Licensed to Lake Erie Swimming LC Championship Meet
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/7/2013 08:11 AM
                 2013 New Year Stretch - 1/5/2013 to 1/6/2013                  
                   Rocky River, Ohio, Sanction #: LE 1301 S                    
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Beatrice          6 Spire Lesd-LE                    20.38  
  2 Shepherd-Boike, Alexandr   6 SHSH-LE                          21.63  
  3 Sevald, Audrey             6 Firestone-LE                     21.86  
  4 Boyd, Carmen               6 PS-LE                            22.17  
  5 Gisel, Molly               6 Spire Lesd-LE                    23.17  
  6 Friedrich, Stellie         6 SWIM-LE                          23.67  
  7 Goodman, Katie             5 LSSC-LE                          23.75  
  8 Russell, Mackenzie         6 LSSC-LE                          23.80  
  9 Champagne, Elise           6 SWIM-LE                          26.69  
 10 Trem, Izzy                 5 Marlins-LE                       27.98  
 
Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Beatrice          6 Spire Lesd-LE                    45.59  
  2 Sevald, Audrey             6 Firestone-LE                     51.17  
  3 Friedrich, Stellie         6 SWIM-LE                          51.76  
  4 Boyd, Carmen               6 PS-LE                            53.92  
  5 Russell, Mackenzie         6 LSSC-LE                          55.96  
  6 Goodman, Katie             5 LSSC-LE                          57.32  
  7 Trem, Izzy                 5 Marlins-LE                     1:05.26  
  8 Falcone, Sophia            6 SHSH-LE                        1:19.33  
 
Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Beatrice          6 Spire Lesd-LE                    31.95  
  2 Boyd, Carmen               6 PS-LE                            33.46  
  3 Russell, Mackenzie         6 LSSC-LE                          33.94  
  4 Sevald, Audrey             6 Firestone-LE                     35.31  
 -- Friedrich, Stellie         6 SWIM-LE                             DQ  
 -- Goodman, Katie             5 LSSC-LE                             DQ  
 -- Falcone, Sophia            6 SHSH-LE                             DQ  
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Beatrice          6 Spire Lesd-LE                    23.51  
  2 Russell, Mackenzie         6 LSSC-LE                          25.31  
  3 Shepherd-Boike, Alexandr   6 SHSH-LE                          26.37  
  4 Sevald, Audrey             6 Firestone-LE                     30.83  
  5 Gisel, Molly               6 Spire Lesd-LE                    30.91  
  6 Boyd, Carmen               6 PS-LE                            32.32  
  7 Champagne, Elise           6 SWIM-LE                          39.22  
 -- Goodman, Katie             5 LSSC-LE                             DQ  
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaufmann, Allison          7 NEON-LE                          18.44  
  2 Miklos, Kyra               7 SHSH-LE                          19.30  
  3 Haywood, Daelynn           7 Spire Lesd-LE                    20.10  
  4 Pophal, Sarah              7 Spire Lesd-LE                    21.26  
  5 Butler, Erin               7 B3-LE                            21.31  
  6 Downing, Alexandra         7 LSSC-LE                          21.33  
  7 Zwissler, Reagan           7 Lakewood-LE                      21.64  
  8 Presley, Natalie           7 NEON-LE                          21.66  
  9 Stratford, Emma            7 LSSC-LE                          23.55  
 10 Golovan, Sydney            7 Spire Lesd-LE                    23.56  
 11 von der Heydt, Nora        7 SHSH-LE                          23.65  
 12 Botos, Izzy                7 B3-LE                            24.63  
 13 Radicelli, Cece            7 USC-LE                           24.66  
 14 Milligan, Regan            7 LSSC-LE                          24.95  
 15 Meyer, Sofie               7 Firestone-LE                     25.33  
 16 Agosti, Ashley             7 Firestone-LE                     26.36  
 17 Simonelli, Bay             7 B3-LE                            27.31  
 18 Zwissler, Rylee            7 Lakewood-LE                      27.34  
 19 Crane, Kylie               7 LSSC-LE                          28.36  
 20 Jones, Gabby               7 SWIM-LE                          33.15  
 21 Butte, Meghan              7 Lakewood-LE                      36.57  
 
Girls 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Madison            7 PS-LE                            43.13  
  2 Mocho, Annika              7 SWIM-LE                          45.14  
  3 Devorace, Taylor           7 Lakewood-LE                      45.28  
  4 Haywood, Daelynn           7 Spire Lesd-LE                    45.45  
  5 Raffai, Aniko              7 Lakewood-LE                      47.23  
  6 Downing, Alexandra         7 LSSC-LE                          48.59  
  7 Pophal, Sarah              7 Spire Lesd-LE                    48.67  
  8 Zwissler, Reagan           7 Lakewood-LE                      48.88  
  9 Majors, Emily              7 STRS-LE                          51.49  
 10 Presley, Natalie           7 NEON-LE                          52.11  
 11 Shaker, Ava                7 Spire Lesd-LE                    53.46  
 12 von der Heydt, Nora        7 SHSH-LE                          54.35  
 13 Golem, Ava                 7 B3-LE                            54.86  
 14 Zwissler, Rylee            7 Lakewood-LE                    1:01.55  
 15 Milligan, Regan            7 LSSC-LE                        1:02.12  
 16 Golovan, Sydney            7 Spire Lesd-LE                  1:03.90  
 17 Crane, Kylie               7 LSSC-LE                        1:08.49  
 -- Kaufmann, Allison          7 NEON-LE                             DQ  
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Madison            7 PS-LE                            23.76  
  2 Wang, Cynthia              7 BBSC-LE                          24.74  
  3 Pophal, Sarah              7 Spire Lesd-LE                    26.65  
  4 Presley, Natalie           7 NEON-LE                          28.76  
  5 Kaufmann, Allison          7 NEON-LE                          28.79  
  6 Raffai, Aniko              7 Lakewood-LE                      29.51  
  7 Zwissler, Reagan           7 Lakewood-LE                      29.60  
  8 Golovan, Sydney            7 Spire Lesd-LE                    37.05  
 -- Downing, Alexandra         7 LSSC-LE                             DQ  
 -- Milligan, Regan            7 LSSC-LE                             DQ  
 -- Crane, Kylie               7 LSSC-LE                             DQ  
 -- Zwissler, Rylee            7 Lakewood-LE                         DQ  
 -- Haywood, Daelynn           7 Spire Lesd-LE                       DQ  
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Cynthia              7 BBSC-LE                          22.47  
  2 Kaufmann, Allison          7 NEON-LE                          22.49  
  3 Downing, Alexandra         7 LSSC-LE                          23.50  
  4 Miklos, Kyra               7 SHSH-LE                          23.59  
  5 Mehok, Lilly               7 SWIM-LE                          25.12  
  6 Zwissler, Reagan           7 Lakewood-LE                      27.14  
  7 Haywood, Daelynn           7 Spire Lesd-LE                    27.63  
  8 Agosti, Ashley             7 Firestone-LE                     28.26  
  9 Golem, Ava                 7 B3-LE                            29.60  
 10 Joseph, Gabby              7 B3-LE                            30.87  
 11 Meyer, Sofie               7 Firestone-LE                     33.04  
 12 Presley, Natalie           7 NEON-LE                          34.51  
 13 Botos, Izzy                7 B3-LE                            36.26  
 -- Radicelli, Cece            7 USC-LE                              DQ  
 -- Mehok, Claire              7 SWIM-LE                             DQ  
 -- Golovan, Sydney            7 Spire Lesd-LE                       DQ  
 -- Zwissler, Rylee            7 Lakewood-LE                         DQ  
 -- LaRosa, Nina               7 LSSC-LE                             DQ  
 -- Milligan, Regan            7 LSSC-LE                             DQ  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mallett, Maggie            8 B3-LE                            16.14  
  2 Russell, Ella              8 LSSC-LE                          17.93  
  3 Robinson-Alfred, Kaija     8 SHSH-LE                          17.95  
  4 Cunningham, Alexis         8 North Coast-LE                   18.08  
  5 Shannon, Ava               8 LSSC-LE                          18.18  
  6 Schmitt, Morgan            8 UUSC-LE                          18.28  
  7 Shafer, Alexis             8 WHAT-LE                          18.48  
  8 Beno, Charlotte            8 Lakewood-LE                      18.89  
  9 Trombetto, Hanna           8 B3-LE                            18.95  
 10 MacPhail, Olivia           8 SHSH-LE                          19.19  
 11 Trem, Sophia               8 Marlins-LE                       19.46  
 12 Tonus, Maddie              8 PS-LE                            19.66  
 13 Gavigan, Kerry             8 SWIM-LE                          19.84  
 14 Tonus, Cassie              8 PS-LE                            20.11  
 15 Supple, Karly              8 LSSC-LE                          20.25  
 16 Angerstien, Kali           8 Green-LE                         20.57  
 17 Machado, Madison           8 STRS-LE                          21.23  
 18 Doucet, Emma               8 Firestone-LE                     21.38  
 19 Burgess, Hannah            8 LSSC-LE                          21.87  
 20 Gifford, Allison           8 LSSC-LE                          22.70  
 21 Locigno, Cayla             8 SWIM-LE                          22.75  
 22 York, Marie                8 SHSH-LE                          22.97  
 23 Lambert- Shemo, Emma       8 Lakewood-LE                      23.23  
 24 Grey, Lane                 8 B3-LE                            23.38  
 25 Krouse, Maria              8 SHSH-LE                          23.44  
 26 Ritzmann, Anna             8 SWIM-LE                          25.49  
 27 Kennedy, Caroline          8 LSSC-LE                          26.04  
 28 Zhang, Nicole              8 STRS-LE                          28.41  
 29 Bender, Peyton             8 NEON-LE                          28.93  
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mallett, Maggie            8 B3-LE                            35.81  
  2 Wooley, Francie            8 B3-LE                            39.04  
  3 Russell, Ella              8 LSSC-LE                          39.43  
  4 Shannon, Ava               8 LSSC-LE                          39.54  
  5 Robinson-Alfred, Kaija     8 SHSH-LE                          39.82  
  6 MacPhail, Olivia           8 SHSH-LE                          40.88  
  7 Cunningham, Alexis         8 North Coast-LE                   42.58  
  8 Gifford, Allison           8 LSSC-LE                          43.98  
  9 Beno, Charlotte            8 Lakewood-LE                      44.36  
 10 Schmitt, Morgan            8 UUSC-LE                          44.73  
 11 Angerstien, Kali           8 Green-LE                         45.15  
 12 Supple, Karly              8 LSSC-LE                          46.92  
 13 Trem, Sophia               8 Marlins-LE                       47.36  
 14 Doucet, Emma               8 Firestone-LE                     50.25  
 15 Mirabell, Katie            8 Spire Lesd-LE                    51.64  
 16 Lambert- Shemo, Emma       8 Lakewood-LE                      52.48  
 17 Falcone, Camila            8 SHSH-LE                          52.90  
 18 Ritzmann, Anna             8 SWIM-LE                          54.87  
 19 Locigno, Cayla             8 SWIM-LE                          56.38  
 20 Kennedy, Caroline          8 LSSC-LE                          58.46  
 21 Grey, Lane                 8 B3-LE                          1:01.07  
 21 Johnson, Lucy              8 B3-LE                          1:01.07  
 23 Chapman, Lindsey           8 Green-LE                       1:05.98  
 -- Zhang, Nicole              8 STRS-LE                             DQ  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Albers, Evelyn             8 LSSC-LE                          23.09  
  2 MacPhail, Olivia           8 SHSH-LE                          24.79  
  3 Schmitt, Morgan            8 UUSC-LE                          24.92  
  4 Trem, Sophia               8 Marlins-LE                       26.06  
  5 Russell, Ella              8 LSSC-LE                          26.16  
  6 Angerstien, Kali           8 Green-LE                         26.42  
  7 Wooley, Francie            8 B3-LE                            27.87  
  8 Supple, Karly              8 LSSC-LE                          27.94  
  9 Mirabell, Katie            8 Spire Lesd-LE                    29.32  
 10 Lambert- Shemo, Emma       8 Lakewood-LE                      29.70  
 11 Doucet, Emma               8 Firestone-LE                     35.01  
 12 Johnson, Lucy              8 B3-LE                            35.90  
 13 Ritzmann, Anna             8 SWIM-LE                          37.91  
 14 Davis, Brooke              8 SHSH-LE                          38.99  
 -- Grey, Lane                 8 B3-LE                               DQ  
 -- Beno, Charlotte            8 Lakewood-LE                         DQ  
 -- Shannon, Ava               8 LSSC-LE                             DQ  
 -- Kennedy, Caroline          8 LSSC-LE                             DQ  
 -- Mendels, Kaya              8 SHSH-LE                             DQ  
 -- Krouse, Maria              8 SHSH-LE                             DQ  
 -- Chapman, Lindsey           8 Green-LE                            DQ  
 -- Burgess, Hannah            8 LSSC-LE                             DQ  
 -- Machado, Madison           8 STRS-LE                             DQ  
 -- Stephens, Maeve            8 LSSC-LE                             DQ  
 -- Zhang, Nicole              8 STRS-LE                             DQ  
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Ella              8 LSSC-LE                          20.03  
  2 Doorley, Ashlyn            8 STRS-LE                          22.24  
  3 Cunningham, Alexis         8 North Coast-LE                   22.65  
  4 Shannon, Ava               8 LSSC-LE                          22.83  
  5 Angerstien, Kali           8 Green-LE                         23.23  
  6 Shafer, Alexis             8 WHAT-LE                          24.35  
  7 Machado, Madison           8 STRS-LE                          24.88  
  8 Schmitt, Morgan            8 UUSC-LE                          25.06  
  9 Lambert- Shemo, Emma       8 Lakewood-LE                      25.91  
 10 Beno, Charlotte            8 Lakewood-LE                      26.97  
 11 Doucet, Emma               8 Firestone-LE                     28.21  
 12 Grey, Lane                 8 B3-LE                            29.11  
 13 Muresan, Ella              8 B3-LE                            29.17  
 14 Ritzmann, Anna             8 SWIM-LE                          34.13  
 -- Johnson, Lucy              8 B3-LE                               DQ  
 -- Krouse, Maria              8 SHSH-LE                             DQ  
 -- Gavigan, Kerry             8 SWIM-LE                             DQ  
 -- Kennedy, Caroline          8 LSSC-LE                             DQ  
 -- Robinson-Alfred, Kaija     8 SHSH-LE                             DQ  
 
Girls 9 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hess, Zoe                  9 LSSC-LE                          38.82  
  2 Kelly, Caitlin             9 LSSC-LE                          39.65  
  3 Russell, Maeve             9 B3-LE                            39.84  
  4 Robinson-Alfred, Kaija     8 SHSH-LE                          39.95  
  5 Markowski, Taylor          9 North Coast-LE                   40.21  
  6 Krouse, Anna               9 SHSH-LE                          40.57  
  7 Hall, Claire               9 Un-Le-LE                         40.65  
  8 Albers, Evelyn             8 LSSC-LE                          41.11  
  9 Cunningham, Alexis         8 North Coast-LE                   41.41  
 10 Gimbel, Carly              9 SHSH-LE                          42.03  
 11 Stewart, Meredith          7 Spire Lesd-LE                    42.15  
 12 Shannon, Ava               8 LSSC-LE                          42.30  
 13 DiMatteo, Alexis           9 STRS-LE                          45.27  
 14 Kuhel, Olivia              8 SHSH-LE                          45.30  
 15 Devorace, Taylor           7 Lakewood-LE                      45.32  
 16 Grabowski, Lilly           9 LSSC-LE                          45.46  
 17 Aletor, Damilola           9 BBSC-LE                          45.72  
 18 Port, Amelia               9 B3-LE                            45.87  
 19 Leon, Sydney               9 SWIM-LE                          45.94  
 20 Szach, Rilie               9 STRS-LE                          46.13  
 21 Adanitsch, Emme            9 SWIM-LE                          46.99  
 22 Zhang, Amy                 9 STRS-LE                          47.10  
 23 Joo, Emma                  9 BBSC-LE                          47.94  
 24 Burgess, Hannah            8 LSSC-LE                          48.61  
 25 Pfister, Angelina          9 LSSC-LE                          48.82  
 26 Jusko, Jane                9 Lakewood-LE                      49.74  
 27 Jaros, Emma                9 LSSC-LE                          49.86  
 27 Donaldson, Sarah           9 Lakewood-LE                      49.86  
 29 Dutta, Radhika             9 LSSC-LE                          50.91  
 30 Tobin, Maggie              7 LSSC-LE                          51.39  
 31 LaRosa, Nina               7 LSSC-LE                          51.97  
 32 Hantus, Charlotte          9 BBSC-LE                          51.98  
 33 Riddle, Mary               9 Lakewood-LE                      52.45  
 34 Mendels, Kaya              8 SHSH-LE                          54.23  
 35 Foley, Jane                9 LSSC-LE                          54.78  
 36 O'Malley, Madigan          9 LSSC-LE                          55.31  
 37 Bowling, Brooklyn          9 STRS-LE                          55.91  
 38 Milligan, Regan            7 LSSC-LE                          59.04  
 39 Krouse, Maria              8 SHSH-LE                          59.93  
 40 Candow, Theresa            9 SWIM-LE                        1:02.10  
 41 Zhang, Rachel              9 STRS-LE                        1:12.54  
 -- Lynch, Jaden               9 Lakewood-LE                         DQ  
 -- Sevald, Audrey             6 Firestone-LE                        DQ  
 
Girls 9 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 White, Makayla             8 B3-LE                          1:23.70  
                  40.18     1:23.70 (43.52)                                        
  2 Stewart, Meredith          7 Spire Lesd-LE                  1:27.53  
                  40.51     1:27.53 (47.02)                                        
  3 Hess, Zoe                  9 LSSC-LE                        1:28.65  
                  41.83     1:28.65 (46.82)                                        
  4 Markowski, Taylor          9 North Coast-LE                 1:31.50  
                  42.17     1:31.50 (49.33)                                        
  5 Albers, Evelyn             8 LSSC-LE                        1:32.30  
                  42.93     1:32.30 (49.37)                                        
  6 Shannon, Ava               8 LSSC-LE                        1:32.88  
                  42.29     1:32.88 (50.59)                                        
  7 Kuhlman, Ella              9 LSSC-LE                        1:33.28  
                  42.48     1:33.28 (50.80)                                        
  8 Russell, Ella              8 LSSC-LE                        1:34.13  
                  46.33     1:34.13 (47.80)                                        
  9 Kaufmann, Allison          7 NEON-LE                        1:34.45  
                  44.55     1:34.45 (49.90)                                        
 10 Wang, Cynthia              7 BBSC-LE                        1:37.07  
                  48.57     1:37.07 (48.50)                                        
 11 Krouse, Anna               9 SHSH-LE                        1:38.06  
                  43.92     1:38.06 (54.14)                                        
 12 Trombetto, Hanna           8 B3-LE                          1:38.27  
                  46.00     1:38.27 (52.27)                                        
 13 Muresan, Ella              8 B3-LE                          1:41.51  
                  46.09     1:41.51 (55.42)                                        
 14 DiMatteo, Alexis           9 STRS-LE                        1:42.85  
                  47.90     1:42.85 (54.95)                                        
 15 Joseph, Gabby              7 B3-LE                          1:45.54  
                  47.77     1:45.54 (57.77)                                        
 16 Sowinski, Victoria         9 Lakewood-LE                    1:45.78  
                  48.44     1:45.78 (57.34)                                        
 17 Riddle, Mary               9 Lakewood-LE                    1:46.28  
                  50.07     1:46.28 (56.21)                                        
 18 Rowane, Anja               9 North Coast-LE                 1:46.58  
                  50.44     1:46.58 (56.14)                                        
 19 Miklos, Kyra               7 SHSH-LE                        1:47.11  
                  46.79   1:47.11 (1:00.32)                                        
 20 Leon, Sydney               9 SWIM-LE                        1:47.66  
                  49.55     1:47.66 (58.11)                                        
 21 Pophal, Sarah              7 Spire Lesd-LE                  1:50.27  
                  50.54     1:50.27 (59.73)                                        
 22 Hantus, Charlotte          9 BBSC-LE                        1:51.42  
                  50.89   1:51.42 (1:00.53)                                        
 23 Dutta, Radhika             9 LSSC-LE                        1:51.82  
                  51.09   1:51.82 (1:00.73)                                        
 24 Pfister, Angelina          9 LSSC-LE                        1:57.87  
                  52.91   1:57.87 (1:04.96)                                        
 25 Krouse, Maria              8 SHSH-LE                        2:01.39  
                  56.27   2:01.39 (1:05.12)                                        
 26 Grey, Lane                 8 B3-LE                          2:02.24  
                  59.32   2:02.24 (1:02.92)                                        
 27 Stratford, Emma            7 LSSC-LE                        2:02.46  
                  56.06   2:02.46 (1:06.40)                                        
 28 Botos, Izzy                7 B3-LE                          2:08.02  
                  59.88   2:08.02 (1:08.14)                                        
 29 Johnson, Lucy              8 B3-LE                          2:11.57  
                1:04.16   2:11.57 (1:07.41)                                        
 30 Simonelli, Bay             7 B3-LE                          2:19.64  
                1:03.33   2:19.64 (1:16.31)                                        
 31 Williams, Megan            9 Firestone-LE                   2:40.67  
                1:14.76   2:40.67 (1:25.91)                                        
 -- Doorley, Ashlyn            8 STRS-LE                             DQ  
                  38.60                                                            
 -- Golem, Ava                 7 B3-LE                               DQ  
                  56.46        DQ (1:30.23)                                        
 
Girls 9 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Brooke           9 Spire Lesd-LE                  2:53.65  
                  38.40     1:24.24 (45.84)     2:10.74 (46.50)     2:53.65 (42.91)
  2 Barragate, Annabella       9 SHSH-LE                        2:57.63  
                  40.85     1:26.20 (45.35)     2:13.31 (47.11)     2:57.63 (44.32)
  3 Mallett, Maggie            8 B3-LE                          2:58.59  
                  40.50     1:28.23 (47.73)     2:17.17 (48.94)     2:58.59 (41.42)
  4 Mastandrea, Lucy           9 Spire Lesd-LE                  3:00.90  
                  41.31     1:28.63 (47.32)     2:16.97 (48.34)     3:00.90 (43.93)
  5 Wiley, Ava                 9 B3-LE                          3:07.59  
                  39.95     1:28.00 (48.05)     2:18.85 (50.85)     3:07.59 (48.74)
  6 Russell, Maeve             9 B3-LE                          3:17.52  
                  44.82     1:37.89 (53.07)     2:28.85 (50.96)     3:17.52 (48.67)
  7 McLin, Kali                9 SHSH-LE                        3:18.55  
                  43.78     1:36.28 (52.50)     2:29.37 (53.09)     3:18.55 (49.18)
  8 Kelly, Caitlin             9 LSSC-LE                        3:28.06  
                  44.77     1:38.43 (53.66)     2:35.73 (57.30)     3:28.06 (52.33)
  9 Butler, Erin               7 B3-LE                          3:30.30  
                  48.54     1:43.86 (55.32)     2:38.96 (55.10)     3:30.30 (51.34)
 10 Robinson-Alfred, Kaija     8 SHSH-LE                        3:40.23  
                  45.81     1:43.36 (57.55)   2:44.40 (1:01.04)     3:40.23 (55.83)
 11 Pfister, Angelina          9 LSSC-LE                        3:59.71  
                  51.89   1:51.97 (1:00.08)   2:56.46 (1:04.49)   3:59.71 (1:03.25)
 12 Leon, Sydney               9 SWIM-LE                        4:01.19  
                  47.83   1:50.61 (1:02.78)   2:57.99 (1:07.38)   4:01.19 (1:03.20)
 13 Port, Amelia               9 B3-LE                          4:07.26  
                  52.98   1:57.25 (1:04.27)   3:05.03 (1:07.78)   4:07.26 (1:02.23)
 14 Golem, Ava                 7 B3-LE                          4:21.64  
                  52.95   2:02.31 (1:09.36)   3:14.52 (1:12.21)   4:21.64 (1:07.12)
 15 Johnson, Lucy              8 B3-LE                          4:32.94  
                1:02.45   2:16.76 (1:14.31)   3:25.77 (1:09.01)   4:32.94 (1:07.17)
 16 Grey, Lane                 8 B3-LE                          4:35.27  
                                2:11.54 ( )   4:35.27 (2:23.73)                    
 -- Markowski, Taylor          9 North Coast-LE                      DQ  
                  43.91                             2:37.77 ( )          DQ (57.86)
 
Girls 9 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Krusinski, Annie           9 SWIM-LE                        7:52.16  
                  42.40     1:29.65 (47.25)     2:17.43 (47.78)     3:06.97 (49.54)
        3:55.87 (48.90)     4:44.91 (49.04)     5:34.10 (49.19)     6:22.63 (48.53)
        7:08.76 (46.13)     7:52.16 (43.40)                                        
  2 Mastandrea, Lucy           9 Spire Lesd-LE                  7:59.72  
                  41.86     1:30.04 (48.18)     2:18.62 (48.58)     3:08.02 (49.40)
        3:57.23 (49.21)     4:46.09 (48.86)     5:36.20 (50.11)     6:24.72 (48.52)
        7:14.63 (49.91)     7:59.72 (45.09)                                        
  3 Mallett, Maggie            8 B3-LE                          8:12.13  
                  45.87     1:36.96 (51.09)     2:26.70 (49.74)     3:18.48 (51.78)
        4:09.64 (51.16)     4:59.32 (49.68)     5:49.71 (50.39)     6:40.30 (50.59)
        7:29.74 (49.44)     8:12.13 (42.39)                                        
  4 White, Makayla             8 B3-LE                          8:14.05  
                  44.99     1:34.49 (49.50)     2:25.26 (50.77)     3:16.78 (51.52)
        4:08.20 (51.42)     4:59.03 (50.83)     5:48.74 (49.71)     6:40.36 (51.62)
        7:29.35 (48.99)     8:14.05 (44.70)                                        
  5 Wiley, Ava                 9 B3-LE                          8:20.88  
                  42.88     1:31.11 (48.23)     2:22.42 (51.31)     3:14.26 (51.84)
        4:05.63 (51.37)     4:58.91 (53.28)     5:50.48 (51.57)     6:41.44 (50.96)
        7:30.82 (49.38)     8:20.88 (50.06)                                        
  6 Wooley, Francie            8 B3-LE                          8:53.62  
                  48.58     1:42.54 (53.96)     2:36.81 (54.27)     3:31.25 (54.44)
        4:26.46 (55.21)     5:20.77 (54.31)     6:15.98 (55.21)     7:10.55 (54.57)
        8:04.33 (53.78)     8:53.62 (49.29)                                        
  7 Russell, Maeve             9 B3-LE                          8:55.25  
                  48.35     1:41.01 (52.66)     2:34.02 (53.01)     3:30.23 (56.21)
        4:26.91 (56.68)     5:23.10 (56.19)     6:19.07 (55.97)     7:12.88 (53.81)
        8:07.28 (54.40)     8:55.25 (47.97)                                        
 
Girls 9 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Muresan, Ella              8 B3-LE                            47.55  
  2 Trombetto, Hanna           8 B3-LE                            47.79  
  3 Miklos, Kyra               7 SHSH-LE                          48.19  
  4 Robinson-Alfred, Kaija     8 SHSH-LE                          48.23  
  5 Markowski, Taylor          9 North Coast-LE                   48.82  
  6 Shannon, Ava               8 LSSC-LE                          49.01  
  7 Fiorta, Emma               9 Spire Lesd-LE                    49.17  
  8 Grabowski, Lilly           9 LSSC-LE                          49.54  
  9 Szach, Rilie               9 STRS-LE                          50.26  
 10 DiMatteo, Alexis           9 STRS-LE                          50.28  
 11 Cunningham, Alexis         8 North Coast-LE                   50.61  
 12 Joseph, Gabby              7 B3-LE                            51.10  
 13 Tonus, Maddie              8 PS-LE                            51.72  
 14 Mocho, Annika              7 SWIM-LE                          51.75  
 15 Presley, Natalie           7 NEON-LE                          53.06  
 16 Sevald, Audrey             6 Firestone-LE                     53.46  
 17 LaRosa, Nina               7 LSSC-LE                          53.70  
 18 Sowinski, Victoria         9 Lakewood-LE                      54.08  
 19 Zwissler, Reagan           7 Lakewood-LE                      54.66  
 20 von der Heydt, Nora        7 SHSH-LE                          54.93  
 21 Haywood, Daelynn           7 Spire Lesd-LE                    55.03  
 22 Zhang, Amy                 9 STRS-LE                          55.40  
 23 Pophal, Sarah              7 Spire Lesd-LE                    56.65  
 24 Tobin, Maggie              7 LSSC-LE                          57.35  
 25 Burgess, Hannah            8 LSSC-LE                          57.54  
 26 Gifford, Allison           8 LSSC-LE                          58.22  
 27 Leon, Sydney               9 SWIM-LE                          58.41  
 28 Bowling, Brooklyn          9 STRS-LE                          58.89  
 29 Milligan, Regan            7 LSSC-LE                          58.93  
 30 Christopher, Alyssa        8 USC-LE                           59.32  
 30 York, Marie                8 SHSH-LE                          59.32  
 32 Radicelli, Cece            7 USC-LE                           59.87  
 33 Friedrich, Stellie         6 SWIM-LE                        1:00.03  
 34 Locigno, Cayla             8 SWIM-LE                        1:00.11  
 35 Gisel, Molly               6 Spire Lesd-LE                  1:00.23  
 36 Golem, Ava                 7 B3-LE                          1:00.25  
 37 Dutta, Radhika             9 LSSC-LE                        1:00.28  
 38 Grey, Lane                 8 B3-LE                          1:01.27  
 39 Champagne, Elise           6 SWIM-LE                        1:02.14  
 40 Hantus, Charlotte          9 BBSC-LE                        1:02.19  
 41 Adanitsch, Emme            9 SWIM-LE                        1:04.87  
 42 Botos, Izzy                7 B3-LE                          1:05.46  
 43 Jones, Gabby               7 SWIM-LE                        1:05.53  
 44 Simonelli, Bay             7 B3-LE                          1:06.72  
 45 Candow, Theresa            9 SWIM-LE                        1:08.11  
 46 Bender, Peyton             8 NEON-LE                        1:12.36  
 47 Johnson, Lucy              8 B3-LE                          1:15.85  
 48 Williams, Megan            9 Firestone-LE                   1:15.98  
 49 Zwissler, Rylee            7 Lakewood-LE                    1:16.94  
 -- Riddle, Mary               9 Lakewood-LE                         DQ  
 -- Hess, Zoe                  9 LSSC-LE                             DQ  
 -- Russell, Ella              8 LSSC-LE                             DQ  
 -- Lisy, Ariel                9 SWIM-LE                             DQ  
 -- Zhang, Rachel              9 STRS-LE                             DQ  
 -- Jaros, Emma                9 LSSC-LE                             DQ  
 -- Tobin, Emilie              9 LSSC-LE                             DQ  
 -- Foley, Jane                9 LSSC-LE                             DQ  
 
