.88  
       50.49  1:51.88                                                      
 24 Trenta, Will P            10 Westside Waves-LE    1:44.71    1:52.16  
       53.39  1:52.16                                                      
 25 Wnek, Bryce C              9 VSC-LE               1:40.00    1:53.00  
       56.21  1:53.00                                                      
 26 Moorhead, Ethan J          8 CCS-LE               1:57.67    1:54.98  
       54.52  1:54.98                                                      
 27 Lewis, Andrew P            8 STRS-LE              1:56.75    1:55.26  
       58.31  1:55.26                                                      
 28 Gilson, Liam C             8 MRST-LE              1:52.05    1:56.62  
       50.01  1:56.62                                                      
 29 Marinelli, Pete A          9 MRST-LE              2:03.05    1:57.58  
       52.88  1:57.58                                                      
 30 Poggio, Andre E            8 B3-LE                2:04.71    2:09.64  
       58.48  2:09.64                                                      
 -- Catanzarite, Josh D       10 SWIM-LE              1:26.60         NS  
 -- Elmore, Vince J            9 Spire Lesd-LE        1:28.62         NS  
 -- Ochoa, Alex J              8 Hudson Heat-LE       2:20.09         NS  
 -- Kavalec, Alex J            8 RYD-LE               1:50.75         NS  
 
Event 79  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Denny & Beth Davis
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Voytek, Mara J            12 NEON-LE              1:07.61    1:07.40   10  
       32.69  1:07.40                                                      
  2 McFarland, Chris M        12 Hudson Heat-LE       1:05.55    1:07.43    9  
       32.30  1:07.43                                                      
  3 Ward, Danielle C          12 Delaware-OH          1:10.89    1:08.82    8  
       34.10  1:08.82                                                      
  4 Presley, Kathryn E        12 NEON-LE              1:08.02    1:08.92    7  
       32.73  1:08.92                                                      
  5 McFarland, Alli C         12 MW-LE                1:08.06    1:08.96    6  
       33.31  1:08.96                                                      
  6 Dregalla, Kaye E          12 NEON-LE              1:09.80    1:09.03    5  
       33.26  1:09.03                                                      
  7 Sapochetti, Lauren N      12 Hudson Heat-LE       1:07.86    1:10.13    4  
       33.29  1:10.13                                                      
  8 Hall, Amy                 11 SWIM-LE              1:12.39    1:12.39    3  
       34.73  1:12.39                                                      
  9 Langius, Phoebe M         12 USC-LE               1:11.62    1:12.91    2  
       34.73  1:12.91                                                      
 10 Miklos, Natalia A         11 SHSH-LE              1:09.97    1:13.11    1  
       34.45  1:13.11                                                      
 11 Gomez-Perez, Lia          12 SHSH-LE              1:10.42    1:13.44  
       35.03  1:13.44                                                      
 12 Turchanik, Sarah M        11 RYD-LE               1:14.93    1:14.98  
       36.04  1:14.98                                                      
 13 Shackelford, Paige E      11 UCCS-LE                   NT    1:15.24  
       36.31  1:15.24                                                      
 14 Telerico, Mia M           11 STRS-LE              1:15.44    1:15.52  
       36.07  1:15.52                                                      
 15 Kelly, Sydni              12 WD                   1:14.24    1:15.63  
       36.09  1:15.63                                                      
 16 McNichols, Riley E        11 Lakewood-LE          1:16.74    1:15.87  
       36.90  1:15.87                                                      
 17 Zelis, Hanna M            11 SWIM-LE              1:25.17    1:15.89  
       35.04  1:15.89                                                      
 18 Sanchez, Isabelle G       12 ULSSC-LE             1:09.93    1:16.44  
       30.85  1:16.44                                                      
 19 Jones, Charlotte          11 CAJ                  1:15.62    1:16.68  
       36.93  1:16.68                                                      
 20 Tarbuck, Natalie N        11 RYD-LE               1:12.44    1:16.79  
       36.15  1:16.79                                                      
 21 Effron, Trudie D          12 B3-LE                1:16.66    1:17.63  
       36.91  1:17.63                                                      
 22 Finley, Olivia J          12 Perry Aquatics-LE         NT    1:17.65  
       37.99  1:17.65                                                      
 23 Brinkerhoff, Brittany L   12 Wooster-LE           1:27.54    1:17.70  
       38.38  1:17.70                                                      
 24 Miller, Holly C           12 Wooster-LE           1:22.68    1:17.71  
       37.06  1:17.71                                                      
 25 Bess, Gabrielle N         12 RYD-LE               1:20.04    1:18.52  
       37.43  1:18.52                                                      
 26 Strub, Adele              12 CAJ                  1:16.82    1:19.14  
       38.09  1:19.14                                                      
 27 Downing, Caitlin E        12 LSSC-LE              1:17.83    1:19.20  
       37.78  1:19.20                                                      
 28 Gadd, Shaelyn M           11 SWIM-LE              1:27.30    1:19.25  
       37.97  1:19.25                                                      
 29 Hawkins, Abbey            11 WD                   1:19.48    1:19.30  
       38.91  1:19.30                                                      
 30 Vi, Kyanna                11 CAJ                  1:18.81    1:19.39  
       37.87  1:19.39                                                      
 31 Kelly, Hannah R           12 Delaware-OH          1:20.51    1:19.52  
       37.80  1:19.52                                                      
 32 Mazzoli, Lydia M          11 STRS-LE              1:20.43    1:19.92  
       36.97  1:19.92                                                      
 33 Krantz, Morgan H          12 STRS-LE              1:20.43    1:19.99  
       37.26  1:19.99                                                      
 34 Lis, Cassandra N          12 RYD-LE               1:21.53    1:20.01  
       37.27  1:20.01                                                      
 35 El-Hajj, Elyssa           12 STRS-LE              1:38.56    1:20.06  
       37.99  1:20.06                                                      
 36 Sibilia, Michelle A       12 Wooster-LE           1:24.08    1:20.26  
       37.60  1:20.26                                                      
 37 Kelly, Maddy M            11 Westside Waves-LE    1:14.90    1:20.27  
       37.77  1:20.27                                                      
 38 Kehoe, Natalie S          11 NEON-LE              1:26.40    1:21.15  
       38.41  1:21.15                                                      
 39 Switzer, Mya              12 Wooster-LE           1:17.26    1:21.21  
       38.46  1:21.21                                                      
 40 Shaffer, Ava E            11 MRST-LE              1:22.94    1:21.24  
       38.43  1:21.24                                                      
 41 Horton, Paige J           12 NEON-LE              1:32.63    1:22.07  
       39.17  1:22.07                                                      
 42 Mitchell, Mary R          11 B3-LE                1:20.65    1:22.42  
       39.69  1:22.42                                                      
 43 Ashton, Clare             12 CAJ                  1:20.44    1:22.48  
       38.78  1:22.48                                                      
 44 Vizmeg, Lorna E           12 Tiger Sharks-LE      1:19.31    1:23.11  
       40.11  1:23.11                                                      
 45 Murphy, Madalyn M         11 Wooster-LE           1:24.24    1:24.14  
       41.47  1:24.14                                                      
 46 Brown, Hannah K           12 Lakewood-LE          1:18.75    1:24.22  
       38.88  1:24.22                                                      
 47 Dodson, Madeline A        11 CCS-LE               1:26.15    1:24.66  
       40.00  1:24.66                                                      
 48 Henninge, Makayla A       11 Perry Aquatics-LE    1:36.94    1:28.42  
       42.07  1:28.42                                                      
 49 Johnson, Julia A          11 B3-LE                1:38.84    1:31.72  
       46.01  1:31.72                                                      
 50 Ogrean, Riley O           12 SWIM-LE              1:31.77    1:32.08  
       42.02  1:32.08                                                      
 51 Sanchez, Kathryn E        11 ULSSC-LE             1:32.26    1:32.89  
       43.97  1:32.89                                                      
 52 Brooks, Hayden C          11 B3-LE                1:37.54    1:34.02  
       44.41  1:34.02                                                      
 53 Shaffer, Mia C            11 MRST-LE              1:32.28    1:34.31  
       43.80  1:34.31                                                      
 54 Martinez, Emma N          12 CCS-LE               1:32.28    1:34.66  
       45.15  1:34.66                                                      
 55 Wright, Sydney A          11 Wooster-LE             54.33    1:36.05  
       43.22  1:36.05                                                      
 56 Pacheco, Jadalise O       12 NEON-LE                   NT    1:37.48  
       45.82  1:37.48                                                      
 57 Ramser, Krista J          11 FCYM-LE              1:36.16    1:38.63  
       46.36  1:38.63                                                      
 58 Holmes, Ivie E            12 USC-LE               1:56.03    1:41.46  
       44.72  1:41.46                                                      
 59 Mantenieks, Phoebe L      11 Westside Waves-LE    1:42.74    1:44.54  
       46.21  1:44.54                                                      
 60 Perera, Desha M           11 STRS-LE              1:52.05    1:45.91  
       49.58  1:45.91                                                      
 61 McNichols, Abigail R      12 FCYM-LE              1:35.47    1:48.66  
       49.03  1:48.66                                                      
 62 Rodriguez, Ani *          11 Westside Waves-LE    2:07.83    2:07.94  
     1:02.12  2:07.94                                                      
 -- Moorhouse, Celia          12 CAJ                  1:16.26         NS  
 -- Evans, Amy M              11 MW-LE                1:21.93         NS  
 -- McGuan, Clara H           12 Lakewood-LE          1:27.36         NS  
 -- Romstadt, Maddie G        11 SWIM-LE              1:32.71         NS  
 
Event 80  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norman, Eric E            12 RYD-LE               1:05.54    1:06.71   10  
       32.02  1:06.71                                                      
  2 Chimes, Eric C            12 RYD-LE               1:05.88    1:06.81    9  
       31.61  1:06.81                                                      
  3 Zhang, William F          12 RYD-LE               1:07.51    1:08.61    8  
       32.80  1:08.61                                                      
  4 Nickerson, Judson         12 WD                   1:09.63    1:08.98    7  
       33.16  1:08.98                                                      
  5 Lantis, Joshua S          12 Wooster-LE           1:19.87    1:11.62    6  
       34.08  1:11.62                                                      
  6 Parianos, Joseph P        12 Tiger Sharks-LE      1:10.42    1:12.29    5  
       35.37  1:12.29                                                      
  7 Faulkner, Carter H        11 USC-LE               1:10.82    1:12.57    4  
       34.23  1:12.57                                                      
  8 Browning, Jimmy A         11 SWIM-LE              1:16.07    1:12.83    3  
       34.89  1:12.83                                                      
  9 Rose, William J           11 CCS-LE                    NT    1:13.78    2  
       34.35  1:13.78                                                      
 10 Kondev, George W          12 CCS-LE                    NT    1:13.99    1  
       35.90  1:13.99                                                      
 11 Holmes, Justice N         12 MW-LE                1:20.08    1:14.30  
       34.86  1:14.30                                                      
 12 Olsavsky, Austin C        12 MRST-LE              1:15.67    1:14.35  
       34.76  1:14.35                                                      
 13 Widenhofer, Eric R        12 RYD-LE               1:11.52    1:14.82  
       36.65  1:14.82                                                      
 14 Ritzmann, Cal A           12 SWIM-LE              1:21.50    1:15.53  
       36.03  1:15.53                                                      
 15 Hong, Nicholas T          12 LSSC-LE              1:13.91    1:15.57  
       35.61  1:15.57                                                      
 16 Wooley, Jonah S           11 B3-LE                1:16.03    1:16.30  
       36.08  1:16.30                                                      
 17 Cornelius, Benjamin C     12 Wooster-LE           1:15.67    1:16.73  
       36.26  1:16.73                                                      
 18 Marcie, Cameron R         11 LSSC-LE              1:16.90    1:16.84  
       36.04  1:16.84                                                      
 19 Dudley, Sam R             12 MRST-LE              1:16.17    1:18.16  
       36.96  1:18.16                                                      
 20 Kolasinski, David J       12 MRST-LE              1:16.49    1:18.35  
       35.83  1:18.35                                                      
 21 Brown, Kyle W             12 LSSC-LE              1:19.44    1:18.54  
       36.94  1:18.54                                                      
 22 Matthew, Thomas           11 Wooster-LE           1:27.79    1:18.58  
       38.11  1:18.58                                                      
 23 Marcie, Chase J           11 LSSC-LE              1:19.30    1:19.22  
       37.82  1:19.22                                                      
 24 Clark, Charlie K          11 VSC-LE               1:19.69    1:19.36  
       38.16  1:19.36                                                      
 25 Hoffmann, Max C           11 SWIM-LE              1:21.72    1:20.86  
       37.40  1:20.86                                                      
 26 Whitehead, Michael J      12 SWIM-LE                   NT    1:21.30  
       38.23  1:21.30                                                      
 27 Serafinchon, Benjamin J   12 Wooster-LE           1:24.01    1:23.20  
       40.34  1:23.20                                                      
 28 Daly, Joe D               12 USC-LE               1:24.54    1:23.95  
       40.27  1:23.95                                                      
 29 Ward, Kyle S              11 Wooster-LE           1:26.44    1:24.07  
       39.06  1:24.07                                                      
 30 Lewton, Ben L             12 MRST-LE              1:27.41    1:24.26  
       40.32  1:24.26                                                      
 31 Wintering, Alex G         12 STRS-LE              1:24.36    1:26.33  
       40.84  1:26.33                                                      
 32 Russell, Charlie a        11 Westside Waves-LE    1:38.38    1:29.24  
       42.71  1:29.24                                                      
 33 Krempasky, Josh D         12 SWIM-LE                   NT    1:29.50  
       41.92  1:29.50                                                      
 34 Michaud, Ian R            11 Wooster-LE                NT    1:29.84  
       39.02  1:29.84                                                      
 35 Vance, Jack R             11 SWIM-LE                   NT    1:32.79  
       43.66  1:32.79                                                      
 36 Murlin, Charlie P         11 Spire Lesd-LE        1:22.75    1:32.92  
       42.61  1:32.92                                                      
 37 Dail, Hunter M            12 VSC-LE               1:45.12    1:33.03  
       44.12  1:33.03                                                      
 38 Miller, Nate D            11 VSC-LE               1:41.03    1:34.43  
       42.47  1:34.43                                                      
 39 McNeill, Connor T         12 LSSC-LE              1:35.12    1:34.45  
       44.30  1:34.45                                                      
 40 Leon, Brandon J           12 SWIM-LE              1:36.57    1:39.20  
       46.30  1:39.20                                                      
 41 Schell, Max X             12 Westside Waves-LE    2:08.78    1:55.72  
       51.22  1:55.72                                                      
 -- Schaeffer, Matthew M      12 VSC-LE               1:18.76         NS  
 
Event 81  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Linda & Larry Smucker
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khan, Asma N               8 RYD-LE                 55.98      56.47  
  2 Elsner, Josie L            8 UB3-LE               1:01.44      58.36  
  3 Murlin, Elizabeth S        7 Spire Lesd-LE          59.42      59.90  
  4 Grespin, Maggie S          8 VSC-LE               1:03.74    1:01.08  
  5 Presley, Natalie E         7 NEON-LE              1:05.37    1:04.88  
  6 Doorley, Ashlyn D          8 STRS-LE              1:07.32    1:04.90  
  7 Bautista, Chloe T          8 B3-LE                1:09.99    1:05.38  
  8 Golem, Ava I               8 B3-LE                1:09.61    1:05.53  
  9 Devorace, Taylor R         7 Lakewood-LE          1:07.06    1:05.73  
 10 Miklos, Kyra E             8 SHSH-LE              1:03.88    1:06.06  
 11 Murlin, Darby S            7 Spire Lesd-LE        1:03.47    1:06.43  
 12 Johnson, Lucy C            8 B3-LE                1:08.59    1:07.53  
 13 Kaufmann, Allison J        8 NEON-LE                   NT    1:08.46  
 14 Chelf, Gretchen K          7 Wooster-LE                NT    1:14.08  
 15 McCoury, Fiona S           8 CCS-LE                    NT    1:14.47  
 16 Ogrean, Katy R             8 SWIM-LE                   NT    1:15.81  
 17 Effron, Mia K              7 B3-LE                     NT    1:34.92  
 -- Rodriguez, Ahtziri *       7 Westside Waves-LE    1:23.44         DQ  
 -- Gamaleldin, Layla H        7 Westside Waves-LE         NT         DQ  
 -- Gamaleldin, Amina H        7 Westside Waves-LE         NT         DQ  
 -- Argalious, Sandra M        7 Westside Waves-LE    1:21.48         DQ  
 
Event 82  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lower, Maxton C            8 MW-LE                  44.29      48.56  
  2 Cappabianca, Vittorio V    8 Tiger Sharks-LE        51.18      49.75  
  3 Lewis, Andrew P            8 STRS-LE              1:07.59    1:09.41  
  4 Gonzalez, Jasef C          8 FCYM-LE                   NT    1:11.31  
  5 Perera, Devan M            7 STRS-LE                   NT    1:18.26  
  6 Gilson, Liam C             8 MRST-LE              1:18.71    1:33.85  
 -- Stump, Lucas R             6 DCST-OH                   NT         DQ  
 -- Ogrean, Colin J            7 SWIM-LE                   NT         DQ  
 -- Poggio, Andre E            8 B3-LE                     NT         DQ  
 -- Bonezzi, Ethan             8 Wooster-LE                NT         NS  
 -- Kavalec, Alex J            8 RYD-LE               1:07.62         NS  
 
Event 83  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weeks, Lily G             10 MW-LE                  44.11      45.19   10  
  2 Monticone, Valerie M      10 STRS-LE                47.12      46.09    9  
  3 Homoki, Jordyn R          10 SWIM-LE                   NT      48.04    8  
  4 Melzer, Jami I            10 RYD-LE                 48.76      48.61    7  
  5 Hagen, Victoria A         10 SHSH-LE                51.09      48.98    6  
  6 Presley, Emily R          10 NEON-LE                51.93      49.05    5  
  7 Green, Abbie M            10 Green-LE               52.16      49.42    4  
  8 Wallace, Alexa R          10 SWIM-LE                51.76      49.43    2.5
  8 Ryan, Grace M             10 LSSC-LE                50.07      49.43    2.5
 10 Schwartz, Lily D          10 VSC-LE                 55.39      49.59    1  
 11 Meng, Nova Y              10 UFAST-LE                  NT      50.24  
 12 DiLullo, Gina M           10 Tiger Sharks-LE        48.02      50.35  
 13 Cochran, Audrey R         10 Wooster-LE             51.94      53.05  
 14 Lis, Megan R              10 RYD-LE                 52.64      53.14  
 15 Marquart, Marie-Ange D    10 Hudson Heat-LE         55.38      55.32  
 16 Russell, Maeve C           9 STRS-LE                52.88      55.83  
 17 Leibensperger, Kristen M  10 Green-LE             1:06.52      56.52  
 18 Mathews, Abigail E        10 Wooster-LE             55.52      56.96  
 19 Gantzer, Victoria L       10 LSSC-LE                   NT      59.04  
 20 Leon, Sydney M            10 SWIM-LE                58.22      59.61  
 21 Chelf, Emma M              9 Wooster-LE             58.68      59.70  
 22 Serafinchon, Emily R       9 Wooster-LE           1:00.85    1:00.93  
 23 Hess, Zoe A               10 LSSC-LE                   NT    1:02.56  
 24 Benesh, Brox J             9 MRST-LE              1:08.26    1:02.99  
 25 Osoteo, Grace A           10 FCYM-LE              1:00.98    1:03.44  
 26 Chylla, Mallory P         10 B3-LE                     NT    1:04.89  
 27 Burgess, Hannah G          9 LSSC-LE              1:06.04    1:05.36  
 28 Lewis, Ania V              9 STRS-LE              1:03.31    1:05.85  
 29 Crouch, Alexa G           10 FCYM-LE              1:05.42    1:06.48  
 30 Mowrer, Hailey R           9 Wooster-LE           1:15.56    1:07.33  
 31 Dodson, Chelsea O          9 CCS-LE               1:04.79    1:08.28  
 32 Grey, Lane F               9 B3-LE                1:39.72    1:24.33  
 -- Chelf, Gracie A            9 Wooster-LE             58.36         DQ  
 -- Port, Amelia G            10 B3-LE                     NT         DQ  
 -- Ritzmann, Anna K           9 SWIM-LE                   NT         NS  
 -- McClaren, Megan I         10 CWW-LE               1:00.66         NS  
 
Event 84  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lower, Maxton C            8 MW-LE                  44.29      44.66   10  
  2 Parris, Luke B            10 SWIM-LE                45.48      44.85    9  
  3 Toothman, Zach J          10 RYD-LE                 44.18      45.49    8  
  4 Franklin, Tyler P         10 VSC-LE                 44.88      46.00    7  
  5 Gyurke, Dan L             10 VSC-LE                 51.13      46.82    6  
  6 Holmes, Tanner D          10 MW-LE                  52.46      51.74    5  
  7 Kavalec, Jacob A          10 RYD-LE                 52.88      53.56    4  
  8 Wnek, Bryce C              9 VSC-LE                 57.00      53.62    3  
  9 Gadd, Colin J              9 SWIM-LE                53.76      56.05    2  
 10 Montag, Mitchell W         9 RYD-LE                 56.29      57.19    1  
 11 Sibilia, Johnny P          9 Wooster-LE           1:03.70      57.69  
 12 Singler, Collin D         10 VSC-LE                 52.00      58.41  
 13 Franklin, Michael R        9 VSC-LE               1:02.34      59.42  
 14 Argalious, Daniel Y        9 Westside Waves-LE    1:02.53    1:05.55  
 15 Gonzalez, Dylan Z         10 FCYM-LE              1:12.34    1:09.30  
 16 Trenta, Will P            10 Westside Waves-LE    1:25.98    1:42.89  
 -- Poggio, Nicolas D         10 SHSH-LE              1:04.26         DQ  
 -- Marinelli, Pete A          9 MRST-LE                   NT         DQ  
 -- Krohn, Connor L            9 FCYM-LE              1:09.96         DQ  
 -- Arslanian, Andrew G       10 SWIM-LE                56.71         NS  
 -- Elmore, Vince J            9 Spire Lesd-LE          52.69         NS  
 -- Catanzarite, Josh D       10 SWIM-LE                51.95         NS  
 
Event 85  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Dennis & Beth Davis
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cappabianca, Giovanna S   12 Tiger Sharks-LE        34.72      37.00   10  
  2 Davis, Fiona G            12 Wooster-LE             38.94      38.23    9  
  3 McFarland, Alli C         12 MW-LE                  37.88      38.30    8  
  4 Presley, Kathryn E        12 NEON-LE                38.83      39.00    7  
  5 Sapochetti, Lauren N      12 Hudson Heat-LE         38.99      40.24    6  
  6 Burgess, Katherine I      12 LSSC-LE                41.63      42.71    5  
  7 Krantz, Morgan H          12 STRS-LE                45.57      44.23    4  
  8 Gadd, Shaelyn M           11 SWIM-LE                46.33      45.28    3  
  9 Dyer, Madeline H          11 Firestone-LE           42.87      45.39    2  
 10 Kelly, Hannah R           12 Delaware-OH            46.45      45.40    1  
 11 Sibilia, Michelle A       12 Wooster-LE             49.17      45.46  
 12 Telerico, Mia M           11 STRS-LE                45.87      45.74  
 13 Pierce, Maddy E           12 Spire Lesd-LE          52.99      46.25  
 14 Elsner, Annabelle G       11 UB3-LE                 45.51      46.86  
 15 Turchanik, Sarah M        11 RYD-LE                 45.17      47.11  
 16 Russell, Molly G          11 STRS-LE                44.53      47.23  
 17 Sanchez, Isabelle G       12 ULSSC-LE               52.87      47.93  
 18 Tarbuck, Natalie N        11 RYD-LE                 49.05      48.52  
 19 Lis, Cassandra N          12 RYD-LE                 46.44      49.13  
 20 Finley, Olivia J          12 Perry Aquatics-LE         NT      49.19  
 21 Strawser, Emily L         11 SWIM-LE                49.04      49.20  
 22 Switzer, Mya              12 Wooster-LE             47.04      49.28  
 23 Hawkins, Abbey            11 WD                     53.68      50.23  
 24 El-Hajj, Elyssa           12 STRS-LE                   NT      50.60  
 25 Irwin, Megan I            12 RYD-LE                 49.47      50.95  
 26 Shaffer, Ava E            11 MRST-LE                51.44      50.96  
 27 Keim, Amanda F            11 Lakewood-LE            55.46      51.41  
 28 Bess, Gabrielle N         12 RYD-LE                 46.54      51.44  
 29 Mitchell, Mary R          11 B3-LE                  50.14      51.45  
 30 Niese, Kaitlyn A          11 SWIM-LE                55.34      52.04  
 31 Johnson, Julia A          11 B3-LE                  52.06      52.13  
 32 Kelly, Maddy M            11 Westside Waves-LE      50.16      52.34  
 33 Ramser, Krista J          11 FCYM-LE                56.29      53.21  
 34 Weber, Rachel E           11 RYD-LE                 54.19      53.24  
 35 Henninge, Makayla A       11 Perry Aquatics-LE      53.38      53.64  
 36 Dodson, Madeline A        11 CCS-LE                 53.81      53.74  
 37 Vizmeg, Lorna E           12 Tiger Sharks-LE        51.50      55.19  
 38 Pacheco, Jadalise O       12 NEON-LE                   NT      55.23  
 39 Ogrean, Riley O           12 SWIM-LE                   NT      56.29  
 40 Rodriguez, Ani *          11 Westside Waves-LE      56.82      56.78  
 41 Cicconetti, Ellie C       12 Wooster-LE             54.22      57.46  
 42 Perera, Desha M           11 STRS-LE                59.18      57.49  
 43 Brooks, Hayden C          11 B3-LE                     NT      57.59  
 44 McNichols, Abigail R      12 FCYM-LE                52.53      58.15  
 45 Eippert, Maddy L          11 B3-LE                  57.31      59.27  
 46 Sanchez, Kathryn E        11 ULSSC-LE               58.62    1:00.15  
 47 Mantenieks, Phoebe L      11 Westside Waves-LE         NT    1:01.50  
 -- Cicconetti, Gabriela L    11 Wooster-LE                NT         DQ  
 -- Shaffer, Mia C            11 MRST-LE                57.13         DQ  
 -- Evans, Amy M              11 MW-LE                  45.54         NS  
 -- McGuan, Clara H           12 Lakewood-LE            51.04         NS  
 -- Hendrick, Emily A         12 CCS-LE                    NT         NS  
 