Girls 9 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mallett, Maggie            8 B3-LE                          1:30.26  
                  43.16     1:30.26 (47.10)                                        
  2 Thompson, Brooke           9 Spire Lesd-LE                  1:32.58  
                  46.05     1:32.58 (46.53)                                        
  3 Krouse, Anna               9 SHSH-LE                        1:41.21  
                  48.73     1:41.21 (52.48)                                        
  4 Wiley, Ava                 9 B3-LE                          1:41.56  
                  48.80     1:41.56 (52.76)                                        
  5 McLin, Kali                9 SHSH-LE                        1:42.61  
                  48.99     1:42.61 (53.62)                                        
  6 Hess, Zoe                  9 LSSC-LE                        1:43.81  
                  48.00     1:43.81 (55.81)                                        
  7 DiMatteo, Alexis           9 STRS-LE                        1:47.28  
                  53.15     1:47.28 (54.13)                                        
  8 Lisy, Ariel                9 SWIM-LE                        1:48.05  
                  50.31     1:48.05 (57.74)                                        
  9 Markowski, Taylor          9 North Coast-LE                 1:49.52  
                  52.46     1:49.52 (57.06)                                        
 10 Lynch, Jaden               9 Lakewood-LE                    1:52.78  
                  54.25     1:52.78 (58.53)                                        
 11 Szach, Rilie               9 STRS-LE                        1:55.26  
                  54.27   1:55.26 (1:00.99)                                        
 12 Donaldson, Sarah           9 Lakewood-LE                    2:00.32  
                  57.04   2:00.32 (1:03.28)                                        
 13 Butler, Erin               7 B3-LE                          2:02.99  
                  59.85   2:02.99 (1:03.14)                                        
 14 Falcone, Camila            8 SHSH-LE                        2:04.62  
                  58.26   2:04.62 (1:06.36)                                        
 15 O'Malley, Madigan          9 LSSC-LE                        2:09.87  
                1:01.79   2:09.87 (1:08.08)                                        
 16 Port, Amelia               9 B3-LE                          2:14.54  
                1:07.34   2:14.54 (1:07.20)                                        
 17 Hantus, Charlotte          9 BBSC-LE                        2:20.65  
                1:11.60   2:20.65 (1:09.05)                                        
 18 Golem, Ava                 7 B3-LE                          2:21.37  
                1:07.03   2:21.37 (1:14.34)                                        
 19 Johnson, Lucy              8 B3-LE                          2:29.85  
                1:15.26   2:29.85 (1:14.59)                                        
 -- Davis, Brooke              8 SHSH-LE                             DQ  
                1:10.30        DQ (1:21.97)                                        
 -- Mendels, Kaya              8 SHSH-LE                             DQ  
                  56.82        DQ (1:01.15)                                        
 -- Stewart, Meredith          7 Spire Lesd-LE                       DQ  
                  47.80          DQ (50.90)                                        
 -- Shaker, Ava                7 Spire Lesd-LE                       DQ  
                1:03.51        DQ (1:05.74)                                        
 -- Grey, Lane                 8 B3-LE                               DQ  
 
Girls 9 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 White, Makayla             8 B3-LE                            52.23  
  2 Wang, Cynthia              7 BBSC-LE                          53.49  
  3 Sowinski, Victoria         9 Lakewood-LE                      53.75  
  4 MacPhail, Olivia           8 SHSH-LE                          53.93  
  5 Doorley, Ashlyn            8 STRS-LE                          55.06  
  6 DiMatteo, Alexis           9 STRS-LE                          55.68  
  7 Stewart, Meredith          7 Spire Lesd-LE                    56.18  
  8 Riddle, Mary               9 Lakewood-LE                      56.57  
  9 Supple, Karly              8 LSSC-LE                          57.26  
 10 Shafer, Alexis             8 WHAT-LE                          57.94  
 11 Szach, Rilie               9 STRS-LE                        1:01.04  
 12 Presley, Natalie           7 NEON-LE                        1:01.23  
 13 Pophal, Sarah              7 Spire Lesd-LE                  1:01.70  
 14 Adanitsch, Emme            9 SWIM-LE                        1:01.94  
 15 Kaufmann, Allison          7 NEON-LE                        1:02.01  
 16 Tobin, Emilie              9 LSSC-LE                        1:03.38  
 17 Markowski, Taylor          9 North Coast-LE                 1:03.62  
 18 Tonus, Cassie              8 PS-LE                          1:03.81  
 19 Rowane, Anja               9 North Coast-LE                 1:05.66  
 20 Muresan, Ella              8 B3-LE                          1:05.82  
 21 Joseph, Gabby              7 B3-LE                          1:05.88  
 22 Golem, Ava                 7 B3-LE                          1:06.91  
 23 Mehok, Lilly               7 SWIM-LE                        1:07.38  
 24 Gavigan, Kerry             8 SWIM-LE                        1:09.51  
 25 Stewart, Beatrice          6 Spire Lesd-LE                  1:10.04  
 26 Pfister, Angelina          9 LSSC-LE                        1:10.87  
 27 Christopher, Alyssa        8 USC-LE                         1:15.93  
 -- Johnson, Lucy              8 B3-LE                               DQ  
 -- Simonelli, Bay             7 B3-LE                               DQ  
 -- Trombetto, Hanna           8 B3-LE                               DQ  
 -- Hantus, Charlotte          9 BBSC-LE                             DQ  
 -- Candow, Theresa            9 SWIM-LE                             DQ  
 -- Zhang, Rachel              9 STRS-LE                             DQ  
 -- Mocho, Annika              7 SWIM-LE                             DQ  
 -- Burgess, Hannah            8 LSSC-LE                             DQ  
 -- Dutta, Radhika             9 LSSC-LE                             DQ  
 -- Kennedy, Caroline          8 LSSC-LE                             DQ  
 -- Bowling, Brooklyn          9 STRS-LE                             DQ  
 -- Foley, Jane                9 LSSC-LE                             DQ  
 
Girls 9 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Mairin            9 Lakewood-LE                    1:42.62  
                  48.25     1:42.62 (54.37)                                        
  2 Fiorta, Emma               9 Spire Lesd-LE                  1:45.48  
                  51.17     1:45.48 (54.31)                                        
  3 Thompson, Brooke           9 Spire Lesd-LE                  1:45.56  
                  50.66     1:45.56 (54.90)                                        
  4 Mallett, Maggie            8 B3-LE                          1:53.09  
                  55.31     1:53.09 (57.78)                                        
  5 Hall, Claire               9 Un-Le-LE                       1:53.52  
                  52.12   1:53.52 (1:01.40)                                        
  6 Donaldson, Sarah           9 Lakewood-LE                    1:56.28  
                  56.85     1:56.28 (59.43)                                        
  7 Stewart, Meredith          7 Spire Lesd-LE                  1:56.68  
                  54.94   1:56.68 (1:01.74)                                        
  8 Krouse, Anna               9 SHSH-LE                        1:59.80  
                  54.43   1:59.80 (1:05.37)                                        
  9 Wang, Cynthia              7 BBSC-LE                        2:01.09  
                  58.04   2:01.09 (1:03.05)                                        
 10 DiMatteo, Alexis           9 STRS-LE                        2:01.90  
                  58.76   2:01.90 (1:03.14)                                        
 11 Wiley, Ava                 9 B3-LE                          2:01.95  
                  57.17   2:01.95 (1:04.78)                                        
 12 Riddle, Mary               9 Lakewood-LE                    2:03.96  
                  59.77   2:03.96 (1:04.19)                                        
 13 Kelly, Caitlin             9 LSSC-LE                        2:05.93  
                  55.84   2:05.93 (1:10.09)                                        
 14 Joo, Emma                  9 BBSC-LE                        2:06.98  
                  58.57   2:06.98 (1:08.41)                                        
 15 Pophal, Sarah              7 Spire Lesd-LE                  2:08.54  
                1:00.47   2:08.54 (1:08.07)                                        
 16 Jusko, Jane                9 Lakewood-LE                    2:10.06  
                1:01.08   2:10.06 (1:08.98)                                        
 17 Butler, Erin               7 B3-LE                          2:14.12  
                1:04.62   2:14.12 (1:09.50)                                        
 18 Wooley, Francie            8 B3-LE                          2:21.47  
                1:06.19   2:21.47 (1:15.28)                                        
 19 Shaker, Ava                7 Spire Lesd-LE                  2:25.65  
                1:10.46   2:25.65 (1:15.19)                                        
 20 Golem, Ava                 7 B3-LE                          2:25.71  
                1:08.24   2:25.71 (1:17.47)                                        
 -- Aletor, Damilola           9 BBSC-LE                             DQ  
                1:01.22        DQ (1:08.31)                                        
 -- O'Malley, Madigan          9 LSSC-LE                             DQ  
                1:04.20        DQ (1:14.31)                                        
 
Girls 9 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hess, Zoe                  9 LSSC-LE                          44.93  
  2 Russell, Ella              8 LSSC-LE                          45.70  
  3 Stewart, Meredith          7 Spire Lesd-LE                    47.62  
  4 Wiley, Ava                 9 B3-LE                            50.02  
  5 Kelly, Caitlin             9 LSSC-LE                          50.77  
  6 Wooley, Francie            8 B3-LE                            53.00  
  7 Grabowski, Lilly           9 LSSC-LE                          53.56  
  8 Lisy, Ariel                9 SWIM-LE                          54.02  
  9 Russell, Maeve             9 B3-LE                            54.65  
 10 Wang, Cynthia              7 BBSC-LE                          54.80  
 11 Cunningham, Alexis         8 North Coast-LE                   55.69  
 12 Leon, Sydney               9 SWIM-LE                          55.91  
 13 Mastandrea, Lucy           9 Spire Lesd-LE                    59.81  
 14 Joo, Emma                  9 BBSC-LE                        1:00.26  
 15 Jusko, Jane                9 Lakewood-LE                    1:05.04  
 16 Zwissler, Reagan           7 Lakewood-LE                    1:06.72  
 17 Pophal, Sarah              7 Spire Lesd-LE                  1:10.99  
 -- LaRosa, Nina               7 LSSC-LE                             DQ  
 -- O'Malley, Madigan          9 LSSC-LE                             DQ  
 -- Hall, Claire               9 Un-Le-LE                            DQ  
 -- Donaldson, Sarah           9 Lakewood-LE                         DQ  
 -- Butler, Erin               7 B3-LE                               DQ  
 -- Dutta, Radhika             9 LSSC-LE                             DQ  
 -- Albers, Evelyn             8 LSSC-LE                             DQ  
 -- Shannon, Ava               8 LSSC-LE                             DQ  
 -- Sevald, Audrey             6 Firestone-LE                        DQ  
 -- Gimbel, Carly              9 SHSH-LE                             DQ  
 -- Lynch, Jaden               9 Lakewood-LE                         DQ  
 -- Zwissler, Rylee            7 Lakewood-LE                         DQ  
 -- Murphy, Madison            7 PS-LE                               DQ  
 -- Chapman, Lindsey           8 Green-LE                            DQ  
 -- Pfister, Angelina          9 LSSC-LE                             DQ  
 -- Devorace, Taylor           7 Lakewood-LE                         DQ  
 -- Hantus, Charlotte          9 BBSC-LE                             DQ  
 -- Bowling, Brooklyn          9 STRS-LE                             DQ  
 -- Shaker, Ava                7 Spire Lesd-LE                       DQ  
 -- Stewart, Beatrice          6 Spire Lesd-LE                       DQ  
 -- Candow, Theresa            9 SWIM-LE                             DQ  
 
Girls 9 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 DelGarbino, Gianna         9 PS-LE                          1:36.17  
                  46.75     1:36.17 (49.42)                                        
  2 Fiorta, Emma               9 Spire Lesd-LE                  1:42.27  
                  48.90     1:42.27 (53.37)                                        
  3 Mallett, Maggie            8 B3-LE                          1:42.28  
                  47.70     1:42.28 (54.58)                                        
  4 Stewart, Meredith          7 Spire Lesd-LE                  1:46.00  
                  48.42     1:46.00 (57.58)                                        
  5 Wiley, Ava                 9 B3-LE                          1:50.05  
                  49.97   1:50.05 (1:00.08)                                        
  6 Kuhlman, Ella              9 LSSC-LE                        1:50.93  
                  50.84   1:50.93 (1:00.09)                                        
  7 Barragate, Annabella       9 SHSH-LE                        1:52.94  
                  52.80   1:52.94 (1:00.14)                                        
  8 Wooley, Francie            8 B3-LE                          1:53.45  
                  50.57   1:53.45 (1:02.88)                                        
  9 Krusinski, Annie           9 SWIM-LE                        1:53.93  
                  50.73   1:53.93 (1:03.20)                                        
 10 Lisy, Ariel                9 SWIM-LE                        1:56.26  
                  51.55   1:56.26 (1:04.71)                                        
 11 Pophal, Claire             9 Spire Lesd-LE                  1:58.63  
                  55.25   1:58.63 (1:03.38)                                        
 12 Russell, Maeve             9 B3-LE                          2:03.23  
                  56.96   2:03.23 (1:06.27)                                        
 
Girls 9 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mallett, Maggie            8 B3-LE                          3:21.79  
                  46.33     1:36.26 (49.93)   2:36.63 (1:00.37)     3:21.79 (45.16)
  2 Barragate, Annabella       9 SHSH-LE                        3:23.90  
                  49.40     1:43.40 (54.00)     2:41.12 (57.72)     3:23.90 (42.78)
  3 DelGarbino, Gianna         9 PS-LE                          3:25.01  
                                1:38.50 ( )   2:41.29 (1:02.79)     3:25.01 (43.72)
  4 White, Makayla             8 B3-LE                          3:27.33  
                  49.55     1:42.07 (52.52)     2:40.95 (58.88)     3:27.33 (46.38)
  5 Kuhlman, Ella              9 LSSC-LE                        3:28.14  
                  47.72     1:42.82 (55.10)     2:37.36 (54.54)     3:28.14 (50.78)
  6 Pophal, Claire             9 Spire Lesd-LE                  3:29.43  
                  52.20     1:46.05 (53.85)     2:45.67 (59.62)     3:29.43 (43.76)
  7 McLin, Kali                9 SHSH-LE                        3:32.37  
                1:45.97     2:41.47 (55.50)     3:32.34 (50.87)      3:32.37 (0.03)
  8 Wiley, Ava                 9 B3-LE                          3:32.42  
                  50.41     1:40.69 (50.28)   2:45.64 (1:04.95)     3:32.42 (46.78)
  9 Russell, Ella              8 LSSC-LE                        3:39.23  
                  48.31     1:42.30 (53.99)   2:48.18 (1:05.88)     3:39.23 (51.05)
 10 Russell, Maeve             9 B3-LE                          3:46.07  
                  57.59     1:53.03 (55.44)   2:54.19 (1:01.16)     3:46.07 (51.88)
 11 Krouse, Anna               9 SHSH-LE                        3:49.17  
                  50.40     1:43.77 (53.37)   2:50.32 (1:06.55)     3:49.17 (58.85)
 12 Wooley, Francie            8 B3-LE                          3:49.87  
                  49.65     1:46.14 (56.49)   3:02.55 (1:16.41)     3:49.87 (47.32)
 -- Mastandrea, Lucy           9 Spire Lesd-LE                       DQ  
                  52.33     1:41.82 (49.49)     2:35.58 (53.76)          DQ (41.05)
 -- Pfister, Angelina          9 LSSC-LE                             DQ  
                1:11.99                             3:54.32 ( )        DQ (1:03.97)
 -- Albers, Evelyn             8 LSSC-LE                             DQ  
                  56.60     1:54.48 (57.88)     2:52.66 (58.18)          DQ (47.92)
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Trem, Natali              10 Marlins-LE                       36.21  
  2 Gaudino, Danielle         10 LSSC-LE                          36.24  
  3 Klug, Isabella            10 USC-LE                           36.62  
  4 Zoller, Madison           10 LSSC-LE                          37.22  
  5 Evans-Roskos, Aria        10 BBSC-LE                          37.30  
  6 Johnson, Julia            10 B3-LE                            38.91  
  7 Baron, Jackie             10 LSSC-LE                          39.30  
  8 Cleaver, Camille          10 LSSC-LE                          39.71  
  9 Kattler, Victoria         10 NEON-LE                          41.08  
 10 Stajcar, Lindsey          10 SWIM-LE                          43.70  
 11 Worron, Tully             10 Lakewood-LE                      43.75  
 12 Searles, Lauren           10 SWIM-LE                          43.91  
 13 Crino, Kitty              10 Lakewood-LE                      44.03  
 14 Greenfield, Anabel        10 SHSH-LE                          44.40  
 15 Mammana, Mya              10 STRS-LE                          45.09  
 16 Zein, Eliana              10 BBSC-LE                          45.68  
 17 McFarlin, Madelyn         10 Lakewood-LE                      46.75  
 18 Thompson, Elizabeth       10 B3-LE                            46.90  
 19 Butkovic, Jina            10 STRS-LE                          51.18  
 20 Macke, Fiona              10 SHSH-LE                          53.37  
 -- Kovach, Kiernan           10 LSSC-LE                             DQ  
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Trem, Natali              10 Marlins-LE                     1:17.23  
                  36.83     1:17.23 (40.40)                                        
  2 Ryan, Grace               10 LSSC-LE                        1:19.16  
                  37.99     1:19.16 (41.17)                                        
  3 Klug, Isabella            10 USC-LE                         1:22.84  
                  39.58     1:22.84 (43.26)                                        
  4 Assel, Hannah             10 SHSH-LE                        1:27.80  
                  41.42     1:27.80 (46.38)                                        
  5 Cleaver, Camille          10 LSSC-LE                        1:28.22  
                  41.75     1:28.22 (46.47)                                        
  6 Shannon, Grace            10 LSSC-LE                        1:28.59  
                  41.52     1:28.59 (47.07)                                        
  7 Zoller, Madison           10 LSSC-LE                        1:28.64  
                  41.78     1:28.64 (46.86)                                        
  8 Becker, Molly             10 Lakewood-LE                    1:31.30  
                  42.54     1:31.30 (48.76)                                        
  9 Greenfield, Anabel        10 SHSH-LE                        1:36.71  
                  45.10     1:36.71 (51.61)                                        
 10 Adams, Abby               10 BBSC-LE                        1:39.66  
                  44.93     1:39.66 (54.73)                                        
 11 Searles, Lauren           10 SWIM-LE                        1:39.73  
                  44.95     1:39.73 (54.78)                                        
 12 Gao, Yingying             10 Spire Lesd-LE                  1:42.84  
                  44.16     1:42.84 (58.68)                                        
 13 Thompson, Elizabeth       10 B3-LE                          1:44.21  
                  48.85     1:44.21 (55.36)                                        
 -- Kovach, Kiernan           10 LSSC-LE                             DQ  
                  48.62        DQ (1:03.37)                                        
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Grace               10 LSSC-LE                        2:50.47  
                  38.81     1:22.27 (43.46)     2:08.17 (45.90)     2:50.47 (42.30)
  2 Karabin, Mackenzie        10 WHAT-LE                        2:51.65  
                  38.76     1:22.46 (43.70)     2:08.73 (46.27)     2:51.65 (42.92)
  3 Johnson, Julia            10 B3-LE                          3:00.14  
                  41.92     1:28.73 (46.81)     2:14.94 (46.21)     3:00.14 (45.20)
  4 Barrieau, Madisen         10 STRS-LE                        3:02.86  
                  40.07     1:29.26 (49.19)     2:17.19 (47.93)     3:02.86 (45.67)
  5 Mastandrea, Summer        10 Spire Lesd-LE                  3:04.10  
                  39.82     1:28.72 (48.90)     2:19.04 (50.32)     3:04.10 (45.06)
  6 Daniels, Corinne          10 WHAT-LE                        3:08.39  
                  42.83     1:31.59 (48.76)     2:20.83 (49.24)     3:08.39 (47.56)
  7 Cleaver, Camille          10 LSSC-LE                        3:17.23  
                  42.63     1:33.06 (50.43)     2:25.30 (52.24)     3:17.23 (51.93)
  8 Evans-Roskos, Aria        10 BBSC-LE                        3:20.76  
                  39.94     1:28.80 (48.86)     2:24.74 (55.94)     3:20.76 (56.02)
  9 Kattler, Victoria         10 NEON-LE                        3:27.24  
                  44.55     1:38.37 (53.82)     2:35.41 (57.04)     3:27.24 (51.83)
 10 Thompson, Elizabeth       10 B3-LE                          3:42.61  
                  47.81     1:45.42 (57.61)     2:44.74 (59.32)     3:42.61 (57.87)
 
Girls 10 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shackelford, Paige        10 Green-LE                       6:50.06  
                  36.65     1:17.33 (40.68)     1:58.66 (41.33)     2:41.21 (42.55)
        3:23.17 (41.96)     4:05.59 (42.42)     4:49.09 (43.50)     5:31.99 (42.90)
        6:12.63 (40.64)     6:50.06 (37.43)                                        
  2 Smith, Katie              10 Lakewood-LE                    6:58.59  
                  38.52     1:20.08 (41.56)     2:03.19 (43.11)     2:45.91 (42.72)
        3:29.86 (43.95)     4:13.58 (43.72)     4:56.69 (43.11)     5:39.77 (43.08)
        6:21.43 (41.66)     6:58.59 (37.16)                                        
  3 Johnson, Julia            10 B3-LE                          7:39.73  
                  41.25     1:26.54 (45.29)     2:13.93 (47.39)     3:00.54 (46.61)
        3:48.73 (48.19)     4:35.88 (47.15)     5:24.23 (48.35)     6:10.14 (45.91)
        6:56.91 (46.77)     7:39.73 (42.82)                                        
  4 Mastandrea, Summer        10 Spire Lesd-LE                  7:54.89  
                  39.59     1:27.09 (47.50)     2:16.73 (49.64)     3:07.02 (50.29)
        3:54.29 (47.27)     4:43.58 (49.29)     5:32.94 (49.36)     6:21.39 (48.45)
        7:10.03 (48.64)     7:54.89 (44.86)                                        
  5 Sylvan, Lena              10 B3-LE                          8:48.72  
                  46.48     1:40.56 (54.08)     2:34.72 (54.16)     3:30.11 (55.39)
        4:24.29 (54.18)     5:19.24 (54.95)     6:14.92 (55.68)     7:08.81 (53.89)
        8:03.16 (54.35)     8:48.72 (45.56)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cleaver, Camille          10 LSSC-LE                          46.51  
  2 Klug, Isabella            10 USC-LE                           46.94  
  3 Greenfield, Anabel        10 SHSH-LE                          47.34  
  4 Becker, Molly             10 Lakewood-LE                      47.43  
  5 Stajcar, Lindsey          10 SWIM-LE                          47.47  
  6 Worron, Tully             10 Lakewood-LE                      49.42  
  7 Gao, Yingying             10 Spire Lesd-LE                    50.76  
  8 Thompson, Elizabeth       10 B3-LE                            55.74  
  9 Kovach, Kiernan           10 LSSC-LE                          56.60  
 -- Shannon, Grace            10 LSSC-LE                             DQ  
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Presley, Emily            10 NEON-LE                        1:25.24  
                  41.69     1:25.24 (43.55)                                        
  2 Karabin, Mackenzie        10 WHAT-LE                        1:29.01  
                  42.65     1:29.01 (46.36)                                        
  3 Ryan, Grace               10 LSSC-LE                        1:33.52  
  4 Johnson, Julia            10 B3-LE                          1:33.82  
                  46.67     1:33.82 (47.15)                                        
  5 Shannon, Grace            10 LSSC-LE                        1:39.29  
                  46.18     1:39.29 (53.11)                                        
  6 Searles, Lauren           10 SWIM-LE                        1:43.62  
                  49.15     1:43.62 (54.47)                                        
  7 Fan, Emily                10 Spire Lesd-LE                  1:44.93  
                  49.85     1:44.93 (55.08)                                        
  8 Macke, Fiona              10 SHSH-LE                        1:49.19  
                  51.64     1:49.19 (57.55)                                        
  9 Zein, Eliana              10 BBSC-LE                        1:55.20  
                  52.92   1:55.20 (1:02.28)                                        
 10 McFarlin, Madelyn         10 Lakewood-LE                    2:00.91  
                  56.01   2:00.91 (1:04.90)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MacPhail, Ellie           10 SHSH-LE                          47.89  
  2 Zoller, Madison           10 LSSC-LE                          52.93  
  3 Thompson, Elizabeth       10 B3-LE                            56.15  
  4 Fan, Emily                10 Spire Lesd-LE                    56.49  
  5 Gao, Yingying             10 Spire Lesd-LE                    56.62  
  6 Kovach, Kiernan           10 LSSC-LE                        1:03.35  
 -- Shannon, Grace            10 LSSC-LE                             DQ  
 -- Searles, Lauren           10 SWIM-LE                             DQ  
 -- Greenfield, Anabel        10 SHSH-LE                             DQ  
 -- Assel, Hannah             10 SHSH-LE                             DQ  
 -- Worron, Tully             10 Lakewood-LE                         DQ  
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shackelford, Paige        10 Green-LE                       1:33.55  
                  45.46     1:33.55 (48.09)                                        
  2 Karabin, Mackenzie        10 WHAT-LE                        1:38.24  
                  46.64     1:38.24 (51.60)                                        
  3 MacPhail, Ellie           10 SHSH-LE                        1:43.11  
                  48.56     1:43.11 (54.55)                                        
  4 Trem, Natali              10 Marlins-LE                     1:44.79  
                  49.55     1:44.79 (55.24)                                        
  5 Hood, Phoebe              10 LSSC-LE                        1:45.34  
                  50.38     1:45.34 (54.96)                                        
  6 Daniels, Corinne          10 WHAT-LE                        1:46.17  
                  49.35     1:46.17 (56.82)                                        
  7 Johnson, Julia            10 B3-LE                          1:47.29  
                  51.66     1:47.29 (55.63)                                        
  8 Zein, Eliana              10 BBSC-LE                        1:49.92  
                  51.43     1:49.92 (58.49)                                        
  9 Mammana, Mya              10 STRS-LE                        1:52.29  
                  53.54     1:52.29 (58.75)                                        
 10 Kattler, Victoria         10 NEON-LE                        1:54.46  
                  54.63     1:54.46 (59.83)                                        
 11 Gaudino, Danielle         10 LSSC-LE                        1:56.25  
                  54.08   1:56.25 (1:02.17)                                        
 12 Macke, Fiona              10 SHSH-LE                        2:07.35  
                1:02.39   2:07.35 (1:04.96)                                        
 13 Thompson, Elizabeth       10 B3-LE                          2:13.64  
                1:01.70   2:13.64 (1:11.94)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zoller, Madison           10 LSSC-LE                          43.70  
  2 Shannon, Grace            10 LSSC-LE                          43.84  
  3 Klug, Isabella            10 USC-LE                           45.02  
  4 Barrieau, Madisen         10 STRS-LE                          46.34  
  5 Crino, Kitty              10 Lakewood-LE                      52.98  
  6 Worron, Tully             10 Lakewood-LE                      53.01  
  7 Kattler, Victoria         10 NEON-LE                          54.48  
  8 McFarlin, Madelyn         10 Lakewood-LE                      56.06  
  9 Macke, Fiona              10 SHSH-LE                        1:06.43  
 -- Thompson, Elizabeth       10 B3-LE                               DQ  
 -- Evans-Roskos, Aria        10 BBSC-LE                             DQ  
 -- Mastandrea, Summer        10 Spire Lesd-LE                       DQ  
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Anna              10 Green-LE                       1:29.53  
                  40.66     1:29.53 (48.87)                                        
  2 Ryan, Grace               10 LSSC-LE                        1:41.78  
                  46.69     1:41.78 (55.09)                                        
  3 Johnson, Julia            10 B3-LE                          2:19.19  
                1:05.98   2:19.19 (1:13.21)                                        
 -- Sylvan, Lena              10 B3-LE                               DQ  
                  50.22        DQ (1:04.70)                                        
 -- Adams, Abby               10 BBSC-LE                             DQ  
                  50.04        DQ (1:03.54)                                        
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Anna              10 Green-LE                       2:57.11  
                  40.33     1:28.23 (47.90)     2:19.93 (51.70)     2:57.11 (37.18)
  2 Smith, Katie              10 Lakewood-LE                    3:00.39  
                  41.00     1:25.39 (44.39)     2:20.81 (55.42)     3:00.39 (39.58)
  3 Ryan, Grace               10 LSSC-LE                        3:14.41  
                  44.11     1:35.76 (51.65)     2:30.09 (54.33)     3:14.41 (44.32)
  4 Mastandrea, Summer        10 Spire Lesd-LE                  3:18.25  
                  49.25     1:40.23 (50.98)     2:35.05 (54.82)     3:18.25 (43.20)
  5 Bracken, Brier            10 Lakewood-LE                    3:27.81  
                  54.01     1:42.51 (48.50)     2:41.80 (59.29)     3:27.81 (46.01)
  6 Sylvan, Lena              10 B3-LE                          3:30.40  
                  48.74     1:40.94 (52.20)   2:43.05 (1:02.11)     3:30.40 (47.35)
  7 Johnson, Julia            10 B3-LE                          3:34.52  
                1:01.32     1:52.43 (51.11)     2:48.84 (56.41)     3:34.52 (45.68)
  8 Fan, Emily                10 Spire Lesd-LE                  3:50.44  
                  47.69     1:45.41 (57.72)   2:53.11 (1:07.70)     3:50.44 (57.33)
 -- Shannon, Grace            10 LSSC-LE                             DQ  
                  47.35     1:41.77 (54.42)   2:49.64 (1:07.87)          DQ (51.21)
 -- Adams, Abby               10 BBSC-LE                             DQ  
                  45.67                             2:48.97 ( )          DQ (59.37)
 