Event 86  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grespin, Drew B           12 VSC-LE                 38.13      37.84   10  
  2 Holmes, Justice N         12 MW-LE                  41.03      38.95    9  
  3 Zhang, William F          12 RYD-LE                 39.89      39.48    8  
  4 Ritzmann, Cal A           12 SWIM-LE                39.30      39.70    7  
  5 Hong, Nicholas T          12 LSSC-LE                41.03      39.90    6  
  6 Krusinski, Pete T         11 SWIM-LE                39.50      41.09    5  
  7 Norman, Eric E            12 RYD-LE                 46.45      44.25    4  
  8 Krempasky, Josh D         12 SWIM-LE                   NT      47.06    3  
  9 Browning, Jimmy A         11 SWIM-LE                49.02      47.42    2  
 10 Cornelius, Benjamin C     12 Wooster-LE             44.68      47.87    1  
 11 Dudley, Sam R             12 MRST-LE                46.75      48.08  
 12 Hoffmann, Max C           11 SWIM-LE                47.48      48.34  
 13 Kinnear, Brian J          12 Hudson Heat-LE         48.45      48.50  
 14 Wooley, Jonah S           11 B3-LE                  49.91      48.91  
 15 Leon, Brandon J           12 SWIM-LE                47.80      49.03  
 16 Rohweder, Eric C          11 Tiger Sharks-LE        47.51      49.88  
 17 Marcie, Chase J           11 LSSC-LE                49.77      50.44  
 18 McNeill, Alec M           12 LSSC-LE                50.25      52.63  
 19 Serafinchon, Benjamin J   12 Wooster-LE             53.30      52.68  
 20 Whitehead, Michael J      12 SWIM-LE                52.65      53.25  
 21 McNeill, Connor T         12 LSSC-LE                53.73      54.34  
 22 Russell, Charlie a        11 Westside Waves-LE      58.92      55.59  
 23 Brown, Kyle W             12 LSSC-LE                51.74      55.80  
 24 Michaud, Ian R            11 Wooster-LE                NT      56.64  
 25 Miller, Nate D            11 VSC-LE                 56.10      56.94  
 26 Vance, Jack R             11 SWIM-LE                   NT    1:05.64  
 -- Schell, Max X             12 Westside Waves-LE    1:17.41         DQ  
 -- Schaeffer, Matthew M      12 VSC-LE                 50.67         NS  
 
Event 87  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimStrong-LE  'A'                                2:29.97    2:32.03   20  
     1) Wallace, Alexa R 10             2) Krusinski, Annie K 10          
     3) Truelsch, Jordan L 9            4) Homoki, Jordyn R 10            
              1:17.63  2:32.03                                             
  2 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:49.77    2:48.35   18  
     1) Chelf, Gracie A 9               2) Cochran, Audrey R 10           
     3) Chelf, Emma M 9                 4) Mathews, Abigail E 10          
              1:26.75  2:48.35                                             
  3 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      2:56.99    3:07.37   16  
     1) Ryan, Grace M 10                2) Burgess, Hannah G 9            
     3) Gantzer, Victoria L 10          4) Hess, Zoe A 10                 
              1:36.21  3:07.37                                             
  4 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'B'             2:52.76    3:22.40   14  
     1) Serafinchon, Emily R 9          2) Chelf, Gretchen K 7            
     3) Mowrer, Hailey R 9              4) Wright, Jordan A 9             
              1:38.38  3:22.40                                             
 -- B3 Aquatics-LE  'A'                               3:53.14         DQ  
     1) Bautista, Chloe T 8             2) Grey, Lane F 9                 
     3) Golem, Ava I 8                  4) Chylla, Mallory P 10           
 
Event 88  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
 Sponsor: Linda & Larry Smucker
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 USA Ridgewood Y Dolphins-LE  'A'                  2:29.48    2:32.53   20  
     1) Kavalec, Jacob A 10             2) Montag, Mitchell W 9           
     3) Florio, Aidan C 9               4) Toothman, Zach J 10            
              2:38.81  2:32.53                                             
  2 Vacationland Swim Club-LE  'A'                    2:32.26    2:32.63   18  
     1) Singler, Collin D 10            2) Gyurke, Dan L 10               
     3) Franklin, Michael R 9           4) Franklin, Tyler P 10           
              2:50.72  2:32.63                                             
  3 SwimStrong-LE  'A'                                     NT    3:16.57   16  
     1) Arslanian, Andrew G 10          2) Parris, Luke B 10              
     3) Gadd, Colin J 9                 4) Ogrean, Colin J 7              
 
Event 89  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 North East Ohio Nemesis-LE  'A'                   2:19.21    2:12.28   20  
     1) Dregalla, Kaye E 12             2) Kehoe, Natalie S 11            
     3) Presley, Kathryn E 12           4) Voytek, Mara J 12              
              1:08.84  2:12.28                                             
  2 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:23.15    2:18.33   18  
     1) Miller, Holly C 12              2) Brinkerhoff, Brittany L 12     
     3) Sibilia, Michelle A 12          4) Davis, Fiona G 12              
              1:09.65  2:18.33                                             
  3 SwimStrong-LE  'A'                                2:26.45    2:18.59   16  
     1) Hall, Amy 11                    2) Strawser, Emily L 11           
     3) Gadd, Shaelyn M 11              4) Zelis, Hanna M 11              
              1:10.43  2:18.59                                             
  4 USA Ridgewood Y Dolphins-LE  'A'                  2:23.53    2:25.36   14  
     1) Bess, Gabrielle N 12            2) Irwin, Megan I 12              
     3) Turchanik, Sarah M 11           4) Tarbuck, Natalie N 11          
              1:13.95  2:25.36                                             
  5 Cambridge Aquajets  'A'                           2:15.22    2:27.37   12  
     1) Jones, Charlotte 11             2) Strub, Adele 12                
     3) Ashton, Clare 12                4) Moorhouse, Celia 12            
              1:12.16  2:27.37                                             
  6 B3 Aquatics-LE  'A'                               2:32.49    2:38.52   10  
     1) Effron, Trudie D 12             2) Eippert, Maddy L 11            
     3) Brooks, Hayden C 11             4) Mitchell, Mary R 11            
              1:18.96  2:38.52                                             
  7 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'B'             2:37.62    2:48.44    8  
     1) Switzer, Mya 12                 2) Wright, Sydney A 11            
     3) Cicconetti, Gabriela L 11       4) Murphy, Madalyn M 11           
              1:18.32  2:48.44                                             
 
Event 90  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 USA Ridgewood Y Dolphins-LE  'A'                  2:04.00    2:07.39   20  
     1) Zhang, William F 12             2) Widenhofer, Eric R 12          
     3) Chimes, Eric C 12               4) Norman, Eric E 12              
              1:06.27  2:07.39                                             
  2 SwimStrong-LE  'A'                                2:35.57    2:20.52   18  
     1) Browning, Jimmy A 11            2) Whitehead, Michael J 12        
     3) Ritzmann, Cal A 12              4) Krusinski, Pete T 11           
              1:11.23  2:20.52                                             
  3 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:23.82    2:21.97   16  
     1) Ward, Kyle S 11                 2) Matthew, Thomas 11             
     3) Cornelius, Benjamin C 12        4) Lantis, Joshua S 12            
              1:14.30  2:21.97                                             
  4 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      2:27.64    2:22.96   14  
     1) Hong, Nicholas T 12             2) Marcie, Chase J 11             
     3) Brown, Kyle W 12                4) Marcie, Cameron R 11           
              1:10.33  2:22.96                                             
  5 Vacationland Swim Club-LE  'A'                    2:34.38    2:32.58   12  
     1) Dail, Hunter M 12               2) Clark, Charlie K 11            
     3) Miller, Nate D 11               4) Grespin, Drew B 12             
              1:17.68  2:32.58                                             
  6 SwimStrong-LE  'B'                                     NT    2:42.85   10  
     1) Hoffmann, Max C 11              2) Vance, Jack R 11               
     3) Leon, Brandon J 12              4) Krempasky, Josh D 12           
              1:18.41  2:42.85                                             
 
Event 91  Girls 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimStrong-LE  'A'                                4:25.68    4:42.27   20  
     1) Coronel, Anna C 15              2) Washko, Molly M 17             
     3) McNichols, Macie O 16           4) Barrus, Jenna N 18             
              1:12.96           1:27.13           3:37.91  4:42.27         
  2 Vacationland Swim Club-LE  'A'                    4:43.00    4:52.39   18  
     1) Tanaka, Anna 16                 2) Wnek, Brenna E 17              
     3) Franklin, Molly E 13            4) Gyurke, Margaret O 14          
              1:15.67           2:35.41           3:46.21  4:52.39         
  3 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      4:59.54    4:59.18   16  
     1) Norehad, Jennifer A 18          2) Smith, Libby G 14              
     3) Lee, Nora J 18                  4) Guilfoyle, Maggie A 15         
              1:16.17           2:38.34           3:53.04  4:59.18         
  4 Lakewood Rangers Swim Team-LE  'A'                4:49.96    5:01.12   14  
     1) Hoke, Colleen M 16              2) Keim, Allison G 16             
     3) Leszcz, Liz M 16                4) Mahoney, Madeline C 18         
              1:48.39           3:19.09           4:43.92  5:01.12         
  5 Vacationland Swim Club-LE  'B'                    5:28.68    5:07.22   12  
     1) Gyurke, Steph A 20              2) Vargo, Taylor K 18             
     3) Vargo, Kerrigan C 16            4) Freriks, Geena 16              
              1:16.08           2:47.19           4:08.81  5:07.22         
  6 Westside Waves Swim Club-LE  'A'                  4:56.50    5:12.71   10  
     1) Mlakar, Rose A 14               2) Cartwright, Alana M 13         
     3) Prexta, Becca M 15              4) O'Rourke, Kasey D 14           
              1:21.06           2:44.97           4:02.64  5:12.71         
  7 Firestone Akron Swim Team-LE  'A'                 4:34.88    5:13.65    8  
     1) Long, mackenzie j 13            2) Durante, Emma R 20             
     3) Whitman, Madison L 15           4) Poitinger, Alex l 19           
              1:37.87           2:52.67           4:23.59  5:13.65         
  8 USA Ridgewood Y Dolphins-LE  'A'                  4:51.21    5:16.01    6  
     1) Smith, Gina M 14                2) Tarbuck, Samantha E 16         
     3) Steponick, Jessica L 15         4) Smith, DeAnna M 15             
              1:22.34           2:48.39           4:07.71  5:16.01         
  9 North East Ohio Nemesis-LE  'A'                   5:11.91    5:17.36    4  
     1) Voytek, Mara J 12               2) Presley, Kathryn E 12          
     3) Thomas, Alyssa T 14             4) Jarachovic, Jacquelyn S 17     
              1:21.09           2:50.49           4:10.92  5:17.36         
 10 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             4:47.64    5:23.75    2  
     1) Kim, Min-Kyung 13               2) Davis, Sophia K 14             
     3) Sibilia, Gabrielle M 16         4) Tieche, Anna M 16              
              1:25.92           2:54.31           4:10.56  5:23.75         
 11 Perry Aquatic Club-LE  'A'                             NT    5:27.38  
     1) Zuniga, Katie R 16              2) Perretta, Carlie E 16          
     3) Finley, Olivia J 12             4) Ferrell, Lauren m 14           
              1:25.91           2:48.78           4:12.14  5:27.38         
 12 Lake Shore Swim Club-LE  'B'                      5:23.16    5:33.42  
     1) Guilfoyle, Ellie R 13           2) Balser, Hope E 15              
     3) Beyer, Christa E 16             4) Dunne, Helen G 16              
              1:24.80           2:57.10           3:13.20  5:33.42         
 13 Lake Shore Swim Club-LE  'C'                      5:43.36    5:34.19  
     1) Hauck, Catherine G 13           2) Burgess, Amanda C 14           
     3) Parris, Zoe M 15                4) Bartek, Mary C 49              
              1:27.20           1:43.47           2:59.63  5:34.19         
 14 Copley Water Warriors-LE  'A'                          NT    5:40.78  
     1) Toolis, Amanda A 14             2) Geyer, Samantha J 16           
     3) Bute, Laura A 13                4) Toolis, Hannah S 13            
              1:27.75           2:54.58           4:19.48  5:40.78         
 15 Perry Aquatic Club-LE  'B'                             NT    5:50.00  
     1) Henninge, Makayla A 11          2) Perretta, Kasie L 14           
     3) Mann, Veronica A 13             4) Henninge, Kaitlynn E 13        
              1:40.97           3:08.82           4:37.47  5:50.00         
 16 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'B'                  NT    5:52.64  
     1) Collier, Brittany R 15          2) Cornelius, Emily K 18          
     3) Bonezzi, Elise M 13             4) Suggs, Kathryn A 17            
              1:34.38           3:02.05           4:31.55  5:52.64         
 17 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'C'                  NT    6:02.30  
     1) Ward, Katherine A 15            2) Flinn-Johnson, Bree A 15       
     3) Graham, Sydney M 13             4) Tieche, Leah M 14              
              1:35.41           3:14.22           4:45.38  6:02.30         
 18 Hudson Explorer Aquatic Team-LE  'A'              5:01.23    6:09.60  
     1) McGreer, Amanda K 13            2) Fulco, Elizabeth A 15          
     3) Kinnear, Claire E 14            4) Vicory, Isabel A 14            
              1:33.52           3:10.67           4:39.56  6:09.60         
 -- Delaware OH  Race Club Aquatic-OH  'A'            5:17.29         DQ  
     1) Glesenkamp, Brooke K 14         2) Puthoff, Brittany A 17         
     3) Ward, Bethany J 16              4) Curtin, Samantha M 16          
 
Event 92  Boys 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Firestone Akron Swim Team-LE  'A'                 4:11.58    4:25.78   20  
     1) Pech, Matt J 18                 2) Dyer, Matthew S 16             
     3) Scantling, John k 18            4) Belanger, Mark R 18            
              1:09.38           2:22.18           3:31.45  4:25.78         
  2 SwimStrong-LE  'A'                                4:14.90    4:25.81   18  
     1) Simpson, Ian M 17               2) Whitlock, Kenny C 15           
     3) Arslanian, D.J. J 15            4) Charbonneau, C.J. J 15         
              1:07.54           1:38.31           3:27.11  4:25.81         
  3 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      4:30.04    4:30.04   16  
     1) Stankivicz, Sam D 15            2) Ryan, Will J 18                
     3) Brooks, Benjamin V 14           4) Hong, Marcus J 14              
              1:12.64           2:25.32           3:29.90  4:30.04         
  4 Vacationland Swim Club-LE  'A'                    4:24.00    4:41.91   14  
     1) Dauch, Gabe A 17                2) Grespin, Joseph L 15           
     3) Ineson, j M 16                  4) Mulvin, Sean P 16              
              1:10.68           1:27.44           3:43.69  4:41.91         
  5 North East Ohio Nemesis-LE  'A'                   4:35.67    4:47.54   12  
     1) Casedonte, Joe P 17             2) Kundrat, Nicholas A 16         
     3) Walter, Hayden G 13             4) Sara, Ryan J 17                
              1:16.34           2:37.50           3:49.83  4:47.54         
  6 Cuyahoga Falls Riverfront YMCA-LE  'A'            4:26.19    4:50.49   10  
     1) Appleby, Andrew J 18            2) Kurlich, Richie A 13           
     3) Turnbull, Will J 16             4) Kurlich, Andrew F 13           
              1:02.36           2:27.79           3:37.87  4:50.49         
  7 Firestone Akron Swim Team-LE  'B'                 4:37.79    4:52.73    8  
     1) Ison, Joshua Nathaniel B 13     2) Heropoulos, Johnny A 16        
     3) Darwish, Sam E 15               4) Lanson, Logan j 18             
              1:14.77           2:39.62           3:50.13  4:52.73         
  8 Lakewood Rangers Swim Team-LE  'A'                4:41.79    4:59.80    6  
     1) MacMillan, Brogan R 17          2) McNichols, Tyler J 15          
     3) Macmillan, Colin G 13           4) Macmillan, Kyle J 15           
              1:19.69           2:47.09           3:55.25  4:59.80         
  9 Vacationland Swim Club-LE  'B'                    4:56.96    5:04.99    4  
     1) Babson, Nicholas J 14           2) Gyurke, Evan N 13              
     3) Kaatz, Jimmy E 15               4) Branum, Justin R 14            
              1:15.59           2:42.13           3:56.57  5:04.99         
 10 Lake Shore Swim Club-LE  'B'                      4:45.99    5:12.66    2  
     1) Pecze, Smash D 15               2) Phillips, Greg P 14            
     3) O'Grady, Michael X 18           4) Pecze, Gabe A 17               
              1:14.28           2:44.05           4:04.84  5:12.66         
 11 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             4:50.19    5:15.77  
     1) Tennent, Chad E 17              2) Cochran, Aaron S 15            
     3) Foster, Tyler M 13              4) Cornelius, Nathaniel S 14      
              1:22.93           2:44.35           4:08.91  5:15.77         
 12 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'B'                  NT    5:54.36  
     1) Schonfeld, Samuel C 14          2) Cochran, Andrew C 13           
     3) Suggs, Grady S 15               4) Schmidt, Caleb J 17            
              1:31.11           1:51.20           4:48.55  5:54.36         
 -- Hudson Explorer Aquatic Team-LE  'A'              4:47.38         DQ  
     1) Robertson, AJ J 8               2) Tuckerman, Jacob S 13          
     3) Schmitt, Nick A 17              4) Embry, Kyle J 14               
 
Event 93  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newbould, Julia A         13 SWIM-LE              1:03.10    1:03.28   10  
       30.35  1:03.28                                                      
  2 Stark, Rachel A           14 LSSC-LE              1:03.34    1:03.30    9  
       30.38  1:03.30                                                      
  3 Hawkins, Sarah            14 WD                   1:03.99    1:04.75    8  
       31.25  1:04.75                                                      
  4 Kahn, Emily A             13 SWIM-LE              1:04.71    1:06.24    7  
       31.22  1:06.24                                                      
  5 Glesenkamp, Brooke K      14 Delaware-OH          1:05.29    1:06.48    6  
       32.24  1:06.48                                                      
  6 Bruce, Catrionna D        14 USWIM-LE             1:06.54    1:06.62    5  
       31.59  1:06.62                                                      
  7 Jones, Shaunna L          14 SWIM-LE              1:07.65    1:07.96    4  
       33.01  1:07.96                                                      
  8 Smith, Gina M             14 RYD-LE               1:05.81    1:08.24    3  
       32.25  1:08.24                                                      
  9 Valentic, Katarina *      13 USC-LE               1:08.29    1:08.26    2  
       32.20  1:08.26                                                      
 10 Cartwright, Alana M       13 Westside Waves-LE    1:07.69    1:08.33    1  
       32.95  1:08.33                                                      
 11 Pederson, Megan E         14 SWIM-LE              1:07.94    1:08.66  
       32.67  1:08.66                                                      
 12 D'Arcy, Jane E            14 Marlins-LE           1:10.73    1:08.74  
       32.56  1:08.74                                                      
 13 Martin, Deater T          14 Spire Lesd-LE             NT    1:08.86  
 14 Gyurke, Margaret O        14 VSC-LE               1:08.87    1:08.91  
       33.19  1:08.91                                                      
 15 Pasadyn, Cassandra L      13 SWIM-LE                   NT    1:08.93  
 16 Davis, Sophia K           14 Wooster-LE           1:06.15    1:08.96  
       32.92  1:08.96                                                      
 17 Ogrean, Hannah M          13 SWIM-LE              1:13.66    1:09.17  
       32.12  1:09.17                                                      
 18 Erich, Sam A              14 UUSC-LE                   NT    1:09.18  
 19 George, Emma C            14 UFAST-LE             1:09.41    1:09.19  
       32.83  1:09.19                                                      
 20 Neff, Julia M             13 Lakewood-LE          1:10.04    1:09.27  
       32.71  1:09.27                                                      
 21 Dusek, Hannah R           14 MRST-LE              1:07.69    1:09.33  
       33.29  1:09.33                                                      
 22 Klem, Rebekah J           13 Piranhas-LE          1:09.91    1:09.44  
       32.19  1:09.44                                                      
 23 Weber, Anna M             13 RYD-LE               1:09.45    1:09.93  
       33.91  1:09.93                                                      
 24 Henninge, Kaitlynn E      13 Perry Aquatics-LE    1:06.93    1:10.03  
       33.19  1:10.03                                                      
 25 Monroe, Grace E           13 LSSC-LE              1:07.21    1:10.19  
       35.11  1:10.19                                                      
 26 Vance, Murphy M           14 SWIM-LE                   NT    1:10.22  
 27 Smith, Libby G            14 LSSC-LE              1:06.75    1:10.34  
       33.36  1:10.34                                                      
 28 Hauck, Catherine G        13 LSSC-LE              1:07.91    1:10.98  
       34.51  1:10.98                                                      
 29 Virzi, Angelica M         14 Lakewood-LE          1:08.09    1:11.30  
       33.79  1:11.30                                                      
 30 Rickman, Beth M           13 Green-LE             1:09.44    1:11.36  
       34.23  1:11.36                                                      
 30 Martin, Dolores J         13 SWIM-LE              1:13.97    1:11.36  
       34.10  1:11.36                                                      
 32 Collins, Lindsey E        13 Green-LE             1:08.08    1:11.53  
       33.95  1:11.53                                                      
 33 Leib, Gena M              13 STRS-LE              1:13.50    1:11.77  
       34.09  1:11.77                                                      
 34 Perretta, Kasie L         14 Perry Aquatics-LE    1:09.43    1:11.85  
       33.99  1:11.85                                                      
 35 Howell, Marley R          13 STRS-LE              1:10.65    1:11.95  
       34.75  1:11.95                                                      
 36 O'Rourke, Kasey D         14 Westside Waves-LE    1:10.26    1:12.22  
       34.58  1:12.22                                                      
 37 Greller, Claire H         14 NEON-LE              1:13.62    1:12.26  
       33.86  1:12.26                                                      
 38 Guilfoyle, Ellie R        13 LSSC-LE              1:10.65    1:12.38  
       34.18  1:12.38                                                      
 39 Walburn, Emily C          13 MRST-LE              1:09.09    1:12.42  
       34.31  1:12.42                                                      
 40 Hagen, Katherine E        13 SHSH-LE              1:15.17    1:12.47  
       34.86  1:12.47                                                      
 41 Buckley, Madison M        13 CCS-LE               1:11.46    1:12.78  
       35.07  1:12.78                                                      
 42 Ng, Gloria J              14 SHSH-LE              1:10.20    1:12.87  
       34.66  1:12.87                                                      
 43 Patz, Lexee T             13 Hudson Heat-LE       1:12.06    1:12.93  
       34.73  1:12.93                                                      
 44 Thomas, Alyssa T          14 NEON-LE              1:12.81    1:13.38  
       35.27  1:13.38                                                      
 45 Pophal, Julia C           14 Lakewood-LE          1:07.22    1:13.54  
       34.20  1:13.54                                                      
 46 Mlakar, Rose A            14 Westside Waves-LE    1:08.41    1:14.02  
       34.93  1:14.02                                                      
 47 Babson, Bridgett A        13 VSC-LE               1:14.00    1:14.08  
       35.28  1:14.08                                                      
 48 Burgess, Amanda C         14 LSSC-LE              1:14.00    1:14.21  
       35.72  1:14.21                                                      
 49 Stacho, Britt C           13 MRST-LE                   NT    1:14.36  
 50 Riddle, Ellen R           13 Lakewood-LE          1:11.79    1:14.37  
       35.10  1:14.37                                                      
 51 Bute, Laura A             13 CWW-LE               1:12.92    1:14.39  
       36.05  1:14.39                                                      
 52 Jones, Bri T              13 SWIM-LE              1:14.19    1:14.44  
       35.86  1:14.44                                                      
 53 Glickberg, Emma E         13 RYD-LE               1:16.49    1:15.03  
       35.99  1:15.03                                                      
 54 Burch, Kaisha C           13 CCS-LE               1:15.69    1:15.47  
       36.01  1:15.47                                                      
 55 Wnek, Paige S             14 VSC-LE               1:16.14    1:15.66  
       36.03  1:15.66                                                      
 56 Melaragno, Jackie E       14 Westside Waves-LE    1:13.77    1:15.76  
       35.88  1:15.76                                                      
 57 Tieche, Leah M            14 Wooster-LE           1:16.32    1:16.13  
       36.30  1:16.13                                                      
 58 McHugh, Maggie E          13 Lakewood-LE          1:14.14    1:16.38  
       35.97  1:16.38                                                      
 59 Ferrell, Lauren m         14 Perry Aquatics-LE    1:15.19    1:16.96  
       36.31  1:16.96                                                      
 60 Long, mackenzie j         13 Firestone-LE         1:14.01    1:17.08  
       35.77  1:17.08                                                      
 61 Petro, Nikki A            13 NEON-LE                   NT    1:17.16  
 62 Whitlock, Lexi L          14 SWIM-LE                   NT    1:17.20  
 63 Mann, Veronica A          13 Perry Aquatics-LE    1:25.98    1:17.98  
       37.97  1:17.98                                                      
 64 Seballos, Rhalena C       13 SWIM-LE              1:16.87    1:18.44  
       37.05  1:18.44                                                      
 65 Kim, Min-Kyung            13 Wooster-LE           1:18.28    1:18.47  
       37.58  1:18.47                                                      
 66 D'Amico, Maria E          14 STRS-LE              1:22.82    1:18.99  
       37.03  1:18.99                                                      
 67 Korenowski, Jenna A       13 STRS-LE                   NT    1:19.37  
 68 Slife, Maeve E            13 NEON-LE              1:19.12    1:19.39  
       38.65  1:19.39                                                      
 69 Sargeant, Deandra H       13 STRS-LE                   NT    1:19.70  
 70 Hangauer, Madison R       13 NEON-LE              1:21.49    1:20.22  
       37.85  1:20.22                                                      
 71 Toolis, Amanda A          14 CWW-LE               1:17.37    1:20.27  
       37.25  1:20.27                                                      
 72 McGreer, Amanda K         13 Hudson Heat-LE       1:16.44    1:20.84  
       37.96  1:20.84                                                      
 73 Bias, Lydia J             14 Piranhas-LE          1:16.20    1:20.86  
       37.95  1:20.86                                                      
 74 Graham, Sydney M          13 Wooster-LE           1:18.39    1:21.00  
       38.06  1:21.00                                                      
 75 Toolis, Hannah S          13 CWW-LE               1:23.95    1:21.31  
       39.05  1:21.31                                                      
 76 Kundrat, Julia M          13 NEON-LE              1:35.84    1:22.88  
 77 Schneider, Lindsay F      13 STRS-LE              1:23.30    1:22.95  
 78 Iler, Tiffany A           13 Spire Lesd-LE        1:19.86    1:23.17  
       39.78  1:23.17                                                      
 79 Bonezzi, Elise M          13 Wooster-LE           1:21.22    1:23.46  
       39.14  1:23.46                                                      
 80 Goodman, Jordan L         14 STRS-LE                   NT    1:23.82  
 81 McCord, Sarah J           14 CWW-LE               1:27.18    1:24.06  
       37.37  1:24.06                                                      
 82 Russell, Mia A            13 Westside Waves-LE    1:20.91    1:27.08  
       40.86  1:27.08                                                      
 83 McIntyre, Emily           13 CAJ                  1:32.18    1:28.53  
 84 Horton, Aubrie F          13 NEON-LE              1:47.96    1:28.88  
 85 Vicory, Isabel A          14 Hudson Heat-LE       1:30.64    1:30.90  
 86 Eaton, MaKayla            14 UN-LE                1:36.48    1:35.74  
 87 Harrison, Caitlyn E       13 Lakewood-LE          1:36.31    1:36.90  
 