Girls 10 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                                1:22.07  
     1) Russell, Ella 8                 2) Ryan, Grace 10                 
     3) Zoller, Madison 10              4) Gaudino, Danielle 10           
                  43.53     1:22.07 (38.54)                                        
  2 B3 Aquatics-LE  'A'                                         1:23.41  
     1) Mallett, Maggie 8               2) Johnson, Julia 10              
     3) Wiley, Ava 9                    4) Russell, Maeve 9               
                  43.00     1:23.41 (40.41)                                        
  3 Shaker Sharks-LE  'A'                                       1:23.75  
     1) Krouse, Anna 9                  2) McLin, Kali 9                  
     3) Gimbel, Carly 9                 4) MacPhail, Ellie 10             
                  51.64     1:23.75 (32.11)                                        
  4 Lake Shore Swim Club-LE  'B'                                1:24.78  
     1) Kelly, Caitlin 9                2) Albers, Evelyn 8               
     3) Shannon, Grace 10               4) Baron, Jackie 10               
  5 Lake Erie Silver Dolphins-LE  'A'                           1:27.69  
     1) Fan, Emily 10                   2) Thompson, Brooke 9             
     3) Stewart, Meredith 7             4) Haywood, Daelynn 7             
                  46.79     1:27.69 (40.90)                                        
  6 Solon Stars Swim Club-LE  'A'                               1:29.87  
     1) DiMatteo, Alexis 9              2) Mammana, Mya 10                
     3) Barrieau, Madisen 10            4) Szach, Rilie 9                 
                  50.10     1:29.87 (39.77)                                        
  7 SwimStrong-LE  'A'                                          1:31.23  
     1) Searles, Lauren 10              2) Leon, Sydney 9                 
     3) Lisy, Ariel 9                   4) Stajcar, Lindsey 10            
                  51.12     1:31.23 (40.11)                                        
  8 Lakewood Rangers Swim Team-LE  'A'                          1:33.69  
     1) Beno, Charlotte 8               2) Donaldson, Sarah 9             
     3) Devorace, Taylor 7              4) McFarlin, Madelyn 10           
                  51.17     1:33.69 (42.52)                                        
  9 Lake Shore Swim Club-LE  'C'                                1:34.00  
     1) Hess, Zoe 9                     2) Cleaver, Camille 10            
     3) Grabowski, Lilly 9              4) Shannon, Ava 8                 
 10 Lake Erie Silver Dolphins-LE  'B'                           1:39.36  
     1) Shaker, Ava 7                   2) Pophal, Sarah 7                
     3) Stewart, Beatrice 6             4) Mirabell, Katie 8              
                  56.58     1:39.36 (42.78)                                        
 11 Shaker Sharks-LE  'B'                                       1:40.75  
     1) Macke, Fiona 10                 2) Greenfield, Anabel 10          
     3) Robinson-Alfred, Kaija 8        4) Krouse, Maria 8                
                  52.39     1:40.75 (48.36)                                        
 12 Solon Stars Swim Club-LE  'B'                               1:47.80  
     1) Bowling, Brooklyn 9             2) Machado, Madison 8             
     3) Butkovic, Jina 10               4) Zhang, Amy 9                   
                1:00.84     1:47.80 (46.96)                                        
 13 Lake Shore Swim Club-LE  'E'                                1:47.95  
     1) Milligan, Regan 7               2) Goodman, Katie 5               
     3) Downing, Alexandra 7            4) LaRosa, Nina 7                 
                  59.74     1:47.95 (48.21)                                        
 -- Lake Shore Swim Club-LE  'D'                                     DQ  
     1) Supple, Karly 8                 2) Pfister, Angelina 9            
     3) Jaros, Emma 9                   4) Burgess, Hannah 8              
                1:01.57          DQ (46.40)                                        
 -- SwimStrong-LE  'B'                                               DQ  
     1) Candow, Theresa 9               2) Adanitsch, Emme 9              
     3) Ritzmann, Anna 8                4) Locigno, Cayla 8               
                1:03.41          DQ (58.93)                                        
 -- Lakewood Rangers Swim Team-LE  'B'                               DQ  
     1) Worron, Tully 10                2) Riddle, Mary 9                 
     3) Zwissler, Reagan 7              4) Lambert- Shemo, Emma 8         
                  52.29          DQ (47.32)                                        
 -- B3 Aquatics-LE  'B'                                              DQ  
     1) Grey, Lane 8                    2) Butler, Erin 7                 
     3) Wooley, Francie 8               4) Port, Amelia 9                 
                  56.41          DQ (42.91)                                        
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hayes, Rowan              11 UNATT-AM                         31.17  
  2 Schmitt, Madeline         11 UUSC-LE                          32.74  
  3 Comstock, Mya             11 UNATT-AM                         32.96  
  4 Skapoulas, Anna           11 Lakewood-LE                      33.57  
  5 Regas, Maria              11 Spire Lesd-LE                    34.84  
  6 McCoy, Katie              11 USC-LE                           34.86  
  7 Saliga, Aiden             11 BEST-LE                          35.16  
  8 Timon, Clare              11 UNATT-AM                         35.19  
  9 Sevastos, Anna            11 NEON-LE                          35.52  
 10 Zelenka, Madison          11 USC-LE                           35.59  
 11 Justice, Sydney           11 USC-LE                           35.60  
 12 Gilronan, Madison         11 WHAT-LE                          35.76  
 13 Vargo, Lauren             11 SWIM-LE                          35.86  
 14 Hartstone, Lila           11 BBSC-LE                          35.93  
 15 Agosti, Allison           11 Firestone-LE                     36.04  
 16 Kincade, Ally             11 UNATT-AM                         36.26  
 17 Ducat, Grace              11 SWIM-LE                          36.56  
 18 Wallenhorst, Kayleigh     11 BEST-LE                          37.02  
 19 Moell, Lydia              11 Lakewood-LE                      37.16  
 20 Colon, Paola              11 Lakewood-LE                      37.43  
 21 Carlson, Annika           11 Spire Lesd-LE                    37.82  
 22 McGuan, Clara             11 Lakewood-LE                      37.92  
 23 Strohmenger, Megan        11 NEON-LE                          37.94  
 24 Miller, Margaux           11 Firestone-LE                     38.40  
 25 Markey, Alice             11 SHSH-LE                          39.66  
 26 Rocco, Madison            11 USC-LE                           40.14  
 27 Conley, Samantha          11 Perry Aquatics-LE                40.23  
 28 Quasebarth, Grace         11 Lakewood-LE                      43.03  
 29 Patterson, Julia          11 Lakewood-LE                      43.73  
 30 Scott, Mackenzie          11 Perry Aquatics-LE                44.62  
 31 Wenger, Hannah            11 Lakewood-LE                      45.86  
 32 Morris, Allison           11 Firestone-LE                     47.18  
 33 Gros, Elayna              11 Lakewood-LE                      52.43  
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmitt, Madeline         11 UUSC-LE                        1:10.07  
                  33.64     1:10.07 (36.43)                                        
  2 Schuld, Morgan            11 LSSC-LE                        1:14.38  
                  36.17     1:14.38 (38.21)                                        
  3 Mowatt-Larssen, Mia       11 WHAT-LE                        1:14.52  
                  35.56     1:14.52 (38.96)                                        
  4 Romstadt, Maddie          11 SWIM-LE                        1:14.56  
                  34.99     1:14.56 (39.57)                                        
  5 Strawser, Emily           11 SWIM-LE                        1:14.73  
                  36.13     1:14.73 (38.60)                                        
  6 Cohen, Carly              11 Spire Lesd-LE                  1:15.20  
                  35.43     1:15.20 (39.77)                                        
  7 Niese, Kailyn             11 BEST-LE                        1:15.32  
                  35.72     1:15.32 (39.60)                                        
  8 Mindek, Caitlyn           11 WHAT-LE                        1:15.53  
                  34.92     1:15.53 (40.61)                                        
  9 Thompson, Paige           11 LSSC-LE                        1:15.73  
                  35.40     1:15.73 (40.33)                                        
 10 Hamrle, Katie             11 Spire Lesd-LE                  1:16.53  
                  36.05     1:16.53 (40.48)                                        
 11 Russo, Rachel             11 BEST-LE                        1:18.73  
                  37.63     1:18.73 (41.10)                                        
 12 McCoy, Katie              11 USC-LE                         1:18.77  
                  36.54     1:18.77 (42.23)                                        
 13 Kimberly, Caroline        11 Firestone-LE                   1:18.80  
                  35.56     1:18.80 (43.24)                                        
 14 Justice, Sydney           11 USC-LE                         1:19.43  
                  36.52     1:19.43 (42.91)                                        
 15 Kehoe, Natalie            11 NEON-LE                        1:20.59  
                  37.58     1:20.59 (43.01)                                        
 16 Vargo, Lauren             11 SWIM-LE                        1:21.41  
                  38.50     1:21.41 (42.91)                                        
 17 Eippert, Maddy            11 B3-LE                          1:21.81  
                  39.18     1:21.81 (42.63)                                        
 18 McPhillips, Bridget       11 LSSC-LE                        1:22.02  
                  39.95     1:22.02 (42.07)                                        
 19 McGuan, Clara             11 Lakewood-LE                    1:23.01  
                  38.15     1:23.01 (44.86)                                        
 20 Daniels, Isabelle         11 WHAT-LE                        1:23.43  
                  39.07     1:23.43 (44.36)                                        
 21 Ducat, Grace              11 SWIM-LE                        1:24.39  
                  39.59     1:24.39 (44.80)                                        
 22 Wallenhorst, Kayleigh     11 BEST-LE                        1:24.44  
                  40.38     1:24.44 (44.06)                                        
 23 George, Emma              11 Perry Aquatics-LE              1:25.21  
                  41.09     1:25.21 (44.12)                                        
 24 Saliga, Aiden             11 BEST-LE                        1:25.33  
                  40.58     1:25.33 (44.75)                                        
 25 Strohmenger, Megan        11 NEON-LE                        1:25.63  
                  41.18     1:25.63 (44.45)                                        
 26 Carlson, Annika           11 Spire Lesd-LE                  1:25.88  
                  38.84     1:25.88 (47.04)                                        
 27 Brown, Madeline           11 BBSC-LE                        1:28.17  
                  39.53     1:28.17 (48.64)                                        
 28 Sharples, Katie           11 PS-LE                          1:29.98  
                  40.19     1:29.98 (49.79)                                        
 29 Sevastos, Anna            11 NEON-LE                        1:30.01  
                  40.24     1:30.01 (49.77)                                        
 30 Patterson, Julia          11 Lakewood-LE                    1:39.04  
                  45.23     1:39.04 (53.81)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Molly            11 B3-LE                          2:32.32  
                  36.34     1:15.64 (39.30)     1:55.42 (39.78)     2:32.32 (36.90)
  2 Burgess, Katherine        11 LSSC-LE                        2:32.47  
                  34.78     1:13.87 (39.09)     1:52.99 (39.12)     2:32.47 (39.48)
  3 Tianello, Gabbie          11 LSSC-LE                        2:36.08  
                  37.04     1:16.76 (39.72)     1:56.48 (39.72)     2:36.08 (39.60)
  4 Schmitt, Madeline         11 UUSC-LE                        2:38.03  
                  35.84     1:15.71 (39.87)     1:58.05 (42.34)     2:38.03 (39.98)
  5 Schuld, Morgan            11 LSSC-LE                        2:39.89  
                  37.36     1:19.07 (41.71)     2:01.04 (41.97)     2:39.89 (38.85)
  6 Schuld, Mackenzie         11 LSSC-LE                        2:41.92  
                  38.24     1:20.16 (41.92)     2:02.24 (42.08)     2:41.92 (39.68)
  7 Thompson, Paige           11 LSSC-LE                        2:42.20  
                  36.32     1:19.09 (42.77)     2:02.13 (43.04)     2:42.20 (40.07)
  8 Regas, Maria              11 Spire Lesd-LE                  2:43.52  
                  35.26     1:17.66 (42.40)     2:00.72 (43.06)     2:43.52 (42.80)
  9 Whelan, Summer            11 RYD-LE                         2:43.74  
                  36.25     1:16.59 (40.34)     1:59.75 (43.16)     2:43.74 (43.99)
 10 Hamrle, Katie             11 Spire Lesd-LE                  2:44.44  
                  36.68     1:20.38 (43.70)     2:04.64 (44.26)     2:44.44 (39.80)
 11 Niese, Kailyn             11 BEST-LE                        2:44.74  
                  35.91     1:17.91 (42.00)     2:01.86 (43.95)     2:44.74 (42.88)
 12 Skapoulas, Anna           11 Lakewood-LE                    2:47.22  
                  38.29     1:21.61 (43.32)     2:05.93 (44.32)     2:47.22 (41.29)
 13 McBane, Katie             11 WHAT-LE                        2:47.90  
                  37.87     1:21.14 (43.27)     2:05.72 (44.58)     2:47.90 (42.18)
 14 Lipowski, Hannah          11 SWIM-LE                        2:49.74  
                  38.70     1:22.31 (43.61)     2:06.64 (44.33)     2:49.74 (43.10)
 15 Kehoe, Natalie            11 NEON-LE                        2:50.18  
                  38.62     1:23.50 (44.88)     2:08.55 (45.05)     2:50.18 (41.63)
 16 McCoy, Katie              11 USC-LE                         2:52.72  
                  37.36     1:21.84 (44.48)     2:08.57 (46.73)     2:52.72 (44.15)
 17 Moell, Lydia              11 Lakewood-LE                    2:56.36  
                  40.51     1:24.64 (44.13)     2:09.48 (44.84)     2:56.36 (46.88)
 18 McGuan, Clara             11 Lakewood-LE                    2:57.65  
                  41.07     1:26.66 (45.59)     2:11.46 (44.80)     2:57.65 (46.19)
 19 Eippert, Maddy            11 B3-LE                          2:58.27  
                  41.22     1:26.52 (45.30)     2:13.43 (46.91)     2:58.27 (44.84)
 20 Saliga, Aiden             11 BEST-LE                        3:00.41  
                  39.79     1:26.94 (47.15)     2:15.02 (48.08)     3:00.41 (45.39)
 21 Strohmenger, Megan        11 NEON-LE                        3:01.27  
                  41.55     1:28.20 (46.65)     2:16.06 (47.86)     3:01.27 (45.21)
 22 Vargo, Lauren             11 SWIM-LE                        3:03.83  
                  40.39     1:28.24 (47.85)     2:18.18 (49.94)     3:03.83 (45.65)
 23 Agosti, Allison           11 Firestone-LE                   3:04.50  
                  40.40     1:26.93 (46.53)     2:16.27 (49.34)     3:04.50 (48.23)
 24 Sevastos, Anna            11 NEON-LE                        3:15.05  
                  38.92     1:27.87 (48.95)     2:20.86 (52.99)     3:15.05 (54.19)
 25 Conley, Samantha          11 Perry Aquatics-LE              3:18.71  
                  43.91     1:34.83 (50.92)     2:28.27 (53.44)     3:18.71 (50.44)
 26 Markey, Alice             11 SHSH-LE                        3:19.21  
                  44.38     1:35.24 (50.86)     2:31.32 (56.08)     3:19.21 (47.89)
 -- Albers, Cora              11 SHSH-LE                             DQ  
                  37.73     1:21.26 (43.53)     2:07.83 (46.57)          DQ (45.10)
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmitt, Madeline         11 UUSC-LE                          37.50  
  2 Mindek, Caitlyn           11 WHAT-LE                          37.72  
  3 Ducat, Grace              11 SWIM-LE                          39.39  
  4 Cohen, Carly              11 Spire Lesd-LE                    39.53  
  5 Mccarthy, Sam             11 Marlins-LE                       39.78  
  6 Schuld, Mackenzie         11 LSSC-LE                          40.29  
  7 Niese, Kailyn             11 BEST-LE                          40.31  
                  40.31           40.31 ( )                                        
  8 Schuld, Morgan            11 LSSC-LE                          40.47  
  9 Mowatt-Larssen, Mia       11 WHAT-LE                          40.50  
                  40.50           40.50 ( )                                        
 10 McCoy, Katie              11 USC-LE                           40.74  
                  40.74           40.74 ( )                                        
 11 Romstadt, Maddie          11 SWIM-LE                          40.82  
                  40.82           40.82 ( )                                        
 12 Kehoe, Natalie            11 NEON-LE                          41.90  
 13 Strohmenger, Megan        11 NEON-LE                          43.35  
 14 Brown, Madeline           11 BBSC-LE                          43.86  
 15 Vargo, Lauren             11 SWIM-LE                          44.30  
 16 Sevastos, Anna            11 NEON-LE                          44.76  
 17 Carlson, Annika           11 Spire Lesd-LE                    45.17  
 18 Wallenhorst, Kayleigh     11 BEST-LE                          45.36  
 19 DeLaPena, Catalina        11 SHSH-LE                          46.05  
 20 McPhillips, Bridget       11 LSSC-LE                          46.35  
 21 Sharples, Katie           11 PS-LE                            46.83  
 22 Saliga, Aiden             11 BEST-LE                          48.95  
 23 Patterson, Julia          11 Lakewood-LE                      54.59  
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schmitt, Madeline         11 UUSC-LE                        1:21.84  
  2 Irwin, Megan              11 RYD-LE                         1:22.27  
                  40.76     1:22.27 (41.51)                                        
  3 Niese, Kailyn             11 BEST-LE                        1:24.08  
                  40.45     1:24.08 (43.63)                                        
  4 Mccarthy, Sam             11 Marlins-LE                     1:25.63  
                  41.43     1:25.63 (44.20)                                        
  5 Ducat, Grace              11 SWIM-LE                        1:25.83  
                  41.47     1:25.83 (44.36)                                        
  6 Schuld, Morgan            11 LSSC-LE                        1:26.38  
  7 Schuld, Mackenzie         11 LSSC-LE                        1:26.91  
                  43.10     1:26.91 (43.81)                                        
  8 Kehoe, Natalie            11 NEON-LE                        1:29.37  
                  44.42     1:29.37 (44.95)                                        
  9 McCoy, Katie              11 USC-LE                         1:29.68  
                  43.45     1:29.68 (46.23)                                        
 10 Thompson, Paige           11 LSSC-LE                        1:29.89  
                  43.62     1:29.89 (46.27)                                        
 11 Russo, Rachel             11 BEST-LE                        1:30.17  
                  44.85     1:30.17 (45.32)                                        
 12 Gilronan, Madison         11 WHAT-LE                        1:30.33  
                  43.70     1:30.33 (46.63)                                        
 13 Lipowski, Hannah          11 SWIM-LE                        1:30.47  
                  44.43     1:30.47 (46.04)                                        
 14 Eippert, Maddy            11 B3-LE                          1:31.55  
                  45.08     1:31.55 (46.47)                                        
 15 Whelan, Summer            11 RYD-LE                         1:32.45  
                  43.70     1:32.45 (48.75)                                        
 16 Strohmenger, Megan        11 NEON-LE                        1:33.91  
                  45.59     1:33.91 (48.32)                                        
 17 Vargo, Lauren             11 SWIM-LE                        1:34.29  
 18 Albers, Cora              11 SHSH-LE                        1:35.16  
                  45.10     1:35.16 (50.06)                                        
 19 Wallenhorst, Kayleigh     11 BEST-LE                        1:37.32  
                  46.39     1:37.32 (50.93)                                        
 20 McGuan, Clara             11 Lakewood-LE                    1:37.92  
                  48.22     1:37.92 (49.70)                                        
 21 Sevastos, Anna            11 NEON-LE                        1:38.45  
 22 Justice, Sydney           11 USC-LE                         1:40.41  
                  47.86     1:40.41 (52.55)                                        
 23 Miller, Margaux           11 Firestone-LE                   1:41.43  
                  47.93     1:41.43 (53.50)                                        
 24 Rocco, Madison            11 USC-LE                         1:46.31  
                  52.07     1:46.31 (54.24)                                        
 25 Morris, Allison           11 Firestone-LE                   1:49.32  
                  52.54     1:49.32 (56.78)                                        
 26 Wenger, Hannah            11 Lakewood-LE                    1:54.78  
 27 Scott, Mackenzie          11 Perry Aquatics-LE              2:02.66  
                  58.40   2:02.66 (1:04.26)                                        
 -- Agosti, Allison           11 Firestone-LE                        DQ  
                  50.46          DQ (58.09)                                        
 -- Moell, Lydia              11 Lakewood-LE                         DQ  
                  48.66          DQ (49.50)                                        
 -- Patterson, Julia          11 Lakewood-LE                         DQ  
                  57.91        DQ (1:02.30)                                        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miklos, Natalia           11 SHSH-LE                        1:29.66  
                  42.59     1:29.66 (47.07)                                        
  2 Irwin, Megan              11 RYD-LE                         1:33.45  
                  44.88     1:33.45 (48.57)                                        
  3 Ambroziak, Rachel         11 Hudson Heat-LE                 1:33.62  
                  44.06     1:33.62 (49.56)                                        
  4 Hayes, Rowan              11 UNATT-AM                       1:34.69  
                  44.56     1:34.69 (50.13)                                        
  5 Colon, Paola              11 Lakewood-LE                    1:35.97  
                  45.86     1:35.97 (50.11)                                        
  6 Comstock, Mya             11 UNATT-AM                       1:36.09  
                  45.86     1:36.09 (50.23)                                        
  7 Skapoulas, Anna           11 Lakewood-LE                    1:36.26  
                  44.87     1:36.26 (51.39)                                        
  8 Mccarthy, Sam             11 Marlins-LE                     1:37.34  
                  46.96     1:37.34 (50.38)                                        
  9 Niese, Kailyn             11 BEST-LE                        1:38.83  
                  46.90     1:38.83 (51.93)                                        
 10 Russo, Rachel             11 BEST-LE                        1:39.05  
                  48.58     1:39.05 (50.47)                                        
 11 Moell, Lydia              11 Lakewood-LE                    1:39.27  
                  47.80     1:39.27 (51.47)                                        
 12 Conley, Samantha          11 Perry Aquatics-LE              1:40.64  
                  46.06     1:40.64 (54.58)                                        
 13 Thompson, Paige           11 LSSC-LE                        1:41.04  
                  48.26     1:41.04 (52.78)                                        
 14 Lipowski, Hannah          11 SWIM-LE                        1:41.18  
                  48.72     1:41.18 (52.46)                                        
 15 Kincade, Ally             11 UNATT-AM                       1:41.90  
                  47.95     1:41.90 (53.95)                                        
 16 McBane, Katie             11 WHAT-LE                        1:41.98  
                  47.94     1:41.98 (54.04)                                        
 17 Timon, Clare              11 UNATT-AM                       1:42.58  
                  48.93     1:42.58 (53.65)                                        
 18 Tianello, Gabbie          11 LSSC-LE                        1:42.88  
                  47.92     1:42.88 (54.96)                                        
 19 Schuld, Mackenzie         11 LSSC-LE                        1:43.37  
                  51.25     1:43.37 (52.12)                                        
 20 Albers, Cora              11 SHSH-LE                        1:43.76  
                  48.62     1:43.76 (55.14)                                        
 21 Whelan, Summer            11 RYD-LE                         1:44.65  
                  48.93     1:44.65 (55.72)                                        
 22 Kehoe, Natalie            11 NEON-LE                        1:47.38  
                  52.54     1:47.38 (54.84)                                        
 23 Carlson, Annika           11 Spire Lesd-LE                  1:48.49  
                  51.56     1:48.49 (56.93)                                        
 24 Schuld, Morgan            11 LSSC-LE                        1:49.31  
                  51.74     1:49.31 (57.57)                                        
 25 Hamrle, Katie             11 Spire Lesd-LE                  1:50.16  
                  51.57     1:50.16 (58.59)                                        
 26 Markey, Alice             11 SHSH-LE                        1:53.28  
                  53.70     1:53.28 (59.58)                                        
 27 Quasebarth, Grace         11 Lakewood-LE                    1:55.90  
                  54.43   1:55.90 (1:01.47)                                        
 28 Wallenhorst, Kayleigh     11 BEST-LE                        1:55.98  
                  55.13   1:55.98 (1:00.85)                                        
 29 Strohmenger, Megan        11 NEON-LE                        1:56.36  
                  55.75   1:56.36 (1:00.61)                                        
 30 Eippert, Maddy            11 B3-LE                          1:56.89  
                  55.71   1:56.89 (1:01.18)                                        
 31 Miller, Margaux           11 Firestone-LE                   1:58.26  
                  54.76   1:58.26 (1:03.50)                                        
 32 Scott, Mackenzie          11 Perry Aquatics-LE              2:17.60  
                1:04.59   2:17.60 (1:13.01)                                        
 -- Morris, Allison           11 Firestone-LE                        DQ  
                1:06.65        DQ (1:10.15)                                        
 -- Wenger, Hannah            11 Lakewood-LE                         DQ  
 -- Hartstone, Lila           11 BBSC-LE                             DQ  
                  59.72        DQ (1:06.85)                                        
 -- Rocco, Madison            11 USC-LE                              DQ  
                1:02.57        DQ (1:07.96)                                        
 -- Gros, Elayna              11 Lakewood-LE                         DQ  
                  54.88        DQ (1:02.73)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miklos, Natalia           11 SHSH-LE                        3:10.24  
                  43.67     1:31.73 (48.06)     2:21.43 (49.70)     3:10.24 (48.81)
  2 Russell, Molly            11 B3-LE                          3:18.11  
                  45.71     1:37.69 (51.98)     2:30.10 (52.41)     3:18.11 (48.01)
  3 Hynd, Meadow              11 Marlins-LE                     3:22.56  
                  46.38     1:37.72 (51.34)     2:32.56 (54.84)     3:22.56 (50.00)
  4 Mccarthy, Sam             11 Marlins-LE                     3:22.70  
                  47.02     1:39.93 (52.91)     2:32.53 (52.60)     3:22.70 (50.17)
  5 Romstadt, Maddie          11 SWIM-LE                        3:25.17  
                  46.96     1:39.48 (52.52)     2:32.24 (52.76)     3:25.17 (52.93)
  6 Thompson, Paige           11 LSSC-LE                        3:29.68  
                  48.03     1:42.15 (54.12)     2:36.53 (54.38)     3:29.68 (53.15)
  7 Niese, Kailyn             11 BEST-LE                        3:33.69  
                  48.25     1:43.57 (55.32)     2:39.46 (55.89)     3:33.69 (54.23)
  8 Horton, Paige             11 NEON-LE                        3:35.42  
                  47.62     1:43.30 (55.68)     2:40.09 (56.79)     3:35.42 (55.33)
  9 McGuan, Clara             11 Lakewood-LE                    3:39.05  
                  51.65     1:47.78 (56.13)     2:44.01 (56.23)     3:39.05 (55.04)
 10 Schuld, Mackenzie         11 LSSC-LE                        3:39.85  
                  52.55     1:48.50 (55.95)     2:45.56 (57.06)     3:39.85 (54.29)
 11 Hamrle, Katie             11 Spire Lesd-LE                  3:57.85  
                  53.19   1:57.65 (1:04.46)   2:58.84 (1:01.19)     3:57.85 (59.01)
 12 Strohmenger, Megan        11 NEON-LE                        4:02.29  
                  56.20   1:59.98 (1:03.78)   3:02.62 (1:02.64)     4:02.29 (59.67)
 13 Eippert, Maddy            11 B3-LE                          4:05.03  
                  55.91   1:58.33 (1:02.42)   3:01.29 (1:02.96)   4:05.03 (1:03.74)
 14 Sharples, Katie           11 PS-LE                          4:05.80  
                  54.58   1:56.89 (1:02.31)   3:03.39 (1:06.50)   4:05.80 (1:02.41)
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Russell, Molly            11 B3-LE                            36.13  
  2 Irwin, Megan              11 RYD-LE                           36.95  
  3 Thompson, Paige           11 LSSC-LE                          37.12  
  4 Schuld, Mackenzie         11 LSSC-LE                          38.30  
  5 Lipowski, Hannah          11 SWIM-LE                          38.58  
  6 Whelan, Summer            11 RYD-LE                           39.24  
  7 Hartstone, Lila           11 BBSC-LE                          39.35  
  8 Regas, Maria              11 Spire Lesd-LE                    39.37  
  9 Niese, Kailyn             11 BEST-LE                          39.67  
 10 McBane, Katie             11 WHAT-LE                          39.99  
 11 Kehoe, Natalie            11 NEON-LE                          40.09  
 12 Skapoulas, Anna           11 Lakewood-LE                      40.57  
 13 McCoy, Katie              11 USC-LE                           42.40  
 14 Sevastos, Anna            11 NEON-LE                          42.80  
 15 Schuld, Morgan            11 LSSC-LE                          42.89  
 16 Albers, Cora              11 SHSH-LE                          43.41  
 17 Hamrle, Katie             11 Spire Lesd-LE                    43.48  
 18 Zelenka, Madison          11 USC-LE                           43.58  
 19 Ducat, Grace              11 SWIM-LE                          45.47  
 20 Eippert, Maddy            11 B3-LE                            45.73  
 21 Wallenhorst, Kayleigh     11 BEST-LE                          45.74  
 22 Saliga, Aiden             11 BEST-LE                          46.63  
 23 Carlson, Annika           11 Spire Lesd-LE                    46.99  
 24 Gilronan, Madison         11 WHAT-LE                          47.56  
 25 McGuan, Clara             11 Lakewood-LE                      48.58  
 26 Justice, Sydney           11 USC-LE                           48.65  
 27 Scott, Mackenzie          11 Perry Aquatics-LE                50.83  
 28 Rocco, Madison            11 USC-LE                           52.70  
 29 Patterson, Julia          11 Lakewood-LE                      53.22  
 -- Colon, Paola              11 Lakewood-LE                         DQ  
 -- Quasebarth, Grace         11 Lakewood-LE                         DQ  
 -- Morris, Allison           11 Firestone-LE                        DQ  
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miklos, Natalia           11 SHSH-LE                        1:17.64  
                  35.08     1:17.64 (42.56)                                        
  2 Fatica, Meredith          11 Spire Lesd-LE                  1:20.42  
                  35.74     1:20.42 (44.68)                                        
  3 Burgess, Katherine        11 LSSC-LE                        1:20.55  
                  36.90     1:20.55 (43.65)                                        
  4 Russell, Molly            11 B3-LE                          1:24.57  
                  39.20     1:24.57 (45.37)                                        
  5 Schuld, Mackenzie         11 LSSC-LE                        1:26.40  
                  39.67     1:26.40 (46.73)                                        
  6 Hynd, Meadow              11 Marlins-LE                     1:27.57  
                  41.47     1:27.57 (46.10)                                        
  7 Thompson, Paige           11 LSSC-LE                        1:30.49  
                  41.14     1:30.49 (49.35)                                        
  8 Mowatt-Larssen, Mia       11 WHAT-LE                        1:31.37  
                  41.22     1:31.37 (50.15)                                        
  9 Horton, Paige             11 NEON-LE                        1:32.29  
                  41.52     1:32.29 (50.77)                                        
 10 Strawser, Emily           11 SWIM-LE                        1:32.54  
                  43.15     1:32.54 (49.39)                                        
 11 Romstadt, Maddie          11 SWIM-LE                        1:36.63  
                  44.79     1:36.63 (51.84)                                        
 12 Schuld, Morgan            11 LSSC-LE                        1:40.50  
                  44.74     1:40.50 (55.76)                                        
 13 Kehoe, Natalie            11 NEON-LE                        1:41.68  
                  46.09     1:41.68 (55.59)                                        
 14 McPhillips, Bridget       11 LSSC-LE                        1:45.62  
                  49.50     1:45.62 (56.12)                                        
 15 Eippert, Maddy            11 B3-LE                          1:46.28  
                  46.91     1:46.28 (59.37)                                        
 16 Russo, Rachel             11 BEST-LE                        1:46.48  
                  50.22     1:46.48 (56.26)                                        
 17 Hamrle, Katie             11 Spire Lesd-LE                  1:47.12  
                  46.56   1:47.12 (1:00.56)                                        
 18 Wallenhorst, Kayleigh     11 BEST-LE                        1:52.78  
                  51.65   1:52.78 (1:01.13)                                        
 19 McGuan, Clara             11 Lakewood-LE                    1:53.19  
                  50.95   1:53.19 (1:02.24)                                        
 20 George, Emma              11 Perry Aquatics-LE              1:53.31  
                  49.32   1:53.31 (1:03.99)                                        
 -- Sevastos, Anna            11 NEON-LE                             DQ  
                  48.31          DQ (57.75)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hynd, Meadow              11 Marlins-LE                     2:46.94  
                  40.41     1:19.75 (39.34)     2:10.61 (50.86)     2:46.94 (36.33)
  2 Fatica, Meredith          11 Spire Lesd-LE                  2:53.14  
                  35.43     1:21.70 (46.27)     2:11.24 (49.54)     2:53.14 (41.90)
  3 Mccarthy, Sam             11 Marlins-LE                     2:55.40  
                  38.01     1:23.31 (45.30)     2:14.47 (51.16)     2:55.40 (40.93)
  4 Thompson, Paige           11 LSSC-LE                        2:58.73  
                  39.01     1:24.60 (45.59)     2:18.47 (53.87)     2:58.73 (40.26)
  5 Horton, Paige             11 NEON-LE                        3:01.72  
                  10.94       39.64 (28.70)   2:19.75 (1:40.11)     3:01.72 (41.97)
  6 Schuld, Mackenzie         11 LSSC-LE                        3:04.92  
                  39.43     1:25.04 (45.61)     2:24.29 (59.25)     3:04.92 (40.63)
  7 Cohen, Carly              11 Spire Lesd-LE                  3:06.32  
                  41.01     1:29.40 (48.39)     2:23.73 (54.33)     3:06.32 (42.59)
  8 Romstadt, Maddie          11 SWIM-LE                        3:07.03  
                  41.01     1:27.46 (46.45)     2:23.48 (56.02)     3:07.03 (43.55)
  9 Niese, Kailyn             11 BEST-LE                        3:07.19  
                  41.56     1:28.64 (47.08)     2:24.51 (55.87)     3:07.19 (42.68)
 10 Schuld, Morgan            11 LSSC-LE                        3:07.68  
                  42.23     1:28.77 (46.54)     2:27.01 (58.24)     3:07.68 (40.67)
 11 Kimberly, Caroline        11 Firestone-LE                   3:09.73  
                  43.02     1:29.59 (46.57)     2:24.91 (55.32)     3:09.73 (44.82)
 12 Kehoe, Natalie            11 NEON-LE                        3:12.08  
                  44.19     1:32.21 (48.02)     2:30.64 (58.43)     3:12.08 (41.44)
 13 Hamrle, Katie             11 Spire Lesd-LE                  3:12.87  
                  46.65     1:29.11 (42.46)   2:31.97 (1:02.86)     3:12.87 (40.90)
 14 McCoy, Katie              11 USC-LE                         3:15.06  
                  43.15     1:30.33 (47.18)   2:31.51 (1:01.18)     3:15.06 (43.55)
 15 Daniels, Isabelle         11 WHAT-LE                        3:22.92  
                                1:34.50 ( )   2:35.02 (1:00.52)     3:22.92 (47.90)
 16 McPhillips, Bridget       11 LSSC-LE                        3:23.90  
                  50.59     1:42.53 (51.94)     2:40.18 (57.65)     3:23.90 (43.72)
 17 Strohmenger, Megan        11 NEON-LE                        3:24.71  
                  48.05     1:38.18 (50.13)   2:39.60 (1:01.42)     3:24.71 (45.11)
 18 McGuan, Clara             11 Lakewood-LE                    3:24.85  
                  46.22     1:39.72 (53.50)     2:38.01 (58.29)     3:24.85 (46.84)
 19 Sevastos, Anna            11 NEON-LE                        3:26.45  
                  47.05     1:41.37 (54.32)     2:37.36 (55.99)     3:26.45 (49.09)
 20 Carlson, Annika           11 Spire Lesd-LE                  3:28.51  
                  49.60     1:40.23 (50.63)   2:42.48 (1:02.25)     3:28.51 (46.03)
 21 Wallenhorst, Kayleigh     11 BEST-LE                        3:30.31  
                  46.00     1:39.64 (53.64)   2:43.16 (1:03.52)     3:30.31 (47.15)
 22 Ducat, Grace              11 SWIM-LE                        3:32.96  
                  46.44     1:38.17 (51.73)   2:45.74 (1:07.57)     3:32.96 (47.22)
 23 Saliga, Aiden             11 BEST-LE                        3:34.58  
                  48.04     1:43.06 (55.02)   2:47.25 (1:04.19)     3:34.58 (47.33)
 24 George, Emma              11 Perry Aquatics-LE              3:36.60  
                  46.94   1:51.07 (1:04.13)     2:48.48 (57.41)     3:36.60 (48.12)
 -- Brown, Madeline           11 BBSC-LE                             DQ  
                  44.13     1:37.43 (53.30)   2:53.88 (1:16.45)          DQ (46.04)
 -- Eippert, Maddy            11 B3-LE                               DQ  
                  44.81     1:34.36 (49.55)   2:38.45 (1:04.09)          DQ (45.73)
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kornbluth, Rachel         12 USC-LE                           31.55  
  2 Magyar, Sami              12 USC-LE                           32.08  
  3 Krantz, Morgan            12 STRS-LE                          33.74  
  4 Glasscock, Hanna          12 STRS-LE                          33.89  
  5 Kaufmann, Gwen            12 NEON-LE                          34.31  
  6 Schneider, Lindsay        12 STRS-LE                          34.60  
  7 Stahl, Kathleen           12 Lakewood-LE                      34.67  
  8 Jeromin, Jackie           12 Spire Lesd-LE                    35.32  
  9 Fleming, Abigail          12 Lakewood-LE                      38.16  
 10 Campbell, Marisa          12 Lakewood-LE                      39.85  
 11 Harrison, Caitlyn         12 Lakewood-LE                      44.17  
 12 Dicresce, Kristen         12 Firestone-LE                     56.85  
 13 Braquet, Nina             12 Lakewood-LE                      57.77  
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bach, Hannah              12 USC-LE                         1:07.32  
                  32.12     1:07.32 (35.20)                                        
  2 Lemay, Maggie             12 Spire Lesd-LE                  1:10.56  
                  34.07     1:10.56 (36.49)                                        
  3 Sheehan, Allison          12 LSSC-LE                        1:10.90  
                  34.62     1:10.90 (36.28)                                        
  4 Walls, Lydia              12 WHAT-LE                        1:11.79  
                  35.32     1:11.79 (36.47)                                        
  5 Magyar, Sami              12 USC-LE                         1:12.35  
                  33.33     1:12.35 (39.02)                                        
  6 Pophal, Rose              12 Spire Lesd-LE                  1:13.52  
                  35.52     1:13.52 (38.00)                                        
  7 Mosley, Laura             12 Firestone-LE                   1:13.65  
                  36.72     1:13.65 (36.93)                                        
  8 Brown, Hannah             12 Lakewood-LE                    1:14.91  
                  35.47     1:14.91 (39.44)                                        
  9 Hani, Aimee               12 NEON-LE                        1:15.97  
                  35.06     1:15.97 (40.91)                                        
 10 Kaufmann, Gwen            12 NEON-LE                        1:16.73  
                  36.96     1:16.73 (39.77)                                        
 11 Bostelman, Samantha       12 Spire Lesd-LE                  1:17.87  
                  35.69     1:17.87 (42.18)                                        
 12 Bradbury, Ainsley         12 STRS-LE                        1:30.22  
                  43.14     1:30.22 (47.08)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Monroe, Grace             12 LSSC-LE                        2:18.24  
                  31.62     1:07.51 (35.89)     1:42.78 (35.27)     2:18.24 (35.46)
  2 Kornbluth, Rachel         12 USC-LE                         2:32.54  
                  36.11     1:14.86 (38.75)     1:55.27 (40.41)     2:32.54 (37.27)
  3 Sheehan, Allison          12 LSSC-LE                        2:36.83  
                  36.24     1:15.84 (39.60)     1:56.81 (40.97)     2:36.83 (40.02)
  4 Ziemianski, Carly         12 SWIM-LE                        2:39.22  
                  36.13     1:16.79 (40.66)     1:58.22 (41.43)     2:39.22 (41.00)
  5 Schneider, Lindsay        12 STRS-LE                        2:42.79  
                  37.08     1:17.49 (40.41)     2:00.27 (42.78)     2:42.79 (42.52)
  6 Hood, Paige               12 LSSC-LE                        2:46.43  
                  36.15     1:17.58 (41.43)     2:02.41 (44.83)     2:46.43 (44.02)
  7 Glasscock, Hanna          12 STRS-LE                        2:48.08  
                  37.04   2:05.27 (1:28.23)     2:48.08 (42.81)         2:48.08 ( )
  8 Fiorta, Maria             12 Spire Lesd-LE                  2:49.89  
                  36.09     1:19.71 (43.62)     2:05.13 (45.42)     2:49.89 (44.76)
  9 Kaufmann, Gwen            12 NEON-LE                        2:52.78  
                  38.84     1:24.59 (45.75)     2:10.06 (45.47)     2:52.78 (42.72)
 10 Fleming, Abigail          12 Lakewood-LE                    2:56.69  
                  39.48     1:26.00 (46.52)     2:10.69 (44.69)     2:56.69 (46.00)
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lemay, Maggie             12 Spire Lesd-LE                    36.75  
  2 Jeromin, Jackie           12 Spire Lesd-LE                    37.98  
  3 Bach, Hannah              12 USC-LE                           38.06  
  4 Hani, Aimee               12 NEON-LE                          38.97  
  5 Hani, Betty               12 NEON-LE                          38.99  
                  38.99           38.99 ( )                                        
  6 Magyar, Sami              12 USC-LE                           39.27  
  7 Downing, Caitlin          12 LSSC-LE                          39.41  
  8 Bostelman, Samantha       12 Spire Lesd-LE                    40.05  
  9 Brown, Hannah             12 Lakewood-LE                      41.61  
 10 Kaufmann, Gwen            12 NEON-LE                          42.30  
 11 Sanders, Sophie           12 Lakewood-LE                      42.75  
                  42.75           42.75 ( )                                        
 11 Pophal, Rose              12 Spire Lesd-LE                    42.75  
 13 Stahl, Kathleen           12 Lakewood-LE                      43.37  
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Monroe, Grace             12 LSSC-LE                        1:15.92  
                  36.45     1:15.92 (39.47)                                        
  2 Miller, Emily             12 Green-LE                       1:16.67  
                  37.63     1:16.67 (39.04)                                        
  3 Lemay, Maggie             12 Spire Lesd-LE                  1:18.86  
                  38.85     1:18.86 (40.01)                                        
  4 Mocho, Grace              12 SWIM-LE                        1:18.95  
                  38.55     1:18.95 (40.40)                                        
  5 Sheehan, Allison          12 LSSC-LE                        1:22.22  
                  39.38     1:22.22 (42.84)                                        
  6 Lis, Cassandra            12 RYD-LE                         1:24.56  
                  41.79     1:24.56 (42.77)                                        
  7 Downing, Caitlin          12 LSSC-LE                        1:25.72  
                  42.04     1:25.72 (43.68)                                        
  8 Kornbluth, Rachel         12 USC-LE                         1:26.24  
                  42.27     1:26.24 (43.97)                                        
  9 Ziemianski, Carly         12 SWIM-LE                        1:27.21  
                  42.16     1:27.21 (45.05)                                        
 10 Stahl, Kathleen           12 Lakewood-LE                    1:30.02  
                  44.68     1:30.02 (45.34)                                        
 11 Magyar, Sami              12 USC-LE                         1:30.13  
                  42.53     1:30.13 (47.60)                                        
 12 Glasscock, Hanna          12 STRS-LE                        1:30.29  
 13 DeFabio, Angela           12 USC-LE                         1:30.67  
                  43.22     1:30.67 (47.45)                                        
 14 Kaufmann, Gwen            12 NEON-LE                        1:32.53  
                  46.56     1:32.53 (45.97)                                        
 15 Hood, Paige               12 LSSC-LE                        1:32.55  
                  44.59     1:32.55 (47.96)                                        
 16 Campbell, Marisa          12 Lakewood-LE                    1:40.80  
                  49.19     1:40.80 (51.61)                                        
 17 Fleming, Abigail          12 Lakewood-LE                    1:42.63  
                  49.68     1:42.63 (52.95)                                        
 18 Dicresce, Kristen         12 Firestone-LE                   2:22.79  
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Monroe, Grace             12 LSSC-LE                        1:27.94  
                  41.68     1:27.94 (46.26)                                        
  2 Magyar, Sami              12 USC-LE                         1:30.72  
                  41.99     1:30.72 (48.73)                                        
  3 Lis, Cassandra            12 RYD-LE                         1:31.83  
                  43.38     1:31.83 (48.45)                                        
  4 Hauck, Catherine          12 LSSC-LE                        1:31.93  
                  42.64     1:31.93 (49.29)                                        
  5 DeWolf, Johanna           12 Green-LE                       1:35.71  
                  45.73     1:35.71 (49.98)                                        
  6 Iler, Tiffany             12 Spire Lesd-LE                  1:35.83  
                  45.77     1:35.83 (50.06)                                        
  7 Jeromin, Jackie           12 Spire Lesd-LE                  1:38.06  
                  47.32     1:38.06 (50.74)                                        
  8 DeFabio, Angela           12 USC-LE                         1:38.28  
                  46.82     1:38.28 (51.46)                                        
  9 Campbell, Marisa          12 Lakewood-LE                    1:39.21  
                  46.68     1:39.21 (52.53)                                        
 10 Gomez-Perez, Lia          12 SHSH-LE                        1:39.35  
                  47.85     1:39.35 (51.50)                                        
 11 Kaufmann, Gwen            12 NEON-LE                        1:40.74  
                  48.75     1:40.74 (51.99)                                        
 12 Downing, Caitlin          12 LSSC-LE                        1:41.02  
                  47.23     1:41.02 (53.79)                                        
 13 Glasscock, Hanna          12 STRS-LE                        1:42.07  
                  48.66     1:42.07 (53.41)                                        
 14 Stahl, Kathleen           12 Lakewood-LE                    1:45.89  
                  50.58     1:45.89 (55.31)                                        
 15 Hood, Paige               12 LSSC-LE                        1:46.46  
                  49.54     1:46.46 (56.92)                                        
 16 Braquet, Nina             12 Lakewood-LE                    2:10.25  
                1:00.43   2:10.25 (1:09.82)                                        
 -- Mocho, Grace              12 SWIM-LE                             DQ  
                  45.86          DQ (49.31)                                        
 -- Lemay, Maggie             12 Spire Lesd-LE                       DQ  
                  44.36          DQ (48.17)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rickman, Beth             12 Green-LE                       3:05.21  
                  41.76     1:28.84 (47.08)     2:17.17 (48.33)     3:05.21 (48.04)
  2 Lemay, Maggie             12 Spire Lesd-LE                  3:17.50  
                  46.19     1:36.73 (50.54)     2:28.11 (51.38)     3:17.50 (49.39)
  3 Eldridge, Isabelle        12 LSSC-LE                        3:17.71  
                  45.63     1:37.13 (51.50)     2:28.63 (51.50)     3:17.71 (49.08)
  4 Garner, Deborah           12 LSSC-LE                        3:19.44  
                  44.95     1:35.46 (50.51)     2:27.07 (51.61)     3:19.44 (52.37)
  5 Hauck, Catherine          12 LSSC-LE                        3:20.03  
                  43.89     1:35.56 (51.67)     2:28.37 (52.81)     3:20.03 (51.66)
  6 Sheehan, Allison          12 LSSC-LE                        3:20.73  
                  45.91     1:37.36 (51.45)     2:30.34 (52.98)     3:20.73 (50.39)
  7 Hani, Betty               12 NEON-LE                        3:21.17  
                  47.22     1:37.83 (50.61)     2:30.74 (52.91)     3:21.17 (50.43)
  8 Iler, Tiffany             12 Spire Lesd-LE                  3:22.97  
                  45.71     1:37.76 (52.05)     2:31.50 (53.74)     3:22.97 (51.47)
  9 Bradbury, Ainsley         12 STRS-LE                        3:37.84  
                  51.44     1:47.36 (55.92)     2:43.00 (55.64)     3:37.84 (54.84)
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Casterline, Chloe         12 LSSC-LE                          35.17  
  2 Mastromatteo, Gabby       12 LSSC-LE                          35.23  
  3 Magyar, Sami              12 USC-LE                           35.74  
  4 Gomez-Perez, Lia          12 SHSH-LE                          36.42  
  5 Ziemianski, Carly         12 SWIM-LE                          37.32  
  6 Lis, Cassandra            12 RYD-LE                           37.55  
  7 Jeromin, Jackie           12 Spire Lesd-LE                    37.92  
  8 Stahl, Kathleen           12 Lakewood-LE                      39.20  
  9 Schneider, Lindsay        12 STRS-LE                          39.37  
 10 Kornbluth, Rachel         12 USC-LE                           39.46  
 11 Iler, Tiffany             12 Spire Lesd-LE                    40.03  
 12 Krantz, Morgan            12 STRS-LE                          40.44  
 13 Fiorta, Maria             12 Spire Lesd-LE                    40.83  
 14 Hood, Paige               12 LSSC-LE                          41.14  
 15 DeFabio, Angela           12 USC-LE                           43.65  
 16 Campbell, Marisa          12 Lakewood-LE                      43.70  
 17 Harrison, Caitlyn         12 Lakewood-LE                      48.01  
 18 Braquet, Nina             12 Lakewood-LE                    1:01.01  
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Emily             12 Green-LE                       1:14.07  
                  34.25     1:14.07 (39.82)                                        
  2 Mosley, Laura             12 Firestone-LE                   1:21.78  
                  38.09     1:21.78 (43.69)                                        
  3 Mastromatteo, Gabby       12 LSSC-LE                        1:22.85  
                  37.22     1:22.85 (45.63)                                        
  4 Rickman, Beth             12 Green-LE                       1:24.94  
                  36.74     1:24.94 (48.20)                                        
  5 Hani, Betty               12 NEON-LE                        1:24.95  
                  37.46     1:24.95 (47.49)                                        
  6 McHugh, Maggie            12 Lakewood-LE                    1:25.10  
                  38.88     1:25.10 (46.22)                                        
  7 Walls, Lydia              12 WHAT-LE                        1:25.24  
                  40.33     1:25.24 (44.91)                                        
  8 Eldridge, Isabelle        12 LSSC-LE                        1:25.25  
                  39.61     1:25.25 (45.64)                                        
  9 Gomez-Perez, Lia          12 SHSH-LE                        1:27.31  
                  39.53     1:27.31 (47.78)                                        
 10 Sheehan, Allison          12 LSSC-LE                        1:28.60  
                  39.10     1:28.60 (49.50)                                        
 11 Sanders, Sophie           12 Lakewood-LE                    1:29.00  
                  39.59     1:29.00 (49.41)                                        
 12 Brown, Hannah             12 Lakewood-LE                    1:29.18  
                  41.59     1:29.18 (47.59)                                        
 13 Bartos, Katelyn           12 Firestone-LE                   1:29.31  
                  40.17     1:29.31 (49.14)                                        
 14 Iler, Tiffany             12 Spire Lesd-LE                  1:31.57  
                  42.28     1:31.57 (49.29)                                        
 15 Hani, Aimee               12 NEON-LE                        1:31.94  
                  39.67     1:31.94 (52.27)                                        
 16 Stahl, Kathleen           12 Lakewood-LE                    1:36.25  
                  43.08     1:36.25 (53.17)                                        
 17 Pophal, Rose              12 Spire Lesd-LE                  1:36.36  
                  44.74     1:36.36 (51.62)                                        
 18 Bostelman, Samantha       12 Spire Lesd-LE                  1:37.96  
                  44.90     1:37.96 (53.06)                                        
 19 Kaufmann, Gwen            12 NEON-LE                        1:46.59  
                  49.64     1:46.59 (56.95)                                        
 -- Bach, Hannah              12 USC-LE                              DQ  
                  40.12                                                            
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Eldridge, Isabelle        12 LSSC-LE                        2:42.88  
                  35.10     1:17.43 (42.33)     2:06.19 (48.76)     2:42.88 (36.69)
  2 Lemay, Maggie             12 Spire Lesd-LE                  2:46.80  
                  34.88     1:18.78 (43.90)     2:09.38 (50.60)     2:46.80 (37.42)
  3 Bach, Hannah              12 USC-LE                         2:48.03  
                  37.98     1:22.22 (44.24)     2:10.69 (48.47)     2:48.03 (37.34)
  4 McHugh, Maggie            12 Lakewood-LE                    2:52.94  
                  36.26     1:20.72 (44.46)     2:13.87 (53.15)     2:52.94 (39.07)
  5 Hani, Betty               12 NEON-LE                        2:53.56  
                  36.34     1:21.27 (44.93)     2:13.96 (52.69)     2:53.56 (39.60)
  6 Walls, Lydia              12 WHAT-LE                        2:55.85  
                  38.48     1:23.04 (44.56)     2:17.60 (54.56)     2:55.85 (38.25)
  7 Sanders, Sophie           12 Lakewood-LE                    3:00.10  
                  39.69     1:26.87 (47.18)     2:17.86 (50.99)     3:00.10 (42.24)
  8 Bostelman, Samantha       12 Spire Lesd-LE                  3:00.32  
                  44.04     1:27.59 (43.55)     2:19.66 (52.07)     3:00.32 (40.66)
  9 Downing, Caitlin          12 LSSC-LE                        3:01.02  
                  37.09     1:24.07 (46.98)     2:20.54 (56.47)     3:01.02 (40.48)
 10 Mosley, Laura             12 Firestone-LE                   3:01.37  
                  37.87     1:23.28 (45.41)     2:20.68 (57.40)     3:01.37 (40.69)
 11 Hani, Aimee               12 NEON-LE                        3:04.44  
                  38.70     1:26.32 (47.62)     2:22.27 (55.95)     3:04.44 (42.17)
 12 Brown, Hannah             12 Lakewood-LE                    3:04.52  
                  38.39     1:28.05 (49.66)     2:23.59 (55.54)     3:04.52 (40.93)
 13 Jeromin, Jackie           12 Spire Lesd-LE                  3:04.62  
                  41.35     1:26.04 (44.69)     2:21.14 (55.10)     3:04.62 (43.48)
 14 Kaufmann, Gwen            12 NEON-LE                        3:10.25  
                  44.90     1:34.79 (49.89)     2:29.36 (54.57)     3:10.25 (40.89)
 15 Stahl, Kathleen           12 Lakewood-LE                    3:17.07  
                  42.67     1:34.51 (51.84)   2:34.62 (1:00.11)     3:17.07 (42.45)
 16 Bradbury, Ainsley         12 STRS-LE                        3:18.37  
                  46.58     1:39.29 (52.71)     2:31.95 (52.66)     3:18.37 (46.42)
 -- Bartos, Katelyn           12 Firestone-LE                        DQ  
                  40.02     1:27.11 (47.09)     2:22.55 (55.44)          DQ (38.84)
 -- Gomez-Perez, Lia          12 SHSH-LE                             DQ  
                  39.03     1:20.66 (41.63)     2:16.01 (55.35)          DQ (37.91)
 