Event 94  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hong, Marcus J            14 LSSC-LE                57.62      58.45   10  
       28.28    58.45                                                      
  2 Poletta, Dominic L        14 Green-LE               59.08    1:00.10    9  
       28.60  1:00.10                                                      
  3 Macmillan, Colin G        13 Lakewood-LE          1:01.37    1:01.25    8  
       29.48  1:01.25                                                      
  4 Babson, Nicholas J        14 VSC-LE               1:01.99    1:01.31    7  
       28.94  1:01.31                                                      
  5 Madej, David D            13 SWIM-LE              1:02.92    1:02.42    6  
       29.08  1:02.42                                                      
  6 Weeks, Drew S             14 MW-LE                  59.90    1:02.52    5  
       29.17  1:02.52                                                      
  7 Kijauskas, Andrew F       13 Marlins-LE           1:06.69    1:03.33    4  
       31.05  1:03.33                                                      
  8 Chambers, Billy X         14 Lakewood-LE          1:04.05    1:03.98    3  
       30.92  1:03.98                                                      
  9 Cornelius, Nathaniel S    14 Wooster-LE           1:06.98    1:04.11    2  
       30.55  1:04.11                                                      
 10 Reimer, Jaret W           14 SWIM-LE              1:05.49    1:04.30    1  
       29.89  1:04.30                                                      
 11 Ison, Joshua Nathaniel B  13 Firestone-LE         1:04.68    1:05.57  
       31.06  1:05.57                                                      
 12 Jajcanin, Dino *          13 Marlins-LE           1:04.94    1:05.76  
       31.24  1:05.76                                                      
 13 Rooney, Edward P          14 Wooster-LE           1:04.68    1:06.24  
       30.86  1:06.24                                                      
 14 Haring, David F           13 MW-LE                1:05.08    1:06.68  
       31.22  1:06.68                                                      
 15 Skidmore, Kyle H          14 MRST-LE              1:03.67    1:06.75  
       31.86  1:06.75                                                      
 16 Kurlich, Richie A         13 Tiger Sharks-LE      1:03.86    1:07.20  
       31.65  1:07.20                                                      
 17 Zuniga, Gregory I         14 Perry Aquatics-LE    1:06.55    1:07.54  
       31.88  1:07.54                                                      
 18 Potvin, Ben               13 WD                   1:06.52    1:07.88  
       31.80  1:07.88                                                      
 19 Hawes, Colin A            14 Delaware-OH          1:08.35    1:07.94  
       31.92  1:07.94                                                      
 20 McGuan, Colman S          13 Lakewood-LE          1:05.94    1:08.06  
       31.79  1:08.06                                                      
 21 Lenart, Bob A             13 NEON-LE              1:08.80    1:08.14  
       32.29  1:08.14                                                      
 22 Walter, Hayden G          13 NEON-LE              1:10.35    1:08.22  
       32.71  1:08.22                                                      
 23 Telerico, Anthony M       14 STRS-LE              1:10.28    1:08.29  
       31.93  1:08.29                                                      
 24 Vi, Kyson                 14 CAJ                  1:08.25    1:08.64  
       32.49  1:08.64                                                      
 25 Zuniga, Benjamin L        13 Perry Aquatics-LE    1:07.37    1:08.78  
       32.69  1:08.78                                                      
 26 Robertson, Tanner J       14 Hudson Heat-LE       1:08.19    1:09.00  
       32.01  1:09.00                                                      
 27 Phillips, Greg P          14 LSSC-LE              1:04.92    1:09.26  
       31.99  1:09.26                                                      
 28 Laneve, Mattew R          13 SWIM-LE              1:17.73    1:09.85  
       33.45  1:09.85                                                      
 29 Gyurke, Evan N            13 VSC-LE               1:13.06    1:10.15  
       33.12  1:10.15                                                      
 30 Osoteo, Evan J            13 FCYM-LE              1:11.64    1:10.30  
       33.04  1:10.30                                                      
 31 Murlin, Alex F            14 Spire Lesd-LE        1:05.94    1:10.32  
       31.80  1:10.32                                                      
 32 Deuch, Brandon K          13 SWIM-LE              1:15.69    1:10.37  
       33.39  1:10.37                                                      
 33 Branum, Justin R          14 VSC-LE               1:05.38    1:10.41  
       33.19  1:10.41                                                      
 34 Rohweder, Andrew J        13 Tiger Sharks-LE      1:09.30    1:10.74  
       33.14  1:10.74                                                      
 35 Kurlich, Andrew F         13 Tiger Sharks-LE      1:08.24    1:10.77  
       33.71  1:10.77                                                      
 36 Bopple, Jake S            13 SHSH-LE              1:11.11    1:11.00  
       33.32  1:11.00                                                      
 37 Telerico, Nicholas D      13 STRS-LE              1:11.22    1:11.04  
       33.15  1:11.04                                                      
 38 Anderson, David A         13 UN-AM                1:12.82    1:11.36  
       33.84  1:11.36                                                      
 39 Tuckerman, Jacob S        13 Hudson Heat-LE       1:09.05    1:11.52  
       33.21  1:11.52                                                      
 40 Leibensperger, Andrew R   14 Green-LE             1:09.33    1:11.59  
       34.21  1:11.59                                                      
 41 Hargis, Sal               13 SWIM-LE              1:19.45    1:11.62  
       33.48  1:11.62                                                      
 42 Foster, Tyler M           13 Wooster-LE           1:12.92    1:12.02  
       34.12  1:12.02                                                      
 43 Tanaka, Riki O            14 VSC-LE               1:17.58    1:12.32  
       34.20  1:12.32                                                      
 44 Klemmer, Ryan P           13 STRS-LE              1:16.79    1:13.59  
       34.65  1:13.59                                                      
 45 Lenz, Adam C              13 Firestone-LE         1:10.03    1:14.50  
       35.15  1:14.50                                                      
 46 Brodersen, Nicholas D     14 MRST-LE              1:13.91    1:15.60  
       35.58  1:15.60                                                      
 47 Miklos, Christopher M     14 SHSH-LE              1:16.74    1:15.73  
       35.55  1:15.73                                                      
 48 Schonfeld, Samuel C       14 Wooster-LE           1:15.40    1:17.09  
       37.74  1:17.09                                                      
 49 Embry, Kyle J             14 Hudson Heat-LE       1:16.38    1:17.34  
       37.48  1:17.34                                                      
 50 Russell, Drew O           13 STRS-LE              1:16.59    1:17.47  
       36.13  1:17.47                                                      
 51 Hunsen, Alula T           13 SHSH-LE              1:21.39    1:17.77  
       36.63  1:17.77                                                      
 52 Bonafini, Jeremy R        13 Firestone-LE         1:27.01    1:20.89  
       37.43  1:20.89                                                      
 53 Suggs, Parker D           13 Wooster-LE           1:19.40    1:21.30  
       36.75  1:21.30                                                      
 54 Serna, Joshua F           13 SWIM-LE                   NT    1:23.03  
       37.10  1:23.03                                                      
 55 Lee, Patrick S            13 LSSC-LE                   NT    1:28.89  
       41.61  1:28.89                                                      
 56 Yarwood, Joe R            13 SWIM-LE                   NT    1:35.65  
       42.72  1:35.65                                                      
 57 Sibilia, Joey V           14 Wooster-LE           1:14.63    1:40.58  
       45.39  1:40.58                                                      
 -- Creedon, David J          14 FCYM-LE              1:20.84         DQ  
 
Event 95  Women 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McNichols, Macie O        16 SWIM-LE                57.96    1:01.06   10  
       28.82  1:01.06                                                      
  2 Freriks, Geena            16 VSC-LE                 59.54    1:01.95    9  
       29.55  1:01.95                                                      
  3 Coy, Maria L              16 Marlins-LE           1:01.68    1:02.30    8  
       30.10  1:02.30                                                      
  4 Grady, Julia R            16 SWIM-LE              1:09.00    1:04.30    7  
       30.86  1:04.30                                                      
  5 Coronel, Anna C           15 SWIM-LE              1:02.58    1:04.50    6  
       30.54  1:04.50                                                      
  6 Sibilia, Gabrielle M      16 Wooster-LE           1:03.30    1:05.10    5  
       30.20  1:05.10                                                      
  7 Jin, Jessica L            16 STRS-LE                   NT    1:05.11    4  
       31.64  1:05.11                                                      
  8 Grove, Chloe S            15 UN-LE                1:06.71    1:05.66    3  
       31.08  1:05.66                                                      
  9 Rosiak, Haley E           16 USWIM-LE             1:03.83    1:05.83    2  
       31.31  1:05.83                                                      
 10 Prexta, Becca M           15 Westside Waves-LE    1:04.75    1:05.99    1  
       31.99  1:05.99                                                      
 11 Guilfoyle, Maggie A       15 LSSC-LE              1:06.84    1:06.58  
       32.04  1:06.58                                                      
 12 Whitman, Madison L        15 Firestone-LE         1:03.90    1:06.62  
       31.48  1:06.62                                                      
 13 Steponick, Jessica L      15 RYD-LE               1:04.67    1:06.78  
       32.07  1:06.78                                                      
 14 Vargo, Kerrigan C         16 VSC-LE               1:03.86    1:06.80  
       31.89  1:06.80                                                      
 15 Curtin, Samantha M        16 Delaware-OH          1:05.21    1:07.13  
       32.90  1:07.13                                                      
 16 Stine, McKenzie R         16 Piranhas-LE          1:03.95    1:07.38  
       32.09  1:07.38                                                      
 17 Geyer, Samantha J         16 CWW-LE               1:10.83    1:07.42  
       33.31  1:07.42                                                      
 18 Farley, Miranda R         15 RYD-LE               1:04.61    1:07.47  
       32.11  1:07.47                                                      
 19 Smith, DeAnna M           15 RYD-LE               1:03.64    1:07.58  
       32.44  1:07.58                                                      
 20 Rega, Ashley M            15 URYD-OH              1:04.69    1:07.65  
       32.08  1:07.65                                                      
 21 Rohweder, Natalie E       15 Tiger Sharks-LE      1:06.06    1:07.81  
       32.90  1:07.81                                                      
 22 Zhang, Ashley X           15 SWIM-LE              1:06.85    1:07.94  
       32.14  1:07.94                                                      
 23 Schimpf, Maddi J          15 SWIM-LE                   NT    1:08.18  
       32.27  1:08.18                                                      
 24 Perretta, Carlie E        16 Perry Aquatics-LE    1:07.53    1:08.97  
       33.25  1:08.97                                                      
 25 Ward, Bethany J           16 Delaware-OH          1:07.02    1:09.01  
       32.90  1:09.01                                                      
 26 Hoke, Colleen M           16 Lakewood-LE          1:07.42    1:09.05  
       32.54  1:09.05                                                      
 27 D'Amico, Halle M          16 STRS-LE              1:05.04    1:09.24  
       32.89  1:09.24                                                      
 28 Maurer, Brooklyn          15 UN-LE                1:10.63    1:09.74  
       32.63  1:09.74                                                      
 29 Amstutz, Allyson N        16 UFAST-LE             1:08.15    1:09.76  
       33.66  1:09.76                                                      
 30 Tarbuck, Samantha E       16 RYD-LE               1:06.65    1:09.98  
       33.56  1:09.98                                                      
 31 Beyer, Christa E          16 LSSC-LE              1:12.73    1:10.27  
       33.61  1:10.27                                                      
 32 Vance, Jenna L            15 SWIM-LE              1:13.21    1:10.46  
       33.25  1:10.46                                                      
 33 Cheng, Kathleen           16 STRS-LE                   NT    1:10.63  
       33.43  1:10.63                                                      
 34 Kyle, Ana L               15 Tiger Sharks-LE      1:12.92    1:11.06  
       33.52  1:11.06                                                      
 35 Kering, Rachel S          15 RYD-LE                    NT    1:11.12  
       34.41  1:11.12                                                      
 36 Mahle, Alyssa R           15 STRS-LE                   NT    1:12.02  
       34.16  1:12.02                                                      
 37 Dial, Abby M              15 Tiger Sharks-LE      1:11.66    1:12.13  
       34.70  1:12.13                                                      
 38 Dunne, Helen G            16 LSSC-LE              1:07.09    1:12.16  
       34.06  1:12.16                                                      
 39 Shvorob, Cheyenne K       16 Marlins-LE                NT    1:12.52  
       34.16  1:12.52                                                      
 40 Gentry, Mareena C         16 SWIM-LE              1:13.29    1:13.10  
       34.20  1:13.10                                                      
 41 Parris, Zoe M             15 LSSC-LE              1:13.17    1:13.12  
       35.27  1:13.12                                                      
 42 Leszcz, Liz M             16 Lakewood-LE          1:11.85    1:13.21  
       35.45  1:13.21                                                      
 43 Faulkner, Lexi M          15 USC-LE               1:09.98    1:13.40  
       34.85  1:13.40                                                      
 44 Dougherty, Rose S         16 SWIM-LE                   NT    1:13.70  
       34.21  1:13.70                                                      
 45 Sara, Lauren M            15 NEON-LE                   NT    1:13.77  
       33.84  1:13.77                                                      
 46 Fulco, Elizabeth A        15 Hudson Heat-LE       1:06.68    1:13.93  
       34.33  1:13.93                                                      
 47 Burnell, Morgan G         15 Firestone-LE              NT    1:14.40  
       34.65  1:14.40                                                      
 48 Flynn, Emma G             16 USWIM-LE             1:03.36    1:14.53  
       28.93  1:14.53                                                      
 49 Tieche, Anna M            16 Wooster-LE           1:07.76    1:14.54  
       34.52  1:14.54                                                      
 50 Medwid, Katie M           15 ULRST-LE                  NT    1:14.56  
       35.67  1:14.56                                                      
 51 Keim, Allison G           16 Lakewood-LE          1:12.36    1:14.72  
       35.48  1:14.72                                                      
 52 McHugh, Kate M            15 Lakewood-LE          1:14.59    1:16.40  
       36.47  1:16.40                                                      
 53 Bryner, Abby C            15 NEON-LE              1:29.00    1:17.58  
       36.85  1:17.58                                                      
 54 Krencisz, Alexandrea K    16 Hudson Heat-LE       1:18.29    1:17.86  
       37.04  1:17.86                                                      
 55 Flinn-Johnson, Bree A     15 Wooster-LE           1:15.25    1:18.10  
       36.17  1:18.10                                                      
 56 Collier, Brittany R       15 Wooster-LE           1:17.85    1:20.34  
       37.48  1:20.34                                                      
 57 Ward, Katherine A         15 Wooster-LE           1:16.84    1:20.93  
       36.51  1:20.93                                                      
 58 Douglass, Franci K        15 SHSH-LE              1:26.48    1:27.35  
       41.10  1:27.35                                                      
 
Event 96  Men 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulvin, Sean P            16 VSC-LE                 57.58      56.08   10  
       27.42    56.08                                                      
  2 Arslanian, D.J. J         15 SWIM-LE                58.35      56.54    9  
       27.93    56.54                                                      
  3 Bowen, Kingsley D         16 USC-LE                 55.65      57.20    8  
       27.22    57.20                                                      
  4 Krusinski, Mark D         15 SWIM-LE                57.80      58.48    7  
       29.01    58.48                                                      
  5 Beck, Mason M             15 UNEON-LE             1:02.33    1:00.05    6  
       28.58  1:00.05                                                      
  6 Ostrowski, Carter S       15 SWIM-LE                56.42    1:00.09    5  
       28.52  1:00.09                                                      
  7 Pacak, Tom T              16 USC-LE                 58.53    1:00.36    4  
       29.09  1:00.36                                                      
  8 Biclawski, Michael J      15 CCS-LE                    NT    1:01.09    3  
       28.57  1:01.09                                                      
  9 Klebowski, Ray J          16 SWIM-LE              1:02.34    1:01.50    2  
       28.27  1:01.50                                                      
 10 D'Arcy, Mike M            16 Marlins-LE           1:01.90    1:01.89    1  
       29.50  1:01.89                                                      
 11 Macmillan, Kyle J         15 Lakewood-LE          1:00.59    1:02.12  
       29.55  1:02.12                                                      
 12 Heropoulos, Johnny A      16 Firestone-LE              NT    1:02.17  
       29.17  1:02.17                                                      
 13 Pfeifer, Grant J          15 UN-LE                1:04.44    1:02.23  
       30.53  1:02.23                                                      
 14 Olivier, Patrick J        16 RYD-LE               1:02.75    1:02.37  
       29.76  1:02.37                                                      
 15 Darwish, Sam E            15 Firestone-LE         1:01.37    1:02.97  
       29.97  1:02.97                                                      
 16 Whitlock, Kenny C         15 SWIM-LE              1:02.44    1:03.05  
       29.24  1:03.05                                                      
 17 Lane, William J           15 STRS-LE              1:06.99    1:03.19  
       29.99  1:03.19                                                      
 18 Kaatz, Jimmy E            15 VSC-LE               1:07.00    1:03.29  
       30.35  1:03.29                                                      
 19 Nason, David H            15 UN-WV                1:02.20    1:03.33  
       30.30  1:03.33                                                      
 20 Ineson, j M               16 VSC-LE               1:01.00    1:03.49  
       30.67  1:03.49                                                      
 21 Turnbull, Will J          16 Tiger Sharks-LE        59.22    1:03.88  
       30.36  1:03.88                                                      
 22 Deuch, Nick C             15 SWIM-LE              1:04.64    1:04.23  
       30.80  1:04.23                                                      
 23 Braumbaugh, Jake H        15 CWW-LE               1:06.79    1:04.39  
       30.41  1:04.39                                                      
 24 Dzurnak, Michael P        15 SWIM-LE              1:03.00    1:04.49  
       30.05  1:04.49                                                      
 25 Kundrat, Nicholas A       16 NEON-LE              1:03.71    1:04.72  
       30.25  1:04.72                                                      
 26 Melaragno, Jacob M        15 Westside Waves-LE    1:03.64    1:04.84  
       31.16  1:04.84                                                      
 27 Stankivicz, Sam D         15 LSSC-LE                   NT    1:04.87  
       27.34  1:04.87                                                      
 28 Titus, Colby              16 UN-LE                1:09.98    1:05.17  
       30.68  1:05.17                                                      
 29 Cannon, Jay T             16 SHSH-LE              1:02.12    1:05.66  
       31.19  1:05.66                                                      
 30 McNichols, Tyler J        15 Lakewood-LE          1:03.64    1:05.78  
       30.87  1:05.78                                                      
 31 Grespin, Joseph L         15 VSC-LE               1:06.08    1:05.79  
       31.22  1:05.79                                                      
 32 Bloch, Emilio O           15 CWW-LE               1:05.45    1:05.80  
       31.62  1:05.80                                                      
 33 Potvin, Harry             15 WD                   1:04.72    1:06.46  
       30.92  1:06.46                                                      
 34 Brighter, Grant M         16 SWIM-LE              1:04.96    1:06.68  
       30.22  1:06.68                                                      
 35 Bartholomew, Simon        15 RYD-LE               1:06.97    1:06.72  
       30.91  1:06.72                                                      
 36 Pecze, Smash D            15 LSSC-LE              1:04.75    1:07.21  
       31.91  1:07.21                                                      
 37 McCaffrey, Kevin A        15 FCYM-LE              1:06.29    1:07.60  
       31.91  1:07.60                                                      
 38 Kline, River              15 UN-LE                1:09.63    1:08.31  
       32.11  1:08.31                                                      
 39 Cochran, Aaron S          15 Wooster-LE           1:08.77    1:08.72  
       32.42  1:08.72                                                      
 40 Friedler, Josh E          15 Hudson Heat-LE       1:05.82    1:08.91  
       32.56  1:08.91                                                      
 41 Frajter, Kenny N          16 SWIM-LE              1:11.64    1:08.94  
       32.60  1:08.94                                                      
 42 Sheehan, Spencer D        15 LSSC-LE              1:10.01    1:09.27  
       32.68  1:09.27                                                      
 43 Donahue, Tommy R          15 SWIM-LE              1:11.62    1:09.28  
       33.68  1:09.28                                                      
 44 Velasquez, Peter L        16 FCYM-LE              1:08.90    1:09.58  
       33.16  1:09.58                                                      
 45 Suggs, Grady S            15 Wooster-LE           1:09.71    1:10.41  
       32.89  1:10.41                                                      
 46 Charbonneau, C.J. J       15 SWIM-LE                   NT    1:10.76  
       33.08  1:10.76                                                      
 47 Gaydos, Matthew G         16 STRS-LE                   NT    1:10.90  
       32.78  1:10.90                                                      
 48 Johnson, Ryan R           15 UN-LE                1:13.64    1:12.49  
       31.63  1:12.49                                                      
 49 Pacak, John D             15 USC-LE               1:13.61    1:12.71  
       33.94  1:12.71                                                      
 50 Fowler, Gary S            16 Wooster-LE           1:18.08    1:16.83  
       35.37  1:16.83                                                      
 51 Parker, Will A            16 NEON-LE              1:18.91    1:26.21  
       41.22  1:26.21                                                      
 
Event 97  Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meek, Cheyenne C          17 USWIM-LE               59.63    1:00.96   10  
       28.93  1:00.96                                                      
  2 Lisy, Sam M               17 Marlins-LE           1:05.07    1:03.63    9  
       31.23  1:03.63                                                      
  3 Gyurke, Steph A           20 VSC-LE               1:00.74    1:03.99    8  
       30.74  1:03.99                                                      
  4 Vargo, Taylor K           18 VSC-LE               1:01.01    1:04.19    7  
       31.34  1:04.19                                                      
  5 Barrus, Jenna N           18 SWIM-LE              1:02.52    1:04.44    6  
       31.46  1:04.44                                                      
  6 Auckley, Elizabeth D      17 USWIM-LE             1:01.15    1:04.93    5  
       31.35  1:04.93                                                      
  7 Poitinger, Alex l         19 Firestone-LE         1:01.15    1:05.91    4  
       31.20  1:05.91                                                      
  8 Mahoney, Madeline C       18 Lakewood-LE          1:04.37    1:05.94    3  
       31.86  1:05.94                                                      
  9 Jarachovic, Jacquelyn S   17 NEON-LE              1:02.31    1:06.76    2  
       31.24  1:06.76                                                      
 10 Malone, Chelsea E         20 PS-LE                1:04.73    1:07.09    1  
       31.86  1:07.09                                                      
 11 Dean, Carly A             19 PS-LE                1:09.41    1:07.41  
       32.04  1:07.41                                                      
 12 Puthoff, Brittany A       17 Delaware-OH          1:05.67    1:07.46  
       32.84  1:07.46                                                      
 13 Lee, Nora J               18 LSSC-LE              1:04.18    1:08.14  
       32.50  1:08.14                                                      
 14 Leibensperger, Megan F    17 Green-LE             1:09.25    1:08.57  
       33.00  1:08.57                                                      
 15 Durante, Emma R           20 Firestone-LE              NT    1:08.59  
       33.01  1:08.59                                                      
 16 Pasadryn, Felicia L       11 SWIM-LE                   NT    1:09.14  
       33.60  1:09.14                                                      
 17 Zuniga, Katie R           16 Perry Aquatics-LE    1:08.24    1:09.76  
       34.08  1:09.76                                                      
 18 Miller, Christy D         17 VSC-LE               1:10.00    1:09.84  
       32.80  1:09.84                                                      
 19 Stevens, Elli J           21 PS-LE                1:07.39    1:10.00  
       33.35  1:10.00                                                      
 20 Stacho, Bree M            17 MRST-LE              1:07.21    1:10.22  
       33.23  1:10.22                                                      
 21 Fogel, Rach A             17 Marlins-LE           1:08.95    1:10.60  
       32.88  1:10.60                                                      
 22 Murray, Melanie J         16 VSC-LE               1:14.95    1:10.74  
       33.25  1:10.74                                                      
 23 Murray, Kelly E           16 VSC-LE               1:15.49    1:10.94  
       34.15  1:10.94                                                      
 24 Bartek, Mary C            49 LSSC-LE              1:10.52    1:11.99  
       34.76  1:11.99                                                      
 25 Gaudiani, Rosalie H       11 Spire Lesd-LE        1:11.24    1:12.60  
       33.85  1:12.60                                                      
 26 Soika, Ari O              15 SWIM-LE                   NT    1:12.73  
       29.15  1:12.73                                                      
 27 Strawser, Amy L           17 SWIM-LE              1:10.78    1:12.84  
       34.17  1:12.84                                                      
 28 Burch, Tiara J            18 CCS-LE               1:15.05    1:13.37  
       34.97  1:13.37                                                      
 29 Cuppett, Erin M           14 MRST-LE              1:13.13    1:14.72  
       35.74  1:14.72                                                      
 30 Kato, Lizzy M             12 MRST-LE              1:16.21    1:16.00  
       36.04  1:16.00                                                      
 31 Wnek, Brenna E            17 VSC-LE               1:13.20    1:17.25  
       36.79  1:17.25                                                      
 32 Suggs, Kathryn A          17 Wooster-LE           1:15.05    1:19.92  
       37.39  1:19.92                                                      
 33 Hahn, Marissa S           17 NEON-LE              1:22.01    1:20.25  
       37.85  1:20.25                                                      
 34 Hetrick, Taylor B         20 USC-LE               1:30.56    1:42.67  
       48.28  1:42.67                                                      
 35 Embry, Ella E              7 Hudson Heat-LE       2:06.76    2:11.83  
     1:01.53  2:11.83                                                      
 
Event 98  Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Alex L             20 ULESD-LE               52.15      54.53   10  
       26.42    54.53                                                      
  2 Belanger, Mark R          18 Firestone-LE           51.96      55.21    9  
       26.94    55.21                                                      
  3 Gonzalez, Mauro A         18 Spire Lesd-LE          54.74      56.30    8  
       26.74    56.30                                                      
  4 Querciagrossa, Jon L      20 Spire Lesd-LE          56.30      56.33    7  
       27.05    56.33                                                      
  5 Nee, Jack *               18 USC-LE                 52.73      56.44    6  
       26.80    56.44                                                      
  6 Riordan, Kyle J           20 Spire Lesd-LE             NT      56.93    5  
  7 Boshkos, ben a            18 Firestone-LE           55.51      58.12    4  
       28.28    58.12                                                      
  8 Wagner, Matt F            19 USC-LE                    NT      58.42    3  
       27.33    58.42                                                      
  9 Puckace, Matthew J        16 Spire Lesd-LE          58.17      58.48    2  
       28.26    58.48                                                      
 10 Lenz, Drew P              17 RYD-LE                    NT      58.58    1  
       28.12    58.58                                                      
 11 Dyer, Matthew S           16 Firestone-LE           56.94      58.86  
       28.82    58.86                                                      
 12 Sara, Ryan J              17 NEON-LE                57.44      59.10  
       28.13    59.10                                                      
 13 Dauch, Gabe A             17 VSC-LE               1:00.00      59.21  
       28.91    59.21                                                      
 14 Charbonneau, Ryan L       17 SWIM-LE                57.66      59.27  
       28.45    59.27                                                      
 15 Wang, Joshua X            17 USC-LE                 56.72      59.77  
       28.54    59.77                                                      
 16 Wilson, Austin R          17 SWIM-LE                59.56      59.83  
       28.78    59.83                                                      
 17 Brogan, Frannie A         17 CCS-LE                 58.30    1:00.11  
       28.44  1:00.11                                                      
 18 Nason, Jacob A            18 UN-WV                  57.42    1:00.68  
       29.53  1:00.68                                                      
 19 Scantling, John k         18 Firestone-LE           56.90    1:00.76  
       28.94  1:00.76                                                      
 20 Nedelka, Anthony C        17 STRS-LE              1:04.86    1:01.23  
       28.85  1:01.23                                                      
 21 Brooks, Benjamin V        14 LSSC-LE              1:00.38    1:01.61  
       29.56  1:01.61                                                      
 22 Pech, Matt J              18 Firestone-LE           59.97    1:01.73  
       29.65  1:01.73                                                      
 23 Lanson, Logan j           18 Firestone-LE         1:00.33    1:01.76  
       29.62  1:01.76                                                      
 24 Otcasek, Joseph           17 SWIM-LE                   NT    1:02.30  
       29.44  1:02.30                                                      
 25 Adams, Jared M            17 Hudson Heat-LE       1:00.91    1:02.44  
       29.43  1:02.44                                                      
 26 Sarver, Kyle W            17 NEON-LE              1:02.09    1:02.83  
       29.78  1:02.83                                                      
 27 Cacho, Francisco L        17 LSSC-LE                   NT    1:03.78  
       29.08  1:03.78                                                      
 28 Armour, John W            17 NEON-LE              1:04.15    1:03.80  
       30.17  1:03.80                                                      
 29 Doherty, James            18 SWIM-LE                   NT    1:04.46  
       29.88  1:04.46                                                      
 30 Pecze, Gabe A             17 LSSC-LE              1:04.13    1:05.47  
       31.04  1:05.47                                                      
 31 Johnson, James S          17 SHSH-LE              1:06.18    1:05.62  
       31.28  1:05.62                                                      
 32 Bloch, Manuel B           17 CWW-LE               1:04.80    1:05.81  
       30.83  1:05.81                                                      
 33 Stankivicz, Sam D         15 LSSC-LE                   NT    1:06.12  
       27.68  1:06.12                                                      
 34 MacMillan, Brogan R       17 Lakewood-LE          1:04.09    1:07.48  
       31.61  1:07.48                                                      
 35 Casedonte, Joe P          17 NEON-LE              1:05.96    1:07.91  
       30.96  1:07.91                                                      
 36 Dunphy, Sean P            15 SWIM-LE                   NT    1:08.29  
       30.80  1:08.29                                                      
 37 Tennent, Chad E           17 Wooster-LE           1:10.73    1:10.51  
       31.84  1:10.51                                                      
 38 O'Grady, Michael X        18 LSSC-LE                   NT    1:10.73  
       33.33  1:10.73                                                      
 39 Kilbane, John T           17 NEON-LE                   NT    1:11.94  
       27.94  1:11.94                                                      
 40 Schmidt, Caleb J          17 Wooster-LE           1:12.02    1:13.00  
       34.25  1:13.00                                                      
 41 Wolens, Drew M            17 Hudson Heat-LE       1:23.98    1:16.05  
       35.53  1:16.05                                                      
 42 Tuckerman, Caleb S        11 Hudson Heat-LE       1:16.66    1:16.85  
       35.04  1:16.85                                                      
 43 Iler, Justin R            11 Spire Lesd-LE        1:24.22    1:27.69  
       40.82  1:27.69                                                      
 
Event 99  Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Devorace, Lauren M        14 USWIM-LE             2:33.85    2:34.43   10  
       36.99  1:16.14  1:54.89  2:34.43                                    
  2 Lisy, Sam M               17 Marlins-LE           2:34.83    2:35.81    9  
       37.85  1:17.53  1:57.95  2:35.81                                    
  3 Gyurke, Steph A           20 VSC-LE               2:32.91    2:36.90    8  
       37.99  1:17.58  1:57.76  2:36.90                                    
  4 Puthoff, Brittany A       17 Delaware-OH          2:44.12    2:41.06    7  
       38.91  1:20.09  2:01.41  2:41.06                                    
  5 Coronel, Anna C           15 SWIM-LE              2:36.54    2:41.28    6  
       37.87  1:19.84  2:01.11  2:41.28                                    
  6 Jin, Jessica L            16 STRS-LE                   NT    2:41.69    5  
       38.25  1:19.16  2:00.69  2:41.69                                    
  7 Bartel, Andrea M          17 Marlins-LE           2:36.29    2:42.21    4  
       38.54  1:19.23  2:01.10  2:42.21                                    
  8 Freriks, Geena            16 VSC-LE               2:39.80    2:42.46    3  
       38.55  1:20.18  2:02.17  2:42.46                                    
  9 Norehad, Jennifer A       18 LSSC-LE              2:26.70    2:43.20    2  
       37.91  1:19.69  2:01.58  2:43.20                                    
 10 Franklin, Molly E         13 VSC-LE               2:38.87    2:44.07    1  
       39.16  1:20.02  2:02.58  2:44.07                                    
 11 Tanaka, Anna              16 VSC-LE               2:42.47    2:44.51  
       38.16  1:20.86  2:03.37  2:44.51                                    
 12 Cartwright, Alana M       13 Westside Waves-LE    2:36.26    2:44.67  
       38.49  1:20.26  2:02.48  2:44.67                                    
 13 Malone, Chelsea E         20 PS-LE                2:31.42    2:45.81  
       39.11  1:21.04  2:03.48  2:45.81                                    
 14 Sibilia, Gabrielle M      16 Wooster-LE           2:39.88    2:47.52  
       38.88  1:21.48  2:04.60  2:47.52                                    
 15 Geyer, Samantha J         16 CWW-LE               2:57.09    2:51.01  
       42.52  1:27.11  2:09.90  2:51.01                                    
 16 Ward, Bethany J           16 Delaware-OH          2:46.23    2:51.30  
       40.95  1:23.94  2:08.29  2:51.30                                    
 17 Cheng, Kathleen           16 STRS-LE                   NT    2:51.36  
       39.96  1:22.45  2:07.16  2:51.36                                    
 18 Mlakar, Rose A            14 Westside Waves-LE    2:41.77    2:51.56  
       39.83  1:23.92  2:08.75  2:51.56                                    
 19 Patz, Lexee T             13 Hudson Heat-LE       2:46.12    2:52.33  
       39.55  1:25.30  2:09.22  2:52.33                                    
 20 Steyer, Taylor A          15 Piranhas-LE          2:46.50    2:52.45  
       39.15  1:22.83  2:07.82  2:52.45                                    
 21 Bruce, Catrionna D        14 USWIM-LE             2:53.79    2:53.07  
       39.83  1:24.20  2:08.70  2:53.07                                    
 22 O'Rourke, Kasey D         14 Westside Waves-LE    2:54.12    2:53.81  
       40.68  1:24.46  2:08.82  2:53.81                                    
 23 Langius, Phoebe M         12 USC-LE               2:49.30    2:58.51  
       43.56  1:28.61  2:14.27  2:58.51                                    
 24 Schimpf, Maddi J          15 SWIM-LE                   NT    2:58.84  
       39.23  1:23.84  2:12.11  2:58.84                                    
 25 Balser, Hope E            15 LSSC-LE              3:20.28    3:00.84  
       43.23  1:28.48  2:15.84  3:00.84                                    
 26 Glickberg, Emma E         13 RYD-LE               2:57.18    3:01.97  
       42.86  1:30.50  2:17.35  3:01.97                                    
 27 Beyer, Christa E          16 LSSC-LE              2:55.41    3:05.11  
       42.92  1:29.96  2:18.41  3:05.11                                    
 28 Murray, Melanie J         16 VSC-LE               3:20.97    3:08.06  
       42.68  1:29.70  2:17.88  3:08.06                                    
 29 Thomas, Alyssa T          14 NEON-LE              3:07.36    3:10.63  
       44.25  1:33.29  2:22.52  3:10.63                                    
 30 Schneider, Lindsay F      13 STRS-LE              3:13.85    3:11.28  
       44.12  1:32.66  2:21.50  3:11.28                                    
 31 Ferrell, Lauren m         14 Perry Aquatics-LE         NT    3:16.75  
       43.36  3:16.75                                                      
 32 Bryner, Abby C            15 NEON-LE              3:00.00    3:18.19  
       46.23  1:36.64  2:28.61  3:18.19                                    
 33 McHugh, Kate M            15 Lakewood-LE          3:13.78    3:23.48  
       50.72  1:43.16  2:34.90  3:23.48                                    
 -- Russell, Mia A            13 Westside Waves-LE         NT         DQ  
 -- Rossi, Lindsay B          19 UN-AT-OH             2:42.11         DQ  
 
Event 100  Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Appleby, Andrew J         18 Tiger Sharks-LE      2:01.78    2:18.13   10  
       31.91  1:07.14  2:18.13                                             
  2 O'Rourke, Ethan D         18 Westside Waves-LE    2:16.04    2:23.01    9  
       32.54  1:08.35  1:45.46  2:23.01                                    
  3 Wright, Chad D            16 UN-LE                1:01.50    2:27.46    8  
       34.48  1:12.22  1:50.19  2:27.46                                    
  4 Braumbaugh, Jake H        15 CWW-LE               2:31.63    2:31.17    7  
       36.37  1:14.40  1:53.84  2:31.17                                    
  5 D'Arcy, Mike M            16 Marlins-LE           2:24.11    2:31.48    6  
       35.64  1:14.96  1:53.85  2:31.48                                    
  6 Simpson, Ian M            17 SWIM-LE              2:32.12    2:32.07    5  
       34.32  1:12.90  1:52.81  2:32.07                                    
  7 Babson, Nicholas J        14 VSC-LE               2:33.92    2:33.09    4  
       35.15  1:13.87  1:53.96  2:33.09                                    
  8 Pecze, Smash D            15 LSSC-LE              2:26.96    2:34.56    3  
       37.26  1:16.72  1:56.42  2:34.56                                    
  9 Dauch, Gabe A             17 VSC-LE               2:35.00    2:34.58    2  
       35.27  1:15.49  1:55.73  2:34.58                                    
 10 Martin, Matt A            15 SWIM-LE                   NT    2:38.30    1  
       36.72  1:17.26  1:58.67  2:38.30                                    
 11 Sarver, Kyle W            17 NEON-LE              2:46.94    2:42.58  
       37.66  1:18.72  2:00.19  2:42.58                                    
 12 LaMonica, Eammon G        15 STRS-LE              2:43.05    2:42.80  
       38.15  1:20.23  2:02.62  2:42.80                                    
 13 Nickerson, Judson         12 WD                   2:39.92    2:43.16  
       38.52  1:20.94  2:03.53  2:43.16                                    
 14 Kurlich, Andrew F         13 Tiger Sharks-LE      2:53.45    2:51.32  
       40.10  1:23.38  2:08.76  2:51.32                                    
 15 Podrez, Alex E            10 Spire Lesd-LE        2:59.30    2:54.15  
       42.46  1:26.18  2:11.34  2:54.15                                    
 16 Russell, Drew O           13 STRS-LE                   NT    2:57.10  
       42.09  1:27.85  2:13.63  2:57.10                                    
 17 Faulkner, Carter H        11 USC-LE                    NT    2:58.30  
       41.72  1:28.14  2:13.47  2:58.30                                    
 18 Robertson, Tanner J       14 Hudson Heat-LE       2:42.89    3:01.30  
       42.35  1:28.78  2:15.99  3:01.30                                    
 19 Krusinski, Jack W         13 SWIM-LE                   NT    3:06.79  
       44.81  1:33.99  2:21.23  3:06.79                                    
 20 Hunsen, Alula T           13 SHSH-LE              3:14.94    3:13.35  
       45.40  1:33.46  2:24.95  3:13.35                                    
 21 Embry, Kyle J             14 Hudson Heat-LE       3:16.03    3:16.77  
       45.74  1:37.52  2:27.91  3:16.77                                    
 22 Greytak, JJ J             11 MRST-LE              4:57.02    5:15.13  
     1:09.58  2:32.77  3:49.36  5:15.13                                    
 -- Creedon, David J          14 FCYM-LE              3:40.36         DQ  
 -- Nason, David H            15 UN-WV                2:27.48         DQ  
 -- Nedelka, Anthony C        17 STRS-LE              3:00.00         NS  
 
Event 101  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: Proud Parents of Sydney Graham
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Newbould, Julia A         13 SWIM-LE              1:07.81    1:08.83   10  
       31.84  1:08.83                                                      
  2 Franklin, Molly E         13 VSC-LE               1:09.17    1:11.85    9  
       33.68  1:11.85                                                      
  3 Pederson, Megan E         14 SWIM-LE              1:10.82    1:12.77    8  
       32.95  1:12.77                                                      
  4 Pasadyn, Cassandra L      13 SWIM-LE                   NT    1:15.01    7  
       34.46  1:15.01                                                      
  5 Jones, Shaunna L          14 SWIM-LE              1:13.50    1:15.66    6  
       34.18  1:15.66                                                      
  6 Kahn, Emily A             13 SWIM-LE              1:12.88    1:16.52    5  
       35.13  1:16.52                                                      
  7 Hawkins, Sarah            14 WD                   1:15.74    1:17.37    4  
       34.41  1:17.37                                                      
  8 Gyurke, Margaret O        14 VSC-LE               1:19.97    1:17.84    3  
       35.72  1:17.84                                                      
  9 Martin, Deater T          14 Spire Lesd-LE             NT    1:17.86    2  
       35.35  1:17.86                                                      
 10 Valentic, Katarina *      13 USC-LE               1:14.58    1:18.20    1  
       34.72  1:18.20                                                      
 11 Cartwright, Alana M       13 Westside Waves-LE    1:18.09    1:18.22  
       37.00  1:18.22                                                      
 12 Glesenkamp, Brooke K      14 Delaware-OH          1:18.11    1:18.48  
       36.06  1:18.48                                                      
 13 Virzi, Angelica M         14 Lakewood-LE          1:16.77    1:19.29  
       36.10  1:19.29                                                      
 14 Ng, Gloria J              14 SHSH-LE              1:16.52    1:19.36  
       38.32  1:19.36                                                      
 15 Leib, Gena M              13 STRS-LE              1:20.61    1:19.40  
       36.80  1:19.40                                                      
 16 Thomas, Alyssa T          14 NEON-LE              1:25.39    1:20.02  
       37.70  1:20.02                                                      
 17 Erich, Sam A              14 UUSC-LE                   NT    1:21.58  
       35.83  1:21.58                                                      
 18 Weber, Anna M             13 RYD-LE               1:16.46    1:21.65  
       37.40  1:21.65                                                      
 19 Howell, Marley R          13 STRS-LE              1:18.49    1:23.03  
       38.48  1:23.03                                                      
 20 George, Emma C            14 UFAST-LE                  NT    1:23.40  
       38.19  1:23.40                                                      
 21 Tollett, Julia R          14 VFYT-LE                   NT    1:23.45  
       37.27  1:23.45                                                      
 22 Wnek, Paige S             14 VSC-LE               1:47.74    1:23.70  
       38.59  1:23.70                                                      
 23 Henninge, Kaitlynn E      13 Perry Aquatics-LE    1:27.71    1:23.99  
       38.82  1:23.99                                                      
 24 D'Arcy, Jane E            14 Marlins-LE           1:30.00    1:25.18  
       38.79  1:25.18                                                      
 25 Mann, Veronica A          13 Perry Aquatics-LE    1:28.67    1:25.19  
       39.73  1:25.19                                                      
 26 Jones, Bri T              13 SWIM-LE              1:21.59    1:25.40  
       38.16  1:25.40                                                      
 27 Bute, Laura A             13 CWW-LE               1:39.89    1:25.53  
       38.81  1:25.53                                                      
 28 Babson, Bridgett A        13 VSC-LE               1:20.19    1:25.72  
       38.92  1:25.72                                                      
 29 Mlakar, Rose A            14 Westside Waves-LE    1:27.44    1:27.31  
       41.05  1:27.31                                                      
 30 Hauck, Catherine G        13 LSSC-LE              1:25.03    1:27.42  
       39.94  1:27.42                                                      
 31 Kinnear, Claire E         14 Hudson Heat-LE       1:22.75    1:27.60  
       39.04  1:27.60                                                      
 32 Smith, Gina M             14 RYD-LE               1:24.18    1:28.87  
       38.53  1:28.87                                                      
 33 Riddle, Ellen R           13 Lakewood-LE          1:25.70    1:29.50  
       40.51  1:29.50                                                      
 34 Martin, Dolores J         13 SWIM-LE              1:33.06    1:30.05  
       40.79  1:30.05                                                      
 35 Walburn, Emily C          13 MRST-LE              1:24.27    1:33.58  
       42.08  1:33.58                                                      
 36 Seballos, Rhalena C       13 SWIM-LE              1:29.90    1:35.56  
       41.72  1:35.56                                                      
 37 Bias, Lydia J             14 Piranhas-LE          1:27.00    1:35.70  
       43.76  1:35.70                                                      
 38 McHugh, Maggie E          13 Lakewood-LE          1:35.86    1:36.36  
       42.26  1:36.36                                                      
 39 Greller, Claire H         14 NEON-LE                   NT    1:37.71  
       43.38  1:37.71                                                      
 40 Slife, Maeve E            13 NEON-LE              2:00.09    1:37.89  
       44.86  1:37.89                                                      
 41 Collins, Lindsey E        13 Green-LE             1:35.76    1:38.79  
       45.19  1:38.79                                                      
 42 D'Amico, Maria E          14 STRS-LE              1:37.65    1:40.23  
       45.36  1:40.23                                                      
 43 McGreer, Amanda K         13 Hudson Heat-LE       1:34.25    1:40.64  
       44.47  1:40.64                                                      
 44 Iler, Tiffany A           13 Spire Lesd-LE        1:43.04    1:43.35  
       49.41  1:43.35                                                      
 45 Horton, Aubrie F          13 NEON-LE                   NT    1:44.51  
       45.88  1:44.51                                                      
 46 Ferrell, Lauren m         14 Perry Aquatics-LE    1:31.93    1:44.68  
       45.66  1:44.68                                                      
 47 Hangauer, Madison R       13 NEON-LE                   NT    1:47.34  
       46.04  1:47.34                                                      
 48 Petro, Nikki A            13 NEON-LE                   NT    1:48.54  
       45.95  1:48.54                                                      
 49 Harrison, Caitlyn E       13 Lakewood-LE               NT    1:55.62  
       52.02  1:55.62                                                      
 -- Melaragno, Jackie E       14 Westside Waves-LE    1:21.36         DQ  
 -- Graham, Sydney M          13 Wooster-LE           1:29.78         NS  
 