Girls 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Julia         13 NEON-LE                          34.41  
  2 Weinland, Isabella        13 Perry Aquatics-LE                35.98  
  3 Karayan, Hannah           13 BEST-LE                          37.15  
  4 Fusco, Charlotte          13 SHSH-LE                          37.36  
  5 Grimm, Nicole             13 PS-LE                            43.65  
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gifford, Erika            13 Un-Le-LE                       1:08.87  
                  33.90     1:08.87 (34.97)                                        
  2 D'Amico, Maria            13 STRS-LE                        1:10.20  
                  32.77     1:10.20 (37.43)                                        
  3 Lehmann, Mira             13 NEON-LE                        1:11.40  
                  34.30     1:11.40 (37.10)                                        
  4 Martin, Katie             13 BEST-LE                        1:11.70  
                  32.79     1:11.70 (38.91)                                        
  5 Ellis, Meghan             13 LSSC-LE                        1:13.37  
                  34.78     1:13.37 (38.59)                                        
  6 Montgomery, Julia         13 NEON-LE                        1:17.56  
                  36.77     1:17.56 (40.79)                                        
  7 Seicean, Anelise          13 LSSC-LE                        1:20.71  
                  36.73     1:20.71 (43.98)                                        
  8 Naeem, Emily              13 LSSC-LE                        1:21.66  
                  39.11     1:21.66 (42.55)                                        
  9 Horton, Aubrie            13 NEON-LE                        1:22.19  
                  38.44     1:22.19 (43.75)                                        
 10 Weinland, Isabella        13 Perry Aquatics-LE              1:24.50  
                  41.32     1:24.50 (43.18)                                        
 11 Karayan, Hannah           13 BEST-LE                        1:26.95  
                  39.56     1:26.95 (47.39)                                        
 12 Solak, Courtney           13 Lakewood-LE                    1:29.44  
                  41.01     1:29.44 (48.43)                                        
 13 Lyons, Hayley             13 SWIM-LE                        1:30.17  
                  41.85     1:30.17 (48.32)                                        
 14 Stone, Abigail            13 Lakewood-LE                    1:38.82  
                  43.55     1:38.82 (55.27)                                        
 15 Donovan, Imani            13 NEON-LE                        1:45.75  
                  47.83     1:45.75 (57.92)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Whitehead, Ren            13 LSSC-LE                        2:18.17  
                  31.99     1:06.42 (34.43)     1:42.12 (35.70)     2:18.17 (36.05)
  2 Hertz, Alyssa             13 CWW-LE                         2:31.37  
                  33.06     1:12.12 (39.06)     1:53.02 (40.90)     2:31.37 (38.35)
  3 Spielman, Sarah           13 B3-LE                          2:33.62  
                  32.04     1:11.39 (39.35)     1:53.24 (41.85)     2:33.62 (40.38)
  4 Stummer, Josephine        13 STRS-LE                        2:36.11  
  5 Montgomery, Julia         13 NEON-LE                        2:45.54  
                  36.42     1:19.56 (43.14)     2:04.29 (44.73)     2:45.54 (41.25)
  6 Naeem, Emily              13 LSSC-LE                        2:56.67  
                  12.09   1:24.50 (1:12.41)     2:12.69 (48.19)     2:56.67 (43.98)
  7 Karayan, Hannah           13 BEST-LE                        3:09.98  
                  40.50     1:29.12 (48.62)     2:20.20 (51.08)     3:09.98 (49.78)
 