Event 102  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Benjamin V        14 LSSC-LE              1:03.80    1:05.63   10  
       31.07  1:05.63                                                      
  2 Hong, Marcus J            14 LSSC-LE              1:03.82    1:05.87    9  
       30.42  1:05.87                                                      
  3 Macmillan, Colin G        13 Lakewood-LE          1:07.64    1:07.74    8  
       31.37  1:07.74                                                      
  4 Poletta, Dominic L        14 Green-LE             1:05.59    1:09.98    7  
       31.11  1:09.98                                                      
  5 Madej, David D            13 SWIM-LE              1:09.80    1:11.17    6  
       31.96  1:11.17                                                      
  6 Walter, Hayden G          13 NEON-LE              1:14.80    1:11.95    5  
       34.46  1:11.95                                                      
  7 Babson, Nicholas J        14 VSC-LE               1:12.82    1:12.36    4  
       33.08  1:12.36                                                      
  8 Kijauskas, Andrew F       13 Marlins-LE           1:23.24    1:13.10    3  
       34.54  1:13.10                                                      
  9 Jajcanin, Dino *          13 Marlins-LE           1:12.62    1:13.55    2  
       33.42  1:13.55                                                      
 10 Ison, Joshua Nathaniel B  13 Firestone-LE         1:10.35    1:14.18    1  
       33.41  1:14.18                                                      
 11 Reimer, Jaret W           14 SWIM-LE              1:11.25    1:14.35  
       33.20  1:14.35                                                      
 12 Kurlich, Richie A         13 Tiger Sharks-LE      1:13.46    1:15.67  
       34.71  1:15.67                                                      
 13 Lenart, Bob A             13 NEON-LE              1:17.75    1:15.87  
       34.46  1:15.87                                                      
 14 Potvin, Ben               13 WD                   1:15.26    1:16.39  
       34.99  1:16.39                                                      
 15 Cornelius, Nathaniel S    14 Wooster-LE           1:17.77    1:17.14  
       35.20  1:17.14                                                      
 16 Weeks, Drew S             14 MW-LE                1:13.43    1:17.35  
       34.24  1:17.35                                                      
 17 Branum, Justin R          14 VSC-LE               1:27.68    1:18.18  
       35.98  1:18.18                                                      
 18 Telerico, Anthony M       14 STRS-LE              1:22.80    1:18.57  
       34.82  1:18.57                                                      
 19 Tanaka, Riki O            14 VSC-LE               1:18.77    1:18.98  
       36.38  1:18.98                                                      
 20 Tuckerman, Jacob S        13 Hudson Heat-LE       1:17.73    1:19.68  
       35.85  1:19.68                                                      
 21 Rooney, Edward P          14 Wooster-LE           1:20.40    1:19.83  
       36.22  1:19.83                                                      
 22 Osoteo, Evan J            13 FCYM-LE              1:19.26    1:20.42  
       36.79  1:20.42                                                      
 23 Haring, David F           13 MW-LE                1:21.13    1:21.28  
       37.85  1:21.28                                                      
 24 Foster, Tyler M           13 Wooster-LE           1:21.76    1:22.30  
       38.53  1:22.30                                                      
 25 Bopple, Jake S            13 SHSH-LE              1:22.99    1:22.71  
       37.69  1:22.71                                                      
 26 Hargis, Sal               13 SWIM-LE              1:30.00    1:26.38  
       38.77  1:26.38                                                      
 27 Telerico, Nicholas D      13 STRS-LE              1:27.50    1:29.54  
       39.44  1:29.54                                                      
 28 Klemmer, Ryan P           13 STRS-LE              1:25.78    1:29.79  
       40.51  1:29.79                                                      
 29 Bonafini, Jeremy R        13 Firestone-LE         2:08.27    1:37.36  
       40.93  1:37.36                                                      
 30 Yarwood, Joe R            13 SWIM-LE                   NT    1:59.85  
       53.23  1:59.85                                                      
 -- Suggs, Parker D           13 Wooster-LE           1:37.72         DQ  
 -- Sibilia, Joey V           14 Wooster-LE           2:06.52         DQ  
 
Event 103  Women 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flynn, Emma G             16 USWIM-LE             1:09.45    1:10.26   10  
       32.56  1:10.26                                                      
  2 Freriks, Geena            16 VSC-LE               1:08.75    1:10.28    9  
       34.04  1:10.28                                                      
  3 Vargo, Kerrigan C         16 VSC-LE               1:11.63    1:10.97    8  
       32.75  1:10.97                                                      
  4 Tanaka, Anna              16 VSC-LE               1:12.22    1:11.07    7  
       32.90  1:11.07                                                      
  5 Prexta, Becca M           15 Westside Waves-LE    1:10.25    1:13.38    6  
       34.27  1:13.38                                                      
  6 Grady, Julia R            16 SWIM-LE              1:16.20    1:15.27    5  
       33.96  1:15.27                                                      
  7 Whitman, Madison L        15 Firestone-LE              NT    1:16.90    4  
       34.62  1:16.90                                                      
  8 Sibilia, Gabrielle M      16 Wooster-LE           1:15.46    1:17.84    3  
       35.80  1:17.84                                                      
  9 Tarbuck, Samantha E       16 RYD-LE               1:15.56    1:18.04    2  
       35.89  1:18.04                                                      
 10 Steponick, Jessica L      15 RYD-LE               1:11.92    1:18.06    1  
       36.70  1:18.06                                                      
 11 D'Amico, Halle M          16 STRS-LE              1:19.99    1:18.78  
       36.59  1:18.78                                                      
 12 Guilfoyle, Maggie A       15 LSSC-LE              1:16.90    1:18.85  
       36.23  1:18.85                                                      
 13 Geyer, Samantha J         16 CWW-LE                    NT    1:19.13  
       36.74  1:19.13                                                      
 14 Mahle, Alyssa R           15 STRS-LE                   NT    1:19.44  
       35.18  1:19.44                                                      
 15 Rega, Ashley M            15 URYD-OH              1:17.96    1:20.33  
       35.93  1:20.33                                                      
 16 Stine, McKenzie R         16 Piranhas-LE          1:16.68    1:20.63  
       36.22  1:20.63                                                      
 17 Farley, Miranda R         15 RYD-LE               1:17.98    1:20.68  
       36.97  1:20.68                                                      
 18 Zhang, Ashley X           15 SWIM-LE              1:18.89    1:21.25  
       35.13  1:21.25                                                      
 19 Kering, Rachel S          15 RYD-LE                    NT    1:22.49  
       38.66  1:22.49                                                      
 20 Kyle, Ana L               15 Tiger Sharks-LE      1:24.22    1:22.75  
       38.54  1:22.75                                                      
 21 Steyer, Taylor A          15 Piranhas-LE          1:18.39    1:22.76  
       36.20  1:22.76                                                      
 22 Parris, Zoe M             15 LSSC-LE              1:25.98    1:23.73  
       38.42  1:23.73                                                      
 23 McGreer, Allie K          16 Hudson Heat-LE       1:15.70    1:24.00  
       40.01  1:24.00                                                      
 24 Amstutz, Allyson N        16 UFAST-LE             1:21.16    1:24.31  
       39.76  1:24.31                                                      
 25 Beyer, Christa E          16 LSSC-LE              1:20.95    1:26.26  
       39.26  1:26.26                                                      
 26 Gentry, Mareena C         16 SWIM-LE              1:31.66    1:27.26  
       39.39  1:27.26                                                      
 27 Murray, Kelly E           16 VSC-LE                    NT    1:27.29  
       38.49  1:27.29                                                      
 28 Rohweder, Natalie E       15 Tiger Sharks-LE      1:21.61    1:27.64  
       39.43  1:27.64                                                      
 29 Leszcz, Liz M             16 Lakewood-LE          1:26.96    1:27.76  
       40.13  1:27.76                                                      
 30 Dial, Abby M              15 Tiger Sharks-LE           NT    1:27.97  
       40.91  1:27.97                                                      
 31 Sara, Lauren M            15 NEON-LE                   NT    1:28.55  
       39.71  1:28.55                                                      
 32 Shvorob, Cheyenne K       16 Marlins-LE                NT    1:28.86  
       40.92  1:28.86                                                      
 33 Tieche, Anna M            16 Wooster-LE           1:20.04    1:29.75  
       40.49  1:29.75                                                      
 34 Keim, Allison G           16 Lakewood-LE          1:29.97    1:29.89  
       41.37  1:29.89                                                      
 35 Medwid, Katie M           15 ULRST-LE                  NT    1:30.66  
       41.01  1:30.66                                                      
 36 Krencisz, Alexandrea K    16 Hudson Heat-LE            NT    1:31.34  
       40.94  1:31.34                                                      
 37 Collier, Brittany R       15 Wooster-LE           1:24.63    1:36.20  
       42.17  1:36.20                                                      
 38 McHugh, Kate M            15 Lakewood-LE          1:43.02    1:44.55  
       48.20  1:44.55                                                      
 39 Douglass, Franci K        15 SHSH-LE              2:02.59    1:48.47  
       50.33  1:48.47                                                      
 -- Ward, Bethany J           16 Delaware-OH          1:17.29         DQ  
 -- Vance, Jenna L            15 SWIM-LE                   NT         NS  
 
Event 104  Men 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arslanian, D.J. J         15 SWIM-LE              1:02.36    1:01.49   10  
       28.96  1:01.49                                                      
  2 Bowen, Kingsley D         16 USC-LE               1:00.14    1:02.59    9  
       28.92  1:02.59                                                      
  3 Krusinski, Mark D         15 SWIM-LE              1:02.84    1:03.46    8  
       29.41  1:03.46                                                      
  4 Puckace, Matthew J        16 Spire Lesd-LE        1:04.69    1:04.95    7  
       30.61  1:04.95                                                      
  5 Olivier, Patrick J        16 RYD-LE               1:06.55    1:06.66    6  
       31.45  1:06.66                                                      
  6 Martin, Matt A            15 SWIM-LE              1:08.81    1:07.25    5  
       32.28  1:07.25                                                      
  7 Bloch, Emilio O           15 CWW-LE               1:13.48    1:07.57    4  
       31.82  1:07.57                                                      
  8 Turnbull, Will J          16 Tiger Sharks-LE      1:02.56    1:08.39    3  
       32.25  1:08.39                                                      
  9 Beck, Mason M             15 UNEON-LE             1:07.71    1:08.51    2  
       31.97  1:08.51                                                      
 10 Lane, William J           15 STRS-LE              1:15.81    1:08.77    1  
       32.38  1:08.77                                                      
 11 Nason, David H            15 UN-WV                1:08.33    1:09.15  
       31.59  1:09.15                                                      
 12 D'Arcy, Mike M            16 Marlins-LE           1:09.76    1:09.36  
       32.22  1:09.36                                                      
 13 Melaragno, Jacob M        15 Westside Waves-LE    1:09.93    1:09.86  
       32.85  1:09.86                                                      
 14 Darwish, Sam E            15 Firestone-LE         1:06.55    1:10.52  
       32.10  1:10.52                                                      
 15 Dzurnak, Michael P        15 SWIM-LE              1:15.19    1:10.61  
       32.13  1:10.61                                                      
 16 Ineson, j M               16 VSC-LE               1:10.00    1:10.81  
       31.63  1:10.81                                                      
 17 Braumbaugh, Jake H        15 CWW-LE               1:14.32    1:11.14  
       33.30  1:11.14                                                      
 18 Cannon, Jay T             16 SHSH-LE              1:08.20    1:11.35  
       33.55  1:11.35                                                      
 19 Biclawski, Michael J      15 CCS-LE                    NT    1:13.15  
       32.83  1:13.15                                                      
 20 Mihalopoulos, Tommy P     16 PS-LE                1:20.00    1:14.39  
       32.70  1:14.39                                                      
 21 Grespin, Joseph L         15 VSC-LE               1:12.92    1:14.40  
       34.22  1:14.40                                                      
 22 Kundrat, Nicholas A       16 NEON-LE              1:30.76    1:15.27  
       32.30  1:15.27                                                      
 23 Pacak, Tom T              16 USC-LE               1:19.03    1:17.36  
       35.77  1:17.36                                                      
 24 Kaatz, Jimmy E            15 VSC-LE               1:24.14    1:17.71  
       35.37  1:17.71                                                      
 25 Heropoulos, Johnny A      16 Firestone-LE         1:12.00    1:17.72  
       33.68  1:17.72                                                      
 26 Potvin, Harry             15 WD                   1:15.45    1:17.83  
       33.79  1:17.83                                                      
 27 Brighter, Grant M         16 SWIM-LE              1:23.52    1:18.09  
       34.77  1:18.09                                                      
 28 McCaffrey, Kevin A        15 FCYM-LE              1:17.87    1:18.42  
       35.40  1:18.42                                                      
 29 Dunphy, Sean P            15 SWIM-LE                   NT    1:19.41  
       34.37  1:19.41                                                      
 30 Cochran, Aaron S          15 Wooster-LE           1:30.13    1:19.82  
       35.61  1:19.82                                                      
 31 McNichols, Tyler J        15 Lakewood-LE          1:13.74    1:21.65  
       34.99  1:21.65                                                      
 32 Suggs, Grady S            15 Wooster-LE           1:18.45    1:22.89  
       36.38  1:22.89                                                      
 33 Friedler, Josh E          15 Hudson Heat-LE       1:30.57    1:27.54  
       37.65  1:27.54                                                      
 34 Charbonneau, C.J. J       15 SWIM-LE                   NT    1:31.82  
       39.01  1:31.82                                                      
 -- Stankivicz, Sam D         15 LSSC-LE                   NT         NS  
 
Event 105  Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Auckley, Elizabeth D      17 USWIM-LE             1:04.55    1:09.27   10  
       32.09  1:09.27                                                      
  2 Gyurke, Steph A           20 VSC-LE               1:08.49    1:11.18    9  
       32.85  1:11.18                                                      
  3 Bartel, Andrea M          17 Marlins-LE           1:10.99    1:11.24    8  
       33.66  1:11.24                                                      
  4 Washko, Molly M           17 SWIM-LE              1:16.90    1:12.45    7  
       32.96  1:12.45                                                      
  5 Lee, Nora J               18 LSSC-LE              1:11.31    1:15.36    6  
       34.98  1:15.36                                                      
  6 Barrus, Jenna N           18 SWIM-LE              1:13.36    1:16.93    5  
       35.67  1:16.93                                                      
  7 Norehad, Jennifer A       18 LSSC-LE              1:08.20    1:17.13    4  
       34.37  1:17.13                                                      
  8 Pasadryn, Felicia L       11 SWIM-LE                   NT    1:18.36    3  
       36.52  1:18.36                                                      
  9 Kurtz, Kim J              21 PS-LE                1:12.67    1:18.47    2  
       36.73  1:18.47                                                      
 10 Gaudiani, Rosalie H       11 Spire Lesd-LE        1:17.37    1:18.97    1  
       36.56  1:18.97                                                      
 11 Jarachovic, Jacquelyn S   17 NEON-LE              1:18.25    1:19.41  
       35.30  1:19.41                                                      
 12 Cullen, Casey L           19 PS-LE                1:08.52    1:20.17  
       35.15  1:20.17                                                      
 13 Stacho, Bree M            17 MRST-LE              1:16.97    1:23.96  
       38.07  1:23.96                                                      
 14 Strawser, Amy L           17 SWIM-LE              1:22.70    1:25.08  
       37.20  1:25.08                                                      
 15 Suggs, Kathryn A          17 Wooster-LE           1:27.96    1:29.82  
       39.83  1:29.82                                                      
 16 Kato, Lizzy M             12 MRST-LE                   NT    1:40.43  
       42.12  1:40.43                                                      
 17 Hahn, Marissa S           17 NEON-LE                   NT    1:53.04  
       49.61  1:53.04                                                      
 
Event 106  Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Belanger, Mark R          18 Firestone-LE           56.78    1:00.51   10  
       28.23  1:00.51                                                      
  2 Gonzalez, Mauro A         18 Spire Lesd-LE          59.57    1:02.09    9  
       29.41  1:02.09                                                      
  3 Nason, Jacob A            18 UN-WV                  58.79    1:02.85    8  
       29.49  1:02.85                                                      
  4 O'Rourke, Ethan D         18 Westside Waves-LE    1:06.31    1:04.64    7  
       29.50  1:04.64                                                      
  5 Sara, Ryan J              17 NEON-LE              1:07.33    1:05.45    6  
       29.61  1:05.45                                                      
  6 Wagner, Matt F            19 USC-LE                    NT    1:05.84    5  
       29.81  1:05.84                                                      
  7 Dauch, Gabe A             17 VSC-LE               1:10.00    1:07.41    4  
       30.49  1:07.41                                                      
  8 Ryan, Will J              18 LSSC-LE              1:04.08    1:07.96    3  
       31.05  1:07.96                                                      
  9 Boshkos, ben a            18 Firestone-LE         1:04.00    1:08.84    2  
       31.34  1:08.84                                                      
 10 Wang, Joshua X            17 USC-LE               1:11.39    1:09.87    1  
       32.25  1:09.87                                                      
 11 Nee, Jack *               18 USC-LE               1:03.95    1:10.54  
       31.64  1:10.54                                                      
 12 Dyer, Matthew S           16 Firestone-LE         1:11.64    1:10.58  
       31.83  1:10.58                                                      
 13 Sarver, Kyle W            17 NEON-LE              1:17.37    1:12.33  
       32.42  1:12.33                                                      
 14 Scantling, John k         18 Firestone-LE         1:02.67    1:12.44  
       32.17  1:12.44                                                      
 15 Casedonte, Joe P          17 NEON-LE              1:12.88    1:13.08  
       32.07  1:13.08                                                      
 16 Adams, Jared M            17 Hudson Heat-LE       1:06.77    1:13.38  
       32.49  1:13.38                                                      
 17 Pech, Matt J              18 Firestone-LE         1:14.61    1:14.60  
       33.28  1:14.60                                                      
 18 Nedelka, Anthony C        17 STRS-LE                   NT    1:14.76  
       33.96  1:14.76                                                      
 19 Sheehan, Spencer D        15 LSSC-LE              1:20.82    1:18.14  
       35.13  1:18.14                                                      
 20 Kilbane, John T           17 NEON-LE                   NT    1:18.18  
       34.91  1:18.18                                                      
 21 O'Grady, Michael X        18 LSSC-LE                   NT    1:20.29  
       36.16  1:20.29                                                      
 22 Armour, John W            17 NEON-LE              1:24.52    1:21.57  
       36.82  1:21.57                                                      
 23 Tuckerman, Caleb S        11 Hudson Heat-LE       1:28.73    1:32.27  
       41.46  1:32.27                                                      
 24 Wolens, Drew M            17 Hudson Heat-LE            NT    1:35.75  
       41.37  1:35.75                                                      
 -- Schmitt, Nick A           17 Hudson Heat-LE       1:08.40         NS  
 
Event 107  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Devorace, Lauren M        14 USWIM-LE             2:16.97    2:15.60   10  
       31.87  1:06.09  1:40.80  2:15.60                                    
  2 Newbould, Julia A         13 SWIM-LE              2:22.02    2:21.28    9  
       31.88  1:08.55  1:46.50  2:21.28                                    
  3 Stark, Rachel A           14 LSSC-LE              2:18.09    2:22.43    8  
       33.15  1:09.27  1:45.80  2:22.43                                    
  4 Hawkins, Sarah            14 WD                   2:21.37    2:24.17    7  
       32.38  1:09.30  1:47.38  2:24.17                                    
  5 Kahn, Emily A             13 SWIM-LE              2:20.35    2:26.29    6  
       33.44  1:10.73  1:49.47  2:26.29                                    
  6 Dusek, Hannah R           14 MRST-LE              2:35.26    2:28.20    5  
       34.57  1:12.93  1:51.81  2:28.20                                    
  7 Smith, Gina M             14 RYD-LE               2:22.78    2:28.84    4  
       34.62  1:13.11  1:51.06  2:28.84                                    
  8 Howell, Marley R          13 STRS-LE              2:32.32    2:29.41    3  
       35.61  1:13.81  2:29.41                                             
  9 George, Emma C            14 UFAST-LE             2:31.70    2:29.84    2  
       35.07  1:13.63  1:51.55  2:29.84                                    
 10 D'Arcy, Jane E            14 Marlins-LE           2:43.08    2:30.07    1  
       34.85  1:13.68  1:53.63  2:30.07                                    
 11 Franklin, Molly E         13 VSC-LE               2:21.57    2:30.90  
       35.10  1:14.20  1:53.10  2:30.90                                    
 12 Bruce, Catrionna D        14 USWIM-LE             2:32.70    2:31.92  
       34.16  1:13.33  1:52.47  2:31.92                                    
 13 Leib, Gena M              13 STRS-LE              2:32.12    2:32.43  
       35.75  1:14.35  1:53.86  2:32.43                                    
 14 Valentic, Katarina *      13 USC-LE               2:29.64    2:32.67  
       34.34  1:13.83  1:53.40  2:32.67                                    
 15 Smith, Libby G            14 LSSC-LE              2:25.52    2:33.08  
       36.29  1:15.52  1:52.16  2:33.08                                    
 16 Rickman, Beth M           13 Green-LE             2:27.90    2:33.78  
       35.24  1:14.50  1:54.67  2:33.78                                    
 17 Tollett, Julia R          14 VFYT-LE                   NT    2:33.87  
       35.94  1:15.16  1:54.68  2:33.87                                    
 18 Buckley, Madison M        13 CCS-LE               2:36.61    2:34.99  
       35.96  1:15.78  1:56.11  2:34.99                                    
 19 O'Rourke, Kasey D         14 Westside Waves-LE    2:30.49    2:35.26  
       35.50  1:14.05  1:54.12  2:35.26                                    
 20 Hagen, Katherine E        13 SHSH-LE              2:36.94    2:36.09  
       37.22  1:17.42  1:57.99  2:36.09                                    
 21 Vance, Murphy M           14 SWIM-LE                   NT    2:36.84  
       35.84  1:16.73  1:57.96  2:36.84                                    
 22 Thomas, Alyssa T          14 NEON-LE              2:37.28    2:36.85  
       36.18  1:16.70  1:57.26  2:36.85                                    
 23 Burgess, Amanda C         14 LSSC-LE              2:37.14    2:37.16  
       36.23  1:16.99  1:57.53  2:37.16                                    
 24 Henninge, Kaitlynn E      13 Perry Aquatics-LE    2:32.76    2:37.61  
       36.47  1:16.24  1:57.41  2:37.61                                    
 25 Virzi, Angelica M         14 Lakewood-LE          2:29.62    2:38.33  
       35.53  1:16.56  1:58.47  2:38.33                                    
 26 Guilfoyle, Ellie R        13 LSSC-LE              2:40.38    2:38.69  
       35.51  1:15.46  1:57.62  2:38.69                                    
 27 Martin, Deater T          14 Spire Lesd-LE             NT    2:38.76  
       36.50  1:17.27  1:59.54  2:38.76                                    
 28 Ng, Gloria J              14 SHSH-LE              2:32.15    2:39.27  
       35.96  1:16.90  1:58.31  2:39.27                                    
 29 Klem, Rebekah J           13 Piranhas-LE          2:39.10    2:39.79  
       35.90  1:16.99  1:58.70  2:39.79                                    
 30 Patz, Lexee T             13 Hudson Heat-LE       2:34.18    2:40.29  
       35.46  1:17.86  1:59.71  2:40.29                                    
 31 Babson, Bridgett A        13 VSC-LE               2:35.71    2:40.90  
       36.37  1:18.60  2:00.48  2:40.90                                    
 32 Bute, Laura A             13 CWW-LE               2:36.62    2:40.95  
       37.49  1:18.94  2:00.41  2:40.95                                    
 33 Stacho, Britt C           13 MRST-LE              2:37.22    2:41.80  
       37.03  1:18.57  2:00.83  2:41.80                                    
 34 Melaragno, Jackie E       14 Westside Waves-LE    2:37.48    2:42.50  
       36.79  1:18.14  2:02.04  2:42.50                                    
 35 Pophal, Julia C           14 Lakewood-LE               NT    2:42.89  
       35.10  1:16.93  2:00.42  2:42.89                                    
 36 Jones, Bri T              13 SWIM-LE              2:43.95    2:43.62  
       37.00  1:19.01  2:02.52  2:43.62                                    
 37 Glickberg, Emma E         13 RYD-LE               2:43.39    2:44.08  
       37.01  1:19.71  2:03.22  2:44.08                                    
 38 Wnek, Paige S             14 VSC-LE               3:12.31    2:46.14  
       37.53  1:22.57  2:05.79  2:46.14                                    
 39 Burch, Kaisha C           13 CCS-LE               2:49.21    2:48.91  
       38.39  1:22.51  2:07.42  2:48.91                                    
 40 McHugh, Maggie E          13 Lakewood-LE          2:42.68    2:49.61  
       37.98  1:21.44  2:05.67  2:49.61                                    
 41 Mann, Veronica A          13 Perry Aquatics-LE    2:58.57    2:51.17  
       40.24  1:24.21  2:09.18  2:51.17                                    
 42 Slife, Maeve E            13 NEON-LE              2:48.61    2:53.16  
       40.98  1:25.04  2:09.87  2:53.16                                    
 43 Long, mackenzie j         13 Firestone-LE         2:46.24    2:53.63  
       36.67  1:20.45  2:06.41  2:53.63                                    
 44 Iler, Tiffany A           13 Spire Lesd-LE        2:53.34    2:55.14  
       41.37  1:26.65  2:12.98  2:55.14                                    
 45 Toolis, Hannah S          13 CWW-LE                    NT    2:56.43  
       40.44  1:26.63  2:12.43  2:56.43                                    
 46 Hangauer, Madison R       13 NEON-LE              2:54.76    2:56.44  
       38.55  1:23.54  2:10.84  2:56.44                                    
 47 Ferrell, Lauren m         14 Perry Aquatics-LE         NT    2:57.45  
       39.22  1:24.62  2:57.45                                             
 48 Toolis, Amanda A          14 CWW-LE               2:51.07    2:57.48  
       38.26  1:25.08  2:11.83  2:57.48                                    
 49 Kundrat, Julia M          13 NEON-LE              3:28.01    2:57.59  
       40.47  1:25.57  2:12.80  2:57.59                                    
 50 Bias, Lydia J             14 Piranhas-LE          2:48.90    2:59.80  
       39.50  1:26.80  2:14.33  2:59.80                                    
 51 Schneider, Lindsay F      13 STRS-LE                   NT    3:01.74  
       39.43  1:25.53  2:14.17  3:01.74                                    
 52 Petro, Nikki A            13 NEON-LE                   NT    3:05.15  
       40.73  1:30.71  2:19.01  3:05.15                                    
 53 Russell, Mia A            13 Westside Waves-LE    3:03.85    3:06.39  
       40.94  1:28.45  2:17.37  3:06.39                                    
 54 D'Amico, Maria E          14 STRS-LE              3:09.88    3:07.60  
       42.81  1:31.78  2:22.16  3:07.60                                    
 55 McCord, Sarah J           14 CWW-LE               3:30.44    3:09.30  
       39.67  1:27.54  2:17.57  3:09.30                                    
 56 Horton, Aubrie F          13 NEON-LE              3:22.83    3:17.04  
       44.89  1:34.99  2:27.41  3:17.04                                    
 57 McIntyre, Emily           13 CAJ                  3:27.94    3:17.66  
       41.85  1:36.08  2:29.96  3:17.66                                    
 58 Harrison, Caitlyn E       13 Lakewood-LE          3:31.35    3:39.22  
       51.16  1:45.57  2:47.10  3:39.22                                    
 