Girls 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kloboves, Maria           13 STRS-LE                        5:59.46  
                  32.39     1:07.66 (35.27)     1:44.69 (37.03)     2:21.16 (36.47)
        2:58.39 (37.23)     3:34.69 (36.30)     4:11.45 (36.76)     4:48.37 (36.92)
        5:24.91 (36.54)     5:59.46 (34.55)                                        
  2 Whitehead, Ren            13 LSSC-LE                        6:22.39  
                  33.38     1:10.04 (36.66)     1:48.46 (38.42)     2:27.43 (38.97)
        3:06.79 (39.36)     3:46.50 (39.71)     4:26.66 (40.16)     5:06.55 (39.89)
        5:45.70 (39.15)     6:22.39 (36.69)                                        
  3 Galloway, Lauren          13 LSSC-LE                        6:25.41  
                  34.41     1:12.26 (37.85)     1:51.29 (39.03)     2:30.33 (39.04)
        3:09.93 (39.60)     3:49.37 (39.44)     4:29.03 (39.66)     5:08.72 (39.69)
        5:47.97 (39.25)     6:25.41 (37.44)                                        
  4 Gifford, Erika            13 Un-Le-LE                       6:44.81  
                  36.32     1:16.69 (40.37)     1:58.07 (41.38)     2:40.22 (42.15)
        3:22.00 (41.78)     4:03.36 (41.36)     4:44.92 (41.56)     5:27.00 (42.08)
        6:06.00 (39.00)     6:44.81 (38.81)                                        
  5 Stankivicz, Annie         13 LSSC-LE                        6:49.21  
                  36.44     1:17.23 (40.79)     1:58.02 (40.79)     2:40.17 (42.15)
        3:22.61 (42.44)     4:05.08 (42.47)     4:48.11 (43.03)     5:30.46 (42.35)
        6:11.77 (41.31)     6:49.21 (37.44)                                        
  6 Spielman, Sarah           13 B3-LE                          6:52.16  
                  35.71     1:16.36 (40.65)     1:58.50 (42.14)     2:39.69 (41.19)
        3:21.74 (42.05)     4:03.89 (42.15)     4:46.39 (42.50)     5:28.61 (42.22)
        6:11.19 (42.58)     6:52.16 (40.97)                                        
  7 Sheehan, Caleigh          13 Lakewood-LE                    6:54.70  
                  36.12     1:16.68 (40.56)     1:58.09 (41.41)     2:40.54 (42.45)
        3:22.92 (42.38)     4:05.72 (42.80)     4:48.83 (43.11)     5:31.58 (42.75)
        6:14.17 (42.59)     6:54.70 (40.53)                                        
  8 D'Amico, Maria            13 STRS-LE                        7:07.31  
                  37.38     1:18.61 (41.23)     2:02.00 (43.39)     2:46.23 (44.23)
        3:31.35 (45.12)     4:15.02 (43.67)     4:59.23 (44.21)     5:42.65 (43.42)
        6:25.51 (42.86)     7:07.31 (41.80)                                        
  9 Ellis, Meghan             13 LSSC-LE                        7:08.52  
                  36.49     1:18.80 (42.31)     2:02.55 (43.75)     2:46.43 (43.88)
        3:30.29 (43.86)     4:15.06 (44.77)     4:59.44 (44.38)     5:44.71 (45.27)
        6:28.06 (43.35)     7:08.52 (40.46)                                        
 10 Bruns, Megan              13 BEST-LE                        7:18.60  
                  35.44     1:18.16 (42.72)     2:02.94 (44.78)     2:48.17 (45.23)
        3:33.16 (44.99)     4:18.53 (45.37)     5:04.26 (45.73)     5:51.08 (46.82)
        6:35.69 (44.61)     7:18.60 (42.91)                                        
 11 Vila, Gabriella           13 LSSC-LE                        7:29.17  
                  36.80     1:18.21 (41.41)     2:02.11 (43.90)     2:47.51 (45.40)
        3:33.97 (46.46)     4:20.98 (47.01)     5:08.41 (47.43)     5:56.46 (48.05)
        6:44.09 (47.63)     7:29.17 (45.08)                                        
 12 Horton, Aubrie            13 NEON-LE                        7:53.95  
                  41.66     1:28.73 (47.07)     2:18.06 (49.33)     3:07.45 (49.39)
        3:57.24 (49.79)     4:46.57 (49.33)     5:35.47 (48.90)     6:24.05 (48.58)
        7:10.32 (46.27)     7:53.95 (43.63)                                        
 13 Fusco, Charlotte          13 SHSH-LE                        8:32.28  
                  41.40     1:30.95 (49.55)     2:24.05 (53.10)     3:16.38 (52.33)
        4:12.08 (55.70)     5:05.67 (53.59)     5:59.73 (54.06)     6:53.45 (53.72)
        7:42.77 (49.32)     8:32.28 (49.51)                                        
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Jillian             13 Spire Lesd-LE                  1:14.81  
                  36.65     1:14.81 (38.16)                                        
  2 Galloway, Lauren          13 LSSC-LE                        1:18.01  
                  38.31     1:18.01 (39.70)                                        
  3 Posedel, Hannah           13 Lakewood-LE                    1:18.52  
                  38.76     1:18.52 (39.76)                                        
  4 Spielman, Sarah           13 B3-LE                          1:20.13  
                  38.47     1:20.13 (41.66)                                        
  5 Stummer, Josephine        13 STRS-LE                        1:22.13  
  6 Stankivicz, Annie         13 LSSC-LE                        1:22.55  
                  41.50     1:22.55 (41.05)                                        
  7 Lehmann, Mira             13 NEON-LE                        1:22.72  
                1:22.54      1:22.72 (0.18)                                        
  8 Ross, Mikayla             13 Spire Lesd-LE                  1:22.88  
                  41.42     1:22.88 (41.46)                                        
  9 Bruns, Megan              13 BEST-LE                        1:23.48  
                  40.48     1:23.48 (43.00)                                        
 10 Hull, Sydney              13 PS-LE                          1:23.60  
                  41.21     1:23.60 (42.39)                                        
 11 D'Amico, Maria            13 STRS-LE                        1:25.21  
                  41.96     1:25.21 (43.25)                                        
 12 Ellis, Meghan             13 LSSC-LE                        1:28.29  
                  43.28     1:28.29 (45.01)                                        
 13 Martin, Katie             13 BEST-LE                        1:28.58  
                1:28.58         1:28.58 ( )                                        
 14 Naeem, Emily              13 LSSC-LE                        1:34.26  
                  46.42     1:34.26 (47.84)                                        
 15 Fusco, Charlotte          13 SHSH-LE                        1:34.33  
                  42.85     1:34.33 (51.48)                                        
 16 Montgomery, Julia         13 NEON-LE                        1:41.89  
 -- Seicean, Anelise          13 LSSC-LE                             DQ  
                1:45.51                                                            
 -- Gifford, Erika            13 Un-Le-LE                            DQ  
                  40.51          DQ (45.61)                                        
 -- Whitehead, Ren            13 LSSC-LE                             DQ  
                  37.61          DQ (41.47)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ferrante, Carmen          13 Spire Lesd-LE                  2:38.22  
                  38.39     1:19.58 (41.19)     1:59.71 (40.13)     2:38.22 (38.51)
  2 Collins, Lindsey          13 Green-LE                       2:42.90  
                  39.62     1:21.04 (41.42)     2:02.96 (41.92)     2:42.90 (39.94)
  3 Kloboves, Maria           13 STRS-LE                        2:44.74  
                  39.41     1:21.24 (41.83)     2:03.30 (42.06)     2:44.74 (41.44)
  4 Stankivicz, Annie         13 LSSC-LE                        2:50.91  
                  41.54     1:26.21 (44.67)     2:10.17 (43.96)     2:50.91 (40.74)
  5 Hertz, Alyssa             13 CWW-LE                         2:52.53  
                  40.78     1:26.15 (45.37)     2:10.97 (44.82)     2:52.53 (41.56)
  6 Sheehan, Caleigh          13 Lakewood-LE                    3:00.21  
                  41.60     1:24.37 (42.77)     2:15.51 (51.14)     3:00.21 (44.70)
  7 Ellis, Meghan             13 LSSC-LE                        3:04.30  
                  44.48     1:31.61 (47.13)     2:19.81 (48.20)     3:04.30 (44.49)
  8 Timm, Lauren              13 CWW-LE                         3:10.17  
                  43.12     1:31.97 (48.85)   3:10.17 (1:38.20)                    
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Whitehead, Ren            13 LSSC-LE                        1:26.03  
                  41.37     1:26.03 (44.66)                                        
  2 Naeem, Emily              13 LSSC-LE                        1:29.17  
                  43.04     1:29.17 (46.13)                                        
  3 Spielman, Sarah           13 B3-LE                          1:30.62  
                  42.92     1:30.62 (47.70)                                        
  4 Stankivicz, Annie         13 LSSC-LE                        1:31.09  
                  44.10     1:31.09 (46.99)                                        
  5 Sheehan, Caleigh          13 Lakewood-LE                    1:31.32  
                  43.50     1:31.32 (47.82)                                        
  6 Gifford, Erika            13 Un-Le-LE                       1:33.94  
                  45.79     1:33.94 (48.15)                                        
  7 Posedel, Hannah           13 Lakewood-LE                    1:34.87  
                  44.65     1:34.87 (50.22)                                        
  8 Seicean, Anelise          13 LSSC-LE                        1:37.06  
                  45.54     1:37.06 (51.52)                                        
  9 Lyons, Hayley             13 SWIM-LE                        1:38.79  
                  46.96     1:38.79 (51.83)                                        
 10 Weinland, Isabella        13 Perry Aquatics-LE              1:38.81  
                  47.98     1:38.81 (50.83)                                        
 11 Ross, Mikayla             13 Spire Lesd-LE                  1:40.07  
                  47.13     1:40.07 (52.94)                                        
 12 Stummer, Josephine        13 STRS-LE                        1:40.65  
                  47.00     1:40.65 (53.65)                                        
 13 Montgomery, Julia         13 NEON-LE                        1:41.59  
                  49.31     1:41.59 (52.28)                                        
 14 Hull, Sydney              13 PS-LE                          1:45.04  
                  49.58     1:45.04 (55.46)                                        
 15 Karayan, Hannah           13 BEST-LE                        1:46.99  
                  50.42     1:46.99 (56.57)                                        
 16 Lehmann, Mira             13 NEON-LE                        1:47.63  
                  50.53     1:47.63 (57.10)                                        
 17 Bruns, Megan              13 BEST-LE                        1:50.72  
                  51.84     1:50.72 (58.88)                                        
 18 Solak, Courtney           13 Lakewood-LE                    1:55.73  
                  53.49   1:55.73 (1:02.24)                                        
 19 Donovan, Imani            13 NEON-LE                        2:07.48  
                1:00.79   2:07.48 (1:06.69)                                        
 -- Horton, Aubrie            13 NEON-LE                             DQ  
                  51.23          DQ (58.02)                                        
 -- Stone, Abigail            13 Lakewood-LE                         DQ  
                  50.22          DQ (59.28)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ferrante, Carmen          13 Spire Lesd-LE                  3:01.72  
                  41.59     1:28.09 (46.50)     2:14.28 (46.19)     3:01.72 (47.44)
  2 Whitehead, Ren            13 LSSC-LE                        3:06.04  
                  42.76     1:29.58 (46.82)     2:18.03 (48.45)     3:06.04 (48.01)
  3 Naeem, Emily              13 LSSC-LE                        3:09.35  
                  42.85     1:31.68 (48.83)     2:23.13 (51.45)     3:09.35 (46.22)
  4 Collins, Lindsey          13 Green-LE                       3:10.12  
                  43.62     1:32.21 (48.59)     2:21.69 (49.48)     3:10.12 (48.43)
  5 Ellis, Meghan             13 LSSC-LE                        3:14.44  
                  45.08     1:34.35 (49.27)     2:25.49 (51.14)     3:14.44 (48.95)
  6 Stankivicz, Annie         13 LSSC-LE                        3:15.64  
                  44.62     1:35.16 (50.54)     2:26.68 (51.52)     3:15.64 (48.96)
  7 Sheehan, Caleigh          13 Lakewood-LE                    3:17.08  
                  44.64     1:34.70 (50.06)     2:26.76 (52.06)     3:17.08 (50.32)
  8 Thompson, Thompson        13 SWIM-LE                        3:21.71  
                  44.84     1:36.40 (51.56)     2:30.64 (54.24)     3:21.71 (51.07)
  9 Montgomery, Julia         13 NEON-LE                        3:30.17  
                  47.61     1:40.71 (53.10)     2:35.37 (54.66)     3:30.17 (54.80)
 10 Stummer, Josephine        13 STRS-LE                        3:32.38  
                  46.64     1:40.97 (54.33)     2:37.60 (56.63)     3:32.38 (54.78)
 11 Weinland, Isabella        13 Perry Aquatics-LE              3:34.89  
                  48.90     1:45.27 (56.37)     2:42.59 (57.32)     3:34.89 (52.30)
 12 Timm, Lauren              13 CWW-LE                         3:36.13  
                  48.41     1:43.85 (55.44)     2:41.70 (57.85)     3:36.13 (54.43)
 13 Karayan, Hannah           13 BEST-LE                        3:48.28  
                  50.72     1:49.04 (58.32)   2:49.26 (1:00.22)     3:48.28 (59.02)
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Whitehead, Ren            13 LSSC-LE                        1:19.83  
                  36.87     1:19.83 (42.96)                                        
  2 Ferrante, Carmen          13 Spire Lesd-LE                  1:20.32  
                  36.37     1:20.32 (43.95)                                        
  3 Sheehan, Caleigh          13 Lakewood-LE                    1:21.56  
                  36.94     1:21.56 (44.62)                                        
  4 Stummer, Josephine        13 STRS-LE                        1:23.92  
                  39.88     1:23.92 (44.04)                                        
  5 Hertz, Alyssa             13 CWW-LE                         1:24.73  
                  39.71     1:24.73 (45.02)                                        
  6 Spielman, Sarah           13 B3-LE                          1:25.66  
                  38.20     1:25.66 (47.46)                                        
  7 Ellis, Meghan             13 LSSC-LE                        1:30.25  
                  40.06     1:30.25 (50.19)                                        
  8 Fusco, Charlotte          13 SHSH-LE                        1:30.55  
                  40.19     1:30.55 (50.36)                                        
  9 Weinland, Isabella        13 Perry Aquatics-LE              1:33.40  
                  44.42     1:33.40 (48.98)                                        
 10 Montgomery, Julia         13 NEON-LE                        1:34.14  
                  42.86     1:34.14 (51.28)                                        
 -- Timm, Lauren              13 CWW-LE                              DQ  
                  45.63        DQ (1:02.40)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stummer, Josephine        13 STRS-LE                        3:05.73  
                  37.92     1:25.29 (47.37)     2:16.13 (50.84)     3:05.73 (49.60)
  2 Vila, Gabriella           13 LSSC-LE                        3:14.78  
                  39.28     1:26.76 (47.48)     2:20.01 (53.25)     3:14.78 (54.77)
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rice, Jillian             13 Spire Lesd-LE                  2:41.36  
                  34.69     1:17.25 (42.56)     2:06.08 (48.83)     2:41.36 (35.28)
  2 Stankivicz, Annie         13 LSSC-LE                        2:49.74  
                  39.40     1:23.60 (44.20)     2:12.24 (48.64)     2:49.74 (37.50)
  3 Spielman, Sarah           13 B3-LE                          2:49.96  
                  37.45     1:20.41 (42.96)     2:12.68 (52.27)     2:49.96 (37.28)
  4 Ross, Mikayla             13 Spire Lesd-LE                  2:55.22  
                  39.32     1:23.66 (44.34)     2:16.75 (53.09)     2:55.22 (38.47)
  5 Ellis, Meghan             13 LSSC-LE                        2:55.91  
                  38.96     1:24.81 (45.85)     2:15.46 (50.65)     2:55.91 (40.45)
  6 Lehmann, Mira             13 NEON-LE                        2:56.65  
                  39.65     1:23.17 (43.52)     2:17.51 (54.34)     2:56.65 (39.14)
  7 Hull, Sydney              13 PS-LE                          2:57.73  
                  39.45     1:25.64 (46.19)     2:18.82 (53.18)     2:57.73 (38.91)
  8 Bruns, Megan              13 BEST-LE                        3:09.19  
                  37.54     1:26.07 (48.53)     2:25.61 (59.54)     3:09.19 (43.58)
  9 Montgomery, Julia         13 NEON-LE                        3:14.37  
                1:37.27     2:31.23 (53.96)     3:14.37 (43.14)                    
 10 Horton, Aubrie            13 NEON-LE                        3:14.66  
                  43.56     1:30.68 (47.12)     2:28.45 (57.77)     3:14.66 (46.21)
 11 Weinland, Isabella        13 Perry Aquatics-LE              3:18.22  
                  44.58     1:36.47 (51.89)     2:32.01 (55.54)     3:18.22 (46.21)
 12 Fusco, Charlotte          13 SHSH-LE                        3:23.61  
                                1:35.39 ( )   2:37.84 (1:02.45)     3:23.61 (45.77)
 13 Karayan, Hannah           13 BEST-LE                        3:29.03  
                  44.95     1:42.45 (57.50)     2:40.60 (58.15)     3:29.03 (48.43)
 -- Sheehan, Caleigh          13 Lakewood-LE                         DQ  
                  37.68     1:23.50 (45.82)     2:16.75 (53.25)          DQ (41.92)
 -- Posedel, Hannah           13 Lakewood-LE                         DQ  
                  36.88     1:21.20 (44.32)     2:13.17 (51.97)          DQ (39.50)
 
Girls 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grimm, Lauren             14 PS-LE                            33.82  
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tomazin, Meghan           14 LSSC-LE                        1:07.47  
  2 George, Ashley            14 LSSC-LE                        1:10.14  
                  34.27     1:10.14 (35.87)                                        
  3 Stajcar, Lauren           14 SWIM-LE                        1:14.68  
                  34.38     1:14.68 (40.30)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Rachel          14 PS-LE                          2:28.31  
                  33.22     1:10.72 (37.50)     1:49.95 (39.23)     2:28.31 (38.36)
  2 Tomazin, Meghan           14 LSSC-LE                        2:33.90  
                  33.23     1:11.94 (38.71)     1:51.89 (39.95)     2:33.90 (42.01)
  3 Bean-Smith, Sanae         14 Spire Lesd-LE                  2:34.08  
                  33.49     1:12.63 (39.14)     1:54.70 (42.07)     2:34.08 (39.38)
 
Girls 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bean-Smith, Sanae         14 Spire Lesd-LE                  6:58.54  
                  34.52     1:16.02 (41.50)     1:59.55 (43.53)     2:43.85 (44.30)
        3:27.26 (43.41)     4:10.42 (43.16)     4:54.33 (43.91)     5:38.82 (44.49)
        6:20.13 (41.31)     6:58.54 (38.41)                                        
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Jenna             14 PS-LE                          1:19.44  
                  38.76     1:19.44 (40.68)                                        
  2 George, Ashley            14 LSSC-LE                        1:21.79  
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stajcar, Lauren           14 SWIM-LE                        1:26.42  
                  40.47     1:26.42 (45.95)                                        
  2 Vance, Murphy             14 BEST-LE                        1:31.55  
                  42.61     1:31.55 (48.94)                                        
  3 Taylor, Jenna             14 PS-LE                          1:31.82  
                  44.07     1:31.82 (47.75)                                        
  4 Tomazin, Meghan           14 LSSC-LE                        1:32.24  
                  43.62     1:32.24 (48.62)                                        
  5 Bean-Smith, Sanae         14 Spire Lesd-LE                  1:34.28  
                  44.36     1:34.28 (49.92)                                        
  6 George, Ashley            14 LSSC-LE                        1:36.63  
                  45.00     1:36.63 (51.63)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vance, Murphy             14 BEST-LE                        3:12.32  
                  44.60     1:34.26 (49.66)     2:25.32 (51.06)     3:12.32 (47.00)
  2 Bean-Smith, Sanae         14 Spire Lesd-LE                  3:34.52  
                  47.07     1:41.16 (54.09)     2:38.55 (57.39)     3:34.52 (55.97)
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Rachel          14 PS-LE                          1:19.77  
                  36.04     1:19.77 (43.73)                                        
  2 Vance, Murphy             14 BEST-LE                        1:21.77  
                  37.90     1:21.77 (43.87)                                        
  3 Tomazin, Meghan           14 LSSC-LE                        1:24.49  
                  37.74     1:24.49 (46.75)                                        
  4 Grimm, Lauren             14 PS-LE                          1:35.16  
                  39.58     1:35.16 (55.58)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vance, Murphy             14 BEST-LE                        3:10.02  
                  38.16     1:24.67 (46.51)     2:15.54 (50.87)     3:10.02 (54.48)
 -- Smith, Libby              14 LSSC-LE                             DQ  
                  35.69     1:14.73 (39.04)     1:54.97 (40.24)                    
 
Girls 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Benik, Maya               15 USC-LE                         1:09.80  
                  33.36     1:09.80 (36.44)                                        
 
Girls 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Benik, Maya               15 USC-LE                         2:56.28  
                  36.81     1:22.25 (45.44)     2:14.37 (52.12)     2:56.28 (41.91)
 
Girls 11 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                                2:10.54  
     1) Burgess, Katherine 11           2) Casterline, Chloe 12           
     3) Hauck, Catherine 12             4) Monroe, Grace 12               
                  33.00     1:10.26 (37.26)     1:42.16 (31.90)     2:10.54 (28.38)
  2 Lake Erie Silver Dolphins-LE  'A'                           2:19.97  
     1) Iler, Tiffany 12                2) Ferrante, Carmen 13            
     3) Lemay, Maggie 12                4) Bean-Smith, Sanae 14           
                  39.76     1:17.44 (37.68)     1:50.29 (32.85)     2:19.97 (29.68)
  3 Lake Shore Swim Club-LE  'B'                                2:23.31  
     1) Ellis, Meghan 13                2) Whitehead, Ren 13              
     3) Mastromatteo, Gabby 12          4) Stankivicz, Annie 13           
                  40.39     1:18.35 (37.96)     1:54.72 (36.37)     2:23.31 (28.59)
  4 Solon Stars Swim Club-LE  'A'                               2:26.23  
     1) Schneider, Lindsay 12           2) Krantz, Morgan 12              
     3) Kloboves, Maria 13              4) Stummer, Josephine 13          
                  39.37     1:19.91 (40.54)     1:53.75 (33.84)     2:26.23 (32.48)
  5 Shaker Sharks-LE  'A'                                       2:28.17  
     1) Gomez-Perez, Lia 12             2) Miklos, Natalia 11             
     3) Fusco, Charlotte 13             4) Albers, Cora 11                
                  36.14     1:16.55 (40.41)     1:54.81 (38.26)     2:28.17 (33.36)
  6 SwimStrong-LE  'A'                                          2:35.11  
     1) Thompson, Thompson 13           2) Mocho, Grace 12                
     3) Lipowski, Hannah 11             4) Lesniak, Pauliina 13           
                  38.08     1:23.46 (45.38)     2:02.38 (38.92)     2:35.11 (32.73)
  7 Lake Shore Swim Club-LE  'D'                                2:36.19  
     1) Schuld, Mackenzie 11            2) Thompson, Paige 11             
     3) Tianello, Gabbie 11             4) Schuld, Morgan 11              
                  40.76     1:31.04 (50.28)     2:01.86 (30.82)     2:36.19 (34.33)
  8 Lakewood Rangers Swim Team-LE  'A'                          2:42.07  
     1) McGuan, Clara 11                2) Skapoulas, Anna 11             
     3) Sheehan, Caleigh 13             4) Stahl, Kathleen 12             
                  49.25     1:31.78 (42.53)     2:09.36 (37.58)     2:42.07 (32.71)
  9 Lakewood Rangers Swim Team-LE  'B'                          2:49.71  
     1) Fleming, Abigail 12             2) Colon, Paola 11                
     3) Campbell, Marisa 12             4) Moell, Lydia 11                
                  46.37     1:34.96 (48.59)     2:12.85 (37.89)     2:49.71 (36.86)
 10 Lakewood Rangers Swim Team-LE  'C'                          3:37.21  
     1) Patterson, Julia 11             2) Gros, Elayna 11                
     3) Harrison, Caitlyn 12            4) Braquet, Nina 12               
                  51.60     1:48.66 (57.06)     2:37.06 (48.40)   3:37.21 (1:00.15)
 -- University Swim Club-LE  'A'                                     DQ  
     1) Justice, Sydney 11              2) McCoy, Katie 11                
     3) DeFabio, Angela 12              4) Magyar, Sami 12                
                  46.71     1:36.28 (49.57)     2:23.90 (47.62)          DQ (32.93)
 -- Lake Shore Swim Club-LE  'C'                                     DQ  
     1) Tomazin, Meghan 14              2) Naeem, Emily 13                
     3) Sheehan, Allison 12             4) Downing, Caitlin 12            
                  36.58     1:16.71 (40.13)     1:51.20 (34.49)          DQ (30.61)
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MacPhail, Quinn            6 SHSH-LE                          20.90  
  2 Wiley, Nick                6 B3-LE                            24.19  
  3 Radicelli, Matthew         6 USC-LE                           24.53  
  4 Doucet, Jack               6 Firestone-LE                     28.00  
  5 York, Henry                6 SHSH-LE                          40.15  
 
Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MacPhail, Quinn            6 SHSH-LE                          50.59  
  2 Doucet, Jack               6 Firestone-LE                   1:05.93  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 MacPhail, Quinn            6 SHSH-LE                          29.68  
 -- Doucet, Jack               6 Firestone-LE                        DQ  
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Goodman, Benjamin          7 LSSC-LE                          17.27  
  2 Bryan, Ben                 7 USC-LE                           20.01  
  3 Carter, Phillip            7 Lakewood-LE                      22.50  
  4 Bowling, Brock             7 STRS-LE                          23.64  
  5 Murtha, Luke               7 LSSC-LE                          24.38  
  6 Szach II, Miles            7 STRS-LE                          24.76  
  7 Grabowski, Tyler           7 LSSC-LE                          26.88  
  8 Eippert, Jackson           7 B3-LE                            29.72  
  9 Wooley, Preston            7 B3-LE                            32.63  
 
Boys 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Goodman, Benjamin          7 LSSC-LE                          37.68  
  2 Seicean, Erik              7 LSSC-LE                          46.15  
  3 Bryan, Ben                 7 USC-LE                           49.20  
  4 Carter, Phillip            7 Lakewood-LE                      51.46  
  5 Bowling, Brock             7 STRS-LE                          52.40  
  6 Fisher, Spencer            7 B3-LE                            53.25  
  7 Murtha, Luke               7 LSSC-LE                          55.12  
  8 Szach II, Miles            7 STRS-LE                          57.41  
  9 Zhu, Alex                  7 STRS-LE                          57.43  
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grabowski, Tyler           7 LSSC-LE                          30.84  
  2 Bryan, Ben                 7 USC-LE                           31.03  
  3 Fisher, Spencer            7 B3-LE                            36.48  
  4 Murtha, Luke               7 LSSC-LE                          36.64  
 -- Kinson, Ben                7 Firestone-LE                        DQ  
 -- Zhu, Alex                  7 STRS-LE                             DQ  
 -- Carter, Phillip            7 Lakewood-LE                         DQ  
 -- Bowling, Brock             7 STRS-LE                             DQ  
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bryan, Ben                 7 USC-LE                           21.33  
  2 Seicean, Erik              7 LSSC-LE                          28.81  
  3 Bowling, Brock             7 STRS-LE                          30.89  
  4 Murtha, Luke               7 LSSC-LE                          31.10  
 -- Wooley, Preston            7 B3-LE                               DQ  
 -- Szach II, Miles            7 STRS-LE                             DQ  
 -- Carter, Phillip            7 Lakewood-LE                         DQ  
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Florio, Aidan              8 RYD-LE                           16.13  
  2 Wendenhof, Charlie         8 SWIM-LE                          17.22  
  3 Champagne, Andrew          8 SWIM-LE                          18.28  
  4 Painter, Gibson            8 SWIM-LE                          18.47  
  5 Shi, Gavin                 8 LSSC-LE                          18.79  
  6 LoGalbo, Tommy             8 USC-LE                           18.82  
  7 Gisel, Wyatt               8 Spire Lesd-LE                    19.12  
  8 Mangini, Jake              8 B3-LE                            19.26  
  9 Figurella, Alexander       8 STRS-LE                          19.75  
 10 Stankivicz, Matt           8 LSSC-LE                          20.61  
 11 Tannenbaum, Noah           8 BBSC-LE                          21.10  
 12 Lenz, Luke                 8 Firestone-LE                     21.37  
 13 Yousef, Adam               8 Spire Lesd-LE                    21.38  
 14 Darling, Peter             8 ULSSC-LE                         21.78  
 15 Buemi, Nicholas            8 Firestone-LE                     23.25  
 16 Whitner, Charlie           8 STRS-LE                          32.24  
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Canonico, Kyle             8 SWIM-LE                          37.57  
  2 Begany, Nick               8 SWIM-LE                          40.52  
  2 Kowalczyk, Evan            8 Spire Lesd-LE                    40.52  
  4 Shi, Gavin                 8 LSSC-LE                          42.01  
  5 Gadd, Colin                8 SWIM-LE                          44.02  
  6 Stankivicz, Matt           8 LSSC-LE                          45.47  
  7 Farkas, Tyler              8 Spire Lesd-LE                    47.40  
  8 Leecue, Connor             8 WHAT-LE                          48.03  
  9 Keen, Jackson              8 STRS-LE                          48.09  
 10 Yousef, Adam               8 Spire Lesd-LE                    51.72  
 11 Wagner IV, Karl            8 BBSC-LE                          54.30  
 12 Whitner, Charlie           8 STRS-LE                          54.37  
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Begany, Nick               8 SWIM-LE                          23.85  
  2 Shi, Gavin                 8 LSSC-LE                          24.02  
  3 Wagner IV, Karl            8 BBSC-LE                          26.22  
  4 Farkas, Tyler              8 Spire Lesd-LE                    26.52  
  5 Keen, Jackson              8 STRS-LE                          27.58  
  6 Yousef, Adam               8 Spire Lesd-LE                    30.02  
 -- Tannenbaum, Noah           8 BBSC-LE                             DQ  
 -- Kowalczyk, Evan            8 Spire Lesd-LE                       DQ  
 -- Stankivicz, Matt           8 LSSC-LE                             DQ  
 -- Whitner, Charlie           8 STRS-LE                             DQ  
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Florio, Aidan              8 RYD-LE                           17.54  
  2 Painter, Gibson            8 SWIM-LE                          19.34  
  3 Figurella, Alexander       8 STRS-LE                          22.26  
  4 Champagne, Andrew          8 SWIM-LE                          24.80  
  5 Keen, Jackson              8 STRS-LE                          24.89  
  6 Stankivicz, Matt           8 LSSC-LE                          26.43  
  7 Wendenhof, Charlie         8 SWIM-LE                          28.67  
  8 Mangini, Jake              8 B3-LE                            28.73  
  9 Gadd, Colin                8 SWIM-LE                          29.53  
 10 Gisel, Wyatt               8 Spire Lesd-LE                    30.14  
 11 Darling, Peter             8 ULSSC-LE                         30.67  
 -- Yousef, Adam               8 Spire Lesd-LE                       DQ  
 -- Jacobs, Ty or TJ           8 USC-LE                              DQ  
 
Boys 9 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wylie, Jacob               9 Lakewood-LE                      38.71  
  2 Begany, Nick               8 SWIM-LE                          39.04  
  3 Lehmann, Daniel            9 NEON-LE                          39.86  
  4 Dewolf, Chip               9 Green-LE                         42.16  
  5 Liao, Donovan              9 Spire Lesd-LE                    42.66  
  6 Weinland, Jonah            9 Perry Aquatics-LE                43.29  
  7 Mascola, Carter            9 PS-LE                            44.60  
  8 Carter, Aidan              9 Lakewood-LE                      45.22  
  9 Johnson, Michael           9 Firestone-LE                     46.24  
 10 Bryan, Ben                 7 USC-LE                           46.87  
 11 Martens, Braden            9 LSSC-LE                          50.70  
 12 Kattler, Dustin            9 NEON-LE                          54.32  
 13 Szach II, Miles            7 STRS-LE                          59.08  
 14 Kinson, Ben                7 Firestone-LE                   1:05.26  
 15 Kimberly, Ryan             9 Firestone-LE                   1:06.05  
 
Boys 9 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murtha, Micah              9 LSSC-LE                        1:13.66  
                  35.43     1:13.66 (38.23)                                        
  2 Bostelman, Ethan           9 Spire Lesd-LE                  1:16.03  
                  36.39     1:16.03 (39.64)                                        
  3 Wylie, Jacob               9 Lakewood-LE                    1:26.58  
                  41.73     1:26.58 (44.85)                                        
  4 Brady, Declan              9 NEON-LE                        1:28.72  
                  40.40     1:28.72 (48.32)                                        
  5 Gadd, Colin                8 SWIM-LE                        1:38.93  
                  45.63     1:38.93 (53.30)                                        
  6 Carter, Aidan              9 Lakewood-LE                    1:39.61  
                  43.26     1:39.61 (56.35)                                        
  7 Ruthenburg, Connor         9 CWW-LE                         1:39.68  
                  47.12     1:39.68 (52.56)                                        
  8 Champagne, Andrew          8 SWIM-LE                        1:40.22  
                  44.95     1:40.22 (55.27)                                        
  9 Stratford, Hayden          9 LSSC-LE                        1:48.30  
                  51.17     1:48.30 (57.13)                                        
 10 Keen, Jackson              8 STRS-LE                        1:50.32  
                  50.20   1:50.32 (1:00.12)                                        
 11 Simonelli, Colt            9 B3-LE                          1:53.77  
                  53.00   1:53.77 (1:00.77)                                        
 12 Mangini, Jake              8 B3-LE                          1:55.04  
                  47.50   1:55.04 (1:07.54)                                        
 13 Martens, Braden            9 LSSC-LE                        1:56.82  
                  53.55   1:56.82 (1:03.27)                                        
 14 Despres, Matisse           9 STRS-LE                        1:58.50  
                  56.64   1:58.50 (1:01.86)                                        
 15 Wiley, Nick                6 B3-LE                          2:19.42  
                1:03.14   2:19.42 (1:16.28)                                        
 16 Wooley, Preston            7 B3-LE                          2:31.45  
                1:08.11   2:31.45 (1:23.34)                                        
 17 Eippert, Jackson           7 B3-LE                          2:43.00  
                1:19.03   2:43.00 (1:23.97)                                        
 
Boys 9 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bostelman, Ethan           9 Spire Lesd-LE                  2:48.16  
                  39.80     1:24.25 (44.45)     2:09.02 (44.77)     2:48.16 (39.14)
  2 Butler, Michael            9 B3-LE                          2:48.45  
                  39.38     1:23.50 (44.12)     2:06.68 (43.18)     2:48.45 (41.77)
  3 Murtha, Micah              9 LSSC-LE                        2:57.18  
                  40.29     1:24.84 (44.55)     2:12.24 (47.40)     2:57.18 (44.94)
  4 Bystrom, Grady             9 BBSC-LE                        3:07.49  
                  41.37   2:19.62 (1:38.25)     3:07.49 (47.87)                    
  5 Canonico, Kyle             8 SWIM-LE                        3:18.49  
                  46.12     1:37.88 (51.76)     2:31.12 (53.24)     3:18.49 (47.37)
  6 Dewolf, Chip               9 Green-LE                       3:32.30  
                  46.18     1:41.17 (54.99)     2:37.75 (56.58)     3:32.30 (54.55)
  7 Liao, Donovan              9 Spire Lesd-LE                  3:40.81  
                  46.57     1:45.19 (58.62)     2:44.75 (59.56)     3:40.81 (56.06)
  8 Tannenbaum, Noah           8 BBSC-LE                        3:59.57  
                  50.42   1:53.30 (1:02.88)   2:57.05 (1:03.75)   3:59.57 (1:02.52)
  9 Keen, Jackson              8 STRS-LE                        4:00.05  
                  48.18   1:53.59 (1:05.41)   3:00.99 (1:07.40)     4:00.05 (59.06)
 10 Fisher, Spencer            7 B3-LE                          4:22.86  
                  56.48   2:04.95 (1:08.47)   3:15.14 (1:10.19)   4:22.86 (1:07.72)
 -- Martens, Braden            9 LSSC-LE                             DQ  
                  58.77   2:06.11 (1:07.34)        DQ (2:13.40)                    
 
Boys 9 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Butler, Michael            9 B3-LE                          7:26.83  
                  42.43     1:27.24 (44.81)     2:12.80 (45.56)     2:59.04 (46.24)
        3:46.12 (47.08)     4:32.05 (45.93)     5:17.16 (45.11)     6:01.98 (44.82)
        6:46.71 (44.73)     7:26.83 (40.12)                                        
  2 Champagne, Andrew          8 SWIM-LE                       10:00.22  
                  49.82     1:49.07 (59.25)   2:51.31 (1:02.24)     3:50.74 (59.43)
      4:53.13 (1:02.39)   5:55.89 (1:02.76)   6:58.31 (1:02.42)   7:58.42 (1:00.11)
      8:59.61 (1:01.19)  10:00.22 (1:00.61)                                        
 
Boys 9 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hertz, Joshua              9 CWW-LE                           45.77  
  2 Dewolf, Chip               9 Green-LE                         47.00  
  3 Weinland, Jonah            9 Perry Aquatics-LE                47.48  
  4 Figurella, Alexander       8 STRS-LE                          48.10  
  5 Canonico, Kyle             8 SWIM-LE                          49.74  
  6 Carter, Aidan              9 Lakewood-LE                      50.30  
  7 Bryan, Ben                 7 USC-LE                           50.34  
  8 Mangini, Jake              8 B3-LE                            51.12  
  9 Gisel, Wyatt               8 Spire Lesd-LE                    53.01  
 10 Greenberg, Lucas           9 Spire Lesd-LE                    53.69  
 11 Gadd, Colin                8 SWIM-LE                          55.72  
 12 Simonelli, Colt            9 B3-LE                            56.23  
 13 Tannenbaum, Noah           8 BBSC-LE                          56.82  
 14 Despres, Matisse           9 STRS-LE                          57.76  
 15 Darling, Peter             8 ULSSC-LE                         58.55  
 16 Martens, Braden            9 LSSC-LE                          58.78  
 17 Szach II, Miles            7 STRS-LE                        1:00.20  
 18 Wiley, Nick                6 B3-LE                          1:01.48  
 19 Stratford, Hayden          9 LSSC-LE                        1:02.04  
 20 Buemi, Nicholas            8 Firestone-LE                   1:04.68  
 21 Bowling, Brock             7 STRS-LE                        1:10.08  
 22 Eippert, Jackson           7 B3-LE                          1:13.77  
 23 Wooley, Preston            7 B3-LE                          1:14.01  
 24 York, Henry                6 SHSH-LE                        1:26.94  
 -- Jacobs, Ty or TJ           8 USC-LE                              DQ  
 -- Stankivicz, Matt           8 LSSC-LE                             DQ  
 -- Seicean, Erik              7 LSSC-LE                             DQ  
 -- Wendenhof, Charlie         8 SWIM-LE                             DQ  
 
Boys 9 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murtha, Micah              9 LSSC-LE                        1:27.96  
                  43.06     1:27.96 (44.90)                                        
  2 Boyd, Dean                 9 PS-LE                          1:29.97  
                  43.26     1:29.97 (46.71)                                        
  3 Bystrom, Grady             9 BBSC-LE                        1:36.01  
  4 Bostelman, Ethan           9 Spire Lesd-LE                  1:39.00  
                  47.09     1:39.00 (51.91)                                        
  5 Kowalczyk, Evan            8 Spire Lesd-LE                  1:41.42  
                  47.59     1:41.42 (53.83)                                        
  6 Butler, Michael            9 B3-LE                          1:42.93  
                  50.67     1:42.93 (52.26)                                        
  7 Devorace, Braden           9 Lakewood-LE                    1:44.30  
                  50.58     1:44.30 (53.72)                                        
  8 Liao, Donovan              9 Spire Lesd-LE                  1:47.13  
                  51.52     1:47.13 (55.61)                                        
  9 Lehmann, Daniel            9 NEON-LE                        1:49.81  
                  51.57     1:49.81 (58.24)                                        
 10 Carter, Aidan              9 Lakewood-LE                    1:57.26  
                  55.54   1:57.26 (1:01.72)                                        
 11 Fisher, Spencer            7 B3-LE                          1:59.76  
 12 Weinland, Jonah            9 Perry Aquatics-LE              2:00.80  
                1:02.04     2:00.80 (58.76)                                        
 -- Szach II, Miles            7 STRS-LE                             DQ  
                1:06.95        DQ (1:12.08)                                        
 -- Kattler, Dustin            9 NEON-LE                             DQ  
                1:00.40        DQ (1:06.41)                                        
 -- Johnson, Michael           9 Firestone-LE                        DQ  
                  54.44          DQ (58.02)                                        
 
Boys 9 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bostelman, Ethan           9 Spire Lesd-LE                    51.83  
  2 Ruthenburg, Connor         9 CWW-LE                           53.12  
  3 Figurella, Alexander       8 STRS-LE                          58.33  
  4 Wylie, Jacob               9 Lakewood-LE                      59.77  
  5 Kattler, Dustin            9 NEON-LE                          59.97  
  6 Dewolf, Chip               9 Green-LE                       1:05.39  
  7 Keen, Jackson              8 STRS-LE                        1:06.88  
  8 Whitner, Charlie           8 STRS-LE                        1:10.59  
  9 Jacobs, Ty or TJ           8 USC-LE                         1:14.56  
 10 Carter, Aidan              9 Lakewood-LE                    1:14.74  
 11 Stratford, Hayden          9 LSSC-LE                        1:24.90  
 -- Martens, Braden            9 LSSC-LE                             DQ  
 -- Eippert, Jackson           7 B3-LE                               DQ  
 -- Painter, Gibson            8 SWIM-LE                             DQ  
 -- Wiley, Nick                6 B3-LE                               DQ  
 -- Simonelli, Colt            9 B3-LE                               DQ  
 -- Despres, Matisse           9 STRS-LE                             DQ  
 -- Greenberg, Lucas           9 Spire Lesd-LE                       DQ  
 -- Tannenbaum, Noah           8 BBSC-LE                             DQ  
 -- Darling, Peter             8 ULSSC-LE                            DQ  
 -- Weinland, Jonah            9 Perry Aquatics-LE                   DQ  
 
Boys 9 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Boyd, Dean                 9 PS-LE                          1:35.63  
                  43.99     1:35.63 (51.64)                                        
  2 Goodman, Benjamin          7 LSSC-LE                        1:44.01  
                  48.45     1:44.01 (55.56)                                        
  3 Butler, Michael            9 B3-LE                          1:54.05  
                  56.97     1:54.05 (57.08)                                        
  4 Liao, Donovan              9 Spire Lesd-LE                  1:55.88  
                  54.23   1:55.88 (1:01.65)                                        
  5 Devorace, Braden           9 Lakewood-LE                    1:56.15  
                  56.52     1:56.15 (59.63)                                        
  6 Gadd, Colin                8 SWIM-LE                        1:57.36  
                  55.46   1:57.36 (1:01.90)                                        
  7 Bostelman, Ethan           9 Spire Lesd-LE                  1:57.87  
                  53.27   1:57.87 (1:04.60)                                        
  8 Lehmann, Daniel            9 NEON-LE                        1:59.83  
                  54.71   1:59.83 (1:05.12)                                        
  9 Kattler, Dustin            9 NEON-LE                        2:18.01  
                1:03.75   2:18.01 (1:14.26)                                        
 -- Kimberly, Ryan             9 Firestone-LE                        DQ  
                1:12.72        DQ (1:14.57)                                        
 -- Keen, Jackson              8 STRS-LE                             DQ  
                1:05.39        DQ (1:16.22)                                        
 -- Johnson, Michael           9 Firestone-LE                        DQ  
                1:04.30        DQ (1:08.24)                                        
 
Boys 9 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murtha, Micah              9 LSSC-LE                          40.76  
  2 Devorace, Braden           9 Lakewood-LE                      47.34  
  3 Butler, Michael            9 B3-LE                            49.72  
  4 Bystrom, Grady             9 BBSC-LE                          50.32  
  5 Mascola, Carter            9 PS-LE                            50.61  
  6 Wylie, Jacob               9 Lakewood-LE                      54.62  
  7 Begany, Nick               8 SWIM-LE                          58.43  
  8 Weinland, Jonah            9 Perry Aquatics-LE              1:00.11  
  9 Wagner IV, Karl            8 BBSC-LE                        1:05.14  
 10 Carter, Aidan              9 Lakewood-LE                    1:05.59  
 11 Martens, Braden            9 LSSC-LE                        1:05.97  
 12 Kattler, Dustin            9 NEON-LE                        1:07.50  
 -- Dewolf, Chip               9 Green-LE                            DQ  
 -- Kinson, Ben                7 Firestone-LE                        DQ  
 -- Stankivicz, Matt           8 LSSC-LE                             DQ  
 -- Tannenbaum, Noah           8 BBSC-LE                             DQ  
 -- Kowalczyk, Evan            8 Spire Lesd-LE                       DQ  
 
Boys 9 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Boyd, Dean                 9 PS-LE                          1:27.56  
                  38.54     1:27.56 (49.02)                                        
  2 Bostelman, Ethan           9 Spire Lesd-LE                  1:45.85  
                  43.65   1:45.85 (1:02.20)                                        
  3 Hertz, Joshua              9 CWW-LE                         1:47.17  
                  48.90     1:47.17 (58.27)                                        
  4 Butler, Michael            9 B3-LE                          1:50.64  
                  52.95     1:50.64 (57.69)                                        
  5 Canonico, Kyle             8 SWIM-LE                        1:54.19  
                  51.77   1:54.19 (1:02.42)                                        
  6 Goodman, Benjamin          7 LSSC-LE                        1:55.27  
                  51.99   1:55.27 (1:03.28)                                        
 -- Stratford, Hayden          9 LSSC-LE                             DQ  
                1:13.09        DQ (1:27.80)                                        
 -- Brady, Declan              9 NEON-LE                             DQ  
                  58.12        DQ (1:15.73)                                        
 
Boys 9 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Boyd, Dean                 9 PS-LE                          3:06.06  
                  39.63     1:29.38 (49.75)     2:23.38 (54.00)     3:06.06 (42.68)
  2 Butler, Michael            9 B3-LE                          3:19.34  
                  51.22     1:40.55 (49.33)     2:37.60 (57.05)     3:19.34 (41.74)
  3 Brady, Declan              9 NEON-LE                        3:49.64  
                  51.86     1:49.07 (57.21)   2:59.91 (1:10.84)     3:49.64 (49.73)
  4 Ruthenburg, Connor         9 CWW-LE                         4:05.33  
                1:04.48     2:03.09 (58.61)   3:12.37 (1:09.28)     4:05.33 (52.96)
 -- Goodman, Benjamin          7 LSSC-LE                             DQ  
                  47.52     1:37.59 (50.07)   2:38.70 (1:01.11)          DQ (44.90)
 -- Hertz, Joshua              9 CWW-LE                              DQ  
                  47.84     1:42.17 (54.33)     2:37.28 (55.11)          DQ (43.01)
 -- Keen, Jackson              8 STRS-LE                             DQ  
                1:06.52   2:11.65 (1:05.13)   3:30.13 (1:18.48)        DQ (1:11.87)
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thain, Nate               10 LSSC-LE                          39.18  
  2 Vance, Jack               10 BEST-LE                          39.25  
  3 Bischoff, Kirby           10 SHSH-LE                          39.29  
  4 Catanzarite, Josh         10 SWIM-LE                          39.65  
  5 Whitner, Nick             10 STRS-LE                          39.87  
  6 Morris, Garrett           10 Lakewood-LE                      39.92  
  7 Said, Hussein             10 LSSC-LE                          40.32  
  8 Schiavone, Matt           10 SHSH-LE                          40.42  
  9 Checkett, Terence         10 Lakewood-LE                      40.54  
 10 Holmes, Patrick           10 USC-LE                           40.75  
 11 Mindek, Jared             10 WHAT-LE                          41.03  
 12 Zwissler, Dempsey         10 Lakewood-LE                      41.79  
 13 Yousef, Kareem            10 Spire Lesd-LE                    42.52  
 14 Pepple, Christian         10 LSSC-LE                          42.81  
 15 Gorbachev, Denis          10 STRS-LE                          49.19  
 16 Kendig, Matt              10 B3-LE                            55.22  
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Berkson, Sam              10 B3-LE                          1:24.97  
                  40.66     1:24.97 (44.31)                                        
  2 Spielman, David           10 B3-LE                          1:26.12  
                  42.28     1:26.12 (43.84)                                        
  3 Whitner, Nick             10 STRS-LE                        1:26.99  
                  41.01     1:26.99 (45.98)                                        
  4 Morris, Garrett           10 Lakewood-LE                    1:29.69  
                  42.13     1:29.69 (47.56)                                        
  5 Meyer, Gavin              10 Firestone-LE                   1:30.37  
                  42.38     1:30.37 (47.99)                                        
  6 Zwissler, Dempsey         10 Lakewood-LE                    1:31.72  
                  44.83     1:31.72 (46.89)                                        
  7 Vance, Jack               10 BEST-LE                        1:31.87  
                  42.52     1:31.87 (49.35)                                        
  8 Ziemianski, Ryan          10 SWIM-LE                        1:37.00  
                  46.07     1:37.00 (50.93)                                        
  9 Yousef, Kareem            10 Spire Lesd-LE                  1:37.60  
                  46.13     1:37.60 (51.47)                                        
 10 Said, Hussein             10 LSSC-LE                        1:40.05  
                  44.12     1:40.05 (55.93)                                        
 11 Pereira, Nino             10 Un-Le-LE                       1:46.12  
                  49.28     1:46.12 (56.84)                                        
 12 Piorkowski, Michael       10 BEST-LE                        1:50.46  
                  50.16   1:50.46 (1:00.30)                                        
 13 Ellis, Jr, Jason          10 Lakewood-LE                    1:53.81  
                  51.48   1:53.81 (1:02.33)                                        
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leecue, Brendan           10 WHAT-LE                        2:41.67  
                  37.43     1:20.46 (43.03)     2:03.62 (43.16)     2:41.67 (38.05)
  2 O'Brien, Jack             10 Lakewood-LE                    2:41.80  
                  36.57     1:18.76 (42.19)     2:02.65 (43.89)     2:41.80 (39.15)
  3 Morris, Garrett           10 Lakewood-LE                    3:07.02  
                  40.97     1:29.94 (48.97)     2:20.01 (50.07)     3:07.02 (47.01)
  4 Bischoff, Kirby           10 SHSH-LE                        3:13.03  
                  45.90     1:37.65 (51.75)     2:26.77 (49.12)     3:13.03 (46.26)
  5 Zwissler, Dempsey         10 Lakewood-LE                    3:18.54  
                  45.73   2:31.52 (1:45.79)     3:18.54 (47.02)                    
  6 Yousef, Kareem            10 Spire Lesd-LE                  3:28.71  
                  46.13     1:41.23 (55.10)     2:37.98 (56.75)     3:28.71 (50.73)
  7 Kendig, Matt              10 B3-LE                          4:31.89  
                  56.17   2:07.84 (1:11.67)   3:21.39 (1:13.55)   4:31.89 (1:10.50)
 
Boys 10 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Jack             10 Lakewood-LE                    7:13.58  
                  39.15     1:22.67 (43.52)     2:06.65 (43.98)     2:50.37 (43.72)
        3:35.05 (44.68)     4:19.98 (44.93)     5:04.78 (44.80)     5:48.89 (44.11)
        6:32.36 (43.47)     7:13.58 (41.22)                                        
  2 Young, Will               10 B3-LE                          7:50.90  
                  40.11     1:25.84 (45.73)     2:13.36 (47.52)     3:00.71 (47.35)
        3:48.20 (47.49)     4:37.60 (49.40)     5:27.68 (50.08)     6:16.75 (49.07)
        7:04.99 (48.24)     7:50.90 (45.91)                                        
  3 Gross, Ryan               10 STRS-LE                        7:52.50  
                  42.47     1:31.98 (49.51)     2:21.93 (49.95)     3:12.22 (50.29)
        4:00.03 (47.81)     4:49.02 (48.99)     5:36.09 (47.07)     6:24.58 (48.49)
        7:10.90 (46.32)     7:52.50 (41.60)                                        
  4 Polen, Parker             10 Lakewood-LE                    8:01.38  
                  38.34     1:23.62 (45.28)     2:14.66 (51.04)     3:05.05 (50.39)
        3:56.51 (51.46)     4:47.37 (50.86)     5:37.42 (50.05)     6:28.28 (50.86)
        7:17.74 (49.46)     8:01.38 (43.64)                                        
  5 Spielman, David           10 B3-LE                          8:10.50  
                  47.61     1:38.54 (50.93)     2:29.52 (50.98)     3:20.75 (51.23)
        4:09.65 (48.90)     4:58.67 (49.02)     5:48.53 (49.86)     6:37.47 (48.94)
        7:25.80 (48.33)     8:10.50 (44.70)                                        
  6 Berkson, Sam              10 B3-LE                          8:30.62  
                  44.78     1:36.37 (51.59)     2:31.01 (54.64)     3:24.36 (53.35)
        4:17.35 (52.99)     5:09.43 (52.08)     6:00.73 (51.30)     6:53.00 (52.27)
        7:42.84 (49.84)     8:30.62 (47.78)                                        
  7 Morris, Aiden             10 Lakewood-LE                    8:32.54  
                  50.38     1:47.14 (56.76)     2:37.49 (50.35)     3:29.75 (52.26)
        4:23.40 (53.65)     5:15.19 (51.79)     6:05.26 (50.07)     6:57.39 (52.13)
        7:48.93 (51.54)     8:32.54 (43.61)                                        
  8 Lambert, Danny            10 LSSC-LE                        8:46.87  
                  42.66     1:32.18 (49.52)     2:25.72 (53.54)     3:20.36 (54.64)
        4:14.64 (54.28)     5:09.88 (55.24)     6:05.68 (55.80)     7:00.44 (54.76)
        7:55.16 (54.72)     8:46.87 (51.71)                                        
  9 Sheehan, Patrick          10 LSSC-LE                        8:47.36  
                  47.28     1:38.74 (51.46)     2:31.83 (53.09)     3:26.30 (54.47)
        4:20.69 (54.39)     5:16.75 (56.06)     6:11.22 (54.47)     7:04.05 (52.83)
        7:58.12 (54.07)     8:47.36 (49.24)                                        
 10 Zwissler, Dempsey         10 Lakewood-LE                    9:12.53  
                  50.19                             2:42.94 ( )     3:39.67 (56.73)
        4:34.60 (54.93)     5:32.61 (58.01)     6:28.58 (55.97)     7:25.72 (57.14)
        8:21.50 (55.78)     9:12.53 (51.03)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Holmes, Patrick           10 USC-LE                           49.03  
  2 Zwissler, Dempsey         10 Lakewood-LE                      49.76  
  3 Thain, Nate               10 LSSC-LE                          50.52  
  4 Said, Hussein             10 LSSC-LE                          50.77  
  5 Piorkowski, Michael       10 BEST-LE                          55.82  
  6 Ellis, Jr, Jason          10 Lakewood-LE                    1:09.49  
 -- Vance, Jack               10 BEST-LE                             DQ  
 -- Ziemianski, Ryan          10 SWIM-LE                             DQ  
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mindek, Jared             10 WHAT-LE                        1:29.30  
                  43.68     1:29.30 (45.62)                                        
  2 Catanzarite, Josh         10 SWIM-LE                        1:32.26  
                  43.85     1:32.26 (48.41)                                        
  3 Sheehan, Patrick          10 LSSC-LE                        1:37.24  
                  46.99     1:37.24 (50.25)                                        
  4 Berkson, Sam              10 B3-LE                          1:40.59  
                  49.61     1:40.59 (50.98)                                        
  5 Bischoff, Kirby           10 SHSH-LE                        1:41.26  
                  49.84     1:41.26 (51.42)                                        
  6 Vance, Jack               10 BEST-LE                        1:45.49  
                  51.74     1:45.49 (53.75)                                        
  7 Schiavone, Matt           10 SHSH-LE                        1:47.81  
                  53.29     1:47.81 (54.52)                                        
  8 Morris, Garrett           10 Lakewood-LE                    1:51.59  
                  55.07     1:51.59 (56.52)                                        
  9 Zwissler, Dempsey         10 Lakewood-LE                    1:51.73  
                  54.14     1:51.73 (57.59)                                        
 10 Kendig, Matt              10 B3-LE                          2:07.44  
                1:00.62   2:07.44 (1:06.82)                                        
 -- Morris, Aiden             10 Lakewood-LE                         DQ  
                  46.51          DQ (56.43)                                        
 -- Gorbachev, Denis          10 STRS-LE                             DQ  
                  54.42          DQ (58.10)                                        
 -- Pepple, Christian         10 LSSC-LE                             DQ  
                  58.01        DQ (1:08.76)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Parris, Luke              10 SWIM-LE                          45.70  
  2 Johannessen, Jack         10 Spire Lesd-LE                    51.64  
  3 Whitner, Nick             10 STRS-LE                          54.12  
  4 Berkson, Sam              10 B3-LE                            55.42  
  5 Thain, Nate               10 LSSC-LE                          58.65  
  6 Morris, Garrett           10 Lakewood-LE                    1:00.42  
  7 Ziemianski, Ryan          10 SWIM-LE                        1:01.03  
  8 Meyer, Gavin              10 Firestone-LE                   1:01.16  
  9 Pereira, Nino             10 Un-Le-LE                       1:05.85  
 -- Goodman, Matthew          10 LSSC-LE                             DQ  
 -- Lambert, Danny            10 LSSC-LE                             DQ  
 -- Morris, Aiden             10 Lakewood-LE                         DQ  
 -- Piorkowski, Michael       10 BEST-LE                             DQ  
 -- Vance, Jack               10 BEST-LE                             DQ  
 -- Ellis, Jr, Jason          10 Lakewood-LE                         DQ  
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mascola, Siman            10 PS-LE                          1:40.31  
                  46.68     1:40.31 (53.63)                                        
  2 Morris, Aiden             10 Lakewood-LE                    1:50.37  
                  50.32   1:50.37 (1:00.05)                                        
  3 Sheehan, Patrick          10 LSSC-LE                        1:50.67  
                  51.57     1:50.67 (59.10)                                        
  4 Bischoff, Kirby           10 SHSH-LE                        1:53.58  
                  55.84     1:53.58 (57.74)                                        
  5 Whitner, Nick             10 STRS-LE                        1:54.19  
                  52.41   1:54.19 (1:01.78)                                        
  6 Catanzarite, Josh         10 SWIM-LE                        1:55.98  
                  53.92   1:55.98 (1:02.06)                                        
  7 Spielman, David           10 B3-LE                          1:56.31  
                  55.28   1:56.31 (1:01.03)                                        
  8 Schiavone, Matt           10 SHSH-LE                        2:00.45  
                  56.73   2:00.45 (1:03.72)                                        
  9 Berkson, Sam              10 B3-LE                          2:02.04  
                  57.21   2:02.04 (1:04.83)                                        
 -- Morris, Garrett           10 Lakewood-LE                         DQ  
                1:04.73        DQ (1:13.62)                                        
 -- Gorbachev, Denis          10 STRS-LE                             DQ  
                  55.44        DQ (1:02.72)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leecue, Brendan           10 WHAT-LE                          39.30  
  2 Mascola, Siman            10 PS-LE                            42.91  
  3 Spielman, David           10 B3-LE                            43.55  
  4 Catanzarite, Josh         10 SWIM-LE                          45.57  
  5 Vance, Jack               10 BEST-LE                          48.09  
  6 Checkett, Terence         10 Lakewood-LE                      50.05  
  7 Holmes, Patrick           10 USC-LE                           50.22  
  8 Zwissler, Dempsey         10 Lakewood-LE                      52.43  
  9 Berkson, Sam              10 B3-LE                            54.24  
 10 Yousef, Kareem            10 Spire Lesd-LE                    58.54  
 -- Kendig, Matt              10 B3-LE                               DQ  
 -- Pepple, Christian         10 LSSC-LE                             DQ  
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Jack             10 Lakewood-LE                    1:31.18  
                  39.97     1:31.18 (51.21)                                        
  2 Young, Will               10 B3-LE                          1:36.81  
                  45.22     1:36.81 (51.59)                                        
  3 Spielman, David           10 B3-LE                          1:47.98  
                  50.10     1:47.98 (57.88)                                        
  4 Holmes, Patrick           10 USC-LE                         1:52.84  
                  53.63     1:52.84 (59.21)                                        
  5 Johannessen, Jack         10 Spire Lesd-LE                  1:55.43  
                  50.78   1:55.43 (1:04.65)                                        
  6 Yousef, Kareem            10 Spire Lesd-LE                  2:05.70  
                  59.66   2:05.70 (1:06.04)                                        
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Parris, Luke              10 SWIM-LE                        3:14.92  
                  41.66     1:30.43 (48.77)     2:29.63 (59.20)     3:14.92 (45.29)
  2 Young, Will               10 B3-LE                          3:20.58  
                  46.27     1:33.83 (47.56)   2:38.64 (1:04.81)     3:20.58 (41.94)
  3 Gross, Ryan               10 STRS-LE                        3:20.61  
                  48.25     1:36.34 (48.09)   2:39.93 (1:03.59)     3:20.61 (40.68)
  4 Berkson, Sam              10 B3-LE                          3:35.40  
                  53.61     1:44.95 (51.34)   2:49.38 (1:04.43)     3:35.40 (46.02)
  5 Yousef, Kareem            10 Spire Lesd-LE                  3:44.81  
                  59.12     1:53.14 (54.02)   2:55.30 (1:02.16)     3:44.81 (49.51)
  6 Meyer, Gavin              10 Firestone-LE                   3:57.25  
                  58.15     1:51.69 (53.54)   3:01.91 (1:10.22)     3:57.25 (55.34)
 -- Goodman, Matthew          10 LSSC-LE                             DQ  
                  54.26                             3:01.09 ( )          DQ (50.96)
 -- Morris, Garrett           10 Lakewood-LE                         DQ  
                1:02.43     2:01.53 (59.10)   3:12.59 (1:11.06)          DQ (48.84)
 -- Johannessen, Jack         10 Spire Lesd-LE                       DQ  
                  47.48     1:42.43 (54.95)   2:47.02 (1:04.59)          DQ (49.55)
 -- Spielman, David           10 B3-LE                               DQ  
                  45.11     1:36.22 (51.11)   2:38.42 (1:02.20)          DQ (43.79)
 -- Morris, Aiden             10 Lakewood-LE                         DQ  
                                2:02.22 ( )   3:09.34 (1:07.12)          DQ (42.02)
 