Event 108  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Linda & Larry Smucker
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hong, Marcus J            14 LSSC-LE              2:08.13    2:15.07   10  
       32.31  1:08.66  1:43.07  2:15.07                                    
  2 Brooks, Benjamin V        14 LSSC-LE              2:07.71    2:15.19    9  
       32.35  1:08.23  1:43.38  2:15.19                                    
  3 Weeks, Drew S             14 MW-LE                2:13.33    2:17.31    8  
       32.20  1:08.26  1:43.76  2:17.31                                    
  4 Babson, Nicholas J        14 VSC-LE               2:18.95    2:17.64    7  
       31.09  1:07.31  1:43.48  2:17.64                                    
  5 Chambers, Billy X         14 Lakewood-LE          2:20.73    2:19.92    6  
       32.60  1:09.57  1:45.44  2:19.92                                    
  6 Kijauskas, Andrew F       13 Marlins-LE           2:24.30    2:21.70    5  
       33.60  1:10.61  1:47.71  2:21.70                                    
  7 Madej, David D            13 SWIM-LE              2:19.25    2:22.07    4  
       31.70  1:08.01  1:45.81  2:22.07                                    
  8 Hawes, Colin A            14 Delaware-OH          2:35.19    2:26.51    3  
       34.22  1:11.85  1:50.23  2:26.51                                    
  9 Robertson, Tanner J       14 Hudson Heat-LE       2:27.26    2:26.92    2  
       32.85  1:10.48  1:48.81  2:26.92                                    
 10 Ison, Joshua Nathaniel B  13 Firestone-LE         2:24.85    2:27.35    1  
       34.35  1:12.87  1:51.46  2:27.35                                    
 11 Zuniga, Gregory I         14 Perry Aquatics-LE    2:33.36    2:27.74  
       34.23  1:11.08  1:50.70  2:27.74                                    
 12 Zuniga, Benjamin L        13 Perry Aquatics-LE    2:25.28    2:28.85  
       34.02  1:11.71  1:51.18  2:28.85                                    
 13 Lenart, Bob A             13 NEON-LE              2:31.45    2:28.95  
       34.25  1:12.44  1:51.30  2:28.95                                    
 14 Skidmore, Kyle H          14 MRST-LE              2:21.40    2:29.26  
       33.33  1:10.38  1:50.14  2:29.26                                    
 15 Telerico, Anthony M       14 STRS-LE              2:35.39    2:29.36  
       33.10  1:12.05  1:50.59  2:29.36                                    
 16 Walter, Hayden G          13 NEON-LE              2:32.84    2:29.63  
       34.13  1:12.96  1:51.63  2:29.63                                    
 17 Gyurke, Evan N            13 VSC-LE               2:33.39    2:30.17  
       33.88  1:13.38  1:51.62  2:30.17                                    
 18 Leibensperger, Andrew R   14 Green-LE             2:26.05    2:31.24  
              1:13.80  1:53.23  2:31.24                                    
 19 McGuan, Colman S          13 Lakewood-LE          2:24.40    2:32.01  
       33.02  1:12.19  1:51.90  2:32.01                                    
 20 Telerico, Nicholas D      13 STRS-LE              2:41.14    2:32.32  
       33.70  1:12.46  1:52.35  2:32.32                                    
 21 Laneve, Mattew R          13 SWIM-LE              3:00.89    2:33.00  
       35.29  1:15.04  1:55.20  2:33.00                                    
 22 Branum, Justin R          14 VSC-LE               2:34.22    2:33.01  
       33.69  1:13.88  1:53.96  2:33.01                                    
 23 Potvin, Ben               13 WD                   2:29.45    2:33.33  
       34.56  1:13.75  1:53.83  2:33.33                                    
 24 Vi, Kyson                 14 CAJ                  2:41.11    2:34.10  
       35.07  1:15.00  1:54.73  2:34.10                                    
 25 Haring, David F           13 MW-LE                2:23.79    2:35.18  
       34.03  1:12.79  1:53.55  2:35.18                                    
 26 Krusinski, Jack W         13 SWIM-LE              2:39.38    2:36.19  
       36.67  1:16.70  1:57.75  2:36.19                                    
 27 Rohweder, Andrew J        13 Tiger Sharks-LE      2:33.39    2:36.83  
       34.82           1:57.08  2:36.83                                    
 28 Russell, Drew O           13 STRS-LE              2:42.08    2:37.14  
       36.58  1:18.48  1:59.27  2:37.14                                    
 29 Osoteo, Evan J            13 FCYM-LE              2:43.51    2:37.72  
       34.97  1:15.47  1:59.10  2:37.72                                    
 30 Deuch, Brandon K          13 SWIM-LE              2:46.35    2:37.97  
       36.34  1:17.11  1:59.34  2:37.97                                    
 31 Phillips, Greg P          14 LSSC-LE              2:35.54    2:38.79  
       36.93  1:17.34  1:58.59  2:38.79                                    
 32 Lenz, Adam C              13 Firestone-LE         2:30.01    2:38.84  
       35.77  1:16.50  1:57.99  2:38.84                                    
 33 Tuckerman, Jacob S        13 Hudson Heat-LE       2:36.11    2:39.10  
       34.45  1:15.55  1:58.14  2:39.10                                    
 34 Anderson, David A         13 UN-AM                2:40.20    2:39.23  
       35.90  1:16.47  1:58.97  2:39.23                                    
 35 Cochran, Andrew C         13 Wooster-LE           2:44.94    2:42.86  
       37.38  1:19.24  2:03.05  2:42.86                                    
 36 Tanaka, Riki O            14 VSC-LE               2:42.00    2:46.13  
       36.45  1:18.82  2:03.66  2:46.13                                    
 37 Brodersen, Nicholas D     14 MRST-LE              2:41.80    2:46.61  
       38.02  1:21.38  2:05.02  2:46.61                                    
 38 Miklos, Christopher M     14 SHSH-LE              2:44.22    2:46.84  
       37.50  1:20.86  2:04.26  2:46.84                                    
 39 Klemmer, Ryan P           13 STRS-LE              2:45.56    2:48.78  
       37.70  1:21.16  2:06.00  2:48.78                                    
 40 Hunsen, Alula T           13 SHSH-LE              2:48.20    2:48.93  
       37.74  1:21.64  2:06.12  2:48.93                                    
 41 Embry, Kyle J             14 Hudson Heat-LE       2:40.37    2:49.32  
       38.79  1:23.17  2:07.52  2:49.32                                    
 42 Creedon, David J          14 FCYM-LE              2:51.27    2:58.30  
       41.56  1:28.15  2:13.92  2:58.30                                    
 43 Sibilia, Joey V           14 Wooster-LE           3:52.24    4:12.84  
       50.97  2:10.63  3:13.60  4:12.84                                    
 -- Serna, Joshua F           13 SWIM-LE                   NT         NS  
 
Event 109  Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meek, Cheyenne C          17 USWIM-LE             2:16.55    2:14.50   10  
       30.76  1:05.25  1:39.66  2:14.50                                    
  2 Coy, Maria L              16 Marlins-LE           2:14.92    2:14.86    9  
       32.39  1:07.35  1:42.39  2:14.86                                    
  3 McNichols, Macie O        16 SWIM-LE              2:12.95    2:15.17    8  
       30.86  1:06.31  1:41.36  2:15.17                                    
  4 Freriks, Geena            16 VSC-LE               2:11.31    2:16.09    7  
       32.18  1:07.49  1:42.82  2:16.09                                    
  5 Gyurke, Steph A           20 VSC-LE               2:10.37    2:16.54    6  
       31.71  1:06.52  1:41.99  2:16.54                                    
  6 Lisy, Sam M               17 Marlins-LE           2:19.18    2:17.37    5  
       32.14  1:07.52  1:42.87  2:17.37                                    
  7 Vargo, Taylor K           18 VSC-LE               2:12.00    2:19.85    4  
       32.29  1:07.66  1:43.78  2:19.85                                    
  8 Poitinger, Alex l         19 Firestone-LE         2:14.21    2:20.87    3  
       25.58  1:08.22  1:44.84  2:20.87                                    
  9 Grove, Chloe S            15 UN-LE                2:28.83    2:21.56    2  
       31.52  1:07.57  1:44.96  2:21.56                                    
 10 Steponick, Jessica L      15 RYD-LE               2:18.54    2:22.20    1  
       33.15  1:08.79  1:45.91  2:22.20                                    
 11 Guilfoyle, Maggie A       15 LSSC-LE              2:22.76    2:23.07  
       33.55  1:10.35  1:46.64  2:23.07                                    
 12 Sibilia, Gabrielle M      16 Wooster-LE           2:18.72    2:23.59  
       31.92  1:09.58  1:47.43  2:23.59                                    
 13 Rosiak, Haley E           16 USWIM-LE             2:18.78    2:24.12  
       33.32  1:10.48  1:47.90  2:24.12                                    
 13 Dean, Carly A             19 PS-LE                2:26.80    2:24.12  
       32.69  1:09.46  1:46.76  2:24.12                                    
 15 Norehad, Jennifer A       18 LSSC-LE              2:14.40    2:24.20  
       32.51  1:09.81  1:47.34  2:24.20                                    
 16 Vargo, Kerrigan C         16 VSC-LE               2:19.16    2:24.31  
       33.06  1:10.57  1:48.41  2:24.31                                    
 17 Smith, DeAnna M           15 RYD-LE               2:19.81    2:25.91  
       34.65  1:12.18  1:49.87  2:25.91                                    
 18 Jin, Jessica L            16 STRS-LE                   NT    2:26.40  
       33.98  1:11.36  1:50.15  2:26.40                                    
 19 Tanaka, Anna              16 VSC-LE               2:27.03    2:26.54  
       32.81  1:10.94  1:49.17  2:26.54                                    
 20 Curtin, Samantha M        16 Delaware-OH          2:23.28    2:26.90  
       35.43  1:13.09  2:26.90                                             
 21 Geyer, Samantha J         16 CWW-LE               2:29.81    2:27.02  
       35.40  1:13.12  1:50.98  2:27.02                                    
 22 Mahoney, Madeline C       18 Lakewood-LE          2:22.16    2:27.29  
       34.67  1:12.68  1:52.09  2:27.29                                    
 23 Stine, McKenzie R         16 Piranhas-LE          2:21.89    2:27.56  
       33.52  1:11.52  1:49.66  2:27.56                                    
 24 Rohweder, Natalie E       15 Tiger Sharks-LE      2:22.19    2:28.26  
       34.47  1:12.61  1:51.04  2:28.26                                    
 25 Prexta, Becca M           15 Westside Waves-LE    2:21.41    2:28.76  
       34.51  1:12.56  1:51.43  2:28.76                                    
 26 Leibensperger, Megan F    17 Green-LE             2:32.05    2:29.38  
       34.28  1:11.87  1:51.56  2:29.38                                    
 27 Lee, Nora J               18 LSSC-LE              2:19.14    2:29.70  
       35.04  1:14.61  1:51.75  2:29.70                                    
 28 Perretta, Carlie E        16 Perry Aquatics-LE    2:25.66    2:30.07  
       35.71  1:14.22  1:53.03  2:30.07                                    
 29 Langius, Phoebe M         12 USC-LE               2:25.25    2:30.46  
              1:13.65  1:53.13  2:30.46                                    
 30 Tarbuck, Samantha E       16 RYD-LE               2:23.44    2:30.92  
       34.90  1:13.16  1:53.15  2:30.92                                    
 31 Rossi, Lindsay B          19 UN-AT-OH             2:26.59    2:31.31  
       33.17  1:12.10  1:51.97  2:31.31                                    
 32 Maurer, Brooklyn          15 UN-LE                2:35.66    2:32.44  
       33.44  1:11.93  1:52.75  2:32.44                                    
 33 Cheng, Kathleen           16 STRS-LE                   NT    2:32.62  
       34.79  1:13.36  1:53.88  2:32.62                                    
 34 Miller, Christy D         17 VSC-LE               2:40.00    2:32.89  
       34.59  1:14.36  1:54.52  2:32.89                                    
 35 Stevens, Elli J           21 PS-LE                2:21.14    2:33.06  
       33.56  1:12.42  1:52.93  2:33.06                                    
 36 Amstutz, Allyson N        16 UFAST-LE             2:27.18    2:33.07  
       36.85  1:18.81  1:55.39  2:33.07                                    
 37 Hoke, Colleen M           16 Lakewood-LE          2:27.63    2:33.34  
       35.24  1:14.25  1:34.81  2:33.34                                    
 38 Schimpf, Maddi J          15 SWIM-LE                   NT    2:34.60  
       33.83  1:13.30  1:53.74  2:34.60                                    
 39 Rega, Ashley M            15 URYD-OH              2:26.09    2:34.62  
       35.07  1:14.07  1:54.93  2:34.62                                    
 40 Fulco, Elizabeth A        15 Hudson Heat-LE       2:30.91    2:35.92  
       36.29  1:16.61  1:56.10  2:35.92                                    
 41 Leszcz, Liz M             16 Lakewood-LE          2:34.35    2:36.46  
       37.12  1:17.78  1:57.85  2:36.46                                    
 42 Bartek, Mary C            49 LSSC-LE              2:33.62    2:36.86  
       37.14  1:17.90  1:57.99  2:36.86                                    
 43 Zuniga, Katie R           16 Perry Aquatics-LE    2:23.59    2:36.89  
       37.35  1:18.68  1:58.53  2:36.89                                    
 44 McGreer, Allie K          16 Hudson Heat-LE       2:27.27    2:37.49  
       35.10  1:15.48  1:56.32  2:37.49                                    
 45 Murray, Kelly E           16 VSC-LE               2:46.13    2:37.83  
       36.45  1:16.36  1:58.54  2:37.83                                    
 46 Faulkner, Lexi M          15 USC-LE               2:40.83    2:38.80  
       36.69  1:16.94  1:58.96  2:38.80                                    
 47 Soika, Ari O              15 SWIM-LE                   NT    2:39.42  
       29.81  1:16.10  1:57.97  2:39.42                                    
 48 Murray, Melanie J         16 VSC-LE               2:50.75    2:39.94  
       36.63  1:17.72  2:00.51  2:39.94                                    
 49 Dougherty, Rose S         16 SWIM-LE                   NT    2:40.56  
       36.28  1:17.37  1:59.83  2:40.56                                    
 50 Stacho, Bree M            17 MRST-LE                   NT    2:41.89  
       35.40  1:16.70  1:59.32  2:41.89                                    
 51 Wnek, Brenna E            17 VSC-LE               2:39.61    2:44.04  
       36.04  1:17.28  2:01.23  2:44.04                                    
 52 Sara, Lauren M            15 NEON-LE                   NT    2:44.42  
       37.29  1:20.62  2:04.25  2:44.42                                    
 53 Burnell, Morgan G         15 Firestone-LE              NT    2:44.66  
       36.45  1:19.22  2:04.35  2:44.66                                    
 54 Bryner, Abby C            15 NEON-LE              3:15.36    2:45.46  
       37.98  1:20.06  2:03.37  2:45.46                                    
 55 Gentry, Mareena C         16 SWIM-LE              2:47.66    2:48.99  
              1:22.24  2:48.99                                             
 56 Martin, Dolores J         13 SWIM-LE                   NT    2:49.69  
       36.84  1:19.57  2:05.63  2:49.69                                    
 57 McHugh, Kate M            15 Lakewood-LE          2:41.15    2:52.93  
       40.12  1:25.38  2:09.82  2:52.93                                    
 58 Seballos, Rhalena C       13 SWIM-LE              2:54.16    2:53.71  
       38.36           2:08.36  2:53.71                                    
 59 Krencisz, Alexandrea K    16 Hudson Heat-LE       2:53.21    2:56.64  
       39.11  1:24.74  2:10.88  2:56.64                                    
 60 Hahn, Marissa S           17 NEON-LE              2:58.64    2:59.46  
       40.46  1:27.13  2:14.24  2:59.46                                    
 -- Jarachovic, Jacquelyn S   17 NEON-LE              2:25.08         NS  
 
Event 110  Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Querciagrossa, Jon L      20 Spire Lesd-LE        2:03.85    2:02.65   10  
                59.70  2:02.65                                             
  2 Lewis, Alex L             20 ULESD-LE             2:02.00    2:03.42    9  
       28.83  1:01.01  1:32.67  2:03.42                                    
  3 Riordan, Kyle J           20 Spire Lesd-LE             NT    2:05.08    8  
       28.10    59.48  1:32.81  2:05.08                                    
  4 Appleby, Andrew J         18 Tiger Sharks-LE      1:58.74    2:05.60    7  
       28.98  1:01.21  1:33.75  2:05.60                                    
  5 Wright, Chad D            16 UN-LE                2:00.91    2:06.86    6  
       29.69  1:02.17  1:34.70  2:06.86                                    
  6 Mulvin, Sean P            16 VSC-LE               2:11.83    2:07.45    5  
       29.23  1:01.14  1:34.89  2:07.45                                    
  7 O'Rourke, Ethan D         18 Westside Waves-LE    2:02.15    2:08.54    4  
       29.36  1:02.13  1:35.20  2:08.54                                    
  8 Puckace, Matthew J        16 Spire Lesd-LE        2:04.17    2:08.90    3  
       30.00  1:03.22  1:36.28  2:08.90                                    
  9 Krusinski, Mark D         15 SWIM-LE              2:10.53    2:09.10    2  
       29.76  1:03.68  1:37.64  2:09.10                                    
 10 Nason, Jacob A            18 UN-WV                2:06.67    2:09.61    1  
       30.14  1:02.52  1:35.72  2:09.61                                    
 11 Lenz, Drew P              17 RYD-LE                    NT    2:10.28  
       29.24  1:02.75  1:36.38  2:10.28                                    
 12 Pacak, Tom T              16 USC-LE               2:06.63    2:10.30  
       29.63  1:02.67  1:37.26  2:10.30                                    
 13 Olivier, Patrick J        16 RYD-LE               2:10.39    2:10.59  
       30.01  1:03.72  1:37.51  2:10.59                                    
 14 Arslanian, D.J. J         15 SWIM-LE              2:11.55    2:12.11  
       29.88  1:03.93  1:38.15  2:12.11                                    
 15 Beck, Mason M             15 UNEON-LE             2:10.44    2:12.34  
       30.80  1:04.00  1:38.53  2:12.34                                    
 16 Nee, Jack *               18 USC-LE               2:10.86    2:13.52  
       30.19           1:38.48  2:13.52                                    
 17 D'Arcy, Mike M            16 Marlins-LE           2:12.38    2:13.91  
       30.92  1:04.73  1:40.21  2:13.91                                    
 18 Wang, Joshua X            17 USC-LE               2:05.83    2:14.24  
       29.99  1:03.59  1:37.96  2:14.24                                    
 19 Dauch, Gabe A             17 VSC-LE               2:17.00    2:14.33  
       30.18  1:05.39  1:40.76  2:14.33                                    
 20 Nedelka, Anthony C        17 STRS-LE                   NT    2:14.65  
       30.50  1:04.26  1:39.16  2:14.65                                    
 21 Charbonneau, Ryan L       17 SWIM-LE              2:09.23    2:14.98  
       29.99  1:03.75  1:38.68  2:14.98                                    
 22 Pech, Matt J              18 Firestone-LE         2:12.37    2:15.02  
       30.46  1:05.48  1:40.09  2:15.02                                    
 23 Nason, David H            15 UN-WV                2:15.31    2:15.54  
       31.45  1:05.86  1:40.73  2:15.54                                    
 24 Wilson, Austin R          17 SWIM-LE              2:15.84    2:15.56  
       30.40  1:05.74  1:41.88  2:15.56                                    
 25 Pfeifer, Grant J          15 UN-LE                2:22.23    2:16.18  
       31.08  1:05.86  1:41.28  2:16.18                                    
 26 Lanson, Logan j           18 Firestone-LE         2:15.29    2:18.79  
       31.41  1:07.41  1:44.05  2:18.79                                    
 27 Sara, Ryan J              17 NEON-LE              2:21.57    2:18.92  
       29.81  1:05.23  2:18.92                                             
 28 Sarver, Kyle W            17 NEON-LE              2:19.49    2:20.29  
       30.68  1:06.32  1:43.08  2:20.29                                    
 29 Pecze, Gabe A             17 LSSC-LE              2:16.64    2:20.58  
       32.26  1:07.01  1:43.86  2:20.58                                    
 30 Martin, Matt A            15 SWIM-LE              2:21.11    2:21.96  
       32.51  1:09.60  1:47.32  2:21.96                                    
 31 Otcasek, Joseph           17 SWIM-LE                   NT    2:22.18  
       31.29  1:07.11  1:45.32  2:22.18                                    
 32 Braumbaugh, Jake H        15 CWW-LE               2:25.40    2:22.20  
       32.30  1:08.56  1:46.16  2:22.20                                    
 33 Armour, John W            17 NEON-LE              2:25.41    2:23.02  
       31.98  1:08.96  1:46.57  2:23.02                                    
 34 Bloch, Emilio O           15 CWW-LE               2:25.48    2:23.90  
       33.28  1:09.86  1:47.79  2:23.90                                    
 35 Pecze, Smash D            15 LSSC-LE              2:18.32    2:25.14  
       33.15  1:10.58  1:48.80  2:25.14                                    
 36 Kaatz, Jimmy E            15 VSC-LE               2:30.04    2:25.22  
       33.00  1:11.19  1:49.43  2:25.22                                    
 37 Kundrat, Nicholas A       16 NEON-LE              2:26.17    2:25.40  
       32.86  1:09.58  1:47.96  2:25.40                                    
 38 Macmillan, Kyle J         15 Lakewood-LE               NT    2:25.47  
       31.80  1:10.14  1:48.83  2:25.47                                    
 39 Melaragno, Jacob M        15 Westside Waves-LE    2:22.21    2:25.51  
       33.22  1:10.16  1:48.56  2:25.51                                    
 40 Cannon, Jay T             16 SHSH-LE              2:15.67    2:25.59  
       33.27  1:10.74  1:49.24  2:25.59                                    
 41 LaMonica, Eammon G        15 STRS-LE              2:29.76    2:26.09  
       33.07  1:10.89  1:49.60  2:26.09                                    
 42 McCaffrey, Kevin A        15 FCYM-LE              2:25.50    2:26.54  
       33.06  1:10.76  1:49.82  2:26.54                                    
 43 MacMillan, Brogan R       17 Lakewood-LE               NT    2:27.01  
       33.77  1:11.67  1:44.73  2:27.01                                    
 44 Bloch, Manuel B           17 CWW-LE               2:28.84    2:27.65  
       31.81  1:09.44  1:48.12  2:27.65                                    
 45 Casedonte, Joe P          17 NEON-LE              2:53.81    2:30.47  
       33.74  1:12.23  1:51.24  2:30.47                                    
 46 Friedler, Josh E          15 Hudson Heat-LE       2:21.59    2:30.51  
       34.40  1:12.42  1:51.84  2:30.51                                    
 47 Podrez, Alex E            10 Spire Lesd-LE        2:24.90    2:30.63  
       35.70  1:13.80  1:52.38  2:30.63                                    
 48 Klebowski, Ray J          16 SWIM-LE              3:11.38    2:31.23  
       32.10  1:11.60  1:54.23  2:31.23                                    
 49 Frajter, Kenny N          16 SWIM-LE                   NT    2:31.48  
       35.74  1:15.38  1:53.55  2:31.48                                    
 50 Dunphy, Sean P            15 SWIM-LE                   NT    2:32.28  
       32.53  1:09.76  1:51.09  2:32.28                                    
 51 Donahue, Tommy R          15 SWIM-LE              2:37.41    2:34.47  
       34.63  1:13.79  1:54.39  2:34.47                                    
 52 Velasquez, Peter L        16 FCYM-LE              2:32.24    2:35.58  
       37.13  1:17.35  1:57.01  2:35.58                                    
 53 O'Grady, Michael X        18 LSSC-LE                   NT    2:38.77  
       34.09  1:14.12  1:56.26  2:38.77                                    
 54 Pacak, John D             15 USC-LE               2:46.89    2:46.07  
       36.88  1:17.82  2:02.43  2:46.07                                    
 55 Charbonneau, C.J. J       15 SWIM-LE                   NT    2:49.15  
       37.67  1:21.80  2:05.63  2:49.15                                    
 56 Schmidt, Caleb J          17 Wooster-LE                NT    2:50.03  
 57 Wolens, Drew M            17 Hudson Heat-LE       2:56.93    2:50.16  
       36.87  1:20.53  2:06.16  2:50.16                                    
 58 Greytak, JJ J             11 MRST-LE              3:48.32    4:08.36  
       55.16  2:01.02  3:07.10  4:08.36                                    
 -- Darwish, Sam E            15 Firestone-LE         2:14.35         NS  
 