Boys 10 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                                1:19.53  
     1) Sheehan, Patrick 10             2) Goodman, Benjamin 7            
     3) Murtha, Micah 9                 4) Said, Hussein 10               
                  43.42     1:19.53 (36.11)                                        
  2 Lake Erie Silver Dolphins-LE  'A'                           1:28.29  
     1) Kowalczyk, Evan 8               2) Liao, Donovan 9                
     3) Yousef, Kareem 10               4) Bostelman, Ethan 9             
                  48.31     1:28.29 (39.98)                                        
  3 B3 Aquatics-LE  'A'                                         1:29.65  
     1) Berkson, Sam 10                 2) Butler, Michael 9              
     3) Spielman, David 10              4) Fisher, Spencer 7              
                  47.78     1:29.65 (41.87)                                        
  4 Lakewood Rangers Swim Team-LE  'A'                          1:30.23  
     1) Checkett, Terence 10            2) Devorace, Braden 9             
     3) Zwissler, Dempsey 10            4) Morris, Garrett 10             
                  47.87     1:30.23 (42.36)                                        
  5 Solon Stars Swim Club-LE  'A'                               1:44.31  
     1) Szach II, Miles 7               2) Whitner, Nick 10               
     3) Keen, Jackson 8                 4) Whitner, Charlie 8             
                  53.46     1:44.31 (50.85)                                        
 -- Lake Shore Swim Club-LE  'C'                                     DQ  
     1) Murtha, Luke 7                  2) Grabowski, Tyler 7             
     3) Pepple, Christian 10            4) Martens, Braden 9              
                1:00.45          DQ (52.99)                                        
 -- Lake Shore Swim Club-LE  'B'                                     DQ  
     1) Seicean, Erik 7                 2) Shi, Gavin 8                   
     3) Stankivicz, Matt 8              4) Thain, Nate 10                 
                  54.27          DQ (50.05)                                        
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Andrew                11 SWIM-LE                          31.54  
  2 Cannon, Andrew            11 SHSH-LE                          33.77  
  3 Rakar, Jacob              11 LSSC-LE                          34.06  
  4 Daly, Joe                 11 USC-LE                           34.54  
  5 Cunningham, Nicholas      11 North Coast-LE                   35.17  
  6 Hoffmann, Max             11 SWIM-LE                          35.63  
  7 Pardi, Alec               11 Firestone-LE                     37.02  
  8 Moses, William            11 LSSC-LE                          38.21  
  9 Leon, Brandon             11 SWIM-LE                          40.00  
 10 Swartz, Ben               11 Lakewood-LE                      41.42  
 11 McNeill, Connor           11 LSSC-LE                          41.51  
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wooley, Jonah             11 B3-LE                          1:11.21  
                  33.75     1:11.21 (37.46)                                        
  2 Mallett, Riley            11 SHSH-LE                        1:12.55  
                  34.92     1:12.55 (37.63)                                        
  3 Marcie, Chase             11 LSSC-LE                        1:12.80  
                  34.07     1:12.80 (38.73)                                        
  4 Bystrom, Spencer          11 BBSC-LE                        1:13.17  
                  34.14     1:13.17 (39.03)                                        
  5 Ye, Andrew                11 SWIM-LE                        1:15.41  
                  37.05     1:15.41 (38.36)                                        
  6 Snyder, Graden            11 Spire Lesd-LE                  1:15.79  
                  35.90     1:15.79 (39.89)                                        
  7 Currier, Dylan            11 Green-LE                       1:15.81  
                  37.69     1:15.81 (38.12)                                        
  8 Molek, Nathaniel          11 USC-LE                         1:16.98  
                  35.45     1:16.98 (41.53)                                        
  9 Krupar, Austin            11 LSSC-LE                        1:17.40  
                  36.25     1:17.40 (41.15)                                        
 10 Daly, Joe                 11 USC-LE                         1:19.24  
                  38.91     1:19.24 (40.33)                                        
 11 de Lima, Lucas            11 SHSH-LE                        1:19.36  
                  37.73     1:19.36 (41.63)                                        
 12 Rakar, Jacob              11 LSSC-LE                        1:20.04  
                  37.62     1:20.04 (42.42)                                        
 13 Hoffmann, Max             11 SWIM-LE                        1:21.21  
                  38.34     1:21.21 (42.87)                                        
 14 Currier, Wesley           11 Green-LE                       1:21.64  
                  40.52     1:21.64 (41.12)                                        
 15 Moses, William            11 LSSC-LE                        1:24.36  
                  39.31     1:24.36 (45.05)                                        
 16 Thompson, Eric            11 Spire Lesd-LE                  1:25.25  
                  39.73     1:25.25 (45.52)                                        
 17 Jusko, Jack               11 Lakewood-LE                    1:25.37  
                  38.75     1:25.37 (46.62)                                        
 18 Witt, Collin              11 SHSH-LE                        1:25.89  
                  40.67     1:25.89 (45.22)                                        
 19 Johnson, Josh             11 Firestone-LE                   1:26.27  
                  39.40     1:26.27 (46.87)                                        
 20 Crowley, Sean             11 B3-LE                          1:28.56  
                  39.47     1:28.56 (49.09)                                        
 21 Leon, Brandon             11 SWIM-LE                        1:32.30  
                  42.31     1:32.30 (49.99)                                        
 22 Grossman, Benjamin        11 STRS-LE                        1:36.60  
                  43.01     1:36.60 (53.59)                                        
 23 Lever, Gavin              11 BBSC-LE                        1:41.54  
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marcie, Cameron           11 LSSC-LE                        2:31.94  
                  35.34     1:14.67 (39.33)     1:55.26 (40.59)     2:31.94 (36.68)
  2 Snyder, Graden            11 Spire Lesd-LE                  2:40.14  
                  35.77     1:16.72 (40.95)     1:59.35 (42.63)     2:40.14 (40.79)
  3 Kutsch, Bobby             11 PS-LE                          2:43.71  
                  37.46     1:21.34 (43.88)     2:05.04 (43.70)     2:43.71 (38.67)
  4 Ye, Andrew                11 SWIM-LE                        2:43.97  
                  37.88     1:20.86 (42.98)     2:04.37 (43.51)     2:43.97 (39.60)
  5 Krupar, Austin            11 LSSC-LE                        2:50.46  
                  37.35     1:20.99 (43.64)     2:07.12 (46.13)     2:50.46 (43.34)
  6 McNeill, Alec             11 LSSC-LE                        2:54.24  
                  40.28     1:24.28 (44.00)     2:10.76 (46.48)     2:54.24 (43.48)
  7 Cunningham, Nicholas      11 North Coast-LE                 3:06.26  
                  39.63     1:29.26 (49.63)   3:06.43 (1:37.17)         3:06.26 ( )
  8 Moses, William            11 LSSC-LE                        3:07.06  
                  40.98     1:28.35 (47.37)     2:18.54 (50.19)     3:07.06 (48.52)
  9 Pardi, Alec               11 Firestone-LE                   3:10.42  
                  38.86     1:27.78 (48.92)   3:10.42 (1:42.64)                    
 10 McNeill, Connor           11 LSSC-LE                        3:13.31  
                  42.62     1:31.84 (49.22)     2:23.94 (52.10)     3:13.31 (49.37)
 -- Mallett, Riley            11 SHSH-LE                             DQ  
                  36.16     1:17.60 (41.44)        DQ (1:36.42)                    
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mallett, Riley            11 SHSH-LE                          35.74  
  2 Marcie, Cameron           11 LSSC-LE                          38.80  
  3 Rakar, Jacob              11 LSSC-LE                          41.27  
  4 Hoffmann, Max             11 SWIM-LE                          42.02  
  5 Marcie, Chase             11 LSSC-LE                          42.13  
  6 Daly, Joe                 11 USC-LE                           42.33  
  7 Snyder, Graden            11 Spire Lesd-LE                    42.45  
  8 Currier, Wesley           11 Green-LE                         43.53  
  9 Currier, Dylan            11 Green-LE                         44.26  
 10 Grossman, Benjamin        11 STRS-LE                          46.22  
 11 Johnson, Josh             11 Firestone-LE                     47.44  
 12 Leon, Brandon             11 SWIM-LE                          48.22  
 13 Moses, William            11 LSSC-LE                          52.84  
 14 Lever, Gavin              11 BBSC-LE                          52.97  
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Krusinski, Pete           11 SWIM-LE                        1:18.45  
                  37.55     1:18.45 (40.90)                                        
  2 Whitehead, Marshall       11 LSSC-LE                        1:19.79  
                  39.02     1:19.79 (40.77)                                        
  3 Krupar, Austin            11 LSSC-LE                        1:20.89  
                  39.44     1:20.89 (41.45)                                        
  4 Mallett, Riley            11 SHSH-LE                        1:21.93  
                  38.31     1:21.93 (43.62)                                        
  5 Palmer, Hayden            11 USC-LE                         1:22.08  
                  40.38     1:22.08 (41.70)                                        
  6 Marcie, Cameron           11 LSSC-LE                        1:24.38  
                  41.88     1:24.38 (42.50)                                        
  7 Snyder, Graden            11 Spire Lesd-LE                  1:29.32  
                  43.40     1:29.32 (45.92)                                        
  8 Cunningham, Clay          11 North Coast-LE                 1:30.28  
  9 Rakar, Jacob              11 LSSC-LE                        1:32.89  
                  43.44     1:32.89 (49.45)                                        
 10 Hoffmann, Max             11 SWIM-LE                        1:33.36  
                  45.23     1:33.36 (48.13)                                        
 11 Kutsch, Bobby             11 PS-LE                          1:34.39  
                  48.13     1:34.39 (46.26)                                        
 12 Swartz, Ben               11 Lakewood-LE                    1:42.18  
                  49.54     1:42.18 (52.64)                                        
 13 Pardi, Alec               11 Firestone-LE                   1:45.22  
 -- McNeill, Alec             11 LSSC-LE                             DQ  
                  46.90          DQ (47.68)                                        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Palmer, Hayden            11 USC-LE                         1:28.98  
                  41.65     1:28.98 (47.33)                                        
  2 Whitehead, Marshall       11 LSSC-LE                        1:32.28  
                  42.96     1:32.28 (49.32)                                        
  3 Ye, Andrew                11 SWIM-LE                        1:36.92  
                  45.75     1:36.92 (51.17)                                        
  3 Krupar, Austin            11 LSSC-LE                        1:36.92  
                  45.42     1:36.92 (51.50)                                        
  5 Marcie, Chase             11 LSSC-LE                        1:37.07  
                  45.80     1:37.07 (51.27)                                        
  6 Cannon, Andrew            11 SHSH-LE                        1:37.72  
                  46.35     1:37.72 (51.37)                                        
  7 Wooley, Jonah             11 B3-LE                          1:39.28  
                  47.15     1:39.28 (52.13)                                        
  8 McNeill, Alec             11 LSSC-LE                        1:39.83  
                  48.26     1:39.83 (51.57)                                        
  9 McNeill, Connor           11 LSSC-LE                        1:40.13  
                  48.03     1:40.13 (52.10)                                        
 10 Brown, Kyle               11 LSSC-LE                        1:42.27  
                  48.78     1:42.27 (53.49)                                        
 11 Cunningham, Clay          11 North Coast-LE                 1:42.65  
                  52.43     1:42.65 (50.22)                                        
 12 Leon, Brandon             11 SWIM-LE                        1:42.83  
                  49.49     1:42.83 (53.34)                                        
 13 Hoffmann, Max             11 SWIM-LE                        1:44.50  
                  49.56     1:44.50 (54.94)                                        
 14 Kutsch, Bobby             11 PS-LE                          1:46.18  
                  51.05     1:46.18 (55.13)                                        
 15 Rakar, Jacob              11 LSSC-LE                        1:51.30  
                  51.03   1:51.30 (1:00.27)                                        
 16 Cunningham, Nicholas      11 North Coast-LE                 1:53.35  
                  52.25   1:53.35 (1:01.10)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mosley, Jon               11 Firestone-LE                   3:03.07  
                  42.41     1:30.42 (48.01)     2:16.66 (46.24)     3:03.07 (46.41)
  2 Snyder, Graden            11 Spire Lesd-LE                  3:15.94  
                  45.15     1:35.99 (50.84)     2:27.86 (51.87)     3:15.94 (48.08)
  3 Whitehead, Marshall       11 LSSC-LE                        3:21.02  
                  44.92     1:36.45 (51.53)     2:30.00 (53.55)     3:21.02 (51.02)
  4 Ye, Andrew                11 SWIM-LE                        3:23.49  
                  46.58     1:38.33 (51.75)     2:32.54 (54.21)     3:23.49 (50.95)
  5 Molek, Nathaniel          11 USC-LE                         3:26.69  
                  47.20     1:38.69 (51.49)     2:32.95 (54.26)     3:26.69 (53.74)
  6 McNeill, Alec             11 LSSC-LE                        3:32.16  
                  49.00     1:43.94 (54.94)     2:38.15 (54.21)     3:32.16 (54.01)
  7 Cannon, Andrew            11 SHSH-LE                        3:33.14  
                  49.03     1:44.60 (55.57)     2:39.97 (55.37)     3:33.14 (53.17)
  8 Krupar, Austin            11 LSSC-LE                        3:33.27  
                  46.41     1:41.34 (54.93)     2:37.32 (55.98)     3:33.27 (55.95)
  9 Leon, Brandon             11 SWIM-LE                        3:35.24  
                  48.27     1:43.60 (55.33)     2:40.89 (57.29)     3:35.24 (54.35)
 10 Wooley, Jonah             11 B3-LE                          3:36.73  
                  50.09     1:45.65 (55.56)     2:41.24 (55.59)     3:36.73 (55.49)
 11 Brown, Kyle               11 LSSC-LE                        3:40.55  
                  50.33     1:47.05 (56.72)     2:45.80 (58.75)     3:40.55 (54.75)
 12 Witt, Collin              11 SHSH-LE                        3:44.72  
                  49.48     1:47.23 (57.75)   2:48.12 (1:00.89)     3:44.72 (56.60)
 13 Thompson, Eric            11 Spire Lesd-LE                  3:49.06  
                  54.14     1:53.95 (59.81)     2:51.83 (57.88)     3:49.06 (57.23)
 14 McNeill, Connor           11 LSSC-LE                        3:50.86  
                  50.44   1:51.21 (1:00.77)     2:50.77 (59.56)   3:50.86 (1:00.09)
 15 Johnson, Josh             11 Firestone-LE                   4:11.52  
                  54.83   2:00.98 (1:06.15)   3:08.38 (1:07.40)   4:11.52 (1:03.14)
 16 de Lima, Lucas            11 SHSH-LE                        4:13.23  
                  57.66   2:03.09 (1:05.43)   3:07.97 (1:04.88)   4:13.23 (1:05.26)
 17 Jusko, Jack               11 Lakewood-LE                    4:25.17  
                  59.92   2:09.86 (1:09.94)   3:16.23 (1:06.37)   4:25.17 (1:08.94)
 -- Crowley, Sean             11 B3-LE                               DQ  
                1:05.86   2:22.24 (1:16.38)   3:40.26 (1:18.02)        DQ (1:14.24)
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cunningham, Clay          11 North Coast-LE                   38.82  
  2 Marcie, Chase             11 LSSC-LE                          40.18  
  3 Krupar, Austin            11 LSSC-LE                          42.90  
  4 Wooley, Jonah             11 B3-LE                            43.44  
  5 Ye, Andrew                11 SWIM-LE                          43.69  
  6 Rakar, Jacob              11 LSSC-LE                          44.42  
  7 Snyder, Graden            11 Spire Lesd-LE                    44.53  
  8 Leon, Brandon             11 SWIM-LE                          45.70  
  9 Swartz, Ben               11 Lakewood-LE                      50.78  
 10 Pardi, Alec               11 Firestone-LE                     50.95  
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Whitehead, Marshall       11 LSSC-LE                        1:20.92  
                  37.75     1:20.92 (43.17)                                        
  2 Fisher, PJ                11 USC-LE                         1:21.08  
                  37.23     1:21.08 (43.85)                                        
  3 Bystrom, Spencer          11 BBSC-LE                        1:30.18  
                  39.65     1:30.18 (50.53)                                        
  4 Brown, Kyle               11 LSSC-LE                        1:30.95  
                  42.11     1:30.95 (48.84)                                        
  5 Currier, Dylan            11 Green-LE                       1:38.36  
                  44.70     1:38.36 (53.66)                                        
  6 Cannon, Andrew            11 SHSH-LE                        1:39.74  
                  44.33     1:39.74 (55.41)                                        
  7 McNeill, Alec             11 LSSC-LE                        1:43.04  
                  47.19     1:43.04 (55.85)                                        
  8 Wooley, Jonah             11 B3-LE                          1:43.48  
                  46.30     1:43.48 (57.18)                                        
  9 de Lima, Lucas            11 SHSH-LE                        1:48.50  
                  49.14     1:48.50 (59.36)                                        
 10 Jusko, Jack               11 Lakewood-LE                    1:48.77  
                  49.97     1:48.77 (58.80)                                        
 11 Thompson, Eric            11 Spire Lesd-LE                  1:52.37  
                  51.02   1:52.37 (1:01.35)                                        
 12 Rakar, Jacob              11 LSSC-LE                        1:52.83  
                  50.13   1:52.83 (1:02.70)                                        
 13 Crowley, Sean             11 B3-LE                          2:01.25  
                  49.97   2:01.25 (1:11.28)                                        
 14 Kutsch, Bobby             11 PS-LE                          2:05.59  
                  58.39   2:05.59 (1:07.20)                                        
 -- McNeill, Connor           11 LSSC-LE                             DQ  
                  49.47          DQ (59.42)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Kyle               11 LSSC-LE                        2:52.93  
                  37.93     1:21.38 (43.45)     2:15.44 (54.06)     2:52.93 (37.49)
  2 Bystrom, Spencer          11 BBSC-LE                        2:56.35  
                  37.23     1:20.34 (43.11)     2:16.91 (56.57)     2:56.35 (39.44)
  3 Wooley, Jonah             11 B3-LE                          2:59.45  
                  43.65     1:26.82 (43.17)     2:21.02 (54.20)     2:59.45 (38.43)
  4 Cannon, Andrew            11 SHSH-LE                        3:00.69  
                  43.02     1:26.66 (43.64)     2:22.30 (55.64)     3:00.69 (38.39)
  5 Marcie, Cameron           11 LSSC-LE                        3:01.16  
                  40.60     1:26.71 (46.11)     2:23.49 (56.78)     3:01.16 (37.67)
  6 Ye, Andrew                11 SWIM-LE                        3:07.27  
                  45.83     1:34.27 (48.44)     2:27.28 (53.01)     3:07.27 (39.99)
  7 Snyder, Graden            11 Spire Lesd-LE                  3:07.66  
                  48.52     1:35.67 (47.15)     2:28.19 (52.52)     3:07.66 (39.47)
  8 Currier, Dylan            11 Green-LE                       3:09.06  
                  44.32     1:31.11 (46.79)     2:29.87 (58.76)     3:09.06 (39.19)
  9 McNeill, Alec             11 LSSC-LE                        3:11.20  
                  44.77     1:35.33 (50.56)     2:28.44 (53.11)     3:11.20 (42.76)
 10 Krupar, Austin            11 LSSC-LE                        3:11.50  
                  42.38     1:27.78 (45.40)   2:28.34 (1:00.56)     3:11.50 (43.16)
 11 Currier, Wesley           11 Green-LE                       3:12.77  
                  48.76     1:37.71 (48.95)     2:35.46 (57.75)     3:12.77 (37.31)
 12 Thompson, Eric            11 Spire Lesd-LE                  3:18.23  
                  48.45     1:35.74 (47.29)   2:35.89 (1:00.15)     3:18.23 (42.34)
 13 Witt, Collin              11 SHSH-LE                        3:23.32  
                  46.11     1:44.17 (58.06)     2:37.94 (53.77)     3:23.32 (45.38)
 14 Rakar, Jacob              11 LSSC-LE                        3:27.25  
                  49.16     1:39.50 (50.34)   2:42.43 (1:02.93)     3:27.25 (44.82)
 15 Crowley, Sean             11 B3-LE                          3:35.87  
                  47.86     1:41.14 (53.28)   2:51.26 (1:10.12)     3:35.87 (44.61)
 -- McNeill, Connor           11 LSSC-LE                             DQ  
                  46.56   1:47.49 (1:00.93)     2:43.96 (56.47)          DQ (48.07)
 -- Lever, Gavin              11 BBSC-LE                             DQ  
                1:00.74   2:08.33 (1:07.59)     3:05.73 (57.40)          DQ (56.12)
 -- Fisher, PJ                11 USC-LE                              DQ  
                  36.50     1:19.15 (42.65)     2:14.47 (55.32)          DQ (36.68)
 -- Grossman, Benjamin        11 STRS-LE                             DQ  
                  52.56   1:55.89 (1:03.33)   3:06.43 (1:10.54)          DQ (58.36)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Max             12 Spire Lesd-LE                    31.55  
  2 Murphey, Charles          12 UNATT-AM                         31.89  
  3 Ezersky, Joe              12 NEON-LE                          32.30  
  4 Davis, Max                12 Firestone-LE                     32.55  
  5 Muchnicki, Ethan          12 Spire Lesd-LE                    33.52  
  6 Gantzer, Matthew          12 LSSC-LE                          33.71  
  7 Bonafini, Jeremy          12 Firestone-LE                     33.96  
  8 Govang, Mitchell          12 USC-LE                           34.01  
  9 Trainor, Will             12 Lakewood-LE                      34.23  
 10 Krempasky, Josh           12 SWIM-LE                          37.81  
 11 Gula, John                12 WHAT-LE                          38.18  
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Linville, Elijah          12 LSSC-LE                        1:11.49  
                  34.11     1:11.49 (37.38)                                        
  2 Kinney, George            12 SWIM-LE                        1:13.28  
                  36.00     1:13.28 (37.28)                                        
  3 Ezersky, Joe              12 NEON-LE                        1:14.75  
                  34.50     1:14.75 (40.25)                                        
  4 Meyer, Gunnar             12 USC-LE                         1:15.53  
                  36.99     1:15.53 (38.54)                                        
  5 Wooten, Kyle              12 SWIM-LE                        1:20.77  
                  37.38     1:20.77 (43.39)                                        
  6 Shore, Noah               12 BBSC-LE                        1:22.25  
                  36.42     1:22.25 (45.83)                                        
  7 Whitehead, Michael        12 SWIM-LE                        1:22.50  
                  38.08     1:22.50 (44.42)                                        
  8 Krempasky, Josh           12 SWIM-LE                        1:24.08  
                  39.72     1:24.08 (44.36)                                        
  9 Bonafini, Jeremy          12 Firestone-LE                   1:27.18  
                  41.55     1:27.18 (45.63)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Max             12 Spire Lesd-LE                  2:30.21  
                  34.87     1:14.00 (39.13)     1:53.69 (39.69)     2:30.21 (36.52)
  2 Govang, Mitchell          12 USC-LE                         2:31.24  
                  35.05     1:13.68 (38.63)     1:53.28 (39.60)     2:31.24 (37.96)
  3 Gantzer, Matthew          12 LSSC-LE                        2:36.57  
                  35.15     1:14.46 (39.31)     1:55.62 (41.16)     2:36.57 (40.95)
  4 Ezersky, Joe              12 NEON-LE                        2:44.39  
                  34.98     1:17.20 (42.22)     2:00.55 (43.35)     2:44.39 (43.84)
  5 Trainor, Will             12 Lakewood-LE                    3:06.17  
                  41.60     1:32.81 (51.21)     2:19.24 (46.43)     3:06.17 (46.93)
  6 Lee, Patrick              12 LSSC-LE                        3:12.20  
                  41.22     1:30.97 (49.75)     2:23.21 (52.24)     3:12.20 (48.99)
  7 Gula, John                12 WHAT-LE                        3:13.88  
                  39.93     1:27.26 (47.33)     2:16.34 (49.08)     3:13.88 (57.54)
  8 Doucet, Ian               12 Firestone-LE                   3:22.33  
                  45.86     1:37.18 (51.32)     2:30.91 (53.73)     3:22.33 (51.42)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Max             12 Spire Lesd-LE                    36.87  
  2 Meyer, Gunnar             12 USC-LE                           38.26  
  3 Linville, Elijah          12 LSSC-LE                          38.38  
  4 Kinney, George            12 SWIM-LE                          38.67  
  5 Ezersky, Joe              12 NEON-LE                          40.32  
  6 Krempasky, Josh           12 SWIM-LE                          41.59  
  7 Bonafini, Jeremy          12 Firestone-LE                     44.00  
  8 Whitehead, Michael        12 SWIM-LE                          44.79  
  9 Wooten, Kyle              12 SWIM-LE                          45.15  
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ritzmann, Cal             12 SWIM-LE                        1:23.41  
                  40.92     1:23.41 (42.49)                                        
  2 Cosentino, Caleb          12 STRS-LE                        1:24.43  
                  41.91     1:24.43 (42.52)                                        
  3 Kinney, George            12 SWIM-LE                        1:25.21  
                  42.36     1:25.21 (42.85)                                        
  4 Murphey, Charles          12 UNATT-AM                       1:27.34  
                  42.05     1:27.34 (45.29)                                        
  5 Krempasky, Josh           12 SWIM-LE                        1:29.44  
  6 Gantzer, Matthew          12 LSSC-LE                        1:29.99  
                  44.86     1:29.99 (45.13)                                        
  7 Ezersky, Joe              12 NEON-LE                        1:30.51  
                  42.43     1:30.51 (48.08)                                        
 -- Trainor, Will             12 Lakewood-LE                         DQ  
                  48.08          DQ (53.68)                                        
 -- Whitehead, Michael        12 SWIM-LE                             DQ  
                  45.96          DQ (48.73)                                        
 -- Gula, John                12 WHAT-LE                             DQ  
                  47.18          DQ (51.82)                                        
 -- Linville, Elijah          12 LSSC-LE                             DQ  
                  41.02          DQ (42.47)                                        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Max                12 Firestone-LE                   1:25.65  
                  40.10     1:25.65 (45.55)                                        
  2 Murphey, Charles          12 UNATT-AM                       1:27.05  
                  40.24     1:27.05 (46.81)                                        
  3 Linville, Elijah          12 LSSC-LE                        1:27.13  
                  40.54     1:27.13 (46.59)                                        
  4 Cosentino, Caleb          12 STRS-LE                        1:29.44  
                  43.22     1:29.44 (46.22)                                        
  5 Krempasky, Josh           12 SWIM-LE                        1:32.33  
                  43.87     1:32.33 (48.46)                                        
  6 Kinney, George            12 SWIM-LE                        1:36.83  
                  46.86     1:36.83 (49.97)                                        
  7 Lee, Patrick              12 LSSC-LE                        1:40.37  
                  47.88     1:40.37 (52.49)                                        
  8 Govang, Mitchell          12 USC-LE                         1:44.70  
                  51.10     1:44.70 (53.60)                                        
  9 Muchnicki, Ethan          12 Spire Lesd-LE                  1:47.10  
                  47.37     1:47.10 (59.73)                                        
 10 Wooten, Kyle              12 SWIM-LE                        1:58.47  
                  54.33   1:58.47 (1:04.14)                                        
 -- Trainor, Will             12 Lakewood-LE                         DQ  
                  55.83          DQ (59.81)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Linville, Elijah          12 LSSC-LE                        3:12.26  
                  43.20     1:32.55 (49.35)     2:23.11 (50.56)     3:12.26 (49.15)
  2 Gantzer, Matthew          12 LSSC-LE                        3:14.73  
                  45.76     1:35.50 (49.74)     2:25.93 (50.43)     3:14.73 (48.80)
  3 Krempasky, Josh           12 SWIM-LE                        3:26.57  
                  46.93     1:40.31 (53.38)     2:34.26 (53.95)     3:26.57 (52.31)
  4 Shore, Noah               12 BBSC-LE                        3:27.36  
                  45.89     1:39.37 (53.48)     2:33.72 (54.35)     3:27.36 (53.64)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ezersky, Joe              12 NEON-LE                          35.91  
  2 Lee, Patrick              12 LSSC-LE                          37.11  
  3 Goodman, Nathaniel        12 LSSC-LE                          39.11  
  4 Govang, Mitchell          12 USC-LE                           41.27  
  5 Linville, Elijah          12 LSSC-LE                          41.48  
  6 Wooten, Kyle              12 SWIM-LE                          59.25  
 -- Campbell, Max             12 Spire Lesd-LE                       DQ  
 -- Bonafini, Jeremy          12 Firestone-LE                        DQ  
 -- Whitehead, Michael        12 SWIM-LE                             DQ  
 -- Muchnicki, Ethan          12 Spire Lesd-LE                       DQ  
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marsh, Noah               12 PS-LE                          1:23.17  
                  38.88     1:23.17 (44.29)                                        
  2 Gantzer, Matthew          12 LSSC-LE                        1:25.17  
                  40.72     1:25.17 (44.45)                                        
  3 Ezersky, Joe              12 NEON-LE                        1:27.71  
                  38.53     1:27.71 (49.18)                                        
  4 Meyer, Gunnar             12 USC-LE                         1:35.45  
                  44.40     1:35.45 (51.05)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Marsh, Noah               12 PS-LE                          2:45.60  
                  38.09     1:22.60 (44.51)     2:09.90 (47.30)     2:45.60 (35.70)
  2 Gantzer, Matthew          12 LSSC-LE                        2:55.46  
                  39.74     1:27.97 (48.23)     2:16.80 (48.83)     2:55.46 (38.66)
  3 Meyer, Gunnar             12 USC-LE                         3:05.86  
                  39.96     1:27.83 (47.87)     2:23.43 (55.60)     3:05.86 (42.43)
  4 Ezersky, Joe              12 NEON-LE                        3:05.92  
                  37.78     1:27.73 (49.95)     2:25.06 (57.33)     3:05.92 (40.86)
  5 Shore, Noah               12 BBSC-LE                        3:13.35  
                  40.50     1:36.18 (55.68)     2:27.54 (51.36)     3:13.35 (45.81)
  6 Doucet, Ian               12 Firestone-LE                   3:55.02  
                  56.61   1:57.73 (1:01.12)   3:01.87 (1:04.14)     3:55.02 (53.15)
 
Boys 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Assel, Zach               13 SHSH-LE                          29.67  
  2 Russell, Drew             13 B3-LE                            30.99  
  3 Finnerty, Brian           13 STRS-LE                          31.14  
  4 Redetzki, Tyler           13 SWIM-LE                          31.28  
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Searle, Tommy             13 Firestone-LE                   1:04.31  
                  28.84     1:04.31 (35.47)                                        
  2 Russell, Drew             13 B3-LE                          1:06.49  
                  32.49     1:06.49 (34.00)                                        
  3 Healy, Lucas              13 Lakewood-LE                    1:07.71  
                  33.07     1:07.71 (34.64)                                        
  4 Romstadt, Mason           13 SWIM-LE                        1:10.17  
                  33.59     1:10.17 (36.58)                                        
  5 Kneubel, Brennen          13 LSSC-LE                        1:11.64  
                  34.03     1:11.64 (37.61)                                        
  6 Redetzki, Tyler           13 SWIM-LE                        1:11.99  
                  33.82     1:11.99 (38.17)                                        
  7 McFarlin, Mac             13 Lakewood-LE                    1:14.73  
                  35.08     1:14.73 (39.65)                                        
  8 Gavigan, John             13 SWIM-LE                        1:25.35  
                  37.65     1:25.35 (47.70)                                        
  9 Burgess, Jack             13 PS-LE                          1:39.91  
                  45.35     1:39.91 (54.56)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Halawa, Zach              13 USC-LE                         2:09.45  
                  29.35     1:01.53 (32.18)     1:35.15 (33.62)     2:09.45 (34.30)
  2 Russell, Drew             13 B3-LE                          2:21.61  
                  33.35     1:10.04 (36.69)     1:46.90 (36.86)     2:21.61 (34.71)
  3 Begany, Michael           13 SWIM-LE                        2:22.45  
                  31.44     1:07.67 (36.23)     1:47.03 (39.36)     2:22.45 (35.42)
  4 Godshall, James           13 Spire Lesd-LE                  2:22.54  
                  31.65     1:08.33 (36.68)     1:46.75 (38.42)     2:22.54 (35.79)
  5 Assel, Zach               13 SHSH-LE                        2:25.33  
                  32.97     1:10.16 (37.19)     1:48.81 (38.65)     2:25.33 (36.52)
  6 Finnerty, Brian           13 STRS-LE                        2:28.57  
                  33.86     1:12.50 (38.64)     1:52.04 (39.54)     2:28.57 (36.53)
  6 Henry, Dylan              13 Firestone-LE                   2:28.57  
                                1:10.39 ( )   2:28.57 (1:18.18)                    
  8 Lipowski, Johnny          13 SWIM-LE                        2:31.03  
                  33.21     1:10.87 (37.66)     1:51.19 (40.32)     2:31.03 (39.84)
  9 Redetzki, Tyler           13 SWIM-LE                        2:37.78  
                  36.29     1:17.90 (41.61)     1:58.67 (40.77)     2:37.78 (39.11)
 10 Kneubel, Brennen          13 LSSC-LE                        2:42.29  
                  35.99     1:17.88 (41.89)     1:59.91 (42.03)     2:42.29 (42.38)
 
Boys 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Madej, David              13 SWIM-LE                        6:06.45  
                  28.99     1:03.79 (34.80)     1:40.37 (36.58)     2:18.26 (37.89)
        2:55.78 (37.52)     3:34.01 (38.23)     4:12.82 (38.81)     4:51.91 (39.09)
        5:29.96 (38.05)     6:06.45 (36.49)                                        
  2 Spencer, Nate             13 USC-LE                         6:17.42  
                  31.17     1:07.40 (36.23)     1:45.70 (38.30)     2:23.42 (37.72)
        3:02.45 (39.03)     3:43.29 (40.84)     4:23.20 (39.91)     5:02.16 (38.96)
        5:41.75 (39.59)     6:17.42 (35.67)                                        
  3 Finnerty, Brian           13 STRS-LE                        6:28.01  
                  34.20     1:13.11 (38.91)     1:53.35 (40.24)     2:33.92 (40.57)
        3:13.48 (39.56)     3:53.24 (39.76)     4:33.59 (40.35)     5:12.38 (38.79)
        5:51.58 (39.20)     6:28.01 (36.43)                                        
  4 Godshall, James           13 Spire Lesd-LE                  6:36.13  
                  34.67     1:13.54 (38.87)     1:53.37 (39.83)     2:34.33 (40.96)
        3:15.51 (41.18)     3:57.41 (41.90)     4:38.61 (41.20)     5:19.26 (40.65)
        6:00.49 (41.23)     6:36.13 (35.64)                                        
  5 Begany, Michael           13 SWIM-LE                        6:36.49  
                  35.02     1:13.52 (38.50)     1:54.99 (41.47)     2:35.42 (40.43)
        3:15.93 (40.51)     3:57.86 (41.93)     4:39.61 (41.75)     5:19.94 (40.33)
        6:00.35 (40.41)     6:36.49 (36.14)                                        
  6 Healy, Lucas              13 Lakewood-LE                    6:42.65  
                  39.70     1:20.13 (40.43)     2:02.10 (41.97)     2:43.93 (41.83)
        3:24.10 (40.17)     4:06.67 (42.57)     4:47.91 (41.24)     5:27.20 (39.29)
        6:07.71 (40.51)     6:42.65 (34.94)                                        
  7 Romstadt, Mason           13 SWIM-LE                        6:57.64  
                  35.93     1:16.03 (40.10)     1:58.03 (42.00)     2:41.20 (43.17)
        3:24.79 (43.59)     4:09.10 (44.31)     4:53.26 (44.16)     5:36.95 (43.69)
        6:18.65 (41.70)     6:57.64 (38.99)                                        
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McGuan, Colman            13 Lakewood-LE                    1:12.77  
                  35.24     1:12.77 (37.53)                                        
  2 Finnerty, Brian           13 STRS-LE                        1:13.15  
                  36.11     1:13.15 (37.04)                                        
  3 Kijauskas, Andrew         13 Marlins-LE                     1:13.52  
                  36.92     1:13.52 (36.60)                                        
  4 Begany, Michael           13 SWIM-LE                        1:13.69  
                  37.65     1:13.69 (36.04)                                        
  5 Spencer, Nate             13 USC-LE                         1:13.84  
                  36.00     1:13.84 (37.84)                                        
  6 Russell, Drew             13 B3-LE                          1:17.24  
                  37.83     1:17.24 (39.41)                                        
  7 Godshall, James           13 Spire Lesd-LE                  1:19.18  
                  38.25     1:19.18 (40.93)                                        
  8 Romstadt, Mason           13 SWIM-LE                        1:22.53  
                  40.49     1:22.53 (42.04)                                        
  9 Redetzki, Tyler           13 SWIM-LE                        1:24.04  
                  40.82     1:24.04 (43.22)                                        
 10 Kneubel, Brennen          13 LSSC-LE                        1:27.73  
 11 Gavigan, John             13 SWIM-LE                        1:38.74  
                  47.37     1:38.74 (51.37)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Madej, David              13 SWIM-LE                        2:24.93  
                  33.83     1:10.57 (36.74)     1:48.40 (37.83)     2:24.93 (36.53)
  2 Mattson, Kyle             13 SWIM-LE                        2:26.41  
                  32.63     1:10.62 (37.99)     1:50.83 (40.21)     2:26.41 (35.58)
  3 Halawa, Zach              13 USC-LE                         2:32.66  
                  34.43     1:12.86 (38.43)     1:53.04 (40.18)     2:32.66 (39.62)
  4 Begany, Michael           13 SWIM-LE                        2:36.03  
                  37.80     1:19.16 (41.36)     1:59.13 (39.97)     2:36.03 (36.90)
  5 Finnerty, Brian           13 STRS-LE                        2:38.63  
                  37.36     1:18.43 (41.07)     1:59.48 (41.05)     2:38.63 (39.15)
  6 Spencer, Nate             13 USC-LE                         2:41.15  
                  36.71     1:18.22 (41.51)     2:00.03 (41.81)     2:41.15 (41.12)
  7 McGuan, Colman            13 Lakewood-LE                    2:41.26  
                  38.24     1:19.64 (41.40)     2:01.66 (42.02)     2:41.26 (39.60)
  8 Krusinski, Jack           13 SWIM-LE                        2:45.67  
                  39.26     1:22.29 (43.03)     2:04.47 (42.18)     2:45.67 (41.20)
 -- Lipowski, Johnny          13 SWIM-LE                             DQ  
                  40.89     1:24.25 (43.36)     2:09.20 (44.95)          DQ (42.12)
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Madej, David              13 SWIM-LE                        1:18.10  
                  34.71     1:18.10 (43.39)                                        
  2 Spencer, Nate             13 USC-LE                         1:26.26  
                  40.60     1:26.26 (45.66)                                        
  3 Russell, Drew             13 B3-LE                          1:29.26  
                  42.66     1:29.26 (46.60)                                        
  4 Godshall, James           13 Spire Lesd-LE                  1:31.91  
                  43.73     1:31.91 (48.18)                                        
  5 Redetzki, Tyler           13 SWIM-LE                        1:40.76  
                  48.96     1:40.76 (51.80)                                        
  6 Searle, Tommy             13 Firestone-LE                   1:41.03  
                  47.19     1:41.03 (53.84)                                        
  7 Gavigan, John             13 SWIM-LE                        1:46.66  
                  48.02     1:46.66 (58.64)                                        
 -- McFarlin, Mac             13 Lakewood-LE                         DQ  
                  50.09          DQ (54.59)                                        
 -- Burgess, Jack             13 PS-LE                               DQ  
                1:09.54        DQ (1:11.47)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mattson, Kyle             13 SWIM-LE                        2:45.01  
                  37.11     1:19.95 (42.84)     2:04.54 (44.59)     2:45.01 (40.47)
  2 Madej, David              13 SWIM-LE                        2:57.31  
                  37.38     1:22.43 (45.05)     2:09.63 (47.20)     2:57.31 (47.68)
  3 Russell, Drew             13 B3-LE                          3:05.65  
                  42.92     1:31.09 (48.17)     2:18.37 (47.28)     3:05.65 (47.28)
  4 Finnerty, Brian           13 STRS-LE                        3:18.43  
                  43.88     1:37.08 (53.20)     2:27.82 (50.74)     3:18.43 (50.61)
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cobb, Michael             13 Spire Lesd-LE                  1:08.47  
                  31.11     1:08.47 (37.36)                                        
  2 Krusinski, Jack           13 SWIM-LE                        1:13.44  
                  35.17     1:13.44 (38.27)                                        
  3 Mattson, Kyle             13 SWIM-LE                        1:15.04  
                  32.93     1:15.04 (42.11)                                        
  4 McGuan, Colman            13 Lakewood-LE                    1:17.36  
                  33.81     1:17.36 (43.55)                                        
  5 Spencer, Nate             13 USC-LE                         1:21.44  
                  34.93     1:21.44 (46.51)                                        
  6 Godshall, James           13 Spire Lesd-LE                  1:22.22  
                  36.87     1:22.22 (45.35)                                        
  7 Redetzki, Tyler           13 SWIM-LE                        1:23.63  
                  38.73     1:23.63 (44.90)                                        
  8 Russell, Drew             13 B3-LE                          1:25.29  
                  39.74     1:25.29 (45.55)                                        
  9 Begany, Michael           13 SWIM-LE                        1:26.86  
                  37.43     1:26.86 (49.43)                                        
 10 Henry, Dylan              13 Firestone-LE                   1:29.77  
                  38.01     1:29.77 (51.76)                                        
 11 Assel, Zach               13 SHSH-LE                        1:29.88  
                  40.20     1:29.88 (49.68)                                        
 12 Lipowski, Johnny          13 SWIM-LE                        1:30.41  
                  42.32     1:30.41 (48.09)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cobb, Michael             13 Spire Lesd-LE                  2:39.57  
                  31.64     1:11.95 (40.31)     1:56.04 (44.09)     2:39.57 (43.53)
  2 McGuan, Colman            13 Lakewood-LE                    2:57.19  
                  35.00     1:17.60 (42.60)     2:07.57 (49.97)     2:57.19 (49.62)
  3 Russell, Drew             13 B3-LE                          3:06.85  
                  40.77     1:30.56 (49.79)     2:19.75 (49.19)     3:06.85 (47.10)
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kijauskas, Andrew         13 Marlins-LE                     2:29.63  
                  33.93     1:11.46 (37.53)     1:56.08 (44.62)     2:29.63 (33.55)
  2 Spencer, Nate             13 USC-LE                         2:43.01  
                  33.71     1:13.06 (39.35)     2:05.69 (52.63)     2:43.01 (37.32)
  3 Henry, Dylan              13 Firestone-LE                   2:43.90  
                  35.61     1:19.00 (43.39)     2:07.02 (48.02)     2:43.90 (36.88)
  4 Finnerty, Brian           13 STRS-LE                        2:45.47  
                  38.58     1:17.55 (38.97)     2:08.64 (51.09)     2:45.47 (36.83)
  5 Begany, Michael           13 SWIM-LE                        2:47.69  
                  37.33     1:17.46 (40.13)     2:10.55 (53.09)     2:47.69 (37.14)
  6 Romstadt, Mason           13 SWIM-LE                        2:49.65  
                  38.23     1:21.95 (43.72)     2:15.31 (53.36)     2:49.65 (34.34)
  7 Redetzki, Tyler           13 SWIM-LE                        2:57.80  
                  39.46     1:23.83 (44.37)     2:16.25 (52.42)     2:57.80 (41.55)
 -- McFarlin, Mac             13 Lakewood-LE                         DQ  
                  42.03     1:29.65 (47.62)     2:29.63 (59.98)                    
 
Boys 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miklos, Christopher       14 SHSH-LE                          32.18  
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sekanick, Ryan            14 PS-LE                          1:02.44  
                  30.25     1:02.44 (32.19)                                        
  2 Cook, Adam                14 SWIM-LE                        1:11.78  
                  34.45     1:11.78 (37.33)                                        
  3 Deeds, Jared              14 USC-LE                         1:12.71  
                  34.40     1:12.71 (38.31)                                        
  4 Gimbel, Jeremy            14 SHSH-LE                        1:14.05  
                  34.18     1:14.05 (39.87)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Finnan, Michael           14 LSSC-LE                        2:20.94  
                  32.72     1:09.57 (36.85)     1:45.32 (35.75)     2:20.94 (35.62)
  2 Miklos, Christopher       14 SHSH-LE                        2:27.17  
                  34.23     1:11.18 (36.95)     1:49.20 (38.02)     2:27.17 (37.97)
  3 Rakar, Michael            14 LSSC-LE                        2:30.48  
                  32.54     1:10.15 (37.61)     1:50.47 (40.32)     2:30.48 (40.01)
 
Boys 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Greg            14 LSSC-LE                        6:13.76  
                  33.06     1:09.86 (36.80)     1:46.66 (36.80)     2:23.75 (37.09)
        3:00.99 (37.24)     3:38.16 (37.17)     4:16.92 (38.76)     4:55.86 (38.94)
        5:35.30 (39.44)     6:13.76 (38.46)                                        
  2 Sekanick, Ryan            14 PS-LE                          6:15.60  
                  32.35     1:09.69 (37.34)     1:49.08 (39.39)     2:29.03 (39.95)
        3:07.86 (38.83)     3:48.77 (40.91)     4:27.33 (38.56)     5:06.81 (39.48)
        5:42.57 (35.76)     6:15.60 (33.03)                                        
  3 Finnan, Michael           14 LSSC-LE                        6:26.12  
                  33.41     1:11.54 (38.13)     1:50.86 (39.32)     2:28.21 (37.35)
        3:08.58 (40.37)     3:47.96 (39.38)     4:29.10 (41.14)     5:08.91 (39.81)
        5:48.32 (39.41)     6:26.12 (37.80)                                        
  4 Weinland, Josh            14 Perry Aquatics-LE              6:29.49  
                  33.34     1:12.43 (39.09)     1:52.55 (40.12)     2:33.30 (40.75)
        3:14.55 (41.25)     3:54.42 (39.87)     4:35.62 (41.20)     5:17.27 (41.65)
        5:55.76 (38.49)     6:29.49 (33.73)                                        
  5 Gimbel, Jeremy            14 SHSH-LE                        7:23.34  
                  38.96     1:23.49 (44.53)     2:09.79 (46.30)     2:54.43 (44.64)
        3:39.98 (45.55)     4:25.96 (45.98)     5:10.26 (44.30)     5:55.16 (44.90)
        6:39.83 (44.67)     7:23.34 (43.51)                                        
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rakar, Michael            14 LSSC-LE                        1:14.20  
                  34.51     1:14.20 (39.69)                                        
  2 Finnan, Michael           14 LSSC-LE                        1:18.19  
                  38.27     1:18.19 (39.92)                                        
  3 Sekanick, Ryan            14 PS-LE                          1:23.54  
                  41.01     1:23.54 (42.53)                                        
  4 Gimbel, Jeremy            14 SHSH-LE                        1:26.75  
                  41.70     1:26.75 (45.05)                                        
  5 Deeds, Jared              14 USC-LE                         1:41.58  
                  49.04     1:41.58 (52.54)                                        
 -- Weinland, Josh            14 Perry Aquatics-LE                   DQ  
                  36.68          DQ (37.88)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caye, Alex                14 CWW-LE                         2:23.17  
                  33.39     1:09.66 (36.27)     1:47.22 (37.56)     2:23.17 (35.95)
  2 Miklos, Christopher       14 SHSH-LE                        2:40.65  
                  39.21     1:20.20 (40.99)     2:01.16 (40.96)     2:40.65 (39.49)
  3 Finnan, Michael           14 LSSC-LE                        2:46.02  
                  38.97                             2:03.92 ( )     2:46.02 (42.10)
  4 Weinland, Josh            14 Perry Aquatics-LE              2:48.64  
                  37.93     1:21.15 (43.22)     2:05.89 (44.74)     2:48.64 (42.75)
 -- Rakar, Michael            14 LSSC-LE                             DQ  
                  37.12     1:16.36 (39.24)     1:57.71 (41.35)          DQ (42.37)
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rakar, Michael            14 LSSC-LE                        1:23.31  
                  37.93     1:23.31 (45.38)                                        
  2 Finnan, Michael           14 LSSC-LE                        1:26.04  
                  41.05     1:26.04 (44.99)                                        
  3 Miklos, Christopher       14 SHSH-LE                        1:27.12  
                  41.30     1:27.12 (45.82)                                        
  4 Cook, Adam                14 SWIM-LE                        1:28.64  
                  42.58     1:28.64 (46.06)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Caye, Alex                14 CWW-LE                         2:43.22  
                  36.10     1:17.18 (41.08)     2:00.09 (42.91)     2:43.22 (43.13)
  2 Finnan, Michael           14 LSSC-LE                        3:02.38  
                  41.46     1:27.51 (46.05)     2:14.51 (47.00)     3:02.38 (47.87)
  3 Rakar, Michael            14 LSSC-LE                        3:07.22  
                  40.58     1:27.83 (47.25)     2:17.06 (49.23)     3:07.22 (50.16)
  4 Cook, Adam                14 SWIM-LE                        3:07.68  
                  41.93     1:29.01 (47.08)     2:18.43 (49.42)     3:07.68 (49.25)
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weinland, Josh            14 Perry Aquatics-LE              1:11.41  
                  30.70     1:11.41 (40.71)                                        
  2 Phillips, Greg            14 LSSC-LE                        1:12.02  
                  33.17     1:12.02 (38.85)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Greg            14 LSSC-LE                        2:47.99  
                  36.16     1:17.95 (41.79)     2:02.08 (44.13)     2:47.99 (45.91)
  2 Miklos, Christopher       14 SHSH-LE                        3:22.12  
                  43.18     1:34.96 (51.78)     2:28.95 (53.99)     3:22.12 (53.17)
 -- Sekanick, Ryan            14 PS-LE                               DQ  
                  38.95     1:25.77 (46.82)     2:10.83 (45.06)          DQ (44.73)
 -- Deeds, Jared              14 USC-LE                              DQ  
                  41.59     1:33.55 (51.96)     2:32.24 (58.69)          DQ (56.60)
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Finnan, Michael           14 LSSC-LE                        2:39.81  
                  36.14     1:17.06 (40.92)     2:02.94 (45.88)     2:39.81 (36.87)
  2 Rakar, Michael            14 LSSC-LE                        2:46.55  
                  34.47     1:14.99 (40.52)     2:04.60 (49.61)     2:46.55 (41.95)
  3 Miklos, Christopher       14 SHSH-LE                        2:51.69  
                  42.41     1:25.66 (43.25)     2:13.91 (48.25)     2:51.69 (37.78)
 
Boys 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Klaus, Casey              16 BEST-LE                        2:15.05  
                  27.32       59.59 (32.27)     1:38.35 (38.76)     2:15.05 (36.70)
 
Boys 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Klaus, Casey              16 BEST-LE                        5:47.31  
                  28.91     1:00.96 (32.05)     1:36.54 (35.58)     2:13.73 (37.19)
        2:50.41 (36.68)     3:26.90 (36.49)     4:02.91 (36.01)     4:40.22 (37.31)
        5:15.95 (35.73)     5:47.31 (31.36)                                        
 
Boys 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Klaus, Casey              16 BEST-LE                        2:46.10  
                  36.65     1:19.58 (42.93)     2:03.73 (44.15)     2:46.10 (42.37)
 
Boys 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Klaus, Casey              16 BEST-LE                        1:14.31  
                  33.52     1:14.31 (40.79)                                        
 
Boys 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Klaus, Casey              16 BEST-LE                        2:52.46  
                  34.51     1:17.00 (42.49)     2:06.87 (49.87)     2:52.46 (45.59)
 
Boys 11 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 SwimStrong-LE  'A'                                          2:04.63  
     1) Mattson, Kyle 13                2) Krusinski, Pete 11             
     3) Krusinski, Jack 13              4) Madej, David 13                
                  30.90     1:07.30 (36.40)     1:38.88 (31.58)     2:04.63 (25.75)
  2 Lake Shore Swim Club-LE  'A'                                2:12.62  
     1) Rakar, Michael 14               2) Phillips, Greg 14              
     3) Whitehead, Marshall 11          4) Finnan, Michael 14             
                  35.00     1:08.05 (33.05)     1:43.24 (35.19)     2:12.62 (29.38)
  3 University Swim Club-LE  'A'                                2:23.43  
     1) Govang, Mitchell 12             2) Spencer, Nate 13               
     3) Halawa, Zach 13                 4) Palmer, Hayden 11              
                  42.09     1:21.86 (39.77)     1:52.29 (30.43)     2:23.43 (31.14)
  4 Shaker Sharks-LE  'A'                                       2:29.13  
     1) Mallett, Riley 11               2) Miklos, Christopher 14         
     3) Cannon, Andrew 11               4) Assel, Zach 13                 
                  36.08     1:16.42 (40.34)     1:59.19 (42.77)     2:29.13 (29.94)
  5 SwimStrong-LE  'B'                                          2:30.16  
     1) Kinney, George 12               2) Begany, Michael 13             
     3) Ritzmann, Cal 12                4) Lipowski, Johnny 13            
                  41.66     1:25.32 (43.66)     1:59.41 (34.09)     2:30.16 (30.75)
  6 Lake Shore Swim Club-LE  'B'                                2:31.64  
     1) Krupar, Austin 11               2) Goodman, Nathaniel 12          
     3) Brown, Kyle 11                  4) Marcie, Cameron 11             
                  37.54     1:20.26 (42.72)     1:58.92 (38.66)     2:31.64 (32.72)
  7 Lake Shore Swim Club-LE  'C'                                2:35.47  
     1) Rakar, Jacob 11                 2) Linville, Elijah 12            
     3) Gantzer, Matthew 12             4) Marcie, Chase 11               
                  42.38     1:22.91 (40.53)   2:35.47 (1:12.56)                    
  8 SwimStrong-LE  'C'                                          2:37.93  
     1) Hoffmann, Max 11                2) Krempasky, Josh 12             
     3) Ye, Andrew 11                   4) Cook, Adam 14                  
                  41.40     1:25.84 (44.44)     2:07.48 (41.64)     2:37.93 (30.45)
  9 Lake Shore Swim Club-LE  'D'                                2:46.79  
     1) Lee, Patrick 12                 2) McNeill, Connor 11             
     3) McNeill, Alec 11                4) Kneubel, Brennen 13            
                  42.19     1:29.65 (47.46)     2:09.07 (39.42)     2:46.79 (37.72)