Event 111  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Herbert & Bertie Allshouse
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Libby G            14 LSSC-LE              1:20.58    1:22.03   10  
       38.65  1:22.03                                                      
  2 Cartwright, Alana M       13 Westside Waves-LE    1:21.23    1:22.65    9  
       39.48  1:22.65                                                      
  3 Devorace, Lauren M        14 USWIM-LE             1:22.06    1:22.78    8  
       39.50  1:22.78                                                      
  4 Davis, Sophia K           14 Wooster-LE           1:17.78    1:23.65    7  
       38.11  1:23.65                                                      
  5 Mlakar, Rose A            14 Westside Waves-LE    1:24.08    1:24.62    6  
       39.84  1:24.62                                                      
  6 Ogrean, Hannah M          13 SWIM-LE              1:26.29    1:25.49    5  
       39.53  1:25.49                                                      
  7 Perretta, Kasie L         14 Perry Aquatics-LE    1:22.67    1:25.68    4  
  8 Erich, Sam A              14 UUSC-LE                   NT    1:28.07    3  
       40.44  1:28.07                                                      
  9 Klem, Rebekah J           13 Piranhas-LE          1:28.46    1:29.00    2  
       40.45  1:29.00                                                      
 10 Valentic, Katarina *      13 USC-LE               1:24.30    1:29.22    1  
       42.76  1:29.22                                                      
 11 Franklin, Molly E         13 VSC-LE               1:29.51    1:29.27  
       42.81  1:29.27                                                      
 12 Glesenkamp, Brooke K      14 Delaware-OH          1:25.78    1:29.65  
       42.57  1:29.65                                                      
 13 Whitlock, Lexi L          14 SWIM-LE              1:31.85    1:29.69  
       41.63  1:29.69                                                      
 14 Pasadyn, Cassandra L      13 SWIM-LE                   NT    1:31.35  
       43.33  1:31.35                                                      
 15 Neff, Julia M             13 Lakewood-LE          1:25.55    1:31.47  
       42.39  1:31.47                                                      
 16 Henninge, Kaitlynn E      13 Perry Aquatics-LE    1:28.25    1:32.67  
       43.65  1:32.67                                                      
 17 Burgess, Amanda C         14 LSSC-LE              1:29.13    1:32.68  
       43.98  1:32.68                                                      
 18 Tollett, Julia R          14 VFYT-LE                   NT    1:32.88  
       43.82  1:32.88                                                      
 19 Hawkins, Sarah            14 WD                   1:32.31    1:34.02  
       44.93  1:34.02                                                      
 20 Gyurke, Margaret O        14 VSC-LE               1:34.34    1:34.04  
       44.92  1:34.04                                                      
 21 Pederson, Megan E         14 SWIM-LE              2:05.22    1:34.50  
       44.28  1:34.50                                                      
 22 O'Rourke, Kasey D         14 Westside Waves-LE    1:33.46    1:34.51  
       44.68  1:34.51                                                      
 23 Buckley, Madison M        13 CCS-LE               1:30.65    1:34.53  
 24 Bias, Lydia J             14 Piranhas-LE          1:32.48    1:35.09  
       44.72  1:35.09                                                      
 25 Jones, Shaunna L          14 SWIM-LE              1:42.11    1:35.45  
       44.81  1:35.45                                                      
 26 Leib, Gena M              13 STRS-LE              1:36.67    1:35.88  
       46.08  1:35.88                                                      
 27 Greller, Claire H         14 NEON-LE                   NT    1:36.81  
       45.68  1:36.81                                                      
 28 D'Arcy, Jane E            14 Marlins-LE           1:41.15    1:37.54  
       45.72  1:37.54                                                      
 29 Rickman, Beth M           13 Green-LE             1:30.91    1:37.95  
       45.51  1:37.95                                                      
 30 Toolis, Hannah S          13 CWW-LE                    NT    1:38.12  
       46.51  1:38.12                                                      
 31 George, Emma C            14 UFAST-LE                  NT    1:38.56  
       46.67  1:38.56                                                      
 32 Long, mackenzie j         13 Firestone-LE         1:34.37    1:38.76  
       45.85  1:38.76                                                      
 33 Guilfoyle, Ellie R        13 LSSC-LE              1:41.09    1:38.77  
       46.52  1:38.77                                                      
 34 Petro, Nikki A            13 NEON-LE                   NT    1:39.09  
       45.91  1:39.09                                                      
 35 Howell, Marley R          13 STRS-LE              1:38.64    1:39.64  
       46.84  1:39.64                                                      
 36 Kinnear, Claire E         14 Hudson Heat-LE       1:33.24    1:39.84  
       45.40  1:39.84                                                      
 36 Toolis, Amanda A          14 CWW-LE                    NT    1:39.84  
       47.65  1:39.84                                                      
 38 Bute, Laura A             13 CWW-LE               1:36.95    1:40.09  
       47.77  1:40.09                                                      
 39 Dusek, Hannah R           14 MRST-LE              1:34.43    1:40.33  
       46.89  1:40.33                                                      
 40 Burch, Kaisha C           13 CCS-LE               1:40.13    1:40.77  
       47.05  1:40.77                                                      
 41 Stark, Rachel A           14 LSSC-LE              1:44.17    1:40.88  
       46.89  1:40.88                                                      
 42 Melaragno, Jackie E       14 Westside Waves-LE    1:36.13    1:41.09  
       25.22  1:41.09                                                      
 43 Monroe, Grace E           13 LSSC-LE              1:39.37    1:41.23  
       48.51  1:41.23                                                      
 44 Collins, Lindsey E        13 Green-LE             1:39.61    1:41.24  
       48.34  1:41.24                                                      
 45 Weber, Anna M             13 RYD-LE               1:40.36    1:41.37  
       48.20  1:41.37                                                      
 46 Korenowski, Jenna A       13 STRS-LE                   NT    1:41.45  
       48.51  1:41.45                                                      
 47 Tieche, Leah M            14 Wooster-LE           1:40.02    1:42.02  
       47.62  1:42.02                                                      
 48 Babson, Bridgett A        13 VSC-LE               1:36.76    1:42.26  
       47.96  1:42.26                                                      
 49 Horton, Aubrie F          13 NEON-LE              1:48.23    1:42.38  
       47.38  1:42.38                                                      
 50 Walburn, Emily C          13 MRST-LE              1:36.41    1:42.70  
       47.78  1:42.70                                                      
 51 Patz, Lexee T             13 Hudson Heat-LE       1:39.25    1:42.87  
       47.98  1:42.87                                                      
 52 Vance, Murphy M           14 SWIM-LE                   NT    1:44.03  
       48.92  1:44.03                                                      
 53 Glickberg, Emma E         13 RYD-LE               1:49.26    1:45.00  
       51.96  1:45.00                                                      
 54 Kim, Min-Kyung            13 Wooster-LE           1:59.14    1:45.16  
       48.28  1:45.16                                                      
 55 Kundrat, Julia M          13 NEON-LE                   NT    1:45.97  
 56 Hauck, Catherine G        13 LSSC-LE              1:39.90    1:46.15  
       49.93  1:46.15                                                      
 57 Russell, Mia A            13 Westside Waves-LE    1:43.09    1:46.62  
       50.82  1:46.62                                                      
 58 Schneider, Lindsay F      13 STRS-LE              1:47.23    1:46.72  
       50.72  1:46.72                                                      
 59 Iler, Tiffany A           13 Spire Lesd-LE        1:46.15    1:47.55  
       50.45  1:47.55                                                      
 60 Eaton, MaKayla            14 UN-LE                1:45.88    1:47.85  
       50.83  1:47.85                                                      
 61 Goodman, Jordan L         14 STRS-LE                   NT    1:48.01  
       51.17  1:48.01                                                      
 62 McGreer, Amanda K         13 Hudson Heat-LE       1:42.38    1:50.16  
       51.40  1:50.16                                                      
 63 McHugh, Maggie E          13 Lakewood-LE          1:42.31    1:52.23  
       53.69  1:52.23                                                      
 64 Hangauer, Madison R       13 NEON-LE              1:55.97    1:58.43  
       53.37  1:58.43                                                      
 65 McIntyre, Emily           13 CAJ                       NT    1:59.31  
       55.01  1:59.31                                                      
 -- Vicory, Isabel A          14 Hudson Heat-LE       2:00.96         DQ  
 
Event 112  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Benjamin V        14 LSSC-LE              1:15.90    1:18.17   10  
       37.32  1:18.17                                                      
  2 Poletta, Dominic L        14 Green-LE             1:18.60    1:21.90    9  
       37.33  1:21.90                                                      
  3 Gyurke, Evan N            13 VSC-LE               1:27.00    1:22.89    8  
       38.97  1:22.89                                                      
  4 Reimer, Jaret W           14 SWIM-LE              1:24.63    1:24.29    7  
       39.17  1:24.29                                                      
  5 Vi, Kyson                 14 CAJ                  1:24.30    1:24.94    6  
       40.29  1:24.94                                                      
  6 Bopple, Jake S            13 SHSH-LE              1:36.29    1:27.59    5  
       41.17  1:27.59                                                      
  7 Kurlich, Richie A         13 Tiger Sharks-LE      1:20.65    1:28.27    4  
       41.45  1:28.27                                                      
  8 Hong, Marcus J            14 LSSC-LE              1:19.46    1:28.38    3  
       41.09  1:28.38                                                      
  9 Weeks, Drew S             14 MW-LE                1:23.65    1:29.06    2  
       40.99  1:29.06                                                      
 10 Hargis, Sal               13 SWIM-LE                   NT    1:29.51    1  
       42.02  1:29.51                                                      
 11 Kijauskas, Andrew F       13 Marlins-LE           1:26.45    1:29.71  
       42.85  1:29.71                                                      
 12 Tanaka, Riki O            14 VSC-LE               1:29.38    1:29.80  
       42.00  1:29.80                                                      
 13 Hawes, Colin A            14 Delaware-OH          1:31.56    1:30.08  
       41.67  1:30.08                                                      
 14 Rohweder, Andrew J        13 Tiger Sharks-LE      1:25.87    1:30.13  
       42.93  1:30.13                                                      
 15 Walter, Hayden G          13 NEON-LE              1:29.52    1:30.16  
       42.91  1:30.16                                                      
 16 Phillips, Greg P          14 LSSC-LE              1:24.24    1:30.26  
       42.34  1:30.26                                                      
 17 Kurlich, Andrew F         13 Tiger Sharks-LE      1:28.06    1:30.75  
       42.68  1:30.75                                                      
 18 McGuan, Colman S          13 Lakewood-LE          1:29.00    1:30.80  
       42.93  1:30.80                                                      
 19 Krusinski, Jack W         13 SWIM-LE              1:33.26    1:30.90  
       42.77  1:30.90                                                      
 20 Cornelius, Nathaniel S    14 Wooster-LE           1:27.51    1:31.82  
       43.32  1:31.82                                                      
 21 Schonfeld, Samuel C       14 Wooster-LE           1:38.28    1:32.47  
       44.11  1:32.47                                                      
 22 Miklos, Christopher M     14 SHSH-LE              1:29.71    1:33.10  
       43.75  1:33.10                                                      
 23 Telerico, Anthony M       14 STRS-LE              1:35.24    1:33.47  
       44.11  1:33.47                                                      
 24 Branum, Justin R          14 VSC-LE               1:39.58    1:34.21  
       45.20  1:34.21                                                      
 25 Telerico, Nicholas D      13 STRS-LE              1:34.79    1:35.10  
       45.64  1:35.10                                                      
 26 Ison, Joshua Nathaniel B  13 Firestone-LE         1:27.87    1:35.31  
       45.72  1:35.31                                                      
 27 Deuch, Brandon K          13 SWIM-LE              1:39.23    1:36.13  
       46.03  1:36.13                                                      
 28 Haring, David F           13 MW-LE                1:27.40    1:36.28  
       44.12  1:36.28                                                      
 29 Chambers, Billy X         14 Lakewood-LE          1:33.55    1:36.33  
       45.79  1:36.33                                                      
 30 Lenart, Bob A             13 NEON-LE              1:37.91    1:36.66  
       44.25  1:36.66                                                      
 31 Tuckerman, Jacob S        13 Hudson Heat-LE       1:33.66    1:36.92  
       44.90  1:36.92                                                      
 32 Skidmore, Kyle H          14 MRST-LE              1:27.78    1:38.87  
       45.40  1:38.87                                                      
 33 Cochran, Andrew C         13 Wooster-LE           1:36.43    1:38.91  
       46.79  1:38.91                                                      
 34 Laneve, Mattew R          13 SWIM-LE              1:44.81    1:39.60  
       47.67  1:39.60                                                      
 35 Anderson, David A         13 UN-AM                1:40.75    1:40.80  
       47.83  1:40.80                                                      
 36 Brodersen, Nicholas D     14 MRST-LE              1:45.03    1:41.87  
       46.36  1:41.87                                                      
 37 Lenz, Adam C              13 Firestone-LE         1:34.88    1:42.17  
       46.54  1:42.17                                                      
 38 Osoteo, Evan J            13 FCYM-LE              1:40.38    1:42.51  
       23.39  1:42.51                                                      
 39 Potvin, Ben               13 WD                   1:40.02    1:45.88  
       48.58  1:45.88                                                      
 40 Russell, Drew O           13 STRS-LE              1:42.64    1:48.87  
       50.98  1:48.87                                                      
 41 Embry, Kyle J             14 Hudson Heat-LE       1:43.32    1:49.31  
       50.50  1:49.31                                                      
 42 Lee, Patrick S            13 LSSC-LE                   NT    1:50.75  
       52.94  1:50.75                                                      
 43 Yarwood, Joe R            13 SWIM-LE                   NT    1:58.69  
       54.84  1:58.69                                                      
 44 Bonafini, Jeremy R        13 Firestone-LE              NT    2:05.67  
       58.02  2:05.67                                                      
 
Event 113  Women 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perretta, Carlie E        16 Perry Aquatics-LE    1:15.10    1:19.43   10  
       37.98  1:19.43                                                      
  2 Coy, Maria L              16 Marlins-LE           1:16.52    1:19.53    9  
       37.30  1:19.53                                                      
  3 Whitman, Madison L        15 Firestone-LE         1:16.63    1:21.86    8  
       38.44  1:21.86                                                      
  4 Flynn, Emma G             16 USWIM-LE                  NT    1:25.22    7  
       39.28  1:25.22                                                      
  5 Tarbuck, Samantha E       16 RYD-LE               1:18.71    1:25.39    6  
       39.84  1:25.39                                                      
  6 Vance, Jenna L            15 SWIM-LE              1:29.22    1:26.01    5  
       40.39  1:26.01                                                      
  7 Grove, Chloe S            15 UN-LE                1:30.14    1:29.06    4  
       41.42  1:29.06                                                      
  8 Dougherty, Rose S         16 SWIM-LE                   NT    1:29.89    3  
       41.64  1:29.89                                                      
  9 Zhang, Ashley X           15 SWIM-LE              1:28.06    1:31.07    2  
       42.65  1:31.07                                                      
 10 Balser, Hope E            15 LSSC-LE              1:30.93    1:31.26    1  
       43.18  1:31.26                                                      
 11 Sara, Lauren M            15 NEON-LE                   NT    1:32.24  
       42.96  1:32.24                                                      
 12 Tanaka, Anna              16 VSC-LE               1:27.77    1:32.49  
       43.05  1:32.49                                                      
 13 Coronel, Anna C           15 SWIM-LE              1:30.31    1:33.83  
       44.36  1:33.83                                                      
 14 Smith, DeAnna M           15 RYD-LE               1:26.60    1:33.96  
       44.51  1:33.96                                                      
 15 Dial, Abby M              15 Tiger Sharks-LE      1:32.86    1:34.29  
       45.26  1:34.29                                                      
 16 Burnell, Morgan G         15 Firestone-LE              NT    1:34.79  
       44.18  1:34.79                                                      
 17 Grady, Julia R            16 SWIM-LE              1:37.00    1:34.82  
       45.30  1:34.82                                                      
 18 Fulco, Elizabeth A        15 Hudson Heat-LE       1:25.28    1:34.95  
 19 Prexta, Becca M           15 Westside Waves-LE    1:29.06    1:35.03  
       43.87  1:35.03                                                      
 20 Medwid, Katie M           15 ULRST-LE                  NT    1:36.00  
       45.85  1:36.00                                                      
 21 Keim, Allison G           16 Lakewood-LE          1:33.77    1:36.58  
       45.28  1:36.58                                                      
 22 Flinn-Johnson, Bree A     15 Wooster-LE           1:31.74    1:37.62  
       28.42  1:37.62                                                      
 23 Hoke, Colleen M           16 Lakewood-LE          1:33.85    1:38.77  
       47.28  1:38.77                                                      
 24 McGreer, Allie K          16 Hudson Heat-LE       1:25.56    1:38.85  
       46.11  1:38.85                                                      
 25 Cheng, Kathleen           16 STRS-LE                   NT    1:39.10  
       46.77  1:39.10                                                      
 26 Dunne, Helen G            16 LSSC-LE              1:34.30    1:40.49  
       46.24  1:40.49                                                      
 27 Stine, McKenzie R         16 Piranhas-LE          1:31.80    1:40.73  
       46.91  1:40.73                                                      
 28 Farley, Miranda R         15 RYD-LE               1:38.25    1:41.07  
       47.37  1:41.07                                                      
 29 Mahle, Alyssa R           15 STRS-LE                   NT    1:42.68  
       48.23  1:42.68                                                      
 30 Steyer, Taylor A          15 Piranhas-LE          1:37.53    1:43.22  
       48.43  1:43.22                                                      
 31 Leszcz, Liz M             16 Lakewood-LE          1:37.33    1:43.51  
       48.66  1:43.51                                                      
 32 Collier, Brittany R       15 Wooster-LE           1:39.28    1:46.64  
 33 Parris, Zoe M             15 LSSC-LE              1:46.40    1:48.15  
       50.15  1:48.15                                                      
 34 Douglass, Franci K        15 SHSH-LE              1:54.38    2:03.35  
       59.95  2:03.35                                                      
 
Event 114  Men 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowen, Kingsley D         16 USC-LE               1:11.19    1:14.30   10  
       34.95  1:14.30                                                      
  2 Whitlock, Kenny C         15 SWIM-LE              1:12.88    1:16.34    9  
       35.85  1:16.34                                                      
  3 Lane, William J           15 STRS-LE              1:26.13    1:17.78    8  
       36.83  1:17.78                                                      
  4 Beck, Mason M             15 UNEON-LE             1:16.05    1:18.25    7  
       37.38  1:18.25                                                      
  5 Cochran, Aaron S          15 Wooster-LE           1:21.34    1:21.61    6  
       38.25  1:21.61                                                      
  6 Kundrat, Nicholas A       16 NEON-LE              1:20.01    1:21.94    5  
       37.89  1:21.94                                                      
  7 Deuch, Nick C             15 SWIM-LE              1:22.54    1:22.85    4  
       39.44  1:22.85                                                      
  8 Frajter, Kenny N          16 SWIM-LE              1:25.34    1:23.50    3  
  9 Heropoulos, Johnny A      16 Firestone-LE         1:18.66    1:24.39    2  
       39.06  1:24.39                                                      
 10 Brighter, Grant M         16 SWIM-LE              1:26.22    1:24.76    1  
       39.55  1:24.76                                                      
 11 Ineson, j M               16 VSC-LE               1:25.15    1:24.86  
       39.49  1:24.86                                                      
 12 Potvin, Harry             15 WD                   1:19.85    1:25.44  
       39.91  1:25.44                                                      
 13 Grespin, Joseph L         15 VSC-LE               1:20.42    1:25.46  
       40.10  1:25.46                                                      
 14 Melaragno, Jacob M        15 Westside Waves-LE    1:21.00    1:25.70  
       41.09  1:25.70                                                      
 15 Dzurnak, Michael P        15 SWIM-LE              1:30.64    1:25.76  
       40.26  1:25.76                                                      
 16 McCaffrey, Kevin A        15 FCYM-LE              1:19.28    1:26.58  
 17 Biclawski, Michael J      15 CCS-LE                    NT    1:27.02  
       40.39  1:27.02                                                      
 18 LaMonica, Eammon G        15 STRS-LE              1:29.24    1:27.69  
       40.47  1:27.69                                                      
 19 Bartholomew, Simon        15 RYD-LE               1:27.04    1:27.98  
       41.10  1:27.98                                                      
 20 Titus, Colby              16 UN-LE                1:30.58    1:28.11  
       41.39  1:28.11                                                      
 21 McNichols, Tyler J        15 Lakewood-LE          1:21.25    1:28.14  
       40.68  1:28.14                                                      
 22 Olivier, Patrick J        16 RYD-LE               1:25.85    1:28.18  
       41.27  1:28.18                                                      
 23 Pfeifer, Grant J          15 UN-LE                1:29.51    1:28.26  
       42.35  1:28.26                                                      
 24 Johnson, Ryan R           15 UN-LE                1:30.39    1:30.86  
       41.79  1:30.86                                                      
 25 Kline, River              15 UN-LE                1:33.03    1:32.13  
       42.92  1:32.13                                                      
 26 Donahue, Tommy R          15 SWIM-LE              1:36.07    1:32.72  
       43.50  1:32.72                                                      
 27 Friedler, Josh E          15 Hudson Heat-LE       1:31.96    1:33.87  
       43.44  1:33.87                                                      
 28 Velasquez, Peter L        16 FCYM-LE              1:30.99    1:36.45  
       43.01  1:36.45                                                      
 29 Parker, Will A            16 NEON-LE              1:48.86    1:50.47  
       54.32  1:50.47                                                      
 -- Turnbull, Will J          16 Tiger Sharks-LE      1:21.84         DQ  
 
Event 115  Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washko, Molly M           17 SWIM-LE              1:13.96    1:16.03   10  
       35.72  1:16.03                                                      
  2 Vargo, Taylor K           18 VSC-LE               1:12.15    1:19.03    9  
       37.66  1:19.03                                                      
  3 Colby, Kendra L           21 Firestone-LE              NT    1:20.58    8  
       36.71  1:20.58                                                      
  4 Puthoff, Brittany A       17 Delaware-OH          1:20.23    1:22.10    7  
  5 Durante, Emma R           20 Firestone-LE              NT    1:22.44    6  
  6 Cornelius, Emily K        18 Wooster-LE           1:19.19    1:25.40    5  
       39.41  1:25.40                                                      
  7 Bartel, Andrea M          17 Marlins-LE           1:17.01    1:25.71    4  
       40.92  1:25.71                                                      
  8 McNichols, Macie O        16 SWIM-LE              1:24.01    1:26.65    3  
       41.22  1:26.65                                                      
  9 Barrus, Jenna N           18 SWIM-LE              1:21.90    1:27.90    2  
       41.04  1:27.90                                                      
 10 Neff, Sarah A             17 Lakewood-LE          1:26.24    1:30.18    1  
       42.91  1:30.18                                                      
 11 Lee, Nora J               18 LSSC-LE                   NT    1:30.43  
       41.82  1:30.43                                                      
 12 Meek, Cheyenne C          17 USWIM-LE             1:28.57    1:30.86  
       42.75  1:30.86                                                      
 13 Miller, Christy D         17 VSC-LE               1:34.00    1:31.88  
       30.16  1:31.88                                                      
 14 Wnek, Brenna E            17 VSC-LE               1:32.39    1:33.66  
       44.61  1:33.66                                                      
 15 Curtin, Samantha M        16 Delaware-OH          1:24.78    1:34.69  
       41.33  1:34.69                                                      
 16 Gaudiani, Rosalie H       11 Spire Lesd-LE        1:33.04    1:34.89  
       44.19  1:34.89                                                      
 17 Mahoney, Madeline C       18 Lakewood-LE          1:31.95    1:36.37  
       45.89  1:36.37                                                      
 18 Strawser, Amy L           17 SWIM-LE              1:36.15    1:38.05  
       46.00  1:38.05                                                      
 19 D'Amico, Halle M          16 STRS-LE              1:36.05    1:41.47  
       48.03  1:41.47                                                      
 20 Pasadryn, Felicia L       11 SWIM-LE                   NT    1:44.88  
       49.34  1:44.88                                                      
 21 Stacho, Britt C           13 MRST-LE              1:42.42    1:45.98  
       49.44  1:45.98                                                      
 22 Kato, Lizzy M             12 MRST-LE              1:46.54    1:46.41  
       49.18  1:46.41                                                      
 23 Burch, Tiara J            18 CCS-LE               1:50.61    1:53.91  
       53.51  1:53.91                                                      
 24 Hahn, Marissa S           17 NEON-LE              1:56.50    1:56.28  
       56.02  1:56.28                                                      
 25 Hetrick, Taylor B         20 USC-LE               1:49.31    2:02.60  
       59.39  2:02.60                                                      
 -- Auckley, Elizabeth D      17 USWIM-LE             1:36.95         NS  
 
Event 116  Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Will J              18 LSSC-LE              1:07.19    1:11.45   10  
       33.80  1:11.45                                                      
  2 Dyer, Matthew S           16 Firestone-LE         1:11.74    1:13.68    9  
  3 Boshkos, ben a            18 Firestone-LE         1:05.79    1:14.42    8  
       35.03  1:14.42                                                      
  4 Brogan, Frannie A         17 CCS-LE               1:07.30    1:14.72    7  
       34.54  1:14.72                                                      
  5 Simpson, Ian M            17 SWIM-LE              1:17.43    1:16.79    6  
       35.52  1:16.79                                                      
  6 Doherty, James            18 SWIM-LE                   NT    1:16.84    5  
       35.21  1:16.84                                                      
  7 Kilbane, John T           17 NEON-LE                   NT    1:16.90    4  
       34.49  1:16.90                                                      
  8 O'Rourke, Ethan D         18 Westside Waves-LE    1:17.09    1:20.53    3  
       36.15  1:20.53                                                      
  9 Grespin, Drew B           12 VSC-LE               1:21.47    1:21.01    2  
       38.58  1:21.01                                                      
 10 Nason, Jacob A            18 UN-WV                1:11.09    1:22.34    1  
       38.26  1:22.34                                                      
 11 Sara, Ryan J              17 NEON-LE              1:24.05    1:22.51  
       38.38  1:22.51                                                      
 12 Wang, Joshua X            17 USC-LE               1:21.93    1:22.75  
       39.89  1:22.75                                                      
 13 Johnson, James S          17 SHSH-LE              1:33.59    1:28.29  
       41.53  1:28.29                                                      
 14 Armour, John W            17 NEON-LE              1:30.48    1:28.68  
       40.36  1:28.68                                                      
 15 Otcasek, Joseph           17 SWIM-LE                   NT    1:28.92  
       41.35  1:28.92                                                      
 16 Adams, Jared M            17 Hudson Heat-LE       1:17.57    1:30.19  
       42.36  1:30.19                                                      
 17 Pecze, Gabe A             17 LSSC-LE              1:33.51    1:30.94  
       42.45  1:30.94                                                      
 18 Cacho, Francisco L        17 LSSC-LE                   NT    1:31.86  
       42.10  1:31.86                                                      
 19 Tennent, Chad E           17 Wooster-LE           1:30.92    1:32.49  
 20 Krusinski, Pete T         11 SWIM-LE              1:30.47    1:33.29  
       44.01  1:33.29                                                      
 21 Tuckerman, Caleb S        11 Hudson Heat-LE       1:36.02    1:37.82  
       45.03  1:37.82                                                      
 22 Iler, Justin R            11 Spire Lesd-LE        1:51.83    2:01.58  
       58.59  2:01.58                                                      
 23 Greytak, JJ J             11 MRST-LE                   NT    3:15.81  
     1:31.20  3:15.81                                                      
 -- Murlin, Alex F            14 Spire Lesd-LE        1:17.14         NS  
 
Event 117  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      2:04.83    2:08.02   20  
     1) Smith, Libby G 14               2) Hauck, Catherine G 13          
     3) Monroe, Grace E 13              4) Stark, Rachel A 14             
              1:06.22  2:08.02                                             
  2 Vacationland Swim Club-LE  'A'                    2:12.00    2:12.57   18  
     1) Wnek, Paige S 14                2) Gyurke, Margaret O 14          
     3) Babson, Bridgett A 13           4) Franklin, Molly E 13           
              1:05.13  2:12.57                                             
  3 SwimStrong-LE  'B'                                2:08.33    2:13.37   16  
     1) Vance, Murphy M 14              2) Martin, Dolores J 13           
     3) Ogrean, Hannah M 13             4) Jones, Bri T 13                
              1:07.26  2:13.37                                             
  4 Lakewood Rangers Swim Team-LE  'A'                2:06.44    2:14.36   14  
     1) Virzi, Angelica M 14            2) McHugh, Maggie E 13            
     3) Pophal, Julia C 14              4) Neff, Julia M 13               
              1:08.57  2:14.36                                             
  5 Westside Waves Swim Club-LE  'A'                  2:09.61    2:15.52   12  
     1) Mlakar, Rose A 14               2) Melaragno, Jackie E 14         
     3) O'Rourke, Kasey D 14            4) Cartwright, Alana M 13         
              1:09.94  2:15.52                                             
  6 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:05.34    2:18.96   10  
     1) Tieche, Leah M 14               2) Kim, Min-Kyung 13              
     3) Graham, Sydney M 13             4) Davis, Sophia K 14             
              1:10.94  2:18.96                                             
  7 Copley Water Warriors-LE  'A'                          NT    2:24.24    8  
     1) Bute, Laura A 13                2) Toolis, Amanda A 14            
     3) Toolis, Hannah S 13             4) McCord, Sarah J 14             
              1:10.26  2:24.24                                             
  8 North East Ohio Nemesis-LE  'A'                   2:19.34    2:30.03    6  
     1) Hangauer, Madison R 13          2) Kundrat, Julia M 13            
     3) Petro, Nikki A 13               4) Slife, Maeve E 13              
              1:14.62  2:30.03                                             
 -- SwimStrong-LE  'A'                                1:58.39         DQ  
     1) Jones, Shaunna L 14             2) Pederson, Megan E 14           
     3) Pasadyn, Cassandra L 13         4) Kahn, Emily A 13               
 
Event 118  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vacationland Swim Club-LE  'A'                    2:04.74    2:01.99   20  
     1) Tanaka, Riki O 14               2) Branum, Justin R 14            
     3) Gyurke, Evan N 13               4) Babson, Nicholas J 14          
              1:01.37  2:01.99                                             
  2 SwimStrong-LE  'A'                                2:04.07    2:03.26   18  
     1) Reimer, Jaret W 14              2) Krusinski, Jack W 13           
     3) Laneve, Mattew R 13             4) Madej, David D 13              
              1:02.63  2:03.26                                             
  3 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:10.82    2:08.46   16  
     1) Rooney, Edward P 14             2) Foster, Tyler M 13             
     3) Cochran, Andrew C 13            4) Cornelius, Nathaniel S 14      
              1:04.03  2:08.46                                             
 -- SwimStrong-LE  'B'                                     NT         NS  
     1) Deuch, Brandon K 13             2) Serna, Joshua F 13             
     3) Yarwood, Joe R 13               4) Hargis, Sal 13                 
 
Event 119  Girls 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimStrong-LE  'A'                                1:48.48    1:56.16   20  
     1) Newbould, Julia A 13            2) Washko, Molly M 17             
     3) McNichols, Macie O 16           4) Barrus, Jenna N 18             
       26.06    58.95  1:15.39  1:56.16                                    
  2 Vacationland Swim Club-LE  'A'                    1:56.49    1:58.00   18  
     1) Freriks, Geena 16               2) Vargo, Taylor K 18             
     3) Vargo, Kerrigan C 16            4) Gyurke, Steph A 20             
        9.77             37.99  1:58.00                                    
  3 SwimStrong-LE  'B'                                1:54.58    2:03.23   16  
     1) Soika, Ari O 15                 2) Schimpf, Maddi J 15            
     3) Zhang, Ashley X 15              4) Coronel, Anna C 15             
       29.23  1:01.57  1:17.72  2:03.23                                    
  4 Delaware OH  Race Club Aquatic-OH  'A'            2:03.00    2:04.63   14  
     1) Glesenkamp, Brooke K 14         2) Ward, Bethany J 16             
     3) Puthoff, Brittany A 17          4) Curtin, Samantha M 16          
       29.96  1:03.24  1:09.95  2:04.63                                    
  5 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      2:00.40    2:06.07   12  
     1) Guilfoyle, Maggie A 15          2) Guilfoyle, Ellie R 13          
     3) Lee, Nora J 18                  4) Norehad, Jennifer A 18         
       11.73             28.96  2:06.07                                    
  6 SwimStrong-LE  'C'                                     NT    2:08.31   10  
     1) Grady, Julia R 16               2) Vance, Jenna L 15              
     3) Strawser, Amy L 17              4) Gentry, Mareena C 16           
              1:02.52  2:08.31                                             
  7 Vacationland Swim Club-LE  'B'                    2:12.79    2:08.40    8  
     1) Murray, Melanie J 16            2) Murray, Kelly E 16             
     3) Miller, Christy D 17            4) Tanaka, Anna 16                
              1:06.22  2:08.40                                             
  8 USA Ridgewood Y Dolphins-LE  'A'                  1:59.84    2:09.92    6  
     1) Smith, DeAnna M 15              2) Tarbuck, Samantha E 16         
     3) Farley, Miranda R 15            4) Steponick, Jessica L 15        
       31.82             47.02  2:09.92                                    
  9 Lakewood Rangers Swim Team-LE  'A'                2:01.67    2:11.11    4  
     1) Hoke, Colleen M 16              2) Leszcz, Liz M 16               
     3) Neff, Sarah A 17                4) Mahoney, Madeline C 18         
       32.03             47.12  2:11.11                                    
 10 Solon Stars Swim Club-LE  'A'                     2:19.17    2:11.70    2  
     1) D'Amico, Halle M 16             2) Cheng, Kathleen 16             
     3) Mahle, Alyssa R 15              4) Jin, Jessica L 16              
              1:07.50  2:11.70                                             
 11 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'             2:11.74    2:11.77  
     1) Cornelius, Emily K 18           2) Tieche, Anna M 16              
     3) Flinn-Johnson, Bree A 15        4) Sibilia, Gabrielle M 16        
              1:07.56  2:11.77                                             
 12 North East Ohio Nemesis-LE  'A'                   2:07.43    2:11.78  
     1) Jarachovic, Jacquelyn S 17      2) Sara, Lauren M 15              
     3) Greller, Claire H 14            4) Thomas, Alyssa T 14            
       28.06  1:04.47  1:19.60  2:11.78                                    
 13 Lake Shore Swim Club-LE  'B'                      2:05.90    2:18.82  
     1) Burgess, Amanda C 14            2) Parris, Zoe M 15               
     3) Dunne, Helen G 16               4) Balser, Hope E 15              
       34.21             52.74  2:18.82                                    
 14 Hudson Explorer Aquatic Team-LE  'A'              2:07.09    2:43.24  
     1) McGreer, Allie K 16             2) Krencisz, Alexandrea K 16      
     3) Patz, Lexee T 13                4) Embry, Ella E 7                
       17.45             32.85  2:43.24                                    
 
Event 120  Boys 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 SwimStrong-LE  'A'                                1:44.79    1:46.88   20  
     1) Arslanian, D.J. J 15            2) Ostrowski, Carter S 15         
     3) Charbonneau, Ryan L 17          4) Simpson, Ian M 17              
       23.90    54.14  1:16.49  1:46.88                                    
  2 Vacationland Swim Club-LE  'A'                    1:52.00    1:51.36   18  
     1) Ineson, j M 16                  2) Dauch, Gabe A 17               
     3) Kaatz, Jimmy E 15               4) Mulvin, Sean P 16              
       18.55             37.54  1:51.36                                    
  3 SwimStrong-LE  'B'                                1:49.52    1:51.42   16  
     1) Wilson, Austin R 17             2) Dzurnak, Michael P 15          
     3) Whitlock, Kenny C 15            4) Krusinski, Mark D 15           
       25.61             40.22  1:51.42                                    
  4 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                      1:52.40    1:55.06   14  
     1) Ryan, Will J 18                 2) Cacho, Francisco L 17          
     3) Hong, Marcus J 14               4) Brooks, Benjamin V 14          
                59.93  1:30.54  1:55.06                                    
  5 North East Ohio Nemesis-LE  'A'                   1:50.80    1:56.39   12  
     1) Sara, Ryan J 17                 2) Kundrat, Nicholas A 16         
     3) Sarver, Kyle W 17               4) Casedonte, Joe P 17            
        9.26             36.15  1:56.39                                    
  6 SwimStrong-LE  'C'                                     NT    1:57.75   10  
     1) Klebowski, Ray J 16             2) Deuch, Nick C 15               
     3) Martin, Matt A 15               4) Brighter, Grant M 16           
       27.05    57.60  1:22.28  1:57.75                                    
  7 Lake Shore Swim Club-LE  'B'                      2:00.99    2:04.78    8  
     1) Pecze, Smash D 15               2) Sheehan, Spencer D 15          
     3) Phillips, Greg P 14             4) Pecze, Gabe A 17               
       12.50             39.87  2:04.78                                    
  8 YMCA of Wooster Swim Team/Rec-LE  'A'                  NT    2:10.70    6  
     1) Tennent, Chad E 17              2) Schmidt, Caleb J 17            
     3) Fowler, Gary S 16               4) Cochran, Aaron S 15            
       13.29             37.41  2:10.70                                    
  9 Hudson Explorer Aquatic Team-LE  'A'              1:59.77    2:13.28    4  
     1) Adams, Jared M 17               2) Friedler, Josh E 15            
     3) Wolens, Drew M 17               4) Tuckerman, Caleb S 11          
       28.51  1:02.81  1:26.61  2:13.28                                    
 
Event 200  Boys 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Robertson, AJ J            8 Hudson Heat-LE            NT      36.10  
                         36.10    36.10                                    
 
Event 201  Boys 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuckerman, Caleb S        11 Hudson Heat-LE            NT      35.35  
                         35.35    35.35                                    
 
Event 202  Girls 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sapochetti, Lauren N      12 Hudson Heat-LE            NT    2:31.23  
       33.40  1:11.45  1:50.87  2:31.23                                    
 
Event 250  Girls 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pasadryn, Felicia L       11 SWIM-LE                   NT      35.21  
 
Event 251  Girls 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eyssen, Nikki K           14 SWIM-LE                   NT      29.66  
  2 Beauchesne, Abigail R     14 Lakewood-LE               NT      30.11  
  3 Ogrean, Hannah M          13 SWIM-LE                   NT      31.75  
 
Event 252  Boys 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klebowski, Ray J          16 SWIM-LE                   NT      27.17  
  2 Macmillan, Colin G        13 Lakewood-LE               NT      27.21  
  3 Madej, David D            13 SWIM-LE                   NT      27.27  
 
Event 253  Girls 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Libby G            14 LSSC-LE                   NT    1:21.58  
 
Event 254  Girls 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stark, Rachel A           14 LSSC-LE                   NT    1:03.39  
 
Event 255  Boys 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robertson, Tanner J       14 Hudson Heat-LE            NT    2:26.99  
              1:09.75  2:26.99                                             
 
Event 300  Girls 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flynn, Emma G             16 USWIM-LE                  NT      28.95  
  2 Rosiak, Haley E           16 USWIM-LE                  NT      29.55  
  3 Kahn, Emily A             13 SWIM-LE                   NT      29.88  
  4 Voytek, Mara J            12 NEON-LE                   NT      30.91  
  5 Dregalla, Kaye E          12 NEON-LE                   NT      31.02  
  6 Presley, Kathryn E        12 NEON-LE                   NT      31.28  
 
Event 301  Boys 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ritzmann, Cal A           12 SWIM-LE                   NT      41.72  
 
Event 302  Boys 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arslanian, D.J. J         15 SWIM-LE                   NT      25.84  
  2 Klebowski, Ray J          16 SWIM-LE                   NT      26.53  
  3 Stankivicz, Sam D         15 LSSC-LE                   NT      27.05  
  4 Macmillan, Colin G        13 Lakewood-LE               NT      27.30  
 
Event 303  Boys 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tuckerman, Caleb S        11 Hudson Heat-LE            NT      35.66  
 
Event 304  Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Libby G            14 LSSC-LE                   NT    1:21.75  
       37.97  1:21.75                                                      
  2 Krantz, Morgan H          12 STRS-LE                   NT    1:30.92  
       42.87  1:30.92                                                      
 
Event 305  Girls 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Devorace, Lauren M        14 USWIM-LE                  NT    1:02.22  
       30.19  1:02.22                                                      
  2 Stark, Rachel A           14 LSSC-LE                   NT    1:02.62  
       29.83  1:02.62                                                      
 
                   Combined Team Scores - Through Event 305                    
 
  1. SwimStrong                       1334.5   2. Vacationland Swim Club              688
  3. Lake Shore Swim Club              600.5   4. USA Ridgewood Y Dolphins            384
  5. YMCA of Wooster Swim Team/Rec       370   6. Firestone Akron Swim Team           335
  7. North East Ohio Nemesis             308   8. UnAtt - SwimStrong                  203
  9. University Swim Club              197.5  10. Cuyahoga Falls Riverfront YMCA      186
 11. Spire Lake Erie Silver Dolphin      169  12. Mansfield Waves                     168
 13. Delaware OH  Race Club Aquatic      162  14. Solon Stars Swim Club               161
 15. Euclid Marlins Swim Team            157  16. Lakewood Rangers Swim Team          134
 17. Hudson Explorer Aquatic Team      120.5  18. Shaker Sharks                        99
 19. Whitby Dolphins Swim Club            97  20. Unattached Firestone                 90
 21. Unattached                           82  21. Medina Recreation Swim Team          82
 23. Canton City Schools                  77  24. Westside Waves Swim Club             68
 25. Unattached                           57  26. Copley Water Warriors                53
 27. Green YMCA Barracudas                47  28. Cambridge Aquajets                   45
 29. French Creek YMCA Marlins            39  29. Perry Aquatic Club                   39
 31. Dublin Community Swim Club           32  32. Unattached Neon                      31
 33. Unattached Lesd                      28  34. B3 Aquatics                          25
 35. Penguin Swimming                     21  36. Buckeye Swim Club                    16
 37. Unattached Lssc                      15  38. Unattached B3 Aquatics                6
 39. Unattached University Swim Clu        4  40. Piranha Aquatics                      2
 40. Port Clinton Piranhas                 2                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 305                   
 
  1. SwimStrong                        779.5   2. Vacationland Swim Club              292
  3. Lake Shore Swim Club              259.5   4. YMCA of Wooster Swim Team/Rec       205
  5. North East Ohio Nemesis             203   5. UnAtt - SwimStrong                  203
  7. Firestone Akron Swim Team           138   8. Delaware OH  Race Club Aquatic      135
  9. Euclid Marlins Swim Team            106  10. Hudson Explorer Aquatic Team      103.5
 11. USA Ridgewood Y Dolphins             97  12. Lakewood Rangers Swim Team           94
 13. Unattached Firestone                 90  14. Mansfield Waves                      87
 15. Solon Stars Swim Club                76  16. Medina Recreation Swim Team          73
 17. Cuyahoga Falls Riverfront YMCA       68  18. Shaker Sharks                        56
 19. Spire Lake Erie Silver Dolphin       55  20. University Swim Club               52.5
 21. Whitby Dolphins Swim Club            48  22. Westside Waves Swim Club             45
 23. Perry Aquatic Club                   39  23. Cambridge Aquajets                   39
 25. Unattached                           22  25. Green YMCA Barracudas                22
 27. B3 Aquatics                          20  28. French Creek YMCA Marlins            19
 29. Unattached Lssc                      15  30. Penguin Swimming                     14
 31. Copley Water Warriors                11  32. Unattached B3 Aquatics                6
 33. Unattached University Swim Clu        4  34. Piranha Aquatics                      2
 34. Port Clinton Piranhas                 2  36. Buckeye Swim Club                     1
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 305                    
 
  1. SwimStrong                          555   2. Vacationland Swim Club              396
  3. Lake Shore Swim Club                341   4. USA Ridgewood Y Dolphins            287
  5. Firestone Akron Swim Team           197   6. YMCA of Wooster Swim Team/Rec       165
  7. University Swim Club                145   8. Cuyahoga Falls Riverfront YMCA      118
  9. Spire Lake Erie Silver Dolphin      114  10. North East Ohio Nemesis             105
 11. Solon Stars Swim Club                85  12. Unattached                           82
 13. Mansfield Waves                      81  14. Canton City Schools                  77
 15. Euclid Marlins Swim Team             51  16. Whitby Dolphins Swim Club            49
 17. Shaker Sharks                        43  18. Copley Water Warriors                42
 19. Lakewood Rangers Swim Team           40  20. Unattached                           35
 21. Dublin Community Swim Club           32  22. Unattached Neon                      31
 23. Unattached Lesd                      28  24. Delaware OH  Race Club Aquatic       27
 25. Green YMCA Barracudas                25  26. Westside Waves Swim Club             23
 27. French Creek YMCA Marlins            20  28. Hudson Explorer Aquatic Team         17
 29. Buckeye Swim Club                    15  30. Medina Recreation Swim Team           9
 31. Penguin Swimming                      7  32. Cambridge Aquajets                    6
 33. B3 Aquatics                           5